Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Душевна болница

Postby Занемарујем тактику » Wed Nov 15, 2017 8:20 pm

фикрета wrote:e jbg sad
poredis veljka,stevana i musavog micaru
veljku i stevanu nije bio cilj da uzmu deciji dodatak od srbije

Нећеш Мићу, а хоћеш 2 краљевске династије, Мишића, Степу, Цвијића, Ђуру Јакшића, Диса, Душка Радовића... То су све сами провинцијалци. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Tilt » Wed Nov 15, 2017 11:22 pm

B92: "Ovaj grad lider, podvožnjak rešio problem" FOTO http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1325863

Nekako svi činioci ovog političkog besmisla su tu.
Ej, premijerka otvara podvožnjak.
Podvožnjak, kaže u tekstu, koštao 5 miliona evra?? Gradio se dve godine?? (Evo ne znam, voleo bih da neko od vas graditelja sa foruma baci neku procenu koliko to može da košta).
Skupilo se naroda da ne mož' ih uhvati u kadar, a radno vreme, a kažu grad šampion u nezaposlenosti.
I tu su i novinari, temeljni kao i uvek, kažu objekat dugačak 1,7km...
I sve je okej. Normalan dan u Srbiji.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Душевна болница

Postby Kit_Karson » Thu Nov 16, 2017 10:35 pm

У мом крају (Поморавље) сматра се једноставно НЕУСПЕХОМ ако младунац упише факс нпр, негде ван Београда и неретко су се људи из Ниша чудили кад сам им то причао. Невероватан је тај комплекс више/ниже вредности овамо. Део људи који оде горе, као да је рођен у Бг-у, стварно су се прилагодили граду, а да се нису истриповали. С друге стране, имаш и такве рибе које помињете да им је најбитније да су Врачар и Дорћол хисторикал, изађу у Запа бар, трипују те лезбејке и другосрбијанке, само што им треба врућ курац :mrgreen:
Исто се тако сматра неуспехом ако се исти тај младунац вради у завичај. Причам пре неки дан са ликом с којим сам одрастао буквално, пет година се нисмо видели, као да ме сажаљева кад ме питао да ли сам и даље на селу. Јебо то, ретко ко је стварно остао исти ко је запалио за Бг, иако сам неке од најбољих људи које знам упознао у Београду, преко рагбија углавном

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Душевна болница

Postby Пери » Thu Nov 16, 2017 11:47 pm

Zapa najbolje mesto u gradu :mrgreen:

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Душевна болница

Postby Занемарујем тактику » Thu Nov 16, 2017 11:52 pm

Пери wrote:Zapa najbolje mesto u gradu :mrgreen:

Јел најбоља свирка била кад је пустала музику Нада Мацура или онај ганфер Урош Ђурић? :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Душевна болница

Postby Пери » Fri Nov 17, 2017 12:01 am

Avangarda matori :mrgreen:

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Душевна болница

Postby Занемарујем тактику » Fri Nov 17, 2017 12:02 am

Рунк, што би реко Чварков. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Душевна болница

Postby Kibiców » Fri Nov 17, 2017 9:40 am

Vraticu se samo na one sto bi jos nesto da krenu pored svog posla.
Prvo maline nikako ne pocinjite. Malina ima sve vise i vise i cena im je iz godine u godinu sve manja i manja.
Ako imate dosta slobodnog vremena moj predlog je visnja. A ako ne onda pcele ili lesnik. Iz prostog razloga sto to nije kvarljiva roba. Moze da saceka cenu. I jos brdo drugih razloga.
Naravno treba dosta i vremena dok dodje do para ali svakako je bolje nego nista.

Edit: lesnik ili orah

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Душевна болница

Postby фикрета » Fri Nov 17, 2017 10:14 am

ove godine lesnik i orah nista
unistilo ih vreme
a i ono sto se preteklo je bezukusno

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Fri Nov 17, 2017 10:39 am

Kibiców wrote:Vraticu se samo na one sto bi jos nesto da krenu pored svog posla.
Prvo maline nikako ne pocinjite. Malina ima sve vise i vise i cena im je iz godine u godinu sve manja i manja.
Ako imate dosta slobodnog vremena moj predlog je visnja. A ako ne onda pcele ili lesnik. Iz prostog razloga sto to nije kvarljiva roba. Moze da saceka cenu. I jos brdo drugih razloga.
Naravno treba dosta i vremena dok dodje do para ali svakako je bolje nego nista.

Edit: lesnik ili orah


Brate nisi u pravu. Malina jeste trenutno u krizi i ocekuje se jos par godina niske cene ali ta cena verovatno nece da padne ispod 100 dinara za kg. Za teren preko 500m nadmorske visine nema bolje kulture. A sad je najbolje vreme za sadnju. Sadnice su prakticno dzabe a za dve tri godine ce cena verovatno da se vrati u normalu.
Sto se tice visnje to je po meni najgora kultura. Svake druge godine cena bude 25 dinara sto ne pokriva ni troskove branja. Stize sredinom juna kad je sunce u zenitu i branje ide bas tesko. U principu troskovi obrade i postavljanja su bas niski i zato je masa ljudi i posadila visnju ali je vecina vec i odustala tako da ima dosta visnjara koji se vise ne obradjuju. Neke informacije su da ce sledece godine visnja da bude preko 100 dinara posto je trenutno nema u hladnjacama ali me ne bi iznenadilo ni da opet cena bude oko 50. Ko voli da se igra spekulanta moze da proba da zakupi neki visnjar za sledecu sezonu i da ceka tu cenu ali sadnju ne bih preporucio nikome
Orasi su na ceni poslednjih godina ali ko zna sta ce da bude za desetak godina koliko treba da se ceka dok stignu da radjaju.
Lesnici ce uvek biti na ceni ali se i oni dugo cekaju i zahtevaju navodnjavanje.
Sto se ostalih kultura tice, kupina je nesto izmedju visnje i maline ali blize visnji, jabuka i kruska su isplative ali zahtevaju dosta rada, posvecenost i veliko ulaganje, jagoda moze da bude dobra stvar ali i ona zahteva odredjene uslove a pre svega jaka kicma voda za zalivanje i novac za ulaganje.
Pcele su fina stvar ali to mora da pocne kao hobi sa par kosnica pa da se razvija dalje

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Душевна болница

Postby Kibiców » Fri Nov 17, 2017 11:10 am

фикрета wrote:ove godine lesnik i orah nista
unistilo ih vreme
a i ono sto se preteklo je bezukusno
Ti onda sve stavi na crveno pa ako te usere usere te. Ako tako gledas.

@SAO_zeljin

Visnju sam naveo kao primer iz razloga sto prva stize. Tesko moze sa je unisti susa. Ima onih zimskih prskanja tako da joj ni kasni mraz nece nauditi. Plus ima onih masina za branje tako da je i to olaksano. Kazes cena, pa pazi sta god da posadis nista ne moze cenu da garantuje. Da li moze nesto: paprika, krompir,...? Ni to ne moze.
Maline ce za dve-tri godine biti i previse. Pored onog vec standardnog kraja gde se sadi sada imas dole jug, Surdulica i taj region koliko hoces. Kad krenes od Guce prema Ibarskoj pa tamo niko vise ne sadi kukuruz. Svi sade malinu. I svake godine isto, frka oko maline.
Kao sto sam vec reko gore, ako neces da se cimas a spremio si 3000€ lepo stavi na crno-crveno pa kako ti bude.

Lesnik,orah pa i med nisu kvarljiva roba i uvek moze da saceka bolju cenu.

Kada bi Takovo uzeo sav lesnik koji se proizvede u Srbiji njima bi trebalo jos. 90% lesnika kod nas se uvozi.
Jedn tip tamo negde kod Jagodine, ima nesto preko 1h lesnika. Krenuo je sad od ljuske da pravi pelet.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Fri Nov 17, 2017 12:38 pm

Frka oko maline je svake godine zato sto imas velike i dobro organizovane proizvodace koji nece da dozvole da se preko njihovog teskog rada bogate hladnjacari, izvoznici i ostala bulumenta. Naravno da nije dobro da se privreda jedne zemlje oslanja samo na jednu granu pa nije dobro ni da se poljoprivreda oslanja samo na jednu kulturu. Ako neko ima 3000e koje zeli da ulozi negde a ne zivi na selu ili nema nista od mehanizacije na poljoprivredu nek zaboravi

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Душевна болница

Postby Kibiców » Fri Nov 17, 2017 12:51 pm

SAO_Zeljin wrote:Frka oko maline je svake godine zato sto imas velike i dobro organizovane proizvodace koji nece da dozvole da se preko njihovog teskog rada bogate hladnjacari, izvoznici i ostala bulumenta. Naravno da nije dobro da se privreda jedne zemlje oslanja samo na jednu granu pa nije dobro ni da se poljoprivreda oslanja samo na jednu kulturu. Ako neko ima 3000e koje zeli da ulozi negde a ne zivi na selu ili nema nista od mehanizacije na poljoprivredu nek zaboravi
Ovde je pocelo ako se dobro secam ko ima nesto na selu. Tako da se slazem sa tobom oko tog poslednjeg.
Za maline ne ali vreme ce pokazati. Neka i pogresim slobodno

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Душевна болница

Postby Vinz » Fri Nov 17, 2017 1:23 pm

Краставац, парадајз и зачинско биље...
Шта мислите каква је прича за сушаре воћа и поврћа? Да ли се исплати?

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Душевна болница

Postby Swallow » Fri Nov 17, 2017 3:01 pm

Kibiców wrote:V
Prvo maline nikako ne pocinjite. Malina ima sve vise i vise i cena im je iz godine u godinu sve manja i manja.



Da li si ti, burazeru svestan jedne činjenice da sve što trenutno postoji zasada maline na teritoriji republike Srbije nije dovoljno samo za jednu Moskvu ?


Tako da to što pričaš je glupost na kvadrat, uticaj na cenu imaju totalno drugi odosno različiti faktori.Veliki je to postao biznis, velika lova se obrće na malinama i kao takva mora imati pozadinu odnosno nekoga ko će da pere lovu na milion i jedan način, mogu da kucam do sutra i da sažvaćem sve ali ništa sa tim nećemo postići znam samo da ću sebi pojesti ono malo preostalih živaca.A najprostije rečeno opet je tu kriv za sve glupi srpski narod, koji nema slogu i istrajnost, zato cena ove kulture svake godine varira u ogromnim razlikama jer opet sve to proizvođač ; čitaj narod dozvoljava.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Душевна болница

Postby Kibiców » Fri Nov 17, 2017 3:31 pm

Swallow wrote:
Kibiców wrote:V
Prvo maline nikako ne pocinjite. Malina ima sve vise i vise i cena im je iz godine u godinu sve manja i manja.



Da li si ti, burazeru svestan jedne činjenice da sve što trenutno postoji zasada maline na teritoriji republike Srbije nije dovoljno samo za jednu Moskvu ?


Tako da to što pričaš je glupost na kvadrat, uticaj na cenu imaju totalno drugi odosno različiti faktori.Veliki je to postao biznis, velika lova se obrće na malinama i kao takva mora imati pozadinu odnosno nekoga ko će da pere lovu na milion i jedan način, mogu da kucam do sutra i da sažvaćem sve ali ništa sa tim nećemo postići znam samo da ću sebi pojesti ono malo preostalih živaca.A najprostije rečeno opet je tu kriv za sve glupi srpski narod, koji nema slogu i istrajnost, zato cena ove kulture svake godine varira u ogromnim razlikama jer opet sve to proizvođač ; čitaj narod dozvoljava.
Neko ko razmislja da krene tvoj drugi deo tesko da ce ga ubediti.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Fri Nov 17, 2017 3:33 pm

Vinz wrote:Краставац, парадајз и зачинско биље...
Шта мислите каква је прича за сушаре воћа и поврћа? Да ли се исплати?

Што се тиче сушаре не знам, али краставац и парадајз све под стакленик. И то знам лично пар људи који су почели са тим нпр: 2-3 стакленика(најлон) а сада после 2-3 године имају и до 10 комада. Убише паре, само гледаш како из године у годину ничу објекти по дворишту и одједном рокнута ограда 2 метра са иноксом. А пре 3 године ограда-пердика држи је паукова мрежа да не падне. И све она прича "јој патимо се, јебо сељака." Јесте да не диже главу ал јбг, за све постоји жртва, овде је кичма жртва. :D
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Душевна болница

Postby Swallow » Fri Nov 17, 2017 5:04 pm

Kibiców wrote:
Swallow wrote:
Kibiców wrote:V
Prvo maline nikako ne pocinjite. Malina ima sve vise i vise i cena im je iz godine u godinu sve manja i manja.



Da li si ti, burazeru svestan jedne činjenice da sve što trenutno postoji zasada maline na teritoriji republike Srbije nije dovoljno samo za jednu Moskvu ?


Tako da to što pričaš je glupost na kvadrat, uticaj na cenu imaju totalno drugi odosno različiti faktori.Veliki je to postao biznis, velika lova se obrće na malinama i kao takva mora imati pozadinu odnosno nekoga ko će da pere lovu na milion i jedan način, mogu da kucam do sutra i da sažvaćem sve ali ništa sa tim nećemo postići znam samo da ću sebi pojesti ono malo preostalih živaca.A najprostije rečeno opet je tu kriv za sve glupi srpski narod, koji nema slogu i istrajnost, zato cena ove kulture svake godine varira u ogromnim razlikama jer opet sve to proizvođač ; čitaj narod dozvoljava.
Neko ko razmislja da krene tvoj drugi deo tesko da ce ga ubediti.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka





Nisam želeo da budem drzak, pregrub termin sam upotrebio kada sam ti rekao da lupaš, tako da izvini što se toga tiče, ali hteo sam samo da kažem da to što si rekao zaista nije tako tj sve je, samo ne to.A što se tiče ulaženja u bilo kakav biznis, pa brate ako treba nekoga da ubeđuješ za nešto onda bolje da ga ne počinje ništa.Ja sam samo rekao suštinu i istinu o čemu se tu zapravo radi i zašto je cena tako nestabilna iz godine u godinu.Ali rećiću ti još jednu stvar pošto sam lično ušao u tu priču ne bih pričao ništa iz druge ruke, dok nisam posadio to, konsultovao sam se i sa kurtom i murtom, a ponajviše sa konkurentima u blizini i 95% odgovora je bilo "Maaaa nema ovde vajde, ovo ti je krvav dinar bla bla bla, bolje ti idi beri kod drugoga za pare" e bukvalno ta rečenica je bila inicijalna kapisla gde sam rekao samom sebi pa koga bre jebete mamu vam seljačku jebem, možda nisam rastao na selu i ne znam puno u vezi rada na istom, ali vi razvukoste hektare i hektare a ja da idem da berem kod drugoga za 2 soma ? :lol: I, evo ova godina mi je bila prva i pretrpeo sam strašan grad, odnosno uništio mi je roda 70%ak sigurno, ali kao takav sam skoro na nuli sa ulaganjima ( a pre toga nisam imao rukavice kamoli neku ozbiljnu mehanizaciju ) sve sam morao da kupim od igle do lokomotive i to računam u ulaganje takođe i eto kada sam podvukao crtu ostao sam kratak 3 glave otprilike, ali eto dolazi još malo naredna godina, gde su mladari puta 3 jači i gde će prinos biti bar 3x veći nego prošle godine, tako da me kurac zabole za cenu neka bude i kao ove, odoh ja na Tajland na 10 dana laganooo :lol: P.S. Ne zajebavam se, sve ovo što sam uradio i što se cimam, cimam se isključivo da imam keš lovu kada mi padne na pamet da putujem negde i slične propratne zajebancije.I kada pogledam sa ove vremenske distance......Osetiš se lepo i ponosno! Uzdravlje!

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Fri Nov 17, 2017 5:20 pm

to je plastenik pod najlonom,staklenik je kao sto mu i sama reč kaze od stakla
Choose Life

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Душевна болница

Postby Очајник » Fri Nov 17, 2017 5:34 pm

Duvan, samo duvan.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests