Политика, избори и вести о политици

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby njasvi » Sun Apr 10, 2022 3:18 pm

Ako sta vucicu ne moze zameriti... bukvalno mu se sve moze zameriti
Kakva crna spoljna politika, natrti se gde god ode onda preko pinka i hepija glumi neko mudo
04 X 1945

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Batke » Sun Dec 25, 2022 3:45 pm

Елем пошто су се ствари мало слегле какво имате мишљење о Русима који су емигрирали овде. Ја поприлично позитивно иако сам у почетку имао скепсу да се већином ради о руским либералима и аутошовинистима. Међутим другар ми држи паб у граду са натписом на ћирилици и већина Руса је кренула да ту долази. Наравно ја као редован гост ту сам се спријатељио са пар њих и њихово виђење рата у Украјини је веома конфузно. Наиме већина Руса са којима сам причао за њих веома шљакавој теми није рекла на моје опште изненађење да је Зеленски ту испред њих и да има пиштољ без пробелма би повукли ороз. Чак преко 80% њих су рецимо десница и то озбиљна десница. Путина нажалост гледају као лика који олигархски води и рат и који је њихова главна рука. Украјинце (и то не све него баш ове батаљоне) гледају као системске националисте који су белу расу продали за јеврејску лову те да и према њима неће имати милости, а људи изгледају као хипстери и скоројевићи у брендираним стварима никад не би веровао да могу да толико оду у екстрем.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby No al calcio moderno » Sun Dec 25, 2022 4:01 pm

Ja sam imao totalno kontra susrete, ukrajinci su nasa braca, a mi ih ubijamo iako nista nisu krivi. Putina ne voli nijedan sa kojim sam imao kontakt, a imao sam.
Oblace se kao bolidi, neki miks hipstera i nekog ekstremnog kiča. Za zene sam mislio da su mnogo lepse, ovo sto sam video sve nesto bledunjavo, pegavo... I na kraju svega, ne trebaju nam apsolutno, kao sto nam ne trebaju ni kinezi, indijci, turci i ostali. Srba je sve manje u Srbiji, bicemo manjina ako se ovako nastavi. O tome kako koliko je nasih ljudi zbog rusa bilo izbaceno iz stana i koliko imaju problem da ga nadju necu ni da pricam.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Batke » Sun Dec 25, 2022 5:21 pm

Па пази ово што сам већином упознао си поприлично десничари али као опозиција Путину. Има свега скоро другар срео Руса који је дошао овде из Белгорода који ради у аутоперионици. Кибнуо од мобилизације јер таман када се вратио из војске хтео да ожени своју девојку и направе децу. Девојка му излива нокте. Изгледа да у овом таласу долази тај неки средњи слој који није толико снобовски настројен. Једноставно другачија култура. Овде су били људи који су били у Москви и Питеру и знају да је у том градовима као кошници свуда се жури нема се времена, сви су нестрпљиви са чекањем један старији Рус који је одрастао у СССР ми прича како га Београд подсећа на Москву из тог периода некако је све било лаганије и све се завршавало спорије каже да иако је побегао од Путина Србија га подсећа на Русију много.
То што не воле Путина ви не знате колика је корупција у Русији па Србија је за Русију аникорупциона мека. Путин их јаше двадесет година и истина је Русија не би била толико јака да није њега али убрзо су почело исто као и овде ако имаш партијску књижицу можеш скоро све да радиш али то овде није тако транспарентно као у Русији.
ПС. Што су Руси криви ако станодавац једно обично говно од човека коме је стало до лове. Пре ће бити да су ти станодавци већа ђубрад него Руси.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lost&found » Sun Dec 25, 2022 9:17 pm

No al calcio moderno wrote:O tome kako koliko je nasih ljudi zbog rusa bilo izbaceno iz stana i koliko imaju problem da ga nadju necu ni da pricam.

Pa nije izbaceno zbog Rusa nego zbog halapljivih stanodavaca

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby No al calcio moderno » Sun Dec 25, 2022 10:04 pm

Da nisu oni poceli da dolaze sa parama koje imaju za nase standarde(ovi sto su dosli, beda je ostala) ne bi doslo do toga. Drzava je isto kriva sto im dozvoljavala da nesmetano dolaze i borave. Meni stvarno ne prijaju, ne volim sto nam je toliko stranaca okupiralo Srbiju.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby друг члан » Sun Dec 25, 2022 11:00 pm

Bole te uvo,sklonio si se u Aranđelovac
Choose Life

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lost&found » Sun Dec 25, 2022 11:02 pm

No al calcio moderno wrote:Da nisu oni poceli da dolaze sa parama koje imaju za nase standarde(ovi sto su dosli, beda je ostala) ne bi doslo do toga. Drzava je isto kriva sto im dozvoljavala da nesmetano dolaze i borave. Meni stvarno ne prijaju, ne volim sto nam je toliko stranaca okupiralo Srbiju.

Ne znam, meni licno vise smeta domaca stoka koja koristi situaciju na krajnje lešinarski način. BG se razvija,postaje zanimljiv i strancima, i mislim da je bolje da se naviknes na to, jer tesko da ce da ide u kontra smeru.

No al calcio moderno
Posts: 192
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby No al calcio moderno » Mon Dec 26, 2022 8:39 am

U Aranđelovcu sam do petka srecom i dovidjenja. Ovi sto su hvalili stvarno ne znam sta su imali da hvale. Park i jedna ulica gdje je svaki drugi lokal zatvoren.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Rođaci » Mon Dec 26, 2022 11:31 am

reakcija stanodavaca je zapravo očekivana i normalna za tržište
veći je problemt to što tržište zakupa stanova nije uređeno i što niko živ ne plaća porez na to, što stanare izbacuju kako hoće, što se računi vode na vlasnike, pa stanari prave sranja itd

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby ElPadrino » Mon Dec 26, 2022 1:55 pm

Opet se sve to svodi na reakciju države, koja je trebala regulisati takve stvari i državni aparat koji je to trebao sankcionisati po prijavi. Nažalost kod nas država ne radi u interesu građana i ne treba kriviti narod koji bježi od rata, nego državu koja gleda kako što više da ubaci sebi u džep a ne da pomogne građanima. Kako su Mađari fino ograničili cijene goriva -> jedna tarifa za domaće, druga za turiste. Slične stvari su se i mogle uraditi kod nas.

A s obzirom da je katastrofalna demografska slika, bolje Rusi i Ukrajinci nego smrdljivi migranti.

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Odan » Mon Dec 26, 2022 11:36 pm

Obicni ljudi na kraju krajeva najvise ispastaju sta god da se desi, u najvecem procentu. Svuda po evropi je nepovoljna demografska slika samo je kod nas izrazeniji odliv radne snage u inostranstvo pa izgleda da je gore nego sto jeste. Bolje Rusi i Ukrajinci nego drugi, ali su Ukrajinci izmanipulisani a Rusi sada ne mogu nazad bar sto se tice njihovog rukovodstva iako su isti sigurno svesni da jednom mora neko drugi doci na njihove pozicije tj. bice nekada smena vlasti, nadam se da kod njih nema ono izdajice i patriote i da ce ovo ludilo tj. bratoubilacki rat ubrzo stati iako tesko to traje nekoliko godina, ko zna kad ce se zavrsiti i kako, najtezi su građanski sukobi, ratovi, intervencije kakogod. Pada mi na pamet oktobarska revolucija i tadasnji Ruski građani koji nisu bili uz nju pa su kao takvi bili odbaceni iz otadzbine, jedan broj njih je trazio spas u tadasnjoj Kraljevini SHS potom Kraljevini Jugoslaviji...

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lukabrasi » Sun Apr 02, 2023 1:07 pm

Da li ce "osvjeziti" danas...

User avatar
Kockalone
Posts: 285
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby Kockalone » Sun Apr 02, 2023 2:16 pm

Готов је Мило сигурно. Нема никакве шансе.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby lukabrasi » Sun Apr 02, 2023 10:03 pm

Ode covjek konacno...auuuuu, tri decenije...

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Политика, избори и вести о политици

Postby njasvi » Mon Apr 03, 2023 10:02 am

Nije nista gotovo ako on i njegova udbasko tajkunska klika ne zavrsi iza resetaka... a to se najverovatnije nece desiti
04 X 1945


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests