Задњи филм који сам погледао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Druidid » Wed Dec 02, 2020 12:59 pm

Ne naravno, nemam vremena da ispisem 3 recenice o 10 filmova u 10 dana, a kamo li da gledam 10 filmova. Krenuo sam redom da gledam po imdb top 250 listi kad je pocelo ovo sranje, sad sam na 105. filmu, dosta njih sam gledao ranije, tako da je odprilike 50-60 filmova na period od 9 meseci. Npr Gladijatora sam gledao pre vise od 10 godina.
Pisem ovo iz razloga sto su svi ti filmovi vrhunski, nebitno sta ja mislio o njima, inace ne bi ni bili na listi. Ako ovo sto pisem utice na nekoga da odgleda bilo koji film, ekstra, ako ne, jebiga svakao je bolje nego da se ne pise nista kao na vecini tema na forumu.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby жабац » Wed Dec 02, 2020 2:16 pm

Ма само рокај Друид, ал роде ово су филмови које је сигурно 90 % људи на овом форуму већ гледало, мада нема ни везе, оживео си тему у сваком случају па што се мене тиче само настави, и свака част на ентузијазму.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Wed Dec 02, 2020 5:53 pm

Poceo sam i ja da gledam klasike pre jedno mesec, mesec ipo dana, malo me sad mrzi da pisem o njima detaljno, pogotovu sto uglavnom delim misljenje sa Druididovim opisima, ali eto npr. ja nisam do prekjuce gledao Gladijatora, iako znam da je klasik, nije se prosto nikad poklopilo. Girl With The Dragon Tattoo (engleska verzija) takodje prvi put gledao pre par nedelja, odličan naravno. Prvi put gledao i 21 Grams, mada taj mi nije nesto legao, tj prica mi je onako, plus nacin na koji je reziran (scene isprekidane i pomesane), doduse glumci su pokidali (Benicio del Toro, Šon Pen, Naomi Vots). Ova poslednja 2 doduse nisu bas klasici, al aj kad vec pisem.
Inace sam jos pogledao OPET Shawshank Redemption, Shutter Island, Memento, Catch me if you can, The Town (ne smatram klasikom). Odlicni svi...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby čompika » Wed Dec 02, 2020 6:42 pm

Za Memento sam mislio da sam uvek kontao kraj, kad ispada da postoji gomila teorija o kraju, i da nem pojma ko je u pravu.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Wed Dec 02, 2020 8:30 pm

čompika wrote:Za Memento sam mislio da sam uvek kontao kraj, kad ispada da postoji gomila teorija o kraju, i da nem pojma ko je u pravu.

Isto... bio sam ubedjen, pre nego sto sam seo drugi put nakon mnogo godina da ga odgledam, da razumem kraj, ali sada mislim da

Spoiler:
umesto sto mu je onaj pandur zveknuo ribu, zapravo on sam to sve iskonstruisao i namerno ostavlja sebi tragove da uvek juri nekog "ubicu" jer mozak odbija da prihvati da je zapravo on ubica


I cak nemam ni dilemu da je to jedini racionalan zakljucak. Videcemo posle nekog sledeceg gledanja :lol:
Ali i Nolan je dao dosta hintova, sto u filmu sto u ovom objasnjenju:

Spoiler:

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby фикрета » Thu Dec 03, 2020 10:07 am

filmovi koje uvek mogu da gledam

papillon-original iz 70tih
bekstvo iz sosenka pre bekstva iz sosenka
platoon sa carli sinom
bullet sa miki rurkom
the good the bad and the ugly.remek delo
cela ta trilogija dolar je vrhunska, once upon a time in the west
specijalno vaspitanje,da je snimljen na engeskom govornom podruciju danas bi imao 2-3 rimejka

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby несуна реса » Thu Dec 03, 2020 10:49 am

Фелон , гледао га давно филм је из 2008 . Препоруке ко није гледао нека га погледа .
Космет је Србија !

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby CamoSurprise » Sat Dec 05, 2020 1:04 pm

Kad smo već kod filmova koje smo propustili, evo jednog koji odgledah tek sinoć i to slučajno uhvatih na TV-u.

https://www.imdb.com/title/tt3460252/

Vestern, period nešto posle građanskog rata...Skoro tri sata...skup likova sa svojim mračnim životnim pričama, dobrih dijaloga i dosta krvi kao i u drugim Tarantinovim filmovima.

Ne znam kako mi je do sad promakao, ali ko nije odgledao, svakako preporuka.
Gilajdza RIP

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Etaoin » Sun Dec 06, 2020 4:51 am

После сваког гледања све бољи и бољи, слично као Било једном у Холивуду.

cremoneze
Posts: 15
Joined: Tue May 03, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby cremoneze » Sun Dec 06, 2020 10:12 am

https://m.imdb.com/title/tt3561180/

Одлична Исландска серија!

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby жабац » Sun Dec 06, 2020 10:45 am

Мало си помешао теме, ал добро.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby CREW pg » Mon Dec 07, 2020 9:21 am

Na HBO go su pustili sve Bondove, stari su remasterizovani. Topla preporuka da se krene od početka, pa polako do nove godine se ispuca...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby жабац » Mon Dec 07, 2020 11:06 am

Нема сиротиља ХБО го, ал кад год наватам неки Ђејмс Бонд на тевеу, обавезно пустим и одгледам, било да су ти старији, или ови са плавушом, буквално увекмогу да га одгледам. Скоро је дал Прва ил тако нека тв знала да пусти, не знам јел још увек то има, или су престали.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Mon Dec 07, 2020 1:04 pm

CamoSurprise wrote:Kad smo već kod filmova koje smo propustili, evo jednog koji odgledah tek sinoć i to slučajno uhvatih na TV-u.

https://www.imdb.com/title/tt3460252/

Vestern, period nešto posle građanskog rata...Skoro tri sata...skup likova sa svojim mračnim životnim pričama, dobrih dijaloga i dosta krvi kao i u drugim Tarantinovim filmovima.

Ne znam kako mi je do sad promakao, ali ko nije odgledao, svakako preporuka.


Nisam gledao ovaj, ali pre neki dan odgledah Django Unchained po treci put, preporuka i za to ko nije odgledao. Sto kaze Etaoin, posle svakog gledanja mi je sve bolji

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Zalgiris » Mon Dec 07, 2020 2:02 pm

Sva tri filma su odlicna. Podlih osam se skoro ceo film odvija u jednoj prostoriji i ni jednog trenutka se ne ozracis. Bilo jednom u holivudu ide bar jednom nedeljno na hbo-u i svakim sledecim gledanjem je sve bolji. Kad smo vec kod Kventina, meni najjaci njegov film je death proof. Preporuka

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby CamoSurprise » Mon Dec 07, 2020 2:40 pm

lost&found wrote:Nisam gledao ovaj, ali pre neki dan odgledah Django Unchained po treci put, preporuka i za to ko nije odgledao. Sto kaze Etaoin, posle svakog gledanja mi je sve bolji

Django je isto odličan, naravno.
Ako ti se svideo Django, odgledaj "Hateful eight", nema greške.

Od tih novijih vesterna još recimo "7 veličanstvenih".
https://www.imdb.com/title/tt2404435/
Dobra je i ova nova verzija, ali stara je klasik i vraća uspomene iz detinjstva kad su se gledali kaubojski i partizanski filmovi. :mrgreen:

@cremoneze
Pogrešna tema, ali dobra preporuka. ;)
Krenuh da gledam...sivilo i led Islanda...dobra za sada.
Gilajdza RIP

cremoneze
Posts: 15
Joined: Tue May 03, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby cremoneze » Mon Dec 07, 2020 4:13 pm

CamoSurprise wrote:
lost&found wrote:Nisam gledao ovaj, ali pre neki dan odgledah Django Unchained po treci put, preporuka i za to ko nije odgledao. Sto kaze Etaoin, posle svakog gledanja mi je sve bolji

Django je isto odličan, naravno.
Ako ti se svideo Django, odgledaj "Hateful eight", nema greške.

Od tih novijih vesterna još recimo "7 veličanstvenih".
https://www.imdb.com/title/tt2404435/
Dobra je i ova nova verzija, ali stara je klasik i vraća uspomene iz detinjstva kad su se gledali kaubojski i partizanski filmovi. :mrgreen:

@cremoneze
Pogrešna tema, ali dobra preporuka. ;)
Krenuh da gledam...sivilo i led Islanda...dobra za sada.
https://m.imdb.com/title/tt4600404/

Ево још једна одлична. Можда има посебна тема за серије али нисам видео Поздрав!

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby жабац » Mon Dec 07, 2020 4:58 pm

Не знам како сам пропустио овај римејк 7 величанствених, иде одмах на скидање и гледање, хвала за препоруку.

cremoneze
Posts: 15
Joined: Tue May 03, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby cremoneze » Wed Dec 09, 2020 3:11 pm

https://m.imdb.com/title/tt8134470/

Ево још нешто од мене изашло пре месец дана, одгледао га у један дан Ја се извињавам ако није за ову тему нек пребаци неко где треба плус шаљем са мобилни и не сналазим се баш најбоље Поздрав!

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Dec 12, 2020 9:09 pm

https://www.imdb.com/title/tt2692904/
Čitava radnja filma je u kolima, što je Hardi izneo odlično.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bolesni^od^ljubavi and 28 guests