Дешавања у Црној Гори

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby scampia » Sun Jan 12, 2020 10:15 pm

Смех младића wrote:
reziser wrote:Шта има лоше у речи мит?Митови,чине основу сваког али сваког националног идентитета,временом се надограђују,по потреби се ту додаје и одузима,али потка самог мита се не мења.Наша потка је косовски мит његова основа,која се мењала са вековима,учествујући у трајном формирању идентитета,и националног бића нашег народа,са позитивним и негативним странама.
Којих комшија?Ако мислиш на тзв "регион" њихови митови,су савременог карактера,онда као такви немају,и не могу имати утицај на њих,на онај начин на који Косовски мит стар толике векове има на нас.Ако и помињу наш мит,у негативном призвуку,то је из чистог комплекса јер немају свој,или га имају из савременог доба.Речју,нису одлежали,као народ пар векова.
Ако сам нешто лоше написао,праштај,нисам имао намеру,нећу се јављати на ову тему више.


Верујем да ниси имао лошу намеру брате али једно је МИТ а друго је историја.Да ли ће за неколико година и Кошаре и Паштрик исто бити мит?Да би причали о косовском боју морате познавати праву историју,ми смо тамо уз огромне губитке ипак однели победу на бојном пољу и то није никакав мит већ реалност.


Masis poentu opasno, KOSOVSKI MIT nije nista lose, naprotiv, nema nista jace i bitnije od njega. Kosovski mit je ono sto nas cini Srbima, to se zove zajednicko secanje ili predanje jednog broja ljudi koje ih cini povezanim, dakle cini ih narodom.
Heroji na Kosarama i Pastriku su dali svoje zivote upravo zato sto su u sebi nosili taj kosovski mit, i zato su znali da je Kosovo "sudjeno mesto" za svakog Srbina. Oni su ga svojom zrtvom upravo potvrdili i nastavili.

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby blatnjavi » Sun Jan 12, 2020 11:13 pm

Ko god misli da ce žvalavi podrzati bilo sta sto je srpsko se grdno vara. On i Milo su iste politicke figure, svaki u svom dvoristu.

Veoma pozitivno iznenadjenje je odziv naroda u CG, svaka cast.

Inace, cuo sam da je moleban u Beogradu zakazan za sutra u ponoc... jeste Nova godina ali ponedeljak, radni dan. Prevoza nema u to doba, sutra dan je takodje radni.

Cudan potez, kao da se trude se da dodje 520 ljudi ukupno.
Имам три кера, два су различита а један је исти.

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby grobarizsrpske » Mon Jan 13, 2020 12:48 am

Може ли неко дати разуман одговор на питање зашто марионетски медији у Србији све ово што се дешава у Црној Гори представљају као протесте српског народа? Зашто се на овакав начин жели бацити љага на вјерни православни народ и заправо на Милин млин ставити толико присутна флоскула монтенегринске власти да је ријеч о "српским протестима упереним против државе Црне Горе"?


Фантастичне бројке вјерујућег народа у Црној Гори. Доказују и показују част и понос. Свака им част... Да упростим и укажемо о каквим бројкама се ради можемо подвући компарацију = када би у Србији сваке вечери на улицама било милион и по људи, а у РС двјесто хиљада...

Не дамо светиње!

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Смех младића » Mon Jan 13, 2020 1:49 am

scampia wrote:
Смех младића wrote:
reziser wrote:Шта има лоше у речи мит?Митови,чине основу сваког али сваког националног идентитета,временом се надограђују,по потреби се ту додаје и одузима,али потка самог мита се не мења.Наша потка је косовски мит његова основа,која се мењала са вековима,учествујући у трајном формирању идентитета,и националног бића нашег народа,са позитивним и негативним странама.
Којих комшија?Ако мислиш на тзв "регион" њихови митови,су савременог карактера,онда као такви немају,и не могу имати утицај на њих,на онај начин на који Косовски мит стар толике векове има на нас.Ако и помињу наш мит,у негативном призвуку,то је из чистог комплекса јер немају свој,или га имају из савременог доба.Речју,нису одлежали,као народ пар векова.
Ако сам нешто лоше написао,праштај,нисам имао намеру,нећу се јављати на ову тему више.


Верујем да ниси имао лошу намеру брате али једно је МИТ а друго је историја.Да ли ће за неколико година и Кошаре и Паштрик исто бити мит?Да би причали о косовском боју морате познавати праву историју,ми смо тамо уз огромне губитке ипак однели победу на бојном пољу и то није никакав мит већ реалност.


Masis poentu opasno, KOSOVSKI MIT nije nista lose, naprotiv, nema nista jace i bitnije od njega. Kosovski mit je ono sto nas cini Srbima, to se zove zajednicko secanje ili predanje jednog broja ljudi koje ih cini povezanim, dakle cini ih narodom.
Heroji na Kosarama i Pastriku su dali svoje zivote upravo zato sto su u sebi nosili taj kosovski mit, i zato su znali da je Kosovo "sudjeno mesto" za svakog Srbina. Oni su ga svojom zrtvom upravo potvrdili i nastavili.


То је све јасно и добро си рекао ПРЕДАЊЕ можда је то одговарајућа реч,док се за мит везује нешто измишљено у домену бајке и сматрам је велика неправда косовски бој називати митом.Поготово због све ове пандемије аутошовинизма и лажне историје коју учимо

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Mon Jan 13, 2020 4:20 am

grobarizsrpske wrote:Може ли неко дати разуман одговор на питање зашто марионетски медији у Србији све ово што се дешава у Црној Гори представљају као протесте српског народа? Зашто се на овакав начин жели бацити љага на вјерни православни народ и заправо на Милин млин ставити толико присутна флоскула монтенегринске власти да је ријеч о "српским протестима упереним против државе Црне Горе"?


Фантастичне бројке вјерујућег народа у Црној Гори. Доказују и показују част и понос. Свака им част... Да упростим и укажемо о каквим бројкама се ради можемо подвући компарацију = када би у Србији сваке вечери на улицама било милион и по људи, а у РС двјесто хиљада...

Не дамо светиње!
Зато што то и јесте пре свега удар на српство, да је црква доле лупам Грузијска и Грчка сигурно је не би дирали.И зато што 98% протестаната чине Срби. Е сад други је крај опанака то што је Амфилохије са сајта Митрополије избацио име српска да не био одбио Монтенегрине. Мало је стање анархично. Пре свега у Србији и Републици Српској се говори да је то напад на СПЦ док Амфилохије гура причу да се напада само Православна Црква. Знам када је летос био онај сабор да је Митрополија забранила да се носе српске заставе све у циљу да се не наљуте Монтенегрини који иду у Митропилију црногорско приморску.
По мени треба што више да се носе српске заставе, на крају свега цркву ће бранити Срби ако дође до нечег озбиљнијег, сигурно неће Монтенегрини.

Јуче:


ImageImageImageImage

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Mon Jan 13, 2020 9:32 am

Мислим да Амфилохије игра на ту карту да 50% људи из ЦГ су припадници СПЦ, да ту спадају и Срби којих по попису има 27-8% али и прави црногорци, дакле везивање опстанак цркве искључиво кроз призму Срба и Србије није баш скроз утемељено.

Знам мноштво правих оно црногораца који су за Мила, али коју су део СПЦ.

Подржаваоци Мирашеве ЦПЦ углавном су на Цетињу, међутим и ту то су углавном црногорско комунистички атеисти и њих ни на Цетињу главном упоришту нема више од пар породица.

Опет што се протеста тиче, та као фама забрањује се српска застава, прво на сликама их видим, друго на сваком клипу који одгледах и који је изашао на нету везано за протесте, чујем јасно само и искључиво српске песме и песме са Космета, па ми не иде баш као у прилог томе, забрањује се наша застава, а са разгласа пичи српска песма.

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby fenian » Mon Jan 13, 2020 12:12 pm

Ne nasijedajte na price koje plasiraju rezimski mediji i novinari. Sve te price imaju za cilj samo i iskljucivo jedno, da se ubaci podjela i razdor u nikad jedinstvenijem narodu u istoriji Crne Gore. Sinoc je na ulicama bilo preko 150 hiljada ljudi,u drzavi koja ima 650 hiljada stanovnika. Na svakom okupljanju je bilo srpskih zastava,trobojki itd.Pjevaju se samo duhovne i srpske patriotske pjesme,u svakom obracanju svestenstva naglasava se SRPSKA pravoslavna crkva. Nemojte da nasjedate na rezirani plan pravljenja razdora jer nas je svaku noc sve vise zato sto ignorisemo sve to i pratimo samo odluke Mitropolita i svestenstva. Sta pise ovdje...

Саопштење за јавност
Епископског савјета Српске Православне Цркве у Црној Гори
Цетиње, 11. јануар 2020.

https://mitropolija.com/2020/01/11/epis ... povijesti/

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Џими Заказака » Mon Jan 13, 2020 12:16 pm

Мој неки утисак је да се Милу апсолутно ово не ради, већ да је просто дебело уцењен и да мора. Немојте ме схватити погрешно, као да га не дај Боже нешто сажаљевам, уцењен је зато што је криминалац који је садио тикве са ђаволом и ко га јебе. Реално, политичар његовог искуства и његове превејаности верујем не би сам ускакао у потенцијално једини проблем који може да му озбиљно наштети. Ставимо се у његову кожу пре овога са Црквом: има човек своју приватну државу, прилично пасивизирану српску причу, неспособну опозицију, директну контролу довољног дела бирачког тела кроз разне облике непотизма, корупције, ситних интереса. Једном речју, тотални бол у курцу. И сад је стављен у позицију да мора да уради шта му је речено, или долази нови Мило који ће то да уради, а њему се вади досије из фиоке. Исто као и са овом багром овде.

Е сад, надам се да су се налогодавци затирања СПЦ у Црној Гори (које треба да послужи као темељ за неку "косовску културну баштину" и "косовску православну цркву" сутра) ипак мало заиграли и да чак ни они нису могли да рачунају на овакву реакцију народа. Чињеница је да је на улици око 20% популације и ако узмемо неку структуру становништва доле, јасно је да сат-два дневно руку под руку проводе комшија Србин који је 2006. гласао за СЦГ и комшија Црногорац који, ето, мисли да Црна Гора има историјско право на државност, који гласа за ДПС због неке шљаке за сина лупам, али који је у суштини верних СПЦ и никако не мрзи Србију. Управо је такав профил личности она кључна разлика због које је Мило на власти толико колико јесте, јер верујем да шиптара, балија, Хрвата у Боки и хардкор милогораца србомрзаца нема доле више од 35% (и то сам вероватно претерао). И сад је велико питање како тај амбијент и те шетње и приче у тој маси утичу на ликове из горњег описа, сигурно им није пријатно и преиспитују да ли је место сарадника за дркање курца у неком органу управе и даље вредно прављења тихих компромиса, или је догорело и прорадио успавани инат... Ако је ово друго, свашта ту може бити. Јако је добро и јако важно што нема страначких обележја, што је све мирно и што за сада не делује да је било каква служба успела да убаци било какво семе раздора. Ово јесте И политички протест, или бар протест који би могао да има несагледиве политичке последице, али је веома мудро што се не представља на тај начин. Као заклети антивучићевац и човек који је један једини пут гласао за СНС кад је Тома био против Тадића у другом кругу и покајао се (сад не бих изашао уопште), чак мислим да се и Вучић за сада овде држи коректно у последњих 10-ак дана (од момента од када је одустао од одласка у ЦГ на Бадњи дан). Видећемо шта ће бити, али тихи оптимизам да би резултат овога могао бити заокрет у односима две државе у просрпском смеру ми је баш присутан...

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby fenian » Mon Jan 13, 2020 12:49 pm

Џими Заказака, svaka cast na postu.

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby fenian » Mon Jan 13, 2020 1:43 pm

A sto se tice tih udbaskih prica kako je Amfilohije izbrisao ime SRPSKA Pravoslavna Crkva,zabranio zastave i slicno, Otac Gojko Perovic, rektor CT bogoslovije je bio gost u emisiji "Utisak Nedelje" i upravo od voditeljke dobio ta pitanja, kako je Vucic u obracanju rekao kako je on vjernik SPC a neke mitropolije ili eparhije. Strasno sumnjivo sa njegove strane jer takvu retoriku koriste upravo ljudi iz CG rezima zeleci da unesu crv razdora, i evo sta je odgovorio...

"Kao sto covjek mora biti prvo gradjanin neke opstine,pa grada, drzave, tako je i u crkvi. Prvo si vjernik jedne odredjene parohije, pa si pripadnik odredjene eparhije, to su osnovne jedinice crkvene organizacije, da bi na kraju bio vjernik jedne pomjesne Crkve a preko nje i cijelog Pravoslavlja."

Dakle, Srpska Pravoslavna Crkva je krovna organizacija a pod njom se nalaze 4 eparhije.

Takodje je dobio pitanje o toj laznoj zabrani srpskih zastava na protestima i evo sta je odgovorio...
"To nije istina, motiv nasih protestnih setnji je bio da se ponesu ikone i svijece, niko nije rekao ni ponesite ni ne ponesite zastave,za stranacke je receno da se ne nose i to je istina".

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby CREW pg » Mon Jan 13, 2020 4:20 pm

Oca Gojka Perovica treba poslusati, vrsni poznavalac crkvene istorije i prava, a pored toga vrlo odmjeren i pecatan kada zatreba.
Sto se tice zastava u Crnoj Gori - velika je zalost sto su se mnogi upecali na dukljanske gluposti i poceli da potiru koriscenje istorijskih zastava Crne Gore. Te zastave je krvavo branio narod u Crnoj Gori koji je dobro shvatao svoju vezu sa srpstvom i pravoslavljem. Vremena, ideologije i ljudi se mijenjaju pa sada imamo drugaciju stvarnost nego u doba prije drugog svjetskog rata. Bez obzira na to, zastave imaju svoju srpsku nit i treba ih sve nositi.
Dukljani nisu mogli naci nesto svoje, pa su cak i slavni alaj barjak uzeli kao osnovu danasnje drzavne zastave.
I trobojka sa orlom i lavom, i sa ocilima, i krstas barjak, i alaj barjak - sve su to zastave naseg naroda. Nemamo pravo da ih se odreknemo.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
Krki PFC
Posts: 129
Joined: Thu Apr 07, 2016 3:21 pm
Location: U borbi za trofej, u bici za spas!

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Krki PFC » Mon Jan 13, 2020 6:14 pm


User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Ultra Sarma » Mon Jan 13, 2020 6:48 pm

da l je realno da je moleban pola sata pre ponoci, koja se ciljna grupa ocekuje, danas i sutra radni dani u to doba prevoza nema.... stariji ljudi, roditelji sa decom, zaposleni itd od kojih se ocekuje da trebaju da budu najbrojniji su onemoguceni da dodju, da li je prikladno moleban za ugrozen narod zavrsiti slavljem i vatrometom
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Swallow » Tue Jan 14, 2020 5:09 am

Krki PFC wrote:https://www.youtube.com/watch?v=DyfEnJTWmgI&t=0s

etiketirani


Ima nas!
Hvala!

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Tue Jan 14, 2020 11:17 pm

Ultra Sarma wrote:da l je realno da je moleban pola sata pre ponoci, koja se ciljna grupa ocekuje, danas i sutra radni dani u to doba prevoza nema.... stariji ljudi, roditelji sa decom, zaposleni itd od kojih se ocekuje da trebaju da budu najbrojniji su onemoguceni da dodju, da li je prikladno moleban za ugrozen narod zavrsiti slavljem i vatrometom


Па ајд да пробам да ти одговорим, иако исти очигледно не тражиш. У последњих ху година молебан за наредну годину почиње у то време. А прослава нове године се увек завршавала ватрометом.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Ultra Sarma » Tue Jan 14, 2020 11:47 pm

Da, moleban za narednu godinu lepo si rekao. Al moleban za ugrozen narod u CG i na Kosmetu u ponoc uz vatromet... aj mozda gresim ti si vise upucen svakako ali mi ne ide brate tako...

Posle molebana od 8. je trebalo da se zakaze u neko vreme kad odgovara ljudima da dodje jos vise ljudi i da to bude masovnije, ovako skupi se dobra cifra sledeci ti zakazes kad ne moze niko i tako kao da sam ubijas masu... i taj je bio u 16h radnim danom kad je vecina ljudi jos na poslu ili zavrsava i ne moze da stigne (a prethodni dan je bio za vecinu neradan)... pa eto sad i trazim odgovor da li je to po tebi dobra organizacija ili sta je...
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Tue Jan 14, 2020 11:55 pm

Ово је био молебан за нову годину, али као и подршка нашој цркви у ЦГ.
Генерално ово није имало пуно везе са актуелним питањем, просто сваке године се у исто време молебан одржава, само што је ето пружена подршка браћи и сестрама у ЦГ због свега.

И ја сам за да имамо неку можда недељу велику литију и молебан и да свака црква у Београду са својим свештеницима и верним народом дође, да ли ће неко за то имати слуха или не, не знам.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Ultra Sarma » Wed Jan 15, 2020 12:04 am

brucelee wrote:И ја сам за да имамо неку можда недељу велику литију и молебан и да свака црква у Београду са својим свештеницима и верним народом дође, да ли ће неко за то имати слуха или не, не знам.


Vidis brate kako si lepo za minut napisao kako treba, svako zna da je to najbolji nacin da se organizuje ali je pitanje sta se ceka nedeljama... kao da je bilo aj jbg kad moramo ubacicemo to ,,za ugrozen narod" u novogodisnju proslavu i dve muve jednim udarcem tako je ispalo pa kako se ne bih smorio
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Wed Jan 15, 2020 12:12 am

Па то тако изгледа, али опет, замисли да неко позове на Молебан за НГ, онда би сви рекли ало бре ови нису нормални, нико ЦГ да спомене, па онда то тако изгледа узгред, суштински црква треба поготово у Београду боље да се организује. У другим местима и ђене ђене, видех негде у Новом Саду ускоро опет протест и литија.
Видећемо

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Wed Jan 15, 2020 4:23 am

Милано

ImageImageImage

Јагодина

ImageImageImageImage

Лешинари

http://youtu.be/zCYviI-trek


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests