Задњи филм који сам погледао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby fedayn » Mon Dec 18, 2017 11:27 am

Бранио сам Младу Босну

Image

Бранио сам Младу Босну је српски филм из 2014 у режији и по сценарију Срђана Кољевића.Филм је своју премијеру имао 14.октобра 2014 године.
Године 2015,на РТС-у је приказана серија од четири епизоде под истим називом од материјала снимљеног за филм.

Радња

28.јун 2014 године Гаврило Принцип и његови другови,младићи који снивају о слободи,извршиће атентат на престолонаследника Аустроугарске монархије Франца Фердинанда.На суђењу које следи,у најважнијем судском процесу 20.века,браниће их млади правник Рудолф Цистлер.Кад упозна заносе и идеале својих брањеника,наћи ће се у вртлогу емотивне драме,спреман на највећи ризик.Ово је прича о Сарајевском атентату из његовог угла.

Улоге:Никола Ракочевић,Вук Костић,Небојша Глоговац,Ваја Дујовић,Милош Ђуровић,Марко Грабеж,Марко Павловић,Борис Исаковић,Бранислав Лечић,Драган Петровић,Радослав Миленковић,Новак Билбија,Бранислав Томашевић,Вучић Перовић,Љубомир Бандовић,Марко Јанкетић.

Цео филм:



Један од момената који даје посебан ефеката филму је сам почетак,где су убацили оригинални део документарца о уласку Адолфа Хитлера у Сарајево у априлу 1941. и сцена када овај издаје наређење да се скине табла,спомен обележје где је Гаврило Принцип пуцао на Франца Фердинанда.Никола Ракочевић и Небојша Глоговац феноменално су изнели улоге Рудолфа Цистлера односно Леа Пфефера.Такође Марко Јанкетић ме је пријатно изненадио у одиграној роли Иве Андрића.Све у свему један од најбољих филмова који је код нас снимљен.
Нажалост код нас у Србији филм није промовисан колико је требало и на начин како је требало из разлога што је истакнута југословенска црта организације Млада Босна.Из личног искуства могу да кажем да је рецимо приликом скупљања новца међу Делијама,док још филм није снимљен, расположење да се помогне пројекту спласло баш из разлога што се зна став људи који воде трибину о Југославији.Али то је већ наш проблем када је реч о односу према сопственој историји.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby svuda.prisutan » Mon Dec 18, 2017 12:01 pm

Odgledao sam sinoc 12 Angry men, film je iz 1957 god, ali je za svaku preporuku.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Кудрави Гаучос » Mon Dec 18, 2017 2:24 pm

Убиство светог јелена, филм од истог редитеља као и Догтут тј Очњак, и сличан тип болештије. С тим што ми је Очњак имао далеко више смисла и симболике, ово што сам јуче погледао ми делује онако.. ако желиш да се осећаш лоше док гледаш цео филм и да тај пегла осећај кулминира на крају онда је ово прави муви за погледати. Нисам се нешто баш "обогатио" што сам погледао овај филм. Мада после видим критика свршава на ту причу, мени само делује да тај Грк има неки ооозбиљан проблем с породицом као појавом. Баш је одврнуо патологију на макс.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby DRINK » Fri Dec 22, 2017 8:06 pm

Seven Sisters (2017)
http://www.imdb.com/title/tt1536537/?ref_=nv_sr_1

Film je vise akcioni nego sto je triler, sve u svemu dobar film.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby svuda.prisutan » Sat Dec 23, 2017 9:29 am

Занемарујем тактику wrote:Управо сам одгледао Мајку. Филм оставља јаке утиске.
Spoiler:
У току филма сам капирао да је поента у односу приватног и друштвеног живота, и њиховом блансу. Кад један од ових надвлада онда оставља погубне последице. Док су били сами и изоловани све је било стерилно она није могла да рађа он да пише, значи без било каквих плодова. Кад су се отворили према свету без задршке онда је настао тотални хаос. У тренуцима баланса она је затруднела а он написао књигу. Ипак кад су почели да га обожавају, тј. кад је он обележио ону жену, а после у његово име почели да се обележавају онда сам скапирао да је Бог централна тема филма, тачније главни лик је Бог. Затим ми је одма синуло да је он створио све, самим тим и оног доктора који је први човек, а његов син убије брата(Каин и Авељ). Људи му ломе онај дијамант који је људска љубав према Богу, што би значило да су се људи одрекли њега, тј. нису испоштовали његове наредбе да не дирају дијамант(плод дрвета сазнања). Дешавања после рођења детета(Христос) нису ми баш најјаснија, али овако их капирам. Она у свом људском незнању није свесна за шта јој је син жртвован. Ови као једу делове бебе, то је директно пљување по Светом причешћу, или његово суштинско непознавање, с друге стране људи себично трпају у уста ''тело Исусово'' јер им је његова љубав потребна. Бог је на крају приказан као себични лик који је из ове ''исисао'' љубав и одбацио је као празну љуштуру, али ипак ако се око њене љубави(новг дијаманта или Новог Завета) створи бољи свет онда њена жртва и жртва њеног сина нису узалудне. Филм се може гледати и као жестока пљувачина по хришћанству, али и не мора.
Dobar, ali i tezak malo.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Sat Dec 23, 2017 9:56 am

Odgledah i ja Mother!
Ne znam sta da mislim, pogledao sam objasnjenje jer ga iskreno nisam shvatio, iako sam pretpostavio da je neka metafora, analogija, itd. Predznanje u vidu
Spoiler:
citanja Biblije
nisam imao, tako da mozda ipak ima nade za mene. Posle objasnjenja deluje mi da je film bolji nego sto mi je prvi utisak bio. Generalno, iako nisam razumeo drzao mi je solidno paznju, malo sam se pogubio kad je krenula ona totalna random ludnica u kuci (ko je gledao, zna na sta mislim).

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby fuck_off » Tue Dec 26, 2017 11:01 am

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby majasno » Thu Dec 28, 2017 11:03 pm

dan posle spida

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Занемарујем тактику » Thu Dec 28, 2017 11:07 pm

Одгледао сам Убиство светог јелена. Није ми се допао ни мало. Једини плусеви су му визуелнни изглед и глума. Док увлачи гледаоца у причу има неких занимљивих дијалога, али после је чисто пресеравање, претеривање, шок ради шока без икакве поенте. Преамбициозан покушај.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby МГП » Mon Jan 01, 2018 11:10 pm

Два чудна и необична филма, могу се погледати.
http://www.imdb.com/title/tt4680182/ Colossal
http://www.imdb.com/title/tt3445580/ Boys in the Trees

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby МГП » Tue Jan 02, 2018 6:52 pm


User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Tue Jan 02, 2018 7:26 pm

The Town sa ben affleck-om dobar!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Rođaci » Tue Jan 02, 2018 8:33 pm

odgledah Blade Runner 2049
sličan kao Mad Max: Fury Road, ne po radnji, nego po tome što je takođe prelep film, sa odličnim zvukom, tehnički je sve savršeno, ali je dosadan

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Nikodije » Tue Jan 02, 2018 8:48 pm

lost&found wrote:The Town sa ben affleck-om dobar!

Godfather i Godfather2 dobri filmovi sve preporuke.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby хајка » Tue Jan 02, 2018 9:28 pm

Nikodije wrote:Godfather i Godfather2 dobri filmovi sve preporuke.


Od domacih "Maratonci trce pocasni krug" sve preporuke takodje, ima jos jedan domaci kad su svi u autobusu i onda nastane pis zivi ali ne znam kako se zove.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Nikodije » Tue Jan 02, 2018 10:02 pm

хајка wrote:
Nikodije wrote:Godfather i Godfather2 dobri filmovi sve preporuke.


Od domacih "Maratonci trce pocasni krug" sve preporuke takodje, ima jos jedan domaci kad su svi u autobusu i onda nastane pis zivi ali ne znam kako se zove.

Da jeste dobar je film zove se Ko to tamo peva, kucaj na Imdb "Who are singing there".

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Jan 02, 2018 11:18 pm

A ovaj sa Ben Aflekom je bas kultni u picku materinu i svi su ga gledali pa imate razloga da sprdate lika sto nije gledao.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Кум Жоржо » Wed Jan 03, 2018 1:03 am

I čoek može časove filma da im drži.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby lost&found » Wed Jan 03, 2018 4:26 am

ok ne znam da li me je nikodije sprdao u smislu jbt otkrio si toplu vodu, ja sam vise skapirao inicijalno da mi je preporucio Kumove zato sto isto kao mafija, banda, mada opet samo slep covek nije te filmove gledao tako da kontam da je ipak sprdnja. Neka, ne ljutim se, gde su mladi, tu je i sala, a ako je The Town opsteprihvacen kao kultni film u rangu gorepomenutih, a ja to propustio, onda se dobrovoljno odjavljujem s teme.

EDIT: Inace film me je podsetio na Black Mass (iako bi trebalo obrnuto, posto je Town izasao nekoliko godina pre), posto je isto radnja u Bostonu i krimi/drama zanr. Pa eto, posto ste svi gledali Town, kome se svideo, moguce da ce i Black Mass (ako je i ovaj kultan, pisajte :mrgreen: )

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby Nikodije » Wed Jan 03, 2018 8:20 am

lost&found wrote:ok ne znam da li me je nikodije sprdao u smislu jbt otkrio si toplu vodu, ja sam vise skapirao inicijalno da mi je preporucio Kumove zato sto isto kao mafija, banda, mada opet samo slep covek nije te filmove gledao tako da kontam da je ipak sprdnja. Neka, ne ljutim se, gde su mladi, tu je i sala, a ako je The Town opsteprihvacen kao kultni film u rangu gorepomenutih, a ja to propustio, onda se dobrovoljno odjavljujem s teme.

EDIT: Inace film me je podsetio na Black Mass (iako bi trebalo obrnuto, posto je Town izasao nekoliko godina pre), posto je isto radnja u Bostonu i krimi/drama zanr. Pa eto, posto ste svi gledali Town, kome se svideo, moguce da ce i Black Mass (ako je i ovaj kultan, pisajte :mrgreen: )

The town je daleko od kultnog filma ali prosto ako te zanima krimi/drama zanr jednostavno ne zaobilazan film koji je izasao pre 7 godina. Ali sada mi krivo sto sam tako prokomentarosao, ne zameri. Npr meni je Reindeer games dobar film, cak bi se usudio da napisem odlican a masa ga nije gledala, a neki koji su ga gledali nisu odusevljeni. Ocena oko 5 na sugavom imdb. Public Enemies isto dobar film u nekom tom krimi zanru koji iako je pustan i na TV dosta ljudi nije gledalo. Mogao bi ovako da nabrajam do sutra sigurno jedno 20ak filmova koje covek mora da pogleda ako mu se svidja taj zanr.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests