Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Душевна болница

Postby idemoo » Wed Jul 22, 2020 9:05 am

Разлика је што кева нема повећану шансу да умре ако јој пренесеш прехладу у то време кад си био клинац, а ово говно од вируса разара.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Wed Jul 22, 2020 9:49 am

Ako nista od navedenog ne stiti, ako je sve ovo zavera, a sto lepo ne odes i ne odete u kupacim gacama na infektivnu kliniku i odrzite seminar medicinarima kako su retardirani jer nose zastitnu opremu i objasnite im kako su Soros, Rotsild i Si Dji Ping izdrkali u epruvetu na jednom njihovom sektaskom skupu i napravili virus koji je zavera/prevara/5G/kemtrejls i ne poskidate one ljude sa respiratora i posaljete ih kuci?
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Душевна болница

Postby svuda.prisutan » Wed Jul 22, 2020 9:58 am

Daleko od toga da je zavera, i virus ne utice isto na svaku osobu, uglavnom ga losije podnose ljudi koji vec imaju nekih zdravstvenih problema. Ja znam za dva slucaja da su ljudi umrli prirodnim putem, a da su se vodili da su preminuli od korone. Verujem da ima mnogo takvih. I koje je resenje? Nositi maske dok ne stigne vakcina? Ili da se kompletno ceo svet izoluje na mesec dana?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Wed Jul 22, 2020 10:36 am

Ja nisam kompetentan da dam odgovor sta je lek protiv korone, jer da jesam, verovatno bih dobio Nobelovu nagradu za medicinu.

Ono sto je zdravorazumsko rasudjivanje, bar ja tako mislim, je da ako cu ja time sto cu staviti tu jebenu masku na lice, ako cu izbegavati guzve, pomoci zdravstvenim radnicima, dati im vremena da dignu sistem na noge, dati im par minuta odmora, vrlo rado cu to uraditi. Ne radim to zbog Vucica, Sorosa, Masona, radim zbog sebe, zbog ljudi oko sebe i zbog tih ljudi kod kojih cemo ne daj Boze doci i moliti ih za pomoc. Ako ce time da se rastereti sistem, ako ce pridrzavanjem samo te dve mere biti dovoljno ljudstva u zdravstvu da priteknu u pomoc najugrozenijima, bez da neko umre ili da izadje iz ovog sranja sa nekim teskim posledicama, onda bi bilo stvarno sebicno da teram kontru.

Kazete gusi vam slobodu maska, super...znaci sve je bilo do jaja do 2020. godine, imamo sve slobode, konacno jebemo mame kako smo se izborili za sve i sad nam je ta maska pokvarila super uredjenu drzavu kakva je bila do 2020. godine.

Da vas podsetim, ovo nije rat drzava protiv drzave, pa ako nam izginu elitne jedinice, moja keva isto moze da uzme pusku i da puca pa ce umesto 100% uspesnosti specijalca ona imati 1 %, tj. ubice jednog protivnickog vojnika od ispaljenih 100 metaka. U ovoj situaciji ako ostanemo bez medicinskog osoblja, pogotovo onog strucnog medicinskog osoblja kojeg je nazalost sve manje zbog toga sto odlaze ljudi van (ali to je druga tema), ko ce da leci te ljude? Ti? Ja? Zato je ovo vrlo specificna situacija u kojoj treba da se pokaze malo razuma i da se konacno pokaze ta solidarnost na koju smo toliko ponosni.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Душевна болница

Postby svuda.prisutan » Wed Jul 22, 2020 11:11 am

Naravno, slazem se. Nije medicinarima lako, ja pricam konkretno vezano za masku. I na pocetku sam pitao ako se neko iole razume, voleo bih da cujem. Jer ja licno, ne verujem u masku kao neku zastitu. Ako i to malo virusa dopre do tebe (posto ne stiti 100%), ti se neces zaraziti, ali ces opet imati u sebi delic virusa, koji mozes preneti nekome kome ce biti dovoljno da se zarazi. Ti ces da odes po namirnice, hleb, mleko, sta god... Mozda je neko ko je proizveo to nesto sto si kupio zarazen, a proizvod dok dodje do radnje, proci ce kroz mnogo ruku. I opet se mozes zaraziti. Ne znam, meni sve to deluje da preeevise obracamo paznju, da cemo postati previse osetljivi. Treba koliko toliko voditi racuna, ali ne treba preterivati da ceo zivot budes pod maskama i rukavicama.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Wed Jul 22, 2020 11:23 am

Ali direktna je veza izmedju medicinara i maski u smislu da ako postoji sansa da se smanji rizik da se neko razboli, to je fenomenalna vest! Manje posla za medicinare. Ne znam kako ne kapirate...je l' problem toliko da kad udjes u prodavnicu ili neki zatvoreni prostor sa vecim brojem ljudi da stavis masku. Ti ces biti u toj prodavnici 10 minuta, jako su male sanse da tu pokupis virus, jedino ako ne ides i lizes pod i zvalavis se sa svakim ko udje u radnju, zastiti bar tu prodavacicu ili prodavca koji za svoju smenu otkuca 1000 ljudi. Je l' to toliko tesko da se razume?

Poenta je da treba voditi racuna i dati vremena medicinarima da stanu na noge i rese problem. Bukvalno je toliko jednostavno.

Sranje i sumnja u sve ove mere je posledica kriminalnog ponasanja kriznog staba i vlasti. Da je srece, da imamo normalne ljude, skroz bi se drugacije odvijala ova prica i verovao bi sta ti neko od njih kaze. Ovako, oni su ti koji su napravili sranje i dali vestacko disanje antivakserima, anti5g, ravnozemljasima i ostalim ludacima i oni su krivi zato sto ovi divljaju i unose pometnju u inace sludjen narod.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Wed Jul 22, 2020 12:38 pm

Ja mislih da se ovde vodi diskusija sa par ljudi - maske za i protiv, dok nisam sinoć izašao bajsom kroz centar pa do keja. Lokali PREPUNI, živa muzika, bukvalno sam video troje ljudi sa maskom za dva sata. Nemam pojma, ove cifre za NS su super koliko ljude bole kurac dok neko njima blizak ne najebe.
Kada sam bio 2 dana u samoizolaciji jer sam čekao da prijateljica dobije negativan nalaz, zove me ortak da idemo na pivo. Ja mu objasnim da neću, ne mogu da izlazim - on kaže ma što se mene tiče možemo, ja u to ne verujem. Eno juče je vozio ćaleta u bolnicu da legne zbog kovida.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Душевна болница

Postby фикрета » Wed Jul 22, 2020 2:17 pm

Covek koji ima svest nosice masku,cuvace se koliko toliko
Onaj koji nema nece

Ista prica je i sa higijenom

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Душевна болница

Postby Смех младића » Wed Jul 22, 2020 2:25 pm

А сад озбиљно,да ли знате неког ко редовно конзумира марихуану а да је фасовао ковид?Оно из руке у руку,сви на исти флоп.Пошто ја не знам.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Душевна болница

Postby kocka » Wed Jul 22, 2020 2:33 pm

Стекли имунитет људи :D

вести из прошле године

https://nap.ba/news/58717?fbclid=IwAR2N ... tnxGMBkGMU

Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo potvrdio je da su u glavnom gradu BiH potvrđena dva slučaja oboljelih od legionarske bolesti. U slučaju infekcije i nepravovremenog djelovanja, ishod bolesti može biti fatalan, ali stručnjaci tvrde da nema razloga za brigu. Ipak, broj oboljelih se povećava, a razlog bi mogao biti nargila.

Kako se na Kliniku za plućne bolesti javlja sve više mladih s plućnim oboljenjima, a povećan je i broj oboljelih od tuberkuloze izvor s KCUS-a otkriva da se sumnja da su bolesti povezane sa konzumiranjem nargile! To je kod mladih u Sarajevu pošast doba. Bašte i nargila barovi su prepuni onih koji svakodnevno konzumiraju nargilu.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Wed Jul 22, 2020 3:59 pm

Zamislite realno da se za svaku bolest konstantno svakodnevno i neprestano izvjestava broj oboljelih broj umrlih itd... Koja bi paranoja bila realno. Zamisli naslovna strana svih novina tabloida itd Danas je xy obolila od gripa ( x umrlo ) xy zadobilo upalu pluca itd itd.. Ja licno, kada bih bio pod tim uticajem mislim da ne bih smio izaci iz kuce, ono kisa je ma ostacu kuci koji cu k vani da zaradim upalu pluca i slicno.

Takodje jedna od totalnih konfuzija je kako je moguce da imas neku bolest da ne osjetis ama bas nikakve simptome i prodje te takva bolest ? Mislim, razumijem vas dvojicu, sigurno ste dozivjeli to negdje u blizem okruzenju i sigurno ste se istripovali + citajuci sve ove novine sa svim tim preludim informacijama, pa covjeku ne moze da bude ni dobro.

Ja evo provjereno znam par ljudi koji su morali da potpisu (neki su dobijali i novcanu naknadu za takvo nesto) da im je odredjeni clan porodice umro od ovog uzasa, a ne nekom normalnom bolesti.. Kako to objasniti ? Zbog cega ??!

I sta je jos jako bitno u ovoj prici -> Sto niko nema tacne informacije koje su utemljene na nivou citavog svijeta, vec su bukvalno te stvari od drzave do drzave.. U Rusiji su izmislili ovo, u americi prave ovo i tako u beskraj. Zar nije logicno da se na pocetku citavog ovog sranja, jer je na svjetskom nivou, da se oformila neka komisija najboljih doktora sto se tice epidemija i da su oni napravili jedinu mjerodavnu komisiju koja bi izvjestavala citav svijet kako napreduje virus, kako mutira, sta se desava i sta se trenurno radi na pronalasku rjesenja ?!

Ono sto ja zastupam ovde, ako nece niko da se naljuti sto cu postaviti nezavisnog kandidata hrvata u evropskom parlamentu, je u ova dva videa i covjek je realno jedan od rijetkih koji zastupa stav vecine ljudi koji razmisljaju na moj, njegov i slican nacin.

https://www.youtube.com/watch?v=dSadoBVsr6Q

https://www.youtube.com/watch?v=ef2GFSrz6yE

Naravno nisam za ideju da je sve ovo jedna zajebancija, ali evo nakon ovog 2 videa mozda makar nekom oci budu malo vise otvorene.

Edit: Dodajem i treci video od gorepomenutog.

https://www.youtube.com/watch?v=aXrC2ZP-YKg

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Душевна болница

Postby MARKER » Wed Jul 22, 2020 4:10 pm

Имунитет. Размишљајте првенствено о томе, све друго је много мање битно...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Wed Jul 22, 2020 10:39 pm

Nemam pojma ljudi, nažalost izgleda nema poente razglabati o ovoj temi. Ja trenutno imam dvoje bliskih ljudi za koje je pitanje da li će preteći, i još dosta prijatelja sa srednjom i lakšim slikom.
Eto, ne znam da li ste u mestima sa manje obolelih ili više, pa vam se drugačije čini, ali samo vam želim da se pazite i da vas ovo ne zakači, pa ako vam je lakše da teoretišete i sumnjate, ok.
Neću se više o kovidu oglašavati, i eto poslušajte bar Markera, pisao je za imunitet ranije.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Душевна болница

Postby axkontra » Thu Jul 23, 2020 8:44 am

Чини ми се да је Нови Сад сад баш искочио, у првој тури је једном другу умро ћале и то су сви за које сам чуо.Не ради се ту о пар људи, епидемија у пуном јеку од чланова породице до десетина људи које познајем.Људи су имали славља од 30 се 20 заразило, 1 човек умро, другар таксиста спава по 20 сати кад му је прошла температура не може да дође себи.Пословни људи на све стране само падају, од колача у фирми зарази се 5 људи.Један клинац рекао мајци немој да ме у променади бламираш са маском то не постоји, па видиш да ипак постоји кад јој леукоцити падну на два и 3 недеље јој треба да се врати у нормалу опере судове и спава три сата од умора.У овом трену два познаника су на респиратору, упала оба плућна крила, све људине ко од стене одваљени, 1 од њих поцрнео скоро се угушио код куће чекајући 8 дана да падне температура.А шта су могли, реално ништа ако је пола нас у НС заражено, али имам избор да у радњу уђем са маском и док радим и причам са људима је носим.Проблем су лични контакти са блиским људима, два дана су пре симптома заразни.Кад су болесни тад се можеш заштитити.А ко воли може да скокне до НС у зезање.

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Душевна болница

Postby Neapoli » Thu Jul 23, 2020 10:00 am

Mnogo ljudi je generalno neobrazovano i ne vidi dalje od nosa, na sve to poprilicno lakoverno shvataju razne teorije zavera i olako se manipuliše sa njima. Generalno je nasim ljudima jako tesko da ćute kad nemaju sta pametno da kazu, verovatno zbog onog inata koji sr uvek spominje, a ni ovaj forum ne zaostaje za tim trendom.

Ne radi se ovde o kovidu, on je samo posledica lančane reakcije, lepsa polovina je doktor, radi sa onim najosetljivijim pacijentima bebama prevremeno rodjenim ili bebama sa bilo kakvim anomalijama i generalno bi trebalo da su kao najjaci institut u ovom delu Evrope izolovani od svega ovoga, al kad tebi na posao od regularnih 40ak lekara, danima unazad dolazi izmedju 15 i 17, onda bi valjda trebalo da bude jasno koliko je sati. I nisu svi oni zarazeni, dovoljno je imati samo kontakt sa potencijalno zarazenom osobom i ides u karantin, zbog milion zasto. Kako li moze izgledati taj posao koji regularno obavlja 40ak ljudi, kad padne na ledja 15ak lekara i kakav je uopste njegov efekat? I takva je situacija na gotovo svakoj klinici u prestonici, u svakoj grani, nevezano za kovid ambulante. Jel moze prosecni Srbin da shvati kakvo li je onda stanje po manjim mestima i po manje opremljenim centrima? Ne treba uopste dalje od toga odlaziti u nekom objasnjavanju, kome trebaju dodatna pojasnjenja taj dobro nek se zamisli ako ima čime.

Obuci taj skafander, setaj, znoji se na +30 deset sati dnevno, svaki dan, LEČI LjUDE, to radi nedeljama unazad i onda imas puno pravo da sedis ispred kompjutera do mile volje i seres kako iza ovog stoje cia bia vatikan i ostale picke materine i kako ti je tesko da stavis masku 10min u prodavnici, trznom centru ili gradskom prevozu jer to narušava tvoju egzistenciju kao homo sapiensa.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Thu Jul 23, 2020 12:01 pm

Jezivo. Nadam se da ce se posle ova poslednja 2 upisa, zavrsiti sa ovom krajnje glupavom raspravom.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Душевна болница

Postby CamoSurprise » Thu Jul 23, 2020 12:06 pm

Šabac je isto isplivao kao grad sa dosta zaraženih, ali to ima veze i sa time što se u drugim gradovima, pre svega BG, ne objavljuju pravi rezultati.
Aktuelna gradska vlast u Šapcu je izgubila na izborima, ali izbori treba da budu ponovljeni na određenom broju glasačkih mesta. Dok traje vanredno stanje, izbori ne mogu da se ponove, tako da aktuelnoj gradskoj vlasti odgovara ovakvo stanje da bi probali da se konsoliduju za taj ponovljeni krug. Šabac je sigurno jedan od gradova koji daje realniju sliku zaraze i svi rezultati se objavljuju, što je dobro, iz kog god razloga da se dešava, ali da ne idem dalje sa politikom...
Od ljudi koje znam, prvo su obolela četvorica drugara koji su išli na finale kupa u Nišu. Trojica od njih su sa lakšim simptomima, kućna varijanta, a četvrti je završio u bolnici, infektivno, grudno, upala oba plućna krila, visoka temperatura, bio priključen na kiseonik...srećom i njemu je bolje i pušten je kući. Na njihovom primeru Markerova priča o imunitetu ima potvrdu, jer najgore je prošao upravo onaj koji je najviše jeo, pio, stomak, sporta ni u tragovima...
Onda se razbolela jedna rođaka. Srednje loše podnela, a i nakon negativnog testa, nije joj se u potpunosti vratilo čulo mirisa.
Zatim se razboleo tast. Temperatura između 37 i 38, traje 10 dana. Snimili mu pluća, dobio terapiju i kući da se leči. Tašta sa njim u kući, najnormalnije sve, nema nikakve simptome. Neki dan kad sam ga zvao rekao sam mu - to je tvoja sramota što ona nema nikakve simptome, znači da ženu nisi pipnuo više od dve nedelje. :D
Razboleo nam se i jedan radnik na poslu. Srećom radi na izolovanom mestu i nema puno kontakta sa ostalima. Dvojici radnika su se razbolele žene, pa su i oni u izolaciji, bez obzira što nemaju nikakve simptome.
Sistem, ako ga je i bilo, puca. Bolnica je pretvorena u kovid centar, pa ako je ljudima potreban doktor zbog nečeg drugog, dobijaju upute za druge gradove. Medicinsko osoblje se raspada, a gubi se koordinacija i u administraciji i obaveštavanju. Tastu recimo niko nije javio rezultate testa, nego smo mi privatnim putem nakon 2-3 dana saznali rezultate u Zavodu.
Što se mene tiče sa svim tim ljudima sam u nekom periodu bio u kontaktu. Išao na onaj derbi koji je označen kao leglo zaraze, posle toga i na poslednje kolo u Novi Sad...sestra stigla iz Amerike, nije dobila nikakvo rešenje, pa smo se i sa njima družili jedno veče...završavao neke papire za firmu po BG, koji su obuhvatali jurnjavu i čekanje po redovima...od marta pa do sad normalno na posao, bez ikakvih pauza.
Recepta i definitivne odbrane nema...pijem vitamin C šumeće tablete, cepam beli luk uz večeru, pijem čaj od žalfije...od sporta, daleko da sam u nekoj pit mladalačkoj formi, ali koji sklek, koji trbušnjak, koji zgib, basket sa klincem napolju...masku stavljam kad ulazim u zatvorene prostore...Sve ovo naravno ne garantuje da negde neću pokupiti virus, ali treba probati da se umanji šansa, kao i da organizam u slučaju bolesti, dočeka virus u što boljem stanju i da se lakše izbori.
Sa medicinske strane, sigurno da postoje mnogo ozbiljnije bolesti koje su veći razlog za strah, ali i ovaj virus ostavlja posledice i nije baš u pitanju "malo jača prehlada". Ipak, veće posledice virus ostavlja na život običnih ljudi, pa tako neko neće moći da zaradi platu jer radi u sektoru ugostiteljstva ili turizma koji su najviše pogođeni...klinci neće ići u školu, a kakvo im obrazovanje pružaju online lekcije, veliko je pitanje...neko neće moći da ode 10 dana na more ili da odvede porodicu na večeru u restoran...otuđenje i distanciranost između ljudi još više će se povećati, a pitanje je kako će sport i utakmice, kao tema koja nas je okupila na ovom forumu funkcionisati u budućnosti.
Raskucah se...možda neko i pročita nešto korisno. Ne treba paničiti i lupati glavom u zid, ali čuvajte sebe i porodice, kako klince, tako i matorce!
Gilajdza RIP

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Душевна болница

Postby Zvekete » Thu Jul 23, 2020 1:22 pm

Sto se mog covid iskustva tice, manje-vise laganica.
Pre mozda tri nedelje dobio sam temperaturu uvece. Sledeci dan temperatura 39,1 oko 17h. Popio Fervex, otisao u covid ambulantu na Nbg (Medicina rada). Cuo da tamo nema guzve. Istina, coveka nije bilo u redu ali me posalju na Vracar jer kao moram da idem u svoj DZ gde mi je karton. Tamo je mozda 5-6 ljudi cekalo, dosao na red za pola sata. Daju mi uput da sledeci dan vadim krv (brzi test). To sledecg dana i uradim, inace pala mi je temperatura bila, i za dva sata mi je stigao negativan rezultat testa.
Inace malo konfuzije je bilo sa knjizicama, ali sem toga svo osoblje je top profesionalno i sve pohvale za njih.
Nakon toga sve je bilo ok, dok mi za 4-5 dana nije nestalo culo mirisa. U medjuvremenu sam pio vitamine i Hemomicin koji sam uzeo na svoju ruku jer to svi dobijaju, kao za svaki slucaj.
Opet otisao, uradili mi PCR test i za 3 dana mi stigne negativan rezultat, ponovo. Druge simptome nisam imao. Miris mi se vratio za nekih 5-6 dana i to je to.

Mada znam i coveka koji je bio u situaciji kao i ja sa slabim simptomima pa nije ni znao da ima upalu pluca. Jedva pretekao posle dve nedelje u bolnici.
Dosta ljudi znam koji su isto imali pricu slicnu mojoj ali se sve lagano zavrsilo.
Last edited by Zvekete on Thu Jul 23, 2020 1:26 pm, edited 1 time in total.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Thu Jul 23, 2020 1:26 pm

Ne veruju tv-u, novinama veruju internetu. Jednom recju Srbi.
Често одем до на село

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Душевна болница

Postby Смех младића » Thu Jul 23, 2020 1:50 pm

1958 wrote:Ne veruju tv-u, novinama veruju internetu. Jednom recju Srbi.


Интернет је широк појам,тамо можеш да нађеш и глупости и добре ствари,док ти тв и новине намећу одређене информације и самим тим одређен начин размишљања и стварају медиокритет што и потврђује твоја реченица: "једном речју Срби".Већи проблем су Срби који се информишу путем тв-а и новина ако ћемо реално.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests