Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Aug 09, 2020 1:59 pm

Брате у каналу сам, дај неке паре на камату... Једно 5-6 иљада евра.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Sun Aug 09, 2020 2:22 pm

pertla wrote:
Мићара wrote:Овај народ ће почети да напредује када се позатврарају разни моцарти макс бетови и остала говна која уништавају нацију... На једној звездари имаш 600 кладионица и казина...


zasto da se pozatvaraju kad srbi tako rado hrle u njih?niko ne tuce ljude po usima da idu u kladionicu.da srbi ne vole kocku sigurno ne bi nicale kao pecurke posle kise.uostalom, jako puno srba i radi u tim kladionicama i sasvim solidno zaradjuje.

Zašto zatvarati dilere i zaplenjivati heroin kad se Srbi rado bodu? I kad dosta dilera sasvim solidno zaradjuje?
Sloboda izbora jeste neka tekovina koja može biti dobra, ali i loša. Stvari koje su napravljene kao zamke za čoveka, gde ti dobar deo populacije ima sve preduslove da upadne u tu zamku, ne trebaju da budu sloboda izbora.
Dovoljno je čoveku muke svoje ovde da mu se još prodaje kao magla nada da će uspeti da zaradi prekopotrebne pare u igrama na (ne)sreću.
Da je čovek idealno stvorenje, ne bi padao na takve zamke, ali pošto nije, čak i neki kvalitetni ljudi se izgube zbog stvari koje su nam tu na izvolte pa kao čovek ima slobodu izbora - kocka, alkohol, duvan i droga.
Inače u NS, nije mi bilo teško da prebrojim na netu prema uplatnim mestima svake kladionice - preko 150 ih ima. Tu ne ulaze još slot klubovi, rulet mesta i slično.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Душевна болница

Postby pertla » Sun Aug 09, 2020 4:46 pm

čompika wrote:
pertla wrote:
Мићара wrote:Овај народ ће почети да напредује када се позатврарају разни моцарти макс бетови и остала говна која уништавају нацију... На једној звездари имаш 600 кладионица и казина...


zasto da se pozatvaraju kad srbi tako rado hrle u njih?niko ne tuce ljude po usima da idu u kladionicu.da srbi ne vole kocku sigurno ne bi nicale kao pecurke posle kise.uostalom, jako puno srba i radi u tim kladionicama i sasvim solidno zaradjuje.

Zašto zatvarati dilere i zaplenjivati heroin kad se Srbi rado bodu? I kad dosta dilera sasvim solidno zaradjuje?
Sloboda izbora jeste neka tekovina koja može biti dobra, ali i loša. Stvari koje su napravljene kao zamke za čoveka, gde ti dobar deo populacije ima sve preduslove da upadne u tu zamku, ne trebaju da budu sloboda izbora.
Dovoljno je čoveku muke svoje ovde da mu se još prodaje kao magla nada da će uspeti da zaradi prekopotrebne pare u igrama na (ne)sreću.
Da je čovek idealno stvorenje, ne bi padao na takve zamke, ali pošto nije, čak i neki kvalitetni ljudi se izgube zbog stvari koje su nam tu na izvolte pa kao čovek ima slobodu izbora - kocka, alkohol, duvan i droga.


poslednji put kad sam proveravao, kladjenje i kockanje je bilo legalno u srbiji, za razliku od heroina.ne kazem da su nam zakoni idealni i da tako treba da bude, ali trenutno je tako, i poredjenje ti je lose, iako svakako mozemo povuci paralelu izmedju te dve bolesti zavisnosti, i sta bi trebalo biti dozvoljeno, odnosno zabranjeno.presiroka tema, nemam nameru da sirim pricu toliko.

ako neko pogleda tri reklame na sport klubu, pa odluci da ostavi platu u kladionici, ko je kriv osim njega samog?nemoj da se zajebavamo, isto tako i onaj mucenik sto se rokne u venu mora da bude svestan koje su posledice puta koji je izabrao.svima se osladi laka lova i (pretpostavljam) kad ih dop provoza, a kad navuku sebi kamatare na vrat, upropaste porodicu, skontaju da ne mogu da se skinu kao sto su mislili da mogu, onda kuku lele, drzava duradi nesto, nisam ja kriv.

poznajem brdo tih za koje sam mislio da su kvalitetni, pa kad sam video sta im je kocka/droga uradila, shvatio sam da u stvari i nisu bili bas tako kvalitetni, jbg, na muci se poznaju junaci, to mi je fazon ona prica divan momak dok ne popije, pa onda ubije devojku i pola familije kad mu padne mrak na oci.

malo mi je naivna prica da kad bi se kladionice zatvorile, ogranicile, stagod, kamarila kockara bi se iskulirala i automatski postala "normalan" clan drustva.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Aug 09, 2020 5:03 pm

Ај не можеш ти да избјегаваш нешто што ти се намеће и избија очи... https://investitor.me/2019/01/02/u-alba ... ladionica/
А што би то држава Србија урадила када живи на основу коцкарница и кладионица и напаћеног народа..

https://www.google.com/amp/s/www.blic.r ... rustvo/ART

Дај кметовима хлеба и игара!!!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Душевна болница

Postby kocka » Sun Aug 09, 2020 5:59 pm

pertla wrote:
čompika wrote:
pertla wrote:
zasto da se pozatvaraju kad srbi tako rado hrle u njih?niko ne tuce ljude po usima da idu u kladionicu.da srbi ne vole kocku sigurno ne bi nicale kao pecurke posle kise.uostalom, jako puno srba i radi u tim kladionicama i sasvim solidno zaradjuje.

Zašto zatvarati dilere i zaplenjivati heroin kad se Srbi rado bodu? I kad dosta dilera sasvim solidno zaradjuje?
Sloboda izbora jeste neka tekovina koja može biti dobra, ali i loša. Stvari koje su napravljene kao zamke za čoveka, gde ti dobar deo populacije ima sve preduslove da upadne u tu zamku, ne trebaju da budu sloboda izbora.
Dovoljno je čoveku muke svoje ovde da mu se još prodaje kao magla nada da će uspeti da zaradi prekopotrebne pare u igrama na (ne)sreću.
Da je čovek idealno stvorenje, ne bi padao na takve zamke, ali pošto nije, čak i neki kvalitetni ljudi se izgube zbog stvari koje su nam tu na izvolte pa kao čovek ima slobodu izbora - kocka, alkohol, duvan i droga.


poslednji put kad sam proveravao, kladjenje i kockanje je bilo legalno u srbiji, za razliku od heroina.ne kazem da su nam zakoni idealni i da tako treba da bude, ali trenutno je tako, i poredjenje ti je lose, iako svakako mozemo povuci paralelu izmedju te dve bolesti zavisnosti, i sta bi trebalo biti dozvoljeno, odnosno zabranjeno.presiroka tema, nemam nameru da sirim pricu toliko.

ako neko pogleda tri reklame na sport klubu, pa odluci da ostavi platu u kladionici, ko je kriv osim njega samog?nemoj da se zajebavamo, isto tako i onaj mucenik sto se rokne u venu mora da bude svestan koje su posledice puta koji je izabrao.svima se osladi laka lova i (pretpostavljam) kad ih dop provoza, a kad navuku sebi kamatare na vrat, upropaste porodicu, skontaju da ne mogu da se skinu kao sto su mislili da mogu, onda kuku lele, drzava duradi nesto, nisam ja kriv.

poznajem brdo tih za koje sam mislio da su kvalitetni, pa kad sam video sta im je kocka/droga uradila, shvatio sam da u stvari i nisu bili bas tako kvalitetni, jbg, na muci se poznaju junaci, to mi je fazon ona prica divan momak dok ne popije, pa onda ubije devojku i pola familije kad mu padne mrak na oci.

malo mi je naivna prica da kad bi se kladionice zatvorile, ogranicile, stagod, kamarila kockara bi se iskulirala i automatski postala "normalan" clan drustva.

Да постоји "слобода избора" теби би после ове рекламе



ишла реклама за школу клавира :D

Па би ти слободном вољом решио да ли желиш да свираш клавир или да чекаш Лацио. Међутим пошто се врте само рекламе које промовишу кладионице, онда ти и немаш неку слободу воље, него идеш тамо где си упућен.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Sun Aug 09, 2020 7:16 pm

Micara brat napaceni, izdao ga tocak srece. :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Aug 09, 2020 7:31 pm

Image

Image

Ео ти прије 3 дана ушљо црни ми промаши пенал за 5000€ полупао сам све по кући... https://www.rezultati.com/utakmica/MTDFCZx5/#detalji
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Синдикат » Sun Aug 09, 2020 8:55 pm

65000 динара је око 550€, ни близу 5000€

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Aug 09, 2020 8:57 pm

Синдикат wrote:65000 динара је око 550€, ни близу 5000€


То је укупна уплата..... читај шта пише...
Last edited by Мићара on Sun Aug 09, 2020 9:05 pm, edited 1 time in total.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Синдикат » Sun Aug 09, 2020 9:02 pm

Моја грешка...Лако је теби чим ти толико уплаћујеш

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Sun Aug 09, 2020 9:07 pm

Синдикат wrote:Моја грешка...Лако је теби чим ти толико уплаћујеш


Ааа лако јесте пуко сам телевизор са све хајнекеном... само рупа остала морам телевизор куповати због моцарта и макс бетова и црнчуга који машају гол од 7 метара наш како је чоек шутно оно никад видио нисам!!! А погледај кад је гол пао на овој другој!

Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Душевна болница

Postby Etaoin » Mon Aug 10, 2020 1:34 am

Није ти Моцарт крив што си разбио телевизор. Немој да схватиш ово погрешно, пошто си већ написао да си отац, јел мислиш да је такво понашање нормално и да представља добар узор клинцима?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Mon Aug 10, 2020 1:37 am

pertla wrote:
čompika wrote:
pertla wrote:
zasto da se pozatvaraju kad srbi tako rado hrle u njih?niko ne tuce ljude po usima da idu u kladionicu.da srbi ne vole kocku sigurno ne bi nicale kao pecurke posle kise.uostalom, jako puno srba i radi u tim kladionicama i sasvim solidno zaradjuje.

Zašto zatvarati dilere i zaplenjivati heroin kad se Srbi rado bodu? I kad dosta dilera sasvim solidno zaradjuje?
Sloboda izbora jeste neka tekovina koja može biti dobra, ali i loša. Stvari koje su napravljene kao zamke za čoveka, gde ti dobar deo populacije ima sve preduslove da upadne u tu zamku, ne trebaju da budu sloboda izbora.
Dovoljno je čoveku muke svoje ovde da mu se još prodaje kao magla nada da će uspeti da zaradi prekopotrebne pare u igrama na (ne)sreću.
Da je čovek idealno stvorenje, ne bi padao na takve zamke, ali pošto nije, čak i neki kvalitetni ljudi se izgube zbog stvari koje su nam tu na izvolte pa kao čovek ima slobodu izbora - kocka, alkohol, duvan i droga.


poslednji put kad sam proveravao, kladjenje i kockanje je bilo legalno u srbiji, za razliku od heroina.ne kazem da su nam zakoni idealni i da tako treba da bude, ali trenutno je tako, i poredjenje ti je lose, iako svakako mozemo povuci paralelu izmedju te dve bolesti zavisnosti, i sta bi trebalo biti dozvoljeno, odnosno zabranjeno.presiroka tema, nemam nameru da sirim pricu toliko.

ako neko pogleda tri reklame na sport klubu, pa odluci da ostavi platu u kladionici, ko je kriv osim njega samog?nemoj da se zajebavamo, isto tako i onaj mucenik sto se rokne u venu mora da bude svestan koje su posledice puta koji je izabrao.svima se osladi laka lova i (pretpostavljam) kad ih dop provoza, a kad navuku sebi kamatare na vrat, upropaste porodicu, skontaju da ne mogu da se skinu kao sto su mislili da mogu, onda kuku lele, drzava duradi nesto, nisam ja kriv.

poznajem brdo tih za koje sam mislio da su kvalitetni, pa kad sam video sta im je kocka/droga uradila, shvatio sam da u stvari i nisu bili bas tako kvalitetni, jbg, na muci se poznaju junaci, to mi je fazon ona prica divan momak dok ne popije, pa onda ubije devojku i pola familije kad mu padne mrak na oci.

malo mi je naivna prica da kad bi se kladionice zatvorile, ogranicile, stagod, kamarila kockara bi se iskulirala i automatski postala "normalan" clan drustva.

U idealnom svetu kriv bi bio on, u stvarnom svetu krivi bi bili njegove genetske predispozicije, socijalni status, trenutne zivotne okolnosti koje su van njegove kontrole i medijski prostor koji se daje kladionicama, kao i drzava koja dozvoljava da tako nesto unistava ljude, a drugi deo odgovornosti bi snosio njegov karakter, inteligencija i donekle obrazovanje.
U to sta je legalno a sta ne, nije to toliko siroka tema. Legalno je ono sto je ili ustanovljeno drustvenim normama a to je da se zarakijas, da duvanis i slicno. Legalno je ono sto donosi profit drzavi kroz porez a i socijalni mir, a ne unistava ljude prevelikom brzinom. A sve ono sto je ili drustveni tabu ili kao kurvanje, ili trava kao nesto sto kod nas nije drustveno prihvatljivo, to je nelegalno.
Nase majke, zene i devojke puse duvan samo zato sto je jedan Frojdov necak na feministickom skupu podelio cigare u prvim redovima i nazvao ih bakljama slobode uz novinarsku podrsku, samo zato sto je kao verovatno najuticajniji propagandista posle Gebelsa bio unajmljen od strane duvanske industrije, kako bi se probili na drugih 50 posto trzista, tj zenski pol.
Tako da ponavljam, ovo nije idealan svet, niti je covek savrsena zivotinja, pa kako postoji pacolovka, postoje zamke koje su osmisljene da dovoljan broj ljudi upadne u njih.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Mon Aug 10, 2020 1:38 am

Etaoin wrote:Није ти Моцарт крив што си разбио телевизор. Немој да схватиш ово погрешно, пошто си већ написао да си отац, јел мислиш да је такво понашање нормално и да представља добар узор клинцима?


Сам сам ја са кумом у стану у бг. Нису моји ту брате, на селу су... Доста пара сам сјебао за ових 5-6 дана Барса ме је синоћ оборила исто ставио у другом 2+ 150.000дин... Мислим да сам завршио са клађењем за сва времена, једноставно не иде не може неће... Све те разумијем шта хоћеш да кажеш одвојио сам ја то од породице...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Душевна болница

Postby Etaoin » Mon Aug 10, 2020 1:45 am

Имам другара који је себи озбиљне животне проблеме направио због кадионице, срећом, извукао се док није све отишло предалеко. И једног који је замало добио пар метака због блек џека, срећом па је живот потпуно преокренуо, сада зарађује баш озбиљну лову као програмер.

Ја те разумем да је тешко оставити, као што видиш из примере горе, није немогуће, али мора се једном подвући црта. Поготово што имаш децу, треба се о њима бринути а не да се тресеш због тога што Норвич није дао гол.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Mon Aug 10, 2020 11:15 am

Peca vas pertla, ima obicaj da to radi. :mrgreen: Isto onda onomad kad je upecao ljude za tijanin zakon ili je tako nesto bilo.

Kocka je apsolutni ekvivalent heroinu. Nikakav kokain, amfetamin, mdma, ekstazi, a tek vutra. Kocka je u vrhu hijerarhije, pa cak mozda i pogubnija od heroina. Na pajdu bar znas da je pajdoman i postoji neka granica kad ljudi kazu daj odjebi i ti i pajdo narkomancino. A kocka je nekako olako shvacena + legalna je i jos mi kakvi smo vec 30 godina u besparici, i eto sta se desi. Pogotovo ova sad fora sa aparatima u kafanama, nema pogubnije kombinacije za prosjecan srpski mozak od kafane i alkohola i cigara i kocke na dohvat ruke. Udjes u kafanu - pola kafane na telefonu a pola kocka. Nema logike da vutra ne bude legalna pored kocke, alkohola i cigara, ali eto. Puno toga nema logike danas. Sto se mene tice, ukinuo bih je odmah sutra (naravno u onom imaginarnom mastanju - kad bih ja bio preCednik).

A ti Micara trebas dobro razmislit sta radis od tog svog zivota, jer je tvoja prica prica prosjecnog srpskog 'lole', dodji sebi dok još imas kome.. Jos ako tuces zenu to je to 10/10.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Душевна болница

Postby Druidid » Mon Aug 10, 2020 11:17 am

Druze, seci to sto pre, ne treba ti to zlo u zivotu. Svako od nas zna nekoga ko je imao ozbiljne probleme zbog kocke. Mogu ja ovde do sutra da ti pricam kako je ta masinerija napravljena da si na duge staze uvek u minusu, cista matematika i to cak i nije toliko komplikovana. Ko god ti kaze da je u plusu ili barem na nuli, laze. Sto neko napisa iznad da je covek racionalno bice kazina ne bi postojala, pa ko bi prihvatio to da nekome da 100 dinara a ovaj da mu vrati nazad 97, ovo ti je u sustini osnova ruleta na ovih -3% ti je izgradjen i Las Vegas i Makao i svi kockarski centri na svetu.
To sto kladionice i kazina nicu kao pecurke je odlika siromasnih zemalja, stim sto je to kod nas, kao i sve sto nevalja, dostiglo neke nezamislive razmere. Digne mi se kosa na glavi kad vidim nase, pre svega sportiste kako reklamiraju kladionice, pa valjda ti prvi treba da budes protiv kladjenja,a ne da ga promovises. I onaj jebeni Aca Stojanovic, kontam ja da na rts-su nisu neke pare, ali brate najpoznatiji si sportski komentator u zemlji, reklamiraj bilo sta drugo nije da nemas leba da jedes. Znas kad bi npr pokojni Korac reklamirao kockanje, nikad. Najjace su mi isto kao himanitarne akcije, kao Mocart dao pola miliona u dobrotvorne svrhe, bravo majstori, svaka cast, sad ste se oprali, radite dobar posao. A ovamo sto hiljade porodica zavijate u crno to nikom nista. I neko ce reci niko nikoga ne bije po usima da se kladi, pa jos je samo ostalo da pocnu da biju po usima jer sve ostalo vec rade. Sijaju reklame na svakom koraku, preozbiljni psiholozi rade na tome kako da privuku i navuku ljude na kocku, proceprkajte malo na you tubu milion klipova ima na ovu temu. I da svaka cast Albancima sto su zabranili kladjenje na nivou drzave, da neko kod nas u drzavi ima 2 grama mozga isto bi uradio.

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Душевна болница

Postby подвала » Mon Aug 10, 2020 12:47 pm

Није то до мозга него до тога ко узима колико парче тог колача и колики је уопште тај колач.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Душевна болница

Postby pertla » Mon Aug 10, 2020 12:48 pm

jadni dobri i posteni srbi, procvetala bi drzava za mesec dana, ali im zle kladionice ne daju, uvalili nam pacolovku, inace bi svi svirali klavir i mirisali cvece.

ne znam samo gde vi zivite i sa kim zivite pa pisete ovakve gluposti.

@ElPadrino

pomesao si me sa nekim
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Mon Aug 10, 2020 1:10 pm

pertla wrote:jadni dobri i posteni srbi, procvetala bi drzava za mesec dana, ali im zle kladionice ne daju, uvalili nam pacolovku, inace bi svi svirali klavir i mirisali cvece.

ne znam samo gde vi zivite i sa kim zivite pa pisete ovakve gluposti.


Preterujes, nije stvar u tome da bismo postali Svajcarska istog trenutka kada bi se kladionice zabranile, ali svi vrlo dobro znamo da su zlo i da su manje vise u svim normalnim drzavama zabranjene ili jako ogranicene.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests