Дивна другосрбијанска створења

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Nexon » Sat Aug 08, 2020 10:35 am

Ђику никакву сушитнску власт нема али зато многи другосрбијанци јесу спроводили и спроводе приватизацију у Србији, што је далеко погубније од Ђуке. То је суштински важно а не што Ђука тролује по твитеру.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby савабјан » Sat Aug 08, 2020 11:39 am

Au ala sereš jebote više. Ovo je nemoguće.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Мићара » Sat Aug 08, 2020 12:18 pm

Уби га неправда...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby čompika » Sat Aug 08, 2020 1:38 pm

To je tačno, ti koji su sebe nazivali demokratskim, gradjanskim snagama, to je u suštini ono što je bilo biračko telo DS, LDP, G17 i ostalih, koji su imali ideju da tranziciju prodju prodavanjem svega što je proizvodilo nešto, i po Djindjićevim rečima samo ubirati od njih porez. Tako da Djindjić ako je imao tu "Zoranovu viziju" ili je bio ekonomski imbecil i naivko, ili jedan zlonameran lik. Drugosrbijanaca ima dosta malo, ali im se daje nesrazmerno veliki prostor. SNS to uspešno guši, ili absorbuje u svoju službu, kako kad im odgovara.
E sad, kako nazvati ovo što radi ova svita? Deprivatizacija, nacionalizacija? :D Firme se otimaju ili silom njihovih zakona, ili stvarno silom. Tenderi se nameštaju, tačnije ni ne nameštaju se, jednostavno je nemoguće dobiti tender a da nisi u dogovoru sa partijom. Nekad se i desi da dobiju ljudi koji su zalutali, pa im se "objasni" da u stvari nisu dobili.
Takodje, nije ni ova svita završila sa privatizacijama. U suštini, ovo je sad simbioza pljačkaških privatizacija i silovitog otimanja, što je i logično jer je sve što je bilo snalazljivo, oportunističko, iz tih gradjanskih stranaka prešlo u SNS.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby reziser » Sat Aug 08, 2020 4:14 pm

riper wrote:Kakva nezavisnost Vojvodine. Da dodjete u moje selo naseljeno sa juga Srbije, kao da ste u Leskovcu, okolo dva nekadasnja madjarska sela, jedno sada vecinski srpsko, drugo srpsko, romsko i malo madjarsko. Dalje selo gde su licani, pa crnogorci, pa dodje poneko lalinsko selo itd.

Ali jedan od razloga zasto se fantazija o autonomastvu nije zahvatila je zbog Nenada Canka. On je na savrsen nacin uspeo da za kratko vreme probudi Srbe tamo svojiim provokacijama, tako da se ne dogodi kao u CG da se separatizam prisunja i na kraju dodje kada je sve vec prekasno.

Inace ti famozni drugosrbijanci imaju tu dodatnu notu koja ekstremno zivcira nase ljude. Kao i svi drugii mi Srbi smo puni kompleksa i vise i nize vrednosti u zavisnosti sa kime se uporedjujemo. Mi mnogo mrzimo kada prema nama neko nastupa kao neka intelektualna ili moralna gromada koja je preuzela na sebe da nas nesto edukuje, disciplinuje. U prevodu mi bas mrzimo kada ta umisljena elita drzi predavanja kako ne valjamo, kako smo divljaci, kako je strasno sto smo radili, kako moramo da se menjamo ako zelimo da se prikljucimo civilizovanom drustvu.

To su oni momenti kada mu jeb/es i tom nekom i evropi i zapadu sve po spisku, kada u inat seces slaninu, pijes rakiju i radis mnoge druge iracionalne stvari. Ne dopustas da ti neko koga ne smatras boljim od sebe, soli pamet.

Srpski nacionalizam je i dalje jak i pored svega sto se dogodilo upravo zbog tog revolta. To je ono kada su svi protiv tebe a ti jos jace furas neki svoj fazon, to je ono sto se zove INAT.

A poraz tog drugosrbijanstva ogleda se pre svega u mladjim generacijama koje su u Srbiji mnogo nacioinalno cvrsce u odnosu cak i na nas koji smo prosli sav pakao od 90ih do danas. Danas kod mladih ima najveci otpor EU, NATO/u, mnogim tim nekim zapadnim tekovinama. A to je inace samo sebi cudno jer u nekim normalnim drustvenim tokovima ljudi u mladjem dobu su liberalniji, dok sa godinama postaju sve konzervativniji. Plus to su generacije koje su rodjene posle svih tih pizdarija koje su nam se desavale.

Ono sto je nama uvek falilo je neka organizacija, ne nuzno politicka stranka, ali nesto sto bi na zdrav nacin znalo da usmerava taj srpski patriotizam. Na zalost cesto su politicke stranke uspevale da zloupotrebe ta patriotska osecanja naroda. Iskreno mislim da su neku zdraviju nacionalnu pricu, bez nekih drugih pretenzija kod nas negovale mnoge navijacke tribine. Na zalost nikada ni tu nije iskoriscen taj potencijal. Ali to su neke druge price i teme.



Појављивале су се здраве и искрене приче али би увек по правилу "руководећи кадар"или добио понуду коју није могао да одбије,или су вађене "ствари из фиока"којима су људи омекшани,или би служба/странке/моћни појединци ловом,утицајем,ширењем раздора топили енергију,и разбијали причу.Кад ни то није помогло имали смо чудне удесе попут случаја погибије Крстића.Широка је тема...

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Смех младића » Sat Aug 15, 2020 7:36 pm

Грађанери са форума,хоћете примити руску вакцину или ипак чекате да неко са запада одради то ваљано јер што је сигурно-сигурно је?До тад маске на фацу,овај грип је гори од канцера и куге.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby čompika » Sat Aug 15, 2020 10:22 pm

ja kontam prvo rusku pa sa zapada, ko tito, na dve stolice

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Nexon » Sat Aug 29, 2020 12:37 pm

Велики лоповски трол у рангу нашег колеге бота рођака,

Image

Мада изгледа да је радио и неке још радње ван домена закона осим лоповлука.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Синдикат » Sat Aug 29, 2020 12:58 pm

На страну ко ово пише и ко је он, али у овом што је написао нема апсолутно ништа погрешно.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Nexon » Sat Aug 29, 2020 2:36 pm

Наравно да има, да ја не бих много ширио, делимично сажето



Онај изнад је искомлексирана лоповска другосрбијанска(то им је дефиниција) будала.
Шта он има да неког човека малтетира у пекари а ту је мање од минута а продавац вероватно није ни крив за музику, нити је константује док ради.

Иначе у центру Минхена трешти гори турбофолк него ли у Београду.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Синдикат » Sat Aug 29, 2020 4:50 pm

Трешти јер то слушају гастоси, шиптари, турци, хрвати, муџахедини. И треба се борити против тог зла од музике и културе коју нам намеће пинк већ 30 година и уништава нам нацију, много више него ти твитер пацијенти који само на твитеру постоје.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby навијај » Sat Aug 29, 2020 5:02 pm

шта је српски слушати

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Синдикат » Sun Aug 30, 2020 4:19 pm

Нема то везе са српстом, него са културом и моралом. Та музика нема никакву уметничку, а ни људску вредност.
Утерај ми бмв у гаражу, купи ми бунду од нерца, код тебе су моје гаћице, направи ми сина, жена од султана. Промоција проституције и криминала

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby reziser » Sun Aug 30, 2020 6:07 pm

Па управо је ова несрећа била донедавно у спс-у,и тада му "борба против зла"није била приоритет,као ни 90-тих кад је спс финансирао његова дела.
Елем,има онај текст стар једно 15 година гласи-Глумци,које вам то даске значе?Где су таксативно наведене све неподопштине глумачке,редитељске,режисерске,и друге псеудокултурне елите.Све монтаже,намештења,штеловани конкурски,све ја теби сердаре ти мени војводо награде на фестивалима,сав политички салто-мортале тих људи.
Чуј борац против зла.Брале,радио сам у пекари само ми је брашно било пред очима могао си пустити и девету руковет,не знаш где је лево.Мучена жена...а он херој.Страшан јунак,опасан борац.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby čompika » Sun Aug 30, 2020 6:34 pm

pun mi je kurac tih sto su im kulture puna usta. Ajde bokte, volis pozoriste idi, pusti drugog da slusa i gleda sta hoce. Uostalom, sem ritma koji je definitivno istocnjacki, ne razlikuje se puno od strane.
A umetnici, i svi sto seru, su takve moralne spodobe da kurve zaradjuju deset puta posteniji novac od njih.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Смех младића » Mon Aug 31, 2020 11:22 am

Синдикат wrote:Нема то везе са српстом, него са културом и моралом. Та музика нема никакву уметничку, а ни људску вредност.
Утерај ми бмв у гаражу, купи ми бунду од нерца, код тебе су моје гаћице, направи ми сина, жена од султана. Промоција проституције и криминала


Чекај а ово је уметност?: "ти сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол.."

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby prcko » Mon Aug 31, 2020 11:37 am

Смех младића wrote:
Синдикат wrote:Нема то везе са српстом, него са културом и моралом. Та музика нема никакву уметничку, а ни људску вредност.
Утерај ми бмв у гаражу, купи ми бунду од нерца, код тебе су моје гаћице, направи ми сина, жена од султана. Промоција проституције и криминала


Чекај а ово је уметност?: "ти сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол,ти си сав мој бол.."


Cista umetnost. To sto masu vas zulja EKV resite nekim flasterima, a ne da serete po onom sto su stvarali. :mrgreen:

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby pustinjska lisica » Mon Aug 31, 2020 12:24 pm

A шта су то па они створили? Гомила хипи наркомана и сидаша чије су песме у рангу Желимира & Вишње, која су постали популарни међ' другосрбијанском жгадијом због свог анационалног римтутитуки ангажмана и трагичне животне судбине већине чланова бенда.

Да није било тога, остали би на нивоу Обојеног програма или тако неких трећеразредних беднова.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Druidid » Mon Aug 31, 2020 12:31 pm

Ja prvi kazem da je EKV precenjen, al dajte malo realnosti. Muzika koju su ti ljudi stvorili je definicija umetnosti.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Rođaci » Mon Aug 31, 2020 12:45 pm

narkomanska muzika ftw
Al Jourgensen najbolji primer


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests