Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Thu Jan 04, 2018 1:36 am

Neo preko 100.. al dobro, padace i on opet, kad pretoce ljudi svoje altcoine opet u BTC, i tako ukrug verovatno, uz varijacije usled spekulacija i napretka tehnologije tog konkretnog altcoina. Kako god, drago mi je da sam, sasvim slucajno usao u ovu pricu pre 6 meseci, i relativno brzo poslusao 2 saveta sa ovog foruma (NEO i Stellar), tj raspitao sam se malo o tim koinima, nisam bas isao na slepo, al sam svakako zahvalan sto me je neko naveo u dobrom pravcu. I ako posle cele ove price budem imao 0 koristi, to ce biti zbog alavosti (za koju se stvarno trduim da suzbijem) ili nekog spleta nesrecnih okolnosti, definitivno mi nece biti krivo, jer znam da kad bih danas izasao iz price, udesetostrucio bih ulozeno u NEO i Stellar, a bio bi dobar i za neke druge koine koje imam...
Pokusajte ljudi, vreme se promenilo, ljudi zaradjuju na mnogo vise idiotskim stvarima (vlogeri, youtuberi - tj ajd ima korisnih youtubera, tipa saveti za ishranu, teretanu i tako to, vise pricam o nekim pointelss stvarima, itd.). Ulozite sitno, nemojte naslepo da prihvatate niciji savet, iscitajte, istrazujte, i bicete i sami mozda sposobni (uz malo srece) da nadjete neki koin koji je sada sa 4 nule posle zareza (sto kaze Bunt) a za godinu dve - dolar, dva, deset...
Al mislim da ce ipak cela ova ludnica s koinima u nekom trenutku da utihne, kroz koju godinu, i da ce se survati na , realno, realnu cenu (koja svakako postoji, jer je blockchain tehnologija odlicna).

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Thu Jan 04, 2018 1:39 am

Jedna odlicna stvar kada imate nalog na Binance (najveca menjacnica kripto valuti), je da ne moram da sedim na berzi i cekam kad ce pasti neka valuta i trcati na Binance da je kupim, vec postavim svoj bid (ponudu) i on ce automatski da kupi kada dotakne tu granicu.

Primera radi Stellar Lumens je sad $0.83, ja ga cekam na $0.70 i da Binance mi automatski kupi sumu koju zelim.

Sto se tice valuta koje ne vrede puno, danas je ogroman skok imala neki PRL, Oyster Pearl, drug mi javio za nju:

https://coinmarketcap.com/currencies/oyster-pearl/

Skok ima i TRON (TRX), kineska kripto valuta za gaming svet. Video sam da stoje ozbiljne Kineske glave iza nje, cak i neki zvanicnici komunisticke partije do njihovih najvecih biznismena iz oblasti techa.

https://coinmarketcap.com/currencies/tron/

Trenutno je ATH (all time high).

Moje licno misljenje sto se tice Lumensa, ko je kupio za 6-7 centi, sad slobodno nek casti pice svoje drustvo. Prosao je odlicno. Ostali koji ce sad kupovati za 80 centi do $1, mogu da se nadaju da ce ici do $3-5 do kraja godine. Sto znaci, da u najboljem slucaju (6 centi i $5), neko moze da poveca svoj ulozen novac za 83 puta :o :shock:

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Thu Jan 04, 2018 7:29 am

Da li je neko uspeo da povuče pare na karticu preko usranog sajta cex.io?

Klošari su mi dozvolili uredno da uplatim 50usd pre 20ak dana, ja se malo igrao berze i nakrckao nekih 165usd na skoku ripple-a. I sad kad hoću da povučem te pare na tu istu karticu sa koje sam ih i uplatio, samo mi stiže mejl withdraw rejected.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Kriptovalute

Postby andro saner » Thu Jan 04, 2018 7:44 am

Bunt wrote:Šta kaže brat iz Microsofta, koji još novčić mu se dopada? jel ima neki sa tri četiri nule nakon zareza :) ?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Ovo sam ja pitao pre 7 dana! Evo i javno molim UF Seattle da nam pomogne :-)

Mene interesuje d’ ulozim u valutu u gejming, a posebno ako neka ima veze sa fudbalom! To neeee moze da propadne!

Unapred zahvalan

P.s. koliko je na ovom forumu bilo pametnih glava pre 15 godina, steta u sta se pretvorio...a valjda ce biti bolje

alkohol
Posts: 24
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 pm

Re: Kriptovalute

Postby alkohol » Thu Jan 04, 2018 7:57 am

Џими Заказака wrote:Da li je neko uspeo da povuče pare na karticu preko usranog sajta cex.io?

Klošari su mi dozvolili uredno da uplatim 50usd pre 20ak dana, ja se malo igrao berze i nakrckao nekih 165usd na skoku ripple-a. I sad kad hoću da povučem te pare na tu istu karticu sa koje sam ih i uplatio, samo mi stiže mejl withdraw rejected.
Ja redovno povlacim odande, sve ok. Koristim karticu Telenor banke. Da ne koristis slucajno Visu?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Kriptovalute

Postby čompika » Thu Jan 04, 2018 8:27 am

apocalipsa wrote:
čompika wrote:Ispušio sam za NEO jer sam bio jajara, i sad za Stellar, ali planiram ipak ući u stellar priču.

Da li je u redu taj naš ecd.rs, i da li postoji neki brži i jednostavniji način kupovine u Srbiji?
I kako ga je najbolje čuvati, jel može na eksternom hardu?


nemas na tom ecd.rs Stellar.

Koja onda opcija preostaje da se kupi Stellar iz Srbije?

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby Џими Заказака » Thu Jan 04, 2018 8:52 am

alkohol wrote:
Џими Заказака wrote:Da li je neko uspeo da povuče pare na karticu preko usranog sajta cex.io?

Klošari su mi dozvolili uredno da uplatim 50usd pre 20ak dana, ja se malo igrao berze i nakrckao nekih 165usd na skoku ripple-a. I sad kad hoću da povučem te pare na tu istu karticu sa koje sam ih i uplatio, samo mi stiže mejl withdraw rejected.
Ja redovno povlacim odande, sve ok. Koristim karticu Telenor banke. Da ne koristis slucajno Visu?


Ne, Master Erste banke.

alkohol
Posts: 24
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 pm

Re: Kriptovalute

Postby alkohol » Thu Jan 04, 2018 9:09 am

Џими Заказака wrote:
alkohol wrote:
Џими Заказака wrote:Da li je neko uspeo da povuče pare na karticu preko usranog sajta cex.io?

Klošari su mi dozvolili uredno da uplatim 50usd pre 20ak dana, ja se malo igrao berze i nakrckao nekih 165usd na skoku ripple-a. I sad kad hoću da povučem te pare na tu istu karticu sa koje sam ih i uplatio, samo mi stiže mejl withdraw rejected.
Ja redovno povlacim odande, sve ok. Koristim karticu Telenor banke. Da ne koristis slucajno Visu?


Ne, Master Erste banke.
Bem li ga onda...posalji im tiket, vidi u cemu je problem. Mozda i da zovnes banku, moguce je da blokiraju transakcije povezane sa kriptovalutama, nije prvi put da cujem za tako nesto.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Thu Jan 04, 2018 11:33 am

Gledajte postoji procedura i minimalac isplate. Koliko znam mi kopamo sa karticama i nagurali smo nekih 180$ za 20 dana recimo. NiceHash isplacuje onda kada se nakopa 0.01 ali su sada zbog nekih radova na serveru pomerili na 0.1 odnosno 1500$ isplate ali ce vratiti na 0,01 kada zavrse radove. Te na osnovu toga postoji mogucnost da imaju minimum limit (izrazen u btc-u) koji mogu da isplacuju. + uracunajuci njihov ''fees''. Nadam se da razumes.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Thu Jan 04, 2018 12:32 pm

apocalipsa wrote:
čompika wrote:Ispušio sam za NEO jer sam bio jajara, i sad za Stellar, ali planiram ipak ući u stellar priču.

Da li je u redu taj naš ecd.rs, i da li postoji neki brži i jednostavniji način kupovine u Srbiji?
I kako ga je najbolje čuvati, jel može na eksternom hardu?


nemas na tom ecd.rs Stellar.


stručnjak wrote:
lost&found wrote:Gde moze da se uzme Stellar Lumens i koji Walleti ga podrzavaju za cuvanje?


Izvini burazeru, ostadoh ti dužan odgovor.

Image

Ovo je poruka koju sam dobio pre nepuna dva meseca.Tada je vredeo 0.021 usd, ja sam ga uzeo za 450 evra na 0.018 par dana nakon toga. Toliko mogu da prebolim ako pukne sve. Provizija za kupovinu je 6%, i ako se odlučiš uplaćuj u Banci Intesa (takođe ima provizija, oko 1%), ali preko nekoga ko ima m-banking ili e-banking, jer se u tom slučaju ta provizija od 1% gubi.

U svakom slučaju, ovaj čovek koji mi je ovo poslao je ušao barem 50 puta više od mene u ovaj poslić, i tvrdi mi da će 1 XLM vredeti 1 USD na proleće.
(Poređenja radi, trenutno je 9.6 centi)



Evo sa "teme za sve i svašta" prekopiran moj post od pre 20 dana. Nema Stellar na ecd.rs ali mi je čovek sve lepo objasnio u poruci šta i kako treba da uradim.

apocalipsa
Posts: 10
Joined: Thu Feb 23, 2017 6:25 pm

Re: Kriptovalute

Postby apocalipsa » Thu Jan 04, 2018 12:36 pm

samo sto trenutno bittrex ne dozvoljava nove registracije :)

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Thu Jan 04, 2018 12:40 pm

andro saner wrote:
Bunt wrote:Šta kaže brat iz Microsofta, koji još novčić mu se dopada? jel ima neki sa tri četiri nule nakon zareza :) ?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Ovo sam ja pitao pre 7 dana! Evo i javno molim UF Seattle da nam pomogne :-)

Mene interesuje d’ ulozim u valutu u gejming, a posebno ako neka ima veze sa fudbalom! To neeee moze da propadne!

Unapred zahvalan

P.s. koliko je na ovom forumu bilo pametnih glava pre 15 godina, steta u sta se pretvorio...a valjda ce biti bolje


U.F. Dedinje je u pitanju.

Šaljem informacije uskoro, ja ga danonoćno davim da iskopa nešto novo, kaže da očekuje vrlo dobru vest u narednih 10-ak dana. Kad bude stigla, podeliću je ovde sa vama istog dana.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Kriptovalute

Postby Bunt » Thu Jan 04, 2018 1:05 pm

stručnjak wrote:
andro saner wrote:
Bunt wrote:Šta kaže brat iz Microsofta, koji još novčić mu se dopada? jel ima neki sa tri četiri nule nakon zareza :) ?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Ovo sam ja pitao pre 7 dana! Evo i javno molim UF Seattle da nam pomogne :-)

Mene interesuje d’ ulozim u valutu u gejming, a posebno ako neka ima veze sa fudbalom! To neeee moze da propadne!

Unapred zahvalan

P.s. koliko je na ovom forumu bilo pametnih glava pre 15 godina, steta u sta se pretvorio...a valjda ce biti bolje


U.F. Dedinje je u pitanju.

Šaljem informacije uskoro, ja ga danonoćno davim da iskopa nešto novo, kaže da očekuje vrlo dobru vest u narednih 10-ak dana. Kad bude stigla, podeliću je ovde sa vama istog dana.
Neka to bude preko privatnih poruka. Nek duvaju zandari... Dovoljno im je sto sviraju qrcu ovde dok citaju a beneficirani ide...

Sent from my D6503 using Tapatalk

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Kriptovalute

Postby SAO_Zeljin » Thu Jan 04, 2018 3:08 pm

stručnjak wrote:
andro saner wrote:
Bunt wrote:Šta kaže brat iz Microsofta, koji još novčić mu se dopada? jel ima neki sa tri četiri nule nakon zareza :) ?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Ovo sam ja pitao pre 7 dana! Evo i javno molim UF Seattle da nam pomogne :-)

Mene interesuje d’ ulozim u valutu u gejming, a posebno ako neka ima veze sa fudbalom! To neeee moze da propadne!

Unapred zahvalan

P.s. koliko je na ovom forumu bilo pametnih glava pre 15 godina, steta u sta se pretvorio...a valjda ce biti bolje


U.F. Dedinje je u pitanju.

Šaljem informacije uskoro, ja ga danonoćno davim da iskopa nešto novo, kaže da očekuje vrlo dobru vest u narednih 10-ak dana. Kad bude stigla, podeliću je ovde sa vama istog dana.


Prvu priliku sam neiskusno propustio ali drugu nikako necu :D

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Kriptovalute

Postby andro saner » Thu Jan 04, 2018 5:58 pm

stručnjak wrote:
andro saner wrote:
Bunt wrote:Šta kaže brat iz Microsofta, koji još novčić mu se dopada? jel ima neki sa tri četiri nule nakon zareza :) ?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Ovo sam ja pitao pre 7 dana! Evo i javno molim UF Seattle da nam pomogne :-)

Mene interesuje d’ ulozim u valutu u gejming, a posebno ako neka ima veze sa fudbalom! To neeee moze da propadne!

Unapred zahvalan

P.s. koliko je na ovom forumu bilo pametnih glava pre 15 godina, steta u sta se pretvorio...a valjda ce biti bolje


U.F. Dedinje je u pitanju.

Šaljem informacije uskoro, ja ga danonoćno davim da iskopa nešto novo, kaže da očekuje vrlo dobru vest u narednih 10-ak dana. Kad bude stigla, podeliću je ovde sa vama istog dana.

Hvala bajka, sve najbolje

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Thu Jan 04, 2018 7:56 pm

хајка wrote:https://coinmarketcap.com/currencies/oyster-pearl/

https://coinmarketcap.com/currencies/tron/


Prvi je danas $1.83 a pre 3 nedelje samo je bio $0.05. Krv ti jebem!

A drugi je danas najprodavaniji kripto na svetu, ulozeno oko 3 milijarde dolara!

Strasne stvari se dogadjaju...

Inace ceo dan sam na poslu zanemario posao i samo istrazivao alternativne valute. Bice valjda nesto i od njih.

underground
Posts: 38
Joined: Sat Mar 12, 2016 3:44 pm

Re: Kriptovalute

Postby underground » Thu Jan 04, 2018 11:11 pm

Kakvo je vase misljenje da li ce klasican bankarski sistem izgubiti bitku sa kriptovalutama?Ipak su to veliki igraci,upravljaju svetom.Ili to nece dopustiti i resiti na fin nacin da npr iskesira onoga ko stoji iza bitcoina da srusi ceo taj sistem i proda sve sto ima po nekoj bagatelnoj ceni. Na taj nacin obori mu vrednost svi krenu da prodaju i po zakonu ponude i traznje srusi se sve kao kula od karata.Automatski krecu ostale valute tim scenarijom ljudi izgube poverenje u tu pricu i kraj.
Cudno mi je da ta prica traje vec 10 god. Posledjih par sa velikom ekspanzijom a bankari mirno cute i gledaju sa strane
zapad je desno

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Jan 05, 2018 1:10 am

underground wrote:Ili to nece dopustiti i resiti na fin nacin da npr iskesira onoga ko stoji iza bitcoina da srusi ceo taj sistem i proda sve sto ima po nekoj bagatelnoj ceni.


Iza bitcoina ne stoji niko, ni pojedinci, ni kompanija, ni grupa ljudi, bitcoin je decentralizovan, bitcoin su svi koji ga imaju kod sebe i koji veruju u njega, a to su milioni ljudi a samim tim je i neunistiv.

Banke ulazu u kripto valute samo ne zvanicno. Svi zele deo ovog kolaca.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Fri Jan 05, 2018 2:18 am

Ne bih se slozio bas da je neunistiv. Dobro mozda nikad nece imati vrednost 0, al pretpostavljam da kad kazemo to svi mislimo na to da btc bude skoro bezvredan bez ikakve sanse da ljudi povrate poverenje u njega. Naime, ako hipoteticki mali broj ljudi ima veliki procenat svih btc(sto mislim da uopste nije hipoteticki, pogotovu oni koji su usli u pricu na samom pocetku), i oni su u dosluhu (mi mozemo samo da se tesimo i nadamo da nisu ali realno nemamo nikakvih dokaza za to), ako bi oni prodali svoje novce u relativno slicno vreme, to bi bilo bas jebeno. I ja zelim da verujem da je sve tako kao sto zamisljamo (btc je odgovor naroda na bankarsku "tiraniju", staoshi nakamoto je neki random lik iza koga ne stoji neka svetska zavera da se ljudi naloze i ulazu u ovo, itd), ali budimo realni, niko ne moze sa sigurnoscu to da tvrdi. Nije da se nije desavalo u proslosti da narod veruje cvrsto u nesto, i ubedjuje i sebe i druge u to, a posle se pokaze da je sve to sarena laza, i u stvari visi interesni cilj nekih manjih grupa mocnika

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Fri Jan 05, 2018 2:53 am

Neunistiv je u smislu ne mogu da uhapse ili ubiju ili ucene nekog pa da on stane. Ne postoji server koji mogu da iskljuce.

Ne drzi vecinu BTC mali broj ljudi. I sekunde kad neko odluci da proda to ce biti vidljivo svima nama. Sve transakcije su vidljive i javne.

Jedini nacin da uspori ceo sistem je da Vlade sirom sveta, pod uticajem bankara, krenu da donose zakone da su kripto valute ilegalne, da krenu da blokiraju racune ljudima kojima leze novac od prodaje kripta, da ulecu u hale i zaplenjuju rigove i najvaznije od svega da zabrane online menjacnice.

Inace firme kao sto su Binance su najveci dobitnici u svemu ovome, uzimaju 2-4% provizije po transakciji a dnevno ima 2-3 milijarde dolara prometa. I tako svaki dan.

Ja sam licnog misljenja da ce se cene korigovati i da ce sve to dosta pasti. Zato sam i pisao pre par stranica da ce ljudi skakati sa zgrada, jer se mnogi halave i stavljaju zivotne ustedjevine. I trenutno je jak period za alternativne valute, dakle treba ubosti par tih malih koje imaju potencijal za rast (kao stelar) i nesto zaraditi. Sve ce to trajati par godina jos.

lost&found wrote:Nije da se nije desavalo u proslosti da narod veruje cvrsto u nesto, i ubedjuje i sebe i druge u to, a posle se pokaze da je sve to sarena laza, i u stvari visi interesni cilj nekih manjih grupa mocnika


Organizovane religije? Politicke ideologije? Istina :)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: lukabrasi and 20 guests