Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Душевна болница

Postby Мићара » Thu Dec 12, 2019 11:52 pm

Опет прича ухвати га за муда ако уједе да пусти, а шта ако је женка?! :lol:

По мени пас је за улогу у домаћинству, нови члан породице, који треба да зна гдје му је мјесто, како наредно тако и извршно. И само за дворишта јер сам љубитељ паса чувара, у кући су само људи и можда папагај луди!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Душевна болница

Postby Ултрас » Fri Dec 13, 2019 4:50 pm

Moj burazer ima zenku Pita,umiljata u pm,nikad zalajala na coveka nije,dosta vremena provodi sa ljudima,decom koja je gnjave.Ali za druge zivotinje to je da bog sacuva.Komsija ima neko tele od psa(neki ovcar),ova cim ga oseti zalece se na ogradu hoce da preskoci,srecom visoka.Da nije nas kontam da bi mogla tako ceo dan.Opaljeni kerovi skroz al tvrdim da prema coveku nemaju agresiju.Po meni je Sarplaninac najopasniji i najprgaviji pas(ujeo me kao klinca),Ali kao Sto ste vec napisali to je sve do gazde.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Tue Dec 17, 2019 12:39 pm

http://www.politika.rs/scc/clanak/44413 ... parku-Usce

:lol: :lol: :lol: :lol:

JEEEEEEEEEEBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Душевна болница

Postby Brdja » Tue Dec 17, 2019 1:40 pm

Skinuli Pobednika, sad će taj most... Ne bi me čudilo da i Hram sklone, ipak je tu dobra lokacija za stanove. Polako skidaju obeležja Beograda i stvaraju neka svoja, nova. Čisto za poređenje, najviša građevina u Berlinu je TV toranj. Pre par godina je građena neka zgrada i nisu dozvolili da bude viša od tornja. Skoro je neki Rus hteo da sagradi najveću zgradu u Berlinu, nisu opet dozvolili jer će narušiti znamenitost grada. E tako se to radi.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Душевна болница

Postby lost&found » Tue Dec 17, 2019 2:06 pm

Za Pobednika nadam se da se nepotrebno drami, ako se restauira i vratice se na isto mesto, ne vidim problem...
Ali ovo vec debilizam teski...
Ova druga opcija je cak i ok, moglo bi se napraviti nesto poput njujorskog High Line-a (https://goo.gl/maps/D7VyvizzzWWU2fqK9) ili pariske Promenade plantee (https://goo.gl/maps/P241fnUq3CT11KYA6)

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Душевна болница

Postby Batke » Tue Dec 17, 2019 3:02 pm

Који грађани?! Миладин Зарић се у гробу преврће.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: Душевна болница

Postby stara pizda » Thu Dec 19, 2019 3:32 pm


ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Thu Dec 19, 2019 5:16 pm

stara pizda wrote:Kako je Exit lažirao pošumljavanje Fruške gore i osramotio se za medalju

https://luftika.rs/exit-posumljavanje-fruska-gora/?fbclid=IwAR36ozWHQuqFYyB8aJV9oAyT5MT1_PRyhVZ2tn2vv-Ud7Q5BRC7-7yUGn5I


Ovo je klasičan primjer kakvi smo govnari ustvari.
Za ovo nije kriv ni Vučić, ni Vulin, ni Đilas, ni Tadić, ni MIlošević, ni Dodik, ni Tito, ovo je pokazatelj da se svako od nas dobro treba zamisliti. Da li ti ljudi imaju ikakvu svijest meni nije jasno, ugrađuješ se na novim sadnicama za šumu jebote, pa jedino gore je da zavrneš pare na nekim humanitarnim akcijama, mada i tu ima primjera dosta..

Sledeće godine, nemoj neko da ide na Exit! :mrgreen:

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Thu Dec 26, 2019 12:42 pm

Danas vidim objavu, trazi lik radnike za Slovačku za 3e po satu.
Nema goreg neprijatelja od nas samih. Od domaćih preduzetnika koji jebu ljude za po 17 hiljada, ne plaćaju doprinose, izrabljuju narod. Kaže nedavno poznanik da se žalio gazda jednog lanca marketa kako ne može da nadje radnika, a lik plaća minimalac pa mu kasnije vraćaju par hiljada na ruke.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Thu Dec 26, 2019 1:11 pm

Izgleda da je prošlo vreme (ne)ljudi koji su vikali: "boli me kurac, ako nećeš ti radiš za 20 hiljada, ima ko hoće!", doduše, uglavnom zbog toga što su ljudi mahom otišli preko, ali svaka čast i onima koji žive ovde i odbijaju minimalac, pa još da ti vratim na ruke!
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Душевна болница

Postby prcko » Thu Dec 26, 2019 2:00 pm

ElPadrino wrote:Ovo je klasičan primjer kakvi smo govnari ustvari.


Ja mislim da je vise do samog sistema. Ovde ce neko najopustenije da baci smece iz kola u porektu dok ta ista osoba to nece uraditi u nekoj uredjenoj zapadnoj drzavi, jer zna da ce to skupo da je kosta. Ne moze se oslanjati na kucno vaspitanje jer mnogo ljudi to jednostavno nema, nevezano za poreklo.

Tako i za govnare sa Exita. Ne treba da idemo logikom mi smo svi govna, neko da se daju konkretna imena i da se vidi da li ima krivicne odgovornosti i da se onda zakonski goni ko treba.

Nasi ljudi sasvim normalno funkcionisu u uredjenim sistemima i nisu govnari ili se bar ne ponasaju tako.

PS. Exit je odavno sranje, Love fest je keva.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Thu Dec 26, 2019 11:15 pm

ultrastito wrote:Izgleda da je prošlo vreme (ne)ljudi koji su vikali: "boli me kurac, ako nećeš ti radiš za 20 hiljada, ima ko hoće!", doduše, uglavnom zbog toga što su ljudi mahom otišli preko, ali svaka čast i onima koji žive ovde i odbijaju minimalac, pa još da ti vratim na ruke!

kako smo jedni na druge gledali i pazili, tako nam je i došlo. Retko koji privatnik je mislio o malo čemu nego o profitu, nemalo puta sam slušao planove ljudi kad hoće da otvore neki lokal i onda u računicu ide radniku 30 soma plata, pa koliko ostane.
Znam da je opšte mesto, ali da se malo više pazilo, i razmišljalo da taj brzi profit kad si privatnik, brze pare na mufte kad si političar tebi čine jako malo dobrog, kad uzmeš u obzir da će ti deca, pa ako ne deca onda unuci živeti u žešćem sranju od države.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Fri Dec 27, 2019 11:11 am

:mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Dec 27, 2019 11:31 am

mogao si farmerke barem za snimanje :mrgreen:

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Fri Dec 27, 2019 3:57 pm

prcko wrote:
ElPadrino wrote:Ovo je klasičan primjer kakvi smo govnari ustvari.


Ja mislim da je vise do samog sistema. Ovde ce neko najopustenije da baci smece iz kola u porektu dok ta ista osoba to nece uraditi u nekoj uredjenoj zapadnoj drzavi, jer zna da ce to skupo da je kosta. Ne moze se oslanjati na kucno vaspitanje jer mnogo ljudi to jednostavno nema, nevezano za poreklo.

Tako i za govnare sa Exita. Ne treba da idemo logikom mi smo svi govna, neko da se daju konkretna imena i da se vidi da li ima krivicne odgovornosti i da se onda zakonski goni ko treba.

Nasi ljudi sasvim normalno funkcionisu u uredjenim sistemima i nisu govnari ili se bar ne ponasaju tako.

PS. Exit je odavno sranje, Love fest je keva.


Otvorio si filozofsko pitanje brate. :) Uglavnom razumijem sta zelis da kazes.

Poenta moje price je bila da ne mozes kriviti nijednog politicara ili platu ili bilo sta slicno zbog toga sto ces da uradis neku ovakvu kardinalnu glupost. To je ipak osnovno vaspitanje, neki ga imaju neki nemaju, ali to sto nemas vaspitanje ne moze biti opravdanje za ovakve stvari, po meni. Mislim ako ja prvi mogu da radim na sebi, mijenjam stavove i misljenja na bolje i sve to, zasto bilo ko od nas ne bi mogao isto.

Moze se reci da je tvoje vidjenje bolje, mozda sam i ja malo impulsivno reagovao. Ono sto sam ja upratio kod vecine nasih ljudi jeste da imamo trip da smo iznevjereni od drzave i da niko nema taj 'voljeni' odnos prema Otadzbini, osim kad se treba harlaukati bukati i pucati za praznike i slicno. Jednostavno, stvorena je takva atmosfera. U takvoj atmosferi ljudi iz tog nezadovoljstva rade ovakve gluposti sto i ima smisla donekle, jer saobracajac uzima pare jer ga recimo niko ne nadgleda + nema dovoljnu platu da bi mogao normalno zivjeti. U mom okruzenju je bila situacija gdje su ljudi skuckali nekih 5000-10 000e za sudiju da odradi neku nije bitno sad kakvu stvar, gdje im je covjek rekao u smislu - Alo, radim za neke normalne pare, ne pada mi na pamet se upustati u takav rizik zbog svoje 2-3 plate. I to je jedna od pouka i poenti, sto bi vjerovatno masa ljudi bilo tog razmisljanja i da bi se korupcija smanjila na neki dosta manji postotak.

Druga stvar, citajuci neke knjige koje su vezane za nasu proslost i slusajuci neke pametne starije ljude, cini se da je jedina razlika na neko proslo vrijeme i sada jeste da su sada glavne budaletine, secikese, hohstapleri, jajare, papci, olosi i degenerici, a da su nekad glavne bile neke pametne, ispravne i postene glave. Valjda kad se to opet okrene bice i nama bolje. Jer ni tada nismo imali neki sistem, ali znalo se makar sta je ispravno a sta nije.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Душевна болница

Postby Batke » Wed Jan 22, 2020 10:27 pm

Image
И ово су успели да сјебу. Па ово уопште не личи на оригинал. И Припјат као град има да изгледа веселије од Београда.

ПС. Ко је дотично са снимка за дуван.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Душевна болница

Postby Очајник » Wed Jan 22, 2020 11:05 pm

Батке, да ли би могао да напишеш шта ти овде смета?

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Душевна болница

Postby Batke » Wed Jan 22, 2020 11:25 pm

Очајник wrote:Батке, да ли би могао да напишеш шта ти овде смета?

1. Уста су доста подебљана.
2. Какве су ово кврге на челу?
3. Оба ока нису симетријски распоређена тако да споменик испада зрикав.
4. Чини ми се да ово није оригинална легура бронзе.
5. Брада исто пренаглашена од оригинала.

Када се ради рестаурација битно је да се сачува што више оригиналних елемената уметничког дела, мора да уметничко дело задржи што више оригиналних карактеристика које је имало пре рестаурације. Овде то нажалост није случај. Једино су успели да среде нос и косу како ваља ово остало као да су му променили лични опис.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Душевна болница

Postby Очајник » Wed Jan 22, 2020 11:40 pm

Batke wrote:
Очајник wrote:Батке, да ли би могао да напишеш шта ти овде смета?

1. Уста су доста подебљана.
2. Какве су ово кврге на челу?
3. Оба ока нису симетријски распоређена тако да споменик испада зрикав.
4. Чини ми се да ово није оригинална легура бронзе.
5. Брада исто пренаглашена од оригинала.


Када се ради рестаурација битно је да се сачува што више оригиналних елемената уметничког дела, мора да уметничко дело задржи што више оригиналних карактеристика које је имало пре рестаурације. Овде то нажалост није случај. Једино су успели да среде нос и косу како ваља ово остало као да су му променили лични опис.


Некако ми чудно да ти који ниси вајар (капирам да ниси) дајеш мишљење за овако нешто. Колико сам чуо, Кузмановић је наш најбољи вајар за рад у бронзи и ваљда човек зна шта ради. Ако скидаш патину, наравно да ти скулптура неће изгледати као раније.

Листу набројаних ствари могу да прочитам и на друштвеним мрежама. Објави се вест, и онда од 100 коментара 90 је од "стручњака" који дају своје мишљење и пљују.

Не смета ми то што си ти сад написао, сметају ми ти коментари по дифолту. Правим београЏанима је сметала коцка на коју се силиконом лепила подлога ( а сви смо видели да то није истина ), сметало им кад су спуштали Победника, сметало им кад је рађен зид испод Калемегданске терасе, кад се радило степениште на Калишу, сад им смета што се сређује Савско шеталиште итд итд.

Увек се сетим коментара једне госпоџе која је пролазила поред градилишта испод Калемегданске терасе и изјавила, парафразирам: "Мени није јасно зашто ово раде, чула сам да че горе бити паркинг и да све то раде како би проширили терасу, а горе, иначе, Цецин син и ћерка праве развратне журке на које доводе дрогиране животиње из зоо врта, страшшшшно". После је долазио ту слинави Бастаћ и екипа.

Мојне се вређаш, али фејсбук коментари ми некад засметају на овом форуму.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Wed Jan 22, 2020 11:51 pm

meni se čini da je samo očišćen, sve ostalo deluje identično, samo se razlikuje ugao fotografisanja


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests