Izbori decembar 2023

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sat Oct 28, 2023 1:57 pm

Ja ne znam ko koliko ovde ima godina i sta misli da je prosao u zivotu, ali kako citam sve ovo polako pocinjem da kapiram koliko ta strana koja hoce da rusi ovu vlast, u stvari je doprla do ljudi i koliko im uspeva da proslost izbrise.
Po meni, nacionalna struja ne postoji kao opcija. Ostaje da se bira izmedju dva zla. Koje je manje a koje vece.
Zakljucak. Ovi ne valjaju, ali pre cu sebi ruku da odsecem nego da glasam za one sto su vec bili. Pa samim tim i nemam za koga da glasam.

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1937 » Sat Oct 28, 2023 3:04 pm

Pa to mu je i cilj, da napravi podeljenu Srbiju na dve strane u kojoj on uvek ima 55-60%. Bas za ljude koji tako povrsno razmisljaju o tome, mozda ti ne razmisljas povrsno ali ovaj tvoj upis meni tako deluje. Stranke desnice, koje se okupljaju oko Milosa Jovanovica, su npr skorz korektne, sta vise bar bi ljudi koji guraju nacionalnu pricu trebali da ih podrze zbog stavova, a pogotovo zbog onog oko Kosmeta. U NS prosle izbore, i ako su pobedili naravno u gradu, najvise glasova od SNS se prelilo kod koalicije NADA, oni ljudi koji su pre toga glasali za sns posto im je ona bila vrh politickog patriotizma, su imali alternativu. Tako da mislim da ljudi imaju vise opcija od samog SNS i novih zutih.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sat Oct 28, 2023 3:49 pm

Napisao sam mnogo duzi tekst bio, ali ipak sam se zadrzao na ovom. Bili Bosko Obradovic i Glisic Dveri nekada, mnogo ispravna prica na prvu, i trajalo je neko vreme...Svako vidi svet kako on misli da treba da ga vidi. Ne zelim nikoga ni u sta da ubedjujem. Mozda jednom napisem svoje vidjenje stvari ali da prodje sve pa je mozda tada bolje. Inace nemoj da brines, tesko ce te cifre da budu sto si napisao.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1958 » Sun Oct 29, 2023 10:26 am

Rođaci wrote:
1958 wrote:
Rođaci wrote:najjače je što ljudi misle da je u ovim bolesnicima ostalo malo radikalskog, nacionalističkog, bla truć, pa pre glasaju za SNS nego za NDM BGD i slične


Tako je, treba glasati sa Dobricu i Branka. Pravi urbani tipovi, razumeju nas i nase potrebe.



bolje nego za Đuku i Orlića


Koja je razlika izmedju djuke bizona i lazovica ili dobrice i orlica? Monstrumi su i jedni i drugi.

Obzirom da si prljava metalika dobricu bi trebao da poznajes sa raznih dogadjaja po gradu. Kako onakav tip postaje prvak opozicije?
Често одем до на село

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby CamoSurprise » Sun Oct 29, 2023 10:31 am

1937 wrote:Stranke desnice, koje se okupljaju oko Milosa Jovanovica, su npr skorz korektne, sta vise bar bi ljudi koji guraju nacionalnu pricu trebali da ih podrze zbog stavova, a pogotovo zbog onog oko Kosmeta.

Pisao sam i pred neke od prošlih izbora...Ljudi kukaju, nema za koga, daj nekog novog, mladog, pametnog, nacionalno orijentisanog...takav se pojavi i jedva dobaci do cenzusa.
Scena kad ga u Rumi dočekuje horda polupismenih krezavaca i dere se - vrati pasoš, natpisi Miloš-francuz...to je jedino što čoveku imaju da pronađu i zamere?
Diplomirao na Sorboni, zena mu Francuskinja...mora da je izdajnik.
Ne znam za drugi slučaj u zemlji Srbiji, da je poslanik vratio mandat stranci, ako se za vreme mandata razišao u stavovima, a on je to uradio. Pokazuje političku odgovornost, deklarativno je nacionalno orijentisan. Ne možemo znati kako bi se ponašao na vlasti, ali teško da iko može biti gori od aktuelne postave.
Daj da se vrati da državom i bitnim funkcijama upravljaju pismeni ljudi, a ne keramičari, vlasnici pečenjara, kriminalci i stranačke sponzoruše.
Ako ne bude valjalo, svakako je lakše promeniti pismene ljude, nego ljude sa dna društvene lestvice koji su došli na pozicije iznad njihovih životnih uloga. Ne treba zaboraviti da su čak i žuti, kakav god ološ i oni bili, otišli sa vlasti porazom na izborima. Nisam siguran da je to u slučaju ove garniture tako jednostavna opcija.
Gilajdza RIP

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sun Oct 29, 2023 10:57 am

Vi verujete da covek koji uzme neki procenat glasova nece da udje u koaliciju sa onima za koje niko ne bi voleo da dodju na vlast? Ja opet kazem, na ovim konkretno izborima postoje dve opcije. Evo brzo ce to, videcemo ko ce sa kim, pa onda gledajte kome ste dali glas. Ovo je licna stvar svkog pojedinca pa tako i pisem. Postujem sebe bar toliko da me niko ne pravi budalom.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby CamoSurprise » Sun Oct 29, 2023 5:10 pm

Naravno da je glasanje na izborima lična stvar pojedinca i svako glasa spram svog mišljenja ili ostvarene koristi.
Ono što je činjenica je da nas sve zajedno, aktuelna vlast najduže pravi budalama, bez obzira da li je neko glasao za njih ili ne. Na vlasti su duže od Slobe, duže od žutih i za to vreme imali smo priliku da se nagledamo afera i naslušamo glupih objašnjenja koja svakom sa trunkom mozga vređaju inteligenciju.
Afera sa batinom ličnom kartom je bila uvod i jedan od većih apsurda, nakon toga sve je prolazilo - gajenje vutre u medicinske svrhe, nameštanje tendera, prvo manje naglašeno uz izmišljanje potrebnih tenderskih papira i reketa preko njih, a zatim otvorenim pretnjama na tenderima, gaženja na pešačkim prelazima koja završavaju osudom sa nanogicom, davanje "navijačkim" grupama odrešenih ruku da pretvore zemlju u divlji zapad i Meksiko, postavljanje mutnih likova za zakulisne ljude bez kojih ništa ne može da se odradi u svakom gradu, selu i palanci, postavljanje nestručnih kadrova na bitne državne funkcije...da ne nabrajamo dalje brdo ludosti i bizarnih objašnjenja, svi znamo za njih, tako da su nas budalama definitivno najviše i najduže oni pravili.
Mogu da se složim da je nacionalna opcija odavno skrajnuta, ali svakako rešenje nije sedeti kući i ne izaći na izbore. Takvim postupkom, pokazuje se da nam sve gore navedeno ne smeta previše i da prećutno pristajemo na takve stvari.
Što se tiče toga da li će neko izdati predizbornu priču i obećanja kad uzme određeni procenat glasova ili osvoji vlast, to je naravno moguće, ali ne može se znati unapred.
Eto kao primer takvog ponašanja imamo upravo SNS, koji je na patriotskoj retorici došao na vlast, a u stvari je samo preuzeo ulogu žutih pred gazdama sa zapada, tako da ovi mogu da lupaju glavom u zid što su prejebani, a SNS nastavlja da sprovodi sve domaće zadatke. Najizraženiji primer da su SNS i žuti po pitanju KiM na istom zadatku i istoj liniji je zajedničko glasanje za Briselski sporazum. Da podsetimo da je DSS tada jedini bio protiv, dok su SNS i žuti složno glasali ZA.
Treba izaći na izbore i glasati, pa ako smo se zajebali, menjati, druge, treće, pete...a ne dati mandat na 20 godina i odrešene ruke, da te neko ko je dokazano izdao i ko te dokazano već pravio budalom, radi to i dalje.
Gilajdza RIP

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby lost&found » Sun Oct 29, 2023 11:13 pm

CamoSurprise wrote:Treba izaći na izbore i glasati, pa ako smo se zajebali, menjati, druge, treće, pete...a ne dati mandat na 20 godina i odrešene ruke, da te neko ko je dokazano izdao i ko te dokazano već pravio budalom, radi to i dalje.


Zasto je ovo ljudima toliko tesko da shvate? osim naravno ako nisu placeni da se "prave ludi" ;)

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Sun Oct 29, 2023 11:28 pm

CamoSurprise wrote:Naravno da je glasanje na izborima lična stvar pojedinca i svako glasa spram svog mišljenja ili ostvarene koristi.
Ono što je činjenica je da nas sve zajedno, aktuelna vlast najduže pravi budalama, bez obzira da li je neko glasao za njih ili ne. Na vlasti su duže od Slobe, duže od žutih i za to vreme imali smo priliku da se nagledamo afera i naslušamo glupih objašnjenja koja svakom sa trunkom mozga vređaju inteligenciju.
Afera sa batinom ličnom kartom je bila uvod i jedan od većih apsurda, nakon toga sve je prolazilo - gajenje vutre u medicinske svrhe, nameštanje tendera, prvo manje naglašeno uz izmišljanje potrebnih tenderskih papira i reketa preko njih, a zatim otvorenim pretnjama na tenderima, gaženja na pešačkim prelazima koja završavaju osudom sa nanogicom, davanje "navijačkim" grupama odrešenih ruku da pretvore zemlju u divlji zapad i Meksiko, postavljanje mutnih likova za zakulisne ljude bez kojih ništa ne može da se odradi u svakom gradu, selu i palanci, postavljanje nestručnih kadrova na bitne državne funkcije...da ne nabrajamo dalje brdo ludosti i bizarnih objašnjenja, svi znamo za njih, tako da su nas budalama definitivno najviše i najduže oni pravili.
Mogu da se složim da je nacionalna opcija odavno skrajnuta, ali svakako rešenje nije sedeti kući i ne izaći na izbore. Takvim postupkom, pokazuje se da nam sve gore navedeno ne smeta previše i da prećutno pristajemo na takve stvari.
Što se tiče toga da li će neko izdati predizbornu priču i obećanja kad uzme određeni procenat glasova ili osvoji vlast, to je naravno moguće, ali ne može se znati unapred.
Eto kao primer takvog ponašanja imamo upravo SNS, koji je na patriotskoj retorici došao na vlast, a u stvari je samo preuzeo ulogu žutih pred gazdama sa zapada, tako da ovi mogu da lupaju glavom u zid što su prejebani, a SNS nastavlja da sprovodi sve domaće zadatke. Najizraženiji primer da su SNS i žuti po pitanju KiM na istom zadatku i istoj liniji je zajedničko glasanje za Briselski sporazum. Da podsetimo da je DSS tada jedini bio protiv, dok su SNS i žuti složno glasali ZA.
Treba izaći na izbore i glasati, pa ako smo se zajebali, menjati, druge, treće, pete...a ne dati mandat na 20 godina i odrešene ruke, da te neko ko je dokazano izdao i ko te dokazano već pravio budalom, radi to i dalje.

Ja zato i kazem da danasnja glasila prave da se istorija brise. Mucno mi je da nabrajam sad kako ti kazes "afere", ali ko ima grama mozga moze da se priseti sta se desavalo u proslosti, ili ne moze?

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Zalgiris » Mon Oct 30, 2023 1:58 am

Valjda bi trebalo vise da mrzis nekog ko se lazno predstavlja za patriotu, nacionalistu, rodoljuba...sa kim bi trebalo da delis stavove i za koga mislis da je tvoj, nego nekog tamo osvedocenog neprijatelja u vidu Biserke Vuco, Canka, Cede Jovanovica za koje znas na cemu si. Ljudi vole da kazu kako ih ne zanima politika, nego samo nacionalni interesi i tako to.
Veliki patriota nam je prepunio zemlju sa nekim arapima, maharadzama, turcima, nekim degenerisanim IT rusima. Ljudi u pogranicnim delovima zemlje strahuju za zivote od migranata. U nekim delovima grada ljudi ne smeju da prodju od njih.
Gay parade kod demokrata, evropljana, stranih placenika trajale 2 sata. Jeste bilo neko drugo vreme, ali opet... Gay parada kod laznog patriote, srbina, nacionaliste traju nedelju dana. Imamo u centru gay izlog-prodavnicu, sta god da mu to dodje. Postavio je maloumnu lezbejku za premijera zemlje. Glupa je kao 3 kurca, nema ni skolu, ni znanje da obavlja to...dake tu je samo i iskljucivo zato sto je lezbica.
O Kosovu mozemo da slusamo bajke do prekosutra. Da se komentarise kako nismo u prici i kako neke stvari ne mogu da se kazu javno, onaj ko zna zna itd. Ali cinjenicno stanje je da Kosovo trenutno nije nase, imamo nikad manja prava, da je nikad manje ljudi dole, da nas zlostavljaju, maltreitraju i da su siptari dobili i tamo neke registracije i pozivne brojeve, elektrane, gazivode, vojsku, policiju, sudove...a mi golemu kurcinu.
Mogli bismo do prekosutra da dodajemo afere na onaj Gilajdzin spisak gore i prosto je nadrealno preko cega smo mi sve presli. Lik se okruzio sa ubedljivo najvecim talogom koji postoji u ovoj zemlji. Kao da je namerno postavljao najvece degenerike na najvaznije funkcije i postavljao ih za ministre. I nasa reakcija je da pravimo mimove i da ih ismevamo...kao exexe koji bolidi.
Ovaj poluretard, koji nam vodi zemlju, je usavrsio mantru: "a kad su bili zuti, prosla vlast krala, Djilas tajkun, onaj lopov, oni ranije..." Eto sve si rekao imenom i prezimenom i ko i kad i gde...uhapsi ih mater ti jebem. Zabole nas kurac za neke tamo prosle, oni su prosli jer su bili dno, oni nisu na vlasti nego ti.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby shark23 » Mon Oct 30, 2023 8:32 am

Zalgiris wrote:Mogli bismo do prekosutra da dodajemo afere na onaj Gilajdzin spisak gore i prosto je nadrealno preko cega smo mi
Ovaj poluretard, koji nam vodi zemlju, je usavrsio mantru: "a kad su bili zuti, prosla vlast krala, Djilas tajkun, onaj lopov, oni ranije..." Eto sve si rekao imenom i prezimenom i ko i kad i gde...uhapsi ih mater ti jebem. Zabole nas kurac za neke tamo prosle, oni su prosli jer su bili dno, oni nisu na vlasti nego ti.


E ovo je stvar koja me je najvise razocarala kod ovih. Kad se vratimo nazad u 2012, mislim da je vecina nas ovde bila zadovoljna cinjenicom da su zuti pali i dosli ovi. Ja bi sve mogao da progutam, i kradju, tendere, stranacko zaposljavanje, ma sve.. ali da posle onoga da se sve svelo samo na miskovicevih nekoliko meseci pritvora i niciju drugu o dgovornost mi govori da su svi apsolutno isti i umrezeni na neki nacin. Koliko je samo bilo reci o cuvenim privatizacijama i niko da zavrsi u zatvoru zbog toga? I tu ne mislim na sitne ribe koje mogu (a mozda i jesu) da poture, nego Djelic, Labus i kompanija. E isto ce biti i posle ovih i to je najvise gde sam ja razocaran i izgubio veru u neke promene.
Pa imate onu kalansturu zoranu mihajlovic, koja samo zato sto je poduvala za funkciju sad je odjednom opozicija.. zasto onda ocekivati da nece biti istih preletanja i kad ovih padnu (Opet da pomenem Vesica, Sapica, Jelenu Trivan..). Zato sam ja izgubio bilo kakvu nadu da ce stvarno doci do nekih promena, nema nikakve odgovornosti za ovo sto se radi.
Opet kazem, treba glasati protiv ovih, nekako sam misljenja da jebeni madjari dodju na vlast bilo bi bolje (kad neko pita za koga da se glasa).. al mogu da razumem i sevastopola sto ovako razmislja

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby No al calcio moderno » Mon Oct 30, 2023 11:38 am

Ovo sto je Zalgiris napiaso je sustina.
Ja bih dodao i to koliko je olos zaduzio Srbiju za vreme svoje vladavine, zaista previse milijardi.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Oct 30, 2023 12:35 pm

Image
koalicioni partner
Choose Life

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Izbori decembar 2023

Postby 1937 » Mon Oct 30, 2023 2:14 pm

Jedna od glavnih stvari kad se menja vlast je da nema revansizma i osveta, tako politicki opstaju svi ovde, i kod nas , i Milovci u CG, i Dodovi u RS, sve ista mantra. Sve moze predace vlast, samo da nema sudjenja nekih, optuzbi, itd... Dok se to ne promeni, tj dok jednom neko ne bude odgovarao za svoje postupke po zakonu i po ustavu drzave, nece se nista promeniti, svaki put ce biti sjase kurta da uzjase murta i tako u nedogled...
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Oct 30, 2023 2:23 pm

Slazem se sa 1937 i to ne jednom, neko uvek i svi bez izuzetka, onda se mozemo necemu nadati. Do tad mrka kapa. Vrana vrani oči ne vadi
Choose Life

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Oct 30, 2023 5:13 pm


User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Oct 30, 2023 5:27 pm

Koja je poenta klipa?
Choose Life

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Oct 30, 2023 6:46 pm

Last edited by Sevastopole on Mon Oct 30, 2023 6:58 pm, edited 1 time in total.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Izbori decembar 2023

Postby друг члан » Mon Oct 30, 2023 6:57 pm

Da MI vodi zemlju? Mani mene tih udbaških fora. Ja nisam za vucica, odmah sam za ove. Kako si dosao do zakljucka ,da ja preferiram ove. Nemoj se ni javljati ako ne znas da rezonujes. Da saberes dva i dva
Choose Life

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Izbori decembar 2023

Postby Sevastopole » Mon Oct 30, 2023 7:08 pm

Glupo bi bilo da ti kazem da ti je keva udbas i cale, ali ja to necu da kazem jer sam vaspitan covek. Ali nemoj da mi lepis etikete na moja izlaganja na taj nacin. Nece on biti predsednik zemlje, dovoljno je da bude BILO STA i mi smo u kurcu OGROMNOM! Evo zapamti moje reci pa cemo videti ko ce sta da vodi a ko ne. Inace ovaj komedijas ti je osnivac Otpora, u slobodno vreme je isao po belom svetu da obucava u drugim zemljama kako se rusi vlast, to mu je bio i posao i zadovoljstvo. Ti ocigledno ne razumes jedan i jedan ne dva i dva. Nece biti promene ako se ta struja koju god ti zastupao, ne ujedini sa ovim zlotvorima. Dzabe se ista pise, super je svi su ovde Srbi, nacionalno svesni, ovaj je izdajnik...sto onda ne skandiraju tribine sirom zemlje protiv njega? Sever je placen to se podrazumeva da nece, ali ne znam sto drugi cute ako je ovaj vele izdajnik, ako je najvece zlo koje se dogodilo Srpskom narodu. Ali, docice ovo i proci, pa ce proci jedno dve godine, pa cemo da se setimo ove teme, ako vi necete ima ko hoce. Pa cemo videti ko je bio u pravu. Svako dobro SRBBENDE!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests