Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Sun Nov 05, 2023 4:12 pm

Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:O cemu pricamo covek je uspeo da kupi, posvadja sve nacionalne struje u zemlji. Nazalost i navijace.Kada je nekim bednim Fajtersima nudjeno obezbedjenje splavova po Bgu, onda nema vise o toj temi sta da se pise. Ejjjj.Pisite ljudi, pricajte ne opravdavajte do jucerasnje saborce koju su se prodali nego uperite prstom u njih, dzaba nam sve ako izgubimo drzavu.Licno nisam glasao 15 godina. Ovaj put moram i moj glas ide Milosu "Francuzu". Kako objasnjavate parizer majku nam jebem u prokletu.

Izgleda da se ljudima vise svidja vreme kada je po 200/300 navijaca bilo po raznim kazamatima KP domovima, istraznim zatvorima, bekstvima. I to vrlo cesto zbog udara koji ti nadju kuci na pretresu, ili sto si razbio staklo na stadionu lezis 6 meseci istrage itd. Da ne nabrajam sad monstruozne rezone zutih prema navijacima i koje su kazne delili. Pa kad ti sude za razbojnistvo od pre 10 godina, pa pod njihovom vladavinom dobijes umesto godinu, dve, zato sto si "clan navijacke grupe". Nisu oni gasili navijace jer hoce fudbal u zemlji kao u Engleskoj da bude, nego su gasili navijace jer znaju odakle duva.
Ovo sto si ti naveo kao primer, se zove slabost navijackog pokreta. Sta je problem da se kaze neka hvala? Jel probao to neko da uradi? Zato sto su navijaci slabi na "raskos" koji im se nudi, ajde da vratimo zute da nas jebu i jaja da nam ovaj put utrpaju, da bi bili posteni, po stekovima, po zatvorima...onda cemo biti valjda zadovoljni?
Ko je kriv navijackom pokretu sto je CEO se upetljao u nesto u sta nije trebao? Samo je pitanje ko je koliko celu tribinu uvukao u sve sto ne treba. Ja pokusavam da gledam kroz prizmu i obicnog coveka(koji su podpali pod uticaj ovih zlotvora iha haj), ali se trudim i da gledam kroz navijacke oci buducnost. Ni jedni ni drugi izgleda ne vide dobro stvari.
Ja ne mogu da verujem da su ljudi spremni da glasaju za neku nacionalnu opciju, koja sada otvoreno govori da ce ici zajedno sa nekim ko kaze da je Srebrenica genocid, da je gej okej, da Kosovo...ko zna sta i misle o njemu, sa ljudima koji vredjaju Patrijarha, sa ljudima koji ko zna kako ce se postaviti prema Republici Srpskoj prema Crnoj Gori, prema Rusiji(Crna Gora se odcepalia 2006., Republika Srpska valjda ima ovde ljudi koji mogu da uporede danasnje odnose i one od pre 15 godina)...i jos gomilu stvari koje se zanemariju. I da ce davati legitimitet ko zna cemu sve time sto ce napaviti udruzenje koje ce voditi Srbiju svuda samo ne tamo gde bi mi hteli, ali bukvalno u svakoj sferi zivota. Nemoj da racunate da ce za njihovo vreme "pogresno odstampani udzbenik iz biologije" neko da povuce, oni to ne rade, oni hapse onog ko se pobuni protiv toga, nemoj da ocekujete da cemo centimetar jedan napredovati na Kosovu. Mozda ako im gazde kazu, dodjite na vlast povucicemo 3 koraka nazad da se narod malo smiri, pa cemo posle 5 napred kad dodje vreme. Jedino tako, inace za njih se zna ko su i sta su, kakvi su bili prema nama, prema obicnom narodu. O aferama njihovim, ja vidim da ljudi ovde imaju amneziju, ali kad ih niko ne pise necu ni ja, bas me zanima dal iko od ovih 30 ogodisnjaka zna ista iz proslosti ove zemlje.
Jednostavno, vidim da ljudi nisu svesni sta i koga guraju da dodje da vodi drzavu. Tema je da se preskace u sirokom luku, ali nerealno koliko ljudi ne vide i koliko su ostrasceni.

Ti opet po zutima. Oni su i otisli upravo zbog takvih stvari. Danas ne pricamo o njima.Ti izgleda gledas i izbore kroz navijacki zivot. I meni je to fokus bio za vreme zutih, ali danas na to gledam daleko sire, valjda to ide sa godinama. Ja kapiram da je tvoja grupa bila glavna na udaru zutih, mi smo imali mnogo srece, a nije da nas nije bilo na ulici u to vreme. Evo da se bolje upoznamo, ja sam odrastao u 10 m2 u kuci koju je pravio moj pradeda, znas koji kompleks to vuce za dete koje nema gde da pozove drugare iz odelenja na rodjendan?Jbg moji nisu hteli u partiju, ubili nam jednog clana porodice.Na svaku mobilizaciju 90-tih bar 2 clana su isla. Pradede i sa babine i sa dedine strane Solunci.Cukundeda Srpsko-Turski ratovi. 15 godina radim kao konj i dalje nemam svoj krov nad glavom nego sa zenom zivim kao podstanar. Od tih 15 godina, 10 godina je ista vlast. U banci me oduvaju prelagano za kredit. Imam zemlju na periferiji grada, ali me dusa boli da je prodam kada znam koliko je neko radio da je kupi, da ostane u porodici. Moje vreme istice, a ne zelim da mi se deca seljakaju svako malo. Sto je najgore to nije ni blizu kakve sudbine imaju druge porodice. Prodji malo Srbijom i dalje ljudi kada duva vetar ostaju bez struje i dalje ljudi kada je susa nemaju vode. Bitno je da imamo Beograd na vodi. I dalje ljudi nemaju asfalt do kuce. I onaj sto ima bolje da ga nema u kakvom je stanju.A slusamo price o ekonomskom tigru. Gledamo najgori drustveni sljam po vilama. Je l ima neki predstavnik seljaka u skupstini, jel njihov glas ne treba da se cuje? Je l ima neko ko predstavlja radnike? Imaju, mnogi se pozivaju na njih, a da nemaju godinu radnog staza. Bitno je da pedere imamo. O cemu bre ti pricas? Vade nam Kinezi rude, predstavljaju nam Kineze kao rod rodjeni, a jedna su od poganijih nacija. Malopre izadjem da bacim smece i naletim na penzionera kako brlja po kontenjeru. Ekonomski tigar. Mogao bih satima, ali vec mi je muka

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby lost&found » Sun Nov 05, 2023 4:31 pm

Sevastopole wrote:Ja ne mogu da verujem da su ljudi spremni da glasaju za neku nacionalnu opciju, koja sada otvoreno govori da ce ici zajedno sa nekim ko kaze da je Srebrenica genocid, da je gej okej, da Kosovo...ko zna sta i misle o njemu

Kako je to tačno drugačije od trenutne situacije?

enbidzi1 wrote:Ja cu najozbiljnije za sns da glasam, neka, jebes narod sto nema za leba i sto su ove cene, i sto odlazi kosovo na finjaka, samo da navijac ne robija vise kao pod zutim.

Bukvalno. "First world problems"

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 2:01 am

enbidzi1 wrote:Ispostavice se i da je arno gujon najobicnije govno.

Ovde se prica o navijackoj budućnosti pod eventualnim zutima haha koji su ugl vecinski poodavno u stranci koja je provalila srz navijaca srpskih i drzi ih kombinacijama na udici, zato i sve manje ljudi na stadionu i tako i treba, sto pre da propadne ta trula priča, nema budućnosti običnog coveka sa ovima, kamoli navijaca. Ali dobro, glasajmo za vucica i sns, da vec jednom i sto brze propadnemo svi. Ja cu najozbiljnije za sns da glasam, neka, jebes narod sto nema za leba i sto su ove cene, i sto odlazi kosovo na finjaka, samo da navijac ne robija vise kao pod zutim. Samo da se ne vrate zuti, da ne daju granice kosovu, policiju, institucije sve, pozivni broj, ambasadu u bg kao ovi trenutni i to je ok.

Jebi ga, to je kad ljudi misle da su ti preletaci vodili zute a ne recimo Miki Rakic, ili Saper itd. Imao si premijera i predsednika koji se nisu mesali u svoje poslove. Ajmo jos jednom za one koji ne znaju i za one koji se prave ludi a znaju...zuti, najveci fasisti posle drugog svetskog rata koji su hodali ovom zemljom. Ovo mozda ti razumes ali ne mozes od ostrascenosti da lepo stavis stvari gde koja ide. Ali nema veze, lupicemo glavom o zid pa cemo videti ko je u pravu. Najgrdja stvar da se ponavlja 5. oktobar, gde su nacionalno svesni ljudi glasali da skinu Milosevica jer su mislili da ce doci neki novi, bolji. Da i medju tim sto dolaze ima nacionalno svesnih ljudi. Ali tada niko nije mogao da zna kakvi ce biti, danas 100%, 1/1 znas sta ce biti nema potrebe da nagadjas. Ne samo za navijanje nego za bukvalno svaku tacku koja boli prosecnog Srbina. Da nece nesto bolje od ovih da urade mozda? Bilo sta?

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 2:10 am

Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:O cemu pricamo covek je uspeo da kupi, posvadja sve nacionalne struje u zemlji. Nazalost i navijace.Kada je nekim bednim Fajtersima nudjeno obezbedjenje splavova po Bgu, onda nema vise o toj temi sta da se pise. Ejjjj.Pisite ljudi, pricajte ne opravdavajte do jucerasnje saborce koju su se prodali nego uperite prstom u njih, dzaba nam sve ako izgubimo drzavu.Licno nisam glasao 15 godina. Ovaj put moram i moj glas ide Milosu "Francuzu". Kako objasnjavate parizer majku nam jebem u prokletu.

Izgleda da se ljudima vise svidja vreme kada je po 200/300 navijaca bilo po raznim kazamatima KP domovima, istraznim zatvorima, bekstvima. I to vrlo cesto zbog udara koji ti nadju kuci na pretresu, ili sto si razbio staklo na stadionu lezis 6 meseci istrage itd. Da ne nabrajam sad monstruozne rezone zutih prema navijacima i koje su kazne delili. Pa kad ti sude za razbojnistvo od pre 10 godina, pa pod njihovom vladavinom dobijes umesto godinu, dve, zato sto si "clan navijacke grupe". Nisu oni gasili navijace jer hoce fudbal u zemlji kao u Engleskoj da bude, nego su gasili navijace jer znaju odakle duva.
Ovo sto si ti naveo kao primer, se zove slabost navijackog pokreta. Sta je problem da se kaze neka hvala? Jel probao to neko da uradi? Zato sto su navijaci slabi na "raskos" koji im se nudi, ajde da vratimo zute da nas jebu i jaja da nam ovaj put utrpaju, da bi bili posteni, po stekovima, po zatvorima...onda cemo biti valjda zadovoljni?
Ko je kriv navijackom pokretu sto je CEO se upetljao u nesto u sta nije trebao? Samo je pitanje ko je koliko celu tribinu uvukao u sve sto ne treba. Ja pokusavam da gledam kroz prizmu i obicnog coveka(koji su podpali pod uticaj ovih zlotvora iha haj), ali se trudim i da gledam kroz navijacke oci buducnost. Ni jedni ni drugi izgleda ne vide dobro stvari.
Ja ne mogu da verujem da su ljudi spremni da glasaju za neku nacionalnu opciju, koja sada otvoreno govori da ce ici zajedno sa nekim ko kaze da je Srebrenica genocid, da je gej okej, da Kosovo...ko zna sta i misle o njemu, sa ljudima koji vredjaju Patrijarha, sa ljudima koji ko zna kako ce se postaviti prema Republici Srpskoj prema Crnoj Gori, prema Rusiji(Crna Gora se odcepalia 2006., Republika Srpska valjda ima ovde ljudi koji mogu da uporede danasnje odnose i one od pre 15 godina)...i jos gomilu stvari koje se zanemariju. I da ce davati legitimitet ko zna cemu sve time sto ce napaviti udruzenje koje ce voditi Srbiju svuda samo ne tamo gde bi mi hteli, ali bukvalno u svakoj sferi zivota. Nemoj da racunate da ce za njihovo vreme "pogresno odstampani udzbenik iz biologije" neko da povuce, oni to ne rade, oni hapse onog ko se pobuni protiv toga, nemoj da ocekujete da cemo centimetar jedan napredovati na Kosovu. Mozda ako im gazde kazu, dodjite na vlast povucicemo 3 koraka nazad da se narod malo smiri, pa cemo posle 5 napred kad dodje vreme. Jedino tako, inace za njih se zna ko su i sta su, kakvi su bili prema nama, prema obicnom narodu. O aferama njihovim, ja vidim da ljudi ovde imaju amneziju, ali kad ih niko ne pise necu ni ja, bas me zanima dal iko od ovih 30 ogodisnjaka zna ista iz proslosti ove zemlje.
Jednostavno, vidim da ljudi nisu svesni sta i koga guraju da dodje da vodi drzavu. Tema je da se preskace u sirokom luku, ali nerealno koliko ljudi ne vide i koliko su ostrasceni.

Ti opet po zutima. Oni su i otisli upravo zbog takvih stvari. Danas ne pricamo o njima.Ti izgleda gledas i izbore kroz navijacki zivot. I meni je to fokus bio za vreme zutih, ali danas na to gledam daleko sire, valjda to ide sa godinama. Ja kapiram da je tvoja grupa bila glavna na udaru zutih, mi smo imali mnogo srece, a nije da nas nije bilo na ulici u to vreme. Evo da se bolje upoznamo, ja sam odrastao u 10 m2 u kuci koju je pravio moj pradeda, znas koji kompleks to vuce za dete koje nema gde da pozove drugare iz odelenja na rodjendan?Jbg moji nisu hteli u partiju, ubili nam jednog clana porodice.Na svaku mobilizaciju 90-tih bar 2 clana su isla. Pradede i sa babine i sa dedine strane Solunci.Cukundeda Srpsko-Turski ratovi. 15 godina radim kao konj i dalje nemam svoj krov nad glavom nego sa zenom zivim kao podstanar. Od tih 15 godina, 10 godina je ista vlast. U banci me oduvaju prelagano za kredit. Imam zemlju na periferiji grada, ali me dusa boli da je prodam kada znam koliko je neko radio da je kupi, da ostane u porodici. Moje vreme istice, a ne zelim da mi se deca seljakaju svako malo. Sto je najgore to nije ni blizu kakve sudbine imaju druge porodice. Prodji malo Srbijom i dalje ljudi kada duva vetar ostaju bez struje i dalje ljudi kada je susa nemaju vode. Bitno je da imamo Beograd na vodi. I dalje ljudi nemaju asfalt do kuce. I onaj sto ima bolje da ga nema u kakvom je stanju.A slusamo price o ekonomskom tigru. Gledamo najgori drustveni sljam po vilama. Je l ima neki predstavnik seljaka u skupstini, jel njihov glas ne treba da se cuje? Je l ima neko ko predstavlja radnike? Imaju, mnogi se pozivaju na njih, a da nemaju godinu radnog staza. Bitno je da pedere imamo. O cemu bre ti pricas? Vade nam Kinezi rude, predstavljaju nam Kineze kao rod rodjeni, a jedna su od poganijih nacija. Malopre izadjem da bacim smece i naletim na penzionera kako brlja po kontenjeru. Ekonomski tigar. Mogao bih satima, ali vec mi je muka

Zutima se desio pogrom, gde je na hiljade ljudi u jednom danu izbeglo iz Juznog dela, poginulo 28 ljudi, desilo im se da Siptari proglase nezavisnost Kosova i da se sve zavrsi na nekom mitingu podrske. Mnogo se njima krupnih stvari izdesavalo, samo ovde dve su neoprostive, pa nisu otisli sa vlasti ni zbog jedne od te dve stvari. Posle 99. kada si zvanicno izgubio rat, pa ove dve stvari, mi danas pricamo o pozivnim brojevima, tablicama i Plazma keksu, kada si sateran uza zid da nema gde vise.
Danas, ja ne znam kako bi izgledala ova dva dogadjaja da imas tvitere, instagrame, dronove...picke materine. Tada je to prolazilo kao da se nista nije desilo.
Pa prvo sto ce da urade kada patriote omognu zutima da dodju na vlast je da isporuce ljude koji su se dznuli da se brane od terora Kurtija i zapada koji hoce posto poto da ubrza sve jer vec ima dovoljno muka po Ukrajini.
U svakom slucaju, crni ovi, crni oni...ja toliko bar postujem sebe da ne dam glas nikome, ali bukvalno da covek cupa kosu kada cita da je spas glasati za nacionalnu opciju koja ce se pridruziti starima zlotvorima i to ne kriju ni jedni ni drugi.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Драгољупче » Mon Nov 06, 2023 6:51 am

Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:Izgleda da se ljudima vise svidja vreme kada je po 200/300 navijaca bilo po raznim kazamatima KP domovima, istraznim zatvorima, bekstvima. I to vrlo cesto zbog udara koji ti nadju kuci na pretresu, ili sto si razbio staklo na stadionu lezis 6 meseci istrage itd. Da ne nabrajam sad monstruozne rezone zutih prema navijacima i koje su kazne delili. Pa kad ti sude za razbojnistvo od pre 10 godina, pa pod njihovom vladavinom dobijes umesto godinu, dve, zato sto si "clan navijacke grupe". Nisu oni gasili navijace jer hoce fudbal u zemlji kao u Engleskoj da bude, nego su gasili navijace jer znaju odakle duva.
Ovo sto si ti naveo kao primer, se zove slabost navijackog pokreta. Sta je problem da se kaze neka hvala? Jel probao to neko da uradi? Zato sto su navijaci slabi na "raskos" koji im se nudi, ajde da vratimo zute da nas jebu i jaja da nam ovaj put utrpaju, da bi bili posteni, po stekovima, po zatvorima...onda cemo biti valjda zadovoljni?
Ko je kriv navijackom pokretu sto je CEO se upetljao u nesto u sta nije trebao? Samo je pitanje ko je koliko celu tribinu uvukao u sve sto ne treba. Ja pokusavam da gledam kroz prizmu i obicnog coveka(koji su podpali pod uticaj ovih zlotvora iha haj), ali se trudim i da gledam kroz navijacke oci buducnost. Ni jedni ni drugi izgleda ne vide dobro stvari.
Ja ne mogu da verujem da su ljudi spremni da glasaju za neku nacionalnu opciju, koja sada otvoreno govori da ce ici zajedno sa nekim ko kaze da je Srebrenica genocid, da je gej okej, da Kosovo...ko zna sta i misle o njemu, sa ljudima koji vredjaju Patrijarha, sa ljudima koji ko zna kako ce se postaviti prema Republici Srpskoj prema Crnoj Gori, prema Rusiji(Crna Gora se odcepalia 2006., Republika Srpska valjda ima ovde ljudi koji mogu da uporede danasnje odnose i one od pre 15 godina)...i jos gomilu stvari koje se zanemariju. I da ce davati legitimitet ko zna cemu sve time sto ce napaviti udruzenje koje ce voditi Srbiju svuda samo ne tamo gde bi mi hteli, ali bukvalno u svakoj sferi zivota. Nemoj da racunate da ce za njihovo vreme "pogresno odstampani udzbenik iz biologije" neko da povuce, oni to ne rade, oni hapse onog ko se pobuni protiv toga, nemoj da ocekujete da cemo centimetar jedan napredovati na Kosovu. Mozda ako im gazde kazu, dodjite na vlast povucicemo 3 koraka nazad da se narod malo smiri, pa cemo posle 5 napred kad dodje vreme. Jedino tako, inace za njih se zna ko su i sta su, kakvi su bili prema nama, prema obicnom narodu. O aferama njihovim, ja vidim da ljudi ovde imaju amneziju, ali kad ih niko ne pise necu ni ja, bas me zanima dal iko od ovih 30 ogodisnjaka zna ista iz proslosti ove zemlje.
Jednostavno, vidim da ljudi nisu svesni sta i koga guraju da dodje da vodi drzavu. Tema je da se preskace u sirokom luku, ali nerealno koliko ljudi ne vide i koliko su ostrasceni.

Ti opet po zutima. Oni su i otisli upravo zbog takvih stvari. Danas ne pricamo o njima.Ti izgleda gledas i izbore kroz navijacki zivot. I meni je to fokus bio za vreme zutih, ali danas na to gledam daleko sire, valjda to ide sa godinama. Ja kapiram da je tvoja grupa bila glavna na udaru zutih, mi smo imali mnogo srece, a nije da nas nije bilo na ulici u to vreme. Evo da se bolje upoznamo, ja sam odrastao u 10 m2 u kuci koju je pravio moj pradeda, znas koji kompleks to vuce za dete koje nema gde da pozove drugare iz odelenja na rodjendan?Jbg moji nisu hteli u partiju, ubili nam jednog clana porodice.Na svaku mobilizaciju 90-tih bar 2 clana su isla. Pradede i sa babine i sa dedine strane Solunci.Cukundeda Srpsko-Turski ratovi. 15 godina radim kao konj i dalje nemam svoj krov nad glavom nego sa zenom zivim kao podstanar. Od tih 15 godina, 10 godina je ista vlast. U banci me oduvaju prelagano za kredit. Imam zemlju na periferiji grada, ali me dusa boli da je prodam kada znam koliko je neko radio da je kupi, da ostane u porodici. Moje vreme istice, a ne zelim da mi se deca seljakaju svako malo. Sto je najgore to nije ni blizu kakve sudbine imaju druge porodice. Prodji malo Srbijom i dalje ljudi kada duva vetar ostaju bez struje i dalje ljudi kada je susa nemaju vode. Bitno je da imamo Beograd na vodi. I dalje ljudi nemaju asfalt do kuce. I onaj sto ima bolje da ga nema u kakvom je stanju.A slusamo price o ekonomskom tigru. Gledamo najgori drustveni sljam po vilama. Je l ima neki predstavnik seljaka u skupstini, jel njihov glas ne treba da se cuje? Je l ima neko ko predstavlja radnike? Imaju, mnogi se pozivaju na njih, a da nemaju godinu radnog staza. Bitno je da pedere imamo. O cemu bre ti pricas? Vade nam Kinezi rude, predstavljaju nam Kineze kao rod rodjeni, a jedna su od poganijih nacija. Malopre izadjem da bacim smece i naletim na penzionera kako brlja po kontenjeru. Ekonomski tigar. Mogao bih satima, ali vec mi je muka

Zutima se desio pogrom, gde je na hiljade ljudi u jednom danu izbeglo iz Juznog dela, poginulo 28 ljudi, desilo im se da Siptari proglase nezavisnost Kosova i da se sve zavrsi na nekom mitingu podrske. Mnogo se njima krupnih stvari izdesavalo, samo ovde dve su neoprostive, pa nisu otisli sa vlasti ni zbog jedne od te dve stvari. Posle 99. kada si zvanicno izgubio rat, pa ove dve stvari, mi danas pricamo o pozivnim brojevima, tablicama i Plazma keksu, kada si sateran uza zid da nema gde vise.
Danas, ja ne znam kako bi izgledala ova dva dogadjaja da imas tvitere, instagrame, dronove...picke materine. Tada je to prolazilo kao da se nista nije desilo.
Pa prvo sto ce da urade kada patriote omognu zutima da dodju na vlast je da isporuce ljude koji su se dznuli da se brane od terora Kurtija i zapada koji hoce posto poto da ubrza sve jer vec ima dovoljno muka po Ukrajini.
U svakom slucaju, crni ovi, crni oni...ja toliko bar postujem sebe da ne dam glas nikome, ali bukvalno da covek cupa kosu kada cita da je spas glasati za nacionalnu opciju koja ce se pridruziti starima zlotvorima i to ne kriju ni jedni ni drugi.

Ne znam da je neko napisao da je "spas" glasati za bilo koga. Opet ponavljam tema je odvratna, ali meni je licno muka da gledam neke Djurice ( pa onoakvi se maltretiraju u skoli, to je onaj lik iz "Lajanje na Zvezde" koji jedini ne bezi sa casa), ove iz Srpske Liste da ne pominjem, pa neki Sinisa Mali, pa onaj Orlic koji kad poraste bice Vucic itd, itd. Da ti neko prihvati francusko nemacki plan da jedno prica u Briselu, drugo u zemlji. Pa evo i ta ZSO sada vise nije ono sto je trebala da bude, a on to ne sme da kaze. Banjsku vise niko ni ne pominje, a proslo je jedva 40 dana. Dao je siptarima jedinu vojno policijsku pobedu. Lozi narod godinama kako ce da udje kako nema kreni stani kurac palac. Plasi narod sankcijama, pa daj ih sunce ti jebem da konacno ne uvozimo krompir i luk, da zivimo od sebe. Glasao bi ja za ovog zlatiborskog cobanina( bio sam mu u kuci upoznao porodicu retko normalni ljudi koji gle cuda ne zive u vili), ali i njega je ucenio i preveo. Pominjes otpor mi smo kao deca trcali u njihovu kancelariju da uzimamo majice, bedzeve, sibice to je prvi i zadnji put da sam bio na nekim politickim skupovima. Tada je glavno pitanje bilo da li ce policija da otkaze poslusnost rezimu. Danas je pitanje da li ce navijaci da otkazu poslusnost. I treba sve grupe samoinicijativno da se ugase da ne brukaju vise ljude koji su mladost dali za ovu subkulturu. Mozemo recimo u lov da idemo pa kad Vojvoda naredi kreni da budemo spremni.

User avatar
ineks
Posts: 19
Joined: Fri Jun 29, 2018 1:14 pm
Location: Tamerlan

Re: Izbori decembar 2023

Postby ineks » Mon Nov 06, 2023 8:28 am

Image
Vote or die! supported by P.Diddy. :geek: ultras no tribina :geek:
air to the teddy bear

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 11:12 am

Драгољупче wrote:
Sevastopole wrote:
Драгољупче wrote:Ti opet po zutima. Oni su i otisli upravo zbog takvih stvari. Danas ne pricamo o njima.Ti izgleda gledas i izbore kroz navijacki zivot. I meni je to fokus bio za vreme zutih, ali danas na to gledam daleko sire, valjda to ide sa godinama. Ja kapiram da je tvoja grupa bila glavna na udaru zutih, mi smo imali mnogo srece, a nije da nas nije bilo na ulici u to vreme. Evo da se bolje upoznamo, ja sam odrastao u 10 m2 u kuci koju je pravio moj pradeda, znas koji kompleks to vuce za dete koje nema gde da pozove drugare iz odelenja na rodjendan?Jbg moji nisu hteli u partiju, ubili nam jednog clana porodice.Na svaku mobilizaciju 90-tih bar 2 clana su isla. Pradede i sa babine i sa dedine strane Solunci.Cukundeda Srpsko-Turski ratovi. 15 godina radim kao konj i dalje nemam svoj krov nad glavom nego sa zenom zivim kao podstanar. Od tih 15 godina, 10 godina je ista vlast. U banci me oduvaju prelagano za kredit. Imam zemlju na periferiji grada, ali me dusa boli da je prodam kada znam koliko je neko radio da je kupi, da ostane u porodici. Moje vreme istice, a ne zelim da mi se deca seljakaju svako malo. Sto je najgore to nije ni blizu kakve sudbine imaju druge porodice. Prodji malo Srbijom i dalje ljudi kada duva vetar ostaju bez struje i dalje ljudi kada je susa nemaju vode. Bitno je da imamo Beograd na vodi. I dalje ljudi nemaju asfalt do kuce. I onaj sto ima bolje da ga nema u kakvom je stanju.A slusamo price o ekonomskom tigru. Gledamo najgori drustveni sljam po vilama. Je l ima neki predstavnik seljaka u skupstini, jel njihov glas ne treba da se cuje? Je l ima neko ko predstavlja radnike? Imaju, mnogi se pozivaju na njih, a da nemaju godinu radnog staza. Bitno je da pedere imamo. O cemu bre ti pricas? Vade nam Kinezi rude, predstavljaju nam Kineze kao rod rodjeni, a jedna su od poganijih nacija. Malopre izadjem da bacim smece i naletim na penzionera kako brlja po kontenjeru. Ekonomski tigar. Mogao bih satima, ali vec mi je muka

Zutima se desio pogrom, gde je na hiljade ljudi u jednom danu izbeglo iz Juznog dela, poginulo 28 ljudi, desilo im se da Siptari proglase nezavisnost Kosova i da se sve zavrsi na nekom mitingu podrske. Mnogo se njima krupnih stvari izdesavalo, samo ovde dve su neoprostive, pa nisu otisli sa vlasti ni zbog jedne od te dve stvari. Posle 99. kada si zvanicno izgubio rat, pa ove dve stvari, mi danas pricamo o pozivnim brojevima, tablicama i Plazma keksu, kada si sateran uza zid da nema gde vise.
Danas, ja ne znam kako bi izgledala ova dva dogadjaja da imas tvitere, instagrame, dronove...picke materine. Tada je to prolazilo kao da se nista nije desilo.
Pa prvo sto ce da urade kada patriote omognu zutima da dodju na vlast je da isporuce ljude koji su se dznuli da se brane od terora Kurtija i zapada koji hoce posto poto da ubrza sve jer vec ima dovoljno muka po Ukrajini.
U svakom slucaju, crni ovi, crni oni...ja toliko bar postujem sebe da ne dam glas nikome, ali bukvalno da covek cupa kosu kada cita da je spas glasati za nacionalnu opciju koja ce se pridruziti starima zlotvorima i to ne kriju ni jedni ni drugi.

Ne znam da je neko napisao da je "spas" glasati za bilo koga. Opet ponavljam tema je odvratna, ali meni je licno muka da gledam neke Djurice ( pa onoakvi se maltretiraju u skoli, to je onaj lik iz "Lajanje na Zvezde" koji jedini ne bezi sa casa), ove iz Srpske Liste da ne pominjem, pa neki Sinisa Mali, pa onaj Orlic koji kad poraste bice Vucic itd, itd. Da ti neko prihvati francusko nemacki plan da jedno prica u Briselu, drugo u zemlji. Pa evo i ta ZSO sada vise nije ono sto je trebala da bude, a on to ne sme da kaze. Banjsku vise niko ni ne pominje, a proslo je jedva 40 dana. Dao je siptarima jedinu vojno policijsku pobedu. Lozi narod godinama kako ce da udje kako nema kreni stani kurac palac. Plasi narod sankcijama, pa daj ih sunce ti jebem da konacno ne uvozimo krompir i luk, da zivimo od sebe. Glasao bi ja za ovog zlatiborskog cobanina( bio sam mu u kuci upoznao porodicu retko normalni ljudi koji gle cuda ne zive u vili), ali i njega je ucenio i preveo. Pominjes otpor mi smo kao deca trcali u njihovu kancelariju da uzimamo majice, bedzeve, sibice to je prvi i zadnji put da sam bio na nekim politickim skupovima. Tada je glavno pitanje bilo da li ce policija da otkaze poslusnost rezimu. Danas je pitanje da li ce navijaci da otkazu poslusnost. I treba sve grupe samoinicijativno da se ugase da ne brukaju vise ljude koji su mladost dali za ovu subkulturu. Mozemo recimo u lov da idemo pa kad Vojvoda naredi kreni da budemo spremni.

Brate, mnogo olako pises neke stvari. Danas da iskljucis deci internet na jedno popodne izbile bi demonstracije izasli bi roditelji da jurisaju na policiju. Ne zbog gej parade nego zbog interneta jer nema dete sa cime da se igra popodne a skace mu po glavi. A kamoli da ti uvedu sankcije da moras da ides da vadis vizu kad hoces sa devojkom do Praga, Rima, Pariza itd. A da ne pricam sto bi na rafovima imao u prodavnici verovatno samo taj parizer. Ja iskreno sam spreman za sankcije, prosao sam ih, meni je normalno to, ali garantujem za 90% danasnjeg naroda ne bi mogli da sastave nedelju dana. Pominjes Djurica, a mnogo bolji je bio Borko Stefanovic. Da nije bilo pre 12/13 godina naroda na Kosovu da se odupre, jos tada bi Rosu vrsljala po tim prelazima, nego naisli na tvrdo, na gorstake. Pa kad bukne prelaz, pa kad krene Rosu pa se ne vrati, i jos sto sta, da vidis kako narod vodi pregovore a ne onaj degenerik Borko. Danas na zalost toga nema jer vreme radi svoje. Promenila se struktura i Siptara ali i nasih ljudi. Odrasla neka nova deca, a ovi uz put ojacali pomognuti zapadom. Tu smo gde smo, i nemoj da mislis da je Borko Stefanovic bio bolji od ovog lajanje na zvezde. Naprotiv. Imao sam tu nesrecu da uzivo slusam njegove pregovaracke sposobnosti. Ti na Kosovu mozes samo da se oslanjas na narod koji nece sever da da, a i to je sada postalo upitno iz milion razloga, i na odugovlacenje jer ociglegno da svet kroz koju godinu nece biti isti. Dal na lose ili na bolje za nas to niko ne zna. U glavnom, pricamo o sposobnostima onih koji su pregovarali u ime zemlje na Kosovu. U ono vreme si imao narod, imao si snagu, pa opet za malo da ubrzaju proces za 10 godina.
Sto se tice navijackih tribina ja se ne bi slozio sa tobom. Ima tribina koja reaguju ne stvari koje nisu dobre, kroz sve ove godine, koliko toliko pritiskaju da bar neko ima nesto da kaze iz centralne Srbije a da ima neku tezinu. O izlascima kada MORA da se izadje necu ni da pricam. Tako da, i ako je nekoga zahvatilo delimicno kroz tribinu nesto negativno, ne znaci da je cela tribina takva i znam tribine koje nikada nece cutati na nepravde i na probleme.
Sto se Banjske tice, verujem da je niko ne bi pominjao, a ni da bi neko u nekog upro prstom. Kada odrastu nove generacije, kada dodju ljudi koji vise ne znas ko je spijun ko komsija, onda ne gledas vise celu zajednicu isto nego se drzis pojedinaca i sa njima nesto pokusavas. Mnogo je to teza prica od onoga sto se predstavlja i sigurno da svasta moze da se napise, tj ne moze.
Otpor bio jednom i jel nam treba drugi put? U vidu bilo koga? U vidu Bunta, Srbin infa, u vidu UNS a, u vidu N1, Nove, Danasa, Direktno?

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby svuda.prisutan » Mon Nov 06, 2023 11:50 am

Al' ga spinujes... Ko je pomenuo Borka? Citam upis, kao da licno predsednik pise. :mrgreen: Ti se bas vodis po principu: "boljeg nemamo, gori nam ne treba". Da odjebu i zuti i ovi trenutni, jer ono sto su zapoceli zuti, ovi zavrsavaju. Mi kao drzava, imamo bezbroj problema, gde god da se okrenes. Ali ovi su uhvatili sve moguce jasle, svuda upravljaju, i svi zavise od njih, pa i "opozicija". Na Kosmetu je sve moguce dao siptarima, sendvicarima a i ostalim gradjanima se direktno pokenjao u lice kada je dovodio razne amerikance, britance, nemce na svojim mitinzima, a isti ti su su dali svoj glas za bombardovanje nase zemlje.
Nema promena, voleo bih, ali sumnjam da je to moguce. Ovaj ce da jase do daljnjeg, koliko god se lozili da ce pasti, nece taj pasti, jer je pametan, i zna kad, sta, kako.

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Mon Nov 06, 2023 11:59 am

Dobro Sevastopolje, glasacemo za Vucica, dobijace se tenderi i kranovi i dalje,a i klub ce da ti bude prvak u fudbalu svake sezone,budi bez brige.
Sto se zutih tice, oni su represijom pokusali da ugase navijacke grupe, ali su dobili kontra efekat(nikad jace navijacke grupe)
Itekako su imali sramotnih poteza, bili su apsolutno antisrpska i antinarodna vlast, ali nisu imali ni blizu apsolutnu vlast kao ovi sad. Setimo se i koliko su problema imali sa ulicom, koliko je bilo demonstracija s neredima itd, a onda je dosao ovaj i NO MORE(i to na engleskom). Sada imamo vodje navijaca u raznim kombinama, pravljenju zgrada, politickim odborima, a kad zatreba bice i batinasi. Sta je sve ova vlast uradila, trebalo bi svaki drugi dan da bude neki protest koliko su zla i stete naneli i koliko ce tek,a svi cute, gledaju,trpe, a neki zbog licnih interesa jednostavno nece nista da urade jer im situacija odgovara.

DRAGOLJUPCE, koga briga za asfalt tamo u nekom Sevojnu, bitno je da se gradi Bgd na vodi i da tu sija i sljasti, da se prodaju stanovi, obrcu se sume. Bgd je ionako sve sto ce da ostane od Srbije ako se ovako nastavi, doduse mogli bi i zu da postanemo manjina jer imamo ruse, turke, arape, kineze, a to sto ti nemas stan i radis za platu od 60000 i govore ti kako je to dobra plata samo ti ne znas s njom da upravljas, to je tvoj problem. Sreca pa ti zena ne sere kako si nesposoban i ne govori kako su se drugi snasli, a ti ne,a drzava zi je lepo pruzila mogućnost da odes u amerikE i vozis kamion ili u Cesku da radis pa da nesto zaradis,a sta bi ti falilo i da kao mnogi odes u nemacku da peres dupeta svabama. Drzava ti pruza mnogo mogućnosti, npr da si zavrsio za nutricionistu, mogao bi u Uzicu da radis u bolnici za 55000 dinara, ali nisi hteo da ucis. Mogao bi da se preselis u Loznicu i da radis u kineskoj firmi za 62689 din mesecno, dovela drzava investitore, posla ima, imas i velelepni moderni stadion odmah kraj bolnice, doduse bolnica je malo ruinirana koliko se secam kad sam bio u Lo poslom nekim, ali zato imas stadion odmah pored. Tako ti je i u Le, imas stadion, a plate su u proseku 42343 dinara sto je sasvim ok samo ako je redovno.
Last edited by No al calcio moderno on Mon Nov 06, 2023 12:07 pm, edited 1 time in total.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 12:02 pm

svuda.prisutan wrote:Al' ga spinujes... Ko je pomenuo Borka? Citam upis, kao da licno predsednik pise. :mrgreen: Ti se bas vodis po principu: "boljeg nemamo, gori nam ne treba". Da odjebu i zuti i ovi trenutni, jer ono sto su zapoceli zuti, ovi zavrsavaju. Mi kao drzava, imamo bezbroj problema, gde god da se okrenes. Ali ovi su uhvatili sve moguce jasle, svuda upravljaju, i svi zavise od njih, pa i "opozicija". Na Kosmetu je sve moguce dao siptarima, sendvicarima a i ostalim gradjanima se direktno pokenjao u lice kada je dovodio razne amerikance, britance, nemce na svojim mitinzima, a isti ti su su dali svoj glas za bombardovanje nase zemlje.
Nema promena, voleo bih, ali sumnjam da je to moguce. Ovaj ce da jase do daljnjeg, koliko god se lozili da ce pasti, nece taj pasti, jer je pametan, i zna kad, sta, kako.

Spin majstor, kako drugacije? Doduse los, posto si me raskrinkao jebi ga. Ja se vodim po principu pesme jedne dobre grupe a stih pocinje "ljudi slabo pamte to je ovde problem"...Zamisli vlast sve uzurpirala? A koja vlast pa nije to uradila od Tita na ovamo?
Ja sam ogorcen sto se Kosova tice, i sve hocu da verujem da je to sticaj raznih okolnosti. Nije tako bilo do pre godinu dana drasticno. Ali sam 300% ubedjen kad zajasu ovi, da nece ni pokusati bilo sta da urade za Kosovo. Politicari treba da se bave politikom, i ne znam koliko ljudi mogu da dobace, ali to je politika. Ja mislim da se recimo Taci ne bi smeo da vozi Gazivodama u nekom trenutku da nije pusten to da uradi. A sto bi ga neko pustio? Pa verovatno zato sto je bolje da on kakav god da je, pobedi jer mozda sa njim moze vise da se prica, tacnije manje da pritiska. Ovo je sad moje slobodno tumacenje nekih stvari, ali eto neka razmisle ljudi malo. Sta meni vredi Kostunica patriota koji isporuci sve sto moze, pusti da mu ode Kosovo i jos ko zna sta sve, politicar je tu da se maze govnima, da pliva u njima ako treba i da trazi resenje na ovaj ili onaj nacin. Ako ce to za konacan ishod da ima ono sto treba, jeftina je ta voznja onda. Tako nekako gledam i za ostale nenormalne poteze, koje politicari prave.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Nov 06, 2023 12:06 pm

Sustina je da nema sustinske razlike izmedju ove garniture i one pre njih. Mali broj ljudi se promenio, dobar deo promenio dres i opet nas jašu. Apsolutno znak jednakosti moze da se stavi. Upravljao zapad preko ambasada i tad i sad. Gurali pederluk i tad i sad, Kosmet im visi kao kamen oko vrata koga bi se najradije ratosiljali i tad i sad. Krali,bogatili se sve isto na grbači naroda. Od svakog javnog posla koji vidite da se radi, most,put, kanalizacija,voda,skola,vrtic,dom zdravlja, sve sto vidite da finansira drzava 20-30 % se vraca stranci. To vam mogu zivotom garantovati. Vracalo se i za vreme prethodnih, ne znam u kom obimu, nisam tad radio,bio sam student. Znam sigurno da jeste. Pa saberite kolike su investicije u to,koliko nas to skuplje kosta zbog lopova.
O profilu ljudi koji su pri vrhu vec 30 godina dzaba i pricati.
Choose Life

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 12:17 pm

No al calcio moderno wrote:Dobro Sevastopolje, glasacemo za Vucica, dobijace se tenderi i kranovi i dalje,a i klub ce da ti bude prvak u fudbalu svake sezone,budi bez brige.
Sto se zutih tice, oni su represijom pokusali da ugase navijacke grupe, ali su dobili kontra efekat(nikad jace navijacke grupe)
Itekako su imali sramotnih poteza, bili su apsolutno antisrpska i antinarodna vlast, ali nisu imali ni blizu apsolutnu vlast kao ovi sad. Setimo se i koliko su problema imali sa ulicom, koliko je bilo demonstracija s neredima itd, a onda je dosao ovaj i NO MORE(i to na engleskom). Sada imamo vodje navijaca u raznim kombinama, pravljenju zgrada, politickim odborima, a kad zatreba bice i batinasi. Sta je sve ova vlast uradila, trebalo bi svaki drugi dan da bude neki protest koliko su zla i stete naneli i koliko ce tek,a svi cute, gledaju,trpe, a neki zbog licnih interesa jednostavno nece nista da urade jer im situacija odgovara.

Pa ja znam sta svakog pogotovu neaktivnog navijaca koji ovde dolazi(a takvih je 80% verovatno), zulja. I znam koliko je lako kad si se vec odrekao svoje tribine, sta vise, mrzis je, da pljujes tudju. Pa to ti je bukvalno zabava kada o svojoj imas misljenje koje imas. Ovde ima vise takvih grupa. I tacno znam na sta su se navijaci upecali i sta zulja. Pa zulja svakog i ko ide na utakmice sada sve to. I kompleksiraju se svi. Ali, da cutim zato sto nekoga bije takav glas, a mislim da imam sta da kazem, ne pada mi na pamet. Nemam razlog da cutim. Sto ste otisli svi sa ulica? Meni to nije jasno? Kako je za poslednju gej paradu samo jedna grupa pokusala kako tako nesto da uradi? Gde su bili tada ostali? Gde su ljudi kada dodje evro "prajd", pa treba sutra u ogledalo da se pogledas jebem mu misa? I zaslepljeni time "kranovi, titule itd", stvarno ce ljudi da glasaju kontra. A stanje na terenu malo drugacije kaze od toga. Onaj ko je pravio danasnju sliku o navijacima, objasnio je neke stvari. Kad stavis da su huligani eto ti ih puta 10, kad kazes da su se prodali i da su placeni eto ih podeljeno sa 10.
Imali smo mi borbe jos 2014. neke, kada su nam nevidljivi ljudi bacali letke ispred tribine sa sadrzinom "braco ove godine se potpisuje izdaja", al nikom nije bilo jasno ko je, pa kad se posle koji mesec prikazalo lice opozicije, bukvalno da uzmes sam sebe da bijes pesnicama da si naseo na ono propagandu, samo im je jos falio Nemacki avion onaj iz drugog svetskog rata da izbace letke.
Ja razumem ogorcenje na navijacki pokret jer se pokazao preslab kada se drugom metodom ide, ali nije sve za isti kos, a tek je posebno to sto vam iz ociju sevaju munje i gromovi kada se pomene sever, a ispostavice se na kraju da je on jedini nesto i radio. Dupli apsurd. Ja znam gde smo mi bili kad je trebalo a vi?
Dokle god se ovo ne razbije kao neki mit, navijacka populacija, pogotovu ona koja sedi kuci godinama a ovde je za tastaturom ce nas nazivati sendvicarima, podguznim muvama, biznismeima itd. A da sednemo da vidimo ko je sta uradio, mislim da bi se postideli.
Necu dalje da uvlacim tribinu jer sigurno ni ogroman deo ljudi sa nje ne deli ove stavove oko politike, ali vidim gde vodi prica pa da prekratim to da se ne mucimo i ne okolisamo.
Pitao sam pre par stranica, ako smo mi placeni(sto se podrazumeva naravno), gde su ostale tribine Srbije da vec jedno 2/3 godine uzastopno skandiraju izdajniku ili sta god?

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 12:37 pm

No al calcio moderno wrote:
DRAGOLJUPCE, koga briga za asfalt tamo u nekom Sevojnu, bitno je da se gradi Bgd na vodi i da tu sija i sljasti, da se prodaju stanovi, obrcu se sume. Bgd je ionako sve sto ce da ostane od Srbije ako se ovako nastavi, doduse mogli bi i zu da postanemo manjina jer imamo ruse, turke, arape, kineze, a to sto ti nemas stan i radis za platu od 60000 i govore ti kako je to dobra plata samo ti ne znas s njom da upravljas, to je tvoj problem. Sreca pa ti zena ne sere kako si nesposoban i ne govori kako su se drugi snasli, a ti ne,a drzava zi je lepo pruzila mogućnost da odes u amerikE i vozis kamion ili u Cesku da radis pa da nesto zaradis,a sta bi ti falilo i da kao mnogi odes u nemacku da peres dupeta svabama. Drzava ti pruza mnogo mogućnosti, npr da si zavrsio za nutricionistu, mogao bi u Uzicu da radis u bolnici za 55000 dinara, ali nisi hteo da ucis. Mogao bi da se preselis u Loznicu i da radis u kineskoj firmi za 62689 din mesecno, dovela drzava investitore, posla ima, imas i velelepni moderni stadion odmah kraj bolnice, doduse bolnica je malo ruinirana koliko se secam kad sam bio u Lo poslom nekim, ali zato imas stadion odmah pored. Tako ti je i u Le, imas stadion, a plate su u proseku 42343 dinara sto je sasvim ok samo ako je redovno.

Jebi ga, ja sad samo mogu stvarno iz perspektive Beograda da kazem stvari. Ali ja ne mogu da se setim kad je Beograd bio prazniji kada dodju neki praznici i ovi praznici rada, pa uzimaju svi sastavljaju ako je pred vikend. To je jedno 5 dana vozis auto i gledas kad ces na drugi da naidjes. Ja se u ekonomiju ne razumem, moguce da si 100% u pravu za unutrasnjost, ali Beograd...ne znam coveka koji nije bio na moru, dal iz svoje zgrade, dal ovako u drustvu totalno nebitno. Nisam ja siguran da bar ovde ljudi sastavljaju kraj sa krajem. Ovo je ono bez ikakvih cifara jer ih stvarno ne znam, ali znam sta vidim svojim ocima i ne treba da budes neki matematicar za ovo. Pa ljudima su propali protesti jer je doslo vreme letovanja, ja ne znam jel treba nesto vise od toga da bi se reklo da bar u Beogradu, nije zivot toliko los da se boris za egzistenciju.

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby svuda.prisutan » Mon Nov 06, 2023 1:49 pm

Ne znam zasto uporno forsiras zute kao naredne ukoliko nekim cudom ovaj padne.. Hahahha, e, ja ne verujem kako ti pricas, da li si toliko zaslepljen kao ovi penzioneri kad se pomene Vucic ili sta je vec u pitanju, ne znam. Kazes, kad zajasu ovi, Kosovo nestaje, kraj. :lol: Pa dok su ti zuti bili na vlasti, nasa situacija na Kosmetu je bila u mnogo boljem polozaju, nego danas. Zar ne? Kazes da nece pokusati bilo sta za Kosmet? ja tebe stvarno ne razumem, kako mozes to da pricas kad je ovaj dao apsolutno sva moguca prava siptarima. Sta ovaj danas radi? kako stiti, sta je korisno uradio? Daj prosvetli me, mozda ja ne vidim, ali ne zezam se. Daj napisi sta je ovaj uradio pozitivno, naravno za Srbe sa Kosmeta. Ali i Kosmet je samo jedan od mnogo problema. ja bih stvarno voleo da svi koji su na vlasti poslednjih 10-20-30 godina da odu, da dodju novi ljudi, ljudi koji nisu bili, neka oni kradu malo, mozda ce se i naci neko koji ce stvarno uraditi nesto dobro za sve nas. I to da postoji ultimatum, ukoliko nema napretka ili bar da se nesto konkretno desdava u narednih 18 meseci, cao. Sledeci.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 2:03 pm

svuda.prisutan wrote:Ne znam zasto uporno forsiras zute kao naredne ukoliko nekim cudom ovaj padne.. Hahahha, e, ja ne verujem kako ti pricas, da li si toliko zaslepljen kao ovi penzioneri kad se pomene Vucic ili sta je vec u pitanju, ne znam. Kazes, kad zajasu ovi, Kosovo nestaje, kraj. :lol: Pa dok su ti zuti bili na vlasti, nasa situacija na Kosmetu je bila u mnogo boljem polozaju, nego danas. Zar ne? Kazes da nece pokusati bilo sta za Kosmet? ja tebe stvarno ne razumem, kako mozes to da pricas kad je ovaj dao apsolutno sva moguca prava siptarima. Sta ovaj danas radi? kako stiti, sta je korisno uradio? Daj prosvetli me, mozda ja ne vidim, ali ne zezam se. Daj napisi sta je ovaj uradio pozitivno, naravno za Srbe sa Kosmeta. Ali i Kosmet je samo jedan od mnogo problema. ja bih stvarno voleo da svi koji su na vlasti poslednjih 10-20-30 godina da odu, da dodju novi ljudi, ljudi koji nisu bili, neka oni kradu malo, mozda ce se i naci neko koji ce stvarno uraditi nesto dobro za sve nas. I to da postoji ultimatum, ukoliko nema napretka ili bar da se nesto konkretno desdava u narednih 18 meseci, cao. Sledeci.

Prvo zadnja recenica u 18 meseci, Bahar ne moze Zvezdu da uigra a ne neko nesto da promeni na Kosovu. Neozbiljno je tako pristupati stvarima. Sto se Kosova tice, pa sigurno da posle njihovog proglasenja moraju da ti daju malo lufta jebi ga, samo je jos trebalo da udju i na sever i da jebu ljude. Ne ide to bas tako. Ali kada si sa UN prebacio nesto na neki Briselski sporazum, onda kada dodje neko drugi mora da se dovija kako to da uspori, da maze, laze i nas i njih, jebi ga, ja tako vidim situaciju. Jedan mudar covek je rekao. Niko nece da izda Kosovo ni jedan politicar, ali 99. godine smo mi izgubili rat i to je osnova svega. Ovo sve na dalje je koprcanje dok se neko globalno stanje ne promeni. Sta moze pozitivno da se uradi evo reci ti meni? Ili bilo koji politicar? Sta mozes da uradis pod desavanjima u Ukrajini a ti ne uvodis sankcije Rusiji? Sta mislis ti da moze pozitivno da se uradi? Pozivni brojevi, tablice, itd. jednostavno moras da im dajes na kasicicu nesto jer odlazes u nedogled i nadas se necemu. Ali u nekom trenutku ti zavrnu jaja i kazu ajmo sad da vidimo sta dalje. Tada, ne znam ko da dodje, ne verujem da moze da se izvuce iz toga. Tako da, ni jedna vlast od 99. na ovamo nije nista dobro uradila za Kosovo jer jednostavno ne postoji ta opcija. Ostaje da verujes ili ne verujes da je to tako, dok se ne izmisli nesto ili vreme ne uradi svoje pa krene u nasem pravcu da ide situacija.
Zaslepljen nisam, samo realno gledam na stvari i mozda po nesto jos znam ovako. Zute uporno forsiram jer ovde se ne radi o tome dal ce da pobedi neka nova opcija nego se gleda kako da ovim zlotvorima iz proslosti kada se svi ujedine i imaju 20%, ne daju dalji legitimitet nacionalno svesni ljudi. Mene to boli, inace ovako, neka dodju zuti slobodno ako je to volja gradjana.
Evo ja tebe pitam, zuti ili ovi? Mnogo je prosto pitanje. Daj mi prost odgovor.

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Mon Nov 06, 2023 2:11 pm

Sevastopolje, koliko ja znam nije samo tvoja grupa ucestvovala u tom sukobu na komandi kad je odrzan prajd, a o tom sukobu bi tek svasta moglo da se kaze, znamo ti i ja, ali kao sto ti rece nije sve za javnost.

Sto se tice mora, brate da li je realno da je to tebi merilo?
Evo i sam sam bio na moru, ali znam masu ljudi koji to nisu sebi mogli da priuste sto iz zgrade sto iz drustva, sto s posla.
Beograd je pust za praznike jer beogradjani odu kuci na selo, a deo breogradjana ode stvarno na odmore, a deo beogradjana ipak ne ode nigde jer niti imaju selo, niti imaju mogućnost da odu negde.
Cinjenica je da ima ljudi u Bgd koji zive kao na seriji,ali isto tako mnogo mnogo ljudi zivi bedno, radi po dva posla, itekako imaju problema s egzistencijom. Nek je prosečna plata u Bgd 80000,to je smesno, realno u Bgd sve ispod 200000 na ove cene je cisto prezivljavanje, a da ne govorim o ljudima koji placaju stan. Npr, hoces da se osamostalis, ozenis, napravis decu, ali zivis kao podstanar, a ti i zena zajedno imate 160000 din, a rade ljudi i za plate od 50000din u Bgd i dalje, zanm neke licno, a ako ne verujes pitaj radnicu u Maksiju ili Amanu. Žalostan i bedan zivot.
Sto se unutrasnjosti Srbije tice, tu je tek jad i beda bar ono sto sam imao prilike da vidim, uglavnom Sumadija, Kg, Ar, Topola ili Zapadna Srbija, Valjevo i malo Loznica kroz posao, jad i beda kako ljudi zive. Mogu tek da zamislim kako je na jugu ili istoku.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 2:24 pm

Ne znam ko je sve bio na Autokomandi, ali bi voleo da cujem to svasta sto moze da se kaze. Pogotovo da je cujrm od Djavola ili sta si vec. Bas bi voleo da cujem.
Last edited by Sevastopole on Mon Nov 06, 2023 2:24 pm, edited 1 time in total.

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby svuda.prisutan » Mon Nov 06, 2023 2:24 pm

18 meseci je banalan primer, i nije vezano samo za Kosmet, jer pored teritorijalnog, postoji jos mnogo problema u Srbiji. Uu, al' ti je poredjenje, Bahar ne moze Zvezdu da uigra, daj bolje neki zdraviji primer, i pozitivniji. Npr, OFK-a usla iz druge u prvu ligu, i sad su prvi, i najverovatnije ulaze u Super ligu. Vidis kako se sve to uigra, i ide kao podmazano kad neko zna sta radi. Sto se tice Kosmeta, da. bas tako. Koprcanje. Ne mozemo mi nista da uradimo, ali ne moramo ni da ga priznamo. Ako se izdrzalo pod turcima onoliko godina, neka deseta generacija ce promeniti mozda nesto, ali to je stvar kucnog vaspitanja. Sta moze pozitivno da se uradi? Ne znam, nisam politicar, ne znam ko tu koga zavrce, ko kome polaze racune. Iz moje perspektive (sto ne znaci da sam u pravu da tako treba da se odradi), proglasi okupaciju, pa nek se zakocimo u mestu do daljnjeg. Ali realno, nema izlaska iz ove situacije, boljitka nece biti, bar neko vreme. Zuti ili ovi sendvicari? Ne, nijedni ni drugi. Napisao sam u prethodnoj objavi, ja sam za to da na vlasti budu ljudi koji nisu bili do sada na vlasti, neki novi, mladji, neki koji nisu skolovali po americi, engleskoj..
Last edited by svuda.prisutan on Mon Nov 06, 2023 2:27 pm, edited 1 time in total.

Sevastopole
Posts: 637
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Nov 06, 2023 2:26 pm

Ali bice ti ili ovi ili zuti. Mozes da biras.

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby svuda.prisutan » Mon Nov 06, 2023 2:33 pm

I pored zvezde i partizana, postoje i ostali klubovi. :mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests