Задњи филм који сам погледао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby fuck_off » Sun Oct 10, 2021 1:52 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Daj link brate ako te ne mrzi. Kuburim sa skidanjem domaćih filmova.


https://linksharing.samsungcloud.com/contents/view?contentsToken=1633706703774LKyybUE&currentIndex=1&linkUrlVersion=V1
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sun Oct 10, 2021 4:45 pm

Hvala i tebi i Djeksari.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Кум Жоржо » Sun Oct 10, 2021 5:20 pm

Ladno je na FB postavljen film ahahaha
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Кум Жоржо » Sun Oct 10, 2021 7:47 pm

Nemoj da kačite film Toma. Znamo da cirkuliše kopija, ali nas ne interesuje. Državno-političke obračune i očigledan napad na autore (curenje dobre kopije kad joj vreme nije) držite van BalkanDownloada. Nije prvi put, nije ni poslednji da se ovo događa, rešavajte to između sebe.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby reziser » Sun Oct 10, 2021 9:02 pm

Е,вала јес режисер,жртва режима,уместо милиона узеће само пола милке.
Толика је жртва да се свуда рекламира,све је темпирано за филм,свуда пуни биоскопе,снима нормално ко и задњих 10.година,и са свима и позициом и опозицијом је ортак.Уз пут и изудара неког.Још мало жртва ко и Драгојевић који је за лепа села имао све од тадашњег злог режима.Све го лопов и ови и они.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Sun Oct 10, 2021 9:25 pm

reziser wrote:Е,вала јес режисер,жртва режима,уместо милиона узеће само пола милке.

Zasto pricas u trecem licu ?

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby reziser » Sun Oct 10, 2021 9:33 pm

Krivo mi moje filmove niko ne gleda :mrgreen:

Gledao sam film u bioskopu dobar je, svaka čast, pravi narodni film a takav dugo nismo imali.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby ElPadrino » Mon Oct 11, 2021 12:11 pm

Ne trebamo biti hohštapleri i secikese, treba otići do bioskopa, ovakav film i lik zaslužuju takvo nešto. Najbolji moderni domaći film zasigurno. Još ne znam nikog da je bez suza pogledao film.

Kad sam već tu da bacim recenziju. :mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt3726704/

Experimenter = Eksperimentator

Film o životu socijal psihologa i akademskog profesora Stenlija Miligrama. Najčuveniji je po njegovom Miligram Eksperimentu, koji zauzima većinsku radnju filma, ali pored njega tu je još i nekakvih osporavanja američkog društva i još nekih eksperimenata. Sve u svemu eksperiment daje zapanjujuće rezultate (prvi ne bih rekao da će biti takvi rezultati), a tiče se pokoravanja čovjeka autoritetu i naređenju. Sve što bih u nastavku napisao donekle bi pokvarilo utisak filma, tako da sve preporuke.

Bilo bi zanimljivo vidjeti rezultate kod nas, nekako sam duboko uvjeren da bi bili makar za nijansu drugačiji od prosječnih rezultata (eksperimenti su ponovljenih 90tih i 2008 u drugim zemljama i dali su gotovo identične rezultate).

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 11, 2021 3:08 pm

Ja sam bio secikesa i odgledao sinoć film kući sa ženom. Da nije bila žena pored mene plakao bih na sav glas kada je bila scena za Ljiljanu a ovako su mi suze samo išle u tišini, praveći se mačo. Kamen bi zaplakao.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Etaoin » Mon Oct 11, 2021 5:58 pm

Филмичина! Свакако ћу гледати и у биоскопу, за овако нешто вреди дате и више пара. Сцена са Љиљаном је нешто најемотивније што је снимиљено у Срба, само ти се стегне нешто у грудима, поготово ко гледа са женом, баш разбија

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby čompika » Mon Oct 11, 2021 9:30 pm

ElPadrino wrote:Ne trebamo biti hohštapleri i secikese, treba otići do bioskopa, ovakav film i lik zaslužuju takvo nešto. Najbolji moderni domaći film zasigurno. Još ne znam nikog da je bez suza pogledao film.

Kad sam već tu da bacim recenziju. :mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt3726704/

Experimenter = Eksperimentator

Film o životu socijal psihologa i akademskog profesora Stenlija Miligrama. Najčuveniji je po njegovom Miligram Eksperimentu, koji zauzima većinsku radnju filma, ali pored njega tu je još i nekakvih osporavanja američkog društva i još nekih eksperimenata. Sve u svemu eksperiment daje zapanjujuće rezultate (prvi ne bih rekao da će biti takvi rezultati), a tiče se pokoravanja čovjeka autoritetu i naređenju. Sve što bih u nastavku napisao donekle bi pokvarilo utisak filma, tako da sve preporuke.

Bilo bi zanimljivo vidjeti rezultate kod nas, nekako sam duboko uvjeren da bi bili makar za nijansu drugačiji od prosječnih rezultata (eksperimenti su ponovljenih 90tih i 2008 u drugim zemljama i dali su gotovo identične rezultate).

Spoiler:
Uz neka odstupanja, eksperiment je dao svuda iste rezultate. To je u stvari zastrasujuce, a sto se ogleda i u jednoj recenici koju sam procitao - svi ti crno beli snimci skupova, marsirajucih vojnika i uzvika su obmanjujuci - dani su bili vedri, nebo plavo, a narod nasmejan i pevajuci. E to je uzas, i zlo koje čuči. Miligram kroz film ima tu crtu pomirujućeg razočaranja, gde shvata da koja god varijacija da se uzme, muško, žensko, crnac, belac, svaka geografska širina daje iste rezultate.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Далтон » Mon Oct 11, 2021 10:16 pm

1. Persian Lessons 2020 https://www.imdb.com/title/tt9738784/ Odličan film, prati jevreja koji se pravi da je Persijanac kako bi ga nemački kapetan održao u životu jer želi naučiti Persijski (Farsi) jezik. Naravno, jevrej ne zna ni da bekne pa kreće da izmišlja reči i jezik. Uglavnom, sve reči koje je izmislio je povezivao sa zarobljenicima odnosno njihovim imenima koje izgovara na kraju filma. Toliko od mene. Svaka Preporuka :!:

2. Demonic 2021 https://www.imdb.com/title/tt13392012/? ... _sr_srsg_0 Apsolutno film za izbegavanje. Sranje na koje se samo troši vreme. Ne gledam ocene ni recenzije filmova nego ih prvo odgledam. Verujem da je ovom ocena 2 od 10. Toliko od mene

3. The Crossing 2020 https://www.imdb.com/title/tt9348848/?ref_=nv_sr_srsg_7 Retardski film u fazonu '' Ivica i Marica spašavaju dvoje jevrejeske dece kroz šume Norveške do granice sa Švedskom". Smaračina film i amaterizam.

4. The Auschwitz Report (2021) https://www.imdb.com/title/tt9415108/?ref_=nv_sr_srsg_0 Šta znam, može se odgledati a i ne mora. Ništa specijalno. Dva jevreja koja su pobegla iz Aušvica podnose izveštaj o dešavanjima u istom. Bezveze film.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Кум Жоржо » Tue Oct 12, 2021 12:20 am

Kad si već spomenuo Jevreje i logore, ne mogu a da se ne sjetim ove majstorije, ako nisi gledao, odmah skidaj.

The Counterfeiters
https://www.imdb.com/title/tt0813547/

Dodao bih i ovaj:
https://www.imdb.com/title/tt0170705/?ref_=nv_sr_srsg_0

P.s. Toma je sjajan. Koliko mi je drago bilo da vidim da imamo onako dobre glumce. Konkreno Kuzmanović i Benčina. I gledajte ga u bioskop oca mu jebem 8-)
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby ElPadrino » Tue Oct 12, 2021 3:38 pm

čompika wrote:
Spoiler:
Uz neka odstupanja, eksperiment je dao svuda iste rezultate. To je u stvari zastrasujuce, a sto se ogleda i u jednoj recenici koju sam procitao - svi ti crno beli snimci skupova, marsirajucih vojnika i uzvika su obmanjujuci - dani su bili vedri, nebo plavo, a narod nasmejan i pevajuci. E to je uzas, i zlo koje čuči. Miligram kroz film ima tu crtu pomirujućeg razočaranja, gde shvata da koja god varijacija da se uzme, muško, žensko, crnac, belac, svaka geografska širina daje iste rezultate.


Spoiler:
Otprilike je čovjek dokazao na eksperimentu da se zvjerstva iz II svjetskog rata (ili I ili u suštini bilo kog zločina i rata) može lako ponoviti i da su ubice ustvari među nama, tj. da smo mi ubice, što je zaista zastrašujuće. Ne znam da li si, a sigurno jesi, razmišljao šta bi uradio prilikom eksperimenta, ja sam apsolutno siguran da bih odustao u momentu kada bi čovjek krenuo da jauče i kuka ili bi makar otišao provjeriti šta je sa njim.

Opet kažem duboko vjerujem ili se makar nadam da bi kod nas bili drugačiji rezultati, nama nekako nije u krvi i genetskom kodu da maltretiramo druge ljude i da im nanosimo zlo (ili je to samo moja zabluda).

Ono što je najgore u čitavoj priči, po meni, jeste to što ga je američki demo(n)kratski sistem razapeo zajedno sa medijima, kako je on maltretirao, podvrgnuo duševnoj torturi i svemu sličnom ljude prilikom eksperimenta. Kao i nebrojeno puta do sada pokazalo se da takav sistem pokušava samo demagogijom da nešto postigne, a nikako da promjeni suštinu. Umjesto da smo imali javne debate, tim stručnih socijologa i sličnih naučnika i profesora i akademika koji bi se dobrano pozabavili problemom, oni su zatrpali priču ljudskim pravima.

Svakako da ima i do toga, ali realno gledano niko ni u kom momentu nije natjeran, nigdje nije uslovljen, u svakom momentu eksperimenta je postojao izbor. Čak su i ti ljudi koji su bili podvrgnuti eksperimentu redom izjavljivali da im je drago što su učestvovali u istom + su bili plaćeni za isti.

Umjesto da se nešto popravilo povodom rezultata tog eksperimenta, umjesto da se krenulo sa nekom kampanjom po školama i svim ustanovama da se promjeni svjest o tom autoritetu i slijepom vjerovanju nadležnima, čitava ta priča je lagano ugušena.

Vjerovatno nekom tako i odgovara, jer kako bi se moglo krasti, ubijati, otimati, uslovljavati, pokoravati, da nema te slijepe vjere u autoritet, koliko god on poguban bio.

Čini mi se da je, kao i mnogo puta u istoriji, jedan istinski naučnik i intelektualac, koji je otkrio nešto potpuno zapanjujuće (što za mene ovaj eksperiment jeste) je jednostavno udavljen od strane većine (kao npr Tesla ili slični likovi). Vjerovatno će jednog dana on biti predmet izučavanja i vjerovatno ćemo žaliti što ga tada nismo poslušali i slično, neka standardna priča ubogog čovječanstva.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby čompika » Tue Oct 12, 2021 4:29 pm

Spoiler:
On i jeste u sustini poznat i priznat, barem sada, a ne skrajnut. Mozda bi nesto malo, ali kao i sto vidis u filmu, svi koji nisu ucestvovali u eksperimentu govorili bi kako ne bi, jer nisu ni imali prilike da se nadju u toj situaciji, vec tek nakon su saznali sta je poenta bila, onda misle da ne bi. Kao sto i ti i ja mislimo sada kada znamo za eksperiment. Ali koliko nam nije u genetskom kodu, mozes videti i gledati i nase trenutno stanje kao eksperiment. Da li prepoznajes stvari koje se rade pod autoritetom?
Sto se tice obracanja paznje na rezultate, mislim da je na samu tu pojavu itekako obracena paznja. Poveznica je meni Bernez, tvorac danasnje propagande. Kroz Century of the Self mozes videti kako je inace, necak od Frojda mozda jedini prepoznao jos to sto cuci u nama i bio glavni arhitekta danasnjeg potrosackog drustva, misleci da je bolje da manipulise ljudskim slabostima ka sticanju profita, pretvarajuci ljude u konzumente (meni mnogo tacnija opisnica nego potrosac, jer u stvari mi danas konzumiramo umetnost, kulturu, revoluciju, politiku...)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Далтон » Tue Oct 12, 2021 8:46 pm

Kum Zorzo, odgledao sam davno taj The Counterfeiters, mislim da se jedno vreme, skoro, vrtelo na TVu. Da li je Cinemanija ili tako neka TV. Elem,
Odgledao još

1. Rabbit-Proof Fence 2002 https://www.imdb.com/title/tt0252444/ Australija 1900tih godina mislim, bela rasa i Aboridzini. Priča je malo neshvatljiva jer se radi o odvođenju dece aboridzina u decije kampove odakle 3 male aboridzanke beze i krecu put kuci od par hiljada km. Onako film. Ništa specijalno osim toga da se mogu videti prelepi predeli Australije itd..

2. The Furnace 2020 https://www.imdb.com/title/tt10964530/ Takodje Australija. Ovoga puta priča o karavanu i tri čoveka: Irancu, Avganistancu i Indijcu (koji su služili kao robovi za prevoz robe u tada novootkrivenoj Australiji). Nije loša priča. Film interesantnan ali nećete ništa propustiti i ako ga ne odgledate.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby fuck_off » Tue Nov 09, 2021 11:29 am

Појавио се на нет-у нови Бонд

No.Time.To.Die.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-EVO[TGx]

https://1337x.to/torrent/5045286/No-Time-To-Die-2021-1080p-AMZN-WEB-DL-DDP5-1-H-264-EVO-TGx/
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby fuck_off » Tue Nov 09, 2021 7:46 pm

fuck_off wrote:Појавио се на нет-у нови Бонд

No.Time.To.Die.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-EVO[TGx]

https://1337x.to/torrent/5045286/No-Time-To-Die-2021-1080p-AMZN-WEB-DL-DDP5-1-H-264-EVO-TGx/


Превод

https://titlovi.com/titlovi/no-time-to-die-337472/
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Nov 09, 2021 10:13 pm

Upravo sam pogledao Tri karte za Holivud. Kakva jebena filmčina, kao da ga je neko juče snimio.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Kibiców » Tue Nov 09, 2021 10:27 pm

fuck_off wrote:Појавио се на нет-у нови Бонд

No.Time.To.Die.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-EVO[TGx]

https://1337x.to/torrent/5045286/No-Time-To-Die-2021-1080p-AMZN-WEB-DL-DDP5-1-H-264-EVO-TGx/
Ово неки добар снимак?
Зашто људи гледају таквог квалитета, а верујем да је лош? Ако већ неће ићи у биоскоп што поздрављам зашто се не стрпе 1-2-3 месеца док не изађе квалитетан видео? Мени је искрено мучење то као такво гледати.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: NorthSide024 and 17 guests