Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Izbori decembar 2023

Postby čompika » Thu Oct 19, 2023 4:22 pm

Ako nas ima jos aktivnih, valjalo bi da srpski udarimo po politici.
Ja iskreno ni ne znam ko ce od opozicije izlaziti i kako, u kojim kolonama, pa ako ima neko da napise.
Glasacu kao i uvek, ko me jebe, ali dajte da vidimo ko ima tu sanse neke da se ne bacaju glasovi na marginalne, ili laznu opoziciju.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Fri Oct 20, 2023 2:23 pm

Dobija vucic sa nekih 67%, pokrio je sve i to je to. Uz sve to odgovara zapadu jer igra po njihovom, a u narodu nema nikakvog bunta. Opozicija je nejaka i tu nema sta da se prica.

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby ciganstura » Fri Oct 20, 2023 4:49 pm

Ne zna se ko vise radi u korist američkih interesa, vlast ili opozicija.
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby lukabrasi » Sun Oct 22, 2023 1:19 pm

Jel se uopste zna ko sa kim izlazi i ko je protiv koga :)?

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sun Oct 22, 2023 4:44 pm

Ja znam samo da ću izaći i glasati za bilo koga osim ovih što sada jašu i onih što su jahali. Ako ovi opet pobede mi smo onda stvarno najgluplji narod na svetu a pobediće što je najgore. Više ne krivim ni one penzionere nego likove koji ne izlaze da glasaju a kukaju kako im je loše. I treba u stvari ovi da nas jašu do kraja života ako imaš njih 25% koji glasaju za vlast, i ovih ostalih 50% što ne izlaze, znači da su zadovoljni. To je to.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Rođaci » Sun Oct 22, 2023 5:41 pm

najjače je što ljudi misle da je u ovim bolesnicima ostalo malo radikalskog, nacionalističkog, bla truć, pa pre glasaju za SNS nego za NDM BGD i slične

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby DRINK » Sun Oct 22, 2023 10:13 pm

Najjace je sto ljudi misle da se nesto odlucuje na izborima

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 23, 2023 9:18 am

A najjače onda da ništa ne radimo i pustimo da nas jebu ovako do iznemoglosti. Ja ću izaći, to mi je par minuta vremena i posle imam prava da kukam ako nisam zadovoljan. Ako ne izađeš ćuti onda i ne kenjaj, pusti druge da se bore kako znaju, idi radi nešto za sebe i ne žali se. Ako ništa barem mi je savest mirna. Da izadje 80% ljudi da glasa da vidiš kako bi se odlučivalo, nego ljude bole kurac da se iscimaju jedan usrani dan u par godina da urade nešto.

Ja bi izbore pravio svake dve godine i stavio bih da budu obavezni pa menjaj govna na svake dve godine i trpaj u zatvore dok ne dodju neki da valjaju. Nego smo mi debilčine od naroda pa glasamo za jedna ista govna 20 godina iako znamo da ne valjaju. Imam drugare koji sami kukaju na ove debile kako su zlo, ali opet glasaju za njih jer imaju neku sitnu korist, jebe im se što se sve oko njih ruši i propada. Ja stvarno ne mogu da razumem da neko sa minimumom inteligencije može da gleda svakodnevno na TV Malog, Vulina, Tomu Monu, Gašića, Vesića i ostale.

Kunem se životom stvarno ne razumem kada ljudi dozvoljavaju da im TO kroji sudbinu. To nisu ljudi, to je TO. I pustite priče bitno je ko broji glasove. Drugar iz opozicije na prošlim izborima kada sam ga pitao da li se krade, onako razočaran odgovara: Ma kakvi buraz, stvarno ih pola koji dodju glasa za vlast. Ljudi koji ne glasaju to dozvoljavaju i to je to. Ja znam da moja priča ovde neće ništa promeniti niti uticati na nekog da izadje i glasa, ali eto jednostavno sam morao napisati, jer sedenjem kući i drkanjem kurca sigurno ti neće biti bolje.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby shark23 » Mon Oct 23, 2023 9:27 am

DRINK wrote:Najjace je sto ljudi misle da se nesto odlucuje na izborima


Bukvalno, ja sa svojih 35 godina sam davno odustao od ideje da ce promena na izborima doneti neki boljitak i da ce se nesto znacajnije promeniti. Neverovatno mi je da neko misli kad ovi odu da ce odjednom prestati stranacko zaposljavanje, ''kraduckanje'', ucene/pretnje i sve sto ovi trenutno rade. Eventualno slika u medijima mozda bude blaza, i to je to. Ja sam to resio tako sto ne pratim ni pink, ni happy, n1 i slicne kanale, a od vesti na telefonu politiku uvek preskacem. Tako da me stvarno ne dotice toliko sto ovaj visi svaki dan po tv i ima svoje monologe.

Da se razumemo, treba glasati protiv ovih i naravno da se nadam da ce pasti, ali moje neko misljenje je da narod u kontinuitetu mora svake 4 godine menjati vlast da bi se neko eventualno za 20 godina setio, e cekaj ovde nesto ne valja mora sistem da se menja. Ovaj truo sistem sad je toliko razvijan zanjih 30 godina da nema sanse da se pojavi neki carobnjak i da sve to dovede u red. Pa treba videti za zadnjih 30 godina, a ne moram da govorim koje su sve afere za to vreme bile, da li je bilo jedne politicke odgovornosti za sranja koja su se desavala u zemlji (ne racunajuci Hag)?

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 23, 2023 9:36 am

Ja ne pratim vesti već nekoliko godina jer se nerviram do jaja. Ali koliko god hteo pobeći od toga jednostavno se ne može. Gledam samo u svom gradu šta se dešava i čujem i to mi je dovoljno da izadjem i glasam makar ništa ne promenio. Ranije je bilo kraduckanje a sada se više niko ni ne trudi da se sakrije. Otvoreno se krade na veliko a vlast se loži da budu mafijaši, cirkus kako to izgleda.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Izbori decembar 2023

Postby несуна реса » Mon Oct 23, 2023 9:59 am

Koliko god mrzeo pickoustog, svaki put pred izbore razmisljam a ko umesto njega?
Космет је Србија !

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 23, 2023 11:04 am

Ma brate ako ti je dobro glasaj i za njega što se mene tiče. Ja ne postavljam više pitanje ko umesto njega, nego ko umesto onih gore nabrojanih i Terze, Vazure, Vučele, Gangule, Nedimovića i još pun kurac njih. Nema više životne sfere gde se nisu natrpali najgora bagra od političara. Nekada si barem u sportu imao sportiste bivše, sada više nema ni tu. Eeej bog te jebo smenjuju inspektore koji su našli tone vutre i tog lika oslobađaju i onda daju godine robije likovima za par grama. Teška šizofrenija. U BIA rade sinovi od Terze i Željka Joksimovića eeeeeej. I onda se čudimo kako se desi ono na Kosovu.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Izbori decembar 2023

Postby pertla » Mon Oct 23, 2023 1:51 pm

da ne idem previše u prošlost, kako nam je i zašto nam je tako, 5. oktobra je moralo da se završi sve malo drugačije.nisam neki zagovornik nasilja i krvoprolića, pogotovo od kad imam decu, ali mislim da je tog dana ubijen određeni broj slobinih žandara, onih krvnika bolesnih, i da je linčovano par tih političara i glavešina u direktnom tv prenosu, moooožda bi se se neka buduća vlast zamislila pa rekla, vidi ovi srbi kad im pukne film nisu za zajebanciju, daj da krademo na finjaka ali i da može da se živi u donekle normalnom društvu.ali ne, svi znaju da srbi imaju pamćenje kao golub, zato se i sps povampirio i posle nekoliko godina praktično postao rak rana naše političke scene, gde je uvek taj njihov usrani procenat komunjarskih glasova odlučivao kako će se formirati vlada.zato su posle žuti mogli da rade šta su hteli.

o ovima danas ne vredi ni pričati, ne postoji afera i skandal koji nisu uspeli da zataškaju i provuku kao nešto minorno, nema potrebe nabrajati, potrajalo bi a svi znate o čemu pričam.

tako da, ako sve spoljašnje uticaje ostavimo sa strane, srbi imaju tačno onakvu vlast kakvu zaslužuju.mislim da sam u proteklih 20 godina propustio da glasam na jednim izborima, glasaću i ovaj put, čisto zbog neke utopije u koju želim da verujem, da ako dovoljo često budemo menjali vlast, svaka sledeća će biti manje gore nego prethodna.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Oct 23, 2023 2:50 pm

Poslednja rečenica je suština, ali na žalost naš narod se veže za stranku i ne odstupa od nje i brani je ma kolika god sranja pravila. Našem čoveku je jako teško da kaže izvini pogrešio sam, nego ide glavom kroz zid samo da mu to ne izadje iz usta, zato ovo i ide tako.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bruno Sulak » Mon Oct 23, 2023 4:32 pm

Ali sto su se govna povampirila pa sad rade svaki moguci put u Srbiji, bas slucajno pred izbore. Temerin-Becej, Curug-Zabalj, Curug-Backo Gradiste, Turija-Srbobran...i sad narod prodje i kaze "a vidi ovi sto grade, trude se jbg, gledaju da srede", a ja majstoru moram da platim 29.000 za kugle i selen blokove i jos neke zajebancije jer su nam putevi kao u Bahmutu.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby CamoSurprise » Tue Oct 24, 2023 8:42 am

Celinu treba posmatrati na pravi način, kao dva brata, od kojih jedan lepo priča na TV-u, slika se, glumata, režira i pravi predstave za narod, a drugi obavlja zakulisni, prljav posao. Sve praćeno gomilom partijskih poslušnika, polupismenih ljudi, kriminalaca, "navijača", lokalnih šerifa, dakle ljudi koji su u ovom sistemu daleko iznad pozicije koja im realno pripada u životu i društvu i kao takvi jesu i biće najvatreniji branioci ove vlasti.
Sledi ešalon novopečenih biznismena, ljudi kojima su omogućeni tenderi, protežirane firme u određenom poslu, omogućena kupovina nekretnina, zemljišta...Ova grupa je najčešće tesno povezana sa prvom, ali ima i starih firmi i biznisa koji se okreću kako vetar duva i priklanjaju se većini.
Zatim sledi grupa ljudi koji su ili lično dobili poslove preko partije ili su posao dobili njihovi sinovi, kćerke, žene, deca, pa su u obavezi da obezbede određeni broj glasova.
Dalje imamo najniži sloj, ljude koji prodaju glas za 3-5000, idu na miting za dnevnicu i sendvič, kao i grupu ljudi koji su jednostavno glupi, a taj broj je prilično velik.
Kad se sve ovo sabere, dobije se brdo glasova. Ništa od ovoga nije njegov izum, sve je postojalo i ranije - sprega kriminala i vlasti, partijsko zapošljavanje, kupovina glasova, mazanje očiju narodu...ali nikad ovoliko i u ovoj meri. Naučio je na greškama prethodnika, usavršio i unapredio sve modele. Ovaj nivo nikad nije dostignut!
Nisam od onih koji pljunu, samo da bi se pljunulo. Ako je nešto novo i dobro urađeno, treba to i reći. Putevi, mostovi, bolnice, BG na vodi...sve su to dobre stvari, ali trebale bi da se podrazumevaju. Vlast za to i služi da unapredi kvalitet života naroda. Ovde se to predstavlja kao sedmo svetsko čudo. Nemam problem ni sa tim, jeste lepše i bolje, neka bude i svetsko čudo, ali daj da se vidi i koliko se ko ugradio na tim poslovima, koliko je novca oprano, koliko nameštenih tendera, ucena i pretnji stoji iza tih poslova.
Kompletna ova priča o unutrašnje-političkim stvarima, pada u vodu pred domaćim zadacima koje je dobio na spoljno-političkom planu. Polako, ali sigurno, domaći zadaci se ispunjavaju, ipak, očigledno ne dovoljnom brzinom, kako su strane gazde zamislile. Neke izbore u budućnosti može da izgubi kada ga oni puste niz vodu, ali to nisu ovi izbori.
Opozicija je sopstvenim greškama i umetnutim trolovima, dovedena da izgleda kao gora opcija od njega i ljudi postavljaju pitanje - ko drugi? Imam svoje mišljenje i spram njega glasam godinama unazad. Lično, nikad u životu nisam bio "drug član" bilo koje partije, niti zavisio od političkog angažmana, pa sam mogao da prdim i po crvenima i po žutima i po ovima, a i po nekim sledećima kad jednog dana dođu. Nije više pitanje - ko, daj samo neka bude neko drugi. Kada se narod odrekne kulta ličnosti i shvati da je vlast smenjiva kategorija, možda ćemo imati situaciju da se promene dešavaju na svake 4 godine, umesto na svakih 20 godina. Zbog svih gore navedenih razloga, koji umesto da idu ka iskorenjivanju, idu ka usavršavanju, to se neće skoro desiti.
Jbga, raspisah se u vetar...Izađite i glasajte, neka se bar na neki način pokaže da postoje ljudi koji i dalje umeju da uključe mozak i misle svojom glavom.
Gilajdza RIP

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby ElPadrino » Tue Oct 24, 2023 11:08 am

Daj da i ja bacim koju za dnevnik. :mrgreen:

CamoSurprise wrote:Celinu treba posmatrati na pravi način, kao dva brata, od kojih jedan lepo priča na TV-u, slika se, glumata, režira i pravi predstave za narod, a drugi obavlja zakulisni, prljav posao. Sve praćeno gomilom partijskih poslušnika, polupismenih ljudi, kriminalaca, "navijača", lokalnih šerifa, dakle ljudi koji su u ovom sistemu daleko iznad pozicije koja im realno pripada u životu i društvu i kao takvi jesu i biće najvatreniji branioci ove vlasti.
Sledi ešalon novopečenih biznismena, ljudi kojima su omogućeni tenderi, protežirane firme u određenom poslu, omogućena kupovina nekretnina, zemljišta...Ova grupa je najčešće tesno povezana sa prvom, ali ima i starih firmi i biznisa koji se okreću kako vetar duva i priklanjaju se većini.
Zatim sledi grupa ljudi koji su ili lično dobili poslove preko partije ili su posao dobili njihovi sinovi, kćerke, žene, deca, pa su u obavezi da obezbede određeni broj glasova.
Dalje imamo najniži sloj, ljude koji prodaju glas za 3-5000, idu na miting za dnevnicu i sendvič, kao i grupu ljudi koji su jednostavno glupi, a taj broj je prilično velik.
Kad se sve ovo sabere, dobije se brdo glasova. Ništa od ovoga nije njegov izum, sve je postojalo i ranije - sprega kriminala i vlasti, partijsko zapošljavanje, kupovina glasova, mazanje očiju narodu...ali nikad ovoliko i u ovoj meri. Naučio je na greškama prethodnika, usavršio i unapredio sve modele. Ovaj nivo nikad nije dostignut!

Prije svega, svaka čast za ovakav opis vlasti i držanja poluga vlasti, odavno nisam negdje pročitao ovako lijepo sažeto.

Ja ću pokušati objasniti prije svega ovaj sindromom sumnje u izbore i nekakvo rješenje za normalne legalne izbore(iako ovaj post neće takvo nešto promjeniti i uraditi).
S obzirom da je većina političara kako naših srpskih (pod tim mislim na tzv "srpski svet"), tako i uopšteno balkanskih i svjetskih, postalo previše bahato, osiono i previše samouvjereno da im više narod ne može ništa (što je donekle i tačno), dok imaju svoje poltrone, postala je normalna stvar da se izbori namještaju, štimaju, dodavaju i oduzimaju kutije sa glasovima, glasaju mrtvi itd itd, u principu pristupilo se svim mogućim metodama za osvajanje izbora (krađa, lažiranje, petljanje itd.) pa zbog toga i jeste opravdano to što nas dosta uopšte i sumnja u regularnost izbora.

E sad, ono što jeste donekle za optimizam jeste Crna Gora i borba protiv korumpiranog ukorijenjenog sistema od preko 30 godina, svi znate na koga mislim.
Tadašnja Crna Gora i tadašnja pobjeda na izborima je nauk svim zemljama i svim narodima koji ne vjeruju u legalne izbore. Znači, ako je jedna Crna Gora u kojoj je dotični žario i palio preko 30 godina, pustio korijenje u apsolutno sve pore društva, ako je jedna takva Crna Gora uspjela da ga sruši legalno na izborima, onda se svaki diktator na svijetu može srušiti.
Međutim šta je bila poenta i šta je donijelo pobjedu u Crnoj Gori ? Donijela je angažovanost naroda i velika izlaznost na izborima !

Pa smo tako vidjeli scene da u selima ili gradićima od 3000 stanovnika imamo građanske straže koje čekaju Milove batinaše na ulazu u grad i maltretiraju ih i maltene linčuju. Imamo izlaznost preko 80%, opštu mobilizaciju normalnog, nestranačkog življa, imamo posmatranje vladajuće garniture, upadanje u štabove istih, otimanje pripremljenih lažiranih listića i sve ostalo, što je sve dovelo do toga da je dotični na kraju pao, iako ovi novi što su došli nisu skoro pa ništa bolji, opet uspjeli su ljudi da sruše diktatora koji je preko 30 godina na vlasti.

Šta je na kraju poenta ? Poenta je da bi izbori bili legalni mora svaki čovjek da učestvuje u njima, da grize, da zove, da vuče za rukav itd. Bukvalno svako od nas u vrijeme izbora mora postati stranački aktivista, bio on u stranci ili ne. Ja drugačije rješenje ne vidim, a ovo gore je već prošlo u Crnoj Gori, tako da ne vidim razlog da ne prođe i u Srbiji ili RS. Da je lako, naravno da nije, ali čini mi se da rješenje ipak postoji.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1958 » Tue Oct 24, 2023 2:23 pm

Rođaci wrote:najjače je što ljudi misle da je u ovim bolesnicima ostalo malo radikalskog, nacionalističkog, bla truć, pa pre glasaju za SNS nego za NDM BGD i slične


Tako je, treba glasati sa Dobricu i Branka. Pravi urbani tipovi, razumeju nas i nase potrebe.
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Izbori decembar 2023

Postby pertla » Tue Oct 24, 2023 4:12 pm

kad ce nexon da se aktivira, mozda je avanzovao u sluzbi pa ne mora vise da luduje po forumu?
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Rođaci » Tue Oct 24, 2023 5:12 pm

1958 wrote:
Rođaci wrote:najjače je što ljudi misle da je u ovim bolesnicima ostalo malo radikalskog, nacionalističkog, bla truć, pa pre glasaju za SNS nego za NDM BGD i slične


Tako je, treba glasati sa Dobricu i Branka. Pravi urbani tipovi, razumeju nas i nase potrebe.



bolje nego za Đuku i Orlića


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests