Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Душевна болница

Postby навијај » Thu Jan 26, 2017 2:44 pm

Image

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Душевна болница

Postby Strada di vita » Thu Jan 26, 2017 2:55 pm

autsajder wrote:Što se tiče Evrolige - qrz mi puca kako igraju tamo - i CZ i ranije Partizan sve dok otimaju pare iz budžeta (zašto me također zabole - narod zaslužuje vlast kakvu ima, pa tako i sportske organizacije). Oba kluba sluge svake vlasti, zavisno od perioda.


Upravo tako.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Thu Jan 26, 2017 6:12 pm

навијај wrote:Image

:lol:

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Thu Jan 26, 2017 6:34 pm

Аутсајдеру, ти се брате уби доказивајући и изношући теорије настанка ККЦЗ. Брате издувај, изађи на свеж ваздух.Не знам шта вас толико боли да се хватате таквих тема.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Thu Jan 26, 2017 6:56 pm

Bunt wrote:Mnogo si se nešto uhvatio upoređivati situaciju u Srbiji i stav prosečnog Srbina prema životu i politici sa stavom prema Partizanu. Jedino ako se nije i na tebe primilo Dulovo insistiranje na tome da je on predsednik Jugoslovenskog Sportskog Društva, a samim tim i ti navijač istog i pripadnik iste nacije.

A ovo je za Tegija i one koji ne mogu i neće da ukapiraju: Kada se na sazvanom ročištu Unapred pripremljeni plan reorganizacije usvoji, stečajni sudija rešenjem istovremeno otvara stečajni postupak, potvrđuje usvajanje plana i obustavlja stečajni postupak, a Unapred pripremljeni plan reorganizacije postaje izvršna isprava koja se smatra ugovorom za izmirenje potraživanja. Što znači da je stečaj, ili zamrzivač, trajao manje nego što je trebalo da se osuši mastilo kojim je isti potpisan. Ako klub gledamo kao bilo koje drugo pravno lice, on ima apsolutno pravo da radi i sarađuje sa drugim pravnim licima, sklapa ugovore o korišćenju osnovnih sredstava i resursa drugog pravnog lica.

U ovom slučaju to su hala i igrači drugog kluba. Nigde ne piše da FMP mora da bude sponzor samo tako što će da daje lovu u zamenu za dopis uz ime kluba (kao što je to trenutno Partizan NIS ili svojevremeno Partizan Telekom, Partizan Cepter, Partizan MB, Partizan ICN, Partizan Mobtel, Partizan Igokea).

A kad smo već kod Igoke, vest od 18.08.2007. godine, dakle davno pre UPPR-a:

"Košarkaška lopta preskočila je Drinu u dva pravca! Partizan iz Beograda i Igokea iz Aleksandrovca potpisali su juče ugovor o poslovnoj i sportskoj saradnji, kojim će se fuzionisati, iako će nastaviti takmičenja u svojim ligama. Ekipe će na dresovima u svim takmičenjima logo Partizan Igokea i Igokea Partizan, imaće zajednički Upravni odbor, prostorije, razmenjivaće igrače bez obeštećenja, a u planu je i izgradnja hale. Ugovor su na stadionu crno-belih potpisali predsednik Partizana Predrag Danilović i predsednik Igokee i premijer Republike Srpske Milorad Dodik." Ko se tu ugasio, vi ili Igokea? Ja bih rekao ni jedni ni drugi, nije čak bila ni frka od poverilaca, nego suvi interes, sportsko finansijski motivi, i to bez šamaranja, uz obostrani osmeh. Ne verujem da je neko tada kopao po APR.

E sad, da se nije toliko prozivala Zvezda zbog toga i da vaš duhovni vođa Dulo Jugoslovenka i taj isti Tegi Koš nije kenjao na način na koji je to radio apsolutno tvrdim da bi ste i vi krenuli putem UPPR još pre dve godine, ali sad prosto ne možete da pređete preko toga. Mada opet, kako ste prešli preko Dulove pedale iz kluba, pa preko njegove najavljene tužbe protiv institucije, ne bi me čudilo da se pojavi neki "Plan Reorganizacije Unapred Pripremljen" koji ćete sa oduševljenjem da prihvatite samo uz uslov da adresa ostane ista, jer vam je to najbitnije. A da jebe vas i to što da bi se taj Plan usvojio potrebno je pripremiti i vanredni izveštaj revizora sa stanjem poslovnih knjiga najkasnije 60 dana pre podnošenja Unapred pripremljenog plana reorganizacije. Brrrrr, jeziva pomisao.


Zamrzivač je to što je Crvena zvezda bila klub koji se nigde nije takmičio za vreme trajanja realizacije UPPR-a. Saradnja u ovom slučaju nisu samo hala i igrači, nego i grb drugog kluba i njegov naziv.

U APR-u apsolutno ništa nije bilo moguće registrovati povodom saradnje Igokee i Partizana, osim naziva klubova, zbog toga što statusne promene pravnih lica iz različitih država nisu moguće. Nikakav zajednički upravni odbor u smislu propisa kojima se reguliše osnivanje i rad sportskih klubova nije moguć. Moguće je postojanje neformalnog organizovanja čelnih ljudi da zajednički donose neformalne odluke o radu klubova, ali to nikako ne može biti bilo kakav zajendički organ upravljanja. Dakle, nije bilo šta da se kopa po APR-u.

Dalje, UPPR Partizana nije rađen isključivo zbog toga što uprava Partizana nije želela to da radi, iako Partizan ne bi morao da sarađuje sa bilo kojim drugim klubom da bi ostao u takmičenjima. Kod Zvezde je to urađeno zato što nije ostvarila pravo na učešće u ABA ligi. O tome sam lično razgovarao sa profesorom Ekonomskog fakulteta koji je pisao UPPR Zvezde i sa kojim je razmatrano i pisanje UPPR-a Partizana.

Meni je žao što Partizan nije sproveo UPPR i smatram da je pametno što je Zvezda to uradila. Tu nema nikakvih problema.

Adresa ne znači ništa, to se lako menja. Pravni subjektivitet se već ne menja i to je ono što je ovde problem - navijali ste za FMP nekoliko godina, a taj klub je osvojio trofeje koji ne mogu biti pripisani pravoj Zvezdi. E to mizeran procenat vas hoće da prizna zato što vi razmišljate onako kako Generalštab kaže i u "Zašto? Zato!" fazonu



A što se tiče pokretanja ove priče, moja ideja je bila da pokažem da će Srbi novinara koji govori o činjenicama koje im se ne dopadaju da nabiju na kolac i da pokrenu celu lavinu besmislenih priča, samo da bi pokušali da dokažu nešto što nije moguće dokazati.

Zadovoljan sam zbog toga što sam u potpunosti uspeo u tome.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Душевна болница

Postby B.Centrale » Thu Jan 26, 2017 9:08 pm

Jebo APR rodjace, vidis li ti sta radi ova Zvezda?!!!
bologna centrale

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Душевна болница

Postby prcko » Thu Jan 26, 2017 9:11 pm

I onda se taj zamrzivac ispisa po Evropi. Zasto? Zato!

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Thu Jan 26, 2017 9:12 pm

B.Centrale wrote:Jebo APR rodjace, vidis li ti sta radi ova Zvezda?!!!


Opet menjas temu :D
Iako sam Cigan, moram da kazem da satanista ima pravo kolko-tolko (u smislu stoji to sto prica, al s druge strane mislim da se tome pridaje toliki znacaj s grobarske strane iskljucivo kao odbranbeni mehanizam i opravdanje za obrnute uloge u kosraci trenutno)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Thu Jan 26, 2017 9:22 pm

ja za propast u basketu krivim isključivo uprave Partizana

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Thu Jan 26, 2017 9:24 pm

Rođaci wrote:ja za propast u basketu krivim isključivo uprave Partizana

Pa daj onda baci neki post , tj tvoje vidjenje Partizanovog posrnuca. Previse se bavis APR-om samo da bi ti sto vise cigana priznalo kako si u pravu..

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Душевна болница

Postby B.Centrale » Thu Jan 26, 2017 9:38 pm

Jasno kao dan. Kralo se na sve strane, lagala se drzava, lagali se navijaci, javno mnjenje, ostajalo se duzno i kusom i repatom, u budzet kluba nije ulagano nista osim sto se imala tapija na talente koji su dovodjeni kako se htelo, a kad se pri tome doda realno i te kako kvalitetan trener i alhemicar Dusko Vujosevic, talenti su rasli u ozbiljna imena koja su za ozbiljan novac postajali pecalbari. A onda se pojavio maher na drugoj strani i krenuo da zahteva svoj deo kolaca... Jbg, maher bese sposoban i rusenje jednopartijskog sistema u srpskoj kosarci bese neminovno.
Tesko pada groblju to sto mnoge njihove navijacko/simpatizarske generacije ne poznaju tmurna vremena svog KK, pa je sve ovo doslo kao veliki sok, od kojih se tek retki oporavljaju. I mi smo bili nekada najvece ime evropskog i svetskog fudbala, a danas smo samo Bozovica cheta. Sve je to normalno, takav je zivot.
bologna centrale

weekend offender
Posts: 116
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:48 pm

Re: Душевна болница

Postby weekend offender » Thu Jan 26, 2017 9:53 pm

uso na temu, krenuo da cestitam panterima na pobedi, istripovo da je veciti rivali kad ono vidim dusevna bolnica.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Thu Jan 26, 2017 10:01 pm

mozes i ovde da cestitas, nije problem, necemo da se ljutimo :mrgreen:

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Душевна болница

Postby pustinjska lisica » Fri Jan 27, 2017 8:13 am

autsajder wrote:Originalni klub se zvao KK Crvena Zvezda. Od FMP-a na ovamo klub se zove KK Crvena Zvezda Beograd. UPPR je smiješna priča za naivne. Isto kao i fuzija Partizana i Igokee. Majstori, ne mogu se fuzionisati 2 kluba iz 2 različite države! Probajte i vi, pa ćete vidjeti da to ne može. To je bio spin Milorada Dodika da masnu lovu preusmjeri i u "svoj" Partizan, na štetu nas građana Republike Srpske. S obziom da svoj bijedni klubić sponzoriše državnim parama (na razne načine). Čim odleti s vlasti klub će mu propasti, kao i prije 15 g. Režimski klubovi (sva 4 u cijeloj priči) našli još 1 način kako da odvoje od naroda za sebe.

Što se tiče Evrolige - qrz mi puca kako igraju tamo - i CZ i ranije Partizan sve dok otimaju pare iz budžeta (zašto me također zabole - narod zaslužuje vlast kakvu ima, pa tako i sportske organizacije). Oba kluba sluge svake vlasti, zavisno od perioda.


А клуб за који ти навијаш, јел то прави Ренџерс или Sevco?
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Fri Jan 27, 2017 8:21 am

Gde je psg bg da se pohrvu, on je za seltik
Често одем до на село

User avatar
autsajder
Posts: 16
Joined: Thu Feb 11, 2016 2:44 pm
Location: Modriča, Republika Srpska

Re: Душевна болница

Postby autsajder » Fri Jan 27, 2017 1:05 pm

pustinjska lisica wrote:
А клуб за који ти навијаш, јел то прави Ренџерс или Sevco?


Dečko, kad pročitaš nekad nešto javi se. Mogao bih ti za to Sevco potanko obrazložiti kako su se 2 udružila da sjebu 3., but what's the point. Za tebe vrijedi ona: lakše metar u dupe, neg` cent` u glavu!

I da, ne navijam za Rendžers, jer pravi navijači su samo oni koji su redovno na tribini, samo ga simpatišem. Imam to zadovoljstvo da navijam za lokalni seoski klub koji igra 3.ligu RS i ne bih ga mijenjao za Zvezdu i Partizan - zajedno (ni za Rendžers i Seltik).

Over&out.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Душевна болница

Postby DRINK » Fri Jan 27, 2017 3:39 pm

За вас вечите и јесте ова тема, боље овде да пишете него на вечити ривали... :D

Него, не прође дан у новинама да се не појави Нови Сад у хроници, сваки дан нека пуцњава, рањавање, убиство... шта се то тамо догађа, да л је ствар толико отишла у к?

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Душевна болница

Postby pustinjska lisica » Fri Jan 27, 2017 7:03 pm

1958 wrote:Gde je psg bg da se pohrvu, on je za seltik


Стварно би био фантастичан cripple fight :lol:
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Душевна болница

Postby Brdja » Fri Jan 27, 2017 9:19 pm

pustinjska lisica wrote:
1958 wrote:Gde je psg bg da se pohrvu, on je za seltik


Стварно би био фантастичан cripple fight :lol:


Image
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Душевна болница

Postby axkontra » Sat Jan 28, 2017 12:20 am

DRINK wrote:За вас вечите и јесте ова тема, боље овде да пишете него на вечити ривали... :D

Него, не прође дан у новинама да се не појави Нови Сад у хроници, сваки дан нека пуцњава, рањавање, убиство... шта се то тамо догађа, да л је ствар толико отишла у к?


kad nekome u mafijaskom napadu sjebes ribu ili kad pucas rafalno a dete mu kolima cini se da je sve po malo otislo u kurac i da je to tek pocelo i da ce nazalost jos biti sranja


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bruno Sulak and 18 guests