Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Nov 24, 2019 4:14 pm

Ма то је тај свијет медија и центар пажње, то су њему приредили родитељи... Некако ми је природна свадба на наш начин, није типа Расте и Ане Николић, капираш шта хоћу да кажем. У том смислу мислим да је боље јбг... Ма да сам равнодушан не интересује ме немам ништа од тога као ни остали али малар није болест у питању као што је код осталих "познатих личности" ;) ...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Nov 24, 2019 4:27 pm

Мислим да је послао добар примјер млађима, да треба да се жене на вријеме, и стварају породицу док су млади а не у 37 и 45 години. Зато што сам се и ја оженио у 22 и добио ђетића сада хвала Богу већ друго на путу а 93' сам, док пола мојих другова стоји у мјесту са изговором хоћу да проживим живот... То је тај утицај болесних медија и пјесама овох дана. Тотално насупрот ономе што смо ми као народ, зато и јесмо отишли у курац јер млади теже само ка новцу и да буду виђени кримоси итд. а основне принципе живота нису сконтали... Па онда када постану виђени и мало дођу до пара жене се и разводе за пола године а ђеца остају сама због њихових дебилних поступака. Са породицом је све лакше...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sun Nov 24, 2019 5:20 pm

Čoveče jel si ti normalan? Neka se ženi ko kada hoće i kada se oseća spremnim. Nije dete zajebancija, napraviš ga i lako ćemo. Treba da postoji prvo nekoliko preduslova za to. Najveća glupost na svetu je da ti nekoga forsiraš da radi nešto u određenom periodu samo zato što si ti to tada uradio. Opusti se malo.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Душевна болница

Postby Кум Жоржо » Sun Nov 24, 2019 5:48 pm

E ovo nama jeba majku. Kad poteze ovog bilmeza i njemu sličnih, posmatramo i dajemo kao primjere mladima.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Душевна болница

Postby Zalgiris » Sun Nov 24, 2019 7:26 pm

Prosto je nemoguce da je lik ozbiljan

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Sun Nov 24, 2019 7:59 pm

Šta je sa vama, pa lik je klasični primjer našeg Srbe sa svim svojim mogućim stereotipima i predrasudama. Meni je već sad presmješno čitati njegove upise. Neki ga ipak blokiraju da ne vide iste. :mrgreen:

Poziv za malog baticu da opet otvori temu - Biseri tribina foruma, mićara bi bio nekih 70-80%.. :lol:

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Nov 24, 2019 8:33 pm

Наравно да не, али готово сви који су после 40 добили дјецу рекли су ми да су требали то раније да ураде... Зависи од много фактора наравно све то је комплексна тема. Али већина никада не створи те неке предуслове које су они замишљали чак и у тим годинама... Барем из мог познанства. Јер дјеца су та која те натјерају да напредујеш барем тако ја мислим. Они ти дају најјачи предуслов... А ти падрино дефиниши ми молим те тај назив "Србо". И јесте форсирање па то форсира и државни систем јер смо постали нација пензионера и стараца...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Душевна болница

Postby fuck_off » Thu Dec 05, 2019 3:08 pm

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Душевна болница

Postby grobarizsrpske » Fri Dec 06, 2019 1:12 pm

Има Мићара право.
Родитељство јесте огроман изазов и уједно прилично сложена ствар. Тема која може отићи у недоглед. Без дјеце нас нема. И ту се свака прича завршава. Не би нас било, да није било наших родитеља који су одлучили продужити лозу.

Крећем од себе. Тридесета ми. Немам брак, дијете. Каква је моја перспектива ако то буде тако и у 40-ој? А с годинама, смањују се могућности. Материјализам је обичан изговор. Узгред, није џаба она народна, све је лакше док си млађи.

Дјеца су највеће богатство, то није отрцана фраза, већ чињеница коју ништа друго не може умањити.

ukizaminje
Posts: 46
Joined: Wed Jan 25, 2017 4:39 pm

Re: Душевна болница

Postby ukizaminje » Sun Dec 08, 2019 6:52 pm

Batke wrote:Данас био на сахрани рођеном ујаку и видим током опела нека жена ладно улази унутра и слика професионалним апаратом нас ожалошћене за опелом и после у колони. Ја у шоку. После питам ујну она каже да јој је после пришла и питала за слике, мртва ладна. Наравно одбила је.... Не могу да верујем да су и тиме људи почели да се баве.
Да ли је јебено реално да сликаш нечију сахрану и још нудиш слике ожалешћенима. Па тотално смо прсли као народ.

Jeste pre mesec dana al da se nadovezem :D
Moj cale je bio profi fotograf od sedamdesetih i do neke 95 imao je posla na sahranama koliko i na svadbama i bilo je veoma trazeno ali me cudi ovo jer zadnjih 20 godina se to skoro uopste ne radi.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Mon Dec 09, 2019 12:05 pm

А што јој батице ниси отео апарат и полупао од бетон, или га напуцао ногом... Можда би јој дошло из дупета у главу.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Tue Dec 10, 2019 5:07 pm

Зашто би ико желео да има "успомену" са сахране није ми јасно?
Choose Life

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Душевна болница

Postby grobarizsrpske » Tue Dec 10, 2019 7:03 pm

Систем поремећених вриједности.

ukizaminje
Posts: 46
Joined: Wed Jan 25, 2017 4:39 pm

Re: Душевна болница

Postby ukizaminje » Wed Dec 11, 2019 4:25 pm

друг члан wrote:Зашто би ико желео да има "успомену" са сахране није ми јасно?

Moj cale je iz srema i kaze mi da je klasicna balkanska spika. To je tad islo u paketu kad se neko sahranjuje mora fotograf da dodje kao za svadbu i ako tvoj komsija umre i nema fotografa onda je on siroma a ti koji imas nisi kao :D

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Душевна болница

Postby riper » Thu Dec 12, 2019 2:38 pm

Kao nacija mozda izumiremo zbog malog broja dece, ali zato imamo sve vise pasa u vlasnistvu. Ovde sada ne pisem da bih se nesto kao cudio i gadio vec da vidim da li postoje neki normalni i konkretni saveti sta raditi ako tebe, ili tvoje dete napadne pas. Konkretno, pit, staford i slicno. Ovo pricam zato sto u komsiluku ima nekoliko pitova i par staforda koje naravno ljudi opusteno setaju bez povodca, da ne pricam o korpi i slicno. I nije mi svejedno kada sa malim detetom prolazim pored njih. Jednom se iza nekog coska zaleteo na nas neki staford, tek kasnije je dosao vlasnik. Dosao je do nas da nas onjusi, ali drzao sam dete u rukama i cekao da se ne zajebem. Naravno komentar "ma nece" mii nista ne znaci da je nesto krenuo da radi. Ili sta da ja nisam bio tu a da je dete instiiktivno pocelo da trci.

Sto je najgore klinka sada ulazi u godine kada zeli nekog kucnog ljubimca, psa, one male rase. Da je izvede napolje u setnju da kucence napadne nek drugi pas pa da zakaci i dete.

Dakle prvo pizdim jer je previse neodgovornosti, sto ti je rasa psa opasnija, to vise ljude boli kurac da ih kontrolisu i sve se svodi "ma nece". Ovde ne govorim to sto se puste da seru gde god stignu, lajanju po zgradama i slicno. Vec pre svega o napadima.

I da se zna, nisam neko ko mrzi pse. Nisu mii omijene zivotinje i to je sve. Niti se generalno plasim pasa, jer su me na trcanju napala dva vlasniicka psa (vucjak i rot) zajedno sa nekom dzumarom i nisam se plasio vec sam ih rasterao i najebao se majke vlasnici. Posebno se ne plasim lutalica jer sam imao u blizini starog kraja copore koji su bili oko 20 pasa i koji su bili ekstremno agresivni. Ipak, pitovi i stafordi su druga vrsta zveri. Dakle ne daj Boze, zlu ne trebalo, sta ciniti ako do toga dodje.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Душевна болница

Postby Etaoin » Thu Dec 12, 2019 3:12 pm

Ја имам маламута и двогодишњу звер, води ми се као ћерка :) Подизање детета у случају да пас притрчава не треба никако радити, јер и поред тога што је пас можда имао добре намере, у тренутку то подизање може да види као плен. Када видиш да пас прилази а сам је, одмах стани испред детета, то ће у огромном броју случаја одвратити пса од прилажења. Далеко било, у случају да пас нападне дете, никако немој да повлачиш дете ка себи у случају да је пас угризао, већ сву силу усмерии ка псу. Ако пас држи угриз, најбоље је имати дебело парче дрвета, убацити псу у уста и користити као полугу, питаџије то зову брејк стик.

У суштини, пошто имам пса и дете, не мали број власника паса су озбиљни морони, једнако као и родитељи који не уче децу како прићи псу и неке основе понашања према животињама.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Душевна болница

Postby Batke » Thu Dec 12, 2019 4:01 pm

Имао сам Ротвајлера. И када узимаш пса увек се информиши какав му је карактер и којој како да кажем пословној врсти припада. (Да ли је овчарски, ловачки, помоћни пас) Све што могу да кажем је да се са озбиљним псима мора радити још од најмањег доба па чак и када знам да неће никога да нападне увек сам га шетао на повоцу (првенствено у крају где тебе јер тебе и пса познају, али на ланац увек), а када одемо негде даље увек сам му стављао корпу, знам да он зна да реагује на сваку команду али злу не требало. Са Ротовима се искрено, иако су велики пси лако ради и веома брзо уче, бране своју територију али пусте незнанца ако си ти поред њега иако га види да га познајеш.
Проблем са питовима и стафордима јер су они генетски узгајани за борбу те је њихов процес социјализације доста тежи од обичних паса.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Душевна болница

Postby MARKER » Thu Dec 12, 2019 6:24 pm

Генерално, пси нису проблем (осим луталица), већ власници. Никад не упирем прстом у пса, увек у власника, ако дође до неких непријатности. На јавним површинама, од оних мини играчака раса паса, до најзајебанијих раса, редом би морали бити на повоцу, али без корпе на њушци. Ако негде постоји ограђени део где је предвиђено да се пси могу пуштати без повоца, морали би имати неку врсту корпе. Кад би се те ствари поштовале, до 99% срања која се иначе дешавају, не би ни долазило. Није проблем менталитет паса, већ људи. Животиња је животиња, никад јој се не може 100% веровати, зато и постоје мере предострожности. Мени лично највише иду на курац ситуације где се на мог стафорда, који је у шетњи увек на повоцу, залети неки пуштени мали бели коврџави курчић од пса и креће да кевће и облеће око мог који би га растргао на кеца (јбг, то му је у крви), а власник/ца тог курчића креће са класичном причом ''ма неће мој, хоће само да се игра'', што ме излуђује до бола... Свима у задње време вртим исти одговор у фазону јел' се све врти око вашег пса, кажете да ваш неће, а шта ако мој хоће ? Прописи су исти за све псе, ако је прописано да пас мора бити на повоцу, значи мора и стафорд и ротвајлер и бишон и малтезер и ту нема даље полемике. Ако пас није на повоцу и залети се на мог који јесте, задржавам право да се осетим угрожено и да браним како себе, тако и свог пса. А што се тиче стафорда, питова и осталих булова, они имају урођену склоност да нападају друге животиње, не људе. Ако се деси да нападну људе, то је искључиво због лошег узгоја пса, не због његове генетике. Урођену склоност да нападну људе, али под одређеним условима (типа кад бране територију), имају расе попут рота, добермана, разних раса овчарских паса итд...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Thu Dec 12, 2019 6:26 pm

I ako sam vlasnik dzukca i gotivim ih jako tvrdim da su kuckari najgora sorta ljudi. Dakle ne vlasnici pasa kao vlasnici nego one budale zaludjene kucicima koje govore o njima u trecem licu, opisuju drugima ponasanje svoje "bebe", nece on je dobar (jel ti rekao da nece kad ste caskali uz kafu?), teraju kerove da bi imali da uhvate napolju nekog da smaraju itd da ne nabrajam...
Често одем до на село

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Душевна болница

Postby савабјан » Thu Dec 12, 2019 11:38 pm

Ljudi su prsli, poceli su da gledaju na pse kao na razumna bica i tu je najveci problem. Svi ih kao nesto razumeju, svi znaju sta psi misle. Em mi zao tih pasa, em bih tim ljudima razbio lobanje. Inace, pse setam uvek oko 2,3 izjutra, zimi oko ponoci, pa ih pustim da se istrce, da se igraju. Pun je njima kurac sto ja njih volim i drzim zatvorene, i tripujem da se volimo. Kapiram da naravno kad dajes nekome hranu, i okupas ga ponekad, malo pomazis da ce vremenom da te zgotivi. A sta moze da mu sine u glavi i o cemu pas razmislja,...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests