Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Sun Nov 12, 2023 10:56 pm

Sevastopole wrote::D U vode Vojvodine. Znam ljude koje su "cimali" da se obezbede za zivota, pa su odbijali. Direktno ili indirektno. Svako po mestu na kome se nalazi. :)
Moze da se nadje ko je bio uz zute i Otpor, ali moze da se nadje i ko je bio u prvim redovima gde god treba da se teraju ti isti u pizdu lepu materinu.

E ovo je jako lepo napisano. Na stranu sto sam ja "na takvom mestu" i nesposoban, pa je meni nuđen posao, a vama je nuđeno da se obezbedite za ceo život.
Suština je da ti nas ovde ubeđuješ kako je ovo prava priča i da ovakvi treba da vode državu.
Što se mene lično tiče, ja sam moju ponudu odbio, i čistog obraza mogu da napljujem svaku stranku, ne moram ni za jednu da agitujem. Posao imao i tad i sad, promenim kad mi se ne sviđa i teram dalje
Choose Life

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 1:51 am

Vidis sad si zlonameran kad pises tako. Ko je i gde rekao da je ovo prava prica i da ovakvi treba da vode drzavu? Samo ukazujem ko su oni koji pretenduju da dodju na njihovo mesto, da smo ih vec videli i da imaju mnogo nedovrsenog posla jos od onda a kamoli kad bi seli u fotelje. Nije lepo da ti za mene izvlacis zakljucke i da mi odredjujes sta cu da mislim. Izgleda da ako nisi "makar i za zute", da si za ovog danas. Lepo postavljate stvari nema sta. Samo nemoj opet neko da se javi i kaze ima nacionalnih opcija, stvarno vec umara.
Sto se tice ljudi koje znam i za koje mislism da imaju mogucnost u ovakvom sistemu bas dobro da zive, stostruko je teze kad ti nesto pada sa neba da se izmacinjes. To dok ne dodjes u tu poziciju nikada neces znati kako izgleda, a ni da cenis to.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Nov 13, 2023 10:02 am

Pa kroz bar 10 tvojih upisa ovde nam pišeš, kako imamo samo dve opcije. Žuti ili Radikali sa žutima. Ako žute odbacimo, to je jasno napisano od strane i tebe i svih nas ostalih, ostaju nam radikali sa žutima, što bi se reklo sns.
Za sva sranja nam je kriva prethodna vlast, briselski sporazum, svi oblici državnosti KiM (policija,vojska,sudovi, ablice,energetika,telekom..),otvoreni Balkan, jednom rečju sve. Isto su pričali i žuti o sps. Dakle nesposobni za bilo šta.
Nema veze i što smo videli ovde da je u kombinacijama razni polusvet, sve to može. Razni oblici kriminalaca su sad ugledni građani, privrednici, investitori, batinasi po raznim protestima( orona, poljoprivrednici itd.) ... Armije botova kojima je posao da komentarisu vesti, lupaju +/-. Sve je to ok.
Neki dan vest kako je Djilas opljačkao 600+ miliona. Nigde istrage,optuznice, nista. Pa ako je lopov procesuiraj ga, to ćemo svi pozdraviti ja se nadam.
Tema o zutima u danasnjoj vlasti ni rec. U fazonu jebes to, slusaj ovo.
Sto se mene tice, ja cu glasati prvi put jos od kad su se Dveri pojavile, i sigurno cu glasati protiv svih koji su IKAD imali dodira sa vlastima
Choose Life

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 10:36 am

Sve sto si napisao sve jedna vlast je radila i radice. Moze da se pise 100 strana jos ovde, ali ostecuje sad vec polako zdravlje. Sto se tice glasanja, znas i sam kome dajes glas, pa sretno bilo.

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Zalgiris » Mon Nov 13, 2023 1:49 pm

I svima ovde je jasno kome ti dajes glas. Za nekog ko ne zeli da trosi zdravlje na ove price i za nekog ko nije ni za jednu stranu si se baaaas potrudio i grebao i rukama i nogama da nagovoris ljude ili da ne glasaju uopste ( sto je vuciceva pobeda), ili da ne glasaju za neku tu laznu opoziciju koja se kao tripuje da moze da smeni ovu izopacenu IZDAJICU srpskog roda, koga polusvet i degenerici vide kao nekog nacionalistu i patriotu. Priznao si, iako kao fora kroz salu, a zapravo i poluretardima za koje nas smatras, je jasno da si za ovu vlast i da ti je zapravo vrlo dobro. Samo nas postedi vise ove pink-happy-informer price koju nam serviras, jer nam sad vec vredjas inteligneciju. Kao da slusamo Sarapu i Vucicevica. Spinovao si sve sto si mogao, na pitanja ides kontra pitanjima tipa "a sta su to zuti uradili", vadis neke klipove iz bunara od pre 20 godina. ZABOLE NAS KURCINA STA SE DESAVALO PRE 20 GODINA, ZABOLE NAS KURCINA ZA ZUTE JER JE OGROMNA VECINA TIH LJUDI KOJE SPOMINJES SAD U TVOJOJ SNS STRANCI, ZABOLE NAS KURCINA ZA SVE BIVSE JER ZIVIMO U SADASNJOSTI I OVA VLAST NAM UNISTAVA ZEMLJU.
Svaka ti cast na energiji i sto si krenuo sam protiv svih. Znamo da kod cigana ima onih koji su se uhlebili i svesni smo da ima onih koji to nisu zeleli i njima i takvima kapa do poda. Dokazao si da su se, za razliku od drugih koji prozivaju, cigani bar nesto iscimali, za neke stvari, mada da su stvarno hteli da zagrizu za iste, zna se na koju adresu su trebali da se obrate, a ne da pevuse o brnabi, vulinu starom ratniku i sl.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby lost&found » Mon Nov 13, 2023 1:55 pm

Zalgiris wrote:I svima ovde je jasno kome ti dajes glas. Za nekog ko ne zeli da trosi zdravlje na ove price i za nekog ko nije ni za jednu stranu si se baaaas potrudio i grebao i rukama i nogama da nagovoris ljude ili da ne glasaju uopste ( sto je vuciceva pobeda), ili da ne glasaju za neku tu laznu opoziciju koja se kao tripuje da moze da smeni ovu izopacenu IZDAJICU srpskog roda, koga polusvet i degenerici vide kao nekog nacionalistu i patriotu. Priznao si, iako kao fora kroz salu, a zapravo i poluretardima za koje nas smatras, je jasno da si za ovu vlast i da ti je zapravo vrlo dobro. Samo nas postedi vise ove pink-happy-informer price koju nam serviras, jer nam sad vec vredjas inteligneciju. Kao da slusamo Sarapu i Vucicevica. Spinovao si sve sto si mogao, na pitanja ides kontra pitanjima tipa "a sta su to zuti uradili", vadis neke klipove iz bunara od pre 20 godina. ZABOLE NAS KURCINA STA SE DESAVALO PRE 20 GODINA, ZABOLE NAS KURCINA ZA ZUTE JER JE OGROMNA VECINA TIH LJUDI KOJE SPOMINJES SAD U TVOJOJ SNS STRANCI, ZABOLE NAS KURCINA ZA SVE BIVSE JER ZIVIMO U SADASNJOSTI I OVA VLAST NAM UNISTAVA ZEMLJU.
Svaka ti cast na energiji i sto si krenuo sam protiv svih. Znamo da kod cigana ima onih koji su se uhlebili i svesni smo da ima onih koji to nisu zeleli i njima i takvima kapa do poda. Dokazao si da su se, za razliku od drugih koji prozivaju, cigani bar nesto iscimali, za neke stvari, mada da su stvarno hteli da zagrizu za iste, zna se na koju adresu su trebali da se obrate, a ne da pevuse o brnabi, vulinu starom ratniku i sl.


Bukvalno ga je ceo forum provalio, al ce nastaviti po svome, dzabe trosis reci. Vec vidim odgovor "Jel si ti uopste navijac da bi mogao ista da komentarises" ili dobri stari klasik "nemoguce je polemisati s nekim ko vidi svet naopacke™ ".

https://www.youtube.com/watch?v=EY1_wCX ... rAliveVEVO

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Izbori decembar 2023

Postby Bruno Sulak » Mon Nov 13, 2023 2:24 pm

Zalgirisu svaka k'o bukvar, bukvalno covek napise ono sto mi normalni ljudi mislimo, bukvalno ne treba nista dodati.

A drug Sevastopole moze ovu pricu prodavati Lucky Lucianu, Buljavom, Parazitu, Kizi i ostaloj ekipi sa njegovog foruma, ovde ima ljudi koji razmisljaju svojom glavom.

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Momo » Mon Nov 13, 2023 3:49 pm

Samo mi nije jasno da ljudi ne znaju sa kim polemisu. Ovi upisi se vide iz vasione ciji su, da su procitali 2 foruma u zivotu.

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 4:33 pm

Zalgiris wrote:I svima ovde je jasno kome ti dajes glas. Za nekog ko ne zeli da trosi zdravlje na ove price i za nekog ko nije ni za jednu stranu si se baaaas potrudio i grebao i rukama i nogama da nagovoris ljude ili da ne glasaju uopste ( sto je vuciceva pobeda), ili da ne glasaju za neku tu laznu opoziciju koja se kao tripuje da moze da smeni ovu izopacenu IZDAJICU srpskog roda, koga polusvet i degenerici vide kao nekog nacionalistu i patriotu. Priznao si, iako kao fora kroz salu, a zapravo i poluretardima za koje nas smatras, je jasno da si za ovu vlast i da ti je zapravo vrlo dobro. Samo nas postedi vise ove pink-happy-informer price koju nam serviras, jer nam sad vec vredjas inteligneciju. Kao da slusamo Sarapu i Vucicevica. Spinovao si sve sto si mogao, na pitanja ides kontra pitanjima tipa "a sta su to zuti uradili", vadis neke klipove iz bunara od pre 20 godina. ZABOLE NAS KURCINA STA SE DESAVALO PRE 20 GODINA, ZABOLE NAS KURCINA ZA ZUTE JER JE OGROMNA VECINA TIH LJUDI KOJE SPOMINJES SAD U TVOJOJ SNS STRANCI, ZABOLE NAS KURCINA ZA SVE BIVSE JER ZIVIMO U SADASNJOSTI I OVA VLAST NAM UNISTAVA ZEMLJU.
Svaka ti cast na energiji i sto si krenuo sam protiv svih. Znamo da kod cigana ima onih koji su se uhlebili i svesni smo da ima onih koji to nisu zeleli i njima i takvima kapa do poda. Dokazao si da su se, za razliku od drugih koji prozivaju, cigani bar nesto iscimali, za neke stvari, mada da su stvarno hteli da zagrizu za iste, zna se na koju adresu su trebali da se obrate, a ne da pevuse o brnabi, vulinu starom ratniku i sl.

Kao i u stvarnom zivotu, jebi ga tako i u virtuelnom, imam taj problem, da ne mogu da cutim kad vidim nesto sto drugi ne vide, ili jos gore vide al se prave ludi. A tek ne mogu da svarim da se kroz to mesa tribina sa kojem sa ja, jer kad bi merili kako sta i ko...verujem da bi sve tendere zasenile neke druge tribine. A nas bije glas da smo podguzne muve. I onda u kombinaciji toga kad te vuku za jezik, i mazanja govnima, nekako samo od sebe ide dalje iako kazem sebi koji ce ti kurac ovo, pises sa nekim nepostojecim ljudima, niti ce ovo neko da pogleda ozbiljan niti ces ikom ista objasniti. A znam kako se tumaci, ali ajde, ima vremena pa cemo videti. Sto se vise trudite da retorikom DEGENERIKA sa N1, nove i ostalih sranja nesto objasnjavte, jebi ga, nemoj da ocekujete da ce svako cutati na slepilo koje je zavladalo i kolektivnu amneziju. Sad sve dalje je ponavljanje svega bukvalno recenog samo u drugim formama. Probao sam da pisem svoje licno misljenje, vidim da ga niko ne prihvata, naravno nije popularno ni reci makar ista su govna kao zuti, jer vi i zute mozete da vidite na vlasti samo da nije ova. Ja na zalost ne mogu, i to je stvar oko koje cemo se sporiti uvek. I sad, i za 10 i 20 godina. Pa krstite vi to kako hocete znas koliko me zabole kurac. Sto kaze drugar jednom. Gledaju te kao 101. Dalmatinca, koga bole kurac i za 102. pegu. Meni je bitno da pisem ono sto iskreno mislim a ovo dalje...tu su tribine da pokazu ista, ako umeju da pokazu. Za ovih 11 godina malo je reci, da nista niste pokazali svi zajedno.
Kad vam je toliko lose sto vam tribine cute? Nije mi jasno nikako. Kad je toliko dozlogrdilo pa to bi moralo da se trese zemlja, a ne neki pod forum samo opusteno.

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 5:10 pm

https://balkanskinavijaci.com/brutalno- ... e-u-vrscu/
�andarmi me nisu posetili
Milana Vasića (15), koji je 16. oktobra te�ko povređen gumenim metkom, ispaljenim iz pu�ke jednog od pripadnika �andarmerije koji su obezbeđivali javni red i mir na 123. večitom derbiju, u sredu je obi�ao načelnik General�taba Vojske SCG, general-pukovnik Branko Krga.

Pitomac Vojne gimnazije bio je zatečen iznenadnom posetom načelnika General�taba, a osim generala Krge Vasića su do sada obi�li prvotimci Crvene zvezde Nikola �igić, M.arko Pantelić, Vladimir Di�ljenković, Ivan Ranđelović i trener Ratko Dostanić, kao i generalni inspektor MUP-a Srbije Vladimir Bo�ović koji je Vasića obi�ao pre operacije.

- Jedino me nije posetio niko iz �andarmerije. Inspektor Bo�ović mi je rekao da je istraga u toku i da poku�avaju da saznaju ko je pucao na mene - rekao je Vasić ekipi �Blica� koja ga je juče posetila na odeljenju maksilofacijalne hirurgije VMA.

Kako �Blic� saznaje, Generalni inspektorat jo� nije poslao tu�ila�tvu izve�taj o ovom događaju, tako da pitanje o opravdanosti upotrebe gumenih metaka na tako malom rastojanju i dalje ostaje otvoreno, ali, kako nezvanično saznajemo, identifikovani su oni koji su pucali.

Milan je opisao događaj koji je prethodio njegovom povređivanju.

- Krenuo sam posle ručka s dru�tvom na utakmicu. Desetak minuta pre početka, po�to nas je blo mnogo, policija je počela da nas sabija. Nije bilo nikakve gu�ve i tuče pre toga. Onda sam začuo pucanj i okrenuo se. Tada me je u lice pogodio gumeni metak. Onesvestio sam se od bola i sledeće čega se sećam jeste da sam se osvestio u kolima Hitne pomoći - priča Vasić. On je istakao da u trenutku pucnja nije čučao nego stajao, �to ukazuje na to da �andarmerija nije pucala u stomak i noge.

Vasiću je gumeni metak polomio kosti gornje vilice, ali ta te�ka telesna povreda uspe�no je sanirana. Načelnik maksilofacijalne hirurgije VMA, pukovnik prof. Neboj�a Jović rekao je za �Blic� da je zdravstveno stanje mladog Vasića dobro i da njegov oporavak posle operacije teče bez komplikacija.

- U toku je rehabilitacija, a u ponedeljak ćemo posle ispitivanja znati da li je neophodna operacija o�tećenog nerva ili će biti dovoljna fizikalna terapija - rekao je prof. Jović
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... _id=165022
Image
Image
Image
Image
https://www.balkaniyum.tv/srpski/vesti/1385.shtml
https://www.youtube.com/watch?v=lQWzxOfeyxY
https://www.youtube.com/watch?v=itqXtqpCeGc
https://www.youtube.com/watch?v=7guisWF6fZ4
https://www.telegraf.rs/vesti/64053-hul ... ne-zatvora
https://www.glassrpske.com/cir/sport/sp ... gana/47266
Jebi ga, danas kako ko prdne ima da se nadje negde, ovo je malo teze naci sve, ali mnoogoo je razloga, ako se neko pita zasto. A ovo je samo jedna tribina i samo jedan deo na brzinu nabacan.
Skoro pa 10 godina progona, vama i dalje izgleda nista nije jasno.

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Етикетирани » Mon Nov 13, 2023 5:40 pm

Sevastopole wrote:Sve sto si napisao sve jedna vlast je radila i radice. Moze da se pise 100 strana jos ovde, ali ostecuje sad vec polako zdravlje. Sto se tice glasanja, znas i sam kome dajes glas, pa sretno bilo.


Pa dobro tom tvojom logikom (da ne kazem botovanjem) koja je onda poenta bilo cega? Zasto se tusiras kada ces opet da se oznojis i usmrdis? Zasto jedes kad si gladan, ionako ces opet da ogladnis za par sati pa ces morati da jedes, cisto gubljenje vremena?

Ne mozes da znas sta ce da radi naredna vlast, gori od ovih sigurno nece biti. Najveci izdajnici i oportunisti koji su ikad vladali. Ne moze rec covek protiv njih da kaze da mu se ne stvori 20 nabildovanih majmuna ispred stana u roku od par sati, sramota

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 6:08 pm

Ako ti je ovo iznad botovanje, super. Ja sam bot. Samo znam kroz sta sam prolazio licno i kroz sta su prolazili moji drugovi. Te siledzije na vratima zuti su zamenili robijama astronomskim i kad jesi i kad nisi kriv. Sloba je metlo ljude itd. Jebi ga svako ima svoje metode, samo tada su udarali po navijackom pokretu ne zato sto su tu neki kriminalci, to je sve bilo na smesnom nivou kada se pogleda iz danasnje perspektive, nego jer si tu imao najvise nacionalno svesne omladine. Nisu oni dzabe skoro 10 godina radili sta su radili.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Mon Nov 13, 2023 9:08 pm

Oni su na navijacki pokret udarili jer su ga se plasili, gasili su ga represijom, isli silom, ali nisu uspeli,a navijaci su tada za razliku od sada mahom bili protiv vlasti, kriticari sistema i slobodoumni ljudi koji su bili gde god je trebalo kad je trebalo,a onda su dosli ovi, naucili na greskama prethodnih,a odjednom vise ni navijaci nisu isti, neki nazalost kontra svega onog sto bi trebalo da budu. Nekima su u grupe ubacili i ljude koji ni na koji nacin tu ne pripadaju,ali ovde nije rec o navijackim grupama nego o izborima i vlasti koja katastrofalno vodi ovu zemlju gore nego bilo ko pre.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Rođaci » Mon Nov 13, 2023 9:22 pm

do jaja je što se iz svega napisanog vidi da je navijački pokret sada go kurac i da je i te kako povezan sa vlašću

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 9:25 pm

Jedno je katastrofalno voditi zemlju, a drugo katastrofalno voditi zemlju i udarati po navijacima kao drzavnom neprijatelju broj 1. Ogromna je razlika hteo ti to da priznas ili ne, ovde mozes da jebes mater kome hoces i kad hoces, kod zutih tesko da si mogao da upadnes u rts sa testerom, ili u skupstinu i kao to je to ides kuci, kurac moj ides kuci. Opet se vracam na slabost navijackog pokreta. Sami smo svi krivi a ne oni koji se nude. I zato sto stanje jeste katastrofalno nikako ne treba da dodju stari za koje sve znas, ako treba menjati ove. To je poenta cele price.

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 9:27 pm

Rođaci wrote:do jaja je što se iz svega napisanog vidi da je navijački pokret sada go kurac i da je i te kako povezan sa vlašću

Eureka!
Ko hoce da bude navijac taj nadje nacin da to bude.

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Pogrebnik » Mon Nov 13, 2023 10:06 pm

Jebes mi mater ovaj Sevastopole je Suzana Vasiljevic.
Danas mi zvoni mobilni, kaze ovde Sns da vidimo vase raspolozenje. Rekoh je li,odakle ti broj. Kaze pa ostavili ste ga nekad. Vama nikad,kad saznas ko ti je ostavio broj javi se

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 13, 2023 10:10 pm

Znao sam da ne mogu izdrzati ako ostanem. Ma pustite bre navijacki pokret, to je trenutno totalno ne bitno. Nas bre bre siptari jebu godinama, ej bre siptari koje mi potcenjujemo. Jebu nas zato sto su trenutno nacionalno, patriotski kako god svesniji, slozniji od nas. Jebu nas zato sto su mnogo manje zapadnog sranja primili od nas, jebu nas zato sto ne gledaju u nekog usranog Putina. Kakav kurac Putin, slepac koji odlikuje nekog mesica. On ce da nam pomogne. Nama ruski narod jeste bratski, ali ruska drzava nas jebe kao sto nas jebu i svi ostali.Mi treba sebi da se okrenemo, da gledamo nas. Sevastopolj je malopre ubo u centar, mada verovatno ni sam toga nije svestan kada je napisao nisu zuti krivi, mi smo krivi. To je istina. Te 2008 nas su tadasnji radikali i druge lazne patriote, a danasnja vlast pozvala u Beograd, a nama je mesto bilo dole sa nasim narodom. Ovaj je pored svega i postavljen da unisti taj nacionalizam i evo ide mu odlicno. I opet nije on kriv, krivi smo mi. Pa cekaj bre znaci zuti da su pravili dil sa navijacima, da nisu hapsili bili bi ok? Nama ocigledno treba neko veliko sranje, da se ujedinimo. Posto u „ normalnim“ uslovima mi ne znamo da funkcionisemo. Ja se secam te 99’, pa ta sloga bar u gradu odakle sam, pa to je nesto neverovatno, zato se nekako uvek i rado secam toga vremena. Pa licno znam ljude koji godinama nisu pricali, pa su te 99’ progovorili kao da nista bilo nije. Nama drzava mora da bude na prvom mestu, pa sedam mesta prazno, pa sve ostalo. Pa mi na reprezentaciju ne mozemo da odemo koliko smo prokleti, a ovamo sve patriota do patriote. Daj Boze da se Srbi sloze!

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby lukabrasi » Mon Nov 13, 2023 10:50 pm

Poceli incidenti u Banatu...videcemo sta ce biti...veorvatno nista kao i svaki put...

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 13, 2023 10:59 pm

Vise puta su makar neki iznenadili ovu vlast, da se ne opusta i da ne misli da su navijacki pokret stavili u dzep. Ali kada si sam kada su oni koji su navodno ne znam kako protiv ostali nemi i prave se ludi, nista tu vise od toga ne moze da se uradi. Niti su navijaci nevladine organizacije da od njih treba da krecu ideje i da oni budu pokretaci necega. Nikada i nisu bili.
Ja sam to mnogo puta rekao i recicu opet slicno sto i ti. Te 2008. smo ispali najvece moguce budale. Bio jedan miting "Kosovo za patike" kako ga je krstio B92 tadasnji, nastrada decko u ambasadi i pojeo vuk magarca. I tada su nas svi tapsali po ramenu da smo ispavni i ceo narod je popasao tu pricu da smo ispravni, a ispali smo budale nikad vece. Nema reakcije vlasti sto je prvo moralo da bude, Tadic izmislja neke posete drugim zemljama u tom danu, opozicija se kao solidarise i dolazi na miting koji je vlast organizovala. I mi smo sve to progutali mislim da se danas veca buka napravila za Plazma keks, nego tada sto nam je proglasena nezavisnost sa strane Siptara. Tada je trebalo da gori, da se ne staje, medjutim dva dana i to je to. Nakon toga, sever je nastavio da kroz mnoge akcije propagira Srpstvo ali i to je sa ove tacke gledista nedovoljno, a svi tu nas hvalili na sva usta. A recimo u isto to vreme na derbiju sa jedne strane 2000 Srpskih zastava koreografija a sa druge strane Al Kapone sa bejzbolkom setalica. To je bilo stanje svesti u tom trenutku. Malo su se ljudi trgnuli kod izrucivanja Karadzica, ali i tu ubise coveka od batina na prvim nekim demonstracijama gde su se Srbi pobunili mozda cak od 5. oktobra. Kako se to zove? Jel to afera? sta je to? Mucno mi da pisem o tome uopste.
U pravu si da je nama bilo dole mesto sa narodom, opet, ne znam kako drugacije ali moram kroz primere tribina, sever je podigao jarbol na Zvecanu, na prvi Vidovdan isao sa 300-400 ljudi, bilo je i drugih navijaca. Nakon toga organizovao se turnir sa stranim grupama u Gracanici, na sve nacine se dopiralo do grupa iz Evrope. Maltene da smo bolju spoljnu politiku vodili od drzave tada. Ali, isto kazem da nije dobro reagovano tada, zato mora da se vodi racuna. Ja garantujem da su sada nezavisne tribine ili delovi tribina 100 puta zreliji i nacitaniji, i da su mnogo toga prosli i zato nekada nema reakcije kada ti bace kosku, a opet nekad je ima ne znaju ni sami kako se desilo. Sve smo videli prosli, mnogo smo ulozili truda da propagiramo pricu o Kosovu i dan anas to radimo. Kroz nas, kroz drugare koje imamo.
Nema dila sa navijacima, to ne postoji, moze da bude na licnom nivou i parcijalno, ali ljudi nisu budale nisu ovce. Pogotovu tamo gde ne vlada batina nego dogovor i prica. Zuti jednostavno od starta su shvatili da nema "socijalnog mira", "vaganja", nego udri odma seci. Danas, ko je slobodouman i vidi da nesto ne valja moze da se buni, naravno da sve ima svoju cenu, ali moze. Tada je bilo mnogo teze potpisujem.
Sto se Putina tice, sigurno nisam neko ko sece vene za njim, medjutim, desava se polako raspodela nova sveta, i u tom svetu treba biti spreman da se zauzme mesto sto bolje da bi mogli da reagujemo i oko Kosova i oko svih drugih pitanja. Ko ume da sedi na tri stolice super, ako ce na kraju da sedne na pravu. Dakle, mislim da su navijaci koji razmisljaju svojom glavom a imaju opciju da uticu na svoje, mnogo zreliji danas nego i pre 15 i 25 godina. Iako ih bije glas kakav ih bije, mnogo puta nisu zagrizli koske koje se ne glodju, postoje stvari koje sigurno nece proci ako krenu da se desavaju, ali evo ide vreme pa cemo videti ko ce kakav biti. Sto se tice Siptara, srecom pa je kod njih situacija sada mozda i gora nego kod nas. Namirisali su zapad, ne jebu vise te njihove dugorocne ciljeve. Ne zanima ih ramazan, uvece pune diskoteke dece kojoj puca za to sta je cije. Odlaze preko, jos ako dobiju tu viznu liberalizaciju, ode njih 20% u momentu. Tako da, treba uciti iz proslosti, ali definitivno treba biti mudar u buducnosti, jer ako mislis da je nesto lose, uvek moze jos gore ako brzopleto ides, ili ides kuda ide "narod".


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests