Модерни фудбал - дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby друг члан » Fri Apr 15, 2022 11:36 pm

Da, da ne stekne neko utisak iz ovog gore da sam ja za muljačinu ili nešto slično. Apsolutno ne. Ali mi je draže bilo gledati fudbal bez vara 100puta. Ovaj gore primer naše rep. na sp sam naveo kao očigledan gde nas sjebaše. Sjebali nas i šta sad, isto bi bilo i da nema vara. Eto naše prvenstvo, uveden var i svako kolo sranja. Saopšenja, premeravanja, seciranja... Bukvalno ništa nije doneo. Jedno kolo pljuvačinana partizan što je penal u subotici, onda drugo kolo pljuvačina iz partizana jer nije penal protiv napretka(ako se ne varam). Takvi smo, to je do nas.
Ali da zanemarimo naše prvenstvo.
Englesku ligu pratim jedino od stranih prvenstava i mogu reći da su im sudije jako dobre. Kad digne ofsaj, ofsajd je 99%.Gotovo bez greške sude. Pričam za period pre uvođenja vara. To mi je bilo milina jedna za gledati
Choose Life

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby No al calcio moderno » Sun Apr 17, 2022 8:56 pm

Moderan fudbal nije samo var. Kao sto sam rekao var je samo stavio tacku na i. Apsolutno ostajem pri tome da je bez vara bilo bolje, ali kada je rec o modernom fudbalu mogao bih da nabrojim 550 razloga protiv.
Ovaj put cu navesti samo neke od njih koje svi vec znamo.
Fudbal je postao industrija, proizvod, a navijaci konzumenti-musterije.
Gubi se tradicija klubova, menjaju se grbovi, boje dresova, mnogi klubovi gube identitet pod pritiskom vlasnika ili sponzorskih kompanija.
Odvratni su mi i instant klubovi tipa RB Lajpcig.
Plate igraca postaju neverovatno visoke, transferi isto.
Gade mi se i moderni stadioni koji izgledaju kao trzni centri.
Ruzno mi je i to sto u skoro svim jacim klubovima igraju stranci, posebno izrazeno u Engleskoj.
Zatim, nekada se kada neko osvoji titulu, ligu sampiona, kup itd, isticalo to kao sportski uspeh, igraci i klubovi su tezili trofeju u sportskom smislu. Danas se u prvi plan istice koliko je klub zaradio od tog trofeja. Ekonomski uspeh se stvalja ispred sportskog.
Ono sto mi isto licno smeta su fluorescentni dresovi, sarene kopacke, gostujuce garniture koje nemaju veze sa tradicijom kluba i njegovih boja.
Dresovi nekih klubova imaju toliko reklama na sebi da lice na bolide f1.
Brojevi na ledjima... Nekada su bili od 1 do 11 u prvoj postavi, onda je neki debil gledao nba ili nfl i video brojeve tipa 54 89 97 pa se to prenelo i na fudbal.
Pisao bih jos i pisacu... Za sada dosta.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby svuda.prisutan » Mon Apr 18, 2022 8:12 am

Jeste sve to tacno, ali tebi ako sve to tooooliko smeta, izvoli, prati neki klub u trecoj, cetvrtoj ligi, ili neku gradsku ligu, tu moyes da vidis svu car fudbala. Mada opet, i u tom rangu pojedini klubovi placaju igrace, nesto sitno, ali sve u skladu sa svojim rangom. Pa kolike plate imaju igraci KK CZ i KKP? U fudbalu takodje, samo sto njihovi navijaci imaju srece sto su na drzavnoj sisi jos uvek. Da su klubovi privatizovani, sve bi izgledalo drugacije. Ali posto mi ne mozemo da zivimo normlano, jer nismo tako navikli, tako se ni vlast u Srbiji nece promeniti na bolje.

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby No al calcio moderno » Mon Apr 18, 2022 2:42 pm

Govorim o fudbalu u globalu, voleo sam ga uvek kao sport i volim da ga gledam i uzivo i na tv. Zbog toga mi i smeta to sve.
Evo danas je fakticki potrvdjeno da se utakmice na svetskom prvenstvu produzavaju na 100 min, uzas znaci... Pitam se sta je sledece...

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby idemoo » Wed Apr 20, 2022 9:23 am

ВАР је јебено генијална ствар - да се примењује како треба. Сваком правом искреном навијачу није драго да његов тим победи непоштено макар то био и вечити дерби. Јесте да се међусобно мрзимо да би прешли и преко тога, али срамота због гола из аута остаје. Мени лично то не треба. Ако нисам довољно добар да победим фер - јебига више среће следећи пут. Проблем јесте што се некад дуго чека али боље и тако него да испашта неки тим јер судија није добро видео.

Апосолутно сам за штоповање времена, макар у задњих пола сата - 15 минута. Кад видим како се ваљају играчи да би уштедели време, згади ми се. и оне фантомске измене у 89 минуту. Лепо се сат заустави, па ти седи на ладној трави до сутра. Исто тако, кад изађе лопта у аут, гол аут, па кад их видим како се шетају као по корзоу док не дођу до лопте, спржи ми се мозак.

Три измене - пет измена, исти курац. Да је у старту почело са пет измена нико се не би бунио јер би то било нормално, овако навикли смо на 3 па сад штрчи.

Мени је гадно нпр ова мулти националност, што да би био топ тим мораш да имаш све звезде овог света, а најмање играча из земље одакле је тим. Колико топ енглеза игра у њихових 6 најбољих клубова, мало. Али јебига то раја плаћа. Да могу увео бих правило 1 - 2 странца и мрш. Пажљиво би бирао кога купујеш а не да спрцаш 60М на Луку Јовића да ти греје трибине. Такође превише превише фудбала. Ја стварно не знам ко све то гледа сам пасионираних љубитеља и кладионичара. Ја сам срећан кад успем да испратим Лигу Шампиона, јебе ми се да викенд проведем уз другу турску лигу на спорт клубу. И арена и ск имају по 50 канала, преноси све јебено све могуће.

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby No al calcio moderno » Wed Apr 20, 2022 11:54 am

Mozda ipak na kraju treba da uvedu i tri konera penal i da se pogodak van 16 racuna kao 2.

User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby Moltisanti » Sun Apr 24, 2022 10:23 am

idemoo wrote:Мени је гадно нпр ова мулти националност, што да би био топ тим мораш да имаш све звезде овог света, а најмање играча из земље одакле је тим. Колико топ енглеза игра у њихових 6 најбољих клубова, мало. Али јебига то раја плаћа. Да могу увео бих правило 1 - 2 странца и мрш. Пажљиво би бирао кога купујеш а не да спрцаш 60М на Луку Јовића да ти греје трибине. Такође превише превише фудбала. Ја стварно не знам ко све то гледа сам пасионираних љубитеља и кладионичара. Ја сам срећан кад успем да испратим Лигу Шампиона, јебе ми се да викенд проведем уз другу турску лигу на спорт клубу. И арена и ск имају по 50 канала, преноси све јебено све могуће.


Te dve stvari su najbitnije, broj stranaca i broj utakmica. Sve je zapravo krenulo nizbrdo od Bosmanovog pravila 1995. kada je ukinuto ono 3+2 pravilo. Narednih par godina, do kraja 90ih i pocetkom 2000ih je bilo jos dobro i onda su krenula izdrkavanja sa Galaktikosima, Abramovic kupuje Celzi, pocinju Arapi da dolaze, ogromne pare da se upumpavaju, trazi se jos utakmica i tu je pocetak kraja. Pravi se jaz izmedju najbogatijih i ostalih i onda kad pogledas ko osvaja LS zadnjih 20 godina, to su sve manje vise isti klubovi.

Onda se masa prima kada se pokusala napraviti Superliga, pa sta se cude, to logican sled dogadjaja. Ovamo traze da im klub dovede nekoga za 200 miliona al da oni plate kartu 10e. Najveci klubovi iz Engleske, Spanije, Italije, Francuske i Nemacke nisu vise klubovi iz tih zemalja, to su sad evropski odnosno svetski klubovi (brendovi) kojima je jedina veza sa zemljom odakle su to sto im je stadion tamo. Vecina igraca i navijaca su im stranci, logicno je onda da igraju neku evropsku ligu.
Pogledamo ove dve slike:
https://i.imgur.com/M2B4sbm.png - finale LS 1993
https://i.imgur.com/huxPPOW.png - finale LS 2020

Da si pao u komu 1993 i probudio se sad i vidis ovu sliku ne bi mogao da pogodis odakle su klubovi. Mislio bi da je neka All Star utakmica.

A sad zamislimo scenario, UEFA kaze vraca se pravilo 3+2 stranca. Samo to da urade, nastao bi haos i fudbal bi se promenio totalno. Recimo da PSG mora da sacuva 3 stranca samo, da kazemo da su to Messi-Mbappe i Nejmar. Opet su jaka ekipa ali svi ovi ostali vrhunski igraci ce morati negde da odu, neki ce otici u najbolje klubove iz drugih drzava a neki ce otici u sledece najbolje iz iste drzave. Na primer Siti mora da sacuva 3 stranca, ostali moraju da idu. Neki ce da odu u Arsenal a stranci iz Arsenala ce da odu kod Solaka u Sautempton itd. Odjednom bi se stanje u fudbalu drasticno promenilo i pre svega izjednacilo. Da, Barsa i Real ce opet da imaju najbolje spance u svojoj ekipi i opet ce biti najbolji verovatno ali ce biti mnogo manja razlika. Pa ce onda morati da se malo okrenu sebi, da pokusaju da naprave talente u svom dvoristu kao sto je Barsa do skoro radila, sad ni ona vise ne radi nego kupuje. Zadnji klub koji je napravio bas pravi uspeh gotovo iskljucivo sa igracima iz svoje drzave je Murinjov Porto. Danas Porto apsolutno nikakve sanse nema tako nesto da ponovi kada im sve najbolje igrace kupi Siti cim im narastu bruce.
Tu onda imamo jos jednu stvar, mladi igraci iz manjih drzava kao sto je nasa, nece po svaku cenu ici u inostranstvo niti ce ih klubovi po svaku cenu kupovati odnosno prodavati. Mi imamo situaciju da jedan Vlahovic sa 18 godina odlazi ni manje ni vise nego u Fiorentinu. Uz duzno postovanje za njih, on odlazi u jedan osrednji Italijanski klub, nije otisao u Real sa 18 nego u Fiorentinu. Da li bi Fiorentina, u ovom zamisljenom scenariju, kupovala Vlahovica da ima samo 3 mesta u ekipi za strance. Mozda i bi, ali bi bas dobro razmislili. Ne bi imali situaciju da Celzi ima 30 igraca na pozajmicama ili da Siti uzme Stevanovica sa 18 godina i posalje ga u Herneven jer im se moze. Ti igraci bi onda ostajali u Srbiji barem jos koju godinu duze.
To i manji broj utakmica je sustina, sve ostalo, tipa VAR, 5 izmena, stopovanje vremena itd. su sitnice koje imaju svoje mane i prednosti ali sustina je da se uradi nesto drasticno sto ce izjednaciti opet stvari. Naravno, to se nece desiti jer bi to znacilo ogroman gubitak novca za klubove i menadzere.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sun Apr 24, 2022 11:39 am

Fudbal danas nije blizu one igre koju sam počeo da gledam i igram. Pretvorio se u taktičko sranje gde igrači nemaju više slobodu za driblinge i zezanje po terenu jer je ogroman ulog. Dok god je toliki ulog, fudbal će nastaviti da bude sve ruzniji za gledati, nema šanse više do izražaja dodju talentovani individualci, nego samo suva fizika a to čoveku nije zanimljivo gledati, barem meni nije. Slažem se sa Moltisantijem od početka do kraja.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby Rođaci » Sun Apr 24, 2022 11:57 am

UEFA neće dozvoliti samo 3-4 stranca po ekipi, pošto bi to bio značajan ekonomski udar na mnogo država na svetu, pa i na samu organizaciju, plus bi se smatralo diskriminišućim

User avatar
Moltisanti
Posts: 32
Joined: Thu Feb 16, 2017 10:51 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby Moltisanti » Sun Apr 24, 2022 12:25 pm

Znam, zato i kazem nema sanse da se desi to. Pogotovo englezi ne bi hteli to i oni bi bili na najvecem gubitku jer im celu ligu cine stranci. Ali samo sam naveo primer kako bi se jednim jednostavnim potezom promenilo mnogo toga. Druga opcija je je neki Salary Cap ali pravi a ne ona prevara od FFP koju niko ziv ne postuje. Al ni od toga nema nista sigurno.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby idemoo » Mon Apr 25, 2022 11:10 am

Кад је већ тако, пусти тржиште нек расте како расте, па ће тај балон кад тад ваљда пући. Укинути сва ограничења, и за странце и за плате па како се ко снађе. Направити суперлигу, позвати 16 маркетиншки најисплатљивијих клубова и крај.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby 1958 » Thu Apr 28, 2022 8:58 am

O kakvom se ovde modernom fudbalu prica? Pa mi imamo 2 apsolutno drzavna kluba, ostatak finansiraju opstine, gradovi i sportski savezi. I dva privatna kluba. Srpski fudbal apsolutno nije moderan, kriminal prati tokove ali fudbal ne.
Често одем до на село

User avatar
ineks
Posts: 17
Joined: Fri Jun 29, 2018 1:14 pm
Location: Tamerlan

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby ineks » Tue May 03, 2022 12:41 pm

air to the teddy bear

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby No al calcio moderno » Thu May 05, 2022 11:52 am

Sjajna slika Ineks...
Inace,sinoc iako ne volim Real, jako mi je bilo drago sto su prosli jos jedan instant klub koji je do pre dolaska arapa bio pravi gradski simpaticni klub dok nije postao ovo sada.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby idemoo » Thu May 05, 2022 12:55 pm

Мени је драго што је прошао клуб који форсира класичну десетку и класичну деветку, тога има све мање данас.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby Rođaci » Thu May 05, 2022 2:12 pm

meni svejedno, samo da neko unakazi ona govna odvratna u finalu dabogda izgoreli

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby Rođaci » Sat May 07, 2022 11:49 am




au kakve dve epizode


User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby жабац » Fri May 13, 2022 12:25 pm

хахаха вежи коња где ти газда каже, увек било.

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Модерни фудбал - дискусија

Postby No al calcio moderno » Fri Jun 10, 2022 10:45 pm

Da je sve kako treba i da jebeni Katar nije dobio organizaciju veceras bi pocinjalo svetsko prvenstvo u fudbalu.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests