Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Wed Jun 22, 2022 10:17 am

Zaboravili ste na ugostiteljstvo, smrkalice broj jedan.
Често одем до на село

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Душевна болница

Postby несуна реса » Wed Jun 22, 2022 2:27 pm

1958 wrote:Zaboravili ste na ugostiteljstvo, smrkalice broj jedan.


ај што се гудрирају него што лочу ко ненормални :mrgreen: Ја кад завежем 2 дана за редом цугање трећи оћу да цркнем, не знам одакле им снаге да свако вече-дан цугају и то баш количински пуно :shock:
Космет је Србија !

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Душевна болница

Postby pertla » Wed Aug 10, 2022 1:42 pm

ispratio sam malo ovu priču oko rehabilitacije kalabića, odnosno uglavnom sam čitao komentare ljudi po društvenim mrežama i portalima.strašno kolika je podeljenost i mržnja među narodom, imam osećaj da bi kopali jedni drugima oči, samo da mogu.

komunjare su dosta agresivnije, mislim da nisam pročitao ni jedan komentar sa njihove strane koji je bio u iole pomirljivom tonu, što je donekle i logično, pošto im rehabilitacija ne ide u prilog.

uglavnom, baš ostaje gorak ukus posle svega što sam pročitao.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Wed Aug 10, 2022 2:00 pm

valjda na prvom mestu ostaje gorak ukus posle čitanja svega o Kalabiću i saznanja da ga je sud rehabilitovao? :D

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Wed Aug 10, 2022 9:38 pm

A ko je pisao to sto si ti citao?

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Thu Aug 11, 2022 9:18 am

Ne možeš ništa gluplje sebi uraditi nego zabosti u mulj komentara po internetu.
Što je najgore oni su daleko od bilo kakve realnosti, dovoljno je postaviti osnovna pitanja -> Da li znam nekog ko piše komentare ? Da li sam ikada pisao komentare ?

Taj svijet komentara je, kao i većina inteneta, šarena lažada i muljaža.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Aug 11, 2022 11:26 am

Ja pišem komentare kada se u nešto razumem, inače ne pišem. To ti je kao i ovde pisanje. Ima normalnog pisanja a ima i lupetanja od strane svih nas. U ove teme se slabo razumem, pa ćutim i čitam, pokušavajući nešto da naučim, ali izgleda od toga ništa, jer koliko vidim većina po internetu piše gluposti.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Thu Aug 11, 2022 12:33 pm

Morate da budete svesni i da se tzv. "hibridni rat" intenzivirao od pocetka rata u Ukrajini (zapravo i pre toga, al ajd), i da se mnogi komentari pisu ko zna odakle, cisto da stvaraju privid razdvojenosti medju ljudima, autosovinizma itd. Ne kazem da nema ljudi koji stvarno tako misle, ali pitanje koji je to procenat od svih komentara.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Sat Aug 13, 2022 11:03 am

Ovo na Cetinju juce...pobijes decu i onda zoves njihovog oca da mu to saopstis...

No al calcio moderno
Posts: 196
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Thu Aug 18, 2022 12:03 pm

Da li jos nekom smeta sve veci dolazak Rusa i Ukrajinaca u Srbiju?
Njihov dolazak bukvalno sjebava nase ljude koji su podstanari. Ne znam ni kako oni dobijaju boravisne dozvole kod nas.
Takodje mi se ne svidja sto se sve vise moze videti indusa i kineza, turaka... Nas je sve manje, ekonomski smo unisteni, brakova i dece sve manje... Veliko je pitanje na sta ce da lici Srbija za 50 godina.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Душевна болница

Postby Bruno Sulak » Thu Aug 18, 2022 1:33 pm

Rusi i Ukrajinci su korektni po svemu, jedino sto dizu cene kirija nenormalno. Pratim grupu Izdavanje stanova Novi Sad, bukvalno oni napisu trazim stan do 500e, sto je za Novi Sad preskupo, onda i ovi nasi stanodavci videli pa oni jos dodatno zabiberili, nisam podstanar ali razumem ljude koji jesu i koji su malo frustrirani zbog ove situacije. Doduse poslednja 2 meseca su malo smanjili potraznju, udarno je bilo tamo negde april-maj. Verovatno ko je dosao dosao je, mozda jos malo njih ce doci i onda ce se stabilizovati.
E da, i Kubanaca dolazi jako mnogo, ali oni su gora sirotinja nego mi, bukvalno traze najskromnije, naravno jezik nemaju pojma.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Thu Aug 18, 2022 1:48 pm

Pa dobro, to je sasvim prirodno...mislim normalno je da se ovakve situacije desavaju u nenormalno doba, tipa rat i ostala sranja. Rusi i Kubanci nemaju gde da odu, a da im ne treba viza, pa smo im mi tu negde iznudjeni potez. Rusi i Ukrajinci verovatno dolaze ovako zato sto smo slican narod, slicniji nego da su otisli u San Marino (recimo). Kubanci imaju dve opcije gde da idu bez vize...ili Moskva ili Beograd, s' tim da ih iz Rusije cesto vracaju za Kubu.

Ne zaboravimo da smo i mi bezali na sve strane sveta tokom devedesetih intezivno, a bezimo i dan danas. Zamislite samo kako je bilo Svedjanima tamo 90ih kad im je u njihov IKEA svet banuo Balkan sa svim radostima :mrgreen: tako da nemamo prava da budemo nesto namrgodjeni prema ljudima koji ovde traze srecu, a i ovde ce da se usrece...do mojega.

Migracije su sasvim prirodna stvar, a razloga ima milion - ratovi, glad, ekonomija, politika...sigurno se nije niko probudio sa dignutom patkom u tom nekom Pakistanu ili nekom selu na Kubi i kao, odoh da zivim u Mionici jer brate dosadno ovde, a i da mogu da biraju, sumnjam da bi Srbija bila u top 20 drzava u koje bi zeleli da odu.

Da li ima problematicnih likova koji dolaze, naravno da ima. Opet, da se vratimo koji pasus gore...u uredjeni sistem Svedske je uleteo Balkan i razjebao im njihov idilican i miran svet. Samo sto se mi ovde smejemo i kao bas smo najludji kad slusamo price kriminalaca iz 90ih kako su oni doneli kriminal u Skandinaviju...e pa jebi ga, smejali se, sad nam se vratilo i nije nam smesno kad neki problematicni likovi sa raznih meridijana prave sranja ovde, iako mislim da su oni bas u nekoj manjini, kao i sto je slucaj kod nase migracije po belom svetu.

Znam da sam se kao klinja (devedesetih) smejao burazerovoj prici kad je neko od njegovih bio na Tajlandu i tokom voznje taksijem pita ga taksista odakle je, on kaze iz Beograda, Jugoslavija, a taksista "Jugoslavija ?!?! MAFIJA!" i onda smo svi u drustvu bili hnjo-hnjo-hnjo, brate kako smo ludi i opasni, svuda nas gledaju kroz prizmu mafije i kriminala, do jaja.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Thu Aug 18, 2022 2:13 pm

Roditelji studenata koji ne studiraju u svom gradu su najebali sto se cena tiče. U NS ispod 300e slabo sta ima
Choose Life

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Душевна болница

Postby Etaoin » Thu Aug 18, 2022 9:45 pm

Ех моја браћо, горе муке од подстанарске нема, а ја сам био 30 година подстанар, од како смо избегли у Београд. Прошле године стан који смо изнајмљивали газда одлучи да претвори у канцеларију, и кроз два месеца смо морали да нађемо други стан да изнајмимо. Жена, ја и двоје мале деце, са малим псом приде. И тако у том лудилу, одлучимо да видимо како можемо да купимо стан, а највећи проблем нам је било учешће, рата не. Сазнамо да неке банке дају стамбени кредит са 10 посто учешћа, и нађемо стан у новоградњи који се уклапа за тај максимални износ учешћа.

Жена диже кеш кредит, дајемо за учешће, а мени Евробанка уваљује киту јер су говна највећа и кажу сада не може више 10 посто, мора 20, јер им се може. Ја очајан тражим решење, наилазимо на Рајфајзен, али опет квака, не може 10 посто све до почетка нове године. тј ове. Наравно, кредит не може да се одобри док није зграда на 80 посто, ми пар месеци као на иглама. Срећом, моја фирма има уговор са Рајфајзеном, а нису ни мала примања, па у марту ове године добијамо званичну потврду да је кредит одобрен а да је ваш Етаоин постао власник свог првог стана 8-) И да споменем, све то без ичије помоћи, чак ја мојима помажем, а на то сам баш поносан.

Усељење негде следећег месеца, а у међувремену смо изнајмили једнособан стан, само што сада имамо још једног малог пса приде, нашла је жена на улици :mrgreen:

И да поновим опет, веће муке од подстанарске нема :!:

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Thu Aug 18, 2022 10:02 pm

Mislim da cene skacu vise zbog rasta cene stanova i inflacije nego zbog rusa i ukrajinaca

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Thu Aug 18, 2022 10:15 pm

Etaoin, svaka cast, neka je sa srecom!!! Ljudi nisu svesni kako je olaksanje kada dobiju stan od roditelja. Tako neki drugari, kurcem mrdnuli nisu, dobise stan na tacni i onda nesto kukaju!

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Fri Aug 19, 2022 1:51 am

Podstanar. Radim u gradjevini, fina primanja, radi se i privatno, al tesko za sad. Sto kaze stih JBK, okrece se kolo, okrecu se krugovi..
Choose Life

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Aug 19, 2022 2:19 pm

Meni je neverovatno da mi krivimo Ruse zbog skakanja kirija a ne naše šupke koji deru i nas i Ruse sa tolikim kirijama. Stvarno smo nebeski narod. Mi i na Maltu kad odemo i počnemo se baviti nekretninama, uvek oderemo prvo naše, pa onda i sve ostale, tako da nisu Rusi krivi.

No al calcio moderno
Posts: 196
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Fri Aug 19, 2022 2:22 pm

Krivimo i Ukrajince.
Zamisli da ih se jos doseli, a svi skoro s parama jer sirotinja njihova je ostala tamo. Dosli su ovi imucniji... I onda malo po malo kad ih se namnozi i nagomila potisnuce nase ljude potpuno ne samo kirijama nego i u drugim sferama.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Fri Aug 19, 2022 4:38 pm

Samo nesposobni mogu da krive bilo koga za bilo sta. Bolje da dodju Rusi i Ukrajinci nego Turci, Arapi i ostala gologuzija


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests