Дешавања у Црној Гори

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Thu Jan 09, 2020 6:44 pm

Врховна команда wrote:Био је само један епископ, где су остале владике? Где су свештеници? Где су рецимо многобројни црногорци који живе у и око Београда? Где је владика Григорије на пример? Има још много питања...
Да су организатори желели да буде масовније, подстакли би то на прави начин. Зато је и медијски релативно благо испраћено око бројке и око самог догађаја. Као што рекох, верујте плакатима, не кривим никога. Време и даљи развој ситуације као и будући догађаји ће показати истину и суштину.
У праву си, требао је Патријарх да буде на челу литије и позове народ. Изгледа да су истините приче о подели у цркви на Иринејов и Амфилохијев део јер је много блага била реакција патријаршије у Београду. Онај несретник у Америци Иринеј Добријевић већ је направио раскол и прави којекакву америчку цркву.

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Врховна команда » Thu Jan 09, 2020 6:47 pm

brucelee wrote:
Врховна команда wrote:Био је само један епископ, где су остале владике? Где су свештеници? Где су рецимо многобројни црногорци који живе у и око Београда? Где је владика Григорије на пример? Има још много питања...
Да су организатори желели да буде масовније, подстакли би то на прави начин. Зато је и медијски релативно благо испраћено око бројке и око самог догађаја. Као што рекох, верујте плакатима, не кривим никога. Време и даљи развој ситуације као и будући догађаји ће показати истину и суштину.


Био је само један епископ, зато што је патријарх у Републици Српској због славе РС данас, иначе у Београду је само поред патријарха још један епископ, викарни и он је био. Овај догађај је организација најпре Београдско-карловачке епархије а у ситна цревца највише организација свештенства храма Светог Саве.
Остале владике нису биле, а и како би кад су предводили литије у својим епархијама, Нишу, Чачку, Новом Саду, Вршцу и другим градовима, да не причам на остале владике који су директно погођени овим законом и које своје битке воде у ЦГ и тамо предводе литије.
Свештеника је било солидан број, неки су били у првим редовима а доста је било у маси. Било је и монаштво из Београда.
Где је владика Григорије? Претпостављам у својој епархији у Немачкој, тамо је владика.
Да ли је требало боље, свакако, масовније свакако, нажалост јесте то нешто одрађено на брзину али то не значи да је литија фарса.
Што се цркве тиче канда ниси баш упознат са устројством исте па ето тако и причаш.


Мишљења и утисци нам се дијаметрално разликују и то је то. Нема то везе са мојим познавањем цркве јер бих исте или сличне етикете могао и ја теби налепити. Просто скроз другачије гледамо на целокупан догађај јуче у Београду и то је то. Временом ћемо видети шта је исправно а шта није.

Modus Operandi wrote:
Врховна команда wrote:Био је само један епископ, где су остале владике? Где су свештеници? Где су рецимо многобројни црногорци који живе у и око Београда? Где је владика Григорије на пример? Има још много питања...
Да су организатори желели да буде масовније, подстакли би то на прави начин. Зато је и медијски релативно благо испраћено око бројке и око самог догађаја. Као што рекох, верујте плакатима, не кривим никога. Време и даљи развој ситуације као и будући догађаји ће показати истину и суштину.
У праву си, требао је Патријарх да буде на челу литије и позове народ. Изгледа да су истините приче о подели у цркви на Иринејов и Амфилохијев део јер је много блага била реакција патријаршије у Београду. Онај несретник у Америци Иринеј Добријевић већ је направио раскол и прави којекакву америчку цркву.


Та срамота од патријарха не треба нигде да се појављује. Не стављај ми речи које нисам рекао односно написао.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Мићара » Thu Jan 09, 2020 8:15 pm

Врховна команда wrote:
Мићара wrote:Јел се ти молиш поповима или Богу?!
И они су људи и њих има свакаквих, раздвој мало и продужи ту своју ограниченост у глави...


Важно да ти ниси ограничен. Не вређам ја тебе, не вређај ни ти мене. Ово организују исти они који су целу ситуацију и закували. Из тог разлога имам право да се не појавим и да кажем своје мишљење о томе а твоје моментално вређање говори о твојој култури и ограничености. Свако добро.


Прво ниси ми одговорио на питање.
Друго нисам те увредио јују ју ал се лако увређујеш ко да си жена сунце ти пољубим.

Значи Мило и компанија организује протестне шетње пошто су они закували.?

Ти се свеједно не појављујеш нигде ни у цркви ни на улици.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...



User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Fri Jan 10, 2020 12:14 am




User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Кум Жоржо » Fri Jan 10, 2020 2:36 am

Image

Podgorica, Nemanjin grad!
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby reziser » Fri Jan 10, 2020 9:49 pm

СПЦ се вратила "на правни терен", фактички признала легитимитет закона.Следи формирање некаквих правних тимова,показивања тапија,власничких листова,позивања на еп и митове,цариградску патријаршију.Грешка.Кардинална.Уместо свакодневних биће једном или два пут недељно скупови,тј трибине и сл.
Наша црква нема снагу,а изгледа ни унутрашње јединство.
Следе емисије са архиварима,музејским саветницима,стручњацима за црквена права,верским аналитичарима,монасима,следе фељтони у Новостима и сличне трице.....Све у циљу правне одбране.Одбрана(увек иста тактика од фудбала до националне ствари) кључна реч.Туга...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Fri Jan 10, 2020 11:50 pm

Колико сам видео митрополит Амфилохије је рекао да ће протести се наставити све док тај закон не буде повучен, а наравно за злу не требало се мора припремати и други терен и не чекати неспреман тако нешто.

Ни мени се не свиђа што су скупови у ЦГ сада два дана недељно, али опет можда кад мало шире сагледам да је остало сваки дан можда би дошло до засићења временом људи и све мање би људи ишли на протесте, можда, овако два пута недељно сви ће чекати та два дана у недељи да изађу на улице, опет све то може бити али не мора да значи.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Fri Jan 10, 2020 11:52 pm

Иначе мислим да овде нико није објавио сви посланици који су гласали за спорни закон су анатемисани и искључени из цркве, по том правилу ако би се спроводило дословно немају права ни на какву свету тајну, неће моћи ни да се причесте, ни венчају, нити било шта друго у цркви.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Sat Jan 11, 2020 1:07 am

reziser wrote:СПЦ се вратила "на правни терен", фактички признала легитимитет закона.Следи формирање некаквих правних тимова,показивања тапија,власничких листова,позивања на еп и митове,цариградску патријаршију.Грешка.Кардинална.Уместо свакодневних биће једном или два пут недељно скупови,тј трибине и сл.
Наша црква нема снагу,а изгледа ни унутрашње јединство.
Следе емисије са архиварима,музејским саветницима,стручњацима за црквена права,верским аналитичарима,монасима,следе фељтони у Новостима и сличне трице.....Све у циљу правне одбране.Одбрана(увек иста тактика од фудбала до националне ствари) кључна реч.Туга...
Које је друго решење? Једино да народ узме пушке у руке...правним путем никада ништа у историји нисмо добили...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Смех младића » Sat Jan 11, 2020 3:50 am

reziser wrote:СПЦ се вратила "на правни терен", фактички признала легитимитет закона.Следи формирање некаквих правних тимова,показивања тапија,власничких листова,позивања на еп и митове,цариградску патријаршију.Грешка.Кардинална.Уместо свакодневних биће једном или два пут недељно скупови,тј трибине и сл.
Наша црква нема снагу,а изгледа ни унутрашње јединство.
Следе емисије са архиварима,музејским саветницима,стручњацима за црквена права,верским аналитичарима,монасима,следе фељтони у Новостима и сличне трице.....Све у циљу правне одбране.Одбрана(увек иста тактика од фудбала до националне ствари) кључна реч.Туга...


Koji ep,koje mitove?

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Ultra Sarma » Sat Jan 11, 2020 5:40 am

brucelee wrote: друго какве везе има Вучић са законом у ЦГ, мислим брате...


Takve sto ga zabole patka da pomogne nasem ugrozenom narodu i SPC nego se lize sa Milom idalje, bitniji su mu kriminalni poslovi od crkve.

Inace ljudi aj da budemo realni, u Beogradu se pojavi jedva 1% ljudi, ali bi mi da gledamo kako neko tamo dole po snegu, na minusu svaki dan seta i bori se za srpske nacionalne interese. Po meni je odlicno sto se seta dva puta nedeljno, jer tako ima sanse da ove litije traju dok se ne povuce zakon ili promeni vlast.. mislim male su sanse bez pomoci nase drzave ali ako bi se setalo svaki dan ljudi bi se ne samo zasitili nego jednostavno ne bi mogli vremenski da se organizuju, imaju ljudi svoje zivote i obaveze i nerealno je ocekivati da se svaki dan seta.

I sto se tice Slekakovica i Djurica ko im jebe kevu, meni ne smeta to sto su ti izrodi bili, ko sam ja da odredjujem ko treba da se pojavi na litiji. Narod je uzeo ucesce i to je najbitnije. Prica da sns stoji iza toga moze da rezutira samo da dodje manje ljudi, a to nije nikome namera.

Svi mi gotivimo najvise Amfilohija, na Irineja gledamo kroz prizmu lizanja sa Vucicem i ne osudjivanja briselskog sporazuma, ali se zapitajte da li imate pravo kao pojedinci da pljute po patrijarhu SPC bez obzira kakav je, papa nije. I jos bitnije u ovim trenucima da li to osudjevanje njegove svetosti donosi ista korisno.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Sat Jan 11, 2020 2:47 pm

Ultra Sarma wrote:
brucelee wrote: друго какве везе има Вучић са законом у ЦГ, мислим брате...


Takve sto ga zabole patka da pomogne nasem ugrozenom narodu i SPC nego se lize sa Milom idalje, bitniji su mu kriminalni poslovi od crkve.

Inace ljudi aj da budemo realni, u Beogradu se pojavi jedva 1% ljudi, ali bi mi da gledamo kako neko tamo dole po snegu, na minusu svaki dan seta i bori se za srpske nacionalne interese. Po meni je odlicno sto se seta dva puta nedeljno, jer tako ima sanse da ove litije traju dok se ne povuce zakon ili promeni vlast.. mislim male su sanse bez pomoci nase drzave ali ako bi se setalo svaki dan ljudi bi se ne samo zasitili nego jednostavno ne bi mogli vremenski da se organizuju, imaju ljudi svoje zivote i obaveze i nerealno je ocekivati da se svaki dan seta.

I sto se tice Slekakovica i Djurica ko im jebe kevu, meni ne smeta to sto su ti izrodi bili, ko sam ja da odredjujem ko treba da se pojavi na litiji. Narod je uzeo ucesce i to je najbitnije. Prica da sns stoji iza toga moze da rezutira samo da dodje manje ljudi, a to nije nikome namera.

Svi mi gotivimo najvise Amfilohija, na Irineja gledamo kroz prizmu lizanja sa Vucicem i ne osudjivanja briselskog sporazuma, ali se zapitajte da li imate pravo kao pojedinci da pljute po patrijarhu SPC bez obzira kakav je, papa nije. I jos bitnije u ovim trenucima da li to osudjevanje njegove svetosti donosi ista korisno.


Сад ћу да глумим мало његовог адвоката, али ми се више не зна ко је јаднији, опозиција сваки дан смишља неке глупости као да то намерно раде, те не знам Сентин син ухапшен па лик каже неистина, те производи се дрога а оно коке носиље тамо, тако исто и ово.

Шта АВ треба да уради по питању тога у ЦГ а да би сви ми били задовољни?

Ако хоће да иде и пружи подршку- срамота хоће да уништи протесте немој да долазиш у ЦГ
Ако ћути са Милом је у спрези не пружа подршку
Ако се направи протест у Београду- АВ стоји иза тога УААА
Ако се не направи- не да АВ да се направи УААА
Ако се појави на литији неко из АВов шта ће он тамо, изроди како су смели
Ако се не појави аууу спрега Мила и АВ

Митрополит Амфилохије је одбио да се сретне са Вучићем и није хтео да разговара са њим, поуздано знам
Митрополита јако поштујем и сматрам га ајде да не претерам али заиста светим човеком, међутим има ту доза лицемерства, када премијер ЦГ уговори састанак са њим он иде и после састанка прича како је Марковић био уљудан и фин, пар сати после тога се доноси спорни закон у скупштини.
Па како он уљудан и фин а председник Србије персона нон грата, овај први са Милом оличење ЦГ која је признала КиМ, ушла у Нато, славила Олују са усташама, донела закон где прети одузимањем светиња, уљудан и фин, овај други злотвор са аргументом признаће КиМ, ок можда, али и даље није урадио оно што су Мило и Марковић де факто урадили.

Ту мени нешто не штима мало искрено, но ајд.

И даље сматрам да је митрополит прави старац, што у православљу има јак јак контекст, али искрено мислим да по овом питању итекако греши, престрог је према једној страни ма шта ми мислили.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby reziser » Sat Jan 11, 2020 5:59 pm

Смех младића wrote:
reziser wrote:СПЦ се вратила "на правни терен", фактички признала легитимитет закона.Следи формирање некаквих правних тимова,показивања тапија,власничких листова,позивања на еп и митове,цариградску патријаршију.Грешка.Кардинална.Уместо свакодневних биће једном или два пут недељно скупови,тј трибине и сл.
Наша црква нема снагу,а изгледа ни унутрашње јединство.
Следе емисије са архиварима,музејским саветницима,стручњацима за црквена права,верским аналитичарима,монасима,следе фељтони у Новостима и сличне трице.....Све у циљу правне одбране.Одбрана(увек иста тактика од фудбала до националне ствари) кључна реч.Туга...


Koji ep,koje mitove?


Ми на наше епове,пре свега косовски,они видећемо на шта.Предпостављам,на лажне попут онога о наводним масовним злочинима у периоду 1918-19 над недужним народом Црне Горе,од стране зле српске војске.Свеједно на које епове.Грешка.Огромна грешка је зауствављање и амортизација протеста,и свођење приче на правну борбу,адвокате,тапије, исл.Ко то не види,јбг видеће,на жалост...

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Kockalone » Sat Jan 11, 2020 8:42 pm

По мени грешка је направљена прве вечери јер кад су градови блокирани није се требало са барикада мицати, полиција је била махом у Подгорици концентрисана, нијесу имали снагу да нам се супроставе у другим градовима. Да су блокаде трајале неколико дана, да је стала читава држава можда се и могло ући у неку причу око кориговања закона, овако је свештенство рекло да људи иду кућама, нама у Никшићу је владика Јоанкије јавио да идемо кућама и људи су га послушали. Мени је невјероватно да су српске службе тако неспремно дочекале ту прву ноћ и да нијесу имали спремне људе који ће кординисати масом. Од кад је црква преузела на себе организацију, скупови су се вишеструко омасовили, и једино што црква може да уради је то и евентуално да позове народ да изађе на одбрану цркви које буду нападнуте. Главна борба је на следећим изборима који ће бити ове године јер ту ако Мило не пане црно нам се пише. Ја сам убијеђен да ће Вучић дати подршку српској опозицији, да ће издвојити озбиљна средства, јер је сад стани пани. Ако отму цркве Црне Горе више нема, а за 20 година не да неће бити ничега српскога у Црној Гори, него ће бити црвена хрватска, а ситуација гора него у лијепој њиховој.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby reziser » Sat Jan 11, 2020 9:54 pm

Kockalone wrote:По мени грешка је направљена прве вечери јер кад су градови блокирани није се требало са барикада мицати, полиција је била махом у Подгорици концентрисана, нијесу имали снагу да нам се супроставе у другим градовима. Да су блокаде трајале неколико дана, да је стала читава држава можда се и могло ући у неку причу око кориговања закона, овако је свештенство рекло да људи иду кућама, нама у Никшићу је владика Јоанкије јавио да идемо кућама и људи су га послушали. Мени је невјероватно да су српске службе тако неспремно дочекале ту прву ноћ и да нијесу имали спремне људе који ће кординисати масом. Од кад је црква преузела на себе организацију, скупови су се вишеструко омасовили, и једино што црква може да уради је то и евентуално да позове народ да изађе на одбрану цркви које буду нападнуте. Главна борба је на следећим изборима који ће бити ове године јер ту ако Мило не пане црно нам се пише. Ја сам убијеђен да ће Вучић дати подршку српској опозицији, да ће издвојити озбиљна средства, јер је сад стани пани. Ако отму цркве Црне Горе више нема, а за 20 година не да неће бити ничега српскога у Црној Гори, него ће бити црвена хрватска, а ситуација гора него у лијепој њиховој.


Овој групи губитника,вишедеценијских губитника,можеш дати 100 милиона евра,нема сврхе,људи су лимитирани,обележени аферама,у вин-вин ситуацијама су улетали у дил са режимом,и нада у њих је чиста утопија.Не знам да ли је већа утопија нада у те губитника или у Вучића,једна лажна нада стиже другу :evil:
Ј а се надах у цркву,али нема снаге ни јединства.Чуј адвокати ће бранити цркву. :roll: Вама свака част,нисам се надао оваквом бунту ово у Беранама ово је невероватно,Пљевља исто.Прибој,Пријепоље море народа,Милешевска епархија јака,можда у народу никад јача али.........

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Смех младића » Sun Jan 12, 2020 2:47 am

reziser wrote:
Смех младића wrote:
reziser wrote:СПЦ се вратила "на правни терен", фактички признала легитимитет закона.Следи формирање некаквих правних тимова,показивања тапија,власничких листова,позивања на еп и митове,цариградску патријаршију.Грешка.Кардинална.Уместо свакодневних биће једном или два пут недељно скупови,тј трибине и сл.
Наша црква нема снагу,а изгледа ни унутрашње јединство.
Следе емисије са архиварима,музејским саветницима,стручњацима за црквена права,верским аналитичарима,монасима,следе фељтони у Новостима и сличне трице.....Све у циљу правне одбране.Одбрана(увек иста тактика од фудбала до националне ствари) кључна реч.Туга...


Koji ep,koje mitove?


Ми на наше епове,пре свега косовски,они видећемо на шта.Предпостављам,на лажне попут онога о наводним масовним злочинима у периоду 1918-19 над недужним народом Црне Горе,од стране зле српске војске.Свеједно на које епове.Грешка.Огромна грешка је зауствављање и амортизација протеста,и свођење приче на правну борбу,адвокате,тапије, исл.Ко то не види,јбг видеће,на жалост...


Али кад чујем од Србина да каже "Косовски еп" и "косовски мит".То сте чули од "комшија" па се примило?

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby reziser » Sun Jan 12, 2020 12:26 pm

Шта има лоше у речи мит?Митови,чине основу сваког али сваког националног идентитета,временом се надограђују,по потреби се ту додаје и одузима,али потка самог мита се не мења.Наша потка је косовски мит његова основа,која се мењала са вековима,учествујући у трајном формирању идентитета,и националног бића нашег народа,са позитивним и негативним странама.
Којих комшија?Ако мислиш на тзв "регион" њихови митови,су савременог карактера,онда као такви немају,и не могу имати утицај на њих,на онај начин на који Косовски мит стар толике векове има на нас.Ако и помињу наш мит,у негативном призвуку,то је из чистог комплекса јер немају свој,или га имају из савременог доба.Речју,нису одлежали,као народ пар векова.
Ако сам нешто лоше написао,праштај,нисам имао намеру,нећу се јављати на ову тему више.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Смех младића » Sun Jan 12, 2020 4:11 pm

reziser wrote:Шта има лоше у речи мит?Митови,чине основу сваког али сваког националног идентитета,временом се надограђују,по потреби се ту додаје и одузима,али потка самог мита се не мења.Наша потка је косовски мит његова основа,која се мењала са вековима,учествујући у трајном формирању идентитета,и националног бића нашег народа,са позитивним и негативним странама.
Којих комшија?Ако мислиш на тзв "регион" њихови митови,су савременог карактера,онда као такви немају,и не могу имати утицај на њих,на онај начин на који Косовски мит стар толике векове има на нас.Ако и помињу наш мит,у негативном призвуку,то је из чистог комплекса јер немају свој,или га имају из савременог доба.Речју,нису одлежали,као народ пар векова.
Ако сам нешто лоше написао,праштај,нисам имао намеру,нећу се јављати на ову тему више.


Верујем да ниси имао лошу намеру брате али једно је МИТ а друго је историја.Да ли ће за неколико година и Кошаре и Паштрик исто бити мит?Да би причали о косовском боју морате познавати праву историју,ми смо тамо уз огромне губитке ипак однели победу на бојном пољу и то није никакав мит већ реалност.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests