Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 2:17 pm

čompika wrote:Kad se prebrojavaju glasovi, tu su kontrolori iz svih stranaka, bukvalno ste jedan do drugog. Svako dobije jednog kandidata da broji, i kad se istrese, nema tu baš puno prostora da neko vadi olovku i precrtava, pogotovo što će tu biti kontrolori iz stranaka koje mrze Vučića.


To u Beogradu, Nsu i vecim mestima. A sta cemo u mestima gde nema svaka stranka kontrolora, gde su u birackom odboru deda,tata, majka, sestra i ti, u manjim mestima gde se sa listima postupa kako ko zeli itd.
Kosmet?
Nije to bas tako idealno... Pritom uvek mozes da preskrabas.

Konkretno ja sam 2012 radio ispred Dveri na jednom BM i imao sam jedno zaduzenje da idem kod ljudi koji su se javili da su spreceni da dodju na BM bolesni,nepokretni itd... konkretno mogao sam sa tim listicima da radim sta hocu, tipa vidis ko za koga glasa ako ne glasa za tvog predstavnika preskrabas, naravno to niko nije ucinio od nas, ali generalno mozes.

Jbga. Nikad ne mozes sve iskontrolisati, niti imati na svakom mestu pravog kontrolora, koliko njih se tu jave zbog dva soma i pritom uopste ni ne simpatisu tu stranku ispred koje su.

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby fedayn82 » Tue Mar 28, 2017 2:19 pm

Александар Вучић, као министар информисања, и ја као шеф бироа и извештач Радија Слободна Европа, током НАТО бомбардовања 1999. били смо често у контакту и имали чак и драматичних заједничких тренутака. Као оно у мају када су натовци гађали Петрохемију у Панчеву и у њој погађали танкове страшног Ве – Це – еМа. Игром случаја, његов клинац, са баком и деком, био је тада у Војловици, а којој је, опет, Петрохемија у непосредном комшилуку. Звао сам га и питао – зна ли шта је винил-хлорид-мономер? Није знао, па му кажем да пита неког од хемичара или технолога, али да претходно, свакако, оде по дете!

Јутро после те најстрашније ноћи, када је небо и над Београдом исијавало дугине боје, Александар Вучић ме је звао и дуго, дуго се захваљивао. Дете је било са њим.

– Зар ти, питао сам га, стварно ниси знао да ће гађати Телевизију?
– Нисам, нисам знао… сиктао је бесно… али знам ко јесте! Знао је Милановић, знао је Комраков, Ристић, знао је Војводић… Знате ли шта је тај Војводић урадио?
Не.
– Он је дошао пола сата пре напада и извео своју ћерку! Да није, можда, случајно то урадио?

– Мајку му ј…., кажи да му нудимо да сам напише цифру, па да ради за нас! – цитирао ми је Вучић једном приликом Воју, како је звао свог радикалског лидера и потпредседника Владе Шешеља. Остао сам тада забезекнут! Кријући да ми је кнедла у грлу, гледао сам га значајно, тајанствено се смешкајући…

Сетим се да ми је Адил Куленовић, главни и одговорни уредник ратног сарајевског РТВ Студио 99, чији сам дописник био, причао како је „Служба, тамо, још седамдесетих, уз помоћ оперативке Б., филмске камере и партијске и државне заставе, лако приволела студента права Војислава Шешеља на сарадњу“. И би ми доиста смешно! Каква урнебесна сцена! Млади Шешељ и Оперативка ДБ-а воде љубав а не рат! – на црвеној партијској и тробојној државној застави! Ђубре, аморално, дебеовско! Како је само уверен да се свако може купити!

У крцатој башти Руског цара, тог јунског дана 1999, убеђен да сам ја “амерички човек”, Александар Вучић ми се зарицао да ће поднети оставку на министарско место у Влади. Неопозиву! И не само то! Решио је, каже, да се више уопште неће бавити политиком! Шта ће му то! Није он Шешељ… Примитивац који му прети!

Радмила Драгићевић Дичић, суткиња у процесу Драгољубу Милановићу, на предлог адвоката и молбе породица страдалих, позвала је Александра Вучића, тада генералног секретара СРС, да се изјасни о чињеницама и наводима које сам, позивајући се на његове речи, у тексту изнео.

***

– Госпођо судија, рекао је радикал Александар Вучић, ја нисам знао да ће НАТО бомбардовати Телевизију… Јер да сам знао, ја бих извео своју мајку из те зграде... Али, госпођо судија, ја знам нешто друго што је овде битно! Знам да је господин Раде Радовановић НАТО плаћеник… и да зато пише то што пише... Е, то ја знам! А ако ви, госпођо судија, таквима... НАТО плаћеницима... поклањате поверење, ја вам онда не могу помоћи!

***

Тако је, без да трепне – лагао на суду – правник, Александар Вучић, тада, генерални секретар СРС, а сада… председнички кандидат!


http://www.nspm.rs/hronika/tako-je-govo ... vucic.html
Ниси храбар као Јагода!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby čompika » Tue Mar 28, 2017 2:29 pm

1748 wrote:Pohvali se kako si ti radio na izborima pre par godina :mrgreen:

Pohvaljujem se :D Sad čekam pitanje za koga, pa da odmah kažem. Za Zavetnike. Drugarov burazer je bio sa njima, kako su naprasno dobili sve te potpise, nisu imali spremne ljude za kontrolore. On pitao hoćeš, dnevnica da li je bila 2 soma, reko hoću. Niti su tražili da se glasa za njih, niti sam ja glasao za nekoga, preškrabao sam listić jer me boleo kurac za sve njih.
Na kraju glasanja se ispišu rezultati, svako pošalje svojima sms i to je to.

Da, nažalost u manjim mestima verovatno može da se mulja kako hoće... jebiga.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby santamarija » Tue Mar 28, 2017 3:36 pm

ahahahah u glasomeru...prvi sasa radulovic pa bosko obradovic i parovic...glasam za jankovica :mrgreen:

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Чомбе » Tue Mar 28, 2017 4:29 pm

prcko wrote:
čompika wrote:Kad se prebrojavaju glasovi, tu su kontrolori iz svih stranaka, bukvalno ste jedan do drugog. Svako dobije jednog kandidata da broji, i kad se istrese, nema tu baš puno prostora da neko vadi olovku i precrtava, pogotovo što će tu biti kontrolori iz stranaka koje mrze Vučića.


Da, ali sta se desava posle toga? Neko (valjda Predsednik birackog odbora ili mozda mesta) sve te glasove treba da odnese prvo u svoju opstinu, a onda sve to u dzakovima pici u RIK. Tu moze da odradi muljanje sa listicima i da prepravi zapisnik. Ako se neko posle zali, u RIK-u ponovo odrade prebojavanje i utvrdi se da je prepravljeni zapisnik tacan. Nista im bre ne verujem. Po meni nema sanse da dobije u prvom krugu bez neke zesce kradje.


Нема шансе уопште да добије без крађе, ни у другом. Али то је већ осмишљено све, прво с гласовима покојника, онда с гласовима с Космета. Погледај само број гласача, испада да у Србији има једва 500.000 малолетних што је немогуће. Према неким званичним подацима у Србији се годишње роди око 70.000 беба. Па помножи то са 18. АА гласови с Космета ће да се броје у Рашкој. Успут има да убаце шта пожеле. :)

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby MasterTUFC » Tue Mar 28, 2017 4:48 pm

Ja glasam kako mi zena kaze, .more me vece brige nego da mirisem cije govno manje smrdi, da se ja pitam bio bi https://youtu.be/MM64ynWN5BQ al i ona me udavi kao i vi da mora da se izadje. Vas medije i sve druge mogu da kuliram al njeno zvocanje ne.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 5:05 pm

Чомбе wrote:
prcko wrote:
čompika wrote:Kad se prebrojavaju glasovi, tu su kontrolori iz svih stranaka, bukvalno ste jedan do drugog. Svako dobije jednog kandidata da broji, i kad se istrese, nema tu baš puno prostora da neko vadi olovku i precrtava, pogotovo što će tu biti kontrolori iz stranaka koje mrze Vučića.


Da, ali sta se desava posle toga? Neko (valjda Predsednik birackog odbora ili mozda mesta) sve te glasove treba da odnese prvo u svoju opstinu, a onda sve to u dzakovima pici u RIK. Tu moze da odradi muljanje sa listicima i da prepravi zapisnik. Ako se neko posle zali, u RIK-u ponovo odrade prebojavanje i utvrdi se da je prepravljeni zapisnik tacan. Nista im bre ne verujem. Po meni nema sanse da dobije u prvom krugu bez neke zesce kradje.


Нема шансе уопште да добије без крађе, ни у другом. Али то је већ осмишљено све, прво с гласовима покојника, онда с гласовима с Космета. Погледај само број гласача, испада да у Србији има једва 500.000 малолетних што је немогуће. Према неким званичним подацима у Србији се годишње роди око 70.000 беба. Па помножи то са 18. АА гласови с Космета ће да се броје у Рашкој. Успут има да убаце шта пожеле. :)


Tebracime ti malko nisi realan. Ali takvi smo mi Srbi, sve umemo preuvelicati. To da se kradje desavaju-desavaju se, da bi verovatno bila zanimljivija trka, bila bi...ali da ne bi pobedio da ne krade je SF.
Ti imas Sns koji danas ako se ne varam ima 600.000 clanova sa clanskom kartom! 600.000 puta nekoliko ukucana pa ces dobiti broj glasova.A gde su stranke koje ga podrzavaju. Pritom najopredeljeniji glasaci, najazurniji i najaktivniji konkretno na izborima su penzosi koji masovno glasaju za njega. Prosecan Srbin cita informer jer kosta 20 dinara, gleda rtv pink i happy.

Dakle ajmo malo realnosti, glat ce odneti pobedu.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 5:22 pm


User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: RE: Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Brdja » Tue Mar 28, 2017 5:42 pm

Brdja wrote:Nexone za koga ćeš glasati ako u drugom krugu budu bili Vučić i Janković?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Mar 28, 2017 5:48 pm

Image

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: RE: Re: Политика, избори и вести о политици

Postby brucelee » Tue Mar 28, 2017 7:19 pm

Brdja wrote:
Brdja wrote:Nexone za koga ćeš glasati ako u drugom krugu budu bili Vučić i Janković?


Iako nije niko mene pitao, iskreno iako je to mozda jeres ovde u ovom slucaju u drugom krugu ili ne bi glasao uopste (90%) ili bi glasao za Vucica.

Jankovic nista nije pokazao u ovoj kampanji, nista nije objasnio, pojasnio...citam danas intervju njegov u kuriru i pitaju ga za Kosmet, kaze to je de fakto nezavisna drzava i sad on kao glavni borac u vezi Savamale gde se nije postovao zakon RS odjednom bez ikakvog pardona gazi ustav RS i nista, to je normalno, veliko licemerje.

Mada da budem iskren gori su mi ljudi oko njega i oni koji ga podrzavaju, licno meni antipaticniji od onih koji podrzavaju Vucica, mada ima primeraka i tamo i vamo par ekselans.

Njega je podrzao glumac Radoslav Milenkovic, lik koji je jedan od najzescih kriticara Vucicevog rezima, potpisao je apel da se Jankovic kandiduje, juce citam, otisao je na Jankovicev skup i kad je video da ce govoriti separatisti koji se zalazu za Vojvodinu Republiku, Sutanovac i slicni, okrenuo se i otisao.

Nekad je bolje i ono lose, sto znamo koliko je lose, nego ono lose koje znamo da je lose, ali ne znamo krajnje domete tog loseg.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 7:47 pm

Image

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Casual 1989 » Tue Mar 28, 2017 7:57 pm

Исто контам Брус Ли...
Ако у другом кругу буду Јанковић и Алек нећу изаћи. Не могу да гласам ни за једног реално јер ћу се покајати свакако.
Како да гласам за жуто говно које признаје независно Косово, подржава педере и парадира са паткицама и дугиним заставама.
Ту једноставно нема мањег зла, исти курац.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby DRINK » Tue Mar 28, 2017 8:06 pm

Што спомињете те неозбиљне кандидате, и какав то други круг помињете?! Када ће већ у првом САМО ЈАКО победити лиБе.... АВЕ!

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 8:15 pm

Posle ovog spota siguran sam u pobedu.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Tue Mar 28, 2017 8:18 pm

hahhaa nakačio se i on na retro wave, sjajno

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Nexon » Tue Mar 28, 2017 8:27 pm

Брђо, немој да ме замараш немам времена да стално будем присутан а већ сам одговорио. Видим ти имаш времена, мало вежбаш, скидаш масне наслаге, па гледаш трибину. То је у реду.
Што се тиче гласање. У други круг улази Бошко, не бира се између две жуте нијансе. Преварили ме 2012 када сам гласао у другом кругу и не више. Тада су Двери бојкотовале други круг и били су у праву.


https://www.youtube.com/watch?v=XM5IdE6MBI0

Avioni stižu:

-početkom marta
-sredinom marta
-na dan NATO agresije
-28. marta
-početkom aprila
-krajem aprila
-remontovaće ih Moma
-remontovaće nešto Moma, nešto Rusi
-remontovaće jedan u Rusiji, ostalo Moma



Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Nexon » Tue Mar 28, 2017 8:30 pm

Узгред, Раша Попов подржао Бошка па како човек онда да не гласа?!

Зна чији број никако на изборима 2. априла неће заокружити, а свог фаворита, како каже за Еспресо, добио је пре три дана.

Раша Попов (84), идол нашег детињства цео свој живот посветио је деци.

Како и будућим поколењима жели све најлепше међу председничким кандидатима нашао је свог фаворита за ког мисли да сигурну будућност нашој деци може да обезбеди једино он. Раша Попов тешко говори, али има јасан став. Зна чији број никако на изборима 2. априла неће заокружити, а свог фаворита, како каже за Еспресо, добио је пре три дана.

– Чуо сам га како говори. Лепо прича, он је најречитији. Пре три дана сам га први пут слушао и схватио да је он идеалан за председника. Гласаћу за тог младог момка, Бошка Обрадовића! – рекао је Раша Попов.

На питање да ли мисли да његов фаворит има шансе да постане председник Републике Србије, кратко је одговорио:

– Нема шансе. Сви су за Вучића. Знате, он је хипнотизер и сви гласају за њега. Цела Србија – рекао је Раша и додао:

– Чуди ме да сам га уопште видео на телевизији. Обично термине на свим каналима заузимају ови главни. Чудо да су му уопште дозволили да нешто каже и да покаже своју интелигенцију! Тада ми се и допало то што говори, па је постао мој фаворит – закључио је Попов.


Ето, кажите.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby prcko » Tue Mar 28, 2017 8:52 pm

Чика Бели организује перформанс у свом родном месту.
Очекујем 8 иљада аутобуса из целе Србије!
Да одрадимо то па у недељу да победимо.


30. mart :mrgreen:

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby njasvi » Tue Mar 28, 2017 9:18 pm

prcko wrote:

odlicno :D

a brazer u pozadini ko ja kad dodjem na ispit
04 X 1945


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests