Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Чомбе » Sun Jan 21, 2018 2:26 pm

Па управо о халавости и причам. У сваком случају ако се једном зајебеш па чекаш да нарасте на 100 и попушиш јер је пао на 0.0001 следећи пут ћеш продати кад буде 2 или 5 и бићеш у плусу. А ако си дебил можеш опет чекати свемирску цену па попушити курац. :)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Jan 21, 2018 11:12 pm

Ima i tu caka. Nije bitna bas ta razlika halavosti. Sta ako ti kupis 1000 tokena za 10$ i cekas da naraste barem na 12. I tu ti je mali skok. I tu ti je je skok samo 2$, pa opet izduvas. Zato kazem da je to rizik preveliki sto se tice McAfee i takvih poput njega.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Mon Jan 22, 2018 7:29 am

Далтоне, пошто си био прилично критички настројен према несунином посту са врха претходне странице, а видим да си у материји - конкретно питање за тебе:

Да ли мислиш да је касно/неисплативо/грешка сад у овом тренутку узети риг 6х rx580 8GB за копање ETH?

Ја сам писао још на почетку ове теме да планирам да уђем у ту причу, и ево после месец и по дана сам коначно успео да набавим картице за колико толико прихватљиву цену по мене (стижу у четвртак). Мислим да је несунин пример мало пренадуван, али из мог најближег окружења имам пример човека који је пре око 2,5 месеца ушао у причу са 4 рига 6х rx570 4GB у која је укупно ушао око 8.000е. До сада у крипту (није ништа вадио у фиат) има око 5.500е, дакле очекује ROI после укупно 4 месеца овим темпом. Ово није никаква бајка, знам човека одлично и имао сам увид у стање на његовом walletu као и у hashrate ригова.
Пошто не могу да нађем никога ко верује у неки драстичан пад вредности ETH (чак напротив), претпостављам да мислиш да ће difficulty почети да расте несразмерно расту валуте, те ће стога бити неисплативо рударити у наредних пар месеци? Или очекујеш прелазак ETH на PoS? (што не могу нигде да нађем поуздану процену кад ће се десити, али људи који су "у причи" ме уверавају да смо мирни бар до пред крај ове године)

Јебем му матер, ја сам убеђен да ћу се у најмању руку извадити на нулу (увек је опција и продаја опреме у неком моменту, па макар и за 30-40% вредности јер ће тржиште бити презасићено картицама ако прича пукне, а ових 60-70% ћу ваљда изрударити до тада) :mrgreen:

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Mon Jan 22, 2018 11:45 am

Dobar ti je to potez. Rx580 su vrh i najjace sto se tice ethereuma i ether skripte. Medjutim nisam ja na nesuninom postu bio prekritican samo sam rekao da se ljudi ne zalecu za njihovo dobro :)

Medjutim. Mozda si mogao da ustedis na lovi i da uzmes 4gb. Jer za kopanje 8gb i 4gb rama rade isto. Istu zaradu ti daje u mBtc (mili bitcoina) na dnevnom nivou.u tvom slucaju ce biti ethereum.

Za majning 4gb i 8gb grafe nemaju veze. Jer je 4gb onoliko koliko grafa moze maksimum da iskoristi ali opet je bolje imati grafu od 4gb nego od 3gb. U svakom slucaju nisi se zajebo. Te igracke su super i jednu stvar da ti kazem. NIPOSTO nemoj da overklokujes kartice. Ostavi ih na defaultu. Mozda malo fan speed i to je to.
NA STRUJI neces ustedeti. RADICE pod vecom temperaturom a samim tim joj skracujes ROK TRAJANJA. Ti overklokingom gubis na njenom roku. Umesto 4 godine kopace ti 3.5 i crce. A za tih 5 meseci bi sa njom nakopao jos za 2 grafe.

Debili mudruju sa overclock kao usteda struje picke materine. Pritom ne kopa nista vise sve je isto samo ustedis 100 dindzi mesecno. Meni je racun za struju samo oko 15.000 bez overklokinga. Ali ja rokam na 1080ti . A da sam je redukovao mozda bi racun bio oko 14.500... ali za tih 500 ja unistavam karticu. I ovako je fabricki overklokovana i ja je jos dodatno overklokujem.

Tako da podesi rig, sredi napajanja i obrati paznju na njih. Bitnija su nego grafe veruj :) ukljuci i cepaj.
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Mon Jan 22, 2018 11:50 am

Edit: za difficulty nema da se brines. Nece se on menjati kod etherea. Medjutim sto se tice cene ti upadas u meso. Sada je ether oko 1100$ i do kraja 2018 skocice na 2500$ sigurno. Gledaj ETHER nikada nece ici ispod svoje cene. Moze samo da raste i to je to. Iako sam za BTC, ether ce zajebati btc. Jer mu je cena visoka a ima ga vise u opticaju. E sad. Ako do kraja 2018 ne skoci preko 2000$ pljuni me u facu, iseri mi se u usta i izjebi mi sestru. Ali znam da ce preci. Zato i hocu sad da trejdujem jedan. Da ga kupim za kes, posto je moj rig za BTC
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Mon Jan 22, 2018 1:32 pm

Јебига, нисам знао за то да тих 4гб не праве никакву разлику. Овај мој другар ми је чак рекао да би те моје картице требало да копају 10-ак% више од његових. Како год, не жалим јер сам узео буквално једине које сам успео да нађем, било да су 4 или 8гб. Плус чујем да је тај произвођач (XFX) наводно уз Saphire најбољи на тржишту. Нећу их оверклоковати свакако. Не само то, већ уопште немам намеру да се циганим и штедим на ситно ни на једном пољу (типа да стављам магнет на бројило и слично). Нека ради лепо и стабилно, све по пе есу, биће ту неке ловице.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Mon Jan 22, 2018 1:54 pm

Gledaj druze. Kako god da okrenes ti ces imati tu do jaja lovu. Budi srecan sto si to sada kupio. Nadaj se dobroj cifri.. 500, 600$ mesecno mozda i vise. I nemoj odma da ih prodajes. Samo kopaj na svoj wault i cuvaj. Skocice ether milijardu posto. Veruj mi na rec. Kao sto rekoh, ako padne pljuni me u facu. Ether ce u buducnosti preuzeti kripto. Bice over-take to ti tvrdim bas iz razloga sto sam pomenuo. Ali na krace staze da ce skakati hoce.

Ovaj potez sto si napravio je seo ko kurva na racku. Veruj nisi mogao bolje.
Ja sam hteo onomad 8 komada rx580 kada je ether bio oko 400$. I predjem ipak na BTC i pokupujem 1080ti na vreme. I to za bagatelu bile oko 600e komad. Evo ih sada na 1000e. Za mesec dana ce biti 1200e sigurno jer je nestasica.

Inace za sve majnere, sada Nvidia izbacuje novu grafu sa DDR6 bice zlo. Samo cena da bude korektna kupujem sigurno.

Edit: 8gb rama na grafi ne kopa vise. Mozda kopa ali je tozerno. Ne igra to vekiku ulogu a skuplje su od 4gb. Recimo ako budes prodavao jednom dobices vecu lovu.

Dok kod bitkoina i 10 serije (1060/1070/1080) minimum a i najbolje je 6gb ili 8gb. Sa 4 moze da bude problema.

Zajebana matematika ali tako je
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Kriptovalute

Postby Rođaci » Mon Jan 22, 2018 2:02 pm

ovi majneri ubijaju nas gejmere :mrgreen:

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Kriptovalute

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Jan 22, 2018 2:28 pm

Rođaci wrote:ovi majneri ubijaju nas gejmere :mrgreen:

Taman sam hteo pitati da li su te graficke kartice drugacije od gejmerskih, planiram da uzimam novu za komp i nadam se da nisu poskupele zbog jebenih kriptovaluta. :mrgreen:

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Mon Jan 22, 2018 2:41 pm

Који wallet препоручујеш, кад га већ помену?

User avatar
enbidzi1
Posts: 111
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Kriptovalute

Postby enbidzi1 » Mon Jan 22, 2018 3:31 pm

Dajte dojave :D
Image

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Kriptovalute

Postby Rođaci » Mon Jan 22, 2018 4:02 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:
Rođaci wrote:ovi majneri ubijaju nas gejmere :mrgreen:

Taman sam hteo pitati da li su te graficke kartice drugacije od gejmerskih, planiram da uzimam novu za komp i nadam se da nisu poskupele zbog jebenih kriptovaluta. :mrgreen:


https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.ph ... id=1349887

NVIDIA moli da grafičke kartice prodaju gejmerima, a ne majnerima

Sve ovo je dovelo do toga da kompanija NVIDIA diskretno zatraži od prodavaca da prestanu da prodaju grafičke rudarima, i to tako što će prodavci ograničiti prodaju na do dva komada po osobi.

Ukoliko se pitate zašto bi NVIDIA ovo uradila, kad od velike prodaje i povećanja cena imaju korist, u pitanju su svakako dugoročni planovi. Pomama za kriptovalutama i čitav sistem će neminovno doživeti krah u nekom trenutku, kada se stvari normalizuju, a verovatno će i sam sistem preći na druge oblike umesto tradicionalnog rudarenja kakvo sada poznajemo. Kada dođe do toga, za proizvođače grafičkih će možda već biti kasno, jer već sada mnogi PC gejmeri odustaju od apgrejdovanja svojih mašina zbog visokih cena i razmišljaju o prelasku na konzole ili su to možda već učinili.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Mon Jan 22, 2018 5:29 pm

Џими Заказака wrote:Који wallet препоручујеш, кад га већ помену?


Btc, nicehash .. uglavnom elsterni. Ali sve se radi na nicehashu. Najjednostavniji i najbolji. Cak su i redukovali isplatu na 0.01 btc-a sa 0.1 sto je do jaja. Ali kod njih kopam sve. I btc i ether i zcash.. zavisno od promena.
(Street Force / Curva Orientale)

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Kriptovalute

Postby NorthSide024 » Wed Jan 24, 2018 11:33 am

Gde bas nicehash preporuci kad pokradose momci sami sebe :D
Ledger nano s wallet! Pa ako ces da bljusnes 5k evra na masine, odvoji 100 evra i kupi ledger. Najsigurnije.

Sad vidim da je na kp cena ledgera skocila na 150e :shock:

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Kriptovalute

Postby Desnoruki levak » Wed Jan 24, 2018 2:01 pm

Pitanje za vas koji držite stelare i redcoine na duge staze...na kojim walletima ih čuvate? Vidim da mnogi podržavaju samo ove glavne coine.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Wed Jan 24, 2018 5:44 pm

NorthSide024 wrote:Gde bas nicehash preporuci kad pokradose momci sami sebe :D
Ledger nano s wallet! Pa ako ces da bljusnes 5k evra na masine, odvoji 100 evra i kupi ledger. Najsigurnije.

Sad vidim da je na kp cena ledgera skocila na 150e :shock:


Nicehash je dobar. Jedan od boljih. Jeste bio hakovan ali je brzo vracen i ima jak support. A redcoin je koliko sam cuo od trejdera iz US i Azije propast u najavi. Ne bih vam preporucio da se bas zalecete mada ne znam nesto puno o njemu. Procenite sami. :)
(Street Force / Curva Orientale)

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Kriptovalute

Postby andro saner » Wed Jan 24, 2018 6:11 pm

Далтон wrote:
NorthSide024 wrote:Gde bas nicehash preporuci kad pokradose momci sami sebe :D
Ledger nano s wallet! Pa ako ces da bljusnes 5k evra na masine, odvoji 100 evra i kupi ledger. Najsigurnije.

Sad vidim da je na kp cena ledgera skocila na 150e :shock:


Nicehash je dobar. Jedan od boljih. Jeste bio hakovan ali je brzo vracen i ima jak support. A redcoin je koliko sam cuo od trejdera iz US i Azije propast u najavi. Ne bih vam preporucio da se bas zalecete mada ne znam nesto puno o njemu. Procenite sami. :)

Znaci Strucnjak nas izjebao :mrgreen:

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Wed Jan 24, 2018 9:10 pm

Rekoh da je stelar ok i neo skripta. Sve zavisi za sta se opredelite i koliko ulazete. Stelar ima jako male oscilacije, skoro pa nebitne. Ali NEO mu je jebao mamu u proteklih par meseci. Kupicu za 200$ 2 komada pa sta bog da. A mislim da ce ici preko 500 jer mu je porastao diff kao i equicashu. Nadam mu se dupliranjem u narednih mesec dva.

Kada je Sphere nastao kao token dodele oni meni 50 komada i ja ostavio. Kontao da ce da se ugasi kao 70% tih low cost tokena. Evo ga sada na 6.5$ :mrgreen: Castili me sa 230$ a nisam dinar ulozio. Mada sam ih sve istavio u walletu, ko ih jebe necu ni da ih diram jos pola godine pa sta Bog da. :)
Last edited by Далтон on Wed Jan 24, 2018 9:13 pm, edited 1 time in total.
(Street Force / Curva Orientale)

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Kriptovalute

Postby majasno » Wed Jan 24, 2018 9:11 pm

Desnoruki levak wrote:Pitanje za vas koji držite stelare i redcoine na duge staze...na kojim walletima ih čuvate? Vidim da mnogi podržavaju samo ove glavne coine.


Ja sam skinuo wallet za reddcoin sa njihovog sajta ... https://www.reddcoin.com/#Wallets
dan posle spida

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Wed Jan 24, 2018 10:00 pm

Далтон wrote:Rekoh da je stelar ok i neo skripta. Sve zavisi za sta se opredelite i koliko ulazete. Stelar ima jako male oscilacije, skoro pa nebitne. Ali NEO mu je jebao mamu u proteklih par meseci. Kupicu za 200$ 2 komada pa sta bog da. A mislim da ce ici preko 500 jer mu je porastao diff kao i equicashu. Nadam mu se dupliranjem u narednih mesec dva.

Kada je Sphere nastao kao token dodele oni meni 50 komada i ja ostavio. Kontao da ce da se ugasi kao 70% tih low cost tokena. Evo ga sada na 6.5$ :mrgreen: Castili me sa 230$ a nisam dinar ulozio. Mada sam ih sve istavio u walletu, ko ih jebe necu ni da ih diram jos pola godine pa sta Bog da. :)


Pa nije bas da Stellar ima male oscilacije, pocetkom Decembra je bio oko $0.1, a pocetkom Januara je dospeo do maksimalnih $0.93. Sad se stabilizovao na oko 0.5 i mozda u prethodnih 10ak dana nema velike oscilacije, al to ne znaci bas puno u kripto-svetu. Zasto nisi sa ortakom onda uzeo za 8000 kad je bio 10ak dolara ?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Sevastopole and 17 guests