Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Wed Jan 24, 2018 11:13 pm

majasno wrote:
Desnoruki levak wrote:Pitanje za vas koji držite stelare i redcoine na duge staze...na kojim walletima ih čuvate? Vidim da mnogi podržavaju samo ove glavne coine.


Ja sam skinuo wallet za reddcoin sa njihovog sajta ... https://www.reddcoin.com/#Wallets


Skinuh ga i ja sad, al kakva je ovo glupost da mora da mi storuje kopiju blockchaina na hard disku, znaci minimum 20 GB sa tendencijom rasta svaki put kada se apdejtuje ? Jel moze ovo nekako da se prevazidje, ili neki drugi wallet da se koristi?

Takodje, gde cuvate Stelar ? I sta je ovaj Memo koji se koristi pri slanju ?

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Kriptovalute

Postby majasno » Wed Jan 24, 2018 11:34 pm

Kad god palis komp ili ga restartujes , krene da ocitava iz pocetka ( tipa ostalo je jos 3 godine 34 nedelje i 5 dana dok ne ocita) ,i koini na walletu se ne vide na stanju dok ne ocita do kraja... i treba mu nesto preko sat vremena dok ne ocita stanje, barem kod mene a imam bas dobar komp ,dok kod drugara to traje i preko 5 sati...
dan posle spida

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Wed Jan 24, 2018 11:54 pm

lost&found wrote:Pa nije bas da Stellar ima male oscilacije, pocetkom Decembra je bio oko $0.1, a pocetkom Januara je dospeo do maksimalnih $0.93. Sad se stabilizovao na oko 0.5 i mozda u prethodnih 10ak dana nema velike oscilacije, al to ne znaci bas puno u kripto-svetu. Zasto nisi sa ortakom onda uzeo za 8000 kad je bio 10ak dolara ?


Pa kada sam magarcina. Imamo mi sada rig. 1080tke i 1070.. za sada ide fino. Samo da btc jos pada. Bio bi prezadovoljan kada bi pao ispod 9 tisucih.
Elem, kontam dok mi rig kopa da malo i trejdujem. CoinStarter sada daje giveaway mislim 10 tokena, uskoro prelaza ICO pa ce biti neka normalnija cena nadam se. Samo da zazive pa cemo moci i tu da se ogrebemo.
Evo reff pa da podelimo https://coinstarter.com?ref=j77t7jnno

Inace, gledao sam u Danskoj, Sloveniji, Rumuniji, Madjarskoj i Hrvatskoj da pokupujem grafa jos za drugi rig. Nema ih ni na vidiku. Sve otislo u kurac. A kojih ima u prodaji cena je dupla.
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Jan 25, 2018 12:15 am

EDIT: A vidim i na Bitcoin Talk-u imaju ANN ico i koliko sam citao veoma jak tim koji ga pokrece. Devloperi sa dosta iskustva. Tako da, cekamo 17. Februar relase pa da ga trgujem, i onako nisam dinara dao pa svakako dobrododje. :)
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Jan 25, 2018 2:27 am

majasno wrote:Kad god palis komp ili ga restartujes , krene da ocitava iz pocetka ( tipa ostalo je jos 3 godine 34 nedelje i 5 dana dok ne ocita) ,i koini na walletu se ne vide na stanju dok ne ocita do kraja... i treba mu nesto preko sat vremena dok ne ocita stanje, barem kod mene a imam bas dobar komp ,dok kod drugara to traje i preko 5 sati...


ma zajebi ti to, pre cu da rizikujem da mi koini budu na menjacnici (pogotovu sad kad vrede kikiriki) nego da se drkam s time...

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Thu Jan 25, 2018 7:17 am

Ау јбт какав велеобрт. Агонија се ипак наставља...

Синоћ ме зову из фирме Монитор Систем из БГ-а (Кумановска, Врачар - чисто да знате да ни подлогу за миша тамо не купите) да ми јаве да картице које су плаћене пре недељу дана не стижу сутра. Што је најгоре, не знају ни када ће стићи. Нуде они опцију да врате паре назад, ал' је проблем што сам ја платио преко фирме познаника да уштедим неких 400е ПДВ-а, а том познанику дао кеш. Сад треба да се бламирам да зовем човека да поништавамо игру... А у орману ми блеји још отприлике 600е у хардверу (напајање, матична, екстендери, просесор, рам, ссд...) и чека картице. Плус неизбежан трошак од два сома месечно наредне две године (за картицу Теленор банке која ми курцу не треба и интернет на локацији где сам планирао да држим риг). Најгоре је што немам опцију да чекам недељу-две-три јер ако не буде картица не могу тада човека цимати да ми враћа паре, ту непријатност морам да обавим што пре и да молим Бога да их није потрошио. А ако изађем из игре, треба распродати све ово остало и плаћати глупости две године. Баш јебено, тачно не знам шта да радим...

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Thu Jan 25, 2018 10:43 am

Ево прилике за стручњаке да узму паре и на кладионици

https://meridianbet.rs/sr/kladjenje/spe ... cy-special

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Jan 25, 2018 11:18 am

Dzimi, Ja sam pre par dana uzeo jednu 1070 od monitora ali nikako nisam hteo unapred da placam i kupujem. Sve to stoji. Domaca garancija je ipak domaca ali isto tako znam da je prevelika pomama za grafama da i oni i drugi dobavljaci ne mogu da porucuju vise jer se nema.
Elem, ispisi mi u inbox sta imas od opreme pa cu mozda kupiti od tebe alo budes prodavao. Uglavnom rajzeri, napajanje me interesuje najvise.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Thu Jan 25, 2018 12:19 pm

За сада нећу продавати опрему, покушаћу да играм до краја по сваку цену, превише сам ушао живаца и пара у причу да бих сада одустао. Буквално ми "само" картице недостају, чак и алуминијумски риг ми је човек направио.

Вадим лову назад, па тражим даље... Можда запуцам за Будимпешту да пробам, јбм ли га.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Kriptovalute

Postby Vinz » Thu Jan 25, 2018 12:44 pm

Ено га 50цент узео 7 милки на ту вашу кладионицу

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Jan 25, 2018 7:20 pm

Џими Заказака wrote:За сада нећу продавати опрему, покушаћу да играм до краја по сваку цену, превише сам ушао живаца и пара у причу да бих сада одустао. Буквално ми "само" картице недостају, чак и алуминијумски риг ми је човек направио.

Вадим лову назад, па тражим даље... Можда запуцам за Будимпешту да пробам, јбм ли га.


A koje si planirao karte? Sta da kopas? Nadam se da znas da je najjeftinija karta 500e polovna. Ako ces ozbiljnije da radis. Sa 4, 5, 6 karata itd...
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Thu Jan 25, 2018 8:24 pm

Planirao sam da kopam ETH sa 6 komada rx580 8gb

Cena koju sam dobio od ovih gore prevaranata je bila 53.000 sa pdv-om. Našao sam firmu, tako da bi mene koštale 44.500 da su stigle. Al' da baba ima kurac...
Pošto je to sad palo u vodu, tražim dalje.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Thu Jan 25, 2018 8:28 pm

Можда је глупо питање али зашто си плаћао у напред?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Jan 25, 2018 9:58 pm

Чомбе wrote:Можда је глупо питање али зашто си плаћао у напред?


Moras kada porucujes avansno da uplatis. Zamisli kada bi neko tebi rekao hoce 100 komada, ti iskesiras kompaniji a posle ti se taj mentol ne javlja.

Uglavnom, nije to losa cena za rx580. Mislim, nije losa u danas ludackom vremenu gde je sve poskupelo 30-50%. Al jebi ga sada. Do pre 2 meseca su bile 300e maksimum.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Thu Jan 25, 2018 11:20 pm

И даље не разумем... замисли када би се сва роба у Србију увозила тако што би ми у напред све плаћали? Па не ради се о јахти од 3 милиона евра него о јебеној графичкој која кошта 500 евра :) ај да си рекао да мора нека капара да се уплати мада је и то дебилно за ту своту новца...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Fri Jan 26, 2018 2:41 am

Druze. Zar ti mislis da ce se neko jebati da ide u inostranstvo po 1 kartu? Oni rade narudzbine po par stotina komada. O cemu ti pricas?
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Kriptovalute

Postby Brdja » Fri Jan 26, 2018 11:08 am

Ne idu ni za jednu a ni za 100, sve se završava telefonski ili mejlom. Poenta je da koštaju puno i hoće da se osiguraju, da ne naručuju za džabe. Platio je unapred zato što je išao preko firme. Da je kupovao kao fizičko lice naravno da ne bi plaćao unapred. Prvi put rade sa tom firmom koja kupuje kartice i neće da se zajebavaju. Uostalom, velike su pare i neće taj komercijalista da plaća iz svog džepa ako ispale i ne plate a uzeli su kartice. Ili ako lik naruči kartice u vrednosti od par hiljada eura i stoje mu u firmi imaće problem. Firme uglavnom idu na avansno plaćanje kada prvi put rade sa nekim. Odloženo ili plaćanje kad stigne roba se radi sa stalnim kupcima.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Fri Jan 26, 2018 11:27 am

Tacno to. Elem. Jutros stiglo jednom prijatelju na mejl koji radi u NISu. :mrgreen:

Image
(Street Force / Curva Orientale)

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Kriptovalute

Postby Nexon » Sat Jan 27, 2018 9:35 am

хајка wrote:Crveni period je na kripto berzi, sve valute su poprilicno pale.

Bez panike, to je normalno. A i ovo je odlicna prilika za buy, ko je razmisljao o tome.

Binance otvorio registraciju za nove clanove.


На којој си берзи трговао да знаш када је време за куповину а када за продају?
Шта користиш од анализе када овакве ствари изнад пишеш да знаш када је успостављено дно за куповину или врх за продају?
Ја не кажем да не знаш само ми наведи одређене референце пошто навлачиш људе да тргују на изузетно проблематичним стварима за трговину од VIXa па надаље, чак и код биткоина који има највећу дубину за трговину што се тиче ликвидности, говорећи им где је време за куповину.

Примера ради, ово изнад си написао око 10 јануара, биткоин је пао након тога још око 40% да би се тек око 17. јануара стабилизовао.
На основу чега си тврдио да је то било одлична прилика за куповину?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Kriptovalute

Postby Rođaci » Sat Jan 27, 2018 4:49 pm

http://www.index.hr/vijesti/clanak/opre ... 22085.aspx

u Hrvatskoj poreska uprava zauzela onaj stav koji sam pomenuo da će i naša verovatno imati

S obzirom na to da su kriptovalute neregulirane, i u Hrvatskoj nisu službeno priznate kao valuta, postavlja se pitanje treba li na zaradu od njih platiti porez. Pitali smo Poreznu upravu i oni kažu da treba, tako da to treba imati na umu prije nego što novac povučete na neki lokalni račun koji je na radaru poreznika, pogotovo ako se radi o većim iznosima.

Porezna uprava zaradu od porasta vrijednosti kriptovaluta tretira kao "kapitalni dobitak", odnosno razliku između nabavne i prodajne vrijednosti.

"Trgovanje kriptovalutama smatra se financijskom transakcijom te se, na dohodak ostvaren po osnovi trgovanja kriptovalutama, plaća porez na dohodak po osnovi kapitalnih dobitaka, budući da se radi o dobitku po osnovi kupoprodaje te valute, što je ekvivalent instrumentima tržišta novca. Porez se plaća na razliku između nabavne i prodajne cijene umanjenoj za možebitne troškove trgovanja", stoji u odgovoru Porezne uprave.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests