Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Душевна болница

Postby bojan23 » Thu May 04, 2017 5:55 pm

Мићара wrote:
Влада Паликућа wrote:.Оно што не можеш да избегнеш су ове модерне глобалистичке стране песме.


Наша музика нема везе са глобалном светском. Прије свега ове на пример пјесме су сасвим ок и не могу ти досадити зато што је зика екстра глас екстра и суштина пјесме, све је лепо подешено , док кад саставиш цобија ону краветину стоју јебо јој пас матер јежим се од њеног гласа имам осјећај да пјева јебени транвестит када се продере и онај мали реља педерчић. То роки мој не можеш да поредиш са глобалном зиком.


Komercijalno govno, bez ikakve poente, napravljeno da neutralise mozdanu masu slusaoca.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Thu May 04, 2017 6:01 pm

teško đubre
oo-e-oo-oo-e-oo-oo-e-oo
ajde beži

preko puta mene na poslu sedi kolega koji je u tom fazonu - frizura šalu na stranu, prvo Major Laser i ta sranja, pa Šako, Jana, Đani i ostalo đubre
izlazi u neko sranje koje se zove Gradska kafana, jebeš mi mater ako razumem kako normalna kafana sa nekom istorijom može da se nalazi u delu Novog Beograda gde su banke

čovek mrzi košarkaše, kaže da je košarka najgori sport na svetu, navija za Federera i Barselonu, nosi zlatni S7 Edge, ja bio s njim kad mu je stigao iz Novog Pazara upakovan k'o cigla heroina


što se tiče taksija, ja juče u Šapcu uđem kod čoveka, on mi kaže posle pet minuta da je bio kod Arkana i da je ovo sad sve kurac
gospodin, nema kod njega Majora Lasera

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Душевна болница

Postby niko » Thu May 04, 2017 6:13 pm

slusajte radio 202, to jos uvek moze da se nazove radio stanicom.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Thu May 04, 2017 6:18 pm

Да, да, извалио сам. Пуштају музику, тј бирају, плус нормална прича нека. А што се таксиста тиче, најјача реченица што сам чуо од њих је од неког лика што кренуо неку антиглобал причу да ваља, па онда пресеко, каже- ради ради, само нас ложе да радимо, али брате АКО КАСНИШ НА ПОСАО, ОНДА НЕ СМЕШ НИКАКО ДА КАСНИШ И С ПОСЛА. Ахахах, која истина. :D
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Душевна болница

Postby njasvi » Thu May 04, 2017 6:30 pm

kad prevedes te strane pesme i to one kao najvece hitove, vidis da je tekst u sustini go q
04 X 1945

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Душевна болница

Postby хајка » Thu May 04, 2017 6:37 pm

Стране те топ 10 радио песме су такође тешко срање али бар нису толико напорне за слушати као ове наше. И веома су ифорсиране и зато брзо досаде. Рецимо песма Бруно Марса "Уп Таун Фанк" је реално добра..можеш замислити и маторце и децу како играју уз њу на некој прослави нпр и да подигне атмосферу, али је толико пуштана да мора да ти се згади.

Овај нови тренд ауто-тјун Раста музике осликава друштво у ком живимо најбоље, да сам неки курчев социјолог могао бих написати добар докторски рад на ту тему. Прво, мешају се исток и запад, турске мелодије и завијања и звукови уз западњачки бит и реповање "јеа, камон, лец го", што одлично осликава Србију између запада и истока. Потом речи које осликавају материјално и душевно сиромаштво у народу, набрајање скупих брендова у песмама: "кавали, версаће, масерати, панамера..", и набрајања дестинација о којим сви сањају: "дубаи, емирати, бахами..", уз популарне речи: "доминација, бахато..". То је типично за источно европске народе које су дуго били под комунизмом, као што већина Руса који имају неке паре изгледају као циркус, такви би били и ми да имамо паре, тј такви смо и данас само се носе фејк кинеске ствари купљене по фејсбук групама.

Сашу Поповића ћемо од блата правити, на крају ће тај човек и његов рад на гранду бити упамћен као нешто културно јер тек долази време ових нових којима не треба подршка медија, телевизија, већ им треба само јутјуб и фејсбук и сами одређују правила.

Ако су људи правили паралеле између Милошевићевог режима и тубо фолка и шунда, шта се тек може рећи о овом новом добу музике у "европској" Србији.

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Душевна болница

Postby dennycrane » Thu May 04, 2017 6:38 pm

jbg, slusajte radonulu (neko ovde preporucio, hvala mu) i radioaparat...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Thu May 04, 2017 6:56 pm

ima i dobra stranica na FB, Slušavac

https://www.facebook.com/hranazadusu/

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Душевна болница

Postby riper » Thu May 04, 2017 7:05 pm

Moj omiljeni desnicarski guru, mnogo puta sa moje strane pominjani Pol Dzozef Votson, objasnjava zasto je danas popularna muzika retardiranija nego ikad do sad. Naravno, gorepomenuti nije imao uvid u nase novije muzicko stvaralastvo, mislim da bi posvetio citavu emisiju ovome. Inace zanimljiv je klip kako se ciljano stvara muzika koja zatupljuje ljude.


User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Thu May 04, 2017 7:40 pm

Ја од овог ласера знам само ову пјесму и само сам њу слушао од њега, не мора да значи да ако слушам од милета китића хеј ви хтири бијели дани, да слушам и паклене године...

Страних пјесама има на изобиљу бруталних и врхунских правих умјетничиких, а наша естрада је класична лоша копија светске музике. А сви знамо шта је копија у односу на оригинал.

Али када сам видо на полувремену између роме и лација нисам сигуран, да је раста пуштен на стадиону све ми је било јасно...

И никада нећу признати зику коју не производи инструмент , већ компјутерски програм, нестане струје и могу свирати курцу... :mrgreen:
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Душевна болница

Postby Bunt » Thu May 04, 2017 8:03 pm

Svakoga ko posle 22h na bilo kojoj radio stanici pusti Kikija i Pilote i "kao ptica na mom dlanu" i svakoga ko u bilo kom trenutku na radiju pusti melodiju iz "Prijatelja" treba javo obesiti na Trgu.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Душевна болница

Postby Вини Џонс » Thu May 04, 2017 8:05 pm

Она Чирлидер и Хау дип из јор лав су две најдебилније у мору дебилних песама те врсте + она што је Кудрави споменуо.
Од једног пријатеља сам чуо реч бљузга за ту врсту музике и мислим да баш пристаје.
А најјаче су ове рибе што наш шљам не слушају јер је сељана, а ложе се на ово што је у ствари исти курац само мање завијају.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Tilt » Thu May 04, 2017 8:42 pm

Ja sam radio dosta koncerata i žurki, te iste sad očima ne mogu da vidim niti da im primirišem. Tu naravno mislim na komercijalne dogadjaje, ne na neke dogadjaje za probrane ekipe...
Sve to što ste rekli za pop muziku/kulturu stoji, ali se prave razmere surovosti te industrije vide kada gledaš direkt u konzumente tj. posetioce dogadjaja. Kad si s druge strane, one koja iz čitavog hepeninga treba da profitira, onda ti ovi dodju ko ovce na klanje. Zna se ko radi pice, zna se ko radi obezbedjenje, ko sankove, ko binu, ozvucenje, agregat za struju, toi toi... tamo neki xyz izvodjac izadje, odradi, kao fol bis saceka i kud koji mili moji. I sve i sve nekako, ali moderni didžejevi, eee to je vrh sveopsteg ludila. Dodje čovek, udari play i vozi one dugmiće na mikseti. A publika dodje da cuuje najveci hit, koji su culi 50000 puta ranije, ali ovo je licno on svojim kaziprstom pustio!?
Bio sam na Guetti 2009. u Areni. Vozi čovek prvi sat bruka. Snimam pesme da bih kasnije trazio po netu - nikad cuo... publika mlako, losa atmosfera generalno. Iii onda krece Love is gone trte mrte, opste ludilo.... auuu otisao na tribine seo ( tad sam prvi put video taj fenomen).

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Thu May 04, 2017 8:49 pm

zna se šta je spektakl u Areni :mrgreen:


User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Thu May 04, 2017 10:58 pm

meni će taj radio popiti mozak, ili ide ex yu što pušta stara garda pred penzijom u kancelariji, ili kolega u 40-im što pušta Bijonse. Još mi crkle slušalice, al ih stavim samo kao čepove za uši da ne slušam

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Душевна болница

Postby prcko » Thu May 04, 2017 11:12 pm

Tebi je do jaja, kod mene se vrti Grand u svim uzrastima.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Душевна болница

Postby Очајник » Thu May 04, 2017 11:34 pm

Iz RIperovog klipa.
Image

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Душевна болница

Postby хајка » Thu May 04, 2017 11:57 pm



Стари Вембли...која енергија. Нема ефеката, екрана, димова, лифтова и осталих глупости. Само талентовани музичари и квалитетна музика.

beerman!
Posts: 61
Joined: Wed Feb 17, 2016 2:06 pm

Re: Душевна болница

Postby beerman! » Thu May 04, 2017 11:58 pm

Muziku nastalu od 2005-te pa na ovamo ne slušam, možda se nađe nešto, ali rijetko kad, sve je postalo smeće. Baš se pitam šta će ovoj djeci u budućnosti biti old school, i kakvim će tek tada splačinama lobanje da se filuju, ne smijem ni da zamislim. Ovo je teška moralna degradacija društva. Jebote na svirci Dža ili Bu neki dan prosjek godina 35, užas. Da se ja pitam, zadužio bi Nuklearnog Udara za rješavanje ovog problema.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Fri May 05, 2017 12:21 am

serete . Kvalitetne muzike i dalje ima, samo treba malo dublje kopati i truditi se da se dodje do iste. Kao sto je nama danasnja popularna muzika sranje, tako i kad smo mi bili mladji i slusali ono sto je popularno, a kao bilo bolje od ovog danasnjeg, starijima je bilo limunada. Mogu da se slozim da su bas ozbiljne gluposti popularne danas, al kome se muzicki ukus svodi samo na to sta je trenutno popularno, taj i nije za bolje.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests