Дивна другосрбијанска створења

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Синдикат » Mon Aug 03, 2020 4:01 pm

Не знам у каквим се ви круговима крећете, али ја ни једног таквог примерка не знам, нити знам некога ко зна некога, нити сам чуо да је неко "другосрбијанац". Они постоје само на твитеру и сличним друштвеним мрежама. Потпуно безопасни, треба им шта мање поклањати пажњу, јер њих то храни. Много већи непријатељи овог народа су патриоте попут ових говнара на власти, они нажалост постоје у стварном свету и наносе стварну штету овом народу. Патриоте попут Шешеља, Вучића, Палме, Дачића, Маје Гојковић и тако даље. Патриоте које потписују разне непатриотске споразуме, које пљачкају овај народ где и како стигну, понижавају народ...Патриоте које седе и договарају решење за Косово за бившим припадницима овк. Патриоте које немају никакву власт у Новом Пазару, Прешеву, Бујановцу. Патриоте које раде како црногорски нарко картел каже. Патриоте које у скупштину убаце замотану сарму први пут у историји. Које убаце у скупштину нешто што се одазива на име Лав Пајкић, а човек није.
Ти "другосрбијанци" су шачица плаћеника, са свим својим следбеницина их нема 1000, какав курчев проблем су они. Они служе власти да скрену проблем на њих. Плаћени су из истих фондова као власт. Баталите скретање пажње на њих, то ради власт и они који раде за власт
Најсмешније од свега, ја да не прочитам на овом форуму о њима, не би знао ни да постоје. Значи ви који пишете о њима, ширите њихове ставове, да их види више људи, дајете им на значају

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby фикрета » Mon Aug 03, 2020 5:42 pm

Da nisam video na forumu, nikad ne bih ni cuo niti znao za te drugosrbijance
Balkaninfo, nekog tesu...
Ko im jebe mater nemoj te ih reklamirati

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Desnoruki levak » Mon Aug 03, 2020 7:19 pm

Bukvalno, leva smetala-level pro. Iz iste kuhinje kao i lgbt frikovi i zene u crnom, njihova jedina svrha je da izazovu vasu besnu reakciju i skrenu paznju sa pravih neprijatelja. Mnogi od njih i zive od igranja zrtve.

Ovo je kao da si otvorio temu o ravnozemljasima i pridavao znacaja takvom nonsensu.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby ultrastito » Mon Aug 03, 2020 8:03 pm

Mislim da ih malo podcenjujete i da ih ima vise nego sto mislite.

Iskreno, meni je to malo glupava definicija...cuj, drugosrbijanci?!? Ko su onda prvosrbijanci, a ko su trecesrbijanci? Kapiram da je to izvedeno od toga sto oni zamisljaju da su druga Srbija od ove trenutne...pa dobro i ja zamisljam sebe da sam druga Srbija od ove trenutne Srbije, a Boga mi...i skroz druga Srbija od njihove druge Srbije. Gde sam tu ja? :mrgreen:

Generalno se trudim da izbegavam vise ikakve diskusije uzivo, jer sam skontao da nemam zivaca da stalozeno da pricam o nekim stvarima i da bi moje nerviranje, eventualno podizanje tona...verbalna agresija ili ne daj Boze nesto vise od toga dovelo do zakljucka "eto, to je ta agresivna Srbija protiv koje smo mi zene u zelenom na roze tufne...". A brate mili i skontao sam da nema sta ja da "prevaspitavam" nekog ko ima 25+ godina...ako on/a sa recimo 35 godina ima stav da smo mi bili agresorska zemlja u ratovima devedesetih, ako misli da treba Kosovo i Metohija da budu nezavisni, da treba da se ide u NATO, da je bio genocid u Srebrenici...tu pomoci vise nema i ja zaista ne vidim kako bih mogao da ubedim tu osobu u drugacije misljenje, ali drugacije misljenje za 180 stepeni. To se ne dogadja.

Realno, ko ima vremena, trebao bi da gleda i N1 i RTS i Pink i Sputnik i Al Dzaziru i DW i da cita izmedju redova, uporedjuje vesti i sa nekom socijalnom inteligencijom i generalno kretanjem medj narodom moze da izvuce neki zakljucak gde smo i sta smo i kakvi smo. Gledanje i puko upijanje vesti sa bilo kojih od ovih navedenih medija (ne)svesno stajete na jednu stranu misleci da je to jedina istina, a to je sve posledica manjka vremena koji ljudi imaju da se posvete odredjenim temama. Uopste, nema se vremena ni za svoju porodicu, a ne da se 24/7 citaju i analiziraju vesti i to zna svaki od ovih pomenutih medija i tako i dolaze do hardcore fanova svojih televizija i svoje propagande i do (minimum) polarizacije drustva.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby njasvi » Mon Aug 03, 2020 9:58 pm

mislim da bas podcenjujete njihov uticaj
pogotovo medju omladinom
mislim ozbiljna lova se tu ulaze i nece odustati
samo ce rasti
04 X 1945

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Смех младића » Mon Aug 03, 2020 10:36 pm

Постоје другосрбијанци који су се ухлебили а постоје и корисни идиоти који су то постали слушајући свакодневно, годинама, приче попут "Очистимо прво своје двориште", "Косово је терет којег се треба ослободити" и тако то...Поредио бих тај синдром са аутономашима из Војводине-нема их много али њихов утицај је доста јак и ствара слику како велики део народа размишља на тај начин .

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Momo » Mon Aug 03, 2020 10:37 pm

Два најдивнија створења...

Image

и то би било то што се тиче ове теме, а корисно би било да се отвори тема и за првосрбијанска створења.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby друг члан » Tue Aug 04, 2020 12:00 am

Смех младића wrote:Поредио бих тај синдром са аутономашима из Војводине-нема их много али њихов утицај је доста јак и ствара слику како велики део народа размишља на тај начин .

На шта, или на кога, мислиш да они имају утицај? Ти сви аутономаши да се скупе нису кадри шлепер цемента истоварити.
Класично бацање прашине у очи, што неко горе рече.
Choose Life

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Nexon » Tue Aug 04, 2020 12:13 am

Израз другосрбијанац није настао из неког пребројавања већ од другачијег. Нема прве, треће или девете Србије. Мислим да је творац тог израза Петар Луковић. Ви млађи не знате ко је он али он је био симбол другосрбијанаца али се разочарао, разболео и пасивизирао скоро читаву последњу деценију.
Доста су утицајни не зато што их има много већ зато што им странци дају простор кроз медије и доста испирају мозак. Снимају филмове, серије итд.
Имају и своје ботове. Надам се да нису баш превише овде запатили али изгледа да се превише надам.
Током времена је израз добио пежоративно значење због разних будала који су се качили и позивали на њега.
Ево ова лоповчина нпр.

Srdjan Dragojevic
@srdjandrago
·
Jul 30
Sta bre ima veze ljudi, covek ranio Pavelica. I za to je ok da dobije ulicu. E sad, ako je pavelic dve godine kasnije umro od promaje u Madridu, meni ok da ima jos jedna ulica - Ulica promaje sto je zveknula pavelica. Ladan beton? Jos i bolje! Betonjerska ulica, dobro zvuči!

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby njasvi » Tue Aug 04, 2020 1:35 am

ljudi
sama pomisao da u sred beograda imas organizacije koje promovisu nezavisnost kosova je strasna
takvi ljudi organizuju tribine, skupove, pricaju po fakultetima, razgovaraju sa mladima, pojavljuju se u medijima, imaju svoje portale, forume, botove...
medju njima imas od raznih umisljenih umetnika preko boraca za ljudska prava pa sve do profesora na fakultetima
04 X 1945

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Смех младића » Tue Aug 04, 2020 2:07 am

друг члан wrote:
Смех младића wrote:Поредио бих тај синдром са аутономашима из Војводине-нема их много али њихов утицај је доста јак и ствара слику како велики део народа размишља на тај начин .

На шта, или на кога, мислиш да они имају утицај? Ти сви аутономаши да се скупе нису кадри шлепер цемента истоварити.
Класично бацање прашине у очи, што неко горе рече.


Знам зато што сам из Баната и видим како људи гледају на Србе из АП Војводине,мисле да су тамо све мађари и аутономаши

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby bojan23 » Tue Aug 04, 2020 9:42 am

Има овде вас који живите у Банату, Срему и Бачкој, приближите нам мало каква је ситуација, колико има аутошовиниста, аутономаша, како размишљају млађи нараштаји, како размишљају староседеоци, колонисти, етничке мањине??
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby нуклеарни удар » Tue Aug 04, 2020 10:21 am

riper wrote:Ono sto se naziva drugosrbijiancem u Srbiji ima veliku i vaznu ulogu u razvoju novog srpskog nacionalizma. I nikada nijednog ne bih zabranio ili cenzurisao koju god bljuvotinu da objave, jer sve sto kazu jos jednog umerenog Srbina prebaci u jos veceg patriotu.

Bez obzira da li svoj posao rade zato sto su placeni ili iz ubedjenja, taj njihov izopacen pogled na sopstveni narod, na nedavne vazne dogadjaje i apsolutna arogancija kojom oni prilaze temi i govore o tome nama Srbima je donela jos mnogo veci broj patrioita koji su isprovocirani takvim obracanjem radikalizovali sopstvene stavove. O onima koji su se vec smatrali patrioitama i nacioinalistima necu ni da govorim, jer takav provokativan nacin pisanja samo budi jos jaca patriotska osecanja.

Na primeru Vojvodine i Crne Gore moze se videte Koliko je to drugosrbijanstvo, oliceno u strankamam, pokretima, udruzenjima i pojedincima, bitno za nas.

Imali smo crnogorski separatizam koji se razvijao od 90ih godina a koji je zamah uzeo kada je Milo preuzeo svu vlast i marginalizovao Momira u CG. Taj crnogorski separatizam, bio je tih i spor i pre svega slatkoreciv. Dok su crnogorski liberali furali taj ekstremni crnogorski separatizam vise od 90 odsto Crne Gore bilo je protiv njih. Milov separatizam bio je skriven, uvijen, u njemu su ucestvovali mnogi Srbi koji su postepeno usvajali ideju o crnogorskoj drzavi, posebnoj crnogorskoj naciji, ali i u tim pocecima to je nekako bilo pomirljivo sa Srbijom.

Kada je vec prosao 5. oktobar i kada se siituacija menja, ta kritiicna masa je polako prihvatala teoriju o crnogorskom ropstvu pod Srbijom, odnosno poceo je da se razvija sve agresivniji crnogorski nacionalizam (da ga nazovemo milogorstvo) koji pociva na ekstremnom antisrpstvu. Taj process nije prestao ni posle referenduma i osamostljenja CG. On se razvijao, ponovo ne tako ekstremann na recima, ali strasan na delima, ali svakim danom sve ekstremniji.

Tako da danas imamo situaciju da taj crnogorski, u stvari milogorski nacionalizam vec napada i SPC. E sad, tek kada je taj milogorski nacionalizam otvoren, bez prepreke i sve vise verbalno jak, konacno je dosla i prava reakcija srpskog nacionalizma koji je konacno ujedinio mnoge Srbe dole. I dole se pokazalo kada je nesto ekstremno protiv Srbije i Srba, to ce ujedinitii narod.

U Vojvodini smo imali srecu da je najvecu autonomasku pricu vodio Nenad Canak, ekstremni drugosrbijanac. On je od prve svoje izjave iritirao i mobilisao sve one sa nacionalnim osecanjima koji su se ekstremno suprotstavljali ideji o bilo kakvoj autonomiji Vojvodine. One njegove gluposti sa vojvodjanskim pasosima, razne izjave, surovanje sa hrvatiima, milogorcima, muslimanima i njegova agresivna kampanja dovele su do toga da je on covek koji je najvise ucinio protiv vojvodjanske autonomije i nezavisnosti.

Dakle drugosrbijanstvo sa svom svojom uobrazenoscu i bahatoscu je dobrodoslo. Osim sto ce te izjave da nas iznerviraju, one nam na duzi rok ostre nase postojece nacionalne stavove. Danas zahvaljujuci i drugosrbiijancima velika vecina Srba i dalje smatra da je Hag nepavedan tribunal na kojem se sudilo srpskom narodu, da smo mi zrtve ratova a ne agresori, da je nasa prica jedina ispravna.

Одличан упис, али је јако жалосно да после свих година и дешавања нам треба било шта, а посебно овакав шљам да нам оштри националну причу, место да смо сви ко један, монолит❗

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Bruno Sulak » Tue Aug 04, 2020 11:24 am

bojan23 wrote:Има овде вас који живите у Банату, Срему и Бачкој, приближите нам мало каква је ситуација, колико има аутошовиниста, аутономаша, како размишљају млађи нараштаји, како размишљају староседеоци, колонисти, етничке мањине??


Mladi su svi patriote i pravi Srbi, mozda po neki mladi se loze na nezavisnost Vojvodine ali su oni mizerni bas, to ti je mozda neki student po NS koji se lozi na Cankova sranja i koji bi da Vojvodina bude Nezavisna samo jer bi onda ziveo u glavnom gradu (Novi Sad).

Starije ljude, mislim penzionere ni ne zanima ta prica, mislim da je tu jasno.

E sad, ima solidan broj ljudi koji bi voleo da se otcepi Vojvodina i to su uglavnom ljudi koji su nezadovoljni svojim zivotima i koji nisu ni toliko sposobni pa im je za sve kriv Beograd, otprilike imaju izmedju 40 i 55 godina. Njih vec ima solidno, oni gutaju tu pricu. Recimo komsija mi prica kako je bio u Austriji, kako je sve super, kako se postuju zakoni i kako bi on voleo tamo da zivi, a onda mu pogledas kucu i dvoriste i pomislim u sebi "ti kad bi bio tamo isterali bi te posle 2 dana, nisi u stanju djubre da pokupis po dvoristu...". E takvi likovi su bili sad u ovom Vojvodjanskom Frontu, nisu u stanju da srede svoje dvoriste a kamoli Opstinu.

Manjine cute i smrde. Madjari su debili kojima je je Srbija jedino dobra zbog EXIT-a, na to se bas loze. Oni sigurno misle u svojim glavama sve najgore o Srbima, ali cute i smrde, zive svoje zivote, njih je sve manje tako da tu nece biti problema. Slovaci su ekstra ljudi, domacini, pedantni, uredni.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby prcko » Tue Aug 04, 2020 1:50 pm

Nije Beograd kriv bas za sve,al za podosta jeste. I kada kazem Beograd, ne mislim samo na Grad Beograd, kome i sam pripadam. Mislim generalno na sistem totalne centralizacije moci i ovlascenja. Ja sam prisustvovao gradjenju tog sistema celu jednu deceniju, i taj sistem je sada na vrhuncu. To kad se razjebe, kada se osnazi lokal, onda mozemo da pricamo o nekom boljitku, bez obzira ko je vlast ko je opozicija.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby друг члан » Tue Aug 04, 2020 2:48 pm

Ja zivim u ns. Inace sam iz okoline Backe Palanke. Mogu reci da ne poznajem ni jednog čoveka koji se loži na nezavisnost Vojvodine, a imam poznanike-drugare bukvalno iz svakog grada u Vojvodini. Toliko o tome.
Choose Life

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby riper » Tue Aug 04, 2020 3:10 pm

Kakva nezavisnost Vojvodine. Da dodjete u moje selo naseljeno sa juga Srbije, kao da ste u Leskovcu, okolo dva nekadasnja madjarska sela, jedno sada vecinski srpsko, drugo srpsko, romsko i malo madjarsko. Dalje selo gde su licani, pa crnogorci, pa dodje poneko lalinsko selo itd.

Ali jedan od razloga zasto se fantazija o autonomastvu nije zahvatila je zbog Nenada Canka. On je na savrsen nacin uspeo da za kratko vreme probudi Srbe tamo svojiim provokacijama, tako da se ne dogodi kao u CG da se separatizam prisunja i na kraju dodje kada je sve vec prekasno.

Inace ti famozni drugosrbijanci imaju tu dodatnu notu koja ekstremno zivcira nase ljude. Kao i svi drugii mi Srbi smo puni kompleksa i vise i nize vrednosti u zavisnosti sa kime se uporedjujemo. Mi mnogo mrzimo kada prema nama neko nastupa kao neka intelektualna ili moralna gromada koja je preuzela na sebe da nas nesto edukuje, disciplinuje. U prevodu mi bas mrzimo kada ta umisljena elita drzi predavanja kako ne valjamo, kako smo divljaci, kako je strasno sto smo radili, kako moramo da se menjamo ako zelimo da se prikljucimo civilizovanom drustvu.

To su oni momenti kada mu jeb/es i tom nekom i evropi i zapadu sve po spisku, kada u inat seces slaninu, pijes rakiju i radis mnoge druge iracionalne stvari. Ne dopustas da ti neko koga ne smatras boljim od sebe, soli pamet.

Srpski nacionalizam je i dalje jak i pored svega sto se dogodilo upravo zbog tog revolta. To je ono kada su svi protiv tebe a ti jos jace furas neki svoj fazon, to je ono sto se zove INAT.

A poraz tog drugosrbijanstva ogleda se pre svega u mladjim generacijama koje su u Srbiji mnogo nacioinalno cvrsce u odnosu cak i na nas koji smo prosli sav pakao od 90ih do danas. Danas kod mladih ima najveci otpor EU, NATO/u, mnogim tim nekim zapadnim tekovinama. A to je inace samo sebi cudno jer u nekim normalnim drustvenim tokovima ljudi u mladjem dobu su liberalniji, dok sa godinama postaju sve konzervativniji. Plus to su generacije koje su rodjene posle svih tih pizdarija koje su nam se desavale.

Ono sto je nama uvek falilo je neka organizacija, ne nuzno politicka stranka, ali nesto sto bi na zdrav nacin znalo da usmerava taj srpski patriotizam. Na zalost cesto su politicke stranke uspevale da zloupotrebe ta patriotska osecanja naroda. Iskreno mislim da su neku zdraviju nacionalnu pricu, bez nekih drugih pretenzija kod nas negovale mnoge navijacke tribine. Na zalost nikada ni tu nije iskoriscen taj potencijal. Ali to su neke druge price i teme.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Nexon » Thu Aug 06, 2020 8:39 pm

Image

хехе

Одакле их само извлаче?! Али добро је да нова с то преноси.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Nexon » Thu Aug 06, 2020 9:00 pm

хахахахахаха

Image

Али најјаче од свега што је то игра у коју другосрбијанци увек падају, она мањина искрених будала већина само ради за новце ко више плати.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Дивна другосрбијанска створења

Postby Занемарујем тактику » Sat Aug 08, 2020 12:40 am

Одговорно тврдим да су Србе више коштале разне патриоте од било ког другосрбијанца на кугли земаљској. Ето, јел погубнији по Србију Ђука Бизончина и његови или другосрбијанштина која летује у Хрватској?
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests