Дешавања у Црној Гори

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby kopriva » Sun Jan 05, 2020 3:43 am

фикрета wrote:gde su moji srbi kad se prizna kosovo?




gde su moji srbi kad crna gora udje u nato?




gde su moji srbi kad oficir crne gore ode u knin na proslavu oluje?


Isto gde smo i mi bili kada nam je predsednik bio na pomenu "srpskog genocida" u Srebrenici.

gde su moji srbi kad siptari dolaze u "drzavnu"posetu crnoj gori


Isto tamo gde i mi, kada su se nasi rukovali i grlili sa premijerom i predsednikom drzave Kosova.

gde su moji srbi kad vojska crne gore ode na kosovo?


Srbi sa vojskom Crne Gore nemaju nista
....
uvek i za sve nadjete opravdanje
uvek su vam drugi krivi.

Koje je nama opravdanje, i ko je nama kriv? I gde smo mi?

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby njasvi » Sun Jan 05, 2020 6:11 am

nama iz srbije bi bilo najbolje da cutimo
nemamo pravo nikom nista da prigovorimo, ni ljudima iz r srpske ili cg ili sa kosova ili onima preko grane
to sto mi trpimo tesko da iko moze razumeti i opravdati

veliki pozdrav za bracu iz cg
04 X 1945

ivanpfc31
Posts: 40
Joined: Mon Feb 06, 2017 10:11 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby ivanpfc31 » Sun Jan 05, 2020 8:35 am

Sve informacije citajte na portalu in4s , ukucajte na googlu , od svih portala vasih jedini objektivni portal je za sada sputnjik koji prenosi onako kako jeste i veoma je brz, kako i na koji nacin pitam se . ostali samo nek su zdravo , obrcu,okrecu, blebecu , dizu dje ne treba tenziju i tako dalje.

Prije dva dana na litiji , bio je jedan autobus BG tablica ispred hrama,ciji su ljudi ucestvovali u setnji,policije skoro i da nema za vrijeme setnji , jedino patrole regulisu saobracaj, interventi nema.



ivanpfc31
Posts: 40
Joined: Mon Feb 06, 2017 10:11 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby ivanpfc31 » Sun Jan 05, 2020 8:46 am

Ovo je kraj litije dje sigurno vise od pola ljudi ne dodje, jer se veliki broj ljudi u toku setnje prikljucuje , a sa molebanom i setnjom sve to traje 2,5 -3h, hram je na molebanu svake noci dupke pun i ljudi ispred cekaju ni ne ulaze da se prekrste



budva na celu sa gradonacelnikom



Pjesma grupe Vizant.


podgorica
Posts: 14
Joined: Tue Dec 20, 2016 6:32 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby podgorica » Sun Jan 05, 2020 2:02 pm

Pozdrav svima

Prvo bih da se zahvalim svima koji su dali podrsku na ovaj ili onaj nacin nasoj zajednickoj borbi!

I pozvao bih na smirivanje tenzija, da administracija reaguje brisanjem i banovanjem.

Koliko je doneseni zakon protiv nas toliko je i nama u korist, kada se pogleda koji narod svake noci se sabira ispred hramova ne samo u crnoj gori vec i SIRE! Nemojte misliti da nam nisu bitne slike i poruke koje svake noci gledamo iz svih nasih krajeva, ako je izostala, makar moralna, podrska vlasti iz srbije i naseg patrijarha, onda sigurno nije od naroda svesrpskog. Hvala Vam braco!

100 000 ljudi iz noci u noc iza svestenstva prkosi naumu vlasti i salje mu poruku. Pitate oce li biti sukoba?

Jedino ako ga oni zele! Sjutra na Badnji dan, sigurno ce biti tenzija, bilo ih je i u spokojnijim vremenima. Boze zdravlja, sjutra da prodje mirno, al u narodu je nervoza, cesto se moze cuti prica o puskama, ko god da dodje na narodna sabiranja, moze biti svjedok da ima spremnih na oruzje. Dovoljno je jedna iskra da sve bukne. Svima da bude jasno, svako je zlonamjeran i ko pomene bratobilacki rat, ako i bude sukoba bice ga samo sa policijom koja bude htjela na narod, koja bude krenula da ulazi i otima crkve!

Osluskujte, pratite situaciju ali izbjegavajte medije, redom sve, pa i i in4s. Informisite se putem drustvenih mreza i putem privatnih, porodicnih i prijateljskih veza.

I prestanite sa svadjom, svadjamo se ko je veci srbin?

Zivjeli

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Zalgiris » Sun Jan 05, 2020 3:09 pm

Ivanepfcu druze, stvarno malo povedi racuna o pisanju. Imas uzasno glup i prizeman stav o tim relacijama bg-cg. Te price "od mora-do tablica" cak ni ne znam sta znace, ali znam da sve to sto ti mislis da beogradjani pricaju i misle o crnogorcima, da crnogorci 10x vise pricaju i misle o beogradu i beogradjanima, ali ih je zato ovde vise nego u matici.

I ne namervaju da napustaju bg, sem 2-3 meseca preko leta. Jel mora sad da se prica o tim stvarima koje uopste ne treba da budu tema? Jel moramo da prepricavamo prazne price novi sad- beograd- ostatak srbije, beograd-crna gora, beograd-rep srpska.

Ko ne zeli da podrzava bracu i nema gram mozga da razmisli pre nego sto pise gluposti nek ne pise jbt, jel to toliko tesko?

ivanpfc31
Posts: 40
Joined: Mon Feb 06, 2017 10:11 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby ivanpfc31 » Sun Jan 05, 2020 3:19 pm

Brate , pogresno me tumacis,nije problem povescu racuna , neka to tako bude.

Moji upisi nikako nisu za tebe upereni i slicnim ljudima kao ti, vec ljudima koji pljuju kao sto je ovaj fikreta, pljuju po nama zbog kosova, kojeg su priznali a narod nisu ni pitali. Velika vecina je bila protiv toga, isto tako i za nato i za jezik , niko nas odje ne pita , a vi pljujete po nama da smo mi to dozvolili , sad kad se narod probudio jer su mu uzeli sve, od jezika do indentita ,jedino je jos ikona ostala , javljaju se isti ti koji su za ove predhodne stvari pljuvali narod crne gore, koji za to ama bas nista kriv nije. To je sva konatacija moja i nista vise.

Da smo dva oka u glavi jesmo, da cemo biti ,bicemo !
Last edited by ivanpfc31 on Sun Jan 05, 2020 3:19 pm, edited 1 time in total.

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby fenian » Sun Jan 05, 2020 4:12 pm

Pozdrav braco, trenutno ne pise vlasnik ovog naloga ali pisace i on.

Samo odma da zamolim Ivana da pusti malo gas, ovakav nacin i ton pisanja nikako ne prilici nekome ko je u ovom trenutku sa nase strane.Vidi se da si previse nervozan ali tu nervozu probaj da kanalises na neki drugi nacin, ovo je potpuno pogresan put.Trenutak je takav da je sad najbitnije nase jedinstvo, nikako bilo kakve svadje, podjele,vaganje ko je sta uradio a ko nije.Vidis da pokusavaju da nas podjele na Amfilohijeve i Vuciceve, ali Bogu hvala ne nasijedamo. Daleko smo mi od toga da imamo pravo da nekome drzimo lekcije.Znam da tu nema lose namjere ali takvo pisanje moze samo da nam skodi, nikako da pomogne.Trenutak je takav da su Srbi bukvalno sami protiv svih, najmanje sto nam treba da medjusobno imamo bilo kakve trzavice.

Najbitnije je da uvijek znate da nam podrska svih nasih ljudi van CG neizmjerno znaci,ali bukvalno neizmjerno.Ne mozete ni da zamislite kakav je osjecaj kad znas da nisi sam u ovakvom trenutku.Srce je puno a moral raste iz dana u dan. I druga stvar, vazno je da su ljudi prepoznali da ovo nije napad samo na Srpsku Pravoslavnu Crkvu u Crnoj Gori, vec na SPC i Pravoslavlje na Balkanu.

Zamolio bih vas sve da procitate 2 teksta koja cu okaciti u ovom postu, od sustinskog je znacaja da ljudi ukapiraju tezinu ovoga sto se desava jer nazalost mnogo ljudi to gleda bas povrsno.."Rrijesio Milo da otme crkve". Lako bi mi braco da je problem tako plitak, nikad on ne bi ni pomislio na nesto tako kad vidi da mu je jedna sestina drzave na ulici.Koliko bi nas tek bilo da krene da radi nesto tako? Ovo je mnogo dublje od toga.
Da ne duzim u ovom postu, neki pametniji ljudi od mene su to lijepo srocili, a ja od prvog dana dijelim njihovo misljenje pa procitajte...

Ovaj tekst je napisla organizacija ALTERNATIVA CRNA GORA

ZAŠTO NAPAD NA CRKVU?

Jasno Vam je da je Milo Djukanović imao dobijene izbore u rukama. Savršeno je kontrolisao situaciju, opozicija gotovo da nije imala šanse. Donošenje "Zakona o slobodi vjeroispovjesti" mu nije trebalo, samo 10 dana prije Božića! Ali... Oni koji upravljaju njime nijesu tako mislili. Obećanja koja je dao po izbijanju afere "Koverta" morao je da ispuni. Ne zaboravite da je po izbijanju afere Djukanović posjetio Izrael, Vatikan, Veliku Britaniju i USA. Alternativa je upozoravala da je raspoređivanje dva vojnika na Kosovu bila samo najava napada na Srbiju ali nas niko nije slušao!

Srpska pravoslavna Crkva je postojala prije države Crne Gore i Srbije. Samo da napomenemo, prvi UStav Crna Gora je donijela tek 1905. godine. Crkva je starija od 800 godina! Crkva je kroz istoriju bila mjesto gdje su se ljudi okupljali, vjenčavali, krstili, savjetovali, pa čak i mobilisali za odbranu. Njena uloga u razvoju države je neprikosnovena. U ovom vremenu je njena uloga rasla, jer je država propadala zbog mita i korupcije. "Zapadni analitičari" su je ocijenili kao prepreku za ostvarenje ciljeva koje imaju. Ako se uništi Crnogorsko-primorska Mitropolija onda nestaje SPC! Sa nestankom SPC Srbija definitivno gubi Kosovo, tj. ne postoji više nijedan ideološki razlog da se Kosovo brani. Takođe, sa uništenjem SPC i oduzimanjem Kosova država Srbija - nestaje! Ostao bi samo "Beogradski pašaluk", što je blijeda sjenka današnje Srbije. Kao što ulazak Crne Gore u NATO nije bio zbog Crne Gore, tako ni uništenje SPC nije zbog 450.000 pravoslavnih vjernika u Crnoj Gori. Ovog puta cilj im je 9.000.000 vjernika u Srbiji i R.Srpskoj!

Ko ovaj plan želi da ostvari možete vidjeti ovih dana. Jedan od aktera ostavio je otiske na oružju! Prije dva dana Ambasadorka USA u Crnoj Gori Džudi Rejnke napad na zastavu ocijenila je kao "neprihvatljiv". Za Ambasadu USA je potpuno prihvatljivo to da 100.000 vjernika traži svoja prava na ulici, ali im je neprihvatljivo da neko pali zastavu. Nesvjesno su ostavili trag na "oružju" koje su podmetnuli. Želja da se izazove bratoubilački rat i dalje ne jenjava u glavama "zapadnih analitičara". Tako da je uloga svakog pravoslavnog vjernika u ovim protestima mnogo veća nego što svi mi mislimo. Ne brani se u Crnoj Gori samo Ostrog, Cetinjski manastir i Pivski manastir...Brane se braća preko granice. Brane se i narodi drugih vjera!

U PAMET SE CRNOGORCI!


Drugi tekst je okacen na portalu Sputnik i takodje je obavezno stivo

https://rs.sputniknews.com/analize/201912301121440571-amerika-narudzbina-razotkrivanje-milo-udarac-crkva-srpska

fenian
Posts: 27
Joined: Tue Feb 23, 2016 12:58 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby fenian » Sun Jan 05, 2020 4:43 pm

Zasto sam u proslom postu napisao da smo bukvalno sami protiv svih?

Pa jasno je kao dan.Kad god se u Evropi dese neki ozbiljniji protesti, EU se automatski dize na noge, a uz njih eto ih i razni ombucmani, borci za ljudska prava, nevladine organizacije,ambasadori itd,itd. Trenutno cute SVI!!! Kao da se nista ne desava.Cak su i mediji toliko cenzurisani da je mali broj medija koji realno obavjestavaju o svemu sto se desava.RTCG, koja je javni servis svih gradjana, je tek po 30-ak sekundi posvecivala ovome, bez ikakvih snimaka ili fotografija. Jasno je kao dan da je sve umrezeno i da im je cilj jasan.

Nisu ni slutili da ce naici na ovakav otpor jer dosad su par suzavaca i pendreka gasili otpor malog broja ljudi koji su dizali glas.Zaboravili su da se danas ne slijede politicari, koji su nas bezbroj puta iznevjerili i prodali, vec se brani Pravoslavna vjera i Crkva, jedino sto nam je ostalo u ovim opljackanim drzavama i zivotima.Raspolozenje je takvo da ne postoji strah, osjeca se veliko jedinstvo, nikad se covjek pored sebe nije gledao kao brat ovoliko koliko je to sad slucaj.

Bitno je ne dozvoliti da unesu sjeme razdora i podjele kao sto su vec pokusali sa ovim politickim posletama i ekstremnim potenciranjem paljenja zastave. Dva dana su nam ispirali mozgove iz svih medijskih oruzja kako je napadnuta drzava i kako moramo da je odbranimo od okupatorske Srbije.Bogu hvala pa je nasa reakcija na to bila da nas je sledecu noc izaslo znacajno vise na ulice.

Samo da se neko od Cigana sad ne upeca da pomisli da je ovo prozivka na njihov racun, Boze sacuvaj.Da narod ima vasu svijest i vasu volju i zelju kad je pomoc srpskom narodu u pitanju, mogli bi i NATO i USA da nas povuku za kurac.

Jasno je da tu zastavu ne gledate kao crnogorsku, jasno je da smatrate da je svo zlo koje je uradjeno srpskom naroduo d strane cg vlasti uradjeno upravo pod njom i da je gledate kao simbol svega toga, jasno je i da ste navijaci a ne svestena lica i da se razlikuje funkcionisanje te dvije strane, ali moramo znati da cg vlast sve to koristi i pumpa isprane mozgove. Pokusace na sve nacine da ove proteste predstave kao napad na drzavu koju oni moraju da odbrane. Zato moramo biti mudri i jedinstveni kao nikad do sad jer ulog je veliki.

Ovaj nakaradni zakon i Milo Djukanovic su uspjeli da urade nesto sto nije niko nikad u istoriji. Ujedinili su narod i izveli cijelu drzavu na ulicu, pojacali su vjeru kod ljudi kojima je ona bila dosta klimava i sporedna stvar, probudili su davno uspavani srpski narod.

Nadamo se da ce se ispostaviti da su ovim zakonom iskopali sebi grob, a da bi ih gurnuli u njega trebamo da budemo mudriji i slozniji nego ikad u istoriji jer je kompletan zapad protiv nas a mi smo sami.
Svako dobro braco i jace nego ikad!!!

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby јахач магле » Sun Jan 05, 2020 7:12 pm

Image
...Сијају звезде као очи конобарице...

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby несуна реса » Sun Jan 05, 2020 7:56 pm

8.01 у 16ч СВИ НА ТЕРАЗИЈЕ!
Космет је Србија !

miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby miki pirs » Sun Jan 05, 2020 8:14 pm


User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Sun Jan 05, 2020 8:34 pm

Дивота!

ivanpfc31
Posts: 40
Joined: Mon Feb 06, 2017 10:11 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby ivanpfc31 » Sun Jan 05, 2020 8:51 pm

Pljevlja

Image

Image

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Sun Jan 05, 2020 9:22 pm

Визант - Сачувајмо храмове


User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby Modus Operandi » Sun Jan 05, 2020 9:40 pm

Свака част Пљевљацима оволика цифра по цичи зими то у животу нисам видео!


Божићна порука Митрополита Амфилохија:


User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby CREW pg » Sun Jan 05, 2020 10:51 pm

Strašno je i za poštovanje koliki se narod okuplja svaki dan da pokaže snagu vjere. I starih i mladih na sve strane, i oni koji idu u crkvu, i oni koji su nisu čuli liturgiju i oni koju su decenije bili pod komunističkim kazamatom, i oni koji tek shvataju. Veliku su stvar crkveni velikodostojnici učinili kad su poslali poziv da se sklone političari, čini se kao nikad prije. Da se dignu krst, ikona i crkvena zastava u čeka kolone, da narod primi i spozna ono najčistije duhovno.

Mnogo znači podrška iz srpskih gradova širom Balkana i glasovi iz svijeta, mnogo znači da pravoslavci u Crnoj Gorinl nisu sami. Jer ovdje ne šetaju samo najtvrdokorniji Srbi, šetaju i braća i sestre koji su se nekako snašli u kvazi CG i za sebe govore da su Crnogorci. Crnogorci koji nisu odbacili ćirilicu, koji ne huškaju na Srbe, koji poštuju prošlost i veze neraskidive. Udareno je na vjeru i oni su tu da odgovore i stanu u istu kolonu.

Ne zavarajmo se da će još neko stati na stranu Srba, neće sigurno albanac, musliman, hrvat jer mnogo su od Mila dobili. Više nego obični dukljani.

Sad je vrijeme da se saberemo, da se nastavi sa protestima i da da podrška stiže iz naroda. Nikakava partija,političar, navijači.

Samo narod koji vjeruje.

Ne dajmo im povod da spinuju, svako nasilje satanizuje crkvu i vraća sve unazad.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby riper » Mon Jan 06, 2020 12:37 am

Ako je nesto dobro proisteklo iz ovog zla, onda je to bas ovakav stepen jedinstva srpskog naroda, pre svega u Crnoj Gori, a onda i na drugim prostorima. Ukoliko je ovaj zakon trebao da oslabi ili skroz unisti SPC u Crnoj Gori, uradio je suprotno, ojacao je crkvu koja je sa druge strane nadahnula narod. Nadam se samo da ce ovakav nivo jedinstva ostati.

Izmenjeno:
Izbrisano je 30-ak poruka. Pokušajte pisati bez vređanja. Sledeći put idu vremenski banovi.
admin

ivanpfc31
Posts: 40
Joined: Mon Feb 06, 2017 10:11 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby ivanpfc31 » Mon Jan 06, 2020 9:06 am

.Image

Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Дешавања у Црној Гори

Postby riper » Mon Jan 06, 2020 10:56 am

Za sada svaka cast na svemu sto se radi dole. Nisam ni u ludilu pomislio da ce protesti poprimiti takve razmere a da ce opet biti dostojanstveni i sto je moguce vise nenasilni. Da li se ovde prica ili ne o Crnoj Gori to sigurno necete videti iz medija, ali pretpostavljam da nema Srbina a da je iole normalan (da ne pripada onomo korpusu autosovinista) a da nije zabrinut i da ne daje podrsku.

Zasto podrska nije glasnija, mislim da ima smisla da bi bilo kakvi ekstremniji protesti ovde bili municija u rukama Milovih vlasti koje ionako sve pripisuju nekoj velikosrpskoj agresiji ili mesanju. Slazem se, sto manje paljenja zastava ili nekih slicnih simbola Milove drzave, to steti nasim ljudima dole, a osim trenutne satisfakcija ne donosi nam bas nista.

I naravno, politicari u zadnjim redovima, da ne bi ovaj narodni bunt pripisali da su stranacki protesti.

Moram jos jednom da priznam da me skoro nisu ugrejali slike i klipovi sa protesta u Crnoj Gori. Sto bi se reklo ima nade za nas narod, a ne mora bas sve da krene iz Beograda.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests