Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Aug 19, 2022 5:03 pm

pa dobro nije baš tako, loigčno je da naši ljudi ne mogu da se izbore sa tim što je u Ukrajini rat, a Rusija pritisnuta sankcijama, pa je mnogo njih sa ogromnim platama iz tih zemalja došlo u Begrad i nastavilo da radi za svoje poslodavce preko interneta

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Душевна болница

Postby Etaoin » Fri Aug 19, 2022 5:21 pm

lukabrasi wrote:Etaoin, svaka cast, neka je sa srecom!!! Ljudi nisu svesni kako je olaksanje kada dobiju stan od roditelja. Tako neki drugari, kurcem mrdnuli nisu, dobise stan na tacni i onda nesto kukaju!


Хвала братац. Људи нису свесни која је то срећа када имаш решено стамбено питање, али искрено, пошто смо супруга и ја све сами одрадили, некако је и слађе овако, знаш да можете само на себе да рачунате и онда само може напред ;)

@drug_clan

Држи се брате, биће нешто сигурно, ми смо ово успели из потпуног очајања, па нас је Бог заиста погледао.

No al calcio moderno
Posts: 194
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Fri Aug 19, 2022 6:33 pm

SAO_Zeljin wrote:Samo nesposobni mogu da krive bilo koga za bilo sta. Bolje da dodju Rusi i Ukrajinci nego Turci, Arapi i ostala gologuzija


Da li su nesposobni roditelji devojke iz npr Aranđelovca koja je dosla u Bgd da studira, a oni svojim prihodima ne mogu da joj plate ni sobu jer su dosli neki tamo Rusi i Ukrajinci i nude pare za stan, ne pitaju koliko treba... Ajde sto su okupirali urbane gradske cetvrti, nego ih sve vise ima i po obodima od Rakovice do jebene Altine.

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Душевна болница

Postby Momo » Fri Aug 19, 2022 6:57 pm

Искрено и једно друго је у питању. И руси и станодавци :mrgreen: изнајмљујем стан у Земун пољу, прошле године смо га издавали за 120е (једнособан), и имао проблема са станарима, што се тиче плаћања и свега. Срећа па су отишли.Ове године сам га дигао на 200е, јер сад да уђете на огласе нема ниједан нормалан стан до 200е, а плус не привлачиш сиротињу која ти не плаћа рачуне завлачи те за твој рођени стан. Кад је био на огласу буквално у првих 6 сати ме звало 2 Руса(можда и украјинци :mrgreen: ) и један наш. Иако су хтели све унапред да плате и до 6 месеци, нисам хтео њих...
Срећа имам кућу и не плаћам кирију и сасвим солидан живот имам, али кажем ко данас издваја 200е за стан плус рачуни то је пакао. Бацање пара у бунар. Проблем је што и нема стварно нормалних станова за издавање. Да укуцате Алтину која уоште није неко топ насеље, цене иду и до 400е за једнособан стан, а да не причам да сам виђао станове Земун и Нбг који иду од 500-700 евра... е то ми тек није јасно ко плаћа. Тако да Руси су мало криви можда 10 посто, остало иде на станодавце и потражњу. Али опет кажем много људи долази у Београд и потражња је много већа него раније и зато се дижу цене станарина. Исто је за Нс и Ниш...свуда су цене скочиле.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Душевна болница

Postby фикрета » Fri Aug 19, 2022 7:31 pm

Дошло време за 75хиљада евра не може се купити стан који би задовољио минималне потребе четворочлане породице

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Fri Aug 19, 2022 8:14 pm

Pa vidi fikreta, u ns tesko i za 100000. O tome ja pricam, znaci za kredit za takav stan ti treba 20 000ucesca. A to je stan plafon 50-55 m2 sto je realno malo za cetvoroclanu porodicu. Kuce u okolini isto pakao, u Veterniku nema kuce ispod 150 soma, sremska strana isto. Haos. Tacno cu gledati nekretninu u B. Palanci i za razliku u ceni mogu da sahranim svakih 5 godina jedan auto, da mi se jebe tacno
Choose Life

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Душевна болница

Postby фикрета » Fri Aug 19, 2022 8:57 pm

Сви су у фазону следеће године ће пасти цене
лично чисто сумњам
шта је то у србији поскупело па појефтинило у нормалу
а већ сада лагано се градња успорава а потражња не пада

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Fri Aug 19, 2022 9:23 pm

Nece pasti cene na staro nikad. Materijali su se i stabilizovali, ne divljaju, ali potraznja je i dalje ogromna
Choose Life

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Fri Aug 19, 2022 11:12 pm

Potraznja jebena, kao da smo Indijci i da se kotimo kao nenormalni. Ali to je Srbija, zemlja apsurda.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Душевна болница

Postby Brdja » Sat Aug 20, 2022 1:22 am

A jeste li pogledali nekad iz ugla stanodavca? Ne možeš naći normalnog stanara da se ophodi prema stanu kao prema svom. Ne plaćaju kiriju redovno, kasne sa računima, uništavaju stan ali bas uništavaju, ne mislim na štete koje nastaju od normalnog korišćenja tokom vremena. Ja izdajem stan godinama i do sada sam samo jednom imao stanare koji su bili ok i sa kojima nisam imao problema. Na moju žalost a njihovu sreću kupili su stan i baš mi je bilo drago jer su pravi ljudi. Ovo ostalo... Mogu bez preterivanja da kažem stoka. Posle jednog stanara sam morao da renoviram bukvalno ceo stan, od poda do plafona, čak i cele kupatilo i kuhinju. Kasnio sa kirijama, rekoh ajde nema veze, daćes ako imaš plaćaj račune... Ne da nije platio račune već je sjebao i stan. Sledeća je bukvalno svaki mesec kasnila i sa kirijom i sa računima. Još ja, ajde kad je krenula Korona, kontam slabo je radila plus sa detetom... Ajde ne mora da plati kiriju već samo jebene račune. Naravno niti kiriju niti račune. Sad imam isto neke stanare koji ni jedan mesec do sada nisu platili na vreme niti kiriju niti račune ali sve kontam, ajde platiće... Izmedju svakog stanara sredi stan, kupi ovo, kupi ono... Hoću da uvek bude lep i sređen stan, neću da izdajem krš i lom. Nažalost slabo ko zna to da ceni.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Sat Aug 20, 2022 8:01 am

Nema sta iz ugla stanodavca. Svoju robu ili uslugu covek hoce maksimalno da naplati i to je meni ok. Da se ne izdaje za toliko ne bi bile tolike cene. Bukvalno ni sa jednim stanodavcem nikad nije bilo problema. Uvek ugovor, depozit i teraj. Racuni uvek izmireni do 20og, kirija do 5-10og kako se dogovorimo i to je to. Ne znam sto trpite to vi koji izdajete da ti neko ne placa. Bar sad bukvalno mozes da biras kome ces izdati stan. Ja sam se selio samo zbog blizine posla, uvek sam gledao da mi je blizu da ne vozim na posao vec idem pesaka. Osim sad, kad su tu zena i dete pa su prioriteti drugaciji
Choose Life

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Sat Aug 20, 2022 8:19 am

No al calcio moderno wrote:
SAO_Zeljin wrote:Samo nesposobni mogu da krive bilo koga za bilo sta. Bolje da dodju Rusi i Ukrajinci nego Turci, Arapi i ostala gologuzija


Da li su nesposobni roditelji devojke iz npr Aranđelovca koja je dosla u Bgd da studira, a oni svojim prihodima ne mogu da joj plate ni sobu jer su dosli neki tamo Rusi i Ukrajinci i nude pare za stan, ne pitaju koliko treba... Ajde sto su okupirali urbane gradske cetvrti, nego ih sve vise ima i po obodima od Rakovice do jebene Altine.

Nek ide u studenjak ili nek deli sobu sa drugaricom nekom?

No al calcio moderno
Posts: 194
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Sat Aug 20, 2022 11:26 am

Ne mogi svi u studenjak, a vecina i zivi sa cimerima cimerkama, sami i ne mogu, ali je postalo skupo i tako. Nije tu samp stvar vezano za studente nego i za ostale ljude. Ne kazem ja da su krivi isključivo Rusi i Ukri, ali da su narusili jesu veoma. Pogledajte vi samo kakva auta oni voze, svi dosli sa parama,za stanove daju koliko hoces. Komsinica u zgradi ima dva stana, jedan izdaje. Trazila Rusima 800 e(blizina Djerma), oni sami dali 1000. I zamisli kada ih nagrne jos, a vec ih ima koliko hoces.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Душевна болница

Postby Brdja » Sat Aug 20, 2022 5:02 pm

друг члан wrote:Ne znam sto trpite to vi koji izdajete da ti neko ne placa.

Hoćeš da ispadnes čovek i da imaš razumevanja ali to je očigledno loš pristup.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Aug 20, 2022 5:47 pm

Meni je najsmešnije što se busamo kako smo proruski orijentisani, nosimo Z majice a onda kad ti Rusi dodju, pa nije ovo lepo, dižu nam cenu kirije. :mrgreen:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Sat Aug 20, 2022 6:21 pm

pa kad smo budale i ložimo se na kojekakve druge narode

No al calcio moderno
Posts: 194
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Sat Aug 20, 2022 6:28 pm

Ne vidim uopšte sta je lepo u njihovom masovnom dolasku. Smetaju mi malo manje nego Kinezi,Indijci, Pakistanci itd... Svih je u Srbiji sve vise, a nas sve manje.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Душевна болница

Postby фикрета » Sat Aug 20, 2022 7:07 pm

Одбили ме за државни вртић
Предност имају мали роми кинези
Сад и за одбијеницу ти треба веза

Као да се држава труди да ти убију вољу за великом породицом

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Aug 20, 2022 7:15 pm

Mene isto a radimo i ja i žena. Ljudi koji žive u NS i Bg nisu svesni koliku prednost imaju na nas ostale iz manjih gradova u svemu. Mi nemamo dovoljno vrtića a ako upišemo u privatni ne refundira nam država ništa, ako upišemo u drzavni i tada plaćamo 6 ili 8 hiljada mesečno. Za školu moramo kupovati deci knjige a u većim gradovima je besplatno. Lekara u svojim gradovima nemamo dovoljno pa nas šalju u NS ili Bg za svaki kurac, nemamo dovoljno posla pa moramo u veće gradove i još gomilu drugih stvari.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Sat Aug 20, 2022 10:19 pm

I za vrtic sam odbijen :mrgreen: doduse, to je negde i ocekivano, jer je supruga posle zavrsenog mastera ostala trudna, pa nije radila. I odbiju jer ona ne radi. Pa nisam ni mislio da mi dete ide u jaslice a zena sedi kuci, al kako da krene da radi kad ima dete :lol: babe ne zive blizu a i rade jos uvek. Bice zanimljivo, privatni za pocetak kad zena krene da radi a posle cemo da vidimo
Choose Life


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests