Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 6:19 pm

Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:Ne znam da je neko napisao da je "spas" glasati za bilo koga. Opet ponavljam tema je odvratna, ali meni je licno muka da gledam neke Djurice ( pa onoakvi se maltretiraju u skoli, to je onaj lik iz "Lajanje na Zvezde" koji jedini ne bezi sa casa), ove iz Srpske Liste da ne pominjem, pa neki Sinisa Mali, pa onaj Orlic koji kad poraste bice Vucic itd, itd. Da ti neko prihvati francusko nemacki plan da jedno prica u Briselu, drugo u zemlji. Pa evo i ta ZSO sada vise nije ono sto je trebala da bude, a on to ne sme da kaze. Banjsku vise niko ni ne pominje, a proslo je jedva 40 dana. Dao je siptarima jedinu vojno policijsku pobedu. Lozi narod godinama kako ce da udje kako nema kreni stani kurac palac. Plasi narod sankcijama, pa daj ih sunce ti jebem da konacno ne uvozimo krompir i luk, da zivimo od sebe. Glasao bi ja za ovog zlatiborskog cobanina( bio sam mu u kuci upoznao porodicu retko normalni ljudi koji gle cuda ne zive u vili), ali i njega je ucenio i preveo. Pominjes otpor mi smo kao deca trcali u njihovu kancelariju da uzimamo majice, bedzeve, sibice to je prvi i zadnji put da sam bio na nekim politickim skupovima. Tada je glavno pitanje bilo da li ce policija da otkaze poslusnost rezimu. Danas je pitanje da li ce navijaci da otkazu poslusnost. I treba sve grupe samoinicijativno da se ugase da ne brukaju vise ljude koji su mladost dali za ovu subkulturu. Mozemo recimo u lov da idemo pa kad Vojvoda naredi kreni da budemo spremni.

Brate, mnogo olako pises neke stvari. Danas da iskljucis deci internet na jedno popodne izbile bi demonstracije izasli bi roditelji da jurisaju na policiju. Ne zbog gej parade nego zbog interneta jer nema dete sa cime da se igra popodne a skace mu po glavi. A kamoli da ti uvedu sankcije da moras da ides da vadis vizu kad hoces sa devojkom do Praga, Rima, Pariza itd. A da ne pricam sto bi na rafovima imao u prodavnici verovatno samo taj parizer. Ja iskreno sam spreman za sankcije, prosao sam ih, meni je normalno to, ali garantujem za 90% danasnjeg naroda ne bi mogli da sastave nedelju dana. Pominjes Djurica, a mnogo bolji je bio Borko Stefanovic. Da nije bilo pre 12/13 godina naroda na Kosovu da se odupre, jos tada bi Rosu vrsljala po tim prelazima, nego naisli na tvrdo, na gorstake. Pa kad bukne prelaz, pa kad krene Rosu pa se ne vrati, i jos sto sta, da vidis kako narod vodi pregovore a ne onaj degenerik Borko. Danas na zalost toga nema jer vreme radi svoje. Promenila se struktura i Siptara ali i nasih ljudi. Odrasla neka nova deca, a ovi uz put ojacali pomognuti zapadom. Tu smo gde smo, i nemoj da mislis da je Borko Stefanovic bio bolji od ovog lajanje na zvezde. Naprotiv. Imao sam tu nesrecu da uzivo slusam njegove pregovaracke sposobnosti. Ti na Kosovu mozes samo da se oslanjas na narod koji nece sever da da, a i to je sada postalo upitno iz milion razloga, i na odugovlacenje jer ociglegno da svet kroz koju godinu nece biti isti. Dal na lose ili na bolje za nas to niko ne zna. U glavnom, pricamo o sposobnostima onih koji su pregovarali u ime zemlje na Kosovu. U ono vreme si imao narod, imao si snagu, pa opet za malo da ubrzaju proces za 10 godina.
Sto se tice navijackih tribina ja se ne bi slozio sa tobom. Ima tribina koja reaguju ne stvari koje nisu dobre, kroz sve ove godine, koliko toliko pritiskaju da bar neko ima nesto da kaze iz centralne Srbije a da ima neku tezinu. O izlascima kada MORA da se izadje necu ni da pricam. Tako da, i ako je nekoga zahvatilo delimicno kroz tribinu nesto negativno, ne znaci da je cela tribina takva i znam tribine koje nikada nece cutati na nepravde i na probleme.
Sto se Banjske tice, verujem da je niko ne bi pominjao, a ni da bi neko u nekog upro prstom. Kada odrastu nove generacije, kada dodju ljudi koji vise ne znas ko je spijun ko komsija, onda ne gledas vise celu zajednicu isto nego se drzis pojedinaca i sa njima nesto pokusavas. Mnogo je to teza prica od onoga sto se predstavlja i sigurno da svasta moze da se napise, tj ne moze.
Otpor bio jednom i jel nam treba drugi put? U vidu bilo koga? U vidu Bunta, Srbin infa, u vidu UNS a, u vidu N1, Nove, Danasa, Direktno?


Au ljudi gde vi radite, je l vam treba radnika? :mrgreen:
Sta olako pisem, pa nisu ovi na vlasti pola godine pa da se olako pise, nego preko 10. Cekaj reci mi je l tebe nije sramota da ti neki Marko Djuric sada sedi u Vasingtonu kao ambasador Srbije? Covek koji uzivo u program vice "Aco Srbine" i skace kao da je retardiran. Pa taj covek nema dostojanstva. Koliko god mi mrzelii tu Ameriku opet oni sve konce povlace i tu treba neko ozbiljan da sedi, a oni salju bukvalno sina Dragana. I posle sto nas siptari jebu godinama. Pa evo nas je delimicno kriminal zahvatio 2009 pa smo se izborili sa tim. Problem je sto kod vecih to nije delimicno kako ti kazes. Bilo je i medju tim ljudima dobrih navijaca pa ti bude zao sto nije tu, ali kasnije shvatis da je ipak dobro sto nije bio tu. Pricas o represiji, pa meni je represija godinu ipo dana pretresanja ne pretresanja nego uvodjenja u maricu i trkeljisanja, popisivanja, sikaniranja od ove vlasti.Kada klincima zovu roditelje i kazu " jel znate gde vam je dete?"A ljudi recimo da krenu na te iste koji ih sikaniraju morali bi da idu na plasticnu operaciju pre toga. Kada ti pandur kaze da ce da te ugasi, pa kada to ne uspe onda dodje ponuda sa druge strane. Pa cak i sa trece. I ja to ovde otvoreno kazem. Pre nekog vremena svratim kod vas na forum, svracao sam ranije na sve, ali na kraju se samo vas odrzao i tu naletim kako Generalstab isto brani ovu vlast i vase ljude koji su se ocigledno prodali. Ja licno sam prosao situaciju kada se odreknes dojucerasnjih drugova sa kojima si delio sve na tim gostovanjima i sa kojima sam i danas jako dobar, ali ih nikada nisam pred NAVIJACIMA branio i opravdavao nego govorio onako kako je bilo. Sta ce bre u Beogradu bilo ko na gej paradi iz unutrasnjosti? Pa vas je tamo bre 2 miliona, 1% da je izasao to je 20 000. Vi cekate nekoga iz unutrasnjosti? Pa ljudi kada vide koja je kurcobolja tamo sto bi oni isli. Koliko je ljudi popadalo iz unutrasnjosti, a koliko iz Bg 2011? Problem je u vama. Reci ti meni da li normalno da coveka koji je jedini na lokalu pobedio ovu vlast ucenjuju za dozvolu za izgradnju Gondole? Pa ni to nije dovoljno nego kada je vec poklekao( jer je neka opstina koja jedva broji 15 000 ljudi podigla kredit da finansira istu i koja ne bi imala odakle to da vrati ) nego jos veliki Srbenda dodje da je otvori. Je l to normalno? Pa cekaj malo ti cela Srbija, pa moras i tu malenu Cajetinu da drzis pod sapom?

Ja ne znam kojim jezikom pisem? Olako pises stvari, navodio sam ovde primere sta je neki Mirko Cvetkovic nesretni bio, sto mu svestenik daje naforu on kaze ne mogu stvarno jeo sam skoro? Al jebi ga, covek u skupom odelu, ima manire, ne otvara usta bukvalno, a i kad otvori bolje da nije. Kladim se da u vreme zutih nisi ni znao ko ti vodi drzavu. Mislio si Tadic i onaj njegov savetnik kako se bese zvase. E to su bile ale, ne smes ime da im pomenes negde, ukucas ga na guglu ne postoji covek, dok nije preminu sliku nisi mogao da mu nadjes. E takvi su ti povlacili sporazume po Ujedinjenim Nacijama kada nije trebalo, odredjivali u tom kabinetu koliko ce ko stotina godina robije da dobije, ko je drzavni neprijatelj izmisljeni, kako ce bilo koga ko i pomisli nesto da jebu! Naravno da to izaziva revolt, ali od svega toga dobili smo samo ljude po zatvorima i nista vise. I ono sto im se podvukla kao greska, sad ce da je isprave ako dodju. Tako da, ko ide za ambasadora totalno mi je nebitno, po meni je cak pozeljno onaj sto ce da rani dzukele i nista da ne pipa, bolje to nego da odes kao neki pa se zavozas, Njujork je to jebi ga, Menheten, grad koji nikad ne spava.
Sto se tice navijanja i pravdanja nekog, stvari u glavnom nisu samo crne ili bele. Negde jesu, ali konkretno na severu nisu. Pa nije bas tako lako objasniti pa i navijacima i onima koji znaju al se prave ludi, da te u koje upirete prstom nista ne odlucuju na tribini jer prvi oni ne zele a drugo tako je ispravno. Neko je izabrao neki drugi put, svako bira svoj. Ti ne mozes da znas kako se sve to dogodilo, ali ljudi unutar tribine mogu. Zato unutrasnje stvari ostavi za ljude da ih unutar sebe resavaju, super ti resio svoje svaka cast, kapa dole. Sad je red na ostale onda da polako, ali sigurno se odupiru od svega toga. Jer nisi ni svestan koliko ima ljudi i dobrih i kvalitetnih ali jebi ga, precica je uvek laksa od pravog puta instiktivno je tako. Kad sretnes te sto fabrikuju te price ne znaju sta ce da ti kazu. Kad mu kazes, dobro ajde sad ides sa mnom 7 dana, spavas gde ja spavam, jedes sta i ja, vozis se cime se i ja vozim, ma svuda ides sa mnom, da vidis te avione i kamione...odma je prica pa ne nije to za njega nego znas oni tamo itd. A pri tome to je jos ova satro nasa struja. Evo slikovitije da ti objasnim.
https://srbin.info/politika/delije-razv ... du-vucicu/
https://direktno.rs/sport/fudbal/386277 ... ektno.html
Radi se o dogadjaju gde ne znam kako bi objasnio, mozda najbolje da su svi bili sem Delija, ili skoro svi. Ali nekako su nekom "logikom" ili im je tako odgovaralo, izbacili svuda da su navijaci Zvezde bili tamo. I sta se onda desava? Uz sve to izbace snimak sa svedbe od druga sa tribine i napisu "evo novog snimka sa rodjendana". Time su nesvesno i ucinili uslugu nasoj tribini, posto je na toj svadbi bilo bar 100 ljudi sa trbinine. Onda uzmes da ih sprdas sutra sa parolom iznad koje stoji barjak "novinari govna" i jos je skandirano uz to "novinari su govnari". I onda odes da procitas ove zlotvore koji su se napravili pametni i samo preneli ono sto su videli. Ali ovi debili kao nacionalno orijentisani sto zapenise vise nego ovi prvi. Po ovome ja vidim koliko je sati i sta se desava. Kad malo nakupis godina mozes svasta da cujes, vidis, nesto i iz prve ruke, da upoznas svakakve, i onda mozes da doneses za sebe makar neke zakljucke.
Ja znam koliko ima toga kod nas, za druge znam dosta ali dok nas niko ne kaci necu ni ja nikoga, i nije kod nas kao na drugim mestima, malo sve to drugacije izgleda Ne postoji ta tribina ili kolektiv koji bi opstao da je tako kako nabedjuju da jeste. Nema tog lepka koji bi mogao da polepi negde kada udje lova. Bezveze trosim i vreme i ovaj papir ovde, valjda svako moze da razume navijacki jezik kada vidi nesto, valjda toliko moze da dobaci da tamo nisu bitni tenderi, vec se vrednuju neke druge stvari.
Sto se tice poziva sa jedne, druge, trece, cetvrte strane...nemoj da brines nisi jedini, ali veruj mi da predpostavljam da svako shodno svojoj velicini dobija pozive. To su pritisci sa kojima ili umes da zivis i hendlujes i da se nosis sa njima, ili popustas i pretvaras se u sve samo ne u navijacku grupu. Nije to od ove vlasti, toga je od kada postoji navijanja.
Da li je normalno da neki satro nacionalno svesni portal kopira vest od onih koje bi navodno trebalo da mrze? Bukvalno sva besmisao staje u ova dva linka gore. Nije njima do prave vesti, nego su potrcali i jedni i drugi da diskredituju svako iz svojih razloga.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 06, 2023 6:36 pm

Burazeru, ti opet se vracas na zute. Oni su proslost niko ovde ne zeli njih da gleda ponovo. Pricamo o sadasnjoj garnituri i svi smo manje vise slozni u tome da su govna i da treba da idu. Poenta je da govna treba menjati svake 4 godine, po zasluzi i ranije, a ne da dozvolimo da govna puste korenje i kriminalizuju svaku drustvenu poru. Drugar sa tribine diplomirao istoriju poceo da radi u seoskim skolama kao nastavnik. Covek iskreno voli to i vole ga i deca. Ja ga pitao sto ne vidis da predjes u grad, da ne putujes on kaze da mu je do jaja sa seoskom decom. I onda dodje ili stranka ili nema produzenja ugovora. I evo sad radi u salonu namestaja.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 6:44 pm

Da bi dosli do nekih novih, da bi me uopste neko izvukao na glasanje pa valjda treba nesto prvo da pokaze? Pa onda da ima neke garancije sa kim nece nikako, taman obe vlasti potkaci, pa ajde da vidimo onda ko su sta su...mada na pocetku svega sam napisao da su i Dveri bile jako kvalitetan pokret, sa dobrim, ucenim kadrom. Sa mnogo profesora, sa svestenim licima, ljudima koji neguju tradicionalne vrednosti. Pa su opet uspeli da se podele, pa da u nekom trenutku vise ne znaju ko su i sta su. Jako je naivno dati posle svih ovih saznanja nekom blanko podrsku jer je slatkoreciv, a u ovom slucaju cak nije ni to, jer bez ustezanja kaze da ce ici u koaliciju ako bude moralo da se rusi. I jedni i drugi kazu. Zuti su kurac na biciklu danas, imaju eto mozda 20% i to je to, ali reklamu koju oni imaju, nema niko, ali takodje ni tapiju na pravljenje neke nove vlade budi siguran nema niko sem njih sa kim god da su u koaliciji, da ih ima 30. I kroz njihove reklame se svi reklamiraju koji su protiv ove vlasti sadasnje. Da se nas 10 odavde skupimo sad da budemo protiv drzave, odmah iz momenta dobijas N1, Novu, Direktno, Danas...kojekakve tviter naloge, instagrame, picke materine. Dobijas Kesica, Ivanovica, Olju Beckovic...itd. Dakle, ne zale para ni za nas 10, samo ako cemo da budemo protiv.
Mada moze biti da se ja u ovu danasnju politiku ne razumem nesto, ocigledno cim vas 10 kazete jedno a ja drugo, jebem li ga, ali za sebe, ja ipak mislim da se nesto razumem. Mozda za vas ne, jebi ga, ne moze da se slazu ljudi u svemu.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 06, 2023 6:49 pm

Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:Brate, mnogo olako pises neke stvari. Danas da iskljucis deci internet na jedno popodne izbile bi demonstracije izasli bi roditelji da jurisaju na policiju. Ne zbog gej parade nego zbog interneta jer nema dete sa cime da se igra popodne a skace mu po glavi. A kamoli da ti uvedu sankcije da moras da ides da vadis vizu kad hoces sa devojkom do Praga, Rima, Pariza itd. A da ne pricam sto bi na rafovima imao u prodavnici verovatno samo taj parizer. Ja iskreno sam spreman za sankcije, prosao sam ih, meni je normalno to, ali garantujem za 90% danasnjeg naroda ne bi mogli da sastave nedelju dana. Pominjes Djurica, a mnogo bolji je bio Borko Stefanovic. Da nije bilo pre 12/13 godina naroda na Kosovu da se odupre, jos tada bi Rosu vrsljala po tim prelazima, nego naisli na tvrdo, na gorstake. Pa kad bukne prelaz, pa kad krene Rosu pa se ne vrati, i jos sto sta, da vidis kako narod vodi pregovore a ne onaj degenerik Borko. Danas na zalost toga nema jer vreme radi svoje. Promenila se struktura i Siptara ali i nasih ljudi. Odrasla neka nova deca, a ovi uz put ojacali pomognuti zapadom. Tu smo gde smo, i nemoj da mislis da je Borko Stefanovic bio bolji od ovog lajanje na zvezde. Naprotiv. Imao sam tu nesrecu da uzivo slusam njegove pregovaracke sposobnosti. Ti na Kosovu mozes samo da se oslanjas na narod koji nece sever da da, a i to je sada postalo upitno iz milion razloga, i na odugovlacenje jer ociglegno da svet kroz koju godinu nece biti isti. Dal na lose ili na bolje za nas to niko ne zna. U glavnom, pricamo o sposobnostima onih koji su pregovarali u ime zemlje na Kosovu. U ono vreme si imao narod, imao si snagu, pa opet za malo da ubrzaju proces za 10 godina.
Sto se tice navijackih tribina ja se ne bi slozio sa tobom. Ima tribina koja reaguju ne stvari koje nisu dobre, kroz sve ove godine, koliko toliko pritiskaju da bar neko ima nesto da kaze iz centralne Srbije a da ima neku tezinu. O izlascima kada MORA da se izadje necu ni da pricam. Tako da, i ako je nekoga zahvatilo delimicno kroz tribinu nesto negativno, ne znaci da je cela tribina takva i znam tribine koje nikada nece cutati na nepravde i na probleme.
Sto se Banjske tice, verujem da je niko ne bi pominjao, a ni da bi neko u nekog upro prstom. Kada odrastu nove generacije, kada dodju ljudi koji vise ne znas ko je spijun ko komsija, onda ne gledas vise celu zajednicu isto nego se drzis pojedinaca i sa njima nesto pokusavas. Mnogo je to teza prica od onoga sto se predstavlja i sigurno da svasta moze da se napise, tj ne moze.
Otpor bio jednom i jel nam treba drugi put? U vidu bilo koga? U vidu Bunta, Srbin infa, u vidu UNS a, u vidu N1, Nove, Danasa, Direktno?


Au ljudi gde vi radite, je l vam treba radnika? :mrgreen:
Sta olako pisem, pa nisu ovi na vlasti pola godine pa da se olako pise, nego preko 10. Cekaj reci mi je l tebe nije sramota da ti neki Marko Djuric sada sedi u Vasingtonu kao ambasador Srbije? Covek koji uzivo u program vice "Aco Srbine" i skace kao da je retardiran. Pa taj covek nema dostojanstva. Koliko god mi mrzelii tu Ameriku opet oni sve konce povlace i tu treba neko ozbiljan da sedi, a oni salju bukvalno sina Dragana. I posle sto nas siptari jebu godinama. Pa evo nas je delimicno kriminal zahvatio 2009 pa smo se izborili sa tim. Problem je sto kod vecih to nije delimicno kako ti kazes. Bilo je i medju tim ljudima dobrih navijaca pa ti bude zao sto nije tu, ali kasnije shvatis da je ipak dobro sto nije bio tu. Pricas o represiji, pa meni je represija godinu ipo dana pretresanja ne pretresanja nego uvodjenja u maricu i trkeljisanja, popisivanja, sikaniranja od ove vlasti.Kada klincima zovu roditelje i kazu " jel znate gde vam je dete?"A ljudi recimo da krenu na te iste koji ih sikaniraju morali bi da idu na plasticnu operaciju pre toga. Kada ti pandur kaze da ce da te ugasi, pa kada to ne uspe onda dodje ponuda sa druge strane. Pa cak i sa trece. I ja to ovde otvoreno kazem. Pre nekog vremena svratim kod vas na forum, svracao sam ranije na sve, ali na kraju se samo vas odrzao i tu naletim kako Generalstab isto brani ovu vlast i vase ljude koji su se ocigledno prodali. Ja licno sam prosao situaciju kada se odreknes dojucerasnjih drugova sa kojima si delio sve na tim gostovanjima i sa kojima sam i danas jako dobar, ali ih nikada nisam pred NAVIJACIMA branio i opravdavao nego govorio onako kako je bilo. Sta ce bre u Beogradu bilo ko na gej paradi iz unutrasnjosti? Pa vas je tamo bre 2 miliona, 1% da je izasao to je 20 000. Vi cekate nekoga iz unutrasnjosti? Pa ljudi kada vide koja je kurcobolja tamo sto bi oni isli. Koliko je ljudi popadalo iz unutrasnjosti, a koliko iz Bg 2011? Problem je u vama. Reci ti meni da li normalno da coveka koji je jedini na lokalu pobedio ovu vlast ucenjuju za dozvolu za izgradnju Gondole? Pa ni to nije dovoljno nego kada je vec poklekao( jer je neka opstina koja jedva broji 15 000 ljudi podigla kredit da finansira istu i koja ne bi imala odakle to da vrati ) nego jos veliki Srbenda dodje da je otvori. Je l to normalno? Pa cekaj malo ti cela Srbija, pa moras i tu malenu Cajetinu da drzis pod sapom?

Ja ne znam kojim jezikom pisem? Olako pises stvari, navodio sam ovde primere sta je neki Mirko Cvetkovic nesretni bio, sto mu svestenik daje naforu on kaze ne mogu stvarno jeo sam skoro? Al jebi ga, covek u skupom odelu, ima manire, ne otvara usta bukvalno, a i kad otvori bolje da nije. Kladim se da u vreme zutih nisi ni znao ko ti vodi drzavu. Mislio si Tadic i onaj njegov savetnik kako se bese zvase. E to su bile ale, ne smes ime da im pomenes negde, ukucas ga na guglu ne postoji covek, dok nije preminu sliku nisi mogao da mu nadjes. E takvi su ti povlacili sporazume po Ujedinjenim Nacijama kada nije trebalo, odredjivali u tom kabinetu koliko ce ko stotina godina robije da dobije, ko je drzavni neprijatelj izmisljeni, kako ce bilo koga ko i pomisli nesto da jebu! Naravno da to izaziva revolt, ali od svega toga dobili smo samo ljude po zatvorima i nista vise. I ono sto im se podvukla kao greska, sad ce da je isprave ako dodju. Tako da, ko ide za ambasadora totalno mi je nebitno, po meni je cak pozeljno onaj sto ce da rani dzukele i nista da ne pipa, bolje to nego da odes kao neki pa se zavozas, Njujork je to jebi ga, Menheten, grad koji nikad ne spava.
Sto se tice navijanja i pravdanja nekog, stvari u glavnom nisu samo crne ili bele. Negde jesu, ali konkretno na severu nisu. Pa nije bas tako lako objasniti pa i navijacima i onima koji znaju al se prave ludi, da te u koje upirete prstom nista ne odlucuju na tribini jer prvi oni ne zele a drugo tako je ispravno. Neko je izabrao neki drugi put, svako bira svoj. Ti ne mozes da znas kako se sve to dogodilo, ali ljudi unutar tribine mogu. Zato unutrasnje stvari ostavi za ljude da ih unutar sebe resavaju, super ti resio svoje svaka cast, kapa dole. Sad je red na ostale onda da polako, ali sigurno se odupiru od svega toga. Jer nisi ni svestan koliko ima ljudi i dobrih i kvalitetnih ali jebi ga, precica je uvek laksa od pravog puta instiktivno je tako. Kad sretnes te sto fabrikuju te price ne znaju sta ce da ti kazu. Kad mu kazes, dobro ajde sad ides sa mnom 7 dana, spavas gde ja spavam, jedes sta i ja, vozis se cime se i ja vozim, ma svuda ides sa mnom, da vidis te avione i kamione...odma je prica pa ne nije to za njega nego znas oni tamo itd. A pri tome to je jos ova satro nasa struja. Evo slikovitije da ti objasnim.
https://srbin.info/politika/delije-razv ... du-vucicu/
https://direktno.rs/sport/fudbal/386277 ... ektno.html
Radi se o dogadjaju gde ne znam kako bi objasnio, mozda najbolje da su svi bili sem Delija, ili skoro svi. Ali nekako su nekom "logikom" ili im je tako odgovaralo, izbacili svuda da su navijaci Zvezde bili tamo. I sta se onda desava? Uz sve to izbace snimak sa svedbe od druga sa tribine i napisu "evo novog snimka sa rodjendana". Time su nesvesno i ucinili uslugu nasoj tribini, posto je na toj svadbi bilo bar 100 ljudi sa trbinine. Onda uzmes da ih sprdas sutra sa parolom iznad koje stoji barjak "novinari govna" i jos je skandirano uz to "novinari su govnari". I onda odes da procitas ove zlotvore koji su se napravili pametni i samo preneli ono sto su videli. Ali ovi debili kao nacionalno orijentisani sto zapenise vise nego ovi prvi. Po ovome ja vidim koliko je sati i sta se desava. Kad malo nakupis godina mozes svasta da cujes, vidis, nesto i iz prve ruke, da upoznas svakakve, i onda mozes da doneses za sebe makar neke zakljucke.
Ja znam koliko ima toga kod nas, za druge znam dosta ali dok nas niko ne kaci necu ni ja nikoga, i nije kod nas kao na drugim mestima, malo sve to drugacije izgleda Ne postoji ta tribina ili kolektiv koji bi opstao da je tako kako nabedjuju da jeste. Nema tog lepka koji bi mogao da polepi negde kada udje lova. Bezveze trosim i vreme i ovaj papir ovde, valjda svako moze da razume navijacki jezik kada vidi nesto, valjda toliko moze da dobaci da tamo nisu bitni tenderi, vec se vrednuju neke druge stvari.
Sto se tice poziva sa jedne, druge, trece, cetvrte strane...nemoj da brines nisi jedini, ali veruj mi da predpostavljam da svako shodno svojoj velicini dobija pozive. To su pritisci sa kojima ili umes da zivis i hendlujes i da se nosis sa njima, ili popustas i pretvaras se u sve samo ne u navijacku grupu. Nije to od ove vlasti, toga je od kada postoji navijanja.
Da li je normalno da neki satro nacionalno svesni portal kopira vest od onih koje bi navodno trebalo da mrze? Bukvalno sva besmisao staje u ova dva linka gore. Nije njima do prave vesti, nego su potrcali i jedni i drugi da diskredituju svako iz svojih razloga.


Sto navijackog dela tice, sve to stoji da ste jedini prozivali. Ali isto tako ja razumem i druge sto vas napadaju, pa cak i ljude sa vase tribine, da ste meki. Pa covece decenijama pricate o Zvezdi kao simbolu srpstva i vama kao cetnicima. Pa sta ti je onda cudno sto vam zameraju. A da ne pricamo kako nije isto kada 40 Fajtersa proziva i poziva nekoga, gde na stadionu bude jos 800 ljudi, ili kada to vi radite. Ja sam ranijentoliko isao u dubiozu da sam mislio da navijaci treba da osnuju stranku evo na primer Srpska Navijacka scena ili skraceno SNS :mrgreen: Zamisli marketing sprej, grafit, sablon. Kad je onaj Beli pokupio onolike glasove, pa mi bi odrali :lol:

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 6:53 pm

Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:
Au ljudi gde vi radite, je l vam treba radnika? :mrgreen:
Sta olako pisem, pa nisu ovi na vlasti pola godine pa da se olako pise, nego preko 10. Cekaj reci mi je l tebe nije sramota da ti neki Marko Djuric sada sedi u Vasingtonu kao ambasador Srbije? Covek koji uzivo u program vice "Aco Srbine" i skace kao da je retardiran. Pa taj covek nema dostojanstva. Koliko god mi mrzelii tu Ameriku opet oni sve konce povlace i tu treba neko ozbiljan da sedi, a oni salju bukvalno sina Dragana. I posle sto nas siptari jebu godinama. Pa evo nas je delimicno kriminal zahvatio 2009 pa smo se izborili sa tim. Problem je sto kod vecih to nije delimicno kako ti kazes. Bilo je i medju tim ljudima dobrih navijaca pa ti bude zao sto nije tu, ali kasnije shvatis da je ipak dobro sto nije bio tu. Pricas o represiji, pa meni je represija godinu ipo dana pretresanja ne pretresanja nego uvodjenja u maricu i trkeljisanja, popisivanja, sikaniranja od ove vlasti.Kada klincima zovu roditelje i kazu " jel znate gde vam je dete?"A ljudi recimo da krenu na te iste koji ih sikaniraju morali bi da idu na plasticnu operaciju pre toga. Kada ti pandur kaze da ce da te ugasi, pa kada to ne uspe onda dodje ponuda sa druge strane. Pa cak i sa trece. I ja to ovde otvoreno kazem. Pre nekog vremena svratim kod vas na forum, svracao sam ranije na sve, ali na kraju se samo vas odrzao i tu naletim kako Generalstab isto brani ovu vlast i vase ljude koji su se ocigledno prodali. Ja licno sam prosao situaciju kada se odreknes dojucerasnjih drugova sa kojima si delio sve na tim gostovanjima i sa kojima sam i danas jako dobar, ali ih nikada nisam pred NAVIJACIMA branio i opravdavao nego govorio onako kako je bilo. Sta ce bre u Beogradu bilo ko na gej paradi iz unutrasnjosti? Pa vas je tamo bre 2 miliona, 1% da je izasao to je 20 000. Vi cekate nekoga iz unutrasnjosti? Pa ljudi kada vide koja je kurcobolja tamo sto bi oni isli. Koliko je ljudi popadalo iz unutrasnjosti, a koliko iz Bg 2011? Problem je u vama. Reci ti meni da li normalno da coveka koji je jedini na lokalu pobedio ovu vlast ucenjuju za dozvolu za izgradnju Gondole? Pa ni to nije dovoljno nego kada je vec poklekao( jer je neka opstina koja jedva broji 15 000 ljudi podigla kredit da finansira istu i koja ne bi imala odakle to da vrati ) nego jos veliki Srbenda dodje da je otvori. Je l to normalno? Pa cekaj malo ti cela Srbija, pa moras i tu malenu Cajetinu da drzis pod sapom?

Ja ne znam kojim jezikom pisem? Olako pises stvari, navodio sam ovde primere sta je neki Mirko Cvetkovic nesretni bio, sto mu svestenik daje naforu on kaze ne mogu stvarno jeo sam skoro? Al jebi ga, covek u skupom odelu, ima manire, ne otvara usta bukvalno, a i kad otvori bolje da nije. Kladim se da u vreme zutih nisi ni znao ko ti vodi drzavu. Mislio si Tadic i onaj njegov savetnik kako se bese zvase. E to su bile ale, ne smes ime da im pomenes negde, ukucas ga na guglu ne postoji covek, dok nije preminu sliku nisi mogao da mu nadjes. E takvi su ti povlacili sporazume po Ujedinjenim Nacijama kada nije trebalo, odredjivali u tom kabinetu koliko ce ko stotina godina robije da dobije, ko je drzavni neprijatelj izmisljeni, kako ce bilo koga ko i pomisli nesto da jebu! Naravno da to izaziva revolt, ali od svega toga dobili smo samo ljude po zatvorima i nista vise. I ono sto im se podvukla kao greska, sad ce da je isprave ako dodju. Tako da, ko ide za ambasadora totalno mi je nebitno, po meni je cak pozeljno onaj sto ce da rani dzukele i nista da ne pipa, bolje to nego da odes kao neki pa se zavozas, Njujork je to jebi ga, Menheten, grad koji nikad ne spava.
Sto se tice navijanja i pravdanja nekog, stvari u glavnom nisu samo crne ili bele. Negde jesu, ali konkretno na severu nisu. Pa nije bas tako lako objasniti pa i navijacima i onima koji znaju al se prave ludi, da te u koje upirete prstom nista ne odlucuju na tribini jer prvi oni ne zele a drugo tako je ispravno. Neko je izabrao neki drugi put, svako bira svoj. Ti ne mozes da znas kako se sve to dogodilo, ali ljudi unutar tribine mogu. Zato unutrasnje stvari ostavi za ljude da ih unutar sebe resavaju, super ti resio svoje svaka cast, kapa dole. Sad je red na ostale onda da polako, ali sigurno se odupiru od svega toga. Jer nisi ni svestan koliko ima ljudi i dobrih i kvalitetnih ali jebi ga, precica je uvek laksa od pravog puta instiktivno je tako. Kad sretnes te sto fabrikuju te price ne znaju sta ce da ti kazu. Kad mu kazes, dobro ajde sad ides sa mnom 7 dana, spavas gde ja spavam, jedes sta i ja, vozis se cime se i ja vozim, ma svuda ides sa mnom, da vidis te avione i kamione...odma je prica pa ne nije to za njega nego znas oni tamo itd. A pri tome to je jos ova satro nasa struja. Evo slikovitije da ti objasnim.
https://srbin.info/politika/delije-razv ... du-vucicu/
https://direktno.rs/sport/fudbal/386277 ... ektno.html
Radi se o dogadjaju gde ne znam kako bi objasnio, mozda najbolje da su svi bili sem Delija, ili skoro svi. Ali nekako su nekom "logikom" ili im je tako odgovaralo, izbacili svuda da su navijaci Zvezde bili tamo. I sta se onda desava? Uz sve to izbace snimak sa svedbe od druga sa tribine i napisu "evo novog snimka sa rodjendana". Time su nesvesno i ucinili uslugu nasoj tribini, posto je na toj svadbi bilo bar 100 ljudi sa trbinine. Onda uzmes da ih sprdas sutra sa parolom iznad koje stoji barjak "novinari govna" i jos je skandirano uz to "novinari su govnari". I onda odes da procitas ove zlotvore koji su se napravili pametni i samo preneli ono sto su videli. Ali ovi debili kao nacionalno orijentisani sto zapenise vise nego ovi prvi. Po ovome ja vidim koliko je sati i sta se desava. Kad malo nakupis godina mozes svasta da cujes, vidis, nesto i iz prve ruke, da upoznas svakakve, i onda mozes da doneses za sebe makar neke zakljucke.
Ja znam koliko ima toga kod nas, za druge znam dosta ali dok nas niko ne kaci necu ni ja nikoga, i nije kod nas kao na drugim mestima, malo sve to drugacije izgleda Ne postoji ta tribina ili kolektiv koji bi opstao da je tako kako nabedjuju da jeste. Nema tog lepka koji bi mogao da polepi negde kada udje lova. Bezveze trosim i vreme i ovaj papir ovde, valjda svako moze da razume navijacki jezik kada vidi nesto, valjda toliko moze da dobaci da tamo nisu bitni tenderi, vec se vrednuju neke druge stvari.
Sto se tice poziva sa jedne, druge, trece, cetvrte strane...nemoj da brines nisi jedini, ali veruj mi da predpostavljam da svako shodno svojoj velicini dobija pozive. To su pritisci sa kojima ili umes da zivis i hendlujes i da se nosis sa njima, ili popustas i pretvaras se u sve samo ne u navijacku grupu. Nije to od ove vlasti, toga je od kada postoji navijanja.
Da li je normalno da neki satro nacionalno svesni portal kopira vest od onih koje bi navodno trebalo da mrze? Bukvalno sva besmisao staje u ova dva linka gore. Nije njima do prave vesti, nego su potrcali i jedni i drugi da diskredituju svako iz svojih razloga.


Sto navijackog dela tice, sve to stoji da ste jedini prozivali. Ali isto tako ja razumem i druge sto vas napadaju, pa cak i ljude sa vase tribine, da ste meki. Pa covece decenijama pricate o Zvezdi kao simbolu srpstva i vama kao cetnicima. Pa sta ti je onda cudno sto vam zameraju. A da ne pricamo kako nije isto kada 40 Fajtersa proziva i poziva nekoga, gde na stadionu bude jos 800 ljudi, ili kada to vi radite. Ja sam ranijentoliko isao u dubiozu da sam mislio da navijaci treba da osnuju stranku evo na primer Srpska Navijacka scena ili skraceno SNS :mrgreen: Zamisli marketing sprej, grafit, sablon. Kad je onaj Beli pokupio onolike glasove, pa mi bi odrali :lol:

Ok mekan, ja to zovem, vidimo malo vise ili trezvenije od drugih. Mozda se ne snabdevamo svi sa Srbin infa, Bunta i N1, mozda malo i znamo pravog zivota i ko je gde bio i sta je radio. I onda nama zameraju sto smo "meki", a u stvari te huskaju da krenes u nesto sto njima odgovara. Bezo obzira sto sam naveo primere gde smo jedini nesto radili, a uvek i za sve sto ne valja se bunili.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 06, 2023 7:04 pm

Sevastopole wrote:Da bi dosli do nekih novih, da bi me uopste neko izvukao na glasanje pa valjda treba nesto prvo da pokaze? Pa onda da ima neke garancije sa kim nece nikako, taman obe vlasti potkaci, pa ajde da vidimo onda ko su sta su...mada na pocetku svega sam napisao da su i Dveri bile jako kvalitetan pokret, sa dobrim, ucenim kadrom. Sa mnogo profesora, sa svestenim licima, ljudima koji neguju tradicionalne vrednosti. Pa su opet uspeli da se podele, pa da u nekom trenutku vise ne znaju ko su i sta su. Jako je naivno dati posle svih ovih saznanja nekom blanko podrsku jer je slatkoreciv, a u ovom slucaju cak nije ni to, jer bez ustezanja kaze da ce ici u koaliciju ako bude moralo da se rusi. I jedni i drugi kazu. Zuti su kurac na biciklu danas, imaju eto mozda 20% i to je to, ali reklamu koju oni imaju, nema niko, ali takodje ni tapiju na pravljenje neke nove vlade budi siguran nema niko sem njih sa kim god da su u koaliciji, da ih ima 30. I kroz njihove reklame se svi reklamiraju koji su protiv ove vlasti sadasnje. Da se nas 10 odavde skupimo sad da budemo protiv drzave, odmah iz momenta dobijas N1, Novu, Direktno, Danas...kojekakve tviter naloge, instagrame, picke materine. Dobijas Kesica, Ivanovica, Olju Beckovic...itd. Dakle, ne zale para ni za nas 10, samo ako cemo da budemo protiv.
Mada moze biti da se ja u ovu danasnju politiku ne razumem nesto, ocigledno cim vas 10 kazete jedno a ja drugo, jebem li ga, ali za sebe, ja ipak mislim da se nesto razumem. Mozda za vas ne, jebi ga, ne moze da se slazu ljudi u svemu.



Ja ne kazem da se razumem, ali sam ti naveo primere Cajetine i ortaka koji je radio u struci, a to je bukvalno mikron onoga sta se desava. Ja sam cini mi se i ranije pisao da tvoju tribinu iskljucivo gledam kroz ljude iz mog grada.Znam koju generaciju iznad, znam ljude s kojima sam ucio, trenirao u Slobodi, znam i sadasnju i nikada mi nece biti problem da kazem da su ljudi za pozeleti. A za Dveri jbg kada odradtes u Uzicu sama pomisao da je osnivac, predsednik iz Cacka u startu te odvoji od te opcije :mrgreen:

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 06, 2023 7:40 pm

Sevastopole wrote:Da bi dosli do nekih novih, da bi me uopste neko izvukao na glasanje pa valjda treba nesto prvo da pokaze? Pa onda da ima neke garancije sa kim nece nikako, taman obe vlasti potkaci, pa ajde da vidimo onda ko su sta su...mada na pocetku svega sam napisao da su i Dveri bile jako kvalitetan pokret, sa dobrim, ucenim kadrom. Sa mnogo profesora, sa svestenim licima, ljudima koji neguju tradicionalne vrednosti. Pa su opet uspeli da se podele, pa da u nekom trenutku vise ne znaju ko su i sta su. Jako je naivno dati posle svih ovih saznanja nekom blanko podrsku jer je slatkoreciv, a u ovom slucaju cak nije ni to, jer bez ustezanja kaze da ce ici u koaliciju ako bude moralo da se rusi. I jedni i drugi kazu. Zuti su kurac na biciklu danas, imaju eto mozda 20% i to je to, ali reklamu koju oni imaju, nema niko, ali takodje ni tapiju na pravljenje neke nove vlade budi siguran nema niko sem njih sa kim god da su u koaliciji, da ih ima 30. I kroz njihove reklame se svi reklamiraju koji su protiv ove vlasti sadasnje. Da se nas 10 odavde skupimo sad da budemo protiv drzave, odmah iz momenta dobijas N1, Novu, Direktno, Danas...kojekakve tviter naloge, instagrame, picke materine. Dobijas Kesica, Ivanovica, Olju Beckovic...itd. Dakle, ne zale para ni za nas 10, samo ako cemo da budemo protiv.
Mada moze biti da se ja u ovu danasnju politiku ne razumem nesto, ocigledno cim vas 10 kazete jedno a ja drugo, jebem li ga, ali za sebe, ja ipak mislim da se nesto razumem. Mozda za vas ne, jebi ga, ne moze da se slazu ljudi u svemu.


A sta je konkretno Vucic pokazao? Pa izdao je svoju stranku, pa je posle onog Tomu pustio niz vodu( to je mozda i jedina pozitivna stvar koju je uradio) , a bukvalno je pred izbore izlazio sa pricom da ga mesto predsednika ne zanima. Za reklamu mislim da ovima na vlasti nema pandana. Pa ovaj je na kraju i izasao iz nekog frizidera, pa spotovi, pa pozivi narodu. Televiziju da i ne pominjem. Mislim vrtimo se u krug.
https://youtu.be/842TN_zg2v4?si=3L8ax0NjiKMUkH_4
https://youtu.be/nike2p34voY?si=m86mfNXMzlQ_crkB

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 8:16 pm

Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:Da bi dosli do nekih novih, da bi me uopste neko izvukao na glasanje pa valjda treba nesto prvo da pokaze? Pa onda da ima neke garancije sa kim nece nikako, taman obe vlasti potkaci, pa ajde da vidimo onda ko su sta su...mada na pocetku svega sam napisao da su i Dveri bile jako kvalitetan pokret, sa dobrim, ucenim kadrom. Sa mnogo profesora, sa svestenim licima, ljudima koji neguju tradicionalne vrednosti. Pa su opet uspeli da se podele, pa da u nekom trenutku vise ne znaju ko su i sta su. Jako je naivno dati posle svih ovih saznanja nekom blanko podrsku jer je slatkoreciv, a u ovom slucaju cak nije ni to, jer bez ustezanja kaze da ce ici u koaliciju ako bude moralo da se rusi. I jedni i drugi kazu. Zuti su kurac na biciklu danas, imaju eto mozda 20% i to je to, ali reklamu koju oni imaju, nema niko, ali takodje ni tapiju na pravljenje neke nove vlade budi siguran nema niko sem njih sa kim god da su u koaliciji, da ih ima 30. I kroz njihove reklame se svi reklamiraju koji su protiv ove vlasti sadasnje. Da se nas 10 odavde skupimo sad da budemo protiv drzave, odmah iz momenta dobijas N1, Novu, Direktno, Danas...kojekakve tviter naloge, instagrame, picke materine. Dobijas Kesica, Ivanovica, Olju Beckovic...itd. Dakle, ne zale para ni za nas 10, samo ako cemo da budemo protiv.
Mada moze biti da se ja u ovu danasnju politiku ne razumem nesto, ocigledno cim vas 10 kazete jedno a ja drugo, jebem li ga, ali za sebe, ja ipak mislim da se nesto razumem. Mozda za vas ne, jebi ga, ne moze da se slazu ljudi u svemu.


A sta je konkretno Vucic pokazao? Pa izdao je svoju stranku, pa je posle onog Tomu pustio niz vodu( to je mozda i jedina pozitivna stvar koju je uradio) , a bukvalno je pred izbore izlazio sa pricom da ga mesto predsednika ne zanima. Za reklamu mislim da ovima na vlasti nema pandana. Pa ovaj je na kraju i izasao iz nekog frizidera, pa spotovi, pa pozivi narodu. Televiziju da i ne pominjem. Mislim vrtimo se u krug.
https://youtu.be/842TN_zg2v4?si=3L8ax0NjiKMUkH_4
https://youtu.be/nike2p34voY?si=m86mfNXMzlQ_crkB

Nikad nisi imao jacu masineriju opozicije nego danas. Sto je i logicno, nakupili se stotine miliona, naravno da sad imaju da pustaju kad treba i gde treba. I te fraze izlazi iz frizidera, i to je pokupljeno sa N1, Srbin inf a itd. Ovi danas objasnjavaju kako se ratuje medijski, ide im neverovatno dobro. Toliko dobro da oni guraju neke zute koji dal imaju 20%? Ja ne verujem. Sve fraze ustaljene u narodu nisu sa Pinka, Hepija...nego sa N1, Nove itd. Mogo je da skace bez padobrana iz aviona na Pinku, uvek su kriticari "na ceni". Nikad nije popularno "braniti", niti treba, ali to ne znaci da cu da se saglasim sa ljudima za koje mislim da ih prave budalama. Oni nekom nesto pricaju, daj mi jedno glasilo za vreme zutih koje je imalo tezinu a da je pricalo protiv njih? Nema ga! Tad nije postojao tviter, instagram, ali krenes na posao ili u skolu, na stanici te ceka uredno usrafljena kutija u kojoj su ti novine "24 sata", koje uzmes besplatno. Ispiranje ljudima mozak na centrifugu ali bukvalno. Sloba je imao Studio B, ja za zute stvarno ne znam koga su imali za opoziciju. Evo neka neko podseti mozda sam zaboravio. Ivanovic dovodio Mesica u emisije, Kesic nije znao da postoji humor i politika u istoj recenici. Bukvalno ne znam sta bi izdvojio. Mozda cak ludi Zeks sa "Nikad izvini", to je najdalji domet.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 06, 2023 8:41 pm

Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:Da bi dosli do nekih novih, da bi me uopste neko izvukao na glasanje pa valjda treba nesto prvo da pokaze? Pa onda da ima neke garancije sa kim nece nikako, taman obe vlasti potkaci, pa ajde da vidimo onda ko su sta su...mada na pocetku svega sam napisao da su i Dveri bile jako kvalitetan pokret, sa dobrim, ucenim kadrom. Sa mnogo profesora, sa svestenim licima, ljudima koji neguju tradicionalne vrednosti. Pa su opet uspeli da se podele, pa da u nekom trenutku vise ne znaju ko su i sta su. Jako je naivno dati posle svih ovih saznanja nekom blanko podrsku jer je slatkoreciv, a u ovom slucaju cak nije ni to, jer bez ustezanja kaze da ce ici u koaliciju ako bude moralo da se rusi. I jedni i drugi kazu. Zuti su kurac na biciklu danas, imaju eto mozda 20% i to je to, ali reklamu koju oni imaju, nema niko, ali takodje ni tapiju na pravljenje neke nove vlade budi siguran nema niko sem njih sa kim god da su u koaliciji, da ih ima 30. I kroz njihove reklame se svi reklamiraju koji su protiv ove vlasti sadasnje. Da se nas 10 odavde skupimo sad da budemo protiv drzave, odmah iz momenta dobijas N1, Novu, Direktno, Danas...kojekakve tviter naloge, instagrame, picke materine. Dobijas Kesica, Ivanovica, Olju Beckovic...itd. Dakle, ne zale para ni za nas 10, samo ako cemo da budemo protiv.
Mada moze biti da se ja u ovu danasnju politiku ne razumem nesto, ocigledno cim vas 10 kazete jedno a ja drugo, jebem li ga, ali za sebe, ja ipak mislim da se nesto razumem. Mozda za vas ne, jebi ga, ne moze da se slazu ljudi u svemu.


A sta je konkretno Vucic pokazao? Pa izdao je svoju stranku, pa je posle onog Tomu pustio niz vodu( to je mozda i jedina pozitivna stvar koju je uradio) , a bukvalno je pred izbore izlazio sa pricom da ga mesto predsednika ne zanima. Za reklamu mislim da ovima na vlasti nema pandana. Pa ovaj je na kraju i izasao iz nekog frizidera, pa spotovi, pa pozivi narodu. Televiziju da i ne pominjem. Mislim vrtimo se u krug.
https://youtu.be/842TN_zg2v4?si=3L8ax0NjiKMUkH_4
https://youtu.be/nike2p34voY?si=m86mfNXMzlQ_crkB

Nikad nisi imao jacu masineriju opozicije nego danas. Sto je i logicno, nakupili se stotine miliona, naravno da sad imaju da pustaju kad treba i gde treba. I te fraze izlazi iz frizidera, i to je pokupljeno sa N1, Srbin inf a itd. Ovi danas objasnjavaju kako se ratuje medijski, ide im neverovatno dobro. Toliko dobro da oni guraju neke zute koji dal imaju 20%? Ja ne verujem. Sve fraze ustaljene u narodu nisu sa Pinka, Hepija...nego sa N1, Nove itd. Mogo je da skace bez padobrana iz aviona na Pinku, uvek su kriticari "na ceni". Nikad nije popularno "braniti", niti treba, ali to ne znaci da cu da se saglasim sa ljudima za koje mislim da ih prave budalama. Oni nekom nesto pricaju, daj mi jedno glasilo za vreme zutih koje je imalo tezinu a da je pricalo protiv njih? Nema ga! Tad nije postojao tviter, instagram, ali krenes na posao ili u skolu, na stanici te ceka uredno usrafljena kutija u kojoj su ti novine "24 sata", koje uzmes besplatno. Ispiranje ljudima mozak na centrifugu ali bukvalno. Sloba je imao Studio B, ja za zute stvarno ne znam koga su imali za opoziciju. Evo neka neko podseti mozda sam zaboravio. Ivanovic dovodio Mesica u emisije, Kesic nije znao da postoji humor i politika u istoj recenici. Bukvalno ne znam sta bi izdvojio. Mozda cak ludi Zeks sa "Nikad izvini", to je najdalji domet.


100 si upravu za zute, al daj covece mani me njih. To kao da za vreme zutih pricamo o Slobi. Ovde pricamo o sadasnjoj garnituri. Postavio sam ti pitanje za Cajetinu, kao iskusan politicar si to zaobisao. Dajem ti primer coveka je radio u struci koji je 100% ispravan covek pre svega i koji treba da uci decu pravim vrednostima, a na cije je mesto dosla neka sns starleta. Hoces jos jedan. Evo moj matori je 38 godina radio u AMSS. Poceo je od vozaca, pa rukovodilac informativnog centra, pa tehnicki direktor i na kraju je i do direktora dogurao. Voleo je tu firmu nekada mislim vise i od mene. Neko bi na njegovoj funkciji danas imao najmanje svoj tehnicki pregled, a on je sa 38 punih godina radnog staza otisao na zavod i primao 17 000 pune dve godine dok nije otisao u penziju. I dalje zivi u pradedinoj kuci. Ne onoj od 10m2, nego kucom pored od mozda 40m2 koju smo uspeli da malo renoviramo kada je keva uzela otpremninu.Zasto? Zato sto je u AMSS usao SNS. Na kraju cuvenog AMSS se onaj veseli Butulija i ubio. Sad mi odgovori ako mozes bez zutih ovih ili onih je l to normalno?

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Zalgiris » Mon Nov 06, 2023 9:41 pm

Koja cobanska demagogija. Kao sto rekoh, ovu demagogiju je Vucic usavrsio, a imbecili je popasli. Kao da smo mi gledatelji pinka, a ti mali Vucic koji gostuje kod Jovane Jeremic, pa lupetas sta stignes. Ili jos gore kad one kalasture sa N1 postave Vucicu konkretno pitanje, a on krene da lupeta o Djilasu, bivsima, o nekom Solaku i kaze sve o nekim ljudima od pre 20 godina, ali ni jednog sekunda ne odgovori na postavljeno.
Do skoro si pokusavao da nam objasnis kako smo, na kraju krajeva, mi samo navijaci i kako nemamo ni snage ni mehanizma da se bavimo politikom i da menjamo tu bilo sta. Da treba da nas zanimaju samo nacionalni interesi. Evo necemo pricati o platama, benzinu, skolstvu, laznim diplomama, laznim nacionalstima, laznoj opoziciji, ministrima, znackama, ubistvima
Konkretno te pitam za gay paradu. Zasto je danas gay parada na steroidima u odnosu na period zutaca? Zasto danas imamo gay zastave i standove i izloge po gradu, kad je Vucic prava prica, desna, patriotska...Zasto Vucic koji je tolika srbenda i toliko nacionalno svestan, postavlja retko glupu i poprilicno retardiranu lezbejsku pedercinu za premijerku? Cime je ta kreatura to zasluzila?
Kako to da toliko svesnoj tribini ne smeta pozivanje Blera, Sredera i ostalih zlocinaca od strane srbende Vucica? Kako uopste objasnjavas taj montipajtnovski cin, bas bih voleo da cujem.
Sto se tice Kosova...opet teska demagogija. Nasao se 1001 razlog zasto je danas tako kako jeste i da su za sve krivi oni bivsi. Te gorstaci, te barikade, te Rosu nije smela da prdne... E pa danas, a i vec duze vreme, Rosu sme i da prdne i da upucava i da postrojava nas narod dole. Svaki dan nekom upadaju u kucu, pretresaju, hapse pred decom i na poslu, pucaju na decu, ubijaju ljude, pale nam domove...znaci nista pod milim Bogom se ne razlikuje. Nije kao da nemamo nikog dole, pa da ne znamo
Dao si sve od sebe da odbranis ovu vlast, bespotrebno si se polomio da se poseres po svim zutima ikad. Bespotrebno , jer niko ovde ne misli nista dobro o njima, pa da ti o njima pises eseje ovde vec danima. Niti iko misli da ce se oni vratiti na vlast, jer ce ovaj tvoj opet lagano da ih osakati.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 10:43 pm

Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:
A sta je konkretno Vucic pokazao? Pa izdao je svoju stranku, pa je posle onog Tomu pustio niz vodu( to je mozda i jedina pozitivna stvar koju je uradio) , a bukvalno je pred izbore izlazio sa pricom da ga mesto predsednika ne zanima. Za reklamu mislim da ovima na vlasti nema pandana. Pa ovaj je na kraju i izasao iz nekog frizidera, pa spotovi, pa pozivi narodu. Televiziju da i ne pominjem. Mislim vrtimo se u krug.
https://youtu.be/842TN_zg2v4?si=3L8ax0NjiKMUkH_4
https://youtu.be/nike2p34voY?si=m86mfNXMzlQ_crkB

Nikad nisi imao jacu masineriju opozicije nego danas. Sto je i logicno, nakupili se stotine miliona, naravno da sad imaju da pustaju kad treba i gde treba. I te fraze izlazi iz frizidera, i to je pokupljeno sa N1, Srbin inf a itd. Ovi danas objasnjavaju kako se ratuje medijski, ide im neverovatno dobro. Toliko dobro da oni guraju neke zute koji dal imaju 20%? Ja ne verujem. Sve fraze ustaljene u narodu nisu sa Pinka, Hepija...nego sa N1, Nove itd. Mogo je da skace bez padobrana iz aviona na Pinku, uvek su kriticari "na ceni". Nikad nije popularno "braniti", niti treba, ali to ne znaci da cu da se saglasim sa ljudima za koje mislim da ih prave budalama. Oni nekom nesto pricaju, daj mi jedno glasilo za vreme zutih koje je imalo tezinu a da je pricalo protiv njih? Nema ga! Tad nije postojao tviter, instagram, ali krenes na posao ili u skolu, na stanici te ceka uredno usrafljena kutija u kojoj su ti novine "24 sata", koje uzmes besplatno. Ispiranje ljudima mozak na centrifugu ali bukvalno. Sloba je imao Studio B, ja za zute stvarno ne znam koga su imali za opoziciju. Evo neka neko podseti mozda sam zaboravio. Ivanovic dovodio Mesica u emisije, Kesic nije znao da postoji humor i politika u istoj recenici. Bukvalno ne znam sta bi izdvojio. Mozda cak ludi Zeks sa "Nikad izvini", to je najdalji domet.


100 si upravu za zute, al daj covece mani me njih. To kao da za vreme zutih pricamo o Slobi. Ovde pricamo o sadasnjoj garnituri. Postavio sam ti pitanje za Cajetinu, kao iskusan politicar si to zaobisao. Dajem ti primer coveka je radio u struci koji je 100% ispravan covek pre svega i koji treba da uci decu pravim vrednostima, a na cije je mesto dosla neka sns starleta. Hoces jos jedan. Evo moj matori je 38 godina radio u AMSS. Poceo je od vozaca, pa rukovodilac informativnog centra, pa tehnicki direktor i na kraju je i do direktora dogurao. Voleo je tu firmu nekada mislim vise i od mene. Neko bi na njegovoj funkciji danas imao najmanje svoj tehnicki pregled, a on je sa 38 punih godina radnog staza otisao na zavod i primao 17 000 pune dve godine dok nije otisao u penziju. I dalje zivi u pradedinoj kuci. Ne onoj od 10m2, nego kucom pored od mozda 40m2 koju smo uspeli da malo renoviramo kada je keva uzela otpremninu.Zasto? Zato sto je u AMSS usao SNS. Na kraju cuvenog AMSS se onaj veseli Butulija i ubio. Sad mi odgovori ako mozes bez zutih ovih ili onih je l to normalno?

Mi za vreme zutih nismo imali gde da pricamo o Slobi. Da jesmo, mozda bi neke stvari bile bolje uradjene, neke mozda i ne bi bile, danas imas tu mogucnost da pricas, da razmenjujes misljenja, imas mnogo slobode i mnogo mesta na kojima mozes da potrazis istinu. Ali, svakako da je ona na terenu najbolja. Konkretno za Cajetinu, brate, jel me zajebavas samo mi to reci? Daj da pricamo o prodaji fabrika za 1 evro ili za bud zasto, odvodjenje gomile fabrika u stecaj, o tome da jedan Kragujevac ostane bez Zastave itd. Sta bre ovde nabrajate slucajeve uciteljice, konobarice i te srceparajuce price. Dal ste vi svesni koliko je ova zemlja opljackana pod zutima? Dal ste svesni koliko milionera pa i milijardera imaju? Dal ste svesni sta je jedan Miskovic radio sa zemljom? Ja bukvalno ne verujem sta citam, ili ste bili mnogo mladi ili ste prespavali neke delove zivota.

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Mon Nov 06, 2023 10:55 pm

Opet svi o jednom, ti o necemu drugom...
Gde ti je Miskovic sad i za koliko je kupio Sava Centar?
Za koliko je Aca Bosanac(koji bre Aca Bosanac) kupio Geneks Kulu?

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Nov 06, 2023 11:05 pm

Pa jel mislis da se sad ista drugacije radi? Pogledaj samo kakve ugovore s drzavom sklapaju Juzna Backa, GAT, Karin, Montop...ovo su samo neke novosadske firme. Zlo kolko para se pokrade. Ima ih jos nekoliko ozbiljnih samo iz Ns. Gde je tu Beograd koji je 6-7 puta veci od NS, Nis, Kragujevac... Piso sam gore o procentima. Neki dan citam vest da je za skolu u ns montop potpisao ugovor na cca 8milki evra za objekat od 4000 m². Gde drzava (grad) obezbedjuje plac,komunalno opremanje itd. Red velicine, stambena zgrada te kvadrature, sa troskom placa,opremanja i kompletne izgradnje u ns izađe oko 1000-1100 e/m². Pa ti vidi kako se krade. To je samo jedna skola
Choose Life

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 11:09 pm

Zalgiris wrote:Koja cobanska demagogija. Kao sto rekoh, ovu demagogiju je Vucic usavrsio, a imbecili je popasli. Kao da smo mi gledatelji pinka, a ti mali Vucic koji gostuje kod Jovane Jeremic, pa lupetas sta stignes. Ili jos gore kad one kalasture sa N1 postave Vucicu konkretno pitanje, a on krene da lupeta o Djilasu, bivsima, o nekom Solaku i kaze sve o nekim ljudima od pre 20 godina, ali ni jednog sekunda ne odgovori na postavljeno.
Do skoro si pokusavao da nam objasnis kako smo, na kraju krajeva, mi samo navijaci i kako nemamo ni snage ni mehanizma da se bavimo politikom i da menjamo tu bilo sta. Da treba da nas zanimaju samo nacionalni interesi. Evo necemo pricati o platama, benzinu, skolstvu, laznim diplomama, laznim nacionalstima, laznoj opoziciji, ministrima, znackama, ubistvima
Konkretno te pitam za gay paradu. Zasto je danas gay parada na steroidima u odnosu na period zutaca? Zasto danas imamo gay zastave i standove i izloge po gradu, kad je Vucic prava prica, desna, patriotska...Zasto Vucic koji je tolika srbenda i toliko nacionalno svestan, postavlja retko glupu i poprilicno retardiranu lezbejsku pedercinu za premijerku? Cime je ta kreatura to zasluzila?
Kako to da toliko svesnoj tribini ne smeta pozivanje Blera, Sredera i ostalih zlocinaca od strane srbende Vucica? Kako uopste objasnjavas taj montipajtnovski cin, bas bih voleo da cujem.
Sto se tice Kosova...opet teska demagogija. Nasao se 1001 razlog zasto je danas tako kako jeste i da su za sve krivi oni bivsi. Te gorstaci, te barikade, te Rosu nije smela da prdne... E pa danas, a i vec duze vreme, Rosu sme i da prdne i da upucava i da postrojava nas narod dole. Svaki dan nekom upadaju u kucu, pretresaju, hapse pred decom i na poslu, pucaju na decu, ubijaju ljude, pale nam domove...znaci nista pod milim Bogom se ne razlikuje. Nije kao da nemamo nikog dole, pa da ne znamo
Dao si sve od sebe da odbranis ovu vlast, bespotrebno si se polomio da se poseres po svim zutima ikad. Bespotrebno , jer niko ovde ne misli nista dobro o njima, pa da ti o njima pises eseje ovde vec danima. Niti iko misli da ce se oni vratiti na vlast, jer ce ovaj tvoj opet lagano da ih osakati.

Dzabe sad ta prica o nacionalnim interesima, kad tebe zanima i cist vazduh i to sto uciteljica nema da ode na more i sto Beograd tone u vodi i ne znam sta jos.
Za gej paradu konkretno da ti odgovorim. Poslednji su jedni otisli sa te ulice jer su videli da ih je taj dan na ulici bilo 100. Uradili sta su mogli koliko sam cuo, sve ostalo je pitanje za sve vas ostale. Gde ste??? Nemoj ti mene da pitas, nego ja tebe da pitam gde si da izadjes kad treba? Za Evro paradu ne znam sta bi tek rekao. Gde si?
Sto se tice premijerke nam drage, mazali smo je govnima poprilicno puta, i verovatno jedini smo to radili. Za gej paradu smo skandirali protiv Vucica, prvo zbog politickog stava, ne zato sto nismo uzeli titulu. Ja premijera nikada necu moci da svarim, ali da nemamo gej brakove, da nemamo gej usvajanja dece, ja sam zadovoljan time ako je ovo cena. U Crnoj Gori moraju nakaze da idu da bi sklapali brakove, ovde to jos nije doslo, a ako ne daj Boze dodje videcemo. Ocigledno da sve ima svoju cenu tako sam bar utesio sebe da gledam na to. Beograd je i onako pederski grad nema tu sta, sve sto ne valja iz unutrasnjosti je napunilo ovaj grad, svi koji hoce da zive tim degenerisanim zivotom su tu, plus krug dvojke, plus Rusi, migranti itd.
Sto se Kosova tice, svoje misljenje sam rekao stranicu dve iza, nema potrebe da se ponavljam procitaj ako ti se cita. Za Blera i Sredera uzas i katastrofa, ali je to uradjeno u trenutku kada je imao verovatno 70% podrske naroda, tako je proslo kako je proslo. U to neko vreme recimo je bio miting naroda sa Kosova u centru grada. Sem 150 Delija i par Grobara, nikoga nisam video na tom mitingu od navijackog sveta. A nije da se nije vikalo sve i svasta. Tako da, mnogo puta smo iskazali neslaganje sa stvarima koje se rade, ali izdaja, potpis usmeni, pismeni...nece tek tako proci sa skandiranjem budi ubedjen u to. To sto i dalje traje neki status kvo jer treba dobro razmisliti sta raditi, ne znaci da niko sa odobravanjem gleda na stvari koje se desavaju, ali imas i koga da pitas i ko da te posavetuje iz prve ruke.
Last edited by Sevastopole on Mon Nov 06, 2023 11:19 pm, edited 1 time in total.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 11:13 pm

друг члан wrote:Pa jel mislis da se sad ista drugacije radi? Pogledaj samo kakve ugovore s drzavom sklapaju Juzna Backa, GAT, Karin, Montop...ovo su samo neke novosadske firme. Zlo kolko para se pokrade. Ima ih jos nekoliko ozbiljnih samo iz Ns. Gde je tu Beograd koji je 6-7 puta veci od NS, Nis, Kragujevac... Piso sam gore o procentima. Neki dan citam vest da je za skolu u ns montop potpisao ugovor na cca 8milki evra za objekat od 4000 m². Gde drzava (grad) obezbedjuje plac,komunalno opremanje itd. Red velicine, stambena zgrada te kvadrature, sa troskom placa,opremanja i kompletne izgradnje u ns izađe oko 1000-1100 e/m². Pa ti vidi kako se krade. To je samo jedna skola

E, da si ovo imao da procitas negde 2001.2.3.4.5.6..7.8.9...mozda bi ti bilo jasnije. Kad ti odu sve fabrike i firme koje su drzale citave gradove. Sad kad se tocak odmotao da nema dalje, sad da pricamo o Juznoj Backoj, Gatu itd. Mi na Marakani imamo Maxi koji je Janjusevic nekom magijom otkupio zemljiste koje ni Zvezda ne moze da uknjizi kao svoje, on je sebi uzeo zemljiste. Ovi danas su amateri za gospodu od revolucija na ovamo.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Nov 06, 2023 11:42 pm

Nema sta da citam. Sa vecinom vlasnika ili direktora tih firmi sam se sretao kroz posao, i tad se davalo samo se ne secam u kom procentu. O ovima mogu da kazem jer znam iz prve ruke. Kao sto rekoh, to po bg moze biti samo x5,6,7. O nekim drzavnim projektima bi se tek dalo pricati, npr. izgradnja pruge bg-ns-su. Taj GAT ili Jb za koje ti mislis da nisu neki igraci, varas se grdno. Bilo je tu radova na kopovima (rude), Bor, Smederevo. Ovaj iz gata hapsen po cg na dan izbora doso s lovom da miti ljude. A te fabrike koje pominjes da su drzale gradove...pa kod mene u opstini ih je bilo nekoliko. I vecina je prsla 90ih. Roditelji su mi radili u takvoj jednoj firmi. Ko je radio 2000ih radi i danas
Choose Life

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 11:53 pm

друг члан wrote:Nema sta da citam. Sa vecinom vlasnika ili direktora tih firmi sam se sretao kroz posao, i tad se davalo samo se ne secam u kom procentu. O ovima mogu da kazem jer znam iz prve ruke. Kao sto rekoh, to po bg moze biti samo x5,6,7. O nekim drzavnim projektima bi se tek dalo pricati, npr. izgradnja pruge bg-ns-su. Taj GAT ili Jb za koje ti mislis da nisu neki igraci, varas se grdno. Bilo je tu radova na kopovima (rude), Bor, Smederevo. Ovaj iz gata hapsen po cg na dan izbora doso s lovom da miti ljude. A te fabrike koje pominjes da su drzale gradove...pa kod mene u opstini ih je bilo nekoliko. I vecina je prsla 90ih. Roditelji su mi radili u takvoj jednoj firmi. Ko je radio 2000ih radi i danas


Sigurno recimo u seceranama i dalje rade kod Koleta, evo on mi prvi pade na pamet.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Tue Nov 07, 2023 12:10 am

Pa te secerane kako su radile 90ih tako i danas rade. Konkretno ona u Baču.Evo npr. imas i kontra primer Tarket u Backoj Palanci bila odlicna firma 90ih, tad se zvao sintelon i s pocetka 2000ih, danas je prosecna firma gde se vise niko ne gura da radi
Choose Life

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Tue Nov 07, 2023 12:22 am

Ja govorim o tome kako su ljudi svojevremeno dolazili do maltene pocetnog bogatstva, za jedan evro itd.

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby shark23 » Tue Nov 07, 2023 12:46 am

Au brate Sevastopole, upetljao si se kao pile u kucinu :D lepo ti gore Zalgiris navede razloge zbog cega bi valjalo ovi da lete, ti na to odgovoris sta je Sever uradio povodom toga i upires prtsom u druge grupe. Nije ovde rec sta je ko i koliko radio nego da svi trebamo biti slozni da ovi treba da se menjaju. Sad pricas o privatizacijama za 1 evro, pa sto kad je dosao sns nije nesto od toga istrazeno i neko odgovarao? Bukvalno jos jedan razlog zasto ovi treba da lete!
Uporedjujes sta je bilo sa Kosovom pre 2012 i posle, a bukvalno isti kurac bi bio i da su uloge bile obrnute, kao da i jedni i drugi ne igraju kako im zapad svira. Kao sto ce biti isti kurac i ko god bude dosao posle ovih izbora, pa i ako ovi ostanu.
Svi su apsolutno ista govna, ali ljudima je pun kurac istih ljudi i ako treba neko da nas jebe makar nek to bude neko drugi, to je poenta po meni.
Zato bas ruzno zvuci kako pokusavas ovde ljude da odvracas od glasanja, izjednacavas jedne i druge, a opet stajes na stranu sadasnjeg rezima.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests