Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Thu Aug 15, 2019 11:49 pm

Калинић је ретард. Зато што је једноставно могао да ћути са овим о Космету, пошто му је сигурно јасно какву конотацију то има овде. Уместо тога, својим изјавама није направио никакву разлику, а навукао је на себе бес ипак већине, за разлику од мањине која подржава његово мишљење. И нека свима буде јасна једна ствар, он није тако причао зато што осећа неку реалну потребу за тиме, већ зато што му се из Турске и са кинтом у џепу једноставно може. Ја смем да се кладим да у репрезентацији тренутно имамо још играча који деле његово мишљење, али нису били толико глупи да га искажу, можда управо из разлога које је Калинић занемарио - нема потребе за тим и плус је контрапродуктивно.

У целој причи, на страну треба ставити његове играчке квалитете. Јер, потенцијална корист од њега је у крајњој рачуници мања од потенцијалне штете, а то је увек неприхватљив ризик. На пример, можда у репрезентацији имамо некога потпуно супротног мишљења од његовог, а који је спреман да се заузме за то мишљење. И онда, рецимо, испадне ситуација где тај неко каже Калинићу "ало бре мајмуне, 'ајде одмори мало са тим твојим глупостима", овај му наравно одговори истом мером, пошибају се, буду одстрањени обојица и оде комплетна атмосфера у пизду материну. А због атмосфере у тиму је Ђорђевић својевремено отписао и играчки много квалитетнијег Мицова, јер му не треба да неко у свлачионици глуми шефа. А то јесу такве личности (Мицов и Калинић), сујета им је превисока да би се комплетно подредили тимским обавезама. То не важи за клубове, тамо су плаћени и уколико не би давали максимум, остали би без тих пара. У репрезентацији тога нема, па за такве личности нема ни мотива да дају све од себе, не само физички, већ и ментално.

Да скратим, јеб'о ја матер мртву Калинићу и поред свих медаља у чијем је освајању учествовао. Нека цркне у Турској, по могућству у мукама.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby нема лека » Fri Aug 16, 2019 1:34 am

Да не улазим у ставове Калинића и то, али Мицов квалитетнији играчки од Калинића? Калинић је тренутно један од најбољих играча Евролиге на позицији крила, дефанзивно је звер, пре 2 године одиграо фајнал фор врхунски, уз Јуда био најбољи играч Фенера. Мицов му није ни до колена.
Незванична прича је да није у најбољим односима са појединим играчима, и да га зато Сале није позвао, да не би кварио атмосферу, нема везе са његовим ставовима и дркицом

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Fri Aug 16, 2019 1:54 am

Имамо две стране игре, офанзивну и дефанзивну. Калинић је сигурно бољи дефанзивац, с тим што ни Мицов није за бацање по том питању, док се у нападачком смислу њих двојица не могу ни поредити, односно Мицов је за копље изнад Калинића. Што се тиче разлога зашто је отписан за СП, отприлике сам погодио Ђорђевићеву логику, иако можда не и тачно зашто би он кварио атмосферу у тиму. Ако је стварно у лошим односима са неким другим играчима, онда је још већа будала него што сам мислио, јер је успео да се посвађа са људима са којима чак ни не игра заједно у клубу (ово зато што си рекао неколицина, па сам претпоставио да то није Гудурић, или није једино Гудурић). У сваком случају избор се своди на Калинића или тих неколико других репрезентативаца, мислим да је прилично јасно шта треба изабрати...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby brucelee » Fri Aug 16, 2019 7:26 am

rodney wrote:Bilo koje, od stavova, mišljenja, prenemaganja, nacionalnizma, nenacionalizma (pri čemu kažem ti, nisam mislio samo na Kalinica), ali realno šta mene zabole šta on voli, na šta se pali, na šta ga drka, ako zabije amerima 30 poena... Ubija me samo sto mi seremo o nečemu o čemu nemamo pojma, realno ti si ovo sad upakovao tako da nam je reprezentacija sačinjena od delija, junaka, a proterujemo sve drugosrbijance, što 99% nema veze s onim što se zapravo desilo.



Па добро том твојом логиком да је битно само да забије америма 30 поена, можемо доћи и до тога да можемо и натурализовати неког Џејмса или још горе неког Шаћирија и да је скроз ок ако он доноси 30 поена против амера или кога год већ.

Верујем да Калинић није одстрањен због твитова и ставова о КиМ-у, патриотизму...и да ту има нешто и више, да ли због атмосфере, да ли због нечег другог, али генерално мени би било довољно и само због тога да је одстрањен, јер не видим у овој садашњој причи како неко такав, који се на тај начин истицао јавно, има места у Салетовој репрезентацији.

Наравно да нису сви репрезентативци који су ту, јунаци, националисти...али бар и ако има неког ко има слично размишљање као Калинић то свакако немају порив да јавно износе и свакако немају порив да јавно пљују свој народ, за почетак и више но довољно.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby brucelee » Fri Aug 16, 2019 7:30 am

Kit_Karson wrote:
Rođaci wrote:ima pravo na mišljenje, iako je glupo
eno u Americi LeBron, Kari ne jebu Trampa dva posto, neće da idu kod njega kad osvoje titule, stalno ga prozivaju, pa nikom ništa

velika je šteta što nema Kalinića i može da se razume ako je izostavljen zbog sukoba sa ostalim igračima ili selektorom, ali za sve ostalo bi bilo besmisleno

i to sa snimkom je glupost, nema šanse da je to uticalo, skroz nebitna i svakodnevna stvar



Све је ово лепо, дружење с јунацима с Кошара, дижемо морал екипи, али се не сећам нешто да је ико поменуо исте те војнике у лето 98. кад су ескалирали сукоби на Косову, ни пре ни после Атине.


Па јел се уопште тад знало за њих...Ваљда знаш и да је та акција наше војске на Кошарама исто била поприлично тајна, нико није знао ни колико војника тамо има, а камоли нешто друго. Тек дуго година касније се сазнало о том подвигу...па како си онда очекивао 98 са балкона после игра рокенрол цела југославија, да неко прича о њима

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby CamoSurprise » Fri Aug 16, 2019 10:11 am

Akropolis kup počinje danas.
Jel igraju Krstić i Burusis ?
Gilajdza RIP

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Влада Паликућа » Fri Aug 16, 2019 3:16 pm

Зна се ко је аутентични српски јунак

Image

''говно једно мало, мрш. Јебем ли ти маму у пичку, пребићу те! '' 8-)

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby svuda.prisutan » Fri Aug 16, 2019 4:42 pm

njasvi wrote:mislim da kalina nije rekao "priznavaj kosovo" nego je vise pricao o "realnosti" sto nije daleko jedno od drugog ali u fazonu kao daj da vidimo sta mozemo da izvucemo pa da idemo napred, ono gledaj u buducnost, evropa q palac...
no
bez obzira sta je rekao nije mi bas uverljivo da zbog nekog tvita/misljenja sale ga ne pozove u repku, sta je u pitanju ne znamo mozemo da nagadjamo samo...


Nije bas rekao da treba da se prizna, vec da treba da se pomirimo sa nekim stvarima, e sad...kako ko shvati. Daj Leposavic, Lesak i jos neku varos, ostali jeb'te se, snadjite se. I Rodjace, nije u redu da nas poredis sa amerima, niti bilo kim drugim. Kalina je decko debil, prvo izjava, a drugo jos debilniji snimak profesionalnom kosarkasu onako da izleti... Prvo mesto Kalina, drugo mesto Dara Bubamara.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Batke » Fri Aug 16, 2019 8:42 pm

Бирча доминирао :mrgreen:
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Nikodije » Sat Aug 17, 2019 6:43 am

Kalinic je jako los kao covek! Ovo sam saznao od momka koji ga licno poznaje, iz Subotice je, isao sa njim u srednju(kolko se secam gimnaziju). Kaze da se jako promenio od kada je usao u lovu. Citira ramba amadeusa, prati one proteste 1 od 5mil, kenja protiv nacionalzma, srpstva, klasican primer drugo-srbijanca. Ispricao mi je isto kako je bio neki turnir u basketu u njegovom rodnom kvratu u Su i tu Kalina dolazi itd, i oni njega zamole da im pomogne da plati sudije koje treba da dodju na taj turnir, njih 3 iz Ns i BG, radi se o cifri malo jaca ili oko 100e ili 150e, samo im je put trebao platiti i on se klosar nesto tu izgrbavi i ne plati. Opet znam provereno da je na Exitu redovan, dakle jedan veoma cudan lik koji po meni kao kosarkas zasluzuje mesto u timu ali kao covek daleko mu lepa kuca!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Rođaci » Sat Aug 17, 2019 12:25 pm

Nikodije wrote:Citira ramba amadeusa
prati one proteste 1 od 5mil
Opet znam provereno da je na Exitu redovan


stvarno skandalozno :lol: :lol:

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Nikodije » Sat Aug 17, 2019 12:51 pm

Pa o tome ti rodjo pricam, los covek jako :mrgreen:

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby CREW pg » Sat Aug 17, 2019 12:57 pm

Kolika steta za Gagija. Toliko zahvalan i pozrtvovan igrac, falice ovom timu. Izdrzi ljudino!
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby čompika » Sat Aug 17, 2019 1:50 pm

A vidi, nit je nesto skandalozno rekao Kalinic, niti nesto avangardno. Njegovi intervjui i pisanija su cak ispod prosecnog drugosrbijanca. Cuo tu nesto se desava, kao malo i ja da imam misljenje. Ako je zbog toga izbacen sa spiska, vise bih voleo da je zato sto je glup, a ne zato sto je drugosrbijanac.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby vinjakboy » Sat Aug 17, 2019 3:06 pm

То му дође на исто...

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Kit_Karson » Sat Aug 17, 2019 3:20 pm

:mrgreen:
Скоро је Би Би Си на српском радио интервју с њим. Питам се што и Недовића нису питали за интервју :?: Случајнос? Неби реко

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby ultrastito » Sat Aug 17, 2019 3:45 pm

CREW pg wrote:Kolika steta za Gagija. Toliko zahvalan i pozrtvovan igrac, falice ovom timu. Izdrzi ljudino!


Preko potreban igrač u repki! Jebem ti povrede...taman se skupimo u fulu i kara banana. Nadam se brzom oporavku Gagija i Tea.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby kocka » Sat Aug 17, 2019 6:52 pm

Калинић је класичан @Brdja. Oтишао преко, видео светла вечеграда и мисли да је попасао сву памет света.

Иначе као играча ми се чини да га Ђорђевић није мирисао још док је у Звезди играо. Негативно је коментарисао је његово понашање у дербијима.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby Kit_Karson » Sun Aug 18, 2019 12:00 am

А снимак се појавио кад се саветница Синише Малог запослила у КСС.
Чини ми се да против Грка сутра неће да се разликује од такмичарске текме.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Plava majica, lopta žuta - SP u basketu, Kina 2019.

Postby čompika » Sun Aug 18, 2019 12:49 am

Image


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests