Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 2:51 pm

Brdja wrote:Brucelee, koliko god ti imao dobre namere, ja kao vernik (nisam instant, nisam bezgrešan) te ne mogu podržati. Po meni (opet kao što i ti imaš svoje i ja imam svoje mišljenje i to je sasvim u redu) glupo je reći da Srbin može da bude samo onaj ko je Pravoslavac. Zašto npr Lider i Rodjaci nisu Srbi ako ne veruju u Boga? Zašto neki Goranac muslimanske veroispovesti koji voli Srbiju i smatra je svojom zemljom nije Srbin. Imam druga koji ne veruje u Boga ali se opet ni ne deklariše kao ateista. Jednostavno ne interesuju ga te stvari. A znam koliko voli Srbiju i šta je sve uradio za nju. Ja lično smatram da bi nam bolje bilo da smo na kraju krajeva i muslimane sa juga Srbije od malena učili da vole svoju zemlju bez obzira na veru.
E sad, druga stvar je što su vegani i ateisti isti kurac. Njima je najbitnije da oni kažu da su to i da se to naglasi. Čak iako ih niko nije ništa ni pitao.
-Dobar dan, ja sam Brđa.
-Dobar dan, ja sam osoba X. Ja sam ateista/vegan.


Све је кренуло кад сам ја цитирао св. Аву Јустина Поповића и његов дијалог са комунистима у возу, где су га исмејавали онако са висине, јер они су комунисти, а он неки чича у мантији. Па кад их је он питао јел су Срби, одговорили су да јесу али да не верују у Бога, кад их је питао па како мисле да су Срби, рекли су па зато што смо рођени на српској земљи и онда је он њима рекао и волови су рођени на српској земљи, па нису Срби.

Дакле та прича је кренула од тога. Даље се гранало са неразумевањем вере и пре свега православног учења, на шта сам ја реаговао јер сматрам да није лоше рећи истину, ма где год.

Даље, данашње стање у Србији јесте такво да обично комуњаре, деце комуњара и деца комунизма су то та урбана,супер маса која не верује у Бога, било да се налазе на страни геј параде, било да се налазе супротно од ње, суштина је иста.

Притом сви наравно имамо неког ортака који не верује, али може да се маже на лебац и добрица је и шта све не и то стоји, али ја се не бавим тим људима. Наравно да може Србин да буде и неко ко не верује у Бога, али сва пуноћа тога се добија управо кроз православље, веру у Бога, историју своје земље, народа својих предака и остало.

Мада не можеш да кажеш Србенда сам, поштујем своју земљу, волим славну историју али ме не интересује то нешто јбга. То је као да кажеш тренирам баскет, али ме не интересује да шутирам на кош, дакле маши се поента, а поента Србовања, Срба управо јесте у пуној мери само кроз православље.

Притом искрено, више поштујем тамо неког из Пазара који је рођен као муслиман или пак неког горанца, који је привржен Србији и верује у неког свог Бога, има погрешно учење, али верује, него Србенду ала комуњаре са три прста, Косово је срце Србије, а да не зна да наброји 3 светиње српске на том Косову и Метохији а псује Бога, сунце, Богородицу и сматра да су попови лопови и пуна су му уста тога.
Last edited by brucelee on Thu May 25, 2017 2:55 pm, edited 1 time in total.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 2:53 pm

prcko wrote:Otac ga je terao da i on postane svestenik. Mozes li da zamislis kolika bi to steta bila, MOZES LI? :mrgreen:

A sto se njegovih religijskih stavova tice, stice se utisak da je vise naginjao budizmu nego pravoslavlju.


Ма јелте...видиш сад знаш доста тога, али за кремирање ниси знао.

Ја не знам где је нагињао, знам да је крштен у СПЦ и да је умро са православним опелом и сахрањен као православац. То су чињеници, утисци су нешто друго.

Свакако је боље да почивају његови остаци на неком месту, где се не одржавају сатанистички ритуали, спиритизам и где његови остаци не изигравају музејски експонат.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu May 25, 2017 3:08 pm

Nemoj biti povrsan, vecina nas ovde je krstena u SPC i imace opelo u nekom trenutku. Ako te intresuje Tesli zivot i njegovi stavovi, udji u sustinu i istrazi malo sta je pricao.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu May 25, 2017 5:26 pm

brucelee wrote:Притом искрено, више поштујем тамо неког из Пазара који је рођен као муслиман или пак неког горанца, који је привржен Србији и верује у неког свог Бога, има погрешно учење, али верује, него Србенду ала комуњаре са три прста, Косово је срце Србије, а да не зна да наброји 3 светиње српске на том Косову и Метохији а псује Бога, сунце, Богородицу и сматра да су попови лопови и пуна су му уста тога.


a da li više poštuješ muslimana koji je privržen Srbiji ili Srbina koji je takođe privržen Srbiji, a nije vernik?

to što pominješ je generalizacija koja nema veze sa životom

ja ne smatram da su popovi lopovi, obišao sam mnogo manastira, nedavno sam čak i radio nešto izuzetno bitno za SPC, komunjare ne podnosim (nedavno sam rehabilitovao čoveka kojem su oduzeli imovinu posle Drugog svetskog rata, uskoro bi trebalo njegovi potomci da dobiju nazad deo toga, a deo da im bude isplaćen), ali prosto ne verujem u to da Bog stoji iza svega, ne verujem u čuda itd itd

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Thu May 25, 2017 6:45 pm

evo jedan klip na tu tematiku, pa se ti brucelee zapitaj :D

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 8:12 pm

Rođaci wrote:
brucelee wrote:Притом искрено, више поштујем тамо неког из Пазара који је рођен као муслиман или пак неког горанца, који је привржен Србији и верује у неког свог Бога, има погрешно учење, али верује, него Србенду ала комуњаре са три прста, Косово је срце Србије, а да не зна да наброји 3 светиње српске на том Косову и Метохији а псује Бога, сунце, Богородицу и сматра да су попови лопови и пуна су му уста тога.


a da li više poštuješ muslimana koji je privržen Srbiji ili Srbina koji je takođe privržen Srbiji, a nije vernik?

to što pominješ je generalizacija koja nema veze sa životom

ja ne smatram da su popovi lopovi, obišao sam mnogo manastira, nedavno sam čak i radio nešto izuzetno bitno za SPC, komunjare ne podnosim (nedavno sam rehabilitovao čoveka kojem su oduzeli imovinu posle Drugog svetskog rata, uskoro bi trebalo njegovi potomci da dobiju nazad deo toga, a deo da im bude isplaćen), ali prosto ne verujem u to da Bog stoji iza svega, ne verujem u čuda itd itd



Па добро ми причамо сад о спорадичним случајевима, док ја причам о већинским. Данас су већина атеиста у Србији најгори шљам,са једне стране деца комунизма,нво,педери и слично, са друге патриоте и националисте који сматрају да је до јаја што је неко убио у Британији дете од 8 година или патриоте који жале за "Титином" Југославијом.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Вести

Postby Пери » Thu May 25, 2017 8:42 pm

brucelee wrote:проблем је што неверујући мере верујућима сваку ситницу, да би им доакали и показали да ни они нису баш православни.



brucelee wrote:Па добро ми причамо сад о спорадичним случајевима, док ја причам о већинским. Данас су већина атеиста у Србији најгори шљам,са једне стране деца комунизма,нво,педери и слично, са друге патриоте и националисте који сматрају да је до јаја што је неко убио у Британији дете од 8 година или патриоте који жале за "Титином" Југославијом.


Pa koji si ti onda?

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Вести

Postby lider » Thu May 25, 2017 9:06 pm

Brdja wrote: Zašto npr Lider i Rodjaci nisu Srbi ako ne veruju u Boga?

Одакле теби да ја не верујем у Бога?
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Thu May 25, 2017 9:08 pm

Izvinjavam se, pogrešno sam shvatio onda.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Fri May 26, 2017 10:56 am

Vidim da su nocas rusili tu dzamiju u Zemunu. Zna li neko nesto vise o tome ko uopste pravi tu dzamiju i odakle im ideja da prave dzamiju u Zemunu. Meni se cini da je ovo dzamija one struje koja ne priznaje vrhovnu vlast pazaraca posto vidim da se okolo okupljaju cigani. Moguce da Vucic svu vlast nad muslimanima predaje pazarcima

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Fri May 26, 2017 1:37 pm

A patrole, a patroleeee

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... zalbu.html

којим је утврђено, уз помоћ релевантних сведока из поратног времена, да је Калабић убијен у једној пећини у клисури реке Градац код Ваљева и да према томе није могао ни да изда свог команданта Драгољуба Михаиловића.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri May 26, 2017 4:54 pm

Напад на Копте у Египту – 26 погинулих, 26 повређених

Најмање 26 особа је убијено у Египту у нападу наоружане групе на аутобус у ком су се налазили Копти, јавили су египатски медији, позивајући се на сведоке и медицинске изворе. Међу погинулим има доста деце

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Вести

Postby niko » Fri May 26, 2017 5:39 pm

koja naoruzana grupa ih napala? mudzahedini neki?
znas li ti Neksone, ili neko drugi, nesto vise o zivotu Kopta u danasnjem Egiptu? koliko su cesti ovi napadi?

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Fri May 26, 2017 8:29 pm

Skoro sam upoznao dvoje Kopta u Americi, i kazu da je tortura ozbiljna, u velikoj su manjini, a znamo kako prolaze Hriscani u muslimanskim drzavama.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Sat May 27, 2017 12:54 pm


User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sat May 27, 2017 3:10 pm

ROJEVI PČELA PREPALI GRAĐANE USRED ZAGREBA Pčelari izlaze na teren 15 do 20 puta dnevno, u Ilici čak zaustavile tramvajski promet

http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/v ... t/6134811/


Nego, burazeru, ovo je nama ovde mnogo bitnija vest od smrti Bzezinskog, pa bi mogao iz prve ruke da nam kazes kakva je ovo frka bila
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Вести

Postby Кум Жоржо » Sat May 27, 2017 3:54 pm

нуклеарни удар wrote:http://www.intermagazin.rs/umro-covek-koji-je-krojio-sudbinu-sveta-i-najveci-neprijatelj-pravoslavlja/
Цркло смеће.

Sram te bilo, kako se možeš radovati nečijoj smrti.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Sat May 27, 2017 5:32 pm

Ultra Sarma wrote:ROJEVI PČELA PREPALI GRAĐANE USRED ZAGREBA Pčelari izlaze na teren 15 do 20 puta dnevno, u Ilici čak zaustavile tramvajski promet

http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/v ... t/6134811/


Nego, burazeru, ovo je nama ovde mnogo bitnija vest od smrti Bzezinskog, pa bi mogao iz prve ruke da nam kazes kakva je ovo frka bila

Не знам пријатељу тренутачно сам на релацији Истра-Словенија-Италија ..Кад дођем опет у Зг проверићу ,или још боље позваћу те да заједно испитамо ситуацију.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Sat May 27, 2017 5:32 pm

:mrgreen:
Кум Жоржо wrote:
нуклеарни удар wrote:http://www.intermagazin.rs/umro-covek-koji-je-krojio-sudbinu-sveta-i-najveci-neprijatelj-pravoslavlja/
Цркло смеће.

Sram te bilo, kako se možeš radovati nečijoj smrti.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sun May 28, 2017 10:37 pm

Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests