Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Nov 07, 2023 1:14 am

Nisam se ja upetljao ni u sta, nego covek pita zasto neceg nema, a on prvi verovatno ne postoji, a postavlja pitanja nekom ko ipak jos uvek postoji. Ja nemam problem da kazem sta mislim, ali ocigledno ima mnogo onih koji treba da prevale da kazu...bole me kurac i da dodju zuti samo da ovde ovaj. Nemoj vi da umotavate u ukrasni papir nesto kad se toliko napinjete da objasnite nesto sto meni bar ne morate. Pitanje je jako jednostavno. Zuti ili ovi. Nema trece opcije. Ja se krecem u tom polju jer sve ostalo je sirenje teme na budalastine. Ovde se konkretno ovo odlucuje. E, sad je na vam da kazete da vam je isto dal su ovi ili zuti. Al nemoj da se umotava nego se lepo kaze to, ko sto mene etikatirate, evo i vama pa izvolite.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Tue Nov 07, 2023 6:12 am

Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:Nikad nisi imao jacu masineriju opozicije nego danas. Sto je i logicno, nakupili se stotine miliona, naravno da sad imaju da pustaju kad treba i gde treba. I te fraze izlazi iz frizidera, i to je pokupljeno sa N1, Srbin inf a itd. Ovi danas objasnjavaju kako se ratuje medijski, ide im neverovatno dobro. Toliko dobro da oni guraju neke zute koji dal imaju 20%? Ja ne verujem. Sve fraze ustaljene u narodu nisu sa Pinka, Hepija...nego sa N1, Nove itd. Mogo je da skace bez padobrana iz aviona na Pinku, uvek su kriticari "na ceni". Nikad nije popularno "braniti", niti treba, ali to ne znaci da cu da se saglasim sa ljudima za koje mislim da ih prave budalama. Oni nekom nesto pricaju, daj mi jedno glasilo za vreme zutih koje je imalo tezinu a da je pricalo protiv njih? Nema ga! Tad nije postojao tviter, instagram, ali krenes na posao ili u skolu, na stanici te ceka uredno usrafljena kutija u kojoj su ti novine "24 sata", koje uzmes besplatno. Ispiranje ljudima mozak na centrifugu ali bukvalno. Sloba je imao Studio B, ja za zute stvarno ne znam koga su imali za opoziciju. Evo neka neko podseti mozda sam zaboravio. Ivanovic dovodio Mesica u emisije, Kesic nije znao da postoji humor i politika u istoj recenici. Bukvalno ne znam sta bi izdvojio. Mozda cak ludi Zeks sa "Nikad izvini", to je najdalji domet.


100 si upravu za zute, al daj covece mani me njih. To kao da za vreme zutih pricamo o Slobi. Ovde pricamo o sadasnjoj garnituri. Postavio sam ti pitanje za Cajetinu, kao iskusan politicar si to zaobisao. Dajem ti primer coveka je radio u struci koji je 100% ispravan covek pre svega i koji treba da uci decu pravim vrednostima, a na cije je mesto dosla neka sns starleta. Hoces jos jedan. Evo moj matori je 38 godina radio u AMSS. Poceo je od vozaca, pa rukovodilac informativnog centra, pa tehnicki direktor i na kraju je i do direktora dogurao. Voleo je tu firmu nekada mislim vise i od mene. Neko bi na njegovoj funkciji danas imao najmanje svoj tehnicki pregled, a on je sa 38 punih godina radnog staza otisao na zavod i primao 17 000 pune dve godine dok nije otisao u penziju. I dalje zivi u pradedinoj kuci. Ne onoj od 10m2, nego kucom pored od mozda 40m2 koju smo uspeli da malo renoviramo kada je keva uzela otpremninu.Zasto? Zato sto je u AMSS usao SNS. Na kraju cuvenog AMSS se onaj veseli Butulija i ubio. Sad mi odgovori ako mozes bez zutih ovih ili onih je l to normalno?

Mi za vreme zutih nismo imali gde da pricamo o Slobi. Da jesmo, mozda bi neke stvari bile bolje uradjene, neke mozda i ne bi bile, danas imas tu mogucnost da pricas, da razmenjujes misljenja, imas mnogo slobode i mnogo mesta na kojima mozes da potrazis istinu. Ali, svakako da je ona na terenu najbolja. Konkretno za Cajetinu, brate, jel me zajebavas samo mi to reci? Daj da pricamo o prodaji fabrika za 1 evro ili za bud zasto, odvodjenje gomile fabrika u stecaj, o tome da jedan Kragujevac ostane bez Zastave itd. Sta bre ovde nabrajate slucajeve uciteljice, konobarice i te srceparajuce price. Dal ste vi svesni koliko je ova zemlja opljackana pod zutima? Dal ste svesni koliko milionera pa i milijardera imaju? Dal ste svesni sta je jedan Miskovic radio sa zemljom? Ja bukvalno ne verujem sta citam, ili ste bili mnogo mladi ili ste prespavali neke delove zivota.


Pa normalno da mi je srceparajuca kada sam izdrzavao roditelja koji je posteno radio 40 godina.U kojoj si ti firmi od tih navedenih radio? Te firme je pojeo kapitalizam, ne kazem da nije bila kriminalna privatizacija, ali njih je komunisticki sistem pojeo. Bio sam u Valjaonici Bakra na praksi, ljudi su tamo u "srecna vremena" dodju ujutru prijave se pa preskoce ogradu i odu kuci. Pa normalno da takav sistem ne moze da se odrzi. Koliko imas takvih firmi koje nisu prodate, pa su danas zarasle u korov. Ne moze na tvdom metalu u " srecna vremena " norma da bude 1 komad, a recimo u Italiji bude 5 i to laganim radom. Koliko imas radnog staza ? Da te ne smaram vise odgovori za staz pa da se razilazimo.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Tue Nov 07, 2023 6:39 am

Zaboravih posto ti je Cajetina smesna, jer se verovatno u Bugarskoj nalazi, meni nije posto ogroman broj iz mog i drugih okolnih mesta radi na planini.Cak sam naletao i na konobare iz Kg, sobarice iz Kraljeva itd. Tvoj vojvoda ekonomska tigrina je u Uzicu za 10 godina otvorio Lidl. Gledam ova narodna veselja u organizaciji SNSa, prvo nesto slicno je organizovala ova zlatiborska cobancina, ali je bar uradio asfalt pre toga do svake kuce po okolnim selima. Posto su prve izbore popusiili, pred druge odluce i oni da prave nesto toga tipa. Mislim da je Sirogojno bila lokacija. Dan kada je trebalo da montiraju satru dodjenpar lokalaca i istovare im 4-5 traktorskih prikolica kravljih govana :mrgreen:

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby shark23 » Tue Nov 07, 2023 8:35 am

Sevastopole wrote:Nisam se ja upetljao ni u sta, nego covek pita zasto neceg nema, a on prvi verovatno ne postoji, a postavlja pitanja nekom ko ipak jos uvek postoji. Ja nemam problem da kazem sta mislim, ali ocigledno ima mnogo onih koji treba da prevale da kazu...bole me kurac i da dodju zuti samo da ovde ovaj. Nemoj vi da umotavate u ukrasni papir nesto kad se toliko napinjete da objasnite nesto sto meni bar ne morate. Pitanje je jako jednostavno. Zuti ili ovi. Nema trece opcije. Ja se krecem u tom polju jer sve ostalo je sirenje teme na budalastine. Ovde se konkretno ovo odlucuje. E, sad je na vam da kazete da vam je isto dal su ovi ili zuti. Al nemoj da se umotava nego se lepo kaze to, ko sto mene etikatirate, evo i vama pa izvolite.


Ajd moj poslednji komentar na temu. Ako mene licno pitas, drugi krug izbora, zuti ili ovi, isto bi uradio kao i ti, ne bi glasao uopste. Ali ovo sad nisu izbori gde moze doci do takvog kruga, nego imas izbor od 10+ partija, pa svakako mozes zaokruziti neku opciju koja je manje zlo da kazem. Ako me pitas da li ispadamo glupi kao narod ako se vrate zuti, da veoma. Ali ispadamo podjednako glupi i ako ovi ostanu. Bilo bi lepo kad bi izlaznost bila ogromna pa da se zapravo vidi da niko od njih nema ni 20% podrske naroda uz svu armiju glasaca. Ja sam cak uveren kad bi se pojavio opet neko kao Beli onomad, da bi ih sad oduvao sve redom. Al ubedjen sam da je i njemu posle tih izbora bilo "savetovano" da ne ide dalje sa tom pricom.
Ajd uzdravlje drugari, treba Lajpcig karati veceras :D


User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby CamoSurprise » Tue Nov 07, 2023 11:58 am

Evo, pošto sam i ja bio negde "gde treba", verovatno na malo drugačiji način, mogu da izjavim za dnevnik...

Priča "svi su isti" ide u prilog SNS-a. Razočarajmo već i onako razočarane ljude, neka dignu ruke od izbora, šta ima da se glasa, isti su svi, svejedno je = manja izlaznost = odlično po njihovu armiju...najbolje da samo oni i glasaju.
Priča "žuti su ološ, šta su tek oni radili" je takođe SNS retorika, na to su neki od prethodnih upisa već ukazali, a i sam predsednik je često koristi. Možda bi pila vodu da SNS nije na vlasti duže nego što su žuti bili i da se nisu pokazali kao još veći ološi.

Ne želim da mislim da ovde neko piše po zadatku, čovek možda iznosi svoje viđenje i brani svoju priču, a sa nečim od napisanog se čak i slažem.
Nesporan je deo o žutima, a nisam primetio da se bilo ko ne slaže sa tim. Ali taj deo stvarno umara i dokle više priča o žutima? Ako je priča "svi su isti" - Gde su argumenti protiv, afere i prljav veš SNS-a?
Žuti su kažnjeni na izborima, daj da pričamo o ovima koji su sada na vlasti i kako njih da sklonimo, ako smo svi na priči da i oni ne valjaju...Ili nismo?
Gde su priče o pištolj tenderima? Ima valjda ko se seća kako su tenderi ranije izgledali, a kako sada? Kako se odvijaju "nezvanični postupci" od ministarstva do mesne zajednice? Gde su priče o vladarima iz senke na raznim nivoima? Da li "slučajno" isplivava snimak "ekipe stručnjaka" koji su išli na "pregovore" sa poljoprivrednicima? Da li je ovo najbahatija vlast koja se od svih do sada najbolje povezala sa krimi sredinom?
Rekoh već - od zla ka gorem. Jedni su loši, ovi sada još gori.

Slažem se i sa napisanim da u ovom trenutku jedina moguća taktika po pitanju KiM jeste odugovlačenje, ali odavno je ta taktika napuštena i SNS vuče konkretne poteze, potpisuju se sporazumi, postižu dogovori, priznaju dokumenti, gube predsednici opština...
Sa druge strane imamo predstave, zamišljene poglede, nećemo dozvoliti i bolje da nas ne provociraju retoriku...imamo jebeni voz, imamo najsvežije krimi pobunu, krimi lidera, Srbi izginuše...sa kojim ciljem? Kojom idejom? Da se šiptarima da još više povoda da vršljaju, a ZSO sa minornim ovlašćenjima predstavi kao veliki uspeh?
Ne šlepa on ni Dačića bezveze, traži širu podršku za izdaju, možda konsenzus za menjanje ustava, pa sa žutima u koloni da jednog dana i zvanično prizna. Složni su već bili po tom pitanju. Došao je na vlast sa patriotskim pričama, a što je najtužnije, ima dovoljno glupih da SNS i dalje doživljavaju kao patriotsku opciju.

Razumem i deo priče gde se povezuje saradnja nacionalne opcije sa žutima, koja jeste najavljena, ali ne slažem se da se izbor svodi na SNS/žuti. Najavljena saradnja odnosi se na rušenje SNS-a sa vlasti gde god je to moguće i tako i treba da bude. Imali smo primer Crne Gore, a ranije i kod nas primer DOS-a, gde je dolazilo do neprirodnih koalicija, da bi se diktatori skinuli sa vlasti. Nema iz takve saradnje prevelike sreće, ali sve je bolje, nego ćutati i smrdeti dok se ovi bahate još 4 godine.
Saradnje ne treba da bude po ostalim pitanjima, a to je i rečeno - tehnička vlada, ne programska, prelazni mandat, sa ciljem uspostavljanja normalnijeg političkog okruženja i raspisivanja novih izbora. Saradnje po pitanju ključnih nacionalnih pitanja nema i ne može je biti.
Kalkulacije ŠBB-KBB i da li će neko izdati, ostavićemo za posle izbora. Ako izdaju, imaćemo još jedne koji su izneverili i za koje ubuduće nećemo, pa ćemo se spram toga ravnati za dalje, ali zašto ne posmatrati ove izbore kao neke na kojima nacionalna opcija ne mora da bude puka borba za cenzus, nego se pruža prilika da uzme neki dvocifren % glasova, da se bolje čuje taj glas, pa možda negde i da se pita za nešto ili postavi neki svoj uslov?

Rekoh već, mislim da ovo nisu izbori na kojima će se desiti kolosalne promene, ali to ne znači da treba ostati kući ili precrtati listić.
Gilajdza RIP

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Nov 07, 2023 12:05 pm

Odlican si primer naveo DOS a, mislim da ne treba nista vise. Ne dao Bog da imamo vladu gde u 21. veku ti pogine premijer kakav god da je, pola vlade place, pola likuje u sebi. Ides ukurac sa takvom vladom. Ako nismo iz tih sizofrenija i nerealnih nespojivih stvari naucili nesto, onda treba da se rusi vlast da nam dodje opet DOS, pa da imamo ko zna sta dalje. Samo tada nisi znao koliko je to neprirodno i dal moze da funkcionise ili ne, danas znas vise nego odlicno. Tako da ja u te koalicije, malo je reci, ne verujem.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby CamoSurprise » Tue Nov 07, 2023 12:36 pm

Eto, nije da sam bio neki vizionar, ali čak ni na tim "odlučujućim" izborima, nisam glasao za DOS.
Nije ni sada situacija identična toj. Tada je DOS nastupio kao jedna kolona, potpuno neprirodna.
Sada svako ide u svojoj koloni. Jedini zajednički cilj, može i treba da bude da se sruši vlast, gde god može, mesna zajednica, lokal, Beograd, republika...jer samostalno to trenutno niko ne može da uradi.

I opet od celog posta, ti se uhvatiš za DOS?
Navedoh u kojim delovima se slažem sa tobom. Ima li neki deo u kom se ti slažeš sa mnom? Sa ostalima?
Ili samo o DOS-u, žutima, bivšima ? Ako su svi isti, hoćemo li napokon čuti i neku analizu SNS-a?
Ok, izneo si mišljenje, ostaješ kući...Elaborirao si žute u 10-15 postova...Odvoji 3 posta pa da čujemo koju reč i ovim aktuelnima?
Ili o njima nema šta da se kaže?
Gilajdza RIP

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Nov 07, 2023 12:38 pm


Posto sam ja za vlast, a vi ostali protiv, mogu da zamislim onda sta vi tek imate od snimaka i koliko ste puta izrazili neslaganje sa onim sto se radi u zemlji.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Nov 07, 2023 12:39 pm

CamoSurprise wrote:Eto, nije da sam bio neki vizionar, ali čak ni na tim "odlučujućim" izborima, nisam glasao za DOS.
Nije ni sada situacija identična toj. Tada je DOS nastupio kao jedna kolona, potpuno neprirodna.
Sada svako ide u svojoj koloni. Jedini zajednički cilj, može i treba da bude da se sruši vlast, gde god može, mesna zajednica, lokal, Beograd, republika...jer samostalno to trenutno niko ne može da uradi.

I opet od celog posta, ti se uhvatiš za DOS?
Navedoh u kojim delovima se slažem sa tobom. Ima li neki deo u kom se ti slažeš sa mnom? Sa ostalima?
Ili samo o DOS-u, žutima, bivšima ? Ako su svi isti, hoćemo li napokon čuti i neku analizu SNS-a?
Ok, izneo si mišljenje, ostaješ kući...Elaborirao si žute u 10-15 postova...Odvoji 3 posta pa da čujemo koju reč i ovim aktuelnima?
Ili o njima nema šta da se kaže?

O njima ste sves rekli sto znate, a ima jos 100 puta gore stvari da se napisu, ali ni za one prosle nisam napisao najgore stvari jer mi je mrsko da se upustam u to, a tako i za ovo. U glavnom ide vam dobro nema potrebe nista da se dodaje.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby CamoSurprise » Tue Nov 07, 2023 1:02 pm

Sevastopole wrote:O njima ste sves rekli sto znate, a ima jos 100 puta gore stvari da se napisu, ali ni za one prosle nisam napisao najgore stvari jer mi je mrsko da se upustam u to, a tako i za ovo. U glavnom ide vam dobro nema potrebe nista da se dodaje.

Naprotiv...za razliku od nekih drugih komentara, nisam navodio lična iskustva, čemu sam prisustvovao, primere za koje znam i koje bih mogao da napišem.

Očekivao sam ipak kvalitetniji post i da ti ne bude baš mrsko i o njima koju da napišeš, a ne samo snimke tribine.
Ali ok, vidiš sve, postavio si snimke, logično je pitanje - zašto ostaješ kući?
Šta je rešenje? Ćutimo, smrdimo, gledamo kako se bahate i izdaju, pa ćemo da napišemo parolu i skandiramo na stadionu o tome, ali kad su izbori, ostaćemo kući?

Kako god, svako ima svoju glavu i nek misli njom šta je ispravno.
Gilajdza RIP

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Nov 07, 2023 1:23 pm

https://www.youtube.com/watch?v=u_OOGixR0bM
Najgore je kad ostanes sam i na ulici i na tribini. Kazem ja, ovo su smesni snimci "samo" oni pokazuju koliko se neko interesovao ili nije. A znam da svi redom imate nikad jace snimke pa bi bilo lepo da iz vasih bogatih kolekcija postavite nesto. Ja da dajem zutima glas, ne pada mi na pamet. Ovima na vlasti takodje. Tako da, razocaracu te, ali ostacu kuci kao i mnogo puta do sad.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Rođaci » Tue Nov 07, 2023 6:12 pm

ah opet će da bude skandiranja Ani Brnabi, Delije uvek tamo gde je tvrdo

User avatar
enbidzi1
Posts: 110
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby enbidzi1 » Tue Nov 07, 2023 6:34 pm

A mozda i Jovana Jerema bude opet odradila neki izdajnicki cin.

ali da, ne treba ipak izaci na izbore i rizikovati povratak zutih (koji su odavno vecinski u sns), bolje je ovako, a i vucko jos nije izdao kosmet pismeno, ima i dalje nacionalistickog u njemu. Tako da neka ih jos 4 godine. Do konačne propasti, jer gamad od naroda i nije za bolje.

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Tue Nov 07, 2023 9:14 pm

To udaranje na Anu Brnabu je klasican spin i promena mete bez udaranja na onog ko je postavio i ko njom upravlja.
Inace, Sevastopolje, precednik ti je veceras na stadionu, docekajte ga lepo, a ona najava koreografije na javnom servisu je posebna prica. Jasno nam je zasto ga branis,ali to je samo deo onoga zbog cega si za njega, bio bih i ja u tvojoj situaciji da sam.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Tue Nov 07, 2023 9:32 pm

Pre svega zamolio bih nekoga da me posle ovoga banuje sa foruma kako ne bih dosao u iskusenje da opet pisem, ili da me uputi kako sam da deaktiviram nalog. Ja kapiram da nekog urbanog lika iz Beograda ili bilo kog grada ne zanima, ne interesuje ni srpski seljak, ni bilo sta vezano van svoje interesne sfere. Generalno mi ovde trazimo krivce u ovome ili onome, a sustina je da smo mi kao narod otisli u kurac. I to je glavni problem svega. Zaboravili smo i ko smo i sta smo i odakle su nam koreni. Malo smo komunisti, malo evropejci, malo Rusi, samo Srbi nikako da budemo. Izbacili smo sve ono sto nas je spajalo, a ubacili sve sto nam drugi serviraju i sto nas otudjuje jedne od drugih. Je l se seca neko„mobe“? Je l neko nekada bio na istoj? Ja se secam kada je stric pravio kucu pa ceo komsiluk u mobi. Smeh, pivo, klopa, a pravi se kuca. Neko zna da zida, neko vozi kolica, neko na mesalici iz vikenda u vikend i gotova kuca. I sve kroz osmeh, druzenje. To je mozda 95/96 godina. Danas se sve kroz dinar gleda. Cak se i ljudi cene po tome koliko imaju. Cukundeda koji je ucestvovao u srpskoturskim ratovima je bio pekar. Imao je pekaru tu u gradu, na nagovor nekih ljudi posto je bio jedan od retko pismenih u to vreme je napisao knjigu o tom vremenu. Nije isao u skolu nego je bio samouk. Orginal se danas cuva u istorijskom arhivu grada. A ja knjigu procitam svake druge trece godine, posto u danasnje vreme covek zatrpava mozak kojekakvim glupostima koje mu se serviraju, pa brzo zaboravlja. Poenta je da tada ljudi nisu imali drzavu, ali su znali sta je ona i uvek su bili tamo kada je i gde je trebalo. On tu pise da mu je najtezi momenat zivota bio kada je poceo Balkanski rat, a on prestario da bude pozvan ili kako kaze kada su ga odvojili od puske. U to vreme je malo bilo Srba po gradovima, a urbanih likova koji sve znaju da i ne pricam. Svi su bili Srbi i postovali se medjusobno. Mi smo danas od zemlje seljaka na brdovitom Balkanu, dosli do zemlje seljacina na brdovitom Balkanu. Ja iskreno ne trazim nista od ove drzave, samo eto ako mi se 40 godina svaki mesec deo zarade odbija , da ne moram po stare dane da tumaram po kontenjerima, da ne cekam po 6 meseci na pregled, da mogu unuku biciklu da kupim. Od vlasti da me ne pravi budalom da mi ne vredja inteligenciju. Ja nemam problem da neki Sevastopolje ili bilo ko drugi ne radi, a da je situiran. I iskreno me ne interesuje da li je neko nesto smutio ili je nasledio ili sta vec. Ali nemoj ni mene da jebes koji volim da nabijem slusalice, da budem sam sa svojim mislima i radim. Ja tesko emocije pokazujem, prosli Bozic sam bio kuci ceo dan nesto petljao po radionici, pa svrati konce od 60 godina pa spucamo rakijicu, pa dodje drugi od 18 u gasu pa opet kafa rakijica. Ja je pekao prosle godine prvi put solo. Nije sto je moja, ali dooobraa.Pa lep dan bio milina Bozija.Pa dodjem u stan, zena otisla do njenih, pa pocnem da placem kao malo dete. Pre toga pojma nemam kada sam plakao. Evo tebe ce ovde sad da sprdaju, oni ce da pricaju svoju ti opet neku svoju pricu i nista. Sedite bre ljudi popricajte, jeste toliko otisli u kurac da ne mozete jedni druge vise ni u oci da pogledate. Sta ce nama siptari pored nas samih. Pricaju nam price kako je dijalog jedino resenje sa siptarima, pa mi ne mozemo izmedju sebe dijalogom da resimo problem. Koji bre dijalog. Ili ga priznajes i cekas neke bolje okolnosti ili ulazis pa neka nas vise i ne bude. A ne da ljudi ginu bukvalno uzalud. Meni je Banjska rana, pre toga sam bio tu i tamo slicnog misljenja kao ti. Pogledam ja Zvezdu u LS, pogledam Partizan u kosarci. Fudbal mi Srbi ne razumemo, kosarku razumemo. Partizan je u kosarci institucija, mada otkako je onaj ljigavac ubacio pare u Zvezdu,a ovaj sto voli u sve da se petlja u Partizan i to je izgubilo smisao. Sada recimo bi najradije gledao Megu. Odoh daleko. Skoro dve decenije sam ovde, svratio bih ponekad da procitam ako bude imalo sta, ali jos jednom molim za ban. Svako dobro.

lukabrasi
Posts: 263
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby lukabrasi » Tue Nov 07, 2023 9:55 pm

Pukle te emocije, ali to nista lose nije. Nema potrebe za banom, drago mi je da konacno ima sta kvalitetno da se procita ovde.
Ne bi mi bili Srbi da ne umemo oko svega da se posvadjamo.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Wed Nov 08, 2023 11:34 am

No al calcio moderno wrote:To udaranje na Anu Brnabu je klasican spin i promena mete bez udaranja na onog ko je postavio i ko njom upravlja.
Inace, Sevastopolje, precednik ti je veceras na stadionu, docekajte ga lepo, a ona najava koreografije na javnom servisu je posebna prica. Jasno nam je zasto ga branis,ali to je samo deo onoga zbog cega si za njega, bio bih i ja u tvojoj situaciji da sam.

Kud tvoja tribina da ne udari neki spin samo to mi nije jasno? Kud tvoja tribina da ne odskandira jednom bar najvecem izdajniku od kada postoji Srbija i Srpski rod? Na dozivanje Kosovo, vi pevate nama "sluge rezima", e moj ti, pa jel ti brani neko da skandiras protiv izdajnika? Jel brani bilo kojoj grupi? Predpostavljam da sever kada bude mislio da je to, da ce mu skandirati svaku utakmicu i mnogo vise od toga, dotle, uzivaj ti u svojim delima, i nasim spinovima. Daj jedan spin vas da vidim, bilo ciji, bilo gde, bilo sta. Ti ces da pricas sta je spin, ne znas da rezonujes stvari lupetaras gluposti pitas se sa zenama svojim kako to da nije niko izasao na novu gej paradu. Izadji bre na ulicu predji na crveno pesacki, bar nesto, pa ni to nije lako. Kakva najava kakav servis pojma nemam sta pricas.

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Wed Nov 08, 2023 11:45 am

Uzivaj ako ti precednik nije ogadio sve.
Pravi balans guranjem vas u fudbalu, a grobarima jr dao kosarku da imaju koliko toliko cemu da se raduju.
Zapravo onom ko razmisljao ogadio je sve bez obzira za koga navija.
P. S. Na beogradskoj hronici je bila najava vase koreografije i sta ljudi treba da rade prilikom nje,ali ne znam zasto na beogradskoj hronici to kad su vam ionako ljudi na stadionu uglavnom iz provincije.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Wed Nov 08, 2023 12:09 pm

Legendo, dal je realno da pominjes neku beogradsku hroniku, pa Marakana je dizala koreofrafije sa crtezima jos 1996. godine pa nije trebala ta beogradska hronika da ikog uputi u bilo sta. Imas letak na ulazu ili stolici sve ti pise. Jel moguce da pored koreografije od prosle utakmice ti mislis da nama treba da se na "javnom servisu" objasnjava sta treba da se radi sa koreografijom na kojoj su slova i grb?
Treba malo da udahnes, mrzis nas previse a pretvaras se kao da si neki realan, al ti ne ide, imas vec sad dva ogromna propusta gde se to vidi. Nego odgovori ti meni sto niste skandirali izadjniku nakon sto ste nama otpevali sluge rezima, a mi vas pozvali da pevamo zajedno Kosovo-Srbija? Razumem da necete da pevate sa nama, razumem i da smo sluge rezima, ali ne razumem da ni jednom za ovih 10 godina ga niste pomenuli kao ni jedna jedina tribina Srbije. Osim istoka JNA. Oni ljudi imaju svoje pobude, to je kao da smo mi Dacica mazali govnima kada je Tole Karadzic nas mazao govnima. Al nismo to radili, mi ne skandiramo zbog fudbala i kosarke politicarima.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests