Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Fri Apr 14, 2017 6:40 pm

Zasto vecina govori uskrs??? Srbi govore od davnina Vaskrs Hristos Vaskrse a ne uskrse, jebo li vam pavelic majku.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Душевна болница

Postby Занемарујем тактику » Fri Apr 14, 2017 6:54 pm

Браво Мићо, у празничном духу благим речима подучавај сународнике. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Apr 14, 2017 6:59 pm

zato što smo Srpi, jbg

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Душевна болница

Postby lider » Fri Apr 14, 2017 7:01 pm

"riper" ово за моторциклисте сам и ја одмах извалио али сам прво помислио да мисли да повређене или бар оне који су учествовали у неком саобраћајном удесу. Али кад прочитах шта говедо каже да је број настрадалих један омањи град ништа ми није било јасно. Јебо и мене павелић кад читам усрани курир. А увек се нервирам кад неко каже ускрс :evil:
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Душевна болница

Postby подвала » Fri Apr 14, 2017 8:45 pm

Мићара wrote:Zasto vecina govori uskrs??? Srbi govore od davnina Vaskrs Hristos Vaskrse a ne uskrse, jebo li vam pavelic majku.


Oblici "Vaskrs", "Vaskrsenije", "vaskrsnuti", "vaskrse" (u značenju uskrsnu) pripadaju starom srpskom crkvenom i književnom jeziku, koji se do sredine XVIII veka upotrebljavao u srpskoj sredini, odnosno u svim krajevima pod upravom Srpske pravoslavne crkve. To je tzv. srpskoslovenski jezik – srpska redakcija staroslovenskog jezika (jezika prevoda bogoslužbenih knjiga sa grčkog na jezik solunskih Slovena, sredinom IX veka).

Srpska redakcija staroslovenskog jezika (izgovor staroslovenskog u duhu srpskog jezika, tj. na srpski način) nastala je u vreme kada su Srbi u svojoj sredini primili slovensko bogosluženje i slovensku pismenost (tokom X, a najkasnije do prvih decenijaXI veka). Od tada pa do prvih decenija XV veka Srbi su pomenute reči izgovarali sa poluglasnikom iza početnog "v", a od XV veka pa nadalje izgovaraju ih sa "a".

Srpskoslovenski jezik kao zvanični crkveni jezik Srbi su sredinom XVIII veka zamenili ruskim crkvenim jezikom (tzv. ruskoslovenskim). Od sredine XVIII veka do danas ruskoslovenski jezik se upotrebljava u Srpskoj pravoslavnoj crkvi kao zvaničan crkveni jezik. U tom crkvenom jeziku reči o kojima govorimo izgovaraju se na ruski način (sa o u prvom slogu): Voskresenije, voskresnuti, voskrese.

Srbi nisu zaboravili ni svoj stari naziv za ovaj praznik, pa se danas može čuti i Vaskrs(enije), vaskrsnuti, pored Voskresenije, voskresnuti... Reč "Uskrs" pripada srpskom narodnom jeziku, u kojem je u veoma davno vreme početno u dobijeno od starog početnog "v" (iza koga je sledio tvrdi poluglas).

Tako danas imamo Uskrs (srpsko narodno), Vaskrs (staro srpsko književno i crkveno) i Voskresenije (današnje srpsko crkveno). U pozdravu se nije uobičajio narodni izgovor Hristos uskrsnu. Sačuvano je staro srpsko crkveno (srpskoslovensko) Hristos vaskrse i današnje crkveno (ruskoslovensko) Hristos voskrese.

Ostali oblici koji se čuju, a koje smo pominjali (Hristos voskrse / vaskrese / vaskrs) ne pripadaju ni starom ni današnjem srpskom crkvenom jeziku."


Eto, malo da se edukujes. Uskrs se od davnina govori u Srbiji, tj. od kada smo presli na ovu veru.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Fri Apr 14, 2017 9:20 pm

То "ускрс" се говори од НДХ, јер ће успјети да изопачи сваку српску ријеч, као и ова стока што пише "Србски" и прави од Вука Караџића неписменог човјека.

Сам си написао
Тako danas imamo Uskrs (srpsko narodno), Vaskrs (STARO srpsko književno i crkveno)

Вакрс је старо књижевно едуковани... ;)
Last edited by Мићара on Fri Apr 14, 2017 9:23 pm, edited 1 time in total.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Душевна болница

Postby Blackadder » Fri Apr 14, 2017 9:23 pm

Neserendaj Micara, to Vaskrs je poreklom grcka rec :D

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Душевна болница

Postby подвала » Fri Apr 14, 2017 9:24 pm

Ne znam bas da li umes da citas.
To da Uskrs nije srpsko je poteklo od ovih turbo Srba, koji su pravoslavlje i srpstvo izvalili devedesetih.
A NDH Srbima sa ove strane nije nista nametao, a svi govore Uskrs uglavnom, tako da je lako izneti zakljucak da to sto ti i tebi slicni Seselj Srbi lupetate nema veze s mozgom. Pusa, bok.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Fri Apr 14, 2017 9:30 pm

Како год... Живио и Бог ти помого!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Thu Apr 20, 2017 12:38 pm

Гледао пре неку ноћ НБА плеј оф, Хјустон играо. Нисам гледао НБА од оног финала са Пеђом и Дивцем, видим да се то сад доста прати овде, Јокић трипл дабл, офенсив волјум скорер, пик ен поп, ран енд ган, оу јеа хии гоооус ту д риим, и те форе. Погледао сам целу утакмицу, и сад да ме неко пита где је најбоље садржана срж америчког дебилизма рекао бих само у тим звуковима који се производе на НБА мечевима. Мени стварно не иде у главу да је неко спреман да плати лепу лову да буде изложен том звуковном испирању мозга.

Нисам нашао звуке из Хјустон арене (надреални су, гостима као одбројавају, а кад Хјустон напада иде нешто тино-нино тап тап), али није ни ово лоше:



Иначе публика сама од себе скоро никакав звук ствара, чује се уредно како шкрипе патике по паркету, ваљда уживају људи у овоме што им се пушта с разгласа. То је бре да се лепо запиташ па да л су ови у стању да се сами хране, да л пелене носе, јбт па детету од две године ово да пустиш има да га ометеш у развоју.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Душевна болница

Postby kajzersoze » Thu Apr 20, 2017 3:23 pm

ti zvukovi postoje od kad znam za NBA
https://www.youtube.com/watch?v=XVxTPz67u80
evo ti la-sac na 47:28 cuje se tap tap pa publika defense, mrzi me da gledam celu utakmicu al isti ti zvukovi su pustani u napadu domacih unazad barem 15 godina

edit , nasao sam , pogledaj na 1:10:16
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Thu Apr 20, 2017 4:27 pm

Ма знам, него ја то нисам гледао сто година. И стварно сам сео онако, чисте главе, без хејта и предрасуда лоших. А реално сам раније увек гледао бар финале конференције, па чујеш бар неки жамор, ложење, ово сад што сам гледао бол у курцу не пролази нити јењава, отишли су гајби пола дворане неколико минута пре краја на плус 30 за домаћи тим. Плус су изгледа Хјустону ти звукови посебно ретардирани, ево послушај ако будеш имао прилике. Тино нино, тап тап, кеве ти, тино- нино... И тако у круг. Хајлајт је био кад су оном Бради пустили као неку реп деоницу па се он испримао на продор, па онда јопе удри тино- нино. Дигитрон да поквари јбт.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Душевна болница

Postby хајка » Thu Apr 20, 2017 7:40 pm

Кошарка је њихов спорт, могу да раде шта хоће, пионири су у свему и Европа и остатак света гомилу ствари копира од њих. У халама има позера, као што има и на Челзију или на Звезди у Евролиги, а има и правих фанова који позназју кошарку боље од нас. Нису они џаба нити тако случајно најбољи у свету у тој игри.

А што се тиче изласка раније из хале, или изађи раније или се заглави у саобраћају 2 сата, тамо су гужве незамисливе за наше услове.

Nikos
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:44 pm

Re: Душевна болница

Postby Nikos » Thu Apr 20, 2017 10:57 pm

Sad bas citam ovo o brojkama poginulih ljudi na motoru sto pominjete i naletim na pres konferenciju Moto Asocijacija Srbije koja je bila danas povodom otvaranja moto sezone,gde ljudi pricaju o tom otvaranju jelte i iznose statistiku nastradalih vozaca kao i suvozaca.
Po njihovom, a verujem da je verodostojno ovako stoje stvari po broju poginulih:
2016 god.-53
2015-42
2014-56
2013-56
2012-91.
To mu dodje u zadnjih pet godina skoro 300 zivota i to je previse a ne tek ovo sto lupetaju po novinama.

Evo ga i snimak
https://www.youtube.com/watch?v=Sr8z5ix ... ture=share

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Душевна болница

Postby mungos » Thu Apr 20, 2017 11:58 pm

Кудрави Гаучос wrote:Гледао пре неку ноћ НБА плеј оф, Хјустон играо. Нисам гледао НБА од оног финала са Пеђом и Дивцем, видим да се то сад доста прати овде, Јокић трипл дабл, офенсив волјум скорер, пик ен поп, ран енд ган, оу јеа хии гоооус ту д риим, и те форе. Погледао сам целу утакмицу, и сад да ме неко пита где је најбоље садржана срж америчког дебилизма рекао бих само у тим звуковима који се производе на НБА мечевима. Мени стварно не иде у главу да је неко спреман да плати лепу лову да буде изложен том звуковном испирању мозга.

Нисам нашао звуке из Хјустон арене (надреални су, гостима као одбројавају, а кад Хјустон напада иде нешто тино-нино тап тап), али није ни ово лоше:

http://www.youtube.com/watch?v=CAfrqT8M5mk

Иначе публика сама од себе скоро никакав звук ствара, чује се уредно како шкрипе патике по паркету, ваљда уживају људи у овоме што им се пушта с разгласа. То је бре да се лепо запиташ па да л су ови у стању да се сами хране, да л пелене носе, јбт па детету од две године ово да пустиш има да га ометеш у развоју.


Као велики љубитељ тоталних дебила са НБА утакмица могу ти рећи да си имао среће. Хјустон је прилично лајт варијанта, обавезно погледај Голдн Стејта или Кливленда. Ваљда како клуб јача тако тихо тиња и тај специфични дебилитет који у себи носе. Ту бабе играју, ту помфрит пада с плафона на падобран, ту деда циркусант у полувремену се пење на 40 клупа, ту пуцају из пушки мајице, ту је апсолутно свако ко уђе у кадар је комплетан идијот... или се јако труди да то буде. Од 7-77 година. На овим редовним преносима ту су срећом рекламе до задње секунде,док на овим стримовима све то траје и траје и траје.. Такође имаш срећу што код нас не снимају када играчи излазе на терен. Е то је тек проливчина тешка. Не знам да ли си приметио када неко да кош, па ови са клупе нешто играју, неке потезе рукама имају, изузетно непријатни хуманоиди. То се да истрпети у току игре јер брзо прође, али кад излазе на терен и групно то раде, буде баш хард кор непријатно. Такође, баци поглед на "all star" фешн специјал.

Све у свему, поента приче је да Себуд гледа бејзбол.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Apr 21, 2017 12:04 am

au kakav klip haha
jedna pobeda protiv neke velike ekipe, iščupana uz mnogo sreće i odma kurčenje

scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Душевна болница

Postby scampia » Fri Apr 21, 2017 1:59 am

Rođaci wrote:au kakav klip haha
jedna pobeda protiv neke velike ekipe, iščupana uz mnogo sreće i odma kurčenje


*jedina :lol:

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Fri Apr 21, 2017 8:53 am

А причао ми другар, има неки њихов сокерашки клуб, кад дају гол "навијачи" симболично претестере брвно неко на трибини моторком :lol: то је можда и највећа победа, трупци и моторка, ахахахах, увек се сетим Хомера кад мора трезан да гледа бејзбол па извали колико му у ствари досадно... Имам трип да је њиховој култури у ствари непредвидивост и природност игре веома одбојна, потребна им је кореографија, драматургија и патетика, јбни драмски лук у свему. И кад погледаш ту паралелу рецимо, ријалитији у Европи и УСА, и једни и други праве болештије, али су америчке увек искореографисане, намештене, прате сценарио. Тако у свему, да л' је додела награда, спортски догађај, политички митинг, штагод, није битно, све мора да буде драматуршки дотерано, да има јунака приче, удицу, разраду, климакс, сузе, загрљаје, маме мамине.. Мислим, то је култура у којој врестлинг пролази као спорт, крај приче.

Ево га бајоне с моторком и балваном, нашао сам :lol: :

Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Apr 21, 2017 9:05 am

scampia wrote:
Rođaci wrote:au kakav klip haha
jedna pobeda protiv neke velike ekipe, iščupana uz mnogo sreće i odma kurčenje


*jedina :lol:


to sam i hteo da napišem, al sam se setio Pikseta i Španije :mrgreen:

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Душевна болница

Postby kocka » Fri Apr 21, 2017 5:34 pm

Rođaci wrote:au kakav klip haha
jedna pobeda protiv neke velike ekipe, iščupana uz mnogo sreće i odma kurčenje

било је ту победа више од једне :

https://www.youtube.com/watch?v=q7wYwXWjtqQ ливерпул

https://www.youtube.com/watch?v=SDQXv9QSkZQ арсенал

https://www.youtube.com/watch?v=EsLW7iJXGsI бајерн

https://www.youtube.com/watch?v=JNgl1eUJCQA рома

https://www.youtube.com/watch?v=GuNauodGAFA ренџерс

https://www.youtube.com/watch?v=3mx0CIvlI38 реал мадрид

ево и једна победа против мале екипе

https://www.youtube.com/watch?v=P83i31iWgaE партизан


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: lukabrasi and 5 guests