Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Thu Dec 07, 2017 4:54 pm

Мислим да биткин има светлију будућност него што овде већина мисли. Ако би га поредили са фиатом, 99.99% новца је фиат, 0,01% је биткоин. Укупна вредност биткоина сада је 265 милијарди $, док САД само на основу камате државног дуга на годишњем нивоу плате 400 милијарди $. Има још доста простора за ширење биткоина и цена од 50к за 1 бтц, која се овде некима чини невероватном, врло брзо ће доћи. Срање се од почетка године повећало 22 пута, повећаће се и за наредних годину дана 3-5 пута минимум.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Kriptovalute

Postby prcko » Thu Dec 07, 2017 5:18 pm


alkohol
Posts: 24
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 pm

Re: Kriptovalute

Postby alkohol » Thu Dec 07, 2017 5:56 pm

prcko wrote:https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=12&dd=07&nav_id=1332325
Citam komentare ispod i nije mi dobro...

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Thu Dec 07, 2017 6:05 pm

Dosta mase uzelo dosta para a i tek ce. Kupis nekretninu od bitkoina, a mozda i vise..

E sad ima dosta sujetnih i zavidnih ljudi, to su nasa tipicna srpska posla, gledace da pokenjaju po ovome sto vise mogu iako nemaju pojma o cemu se ovde radi. Uostalom nek kenjaju, dok oni kenjaju neko broji zelene novcanice.

Vec sam napisao ovde i opet cu, ja sam imao par BTC-a (ne mogu da se setim 4 ili 6, moramo bi po mejlovima da kopam) u ranoj fazi i prodao jer su mi trebale hitno pare, a i nisam nesto verovao u rast. Sta mislite kako mi je sad?

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Kriptovalute

Postby Desnoruki levak » Thu Dec 07, 2017 7:34 pm

Tu već dolazi psihološki momenat i konstantan konflikt između alavosti i straha...kako da znaš kad da cash outuješ? Ne verujem da ima mnogo ljudi koji su kupili bitkoin kad je vredeo par stotina dolara i imali uverenje i disciplinu da sačekaju da dođe do ovih visina.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Dec 07, 2017 8:02 pm

Desnoruki levak wrote:Tu već dolazi psihološki momenat i konstantan konflikt između alavosti i straha...kako da znaš kad da cash outuješ? Ne verujem da ima mnogo ljudi koji su kupili bitkoin kad je vredeo par stotina dolara i imali uverenje i disciplinu da sačekaju da dođe do ovih visina.

naravno. Izbalansirati izmedju ta dva je jako zajebano. Ali, onaj ko je svestan da ovo sto je ulozio je 0 u njegovoj glavi, najbolje da zada sebi neki projektovani profit kad bi poceo da razmislja o izvlacenju, a ako ne dodje do toga i pukne, nece kukati jer vec racuna da je izgubio te pare pri ulaganju. Tako barem ja gledam na stvar.

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Thu Dec 07, 2017 11:24 pm

Ljudi, ovo sam ja barem shvatio kao kladionicu. Pravo vreme u koje ćeš da uložiš kada će pasti gol, ili četvrtina više koševa, ili brejk u tenisu...sve je to jebena sreća. Možeš da staviš velike pare da pada gol do kraja u 89. minutu i da dosude penal u sledećem napadu,a isto tako možeš da staviš i da pada gol u 55.minutu pa da ne opepele do kraja utakmice...opet kažem za Lumens, kupio sam ih za 450 evra u oktobru i ko ga jebe, čekam do proleća pa šta bude-biće. Te pare sam ionako prežalio, nadam se najboljem svakako

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Dec 07, 2017 11:28 pm

Inace, sta bi od njihove danasnje objave ? prodje preko pola dana, nista...

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Thu Dec 07, 2017 11:47 pm

"Jed confirms, IBM/Stellar has 30 Banks on Board, great news from Conference!"

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Fri Dec 08, 2017 12:39 am

stručnjak wrote:"Jed confirms, IBM/Stellar has 30 Banks on Board, great news from Conference!"

Ima li gde da se vidi lista banaka ?

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Fri Dec 08, 2017 12:20 pm

Bleya wrote:Nisam ni provalio da si mi izbrisali user-a sa ovog foruma.
Da vam pojasnim malo.
Da kupite bitcoin za kešerinu možete na:
http://www.localbitcoins.com - Može uplatom u banci, ili lično da se nadjete sa nekim ko prodaje (gledajte da korisnik ima sve pozitivne ocene ako uzimate preko banke)
coinmama.com - Može karticom
https://ecd.rs/ - Nisam kupovao preko njih, ali vidim da valjaju


Dok čekam da realizujem onu priču o pokretanju rudarenja o kojoj sam pisao na prethodnoj stranici, hoću da uzmem za par stotina dolara bitcoin čisto da mi bleji u šteku. To je novac koji mogu da prežalim, i išao bih na cashout ako BTC dostigne 50k. Ako ne dostigne, izgubio sam ih i ćao. Elem, čitao sam na redditu bitcoin for beginners subreddit, i tamo svi preporučuju sajtove coinbase ili gdax. Koliko vidim na oba sajta nema šanse da se registrujem ako sam iz Srbije. Onda sam probao ove tvoje linkove... localbitcoins trenutno ne dozvoljava registraciju novih korisnika zbog preopterećenosti, a na coinmama.com sam podneo zahtev za registraciju (ostavio ličnu kartu i sve što treba) ali ću da čekićam 3-5 dana na odgovor. Tako da mi po svemu sudeći ostaje jedino ova srpska varijanta ecd.rs koja malo kolje sa provizijom al' jbg.

Pitanje za tebe (naravno i ostali su dobrodošli da odgovore, poput Daltona, hajke...):

Image

Pretpostavljam da je bitcoin adresa mesto gde će meni to što kupim da "legne" (ne treba biti neki genije pa tako nešto pretpostaviti). Gde (na kom sajtu) da se registrujem da bi dobio tu adresu? Da li je sigurnije kupiti hardware waller (vidim da ih ima i na kupujem prodajem)? Ukratko, kako da jebeno danas kupim delić bitcoin-a :D

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Kriptovalute

Postby Rođaci » Fri Dec 08, 2017 1:21 pm

Ne možeš preko VPN-a da se registruješ?

Bleya
Posts: 10
Joined: Fri Dec 01, 2017 10:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Bleya » Fri Dec 08, 2017 1:39 pm

Џими Заказака wrote:
Dok čekam da realizujem onu priču o pokretanju rudarenja o kojoj sam pisao na prethodnoj stranici, hoću da uzmem za par stotina dolara bitcoin čisto da mi bleji u šteku. To je novac koji mogu da prežalim, i išao bih na cashout ako BTC dostigne 50k. Ako ne dostigne, izgubio sam ih i ćao. Elem, čitao sam na redditu bitcoin for beginners subreddit, i tamo svi preporučuju sajtove coinbase ili gdax. Koliko vidim na oba sajta nema šanse da se registrujem ako sam iz Srbije. Onda sam probao ove tvoje linkove... localbitcoins trenutno ne dozvoljava registraciju novih korisnika zbog preopterećenosti, a na coinmama.com sam podneo zahtev za registraciju (ostavio ličnu kartu i sve što treba) ali ću da čekićam 3-5 dana na odgovor. Tako da mi po svemu sudeći ostaje jedino ova srpska varijanta ecd.rs koja malo kolje sa provizijom al' jbg.

Pitanje za tebe (naravno i ostali su dobrodošli da odgovore, poput Daltona, hajke...):

Image

Pretpostavljam da je bitcoin adresa mesto gde će meni to što kupim da "legne" (ne treba biti neki genije pa tako nešto pretpostaviti). Gde (na kom sajtu) da se registrujem da bi dobio tu adresu? Da li je sigurnije kupiti hardware waller (vidim da ih ima i na kupujem prodajem)? Ukratko, kako da jebeno danas kupim delić bitcoin-a :D


Otvori ovde wallet https://blockchain.info/ . Dosta ti je za početak.

Hardrware wallet jeste sigurniji. Ovo su dva najpoznatija:
https://www.ledgerwallet.com/
https://trezor.io/
Ako kupuješ kupi nov.

Ja koristim online wallet. Nekako mi je praktičnije.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Fri Dec 08, 2017 2:37 pm

Hvala ti. U međuvremenu dok mi nisi odgovorio sam čačkao po redditu i video da je navodno Mycelium dobar android wallet. Uzeo sam ga i pazario BTC za 100 dolara preko onog srpskog sajta (ecd.rs), jes' da je provizija velika (6%) ali mi đavo ne da mira, mora crvić da radi dok mi ne odobre nalog na coinmama. Ovi se ograđuju da može da se čeka do 3 radna dana da ti prođe transakcija jer se ne plaća karticom nego uplatnicom (u mom slučaju netbankingom), ali kažu da obično bude realizovano u roku od nekoliko sati.

Bleya
Posts: 10
Joined: Fri Dec 01, 2017 10:43 am

Re: Kriptovalute

Postby Bleya » Fri Dec 08, 2017 2:55 pm

Meni je frka da imam samo mobile wallet. Npr akoizgubim telefon u problemu sam. Zato koristim ovaj blockchain. Ima i mobilna aplikacija (ios, ne znam za android) da mu pristupiš a kešerina stoji na netu. Možeš da mu pristupiš uvek.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Dec 08, 2017 4:44 pm

Rođaci wrote:Ne možeš preko VPN-a da se registruješ?


Zato sto ne skidas serije da bi ti trebao VPN nego ulazes novac, i nalog potvrdjujes sa licnom kartom/pasosem, stvarno kad je rec o ulaganju tvog novca koji je nije mali ne zelis da varas te firme i da imas problem sa tim.

Sto se tice ovog domaceg sajta sto salje novac na tekuci racun, ne svidja mi se iz vise razloga: Prvo, placam dinarima po kursu dolara koji njima odgovara, drugo placam proviziju 6% koja nije mala, trece, ako dodje do neke vece isplate, recimo 500 000 do par miliona dinara, oni ce to na tekuci racun da plate i kako vi to mislite da opravdate poreskoj upravi? Budite sigurni da to nece promaci poreskoj upravi i da cete platiti porez na to 20%.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Fri Dec 08, 2017 4:46 pm

Препоручујем десктоп новчанике, много пре онлајн новчаника. Са становишта сигурности, разлика је велика.

Такође препоручујем да се избегну биткоин трансакције ових дана, огромно је загушење мреше, има много непотврђених трансакција, око 220к, за разлику од нормалних 20-40к https://blockchain.info/unconfirmed-transactions

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Fri Dec 08, 2017 8:01 pm

хајка wrote:
Rođaci wrote:Ne možeš preko VPN-a da se registruješ?


Zato sto ne skidas serije da bi ti trebao VPN nego ulazes novac, i nalog potvrdjujes sa licnom kartom/pasosem, stvarno kad je rec o ulaganju tvog novca koji je nije mali ne zelis da varas te firme i da imas problem sa tim.

Sto se tice ovog domaceg sajta sto salje novac na tekuci racun, ne svidja mi se iz vise razloga: Prvo, placam dinarima po kursu dolara koji njima odgovara, drugo placam proviziju 6% koja nije mala, trece, ako dodje do neke vece isplate, recimo 500 000 do par miliona dinara, oni ce to na tekuci racun da plate i kako vi to mislite da opravdate poreskoj upravi? Budite sigurni da to nece promaci poreskoj upravi i da cete platiti porez na to 20%.

Jel su kriptovalute uopste zakonski regulisane u Srbiji, tj kako se gleda na njih? Jel postoji legalan nacin da se izbegne placanje tog poreza?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Kriptovalute

Postby Rođaci » Fri Dec 08, 2017 10:44 pm

хајка wrote:
Rođaci wrote:Ne možeš preko VPN-a da se registruješ?


Zato sto ne skidas serije da bi ti trebao VPN nego ulazes novac, i nalog potvrdjujes sa licnom kartom/pasosem, stvarno kad je rec o ulaganju tvog novca koji je nije mali ne zelis da varas te firme i da imas problem sa tim.

Sto se tice ovog domaceg sajta sto salje novac na tekuci racun, ne svidja mi se iz vise razloga: Prvo, placam dinarima po kursu dolara koji njima odgovara, drugo placam proviziju 6% koja nije mala, trece, ako dodje do neke vece isplate, recimo 500 000 do par miliona dinara, oni ce to na tekuci racun da plate i kako vi to mislite da opravdate poreskoj upravi? Budite sigurni da to nece promaci poreskoj upravi i da cete platiti porez na to 20%.



Ma kakve serije, znam ljude koji imaju na Steam-u gomile igara plaćenih nekoliko hiljada evra, pa koriste VPN za download sa Steam-a i nisu imali probleme.


Naši propisi vide bitcoin kao robu, pa će i porezi biti obračunavani u skladu sa tim.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Sat Dec 09, 2017 3:56 am

Pa dobro, ti ako hoces rizikuj, ubaci 16 000 dolara u ulog tako sto varas recimo coinbase da si iz Nemacke. Sto bi to radio uopste. Drugo, morao bi u jednom momentu da posaljes sken licne karte ili pasosa, ti moras da prodjes nekoliko nivoa sigurnosne provere koja je u tvojoj koristi, ne zelis da ti neko hakuje i uzme bitkoin.

Tako da zaboravite na tu pricu VPN-a i ulaganje u BTC.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests