Дешавања у Црној Гори

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Wed Jan 08, 2020 11:56 pm

Врховна команда
Онда је трибина којој припадаш, пошто су узели огроман део у организацији самог догађаја једноставно нашли су се, па онда Срби за Србе који су такође, па онда организација Сви за Космет, па онда свештена лица СПЦ, па онда разни други интелектуалци од Милоша Ковића па до многих других, па онда ратни војни ветерани који протествују месецима, па онда Шкабо и остали синдикалци, па онда припадници многих других опозиционих странака од Двери до не знам кога све не видех и многи многи други који су виђени, слепи поред очију који су дозволили да буду изманипулисани и да учествују у нечему где је организатор неко други а не СПЦ...Мислим ок, нећу више да пишем на ту тему, дебело грешиш.

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby blatnjavi » Thu Jan 09, 2020 12:09 am

Nije lose za Beograd, zanimljiv i sastav ljudi, stari mladi, mesovito. Narod sto bi se reklo.

"Gradonacelnika i clanove gradske uprave da pomene Gospod Bog u carstvu svome..." :D Zanimljiv deo sa vise aspekata. Doduse i oni su clanovi SPC, nazalost.

Uglavnom ocekivao sam vece mrtvilo od Beograda, bilo je oko 1% populacije, zadovoljan sam. Bice bolje na sledecim skupovima. Poguracemo.

Cacak:
https://fbwat.ch/1U0MRKgs5ekAsued
Имам три кера, два су различита а један је исти.

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Врховна команда » Thu Jan 09, 2020 12:12 am

Momo wrote:Врховна команда превише гледао Сенке над Балканом :D
Одлично је било, у понедељак још више... Надамо се и неком каснијем термину.


Нисам још увек гледао серију, никако да кренем :D

Нека буде да ја грешим, верујте ономе што пише на плакату. Не би попови урадили ништа лоше никада...

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby fenian » Thu Jan 09, 2020 1:39 am

Ljudi moji sta pricate? Bez placenih autobusa, svi svojevoljno i od srca, bez sendvica i prisiljavanja. Pa milije mi je vidjeti 100 takvih nego 100 000 "sendvicara". Sa takvom vojskom se bitke dobijaju, a u ovom slucaju takvi ljudi daju veliku snagu nama u CG.

Gledajuci slike iz Bg i ostalih gradova u Srbiji gdje se narod okupio u znak podrske, imam isti osjecaj kao kad gledam ljude pored sebe dok smo zajedno na ulici. Kao da smo braca rodjena. Bogu hvala na ovom osjecaju, ima nade za nas.
Hvala braco i sestre.Kako bjese ona...MI SMO JEDNO, TO JE NASA SNAGA ;)

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Влада Паликућа » Thu Jan 09, 2020 9:05 am

Врховна команда wrote:
Momo wrote:Врховна команда превише гледао Сенке над Балканом :D
Одлично је било, у понедељак још више... Надамо се и неком каснијем термину.


Нисам још увек гледао серију, никако да кренем :D

Нека буде да ја грешим, верујте ономе што пише на плакату. Не би попови урадили ништа лоше никада...


Дај немој да трујеш овде.
Ако не верујеш цркви, онда ово и није питање за тебе уопште. Шта попови? Лопови, јел, возе аудије..
Шта су митинзи где се урлало, ломило донели било шта. Шта се постигло у Паризу где се палило месецима? Шта је донео 5. октобар кад се руља пустила са ланца.
Ми смо постали опасно безбожнички народ, и потребно нам је смиривање и саборност. Баш као што је и синоћ било. Немамо ми више енергије за рушилаштво, потребно нам је сад да пробудимо неке узвишеније вредности и да на таласу тога преобразимо примитивизам и бесмисао који нас окружује.
Написао сам у прошлом упису да треба да пуцамо за тринаести, кад боље размислим, боље је да буде као синоћ..мир, духовност и култура.

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Хајдучија » Thu Jan 09, 2020 11:47 am

Modus Operandi wrote:
Хајдучија wrote:Сад си лупио за горе поменуте скупове,посебно за упокојење Патријарха Павла,за који кажу да је био највећи скуп који су Београд и Србија видели преко пола милиона људи,само да би оправдао бројку која је данас била.
Наравно свака част свима који су данас били,с обзиром да је радни дан...али опет очекивао сам око 50 000.
Пола милиона да ли си ти уопште био на сахрани?? Да кажемо да је било ту преко 100.000 али за остале скупове сам поприлично сигуран.

Ја нисам очекивао да ће бити данас 50.000, највише сам очекивао 10-15.000.
Ево ти слика па преброј пола милиона на сахрани патријарха Павла:
Image


Ово што мислиш да је крај колоне,грдно се вараш.Кад је колона стигла до Славије,крај није био ни код Теразија,него још даље.Пола милиона је сигурно било на улицама,међу њима сам био и ја.
Уосталом након овог догађаја,стране службе нису могле да верују да у Срба још постоји такав дух.
Након тога знате сви шта се догодило,пут у Америку,распад СРС,праврење нове странке,долазак на власт итд
Слажем се са Паликућом,мора да се вратимо на Светосавље,а кад буде требало да се бори,онда ће се стати под барјак Светог Димитрија,Светог Прокопија,Архангела Михаила,без тигрова,змија,паукова...довољно имамо светих ратника који ће нас водити кад почне рат.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby lost&found » Thu Jan 09, 2020 1:25 pm

I ja se secam neke brojke od 700 hiljada koja se tada pominjala.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/sahra ... eo/efbtnjm

"Kako je rekao direktor policije Milorad Veljović na ispraćaju i sahrani patrijarha Pavla bilo je više od 600.000 ljudi, a skup je protekao dostojanstveno i bez ijednog incidenta."

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Rođaci » Thu Jan 09, 2020 1:32 pm

i ovde je bio ogroman broj ljudi, sigurno preko 100.000

https://www.youtube.com/watch?v=CNn4FCX-8-0

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Momo » Thu Jan 09, 2020 2:25 pm

Ако "наши" домаћи независни медији јављају да је било пар стотина ( пинк) или прва да је било до 2 хиљаде, то је показатељ да скуп нема везе с снс-ом како алудира Врховна... Да су они организовали па причало би се о томе претходних дана на свим телевизијама... А са намером је послао 3 лика који нису толико у медијима и који су са стране, да буде да је неко ето био а опипава ситуацију... Овај скуп какав год да је не иде му у прилог
С тога понедељак ако Бог да дупло више људи

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Thu Jan 09, 2020 2:29 pm

Врховна команда wrote:
Momo wrote:Врховна команда превише гледао Сенке над Балканом :D
Одлично је било, у понедељак још више... Надамо се и неком каснијем термину.


Нисам још увек гледао серију, никако да кренем :D

Нека буде да ја грешим, верујте ономе што пише на плакату. Не би попови урадили ништа лоше никада...


Па тако реци, немаш ти проблем ко је организатор, него са поповима

Иначе припадаш трибини где су сви људи из првих екипа били синоћ, неко у стихару је носио барјаке, неко радио нешто друго, неко био присутан али скоро сви су били.
Поп је иначе погрдан назив за свештеника, Турци су их тако називали, касније у комунизму је тај назив доживео процват.
Поготово је смешно што једног епископа називаш попом, али ајд, твој проблем.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Thu Jan 09, 2020 2:31 pm

Modus Operandi wrote:
Хајдучија wrote:Сад си лупио за горе поменуте скупове,посебно за упокојење Патријарха Павла,за који кажу да је био највећи скуп који су Београд и Србија видели преко пола милиона људи,само да би оправдао бројку која је данас била.
Наравно свака част свима који су данас били,с обзиром да је радни дан...али опет очекивао сам око 50 000.
Пола милиона да ли си ти уопште био на сахрани?? Да кажемо да је било ту преко 100.000 али за остале скупове сам поприлично сигуран.

Ја нисам очекивао да ће бити данас 50.000, највише сам очекивао 10-15.000.
Ево ти слика па преброј пола милиона на сахрани патријарха Павла:
Image


Како да преброји кад се не види крај колоне, имаш на јт снимак сахране Патријарха Павла и он траје чини ми се 10 сати, али у једном моменту има како чело поворке са патријархом Павлом стиже на плато испред храма св. Саве, а онда камера показује колону која је у том тренутку негде скоро код Теразија.
Свакако је било далеко више од твојих 100.000, полицијске процене су биле 600-700.000 а никоме није бар по том питању у интересу било да слаже бројку, не видим мотив тога.

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Врховна команда » Thu Jan 09, 2020 3:44 pm

brucelee wrote:
Врховна команда wrote:
Momo wrote:Врховна команда превише гледао Сенке над Балканом :D
Одлично је било, у понедељак још више... Надамо се и неком каснијем термину.


Нисам још увек гледао серију, никако да кренем :D

Нека буде да ја грешим, верујте ономе што пише на плакату. Не би попови урадили ништа лоше никада...


Па тако реци, немаш ти проблем ко је организатор, него са поповима

Иначе припадаш трибини где су сви људи из првих екипа били синоћ, неко у стихару је носио барјаке, неко радио нешто друго, неко био присутан али скоро сви су били.
Поп је иначе погрдан назив за свештеника, Турци су их тако називали, касније у комунизму је тај назив доживео процват.
Поготово је смешно што једног епископа називаш попом, али ајд, твој проблем.


Ниси разумео, попове сам само навео као пример. Пардон, свештенике. Нема везе, верујте плакатима, опуштено. Време ће све показати.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Мићара » Thu Jan 09, 2020 4:22 pm

Јел се ти молиш поповима или Богу?!
И они су људи и њих има свакаквих, раздвој мало и продужи ту своју ограниченост у глави...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Врховна команда » Thu Jan 09, 2020 4:56 pm

Мићара wrote:Јел се ти молиш поповима или Богу?!
И они су људи и њих има свакаквих, раздвој мало и продужи ту своју ограниченост у глави...


Важно да ти ниси ограничен. Не вређам ја тебе, не вређај ни ти мене. Ово организују исти они који су целу ситуацију и закували. Из тог разлога имам право да се не појавим и да кажем своје мишљење о томе а твоје моментално вређање говори о твојој култури и ограничености. Свако добро.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby BTS » Thu Jan 09, 2020 5:05 pm

Kakvo je onda tvoje misljenje o ucescu nase grupe u jednom jako ozbiljnom sastavu na jucerasnjem molebanu? I neko gore rece da je Bosko Obradovic vidjen juce, kakvo je tvoje misljenje onda o njegovom nasedanju i ucestvovanju u necemu sto organizuje SNS?

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Врховна команда » Thu Jan 09, 2020 5:13 pm

BTS wrote:Kakvo je onda tvoje misljenje o ucescu nase grupe u jednom jako ozbiljnom sastavu na jucerasnjem molebanu? I neko gore rece da je Bosko Obradovic vidjen juce, kakvo je tvoje misljenje onda o njegovom nasedanju i ucestvovanju u necemu sto organizuje SNS?


Не кажем да је било ко насео ако је отишао јуче на молебан. Никога ја не вређам јер је отишао јуче на тај догађај. Запитајте се само што је мала бројка у Београду била а свугде је много већа. Запитајте се откуд толико млака подршка срамном закону? Свако ради како мисли да треба. Видео сам слике да је био Бошко, то је његова ствар, његов избор и његови разлози. Сигурно је и он приметио Ђурића и Селаковића у првом реду. И Вацић се ту мотао...Прави организатори су они који су све ово и закували и јуче је одлична илузија створена. Време и даљи догађаји ће вам показати истину. Свако добро.

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Momo » Thu Jan 09, 2020 5:19 pm

Јел није проблем да напишеш конкретно ко је шта је организовао, ко стоји иза свега и виђење целе ове ситуације из твог угла?

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby 1958 » Thu Jan 09, 2020 6:00 pm

несуна реса wrote:Очекивао сам много више људи . Али какав смо народ и ово је добро , пошто БЕОГРАЂАНИ по обичају имају више циљеве и обавезе ... Где су ти силни навијачи да изваде просек сада ? ДА БИЛИ СУ , али то је мизерна цифра када у БЕОГРАДУ имаш МИЛИОН становника (не рачунам остале чуке) а седе по кафићима испијају кафе или блеје по кварту јебе им се за протсте , СРБИ СМО СВИ АЛ ОНО КАПИРАШ ФАЗОН ?!

Ај' уздравље , и свако добро ! ДОГОДИНЕ У ПРИШТИНИ !



A gde su ti silni crnogorci iz Beograda, da su izasli samo oni na ulice umesto sto su ispijali kafe na Vracar bilo bi vise ljudi nego sto cg stanovnika ima...
Често одем до на село

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Врховна команда » Thu Jan 09, 2020 6:09 pm

Био је само један епископ, где су остале владике? Где су свештеници? Где су рецимо многобројни црногорци који живе у и око Београда? Где је владика Григорије на пример? Има још много питања...
Да су организатори желели да буде масовније, подстакли би то на прави начин. Зато је и медијски релативно благо испраћено око бројке и око самог догађаја. Као што рекох, верујте плакатима, не кривим никога. Време и даљи развој ситуације као и будући догађаји ће показати истину и суштину.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby brucelee » Thu Jan 09, 2020 6:16 pm

Врховна команда wrote:Био је само један епископ, где су остале владике? Где су свештеници? Где су рецимо многобројни црногорци који живе у и око Београда? Где је владика Григорије на пример? Има још много питања...
Да су организатори желели да буде масовније, подстакли би то на прави начин. Зато је и медијски релативно благо испраћено око бројке и око самог догађаја. Као што рекох, верујте плакатима, не кривим никога. Време и даљи развој ситуације као и будући догађаји ће показати истину и суштину.


Био је само један епископ, зато што је патријарх у Републици Српској због славе РС данас, иначе у Београду је само поред патријарха још један епископ, викарни и он је био. Овај догађај је организација најпре Београдско-карловачке епархије а у ситна цревца највише организација свештенства храма Светог Саве.
Остале владике нису биле, а и како би кад су предводили литије у својим епархијама, Нишу, Чачку, Новом Саду, Вршцу и другим градовима, да не причам на остале владике који су директно погођени овим законом и које своје битке воде у ЦГ и тамо предводе литије.
Свештеника је било солидан број, неки су били у првим редовима а доста је било у маси. Било је и монаштво из Београда.
Где је владика Григорије? Претпостављам у својој епархији у Немачкој, тамо је владика.
Да ли је требало боље, свакако, масовније свакако, нажалост јесте то нешто одрађено на брзину али то не значи да је литија фарса.
Што се цркве тиче канда ниси баш упознат са устројством исте па ето тако и причаш.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests