Kriptovalute

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Stepenice
Posts: 19
Joined: Fri Feb 05, 2016 6:05 pm

Re: Kriptovalute

Postby Stepenice » Fri Dec 01, 2017 8:11 pm

Još samo da nam neka dobra duša saopšti kako da kupimo neki od bitkoina? ☺ Koji sajt, koja kreditna kartica treba i tako neke korisne informacije... Znam da postoje likovi koji zarađuju rudarenjem, ali ja bih ovako da kupim čisto po malo da pratim i čekam pa šta bude. Mislio sam da kupim Ethereum , ali dajte predloge ako su bolji Neo, ripple ili tako neki. Pozdrav i hvala

alkohol
Posts: 24
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 pm

Re: Kriptovalute

Postby alkohol » Fri Dec 01, 2017 8:16 pm

Stepenice wrote:Još samo da nam neka dobra duša saopšti kako da kupimo neki od bitkoina? ☺ Koji sajt, koja kreditna kartica treba i tako neke korisne informacije... Znam da postoje likovi koji zarađuju rudarenjem, ali ja bih ovako da kupim čisto po malo da pratim i čekam pa šta bude. Mislio sam da kupim Ethereum , ali dajte predloge ako su bolji Neo, ripple ili tako neki. Pozdrav i hvala
https://cex.io
Naravno, potrebna je verifikacija identiteta, slikanje sa licnom kartom/pasosem itd...kartice mogu intesa internet/telenor banka (to je ono sto sam licno radio i znam da prolazi), a mozes da kupis na bankomatu ili preko par pouzdanih ljudi na kupujemprodajem, potpuno anonimno...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Kriptovalute

Postby SAO_Zeljin » Fri Dec 01, 2017 8:35 pm

Далтон wrote:Tačno tako. Razlika im je naravno u kodu ali su ipak sve one kriptovalute i imaju blockchain. Međutim, jedna od razlika je i način rudarenja. Razlika im je u ceni, i one kojih ima više se lakše rudare trenutno ali je pitanje hoće li opstati i hoće li im cena rasti u narednom periodu ili padati.

Želeo bih od lost&found-a da čujem neke pretpostavke o valutama. Ja, kao što sam ti rekao onomad, da sam hteo Ethereum i NEO. Mada verujem da će uskoro Ripple početi takođe dosta da jača jer dosta ljudi počinje da se baca u ovo. Ne znam, nisam pametan.
Pošto sam na Taiju, sa drugom sam non-stop u kontaktu. Vidim da ludi kući zbog cena. Tačno mi dođe odjebem sve ovo u koraku. :#


Juce sam sedeo sa drugarom koji ima Bitcoin, Ethereum i jos jedan koin ne secam se tacno koji. Uzeo je pre par dana te tri valute za nekih 200e iz sprdnje i sad one vrede oko 250. Pratio sam kretanje valuta i zanimljivo mi je bilo da je bitcion u pre par dana imao jedan pad od nekih 400 dolara na par sati a zatim je to nadoknadio i nastavio da skace. U istom trenutku su pale i ove dve valute a kasnije su i one skocile. Probaj da pronadjes to i da uporedis sa ostalim manje poznatim valutama.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Fri Dec 01, 2017 9:35 pm

Sao, pratim ja to svakodnevno već 2 i više godina. Prošle nedelje, čini mi se, BTC je pao skoro 2000$ da bi u roku od nedelju dana skočio skoro duplo. Sa 6000$ na 11.000$.
Svaka valuta MORA da varira onako kako BTC varira. Jer sve ostale valute su litecoini koji reaguju na BTC. Ne sve, ali 99% su alternativni koini, na odgovor Bitkoinu. Vidimo danas da je BTC skočio, svi ostali su skočili.

Osnova kripto valutnog sveta je Bitkoin koji je prvi nastao i koji ima prvi i jedinstveni algoritmički kod. Iz njegovog koda su nastajali svi ostali, drugi algoritmi poput Ripple, Neo, Stellar, Omise, Stratis .... i oni se ne mogu kopati jer su (non-mineable), odnosno nemaju svoj algoritmički kod.
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Fri Dec 01, 2017 9:40 pm

EDIT: Dakle, neki od popularnih valuta koji se mogu kopati su : Bitkoin, Ethereum, ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin Gold (koji postaje popularan).

Ostali se ne mogu kopati, koje sam nabrojao u postu iznad, ali se njima može trgovati za keš na nekim sajtovima poput coinmama.com , cex.io ...
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Fri Dec 01, 2017 10:14 pm

alkohol wrote:https://cex.io


Ниси могао скуљу мењачницу да му предложиш :mrgreen:
Image

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Fri Dec 01, 2017 11:52 pm

pertla wrote:
stručnjak wrote:
prcko wrote:Bitcoin je cripto valuta, aj nazovimo je virtuelna. Nije pod kontrolom ni jedne centralne banke ni drzave. Dostupna je svakome, na bilo kojoj adresi pod bilo kojim indentitetom, sto je je cini jako atraktivnom. Ona se "rudari" tako sto specificna kompjuterska konfiguracija resava kojekakve algoritme i matematicke operacije. Dakle kupis komp od soma evra, nakacis ga na struju, internet i pomocu prostog softwera skupljas kajmak. Vrednost bitcoina konstantno raste i predvidjanja su takva da ce se taj trend nastaviti. To na primer znaci da si ulozio 1.000 dolara pre 3 godine, danas bi bio milioner. Prica se da je vodjin brat glavni rudar u Srbiji. Znam lika koji je usao u pricu i tvrdi da mu mesecno ostaje 800 evra cisto. Placa stan u BG koji koristi samo za to, placa struju, internet, i kad sve to poplaca kaze ostaje mu 800 evra cisto. Ako on laze mene, ja lazem vas. :mrgreen:

Deluje kao prica "leba bez motike" ali mozda vredi pokusati.


Kasnimo dosta za njima, namazani su gadovi. Napunili su državne ustanove (podrume ministarstava, bolnica, škola, fakulteta...) veoma jakim računarima, država plaća struju a oni rudare i skupljaju kajmak. Kopaju uglavnom ETHEREUM, to je najisplativija kriptovaluta za kopanje u poslednje vreme. Ako iko od vas zna lično Boška Obradovića ili nekoga od njegovih najbližih saradnika, recite mu da javno pokrene ovu priču bilo u medijima, bilo na Facebook-u, a najbolje bi bilo da se to uradi u Skupštini Srbije. I posle se čudimo zašto Kraljevo, Valjevo i ostali gradovi ne plaćaju struju.


Kao prvo da pohvalim temu,taman ste mi razjasnili neke nedoumice.

Kao drugo,jel ti druze stvarno verujes u ove bajke?kakvi vucici,ethereumi,lumensi i delirijum tremensi.ljudi danas u srbiji za bilo sta sto se spomene u kontekstu velikih para vezuju bracu,kao to oni drze,to su oni uzeli,to oni rade...jeste brate,od prodaje crnog luka do kriptovaluta,sve rade vucici.svi pricaju a niko nema pojma,culi su,sve tiho pricaju "znas ti ko to drzi...".


Ne znam burazeru šta te pecnulo da bi ovako reagovao, ali ako imaš nekoga ko radi u nekom ministarstvu npr. pitaj ga da li viđa po kancelarijama, podrumima itd. neke °čudne nove sprave° koje nisu klasični računari :mrgreen:

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Kriptovalute

Postby lost&found » Sat Dec 02, 2017 12:01 am

Далтон wrote:Tačno tako. Razlika im je naravno u kodu ali su ipak sve one kriptovalute i imaju blockchain. Međutim, jedna od razlika je i način rudarenja. Razlika im je u ceni, i one kojih ima više se lakše rudare trenutno ali je pitanje hoće li opstati i hoće li im cena rasti u narednom periodu ili padati.

Želeo bih od lost&found-a da čujem neke pretpostavke o valutama. Ja, kao što sam ti rekao onomad, da sam hteo Ethereum i NEO. Mada verujem da će uskoro Ripple početi takođe dosta da jača jer dosta ljudi počinje da se baca u ovo. Ne znam, nisam pametan.
Pošto sam na Taiju, sa drugom sam non-stop u kontaktu. Vidim da ludi kući zbog cena. Tačno mi dođe odjebem sve ovo u koraku. :#


Auh , ne bih se bavio pretpostavkama, jer provalio sam da svi imaju misljenje, a na kraju dana si opet sludjen. Roknucu za sad vrv 200-300 $ na ovaj Stellar Lumens sto je pomenuo strucnjak pa cemo da vidimo.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Sat Dec 02, 2017 3:10 am

Stellar Lumens skocio za 24% od kad se ovde spominje. Ozbiljne se ovde spekulacije vrse.

koral025
Posts: 75
Joined: Sat Sep 03, 2016 7:58 pm

Re: Kriptovalute

Postby koral025 » Sat Dec 02, 2017 12:11 pm

Jel zna neko nešto više o ovom UTN Checkeru? Pri registraciji se dobije 50 free unita https://check.universa.io/

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Sun Dec 03, 2017 3:32 am

Kao što sam obećao, postavljam jedan dokumentarac od nastanka kripto valuta do danas. Veoma dobra priča kako je sve počelo i kako se vremenom razvijao. Za one koje manje razumu kako sve funkcioniše pa i one koji su uveliko u poslu.
ps: Zahvalite mi na uploadu i delimično odrađenom prevodu (mrzelo me da završim do kraja).



(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Kriptovalute

Postby Brdja » Sun Dec 03, 2017 11:32 am

Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Kriptovalute

Postby MARKER » Mon Dec 04, 2017 5:06 pm

REAKCIJA NA AMERIČKE SANKCIJE: Maduro uvodi u Venecuelu kriptovalutu "petro"

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... lutu-petro

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Kriptovalute

Postby хајка » Mon Dec 04, 2017 5:09 pm

Dubai uskoro izbacuje svoju kripto valutu, prvu na svetu iza koje stoji Vlada jedne drzave.

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Kriptovalute

Postby stručnjak » Mon Dec 04, 2017 11:33 pm

хајка wrote:Stellar Lumens skocio za 24% od kad se ovde spominje. Ozbiljne se ovde spekulacije vrse.


7. decembar je izuzetno bitan datum za dalje napredovanje Stellar lumensa.

https://twitter.com/stellarorg

https://bittox.com/2017/12/04/stellar-l ... -7th-2017/

We also know for a fact that Stellar Lumens is being used by IBM to settle transactions. This means there is an IBM partnership, and we do not know if it has been announced yet. That is why we are announcing it here before their major announcement on December 7th, 2017. We cannot name the research firms but two of the top firms have signaled to buy XLM.

(ili nazadovanje, ko će ga znati, ali nadamo se najboljem :mrgreen: :mrgreen: )

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Tue Dec 05, 2017 1:37 am

хајка wrote:Dubai uskoro izbacuje svoju kripto valutu, prvu na svetu iza koje stoji Vlada jedne drzave.


Koлико се сећам, још је пре два, три месеца РТ износио да ће Русија у оквиру Сбер банке избацити крипто рубљу. По наређењу Путин. Да ли је то заживело или не, не знам. Али је тата Путин приви као држава најавио криптовалуту у свом систему.
(Street Force / Curva Orientale)

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Kriptovalute

Postby riper » Tue Dec 05, 2017 12:05 pm

Procitah sve, jos mi je brat jedan objasnjavao pre par meseci kada je planirao da pocne sa rudarenjem, sto mi vise pricaju sve sam zbunjeniji. I dalje mi nije jasan bitkoin u svetlu klasicne ekonomije. Ali ajde da ovde ne palamudim oko toga.

Konkretno sta me interesuje oko ovog rudarenja. Da li samo postavis onako sistem i pustis ga da radi bez da diras dugmice ili juris bitkoine ko pokemone, odnosno da moras da se posvetis tome. Drugo pitanje, kada postavis sistem, da li on rudari samo bitkoine ili i druge kriptovalute. Odnosno da li sa jednim tim sistemom mozes istovremeno juriti vise kriptovaluta istovremeno, ili za svaku treba novi sistem.

Takodje, da li je rudarenje nasumicno, u smislu, ako ti je 24 casa ukljucen komp sa ne znam, recimo 10 tih cipova, grafickih (sta god da je u pitanju), da li znas koliko ces tacno zahvatiti bitkoina (odnosno delova bitkoina), ili je kao pecanje, moze da te usere a moze i da ne ulovis nista ceo dan.

Dalje, da li postoji neka kriptovaluta koja je mlada i koja potencijalno moze da bude hit (ili da propadne). Posto skoro nikako necu imati uslove za rudarenje ni za neke slicne zajebancije, da li postoji nesto da se sada kupi za neki kes, kao sto su onomad iz neznanja ljudi kupivali bitkoine za smesne novce pa postajali milioneri, milijarderi. Dakle, da li ima nesto na vidiku a da jos uvek nije skupo.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Tue Dec 05, 2017 1:08 pm

Konkretno sta me interesuje oko ovog rudarenja. Da li samo postavis onako sistem i pustis ga da radi bez da diras dugmice ili juris bitkoine ko pokemone, odnosno da moras da se posvetis tome. Drugo pitanje, kada postavis sistem, da li on rudari samo bitkoine ili i druge kriptovalute. Odnosno da li sa jednim tim sistemom mozes istovremeno juriti vise kriptovaluta istovremeno, ili za svaku treba novi sistem.


Bukvalno je varijanta plug-n-play. Ukoliko kupiš već sastavljen rig. Naravno da se moras posvetiti tome, jer nije baš tako, uključiš i boli te rac.. Moraš itekako da se posvetiš tome. Može da se desi da ti opiči grafička, matična, napajanje, da ti opiči net konekcija, nestane struje .. da ne znam ni ja šta sve. I personalno da budeš prisutan. Naravno ne 24h, ali barem na svakih pola sata, sat da baciš oko i vidiš jel sve diše.
Možeš sa jednim rig-om da kopaš više valuta. Odnosno i to podešavaš po želji. Hoćeš bitkoin, etherium, zcash .. stvar je izbora. Ali možeš i sve odjednom.

Takodje, da li je rudarenje nasumicno, u smislu, ako ti je 24 casa ukljucen komp sa ne znam, recimo 10 tih cipova, grafickih (sta god da je u pitanju), da li znas koliko ces tacno zahvatiti bitkoina (odnosno delova bitkoina), ili je kao pecanje, moze da te usere a moze i da ne ulovis nista ceo dan.


Da li znaš koliko ćeš nakopati to možeš da preračunaš. Postoje sajtovi za kalkulaciju i tačno ti izbaci kolika je recimo dnevna zarada sa grafom kojom imaš. Recimo taj sajt ti obračuna odma i koliko ćeš struje potrošiti za 24 časovno kopanje i obračuna ti u centu da li ćeš biti u plusu ili minusu.
I nije kao pecanje. Prve sekunde kada pokreneš sistem on kreće da kopa. Tako da odma imaš ulov.

Dalje, da li postoji neka kriptovaluta koja je mlada i koja potencijalno moze da bude hit (ili da propadne). Posto skoro nikako necu imati uslove za rudarenje ni za neke slicne zajebancije, da li postoji nesto da se sada kupi za neki kes, kao sto su onomad iz neznanja ljudi kupivali bitkoine za smesne novce pa postajali milioneri, milijarderi. Dakle, da li ima nesto na vidiku a da jos uvek nije skupo.


Ovo ti ni najveći mozak na svetu ne može reći. Ni nostradamus ni pokojna baba vanga. To je gledanje u budućnost. Međutim, postoje valute koje trenutno mnogo skaču, što ne znači da već sutra mogu da propadnu i da sve ode uz vetar. Litecoini su zajebani baš iz tog razloga. Što 99% njih ne možeš rudariti nego samo kupovati-prodavati. A to možeš i sa 100e. Odaberi na eci peci pec jednu valutu, kupi je i moli Boga da skoči u narednom periodu. To je +/- kockanje i zarada/gubitak za kratki vremenski period. Jbg.. čitajte, pratite, gledajte... niko se nije pametan rodio. PS: i ne slušajte nikog osim sebe.
(Street Force / Curva Orientale)

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Kriptovalute

Postby riper » Tue Dec 05, 2017 2:27 pm

Hvala Daltone. Jos jedno pitanje. U slucaju da zelim da kupim neku kriptovalutu. Gde bih to u Srbiji mogao da ucinim. Da li moze u dinarima ili u evrima. Koja je najmanja vrednost koju mogu da kupim isl.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Kriptovalute

Postby Далтон » Tue Dec 05, 2017 2:38 pm

Ovde možeš da pogledaš trenutno stanje kriptovalute. https://coinmarketcap.com/ , a gde kod nasa možeš, to će ti neko drugi reći. Uglavnom što bi kupovao kod nas kada na internetu imaš milion sajtova gde su takse mnogo manje. Ima brdo takvih sajtova.
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests