Шта је све било добро у 2022?

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Шта је све било добро у 2022?

Postby Etaoin » Fri Dec 23, 2022 8:53 am

Пошто се стара гарда активирала, ајмо мало и да се осврнемо и на ово годину што је на измаку.

Па да почнемо 8-)

Што се мене тиче, невероватна година, и на пословном и на приватном плану. Пословно, било је лепих повишица, и изгледа да идем ка једном озбиљном унапређењу, што ће рећи егзекјутив :mrgreen: али крајем године је дошло до малог тумбања у фирми, јер су Амери најебали као жути, па полако, нигде не журим.


А приватно, па браћо моја, жена и ја смо купили стан, сами, без динара ичије помоћи и вероватно се усељавамо до средине јануара :!: Клинци су, хвала Богу, добро, расту као из воде, усвојили смо и једну малу женку па сада имамо два пса, па је код нас увек весело.

Упознао сам и пар људи са форума, Звезда игра добро, репрезентација као и увек, и мада је била стресна година, јер нема успеха без стреса, не смем да се жалим, напротив :!:

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby riper » Fri Dec 23, 2022 10:29 am

Etaoin wrote:Пошто се стара гарда активирала, ајмо мало и да се осврнемо и на ово годину што је на измаку.

Па да почнемо 8-)

Што се мене тиче, невероватна година, и на пословном и на приватном плану. Пословно, било је лепих повишица, и изгледа да идем ка једном озбиљном унапређењу, што ће рећи егзекјутив :mrgreen: али крајем године је дошло до малог тумбања у фирми, јер су Амери најебали као жути, па полако, нигде не журим.


А приватно, па браћо моја, жена и ја смо купили стан, сами, без динара ичије помоћи и вероватно се усељавамо до средине јануара :!: Клинци су, хвала Богу, добро, расту као из воде, усвојили смо и једну малу женку па сада имамо два пса, па је код нас увек весело.

Упознао сам и пар људи са форума, Звезда игра добро, репрезентација као и увек, и мада је била стресна година, јер нема успеха без стреса, не смем да се жалим, напротив :!:


Svaka cast na kupovini stana i to ove godine kada su cene i pre ovog rata pocele da lete u nebesa. Moj burazer isto uleteo u kredit i u februaru, par dana pre pocetka rata, kupio stan. Sada ne da ne bi mogao stan da kupi, vec ne bi mogao ni kiriju da placa sa porodicom.

Sto se mene tice nesto teza godina je bila. Poslovno turbulencije, bolest u porodici, dosta stresa, zato me i nije ni bilo puno na ovom forumu.

Ipak, sto se mene tice, ovu godinu sam recimo zverski vezbao. Radio street workout, na leto u svoje 44 godine doveo telo da budem ja zadovoljan. Pokupio dosta komplimenata, pa sam tu malo dobio doze dopamina. Sada kako se priblizava kraj godine usporio sam sa vezbanjem, a imao sam i gomilu povreda. Ponovo cu da hvatam zalet. Ove godine to mi je bio neki izduvni ventil.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby MARKER » Fri Dec 23, 2022 2:52 pm

Живот к'о живот, са сваким делим све, тугу чувам за себе. Постао ћале пре 2 године и једино то је вредно помена у мом случају.

'ладно би могло да се организује неко виђање типа 20 година матуре, пардон - трибине :mrgreen:

No al calcio moderno
Posts: 196
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby No al calcio moderno » Sat Dec 24, 2022 11:39 am

Sta je bilo dobro u 2022? Nista!

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby калашњиков » Sat Dec 24, 2022 12:29 pm

No al calcio moderno wrote:Sta je bilo dobro u 2022? Nista!


to je sve zbog tv prava

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby zipadjale » Sat Dec 24, 2022 1:54 pm

MARKER wrote:
'ладно би могло да се организује неко виђање типа 20 година матуре, пардон - трибине :mrgreen:


Слажем се
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby Batke » Sat Dec 24, 2022 3:28 pm

zipadjale wrote:
MARKER wrote:
'ладно би могло да се организује неко виђање типа 20 година матуре, пардон - трибине :mrgreen:


Слажем се

+1
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby Etaoin » Tue Dec 27, 2022 5:37 pm

riper wrote:
Etaoin wrote:Пошто се стара гарда активирала, ајмо мало и да се осврнемо и на ово годину што је на измаку.

Па да почнемо 8-)

Што се мене тиче, невероватна година, и на пословном и на приватном плану. Пословно, било је лепих повишица, и изгледа да идем ка једном озбиљном унапређењу, што ће рећи егзекјутив :mrgreen: али крајем године је дошло до малог тумбања у фирми, јер су Амери најебали као жути, па полако, нигде не журим.


А приватно, па браћо моја, жена и ја смо купили стан, сами, без динара ичије помоћи и вероватно се усељавамо до средине јануара :!: Клинци су, хвала Богу, добро, расту као из воде, усвојили смо и једну малу женку па сада имамо два пса, па је код нас увек весело.

Упознао сам и пар људи са форума, Звезда игра добро, репрезентација као и увек, и мада је била стресна година, јер нема успеха без стреса, не смем да се жалим, напротив :!:


Svaka cast na kupovini stana i to ove godine kada su cene i pre ovog rata pocele da lete u nebesa. Moj burazer isto uleteo u kredit i u februaru, par dana pre pocetka rata, kupio stan. Sada ne da ne bi mogao stan da kupi, vec ne bi mogao ni kiriju da placa sa porodicom.

Sto se mene tice nesto teza godina je bila. Poslovno turbulencije, bolest u porodici, dosta stresa, zato me i nije ni bilo puno na ovom forumu.

Ipak, sto se mene tice, ovu godinu sam recimo zverski vezbao. Radio street workout, na leto u svoje 44 godine doveo telo da budem ja zadovoljan. Pokupio dosta komplimenata, pa sam tu malo dobio doze dopamina. Sada kako se priblizava kraj godine usporio sam sa vezbanjem, a imao sam i gomilu povreda. Ponovo cu da hvatam zalet. Ove godine to mi je bio neki izduvni ventil.


Што се тиче стана, братац, то је био пакао, прошле године у октобру нам газда даје отказ и имамо два месеца да нађемо гајбу. Жени и мени се све смучило, а највећи проблем учешће, јер као што сам написао, нема ко да помогне. Наиђемо случајно на овај стан што смо узели, она диже кеш кредит, ја ушао у процедуру, појма нисмо имали шта ће од тога да буде. И ето, исплатио се ризик, хвала Богу.

Да тада нисмо узели, ово сада је постало лудило, а прави пример је овај наш стан, који је удвостручио вредност за мање од годину дана.

Све у свему, увек се сетим оне, када пролазиш кроз пакао, настави да ходаш, проћи ће. И понекад сам себе ухватим како морам мало више да се осврнем уназад, јер лако се изгуби из вида одакле смо кренули, јер јурњава за већим и бољим нам често то не дозвољава.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby CamoSurprise » Tue Dec 27, 2022 8:04 pm

Što se 2022. tiče, mogu je oceniti kao uspešnu i dobru godinu.
Poslovno je za firmu nešto lošija od 2021.godine, ali ništa što bi izazvalo neku dramu. Stabilno i dobro, napokon 15 godina sam u firmi, mislim da je i realno da tako bude. Bude naravno i boljih i lošijih godina, ali generalno, imam stabilnost što se tiče posla.
Porodično smo na leto, imali jedno ekstra letovanje. Atina i krstarenje...pisao sam na drugoj temi, da se ne ponavljam, ali stvarno nezaboravno iskustvo.
Od proleća/leta, takođe, jurnjava oko klinca i njegov prelazak u Čačak. Jedinac je, 14 godina, nadao sam se da je dovoljno zreo za takav korak, ali ipak smo malo strahovali. Ispalo je da je odvajanje teže palo ženi i meni, nego njemu. Super se uklopio u novu sredinu i organizovao za život, a uskladio je dobro treninge i školu. Klub mu plaća smeštaj u domu i menzu, naše je da se vozamo i dajemo podršku.
Imao je peh u novembru, pao je na ruku i napukla je koščica šake. Mesec dana u gipsu, skinuo pre 10 dana. Sada nosi steznik i polako se vraća u pun trening. Biće spreman za drugi deo sezone.
Iskoristio sam povredu za jedno roditeljsko predavanje, da škola mora da bude broj jedan i da u sportu uvek može da se desi neka povreda. Činjenice su ipak i tu na njegovo strani, tako da nemam šta da mu prebacim. Samleo je prvo polugodište u gimnaziji, bilo dana kada je stizao na tri treninga i školu...epilog, sve petice sem jednog bitnog predmeta - muzičkog. :mrgreen:
@Etaoin i vezano za priču oko stana...Čestitke na kupovini! Velika je to životna stvar, a i kod nas je bila slična priča - finansijska samostalnost i deviza - pruži se, koliko si dugačak. Evo, ostalo je još manje od godinu dana. Kad otplatimo kredit, ide prava proslava, jer zapravo to i jeste momenat kada stan postaje vlasnikov, bez tereta.
@riper i treninzi...opet čestitke i svaka čast za posvećenost i volju! Krajem prošle godine i početkom ove povreda, pa svo jurcanje kasnije...voleo bih da sam bio aktivniji. Lekari, a i telo postavljaju neka ograničenja, ali basket igram i dalje, tu ne slušam ni telo, ni savete.
Na utakmice se ide i dalje, kad god se može, a i preko toga. Pratim Partizan i pionire Borca. Zabode se i poneko gostovanje, a izdvojiću iz ove godine finale kupa Koraća u Nišu i gostovanje sa klincima Borca u Kragujevcu. Oba sa navijačkim dešavanjima. :mrgreen:
Dobro u 2022. je i što se Partizan vratio u Evroligu. Loše je što taj povratak nije bio preko terena, ali svakako ne umanjuje razonodu uz matoru družinu koja prati.
Fudbal - domaće prvenstvo, rešeno u julu. Svetsko prvenstvo, očekivao prolaz grupe i podrazumevam da je plasman neuspeh.
Globalna i unutrašnja politička dešavanja, neću komentarisati, ali ne dopada mi se ni malo u kom pravcu sve ide. Ostaje porodica, kao mikrosvet u kom treba pronaći smisao i funkcionisati najbolje što se može u ovim vremenima.

понекад сам себе ухватим како морам мало више да се осврнем уназад, јер лако се изгуби из вида одакле смо кренули, јер јурњава за већим и бољим нам често то не дозвољава.

Lepa misao...

P.S. Vezano za forumske godišnjice i skupove...Trajemo i matorimo uz forum...ima nickova sa kojima bi se realno moglo popiti pivo i uživo.
Sve najbolje u Novoj godini kompletnoj družini!
Gilajdza RIP

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby lost&found » Tue Dec 27, 2022 10:11 pm

U 2022 sam dobio prvo dete, ćerkicu, tako da mi je to dovoljno da okarakterišem godinu kao uspešnu.
Poslovno moze bolje ako bih se samo malo iscimao, al jbg lenjost i ponekad nedostatak motivacije za posao kojim se bavim čine svoje. Svakako ne mogu mnogo da se požalim, daleko od toga da je loše.
Kupovina nekretnine je nešto što me brine, aj novčano, nego što sam i neodlučan a to je katastrofa jer vreme prolazi a stvari se ne rešavaju. Da se razumemo, nisam toliko mator, ali svakako pravim sebi pritisak da to rešim što pre, ali situacija s nekretninama je nikad haotičnija za moj ekonomski nepismen mozak.
E da, čestitke vama koji ste uspeli to da rešite i skupite muda da rizikujete.

CamoSurprise wrote:Globalna i unutrašnja politička dešavanja, neću komentarisati, ali ne dopada mi se ni malo u kom pravcu sve ide. Ostaje porodica, kao mikrosvet u kom treba pronaći smisao i funkcionisati najbolje što se može u ovim vremenima.

100% se slažem.

Etaoin wrote:понекад сам себе ухватим како морам мало више да се осврнем уназад, јер лако се изгуби из вида одакле смо кренули, јер јурњава за већим и бољим нам често то не дозвољава.

I ovo je tačno.

Sve najbolje svima i srećni praznici :!:

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby Druidid » Wed Dec 28, 2022 12:12 am

Suma sumarum, 2022 je bila dobra kad se sve sabere. Nekako cini mi se da ne znam kad je pre prosla, a sa druge strane kad malo vratim film, koliko se stvari izdesavalo ipak je godinu dana prilcno dug vremenski period.
Sa poslovne strane sve je bilo super, napredovalo se prilicno, firma porasla, malo se klijenti usrali od recesije i celokupne situacije, osetilo se to i kod nas, ali generalno sve funkcionise stabilno i cini se da je taj neki zajeban period iza nas, mada nikad se ne zna. Resio sam stambeno pitanje, polovinom godine neke kockice su se poklopile, iskocio dobar stan, malo sam se snasao za kintu da pojacam ucesce i u principu to mi je najbolji potez koji sam uradio u ovoj godini. Malo sad jebe euribor, ali i to ne moze trajati doveka, stabilisace se valjda sve jednog dana. Svakako je lep osecaj kad si svoj na svome. Pogotovo sto mi je stanodavac bas taj mesec kad sam resio svu papirologiju i hteo da mu kazem da se selim, rekao da mora da mi podigne kiriju za 120e (40%). Ok ti dizes kiriju, ali ja dizem sidro, vidimo se.
Bilo je i losih stvari, duga veza je otisla u kurac, necu da vas lazem, bilo je jebeno, sad je prilicno bolje. Nisam vise ni tako mlad, al jebem mu mater nisam ni mator, pocetak je tridesetih, idemo Jovo nanovo, samo sad malo pametnije, nadam se.
Sto se tice sporta, bilo je top, koliko se moglo tekmi ispratilo se. Stiglo se i na dva ino gostovanja, konkretno Monako koji je bio ok i Budimpesta koja je bila bas bas dobra. Za sledecu godinu sam bas optimista, basket ide u dobrm pravcu i ko zna sta moze da se desi. Sad fudbal koliko je sa sportske strane dobar direktan plasman u ls, toliko sa navijacke bas i nije, jer do oktobra osim nase lige nece biti nista, ali nema veze nista tu ne bih menjao.
Kao sto Etaion rece, zaista treba gledati unazad. Ovde imam dve paralele, jedan je klub za koji navijam cija je prica poznata svima i moj privatan zivot koji je poznat samo meni. Tako da kako je bilo pre, sad ne da je dobro, nego je sjajno. Sto neko pametan rece, zivot se moze razumeti samo unazad, ali se mora ziveti unapred.
Zivi bili ljudi, srecni praznici i da ih provedete u sreci, miru i veselju :!:

No al calcio moderno
Posts: 196
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby No al calcio moderno » Wed Dec 28, 2022 11:29 am

Gledam svi uspeli nesto, te kupili stan(ustvari podigli kredit i otplacivace ga narednih 40 godina), te ovo te ono,kazu dobra godina...
U ovoj godini sam konacno poceo da radim nesto konkretno nakon godina zivota od nekih drugih prihoda i smatram da sam napravio gresku. Odkad radim konkretan posao nemam ni para ni vremena. Na sve to firma me posalje u Aranđelovac gde sam proveo skoro citav mesec.
Nista reseno nemam, ni stan ni bilo sta.
Na privatnom planu, dugogodišnja devojka me je prevarila sa deckom cija se mama jebe s nekim invrstitorom pa je on glumio da je bitan u toj firmi, a zapravo je potrcko i niko i nista koji zivi na racun mame i maminog jebaca.
Kasnije nadjem prelepu devojku, upoznali se u teretani, fizicki znaci top, da bi mi posle tri meseca rekla da nisam dovoljno ambiciozan i ostavila me.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby калашњиков » Wed Dec 28, 2022 11:46 am

No al calcio moderno wrote:Gledam svi uspeli nesto, te kupili stan(ustvari podigli kredit i otplacivace ga narednih 40 godina), te ovo te ono,kazu dobra godina...
U ovoj godini sam konacno poceo da radim nesto konkretno nakon godina zivota od nekih drugih prihoda i smatram da sam napravio gresku. Odkad radim konkretan posao nemam ni para ni vremena. Na sve to firma me posalje u Aranđelovac gde sam proveo skoro citav mesec.
Nista reseno nemam, ni stan ni bilo sta.
Na privatnom planu, dugogodišnja devojka me je prevarila sa deckom cija se mama jebe s nekim invrstitorom pa je on glumio da je bitan u toj firmi, a zapravo je potrcko i niko i nista koji zivi na racun mame i maminog jebaca.
Kasnije nadjem prelepu devojku, upoznali se u teretani, fizicki znaci top, da bi mi posle tri meseca rekla da nisam dovoljno ambiciozan i ostavila me.


ti si bog. ja tebe obozavam zapravo.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Шта је све било добро у 2022?

Postby Џими Заказака » Wed Dec 28, 2022 12:02 pm

Може се рећи добра година, чак врло добра.
На пословном плану ништа од ствари које сам радио није ишло лошије него претходних година, а почео сам Богу хвала и неке нове пројекте који делују да би могли имати перспективу. Имам и даље живе и релативно здраве и срећне родитеље, сви у најужој породици су ми здрави, деца расту к'о из воде (ћерка кренула у школу, мали у вртић). Мала се активно бави спортом, сваки дан малтене тренира и то је нешто на шта сам без лажне скромности најпоноснији, јер сам пресудно утицао на тај део њеног одгоја. Себе сам мало запустио што се тиче неког тренинга, за стандарде које сам себи постављам (људи из мог окружења се углавном чуде кад кажем да нисам до краја задовољан на том пољу). Одигра се и даље мање-више редовно термин фудбала и баскета и ухвате 2-3 теретане у току недеље, али није то ниво као некад, што је ваљда и нормално с обзиром на породицу и године... Мучи ме нека спортска повреда од маја/јуна месеца хронично кад вежем пар дана интензивнијег спорта/трчања, то планирам сад у јануару да кренем да решавам, очито неће проћи само од себе. Замерам себи и свом уском кругу пријатеља да смо се мало због обавеза и деце отуђили и одаљили једни од других, то је нешто што бих волео да променим у предстојећој години, и нешто што је верујем хронична бољка моје генерације у средњим тридесетим годинама. Мало је код целе те неке моје најуже екипе превише узело маха и то "зезање", не свакодневно наравно али више ми иде на курац то што се не прескаче ни једна свадба, крштење, рођендан, јача блеја. Томе исто планирам да мало станем на пут и пресечем, дегутантно је матори смо.
Али све кад се сабере и одузме стаје у пар кључних речи - здравље, љубав ближњих, материјална ситуираност... све је ту, и треба то знати ценити.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No al calcio moderno and 29 guests