Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby савабјан » Sat Aug 31, 2019 6:28 pm

Позитивно:атмосфера, Богдан наместио праћку. Нервирао сам се што их не накантамо, али се видело наши кад су додали гас, могли су 100 разлике да их почисте. Милутинов преозбиљан, прејаки смо на центру. Гудурић исто напредовао брутално.
Негативно:Васа Мицић, не знам шта је са момком али има неки проблем. Јокић на крају додаје Бобану лопту овај ни не примети, Јокић маше рукама у фазону Бобан ретард. Можда имам пик на лика, јесте добар и кида, али је препотентан. Јел свестан да ће му се сви најебати мајке ако не направимо успех?

User avatar
Jason Fly
Posts: 89
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:43 pm
Location: Трибина

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Jason Fly » Sat Aug 31, 2019 7:36 pm

Дефинитивно нећу читати овај топик, какве глупост поједини пишу. Браво момци, корак по корак !

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby pertla » Sat Aug 31, 2019 8:19 pm

Glupo je izvlaciti bilo kakve zakljucke iz ovako neozbiljne utakmice.znamo da bogdan dobro gadja otvorene trojke,treba da ih pogadja kad ga jurca neki tejtum 40 minuta.

Vasa micic je umoran ko pas od prosle sezone,sam je to priznao,nadam se da ce doci do daha kako prvenstvo bude odmicalo.takodje sam procitao da ima ozbiljnih porodicnih problema, ne znam sta je u pitanju.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Rođaci » Sat Aug 31, 2019 9:02 pm

kažu da mu je majka teško bolesna

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby ElPadrino » Sun Sep 01, 2019 4:17 pm

Treba razumjeti momke. Za sada, meni izgleda kao da cemo se prosetati do finala i onda se ispisati po crncugama. :mrgreen:

Sve u svemu, za sada od priprema pa na ovamo, stvarno fino sve izgleda, onako profesionalizam na nivou, odgovorno, usmjereno, bez nekih pretjeranih oscilacija, osim nekad u poslednjoj cetvrtini, ali sve u svemu ja licno, koliko se razumijem i koliko sam pratio, sam prezadovoljan.

Inace, meni ovo prvenstvno izgleda polu amatersko, sudije i ovi iz afrike - drama.

Gledam Italija Filipini tipa 50 12 na poluvremenu, ovamo turska japan isto sa pola gasa, ljudi igraju polu amatersku kosarku, bas nerealno.

O sudijama da ne pricam... Ne bih volio cak ni hrvatima da sude. :mrgreen: Stvarno na ocajnom nivou, sta se sve sudi boze ti sacuvaj.
Boze sacuvaj nas hrvata i sudija na sp u kini. :lol:

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby zmijuga » Sun Sep 01, 2019 4:23 pm

Hoće se moći iscimati ona lista sa Sport klub kanalima za vlc player? Ko je upućen u to, da okači. Unaprijed hvala

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby ultrastito » Mon Sep 02, 2019 4:01 pm

Previse je 32 ekipe na prvenstvu. Ne znam cemu ovi kurcevi Filipini na SP, sem da se neko ne daj Boze povredi jer mesari ne mogu da predju preko toga sto ih je neko raskurcao 60 razlike (vidi pod faulom nad Guduricem kad je odleteo u aut).
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby ElPadrino » Mon Sep 02, 2019 5:15 pm

Ma brate afrika i azija su brutalno ocajne i polu amaterske ekipe. Oni jadnici iz Obale Slonovace bili jos u nekom strajku.. Vecina ekipa je bas bas ocajno, evo gledam neku statistiku tipa 40% urakmica zavrseno preko 20 razlike.. A zbog svadja na relaciji Fiba Evroliga i tzv. "prozora" nisu otisle neke reprezentacije tipa Komsije 1 i Komsije 2 ( kroasani i janezi) koje su realno svjetlosnim godinama ispred ovih azijata i crnaca.

Meni licno bas nezanimljivo prvenstvno, nadam se malko boljem tempu i kvalitetnijoj kosarci u nokaut fazi.

Nasim momcima svaka cast, ali tek idu prave provjere, ovo je maltene egzibicija - trening.

User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby fillam » Mon Sep 02, 2019 8:34 pm

Moraju da postoje neke globalne kvalifikacije koliko god bile teske za organizovati, u vidu turnira ili kako god. Ovo je imbecilno, i ubija draz, da ovi neki papani igraju, a mnogo bolje reprezentacije ne, jer imaju tu nesrecu da su iz Evrope, nek igraju najbolji, i cao.... Ima primera i za fudbal, al tamo bar nije ovolika razlika u kvalitetu, pa se i desavaju iznenadjenja

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Mon Sep 02, 2019 10:22 pm

Неке афричке репрезентације би могле да саставе и солидне тимове, типа Нигерија која то већ јесте учинила, или Камерун који би са Ембидом, Сијакамом и Мбах - А - Мутеом могао да буде веома солидан, али очигледно да по свим тим земљама нема озбиљног, системског рада на развоју кошарке, па квалитетне продукте заболе за национални тим. Слично је са Канадом која би могла да по свим параметрима састави врхунску екипу. Супротно, тамо где има системског рада, нема довољно материјала за озбиљан развој, а ту су пример азијске селекције. Можда нека од њих типа Кина или Јужна Кореја искоче с времена на време, али генерално је све то преслабо да се мери са остатком света. Чак и ови Филипини, у квалификацијама им је играо Кларксон поред Блеча, мада су очигледно локалци тешки крш...

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Sep 03, 2019 12:31 am

Kenjate ovde za sistem takmičenja i za ove lošije reprezentacije a onda posle placete kad evroliga ili liga šampiona neće naše male klubove već samo one velike.

User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby fillam » Tue Sep 03, 2019 12:56 am

Potpuno si u pravu, kenjam i za ovo i za ono kad je zapravo ista stvar, nije mi jasno kako to ne mozes da povezes. Fokus nije na sportskom nadmetanju, nego na profitu, i to je svemu tome zajednicko.

Kad bi bio realan sistem kvalifikacija, isfiltrirale bi se reprezentacije sa 2 i po kontinenta, jer je to realno i naprosto su ljudi talentovaniji za taj sport. Tu vec nema nikakve aristokratije, cinjenica da smo mi u vrhu je dovoljan pokazatelj. Ovako imas situaciju da profitira opet ista ona organizacija koja je na tapetu i na klupskom nivou, jer njihovo takmicenje onda gleda ceo svet, cak i Angolci, koje bi inace boleo kurac, i pratili bi borbe petlova kao nacionalni sport.

Juri se iskljucivo kinta, ovo prvenstvo je profitabilnije u ovoj formi, klupska takmicenja zbog mnogo veceg i drugacijeg obrta para se isplate u drugoj formi. Ako si protivnik jednog, protivnik si i drugog, zar ne?

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby riper » Tue Sep 03, 2019 10:02 am

Dobro malo smo i mi kurtoni, sada kada dobijamo ovako velikom razlikom pa kao cemu ovakvo prvenstvo. A kada nas ameri razmontiraju u finalu s 30 i kusur razlike, kada u prvih pet minuta oni prelome finalnu utakmicu onda nista. Pa nije ni cudo sto ljudi salju deseti tim na ovo takmicenje.

Dajte da mi igramo i pobedjujemo a ne da filozofiramo posle, jer ovo mi deluje uobrazeno, a uobrazenim ekipama to moze u nekom trenutku takmicenja da se obije o glavu.

Ono sto mi se svidja to je cinjenica da smo mi prve dve utakmice dobili ovakvom ogromnom razlikom a da se nismo lozili i kidali da ih unistimo. Jednostavno islo je glatko, igrali smo elegantno ne divljacki, sve se poklopilo.

Ovo pricam jer je recimo pre nekoliko godina Spanija, kada je bila domacin SP, pocela da se sa amerima takmici vec u grupnoj fazi. Spansi su nabijali razliku kako bi slali neku poruku amerima, izivljavali se, igrali su bez potrebe sa tolikom energijom i agresijom protiv slabijih ekipa da bi se nalozili za amere gde su sebe videli sa njima u finalu. I nas su u grupi odlomili nekih dvadesetak razlike, malo manje. I onda im dodje cetvrtfinale i Francuzi ih eliminisu. Isrosila se dopingovana spanska stoka protiv Senegala, Irana i slicnih, izgubili dah, Francuzi ih uhvatili, oborili su ih ispod 60 poena i prosli dalje.

Ova nasa igra u prva dva kola nije nalik spanskoj lozackoj igri iz 2014. godine, ali je podjednako dominantna i to mi je drago. A rezultat je vise nego impresivan. Mada danas je prvi pravi derbi, pa da vidimo gde smo u odnosu na italijane.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby idemoo » Tue Sep 03, 2019 10:03 am

Када би Венецуела некако дркнула Кину да жута говна испадну, све им се намешта од почетка јебало их домаћинство

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Rođaci » Tue Sep 03, 2019 10:08 am

sutra igramo sa Italijanima
nema šta da se kaže o ove dve utakmice, osim da nas služi šut i da se krećemo jako dobro

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Sep 03, 2019 1:42 pm

fillam wrote:Potpuno si u pravu, kenjam i za ovo i za ono kad je zapravo ista stvar, nije mi jasno kako to ne mozes da povezes. Fokus nije na sportskom nadmetanju, nego na profitu, i to je svemu tome zajednicko.

Kad bi bio realan sistem kvalifikacija, isfiltrirale bi se reprezentacije sa 2 i po kontinenta, jer je to realno i naprosto su ljudi talentovaniji za taj sport. Tu vec nema nikakve aristokratije, cinjenica da smo mi u vrhu je dovoljan pokazatelj. Ovako imas situaciju da profitira opet ista ona organizacija koja je na tapetu i na klupskom nivou, jer njihovo takmicenje onda gleda ceo svet, cak i Angolci, koje bi inace boleo kurac, i pratili bi borbe petlova kao nacionalni sport.

Juri se iskljucivo kinta, ovo prvenstvo je profitabilnije u ovoj formi, klupska takmicenja zbog mnogo veceg i drugacijeg obrta para se isplate u drugoj formi. Ako si protivnik jednog, protivnik si i drugog, zar ne?

Pa kada bi realan bio sistem takmičenja u ligi šampiona naših klubova ne bi bilo u priči, već bi tu bio deseti iz premier lige. Misliš da navijač PSG ili Liverpula ne kaže šta će mi ovi pajseri iz Srbije da im damo 6 komada i rizikujemo da nam povrede igrača? Ali desi se da tim iz Srbije iznenadi i dobije ga kući. To je čar sporta, da i mali imaju šansu da urade nešto.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby ultrastito » Tue Sep 03, 2019 1:59 pm

Odgledah i poslednju epizodu ovog serijala "Zlatni momci".

Ma jebem ti...ne moze, a da ti kao i nekim prethodnim epizodama, a da ti ne zastane knedla u grlu. Svaka cast svim sportistima i ima tu fenomenalnih uspeha, ali kosarka je bila i ostala sport broj 1 i vise od sporta.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby lost&found » Tue Sep 03, 2019 2:02 pm

Evo Dominika iznenadila Nemacku. To je to o cemu Bolesni^od^ljubavi pise.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby idemoo » Tue Sep 03, 2019 3:57 pm

Турци доста добри против ГМО амера, 5 разлике на полувремену

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby друг члан » Tue Sep 03, 2019 4:08 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Pa kada bi realan bio sistem takmičenja u ligi šampiona naših klubova ne bi bilo u priči, već bi tu bio deseti iz premier lige. Misliš da navijač PSG ili Liverpula ne kaže šta će mi ovi pajseri iz Srbije da im damo 6 komada i rizikujemo da nam povrede igrača? Ali desi se da tim iz Srbije iznenadi i dobije ga kući. To je čar sporta, da i mali imaju šansu da urade nešto.

Mislim da ne, ako imaju i malo mozga :mrgreen: jedne smo karali a za druge nikako nismo mali klub. Izvinjavam se za skretanje s teme
Choose Life


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests