Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Nov 30, 2017 2:35 am

Nekima je mozda cela ova prica Kladionica II , iliti leba bez motike, i ima i nema istine u tome, al bilo kako bilo, "vruca" tema u prethodnih godinu dana. Postavljajte tekstove, misljenja i sta god a da je vezano za ovu temu.

PS dobrodosle su i informacije o Blockchain startapima/kompanijama/projektima koje nemaju direktne veze sa Kriptovalutama.

User avatar
chester_perry
Posts: 90
Joined: Mon Feb 15, 2016 6:02 pm

Re: Kriptovalute

Postby chester_perry » Thu Nov 30, 2017 4:53 am

Sta koristite za kupovinu valuta? Ja sam skoro probao dva poznatija sajta, prvi ne prima korisnike iz Srbije, drugi trazi da slikam pasos.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Kriptovalute

Postby prcko » Thu Nov 30, 2017 7:51 am

Uloziti kes u taj stellar ili organizovati neko rudarenje bitcoina? Drugar hoce da ulozimo neki kes u kompove za rudarenje bitcoina, satro za 6 meseci svi troskovi isplaceni i onda samo skidamo kajmak. Koliko je realna ta prica uopste?

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Nov 30, 2017 5:48 pm

Ja nisam nikad rudario (niti mislim da cu) , ali koliko sam cuo sto vise rudara ima i sto se vise Bitcoina izrudari, to je prica sve manje isplativa. E sad, kontam da dosta ima veze i koliko placas struju tamo gde zivis itd. Mislim da je neko na forumu pisao da je rudario Btc, pa eto nek se jave.

User avatar
chester_perry
Posts: 90
Joined: Mon Feb 15, 2016 6:02 pm

Re: Kriptovalute

Postby chester_perry » Thu Nov 30, 2017 6:57 pm

http://www.mycryptobuddy.com/
Ovde ugrubo mozes da vidis sta je trenutno najisplativije za rudarenje, pa onda posle te valute pretvoris u bitokin ili neki drugi ili pravis portfolio vise valuta, kako hoces.
http://www.mycryptobuddy.com/BitcoinMiningCalculator
Ima tu i kalkulator za rudarenje bitkoina, ko zna da ga korsti :mrgreen:

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Thu Nov 30, 2017 8:26 pm

За рударење биткоина су потребни тзв. ASIC чипови, који нису баш јефтини. Са класичним графичким картицама се може рударити етереум и многи други коини.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Kriptovalute

Postby santamarija » Thu Nov 30, 2017 10:47 pm

Ja sam stariji covek modernih shvatanja i podrzavam sve sto vole mladi :D . Kada se prica o rudarenju ja razmisljam o rudniku i kopanju,a negde u novinama sam procitao da ovi biktioni postoje i da su skupi,tj da imaju vrednost, pa bi molio da mi objasni neko na srpskom jeziku o cemu se ovde radi i sta pricate vas nekolicina. Cuj ovo,biktioni imaju vrednost ali treba jaca graficka karta da bi se iskopali,kupili ili sta vec. Najiskrenije i bez zajebancije o cemu se ovde radi ? Hvala unapred, a ako je to bas mnogo komplikovano za prosecan srpski mozak,ne morate objasnjavati, vec nastavite vasu spiku !!!!!

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Kriptovalute

Postby prcko » Thu Nov 30, 2017 11:19 pm

Bitcoin je cripto valuta, aj nazovimo je virtuelna. Nije pod kontrolom ni jedne centralne banke ni drzave. Dostupna je svakome, na bilo kojoj adresi pod bilo kojim indentitetom, sto je je cini jako atraktivnom. Ona se "rudari" tako sto specificna kompjuterska konfiguracija resava kojekakve algoritme i matematicke operacije. Dakle kupis komp od soma evra, nakacis ga na struju, internet i pomocu prostog softwera skupljas kajmak. Vrednost bitcoina konstantno raste i predvidjanja su takva da ce se taj trend nastaviti. To na primer znaci da si ulozio 1.000 dolara pre 3 godine, danas bi bio milioner. Prica se da je vodjin brat glavni rudar u Srbiji. Znam lika koji je usao u pricu i tvrdi da mu mesecno ostaje 800 evra cisto. Placa stan u BG koji koristi samo za to, placa struju, internet, i kad sve to poplaca kaze ostaje mu 800 evra cisto. Ako on laze mene, ja lazem vas. :mrgreen:

Deluje kao prica "leba bez motike" ali mozda vredi pokusati.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Thu Nov 30, 2017 11:54 pm

Коме биткоин материја није довољно блиска, може да одгледа овај документарац, квалитетан је, гледалац ће стећи прилично јаснију слику о биткоину.

Image

https://thepiratebay.org/torrent/121360 ... EB-DL.x264

https://titlovi.com/titlovi/bitcoin--th ... it-225354/

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Fri Dec 01, 2017 12:04 am

prcko wrote:Bitcoin je cripto valuta, aj nazovimo je virtuelna. Nije pod kontrolom ni jedne centralne banke ni drzave. Dostupna je svakome, na bilo kojoj adresi pod bilo kojim indentitetom, sto je je cini jako atraktivnom. Ona se "rudari" tako sto specificna kompjuterska konfiguracija resava kojekakve algoritme i matematicke operacije. Dakle kupis komp od soma evra, nakacis ga na struju, internet i pomocu prostog softwera skupljas kajmak. Vrednost bitcoina konstantno raste i predvidjanja su takva da ce se taj trend nastaviti. To na primer znaci da si ulozio 1.000 dolara pre 3 godine, danas bi bio milioner. Prica se da je vodjin brat glavni rudar u Srbiji. Znam lika koji je usao u pricu i tvrdi da mu mesecno ostaje 800 evra cisto. Placa stan u BG koji koristi samo za to, placa struju, internet, i kad sve to poplaca kaze ostaje mu 800 evra cisto. Ako on laze mene, ja lazem vas. :mrgreen:

Deluje kao prica "leba bez motike" ali mozda vredi pokusati.


Kasnimo dosta za njima, namazani su gadovi. Napunili su državne ustanove (podrume ministarstava, bolnica, škola, fakulteta...) veoma jakim računarima, država plaća struju a oni rudare i skupljaju kajmak. Kopaju uglavnom ETHEREUM, to je najisplativija kriptovaluta za kopanje u poslednje vreme. Ako iko od vas zna lično Boška Obradovića ili nekoga od njegovih najbližih saradnika, recite mu da javno pokrene ovu priču bilo u medijima, bilo na Facebook-u, a najbolje bi bilo da se to uradi u Skupštini Srbije. I posle se čudimo zašto Kraljevo, Valjevo i ostali gradovi ne plaćaju struju.

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Fri Dec 01, 2017 12:07 am

Samo da napomenem da se radi o cifri od oko 5.000 računara u Beogradu i isto toliko po gradovima u unutrašnjosti.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Dec 01, 2017 12:08 am

santamarija wrote:Hvala unapred, a ako je to bas mnogo komplikovano za prosecan srpski mozak,ne morate objasnjavati, vec nastavite vasu spiku !!!!!


Jeste, poprilicno je komplikovano i ispred svog vremena, ali neke stvari mozes uvako banalno skontati.

Bitcoin je valuta u koju ulaze milioni ljudi sirom sveta, ne zna se ko stoji iza nje, da li navodno jedan Japanac, ili tim ljudi, i iza nje stoji neka utopijska filozofija da valutom ne upravlja direktno niko i da svako ko ima bitcoin ima pravo glasa. "Rudarenje" je resavanje kompleksnih matematickih zadataka pomocu racunara, a to resavanje koristi sve resurse tvog racunara i samim tim trosi puno elektricne energije. Dakle za rudarenje je investicija racunarska oprema i veliki troskovi za struju. Bitcoinom mozes da placas dosta stvari, da kupujes kao i ostalim valutama na mestima gde primaju, a tih mesta je sve vise. Bitcoin je dosta povezivan sa dark webom, mestom gde na crno mozes da kupujes drogu, oruzije itd, ali ne treba ga povezivati iskljucivo sa tim, BTC je mainstream valuta.

Sto vise ljudi veruje u Bitcoin, to je valuta jaca i veca joj je vrednost, a ljudi i te kako veruju, jer i sami ulazu veliki novac. Direktori najvecih kompanija ulazu u Bitcoin, pa tako je i u Srbiji. Neko rece da vodjin brat ulaze (ne znam koliko je istina, posto se za njega dosta prica a vecina su glasine i neistine), ali ljudi poput njega u Srbiji imaju prednost jer ne placaju struju jer se nakace na neko drzavno preduzece. To se jako puno radi.

Sto se tice ulaganja u BTC danas, ja licno mislim da je sa rudarenjem zavrseno u tim kucnim uslovima, posto je sve manje BTC ostalo da se iskopa a konkurencija je sve veca i samim tim sve su manje sanse da dodjes do BTC. Inace BTC se skuplja u delovima. Isto tako mozete i kupiti recimo 0.005 Bitcoina ili prodati.

Ko ima para moze da kupi BTC i da saceka par meseci i da vidi dokle ce doci, moje neko licno misljenje je da ce ici do $50k. Moze i u Srbiji da se kupuje dinarima, samo provizija je visoka, 6%.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Kriptovalute

Postby друг члан » Fri Dec 01, 2017 12:12 am

Mene samo zanima jedna stvar oko tih virtuelnih novaca. Sad ja to izrudarim,zasto bi iko to kupio od mene,koji ce mu krac. Sta moze sa tim i ko to priznaje kao valutu?Banalan primer, dal moze da kupi prase il plati rts pretplatu.Kapiram da ce to ljudi kupovati dok neko ne kaze,ma to je kkurac,dzaba ste krečili niko to ne priznaje.
Choose Life

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Dec 01, 2017 12:17 am

друг члан wrote:Mene samo zanima jedna stvar oko tih virtuelnih novaca. Sad ja to izrudarim,zasto bi iko to kupio od mene,koji ce mu krac. Sta moze sa tim i ko to priznaje kao valutu?Banalan primer, dal moze da kupi prase il plati rts pretplatu.Kapiram da ce to ljudi kupovati dok neko ne kaze,ma to je kkurac,dzaba ste krečili niko to ne priznaje.


Ne mozes da kupis prase bitcoinom ali mozes dinarima kod seljaka.

Ipak nije ovo za svakoga jebiga.

Jedan Bitcoin vredi $10125 danas, mozes da ga zamenis u menjacnicama kao sto menjas eure u dinare, samo ne na ulici vec na online menjacnicama. I posle placaj preplatu RTS-u.

Ostalo je jos oko 4.5 miliona novcica u opticaju, a oko 16.5 miliona je u rukama ljudi sirom sveta. Sto ih bude ostajalo sve manje to ce vise vrediti. Sta ce biti kada se iskopa i zadnji niko ne zna, moze sve da pukne kao balon a moze i da odrzi svoju vrednost. Krenuce da pada kada svi budu masovno poceli da ga prodavaju.


User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Fri Dec 01, 2017 12:21 am

Брате, није да се биткоин само купује, већ се и продаје, па тако ако би имао у овом моменту 1 биткоин и решио да га продаш, ѕа 5 мин би на свом девизном рачуну могао имати 10к $. Биткоин је злато у свету криптовалута, а злато се не користи за плаћање печења или ртс претплате, али итекако има своју вредност. За плаћање кафе у кафићу неће се никада користити биткоин, јер је такав какав је, пре ће бити да ће се лајткоином плаћати такве ситне ствари. Односно, лајткоином се ситнице највише плаћају, само што је то ближе јапанцима, кинезима и јужнокорејцима, они су много испред европе и америке по овом питању.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Kriptovalute

Postby ultrastito » Fri Dec 01, 2017 12:22 am

koliko sam ja shvatio, a i neko je gore napisao, bitcoin se u principu koristi za placanje preko interneta i da je to "valuta" kojoj se ne moze u trag porekla. zato je i bila pogodna za kupovanje svega i svacega, od gudre do oruzja, placenih ubistava i slicnih deep dark web sranja. kontam da ima i "menjacnica", gde mozes da prodas bitcoin ili ove druge valute za ziv kes tipa evro/dinari i slicno.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Kriptovalute

Postby друг члан » Fri Dec 01, 2017 12:25 am

Kapiram vas. Ali mi i dalje sve zvuči neverovatno,zato sto je sve to virtuelno. Koliko treba vremena da se izbunari taj jedan, i da li je iko od vas sa foruma uspeo da dodje do nekog?
Necu vam vise gusiti temu,srecno vam bilo
edit: kako je doslo do toga da se krene sa tim,odakle bas ta cifra novcica,kako je taj prvi kreno u sve to?ima li odgovora na to u filmu sto je marker postavio
Last edited by друг члан on Fri Dec 01, 2017 12:27 am, edited 1 time in total.
Choose Life

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Dec 01, 2017 12:27 am

Tako je, i nemas racun u banci, nisi povezan imenom i prezimenom, JMBG-om itd. Dakle, drzava, poreska i ostale institucije ne mogu da ti udju u trag i mogu da te povuku za kurac.

Idealna valuta za bilo kakvu medjunarodnu trgovinu, a zivimo u ovom globalnom vremenu da svako ko zeli da se bavi bilo kakvim poslom imalo ozbiljno izlazi na svetsko trziste.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Dec 01, 2017 12:29 am

друг члан wrote:Kapiram vas. Ali mi i dalje sve zvuči neverovatno,zato sto je sve to virtuelno. Koliko treba vremena da se izbunari taj jedan, i da li je iko od vas sa foruma uspeo da dodje do nekog?
Necu vam vise gusiti temu,srecno vam bilo


:lol: :lol:

Druze...pa novac za koji radis danas je virtualan, tvoj racun u banci ne drzi kes u nekom sefu za tebe vec sve su to brojke i binarni kodovi na nekim serverima. Pokrice u zlatnim polugama su price za malu decu, pitanje jel pokrivaju i 3% novca neke ekonomije i drzave.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Fri Dec 01, 2017 12:32 am

друг члан wrote:Ali mi i dalje sve zvuči neverovatno,zato sto je sve to virtuelno.


Зато што је биткоин у суштини програмски код, не може бити опипљив, јбг. Пре би се требало запитати зашто је 92% укупне количине долара у свету виртуелно. За рударење биткоина су ти потребне количине струје и озбиљне машине, док за стварање долара није потребно ништа, кад реше да га направе, само се појави цифра на екрану и то је то. А опет се долар котира као валута са највећим степеном поверењаи која је најраширенија у свету.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests