Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Swallow » Sat Apr 13, 2019 11:10 pm

santamarija wrote:
Swallow wrote:Koliko je realno danas moglo ljudi da bude ? Nikako ne mogu da poverujem da se radi o cifri od 100 soma duša..Ima li neka slika-snimak iz drona ?
Svakako iznenađenje, ali KOME I ČEMU?!


a odalke ti podatak od 100 soma ? odes u drzavne medije,kurir,informer,ukucas nova godina nadjes sliku sa koncerta i procitas 50 soma,odes sad na iste te medije,nadjes sliku od danas i procitas od 7200 do 7 500 hiljada..i sacekas 19.04 da vidis istu tu sliku gde pise 100 000 soma....
i sta je bitno koliko je ljudi bilo...evo ja nisam bio a protivnik sam AV ..i...nije imao bus iz mog grada ni jedan,nisam uspeo da se organizujem sa nekim da podelim trosak do BG ..a za 19 je iz mog grada najavljeno 27 autobusa..naravno,nema troska nikakvog,dnevnica plus sendvic......mislite svojom glavom.....!!!!!!!!!!!!!!!! nece ovaj otici sa vlasti bez krvi,kada ga zapad pusti niz vodu,a pustice ga ako ne prizna kosovo.......a ako ga prizna i ostane na vlasti..onda je poblem u nama .........zamislite da Vam neko upadne u kupatilo,kaze da je njegovo i Vi ne mozete da se okupate,gotovo,tacka,nema u unutra i onda smrdis danima......


Svakako sam počeo rečenicu sa Nikako ne mogu da poverujem, dakle pročitao sam ali ne verujem, zato valjda i postavljam pitanje, ne brini nije mi mozak ispran, čak sam se setio i to da uradim uporedio sam slike sa dočeka i danas je bilo više, uostalom zabole me baš kurac koliko je bilo ljudi sa manjkom memorije danas, imao sam pametnijeg posla i svakako nisam bio niti ću biti dokle na takvim mestima dokle god budem gledao jeremiće, đilase, obradoviće i ostalu bagru koji su mi u ovom slučaju i gori od ovog bolesnika jer su već jednom jahali i lagano imaju obraza da to urade ponovo i na kraju svih krajeva sve je ovo zasluženo, pošto smo govna onda neka budemo u širokom stilu i nek pišaju što jedni što drugi, ja više nemam šta da izgubim, svejedno mi je postalo već odavno.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby навијај » Sat Apr 13, 2019 11:18 pm

Џаба што је била велика маса људи кад нема плана, дали су власти рок од месец дана да оду ови наравно нису дали оставке и десио се овај протест и шта сад ником ништа, а причало се о блокадама, о остајању више дана итд.
Важно да су говорници били Тадић и Живковић...
Сад су дали нови рок за ове мање захтеве до петка, видећемо шта ће бити после тог петка.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Sat Apr 13, 2019 11:51 pm

Po mojoj (amaterskoj) proceni bilo je do 40 soma maksimalno. Sto je fina brojka obzirom na totalnu opstrukciju u smislu otkazanih prevoza i slicnih baljezgarija koje se ne pamte ni u najgorim rupcagama od drzava na svetu, a ne u drzavi koja se nalazi u Evropi (bar geografski). Ako uzmemo u obzir lose vreme, opstrukcije...da su bili "idealni" uslovi, bilo bi oko 100 soma ljudi.

Sveopsti utisak je - neodlucnost, tj. ocigledan manjak podrske iz inostranstva, a to je ono sto treba da prevagne da ova garnitura ode...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Sat Apr 13, 2019 11:52 pm

Tadić je žestoko izviždan

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby fedayn82 » Sun Apr 14, 2019 12:07 am

ultrastito wrote:ocigledan manjak podrske iz inostranstva, a to je ono sto treba da prevagne da ova garnitura ode...


Moje misljenje je da je ovo i najvece bogatstvo ovih protesta.

E sad sto se tice neodlucnosti, moj neki utisak je da je bilo ljudi spremnih za radikalnije metode, ali ni jedan spreman na zrtvu, da ne budem licemeran, tu ubrajam i sebe.
Nesrecnici iz opozicije prvi nisu ocekivali ovoliko ljudi, pa mozda i odatle njihova nespremnost za bilo sta konkretnije, ali ponavljam i dalje to nije dovoljno ljudi za nesto ozbiljnije.
Ниси храбар као Јагода!

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby santamarija » Sun Apr 14, 2019 7:53 am

Swallow wrote:dokle god budem gledao jeremiće, đilase, obradoviće i ostalu bagru koji su mi u ovom slučaju i gori od ovog bolesnika jer su već jednom jahali i lagano imaju obraza da to urade ponovo i na kraju svih krajeva sve je ovo zasluženo, pošto smo govna onda neka budemo u širokom stilu i nek pišaju što jedni što drugi.


ako se slazes da ti predsednik vlade ,prvi nad prvima bude lezbaca,onda o.k.


Swallow wrote: ja više nemam šta da izgubim, svejedno mi je postalo već odavno


Nije ovde stvar u tebi,meni,ziki,peru....ovde je stvar da treba deci da uredimo drzavu i da ostvaimo mesto za normalan zivot

Da li ti je normalno,da neka grupa tvojih sugradjana ili zemljaka ,da se u tvom okruzenju ili u glavnom radu, mesecima sete protestvuje,a da to recimo javni medisjki servis koji svi placamo, mesicima ne izvestava ne sa tog protesta, nego ga ne pomene uopste?

Da li ti je normalno da ministar vojni nije sluzi vojni rok ??? Da onda naprasno u svojim 50 im ozdravi,vid mu se poboljsa, i da covek p;olaze zakletvu za 15 dana,tamo gde se zakletva ne polaze, na vojnoj vezbi ???? Zbogom pameti.... Pa neka jasu Vulini,Martinovici, Brnabici,Krkobabici, Vesici.

Kako objasnjavas da je SNS osnovan skoro a ima toliko pristalica i clanova? Jesu li to bili apstinenti od politickog zivota u Srbiji ili su to i dalje ljudi samo preoobukli dres od Jeremica i Tadica ?

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby нуклеарни удар » Sun Apr 14, 2019 9:49 am

Da onda naprasno u svojim 50 im ozdravi,vid mu se poboljsa,


Možda je bio na laserskoj operaciji..

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Sun Apr 14, 2019 1:07 pm

Boli me k za sve njih, medjutim kad je to Obradovic bio vlast? Kad je Jeremic bio vlast? Bio je ministar ali u sistemu odlucivanja tada cini mi se nije bio ni u prvih 10 ljudi, Djilas je vodio samo Beograd?

Da si pomenuo BoTu, da si pomenuo nekog takvog, to bi imalo logike, ovako apsolutno nema. Kao sto sutra neces moci da kazes tipa eno Lazar Krstic je bio vlast pa sad palamudi hoce nesto ili tako neko ne toliko bitan niti u bitnoj poziciji na vlasti.

Bosko Obradovic nikad nije bio vlast, Lutovac takodje, ludi Sergej isto, Jeremic i Djilas su bili deo nekakve vlasti ali ne i sama vlast i nisu bili toliko bitni u odlucivanju, ne znam ko jos ima tamo...

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby жабац » Sun Apr 14, 2019 2:38 pm

Kao da te malo i ne boli kurac.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Sun Apr 14, 2019 4:31 pm

pa ne podrzavam ovu i ovakvu opoziciju, puno je znakova ? tu, ali opet to ne smeta da ukljucim mozak i kad neko kaze da je juce bilo 7000 pa onda posle ne znam cega samo 2000. Isto tako i ovo da je to sve bivsa vlast, stavise vecina bivse vlasti je prebegla u sadasnju vlast.

To mi ne smeta ni da pitam pristalice Dveri otkud u isti gard sa BoTom protiv koga se protestvovalo jer ih je pokrao 2012 godine itd itd itd.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Brdja » Sun Apr 14, 2019 6:27 pm

Sta mislite, da li su pristalice Sns u stanju da odbrane vlast na ulici ukoliko dodje do toga, kao sto je npr u Turskoj nedavno odradjeno?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby čompika » Sun Apr 14, 2019 6:53 pm

Zavisi šta bi radila murija i eventualno vojska.
Ali kad bi evo sad pokušali ovi iz SZS, naprednjaci bi ih oduvali. Hijerarhijski su postrojeni, dobra mreza komunikacije, veliki broj pešadinaca koji je spreman na sve... mali su kalibar ovi SZS po tom pitanju.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Brdja » Sun Apr 14, 2019 8:11 pm

Nisam bas lepo postavio pitanje tj nisam napisao ono sto sam mislio. Da li su toliko ludi da krenu na svoj narod da odbrane ovog idiota? Ja mislim da jesu jer su se previse uziveli u ulogu vlasti. Sto politicari, sto obican narod. Oni bre zaista misle da je ovaj jedini spas za Srbiju, oni se probude ujutru i zive u tom ubedjenju ceo dan.

Bukvalno se ide do toga da odu npr da podignu neki papir u nekoj administraciji i pocnu da se svadjaju kako oni to moraju da dobiju jer su clanovi sns. Smatraju sebe vrednijim od ostatka naroda. Ovo je neka bolest koja, bar po mom misljenju, nije drmala Srbiju u novijoj istoriji. Krali su i zuti ali ne ovoliko i ne ovako. Da je ziv, Gebels bi drzao Vucicevu sliku na zidu kao idola. Sto je dodatno lose, previse skolovanog kadra ide iz Srbije jer su na njihovim mestima postavljeni ljudi sa clanskim kartama. I ne samo zbog toga.

Ko ce ostati i kako ce funkcionisati zemlja u buducnosti ko zna. Znam samo da ne ide ka dobrome i svako ko to ne vidi plasim se da ce biti kasno za kajanje kad se osvesti. I da se vratim na svoje pitanje tj odgovor na njega, mislim da su ovi spremni da lincuju po ulici zarad ostanka na vlasti doticne spodobe jer tako stite i svoje dupe. Preveliki je gnev u narodu na njih da se plase sta ce biti ako se promeni vlast.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby čompika » Sun Apr 14, 2019 10:08 pm

Da ti odgovorim onda na to pitanje, da, spremni su i ima ih mnogo koji misle da je napad na Vučića napad na drzavu i njene institucije.
Kao što rekoh, ima ih dosta, imaju svoju dogmu, jaku organizaciju, vojničku hijerarhiju i disciplinu. Ne zajebavam se uopšte, i u pravu si, glavonje su spremne verovatno i na to što si naveo da bi ostali na vlasti, sačuvali beneficije, a imaju dosta naroda koji veruje u njih i koji bi otišli da se obračunaju sa "izdajncima i nasilnicima".

Narativ koji ide na njihovim televizijama je savršen, i ponavlja se stalno u krug. Za nekoga ko ima samo te kanale, a i većina ljudi koji imaju i izbor da gleda od diskaverija, komedija, filmova, bira da gleda "nacionalni" dnevnik na pinku, istina jeste ono što se tamo kaze.

Ovo što oni trenutno rade, rade dosta dobro, i njihove metode ladno mogu da koriste vladajući slojevi u mnogim zemljama. Mada pre mislim da ove metode nisu njihove, već da u ovome učestvuju ozbiljne marketing agencije, pr sluzbe, timovi psihologa i sociologa i analitičara.
Ako je onaj Srđan Popović iz otpora jedna strana ekstrema kako skinuti vlast i izazvati revoluciju (ne ulazim u moralnost kako, kojim metodama), onda su ovi druga strana ekstrema kako je zadrzati.

Uglavnom, ovo sam mnogo puta ponavljao, otvorili su pandorinu kutiju i na neki način razorili nacionalno tkivo, posle njih će politika biti ovakva ili još gora, nema nazad nekoj sanjanoj demokratiji, ma šta ona više značila.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby 1748 » Sun Apr 14, 2019 11:05 pm

1. Branili bi životima jer su to ljudi koji preko kombinacija imaju vlast da li u MZ ili skupštinsko mesto. Spremni su životima sveca da brane ako treba, jebiga on kaže Putin brat, Kosovo je Srbija i uradio je posao. Ovo je osveta loših đaka, i ok ja razumem da neko neće da Đilasom i ekipom koja je pre ovih LOŠIJE SLUŠALA ekipu koja diktira, meni je npr užasavajuća pomisao da Dveri budu na vlasti.

Ali posle Savamale, helikoptera, Babića na naplatnoj rampi (ovo su 3 slučaja od bezbroj i 8 mrtvih ljudi minimum) i da niko jebeno nije odgovarao niti će mi i dalje pričamo da je bolje da on ostane nego da se oni bivši vrate.

2. Vučić nije nikakav moderni Gebels, čovek prosto sluša marketinške stručnjake i tačno zna kad i kome se obraća. Pitanje je samo da li čovek ima želudac da izgovara to ili nema.

Mene stomak preseče kad treba klijenta da smutim da mi produži rok za izradu projekta za 2 dana, a ne da pričam narodu da je vozač helikoptera pijandura.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby kocka » Mon Apr 15, 2019 4:31 pm

Ambasador Norveške u Srbiji Arne Sannes Bjornstad izjavio da mu je veoma teško da razume, a još teže da objasni nekome u Norveškoj šta je to što srpska opozicija nudi drugačije od vlasti u pogledu ekonomskih, socijalnih i spoljnopolitičkih pitanja, s obzirom da nema zajednički program i dogovor.

"Pokušavam da shvatim šta tačno ujedinjuje opoziciju, i kakvu alternativu ili alternative ona nudi. Liberalne ili konzervativne? Proevropske ili antievropske? Desni ili levi populizam?", rekao je Bjornstad u intervjuu za Kurir, odgovarajući na pitanje kako on kao neko sa strane vidi proteste opozicije.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Tue Apr 16, 2019 8:23 am

1748 wrote:1. Branili bi životima jer su to ljudi koji preko kombinacija imaju vlast da li u MZ ili skupštinsko mesto. Spremni su životima sveca da brane ako treba, jebiga on kaže Putin brat, Kosovo je Srbija i uradio je posao. Ovo je osveta loših đaka, i ok ja razumem da neko neće da Đilasom i ekipom koja je pre ovih LOŠIJE SLUŠALA ekipu koja diktira, meni je npr užasavajuća pomisao da Dveri budu na vlasti.

Ali posle Savamale, helikoptera, Babića na naplatnoj rampi (ovo su 3 slučaja od bezbroj i 8 mrtvih ljudi minimum) i da niko jebeno nije odgovarao niti će mi i dalje pričamo da je bolje da on ostane nego da se oni bivši vrate.

2. Vučić nije nikakav moderni Gebels, čovek prosto sluša marketinške stručnjake i tačno zna kad i kome se obraća. Pitanje je samo da li čovek ima želudac da izgovara to ili nema.

Mene stomak preseče kad treba klijenta da smutim da mi produži rok za izradu projekta za 2 dana, a ne da pričam narodu da je vozač helikoptera pijandura.


od A do Š
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lost&found » Wed Apr 17, 2019 3:28 pm

https://www.linkedin.com/pulse/i-cry-you-serbia-dr-ichak-adizes

interesantan tekst. Podsecaju me delovi na riperovo pisanje o tome kako Srbadija zivi u trenutku jer sutra moze sve da izgubi

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby 1748 » Wed Apr 17, 2019 7:51 pm

@ultrastito

od A do V :)
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ultrastito » Wed Apr 17, 2019 8:20 pm

1748 wrote:@ultrastito

od A do V :)

:lol:

to to
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests