Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Fri Jan 19, 2018 4:36 am

несуна реса wrote:Другар један дигао кредит купио 4 компа са неким дојајним графичким картицама , инсталирао неки програм на сва 4 компа , ставио у собу коју не користи и не дира ништа . После 3 месеца добар је 1800 долара ЧИСТА ЗАРАДА , значи отплати кредит за то што је уложио , струју што су компови направили и има зараду 600 долара по месецу када би се израчунало . Озбиљно планирам да одем да дигнем кредит , а јако ме мрзи сада да листам све што сте писали може неко макар на приватну поруку или да ми пошаље линк-сајт де могу мало да се едукујем у вези тога , и јел толико то сигурно када по његовој причи већ маса људи диже до јаја новац , и да сутра не дај Боже пукнем и испушим увек могу те графичке да се продају по истој цени , пошто констатно расте им цена баш због тог копања .


Хајде реци ти мени несуна, а верујем да ти је он то причао, да ли ти заиста верујеш у ово? Да ли ико ко је прочитао верује? Друже тренутно за копање немаш јаче од 1080ти која копа око 7 - 8$ долара дневно. Дификулси је остао исти (ово ти говорим за једну графичку) .

Престао сам да пишем на овој теми јер сам приметио да људи пишу небулозе, чују од неког да је нешто до јаја а благе везе немају ни шта је то уопште. Маса се хвата за лајткојине и ту је ризик 18х већи него код рударења. Причају о неким стеларима, неким лајткоинима који су пропаст у најави, о курцима палцима. А сви они играју како Биткоин свира. Биткоин је основа крипто света, сваке крипто скрипте било да је Етхер, Нео, Зкеш шта год. Маса се буздована залетела, несташица графичких у Србији и свету а пола њих благе везе немају шта је то уопште. Ја сам као дудук ушао у ово пре једно 3 године. И тада је Биткоин био око 200$. И књиге и скрипте и пичке материне сам читао само да ми буде јасно како та ствар дише.

И ти мислиш да ако пукне крипто да ћеш продати графе по истој цени? Хоћеш курац. Продаћеш их за "дај шта даш", и за 1080ti где смрадови траже 1000е по интернету, за два месеца ће је продавати за 1500е. Ако крипто оде у курац (а неће), онда ћеш је продати за килу кромпира. Зато ко данас има 1060 / 1070 / 1080ти то му је вредније него ауто и посао којим се баве.

А рећи ћу само да је преписка од lost&found донекле има смисла и скоро једино паметно што се овде може прочитати. А не може много. Тако да не наседајте на празне приче и непроверене информације.

Да је то тако једноставно, упалим комп и стиже ми лова на рачун а ја пијем џек и карам пичке у Грчкој на плажи, онда би сви тако радили. Велика је то математика да би се по том систему радио. Нисам рекао да је немогуће али опет .. размисли реално. Међутим, хватајте задњи воз за крипто. Ко сада ускочи ускочио је. Још то мало графичких што се продаје и док је дификулси стагниран имаћете среће.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Fri Jan 19, 2018 2:05 pm

Нема леба без мотике, бар не за 99,99% људи.

Bleya
Posts: 10
Joined: Fri Dec 01, 2017 10:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Bleya » Fri Jan 19, 2018 2:14 pm

Tako je, ljudi hoće 1000% zaradu a misle da ne rizikuju ništa. u kriptovalutama postoje manje i više rizični coini. U ovom slučaju motika je da se istraži u šta da se ulaže, ako se već odluči na ulaganje.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Jan 19, 2018 4:35 pm

Stvar je u tome sto je puno indijanaca culo za ovo kao odlican i lak izvor zarade, i to oni tipicni neradnici i kladionicari. Svaki dan me bar dvojica nazovu sa pitanjima koliko mogu da zarade a ne da pitaju sta je uopste bitcoin i kako te stvari funkcionisu.

Znanje i pre svega znanje i rad donose novac. Prvo dodjite do znanja, kao i za sve drugo, pa onda mozete razmisljati o zaradi.

Bio sam kod lika da vidim njegove rigove i video sam mu saldo, oko $400 000 ima u ovom momentu u raznim coinima, pritom izvadio je preko $150 000 vec za stan i auto i zivot itd. Od pocetka je u ovome i genijalac je.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Kriptovalute

Postby kocka » Fri Jan 19, 2018 5:48 pm

Која је разлика између листања моцартове листе и праћења нхл статистике и анализирања тржишта "коина" ?

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Jan 19, 2018 6:02 pm

kocka wrote:Која је разлика између листања моцартове листе и праћења нхл статистике и анализирања тржишта "коина" ?


Zamisli da se kladis live u kladionici na neki mec gde jedan tim vodi 3:0 i dobijes kvotu na keca 1.05 do 1.20. I sa opcijom ako ovi slucajno smanje na 3:2 da stopiras tiket. E to ti je trejding.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Kriptovalute

Postby kocka » Fri Jan 19, 2018 6:30 pm

хајка wrote:
kocka wrote:Која је разлика између листања моцартове листе и праћења нхл статистике и анализирања тржишта "коина" ?


Zamisli da se kladis live u kladionici na neki mec gde jedan tim vodi 3:0 i dobijes kvotu na keca 1.05 do 1.20. I sa opcijom ako ovi slucajno smanje na 3:2 da stopiras tiket. E to ti je trejding.

Значи просечан кладионичар мора да уложи више рада и "знања" да би остварио профит ?

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Jan 19, 2018 7:03 pm

kocka wrote:Значи просечан кладионичар мора да уложи више рада и "знања" да би остварио профит ?


Ne razumem sta zelis ovim da kazes ili da pitas. Udji u kladionicu i vidi kako izgleda prosecan kladionicar, umoran, ubijen, bez zivota u ocima, u trenerici ispija kafu ili pivo i bulji u teletekst i nada se da ce mu tiket uci i da ce dobiti 8000 dinara kao da ce mu ceo zivot promenuti na bolje. Gleda u one radnice i drka na njih, one ga gledaju kao idiota i jebu se sa gazdom. Reklamiraju im africku sljivu non stop jer znaju da im je ciljna grupa impotentna od besparice i stresa od glupih golova u 90 minutu. Jedna od najgorih stvari na koje covek moze biti navucen.

Svako ko ima neko vece znanje i ulozen rad i vreme u kripto svetu pravi lepe pare. Naravno, nikog ne nagovaram na bilo sta, nego samo hocu reci da su ljudi na sve strane culi o nekim parama u kripto svetu i dizali bi kredite i ne znam sta, a pritom nemaju pojma o cemu se radi, idiotluk.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Kriptovalute

Postby kocka » Fri Jan 19, 2018 9:32 pm

хајка wrote:
kocka wrote:Значи просечан кладионичар мора да уложи више рада и "знања" да би остварио профит ?


Ne razumem sta zelis ovim da kazes ili da pitas. Udji u kladionicu i vidi kako izgleda prosecan kladionicar, umoran, ubijen, bez zivota u ocima, u trenerici ispija kafu ili pivo i bulji u teletekst i nada se da ce mu tiket uci i da ce dobiti 8000 dinara kao da ce mu ceo zivot promenuti na bolje. Gleda u one radnice i drka na njih, one ga gledaju kao idiota i jebu se sa gazdom. Reklamiraju im africku sljivu non stop jer znaju da im je ciljna grupa impotentna od besparice i stresa od glupih golova u 90 minutu. Jedna od najgorih stvari na koje covek moze biti navucen.

Svako ko ima neko vece znanje i ulozen rad i vreme u kripto svetu pravi lepe pare. Naravno, nikog ne nagovaram na bilo sta, nego samo hocu reci da su ljudi na sve strane culi o nekim parama u kripto svetu i dizali bi kredite i ne znam sta, a pritom nemaju pojma o cemu se radi, idiotluk.

Хоћу да кажем да "знање" у познавању тржишта криптовалута спада у исту категорију "знања" као и познавање резултата у серији бе.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Kriptovalute

Postby Bunt » Sat Jan 20, 2018 9:38 pm

Imam pitanje za vas, koji ste u materiji, koji sa gađenjem gledate na "indijance" koji bi da uzmu neku kintu dok je cela ova priča aktuelna, i koje savetujete da prvo uzmu knjigu i pročitaju kako ta stvar diše. Da li se tako pripremate i taj savet dobijate i kad odete kod majstora da uradite generalku motora? Čitate o motoru sa unutrašnjim sagorevanjem, mehanika mašinski elementi, elektronika, da vam se majstor ne isceri u lice kad mu kažete "popravi, hoću da šljaka."

Ne razumeju se momci, hoće kintu, ima tu nešto loše? Budi crypto broker, uzmi lovu za savet, promet, informaciju. Da nema tih indijanaca kako ih je neko nazvao ovde prodali bi ste šta, kome i po kojoj ceni? Valjali jedni drugima sa ciljem da svi budete dobri jer vi znate a svet je glup?

Ti indijanci su vam sada oborili vrednost tržišta za 1/3 u samo nekoliko dana, prodavajući sve u panici i dali vam mogućnost da po smešnim cenama sada kupujete šta god vam treba od altcoina i da duplirate lovu u samo nedelju/mesec dana prodajući ih nekim novim indijancima.

Pet pijanih ruskih biznismena, i to ne čak ni oni već njihova dokona deca, u trenutku ekstaze mogu da se dogovore da odrade jedan klasični pump and dump sa nekim altcoinom i za pet dana obrnu lovu o kojoj svi mi možemo samo da sanjamo. Kad je jedan jbni OneCoin izazvao pomamu a ni ne postoji, zamisli šta su tek u stanju da urade sa nekim kog zaista ima na berzi.
I sad je ruski sin glup jer ne ume da poveže grafičku i matičnu a ti si pametan jer kopaš 24/7, gledaš napon struje, da li ti radi UPS, moliš se da ne rikne grafička i ulaziš barem sedamdeset puta dnevno na coinmarketcap.com. Poštujem rizik koji ste napravili, znanje koje posedujete ali bez pišanja molim.


Ne znam kako se zove član ovog foruma koji ima dvoje dece na fakultetu i radi za neku platu od 30,000,m da uzmem njega kao primer (neka se ne naljuti).
Vi mu date savet da grune 5,000 za tri riga i uzme knjigu u ruke, stručnjak mu da savet da kupi onaj stellar ili RDD stisne petlju i oprosti se od neke love koja mu i znači i i ne znači, uštekovao ali i da je uzme ne zna koju bi pre rupu pokrpio. Za 200e bi preko stručnjaka uzeo 11,000e da je kupio XLM na 1,8c. Od vas bi dobio dve knjige i tri linka. Kairkiram ali nije daleko. Sa 11,000 u rukama, ne da bi čitao, učio i pratio... pa bi ste imali dostojnog i saradnika i kolegu u poslu. Ovako, nastavlja da vrti volan i čeka nešto drugo.

U jednom trenutku sam posmatrao preko poloniex-a market i razmišljao o kupovini par stotina nekih novčića. U tom trenutku se pojavljuje tip koji na tržište izbacuje preko 650.000 istih. Lagani Alt+F4 sam odradio. Iz vašeg ugla gledajući trud koji ste uložili, lova i znanje vam vrede kud i kamo više od cifre koju posedujete na e-novčanicima i online kripto menjačniucama. Na globalnom planu? Ni sto satošija. DOvoljno je da samo nalupetam tri reči na tu temu pa da gugl izbaci nešto ovako

https://www.google.rs/search?biw=1280&b ... QZWhxtB_Rc

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Sat Jan 20, 2018 9:58 pm

Bunt wrote:Imam pitanje za vas, koji ste u materiji, koji sa gađenjem gledate na "indijance" koji bi da uzmu neku kintu dok je cela ova priča aktuelna, i koje savetujete da prvo uzmu knjigu i pročitaju kako ta stvar diše. Da li se tako pripremate i taj savet dobijate i kad odete kod majstora da uradite generalku motora? Čitate o motoru sa unutrašnjim sagorevanjem, mehanika mašinski elementi, elektronika, da vam se majstor ne isceri u lice kad mu kažete "popravi, hoću da šljaka."


Ne, majstoru das motor u ruke jer verujes njegovom znanju i iskustvu i to mu platis. Svako znanje i rad treba da se naplati. Ja nikom nista ne naplacujem, ne znam odakle ti to poredjenje.

Bunt wrote:Ne razumeju se momci, hoće kintu, ima tu nešto loše? Budi crypto broker, uzmi lovu za savet, promet, informaciju. Da nema tih indijanaca kako ih je neko nazvao ovde prodali bi ste šta, kome i po kojoj ceni? Valjali jedni drugima sa ciljem da svi budete dobri jer vi znate a svet je glup?


Biti broker u Srbiji je jebeno, treba raditi sa nasim ljudima, da ne kazem "indijancima", ljudi dignu kredite i daju ti pare i ocekuju neke ogromne prilive i profite nazad jer su tako procitali u novinama. Pa ako im izgubis novac, sto je skroz moguce, mogu da te odrobijaju.

Postoje ljudi koji ti postave rigove i sisteme u svojim prostorijama, koje ti platis i pritom ih placas 15-30% od profita mesecno, i to je posteno.

Bunt wrote:Ti indijanci su vam sada oborili vrednost tržišta za 1/3 u samo nekoliko dana, prodavajući sve u panici i dali vam mogućnost da po smešnim cenama sada kupujete šta god vam treba od altcoina i da duplirate lovu u samo nedelju/mesec dana prodajući ih nekim novim indijancima.


Indijance koje ja spominjem ne znaju ni da kupe alt coin niti ne znaju sta je to. Ne znaju ni sta je Bitcoin, znaju samo da hoce neke pare preko noci jer su culi da je drug od komsije Mitra zaradio. Coine su prodavali nestrpljivi, panicari, ljudi sirom sveta koji su se uspanicili u toku negativne kampanje i zatvaranja nekih marketa.

Bunt wrote:Iz vašeg ugla gledajući trud koji ste uložili, lova i znanje vam vrede kud i kamo više od cifre koju posedujete na e-novčanicima i online kripto menjačniucama. Na globalnom planu? Ni sto satošija. DOvoljno je da samo nalupetam tri reči na tu temu pa da gugl izbaci nešto ovako

https://www.google.rs/search?biw=1280&b ... QZWhxtB_Rc


Pa? Sta zelis reci time? Da smo samo kap u okeanu, ajde, nismo znali? To kao kad bi rekao sto si ulozio znanje i trud u fudbal i igras u Radnickom iz Kragujevca kad neki drugi momci igraju u Real Madridu.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Jan 21, 2018 12:21 am

Hajka, donekle di u pravu ali ja cu pokusati da dam tacniji odgovor jer se njegov post odnosi na mene. Koji gledam u pozitivnom smislu jer ce pomoci da se razume donekle.

Tako da Bunte, kazes da li se tako pripremamo kada idemo kod majstora kada radimo generalku. Na to mogu reci u smislu i sa kriptovalutama. Da bi pre otisao kod majstora koji je od poverenja, kojeg licno poznajem i kojeg ljudi preporucuju zbog ispravnosti posla kojim se bavi i samom sigurnosti, tako da je isto ulaziti u kripto svet sigurniji kada si vise informisan i kada znas kojim koracima i potezima ces ulaziti u tu materiju.

Drugo je vezano za ovo sto se tice indijanaca. Gledaj druze ali ocito da i ti ne razumes da naprotiv, sto je manje tih indijanaca ovima (nama) je bolje za kopanje. Sto je manja cena kriptovalute to je bolje za kopanje.
A tu cu dodati da je neko na prethodnim stranama neko spomenuo McAfee-a i da toplo preporucim da zajebete to sa njim jer to sto on prica o shit-coinima je prica za sebe i znam kako covek radi a to cu jednom prilikom ispisati. Tako da ... Zajebite McAfee-a.

I ti indijanci ne mogu da obore vrednost trzista, nego ga obaraju farme, kompanije, drzave a ne fizicka lica . A jedno je biti trejder a drugo je biti majner. To su dve razlicite stvari. Tako da za majnere trejderi ne igraju mnogo vaznu politiku (na duge staze) a za trejdere, majneri igraju itekako vaznu ulogu jer mi smo ti koji pravimo bitne oscilacije i pustamo BTC u opticaj. Mi ga kopamo. To je sustina. I mi ne prodajemo koine trejderima kao sto kazes nego kompanijama, firmama od kojih ti trejderi naknadno kupuju uz dodatnu taksu. Verujem da ti je sada donekle jasnije ovo.

A ovu pricu o ruskim sinovima biznismena se slazem ali bih je ubacio zajedno u kos sa McAfee jer su to trejderi, ne majneri. A vidim da si u celom kontekstu mene,nas povezao sa trejderima koji to nismo ili jednostavno nemas predstavu o cemu tacno pises pa si mislio da je to jedno te isto. Ima slicnosti po tome sto majneri kada nakopaju btc ga trejduju jednom ali ja ne sedim za kompom 24h dnevno, ne citam milion sajtova analize i prognoze jer nemam tu potrebu kao majner jer svakako mi rig kopa pa kopa dok trejderi ipak moraju da provode dosta vremena prateci coin market cap i ostale sajtove zbog same kupo-prodaje istih jer su oscilacije u kripto svetu milion puta vece nego u fiat svetu (trenutnom finansijskom). I te oscilacije su ogromne i u 10 minuta se moze desiti brz rast ili pad, zato pravi trejderi u po dana i po noci moraju da budu "natempirani" da reaguju na to sve .

Zato kazem da je kao majner ili rudar mnoooogoooo sigurnije biti ali brzina i opticaj love je sporiji sto je logicno.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Sun Jan 21, 2018 12:30 am

У скорије време очекујем на трибинама транспаренте ''ми нисмо трејдери ми смо мајнери'' и графите по зидовима ''правда за мајнере''. :mrgreen:

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Sun Jan 21, 2018 12:40 am

Додаћу трећу групацију, којој и сам припадам - холдери :mrgreen:

losmi
Posts: 8
Joined: Mon Aug 29, 2016 11:45 pm

Re: Kriptovalute

Postby losmi » Sun Jan 21, 2018 1:34 am

Da probam da pojednostavim za većinu ovde :)

Što reče Marker, holderi. Nije loše, ako imate neku kintu sa strane, koja vam ni za kurac ne treba, pa čak i ako je izgubite bićete skroz ok, pročačkajte malo po netu i pronađite neku kripto valutu za koju vi mislite da vam je ok i ima budućnost. Za to, naravno, mora malo da se čita i istražuje. Kad to uradite, kupite je za onoliko para koliko imate za bacanje, i čekajte. Pola godine, godinu, dve, dok ne naraste na neku cifru koja vam donosi dobru zaradu. Onda je prodajte.

Druga opcija, koja je svakako realna, jeste da ta valuta propadne i vi izgubite sve što ste uložili. Apsolutno morate biti spremni na to, pa ako nešto zaradite - super, u suprotnom život ide dalje :)

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Kriptovalute

Postby andro saner » Sun Jan 21, 2018 10:55 am

MARKER wrote:Додаћу трећу групацију, којој и сам припадам - холдери :mrgreen:

Bas tako hoDleri, mi smo treca frakcija, ko Zabranjeni na istoku :-)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Jan 21, 2018 11:42 am

Pa majneri su u sustini hodleri. :) Dok trejderi nisu, zbog same brzine oscilacija u valuti.

A da pojasnim za McAfee-a i zasto mislim da nije pametno pratiti to sto prica. On je lik koji neminovno zaradjuje od svojih tvitova. Uvek prica o nekim shit-coinima i u tome i jeste zarada. Ima preko milion pratilaca na tviteru, fejsu itd i sustina je u tome sledeca.

On recimo kupi shit-coin recimo Dodge token kada je 0.1$ i kupi 10.000 komada. Izbaci tvit kako prognozira veliki skok a taj skok u stvari mu prave zaslepljeni pratioci koji upiju to sto kaze i popuse tu pricu. Iz toga vidimo da nakon toga milionski njegov auditorijum kupe te tokene i valuta u roku od sat vremena skoci sa 0.1 na 10$. Kada dodje do te cifre on lepo proda svojih 10.000 tokena po ceni od 10$ i boli ga kara. Prvih minuta kada proda tokene cena naglo padne i vrati se na 0.1$ ponovo. A mali trejderi lepo ispuse kurac. I ne mogu da ga optuze jer on je rekao da ce skociti kurs valute i to se desilo. Zato mnogi puse tu pricu o njegovim prognozama koje i nisu prognoze. Nego lika prate milioni i sa njima manipulise. Grupom koja njemu pravi lovu.

Jedino ako neko muedjuvremenu dok je jos cena 10$ odmah proda i opari se a oni sto cekaju veci rast blago ispuse karu.

Zato kazem da zajebete njega i te prognozere jer se valuta ne moze prognozirati. Jednostavno se ne moze gledati u buducnost, ali se isto tako moze gledati kada imas masu ljudi koji ce uciniti da ta valuta dovoljno poraste i ti da se oparis.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Sun Jan 21, 2018 12:07 pm

Па зар није логично по твојој причи да га треба слушати, купити чим објави и продати кад скочи? Само не бити алавштина па чекати да скочи до небеса него продати кад дође на 1-2 или 5 долара.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Jan 21, 2018 12:52 pm

Pa jeste logicno. Ali znaj ti da li ce da skoci na 10$ ili 110$ .. Pa kad skoci na 10$ ti prodas a on isti dan do ponoci poraste na 100$ i sta sad ? Zato mnogo ljudi puca tu. Kupe na hiljade tokena po 10, 20$ ocekujuci jos veci rast a on se skurca na 0.0001 i cao. Kapiras poentu :)
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Jan 21, 2018 12:56 pm

Zato oni koji prate McAfee-a rade momentalnu prodaju. Cim skoci za duplo od 1$ na 2$ a posle jebi ga. Ako gledas kako raste na 20 ili 200$ onda pokusas da istrpis taj dusevni bol jer si se zajebo i prodao za dva dolara ili pak da gledas kako pada na 0.000001 i lepo se opijes ko covek i proslavis uspesan dan poslovanja.
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests