Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Rođaci » Tue Sep 06, 2016 2:47 pm

nije bila loša, koliko se sećam

obrazovanje i radno iskustvo koje ima veze sa poslom za koji se aplicira se gledaju, ostalo je go kurac
da, bitne su i godine u mlađim ekipama

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby njasvi » Tue Sep 06, 2016 3:06 pm

to oko posla je odavno postao idiotizam, za najobicniju sljaku prolazis neke krugove, uze izbore, ku..e palce, ides na posmatranje ko da se kandidujes za vrhovnog vodju planete, brda nekih besmislenih testova, kako biste reagovali, a sta bi ste uradili, mrs u pi..u materinu vise... mogu da rade sta hoce, nezaposlenost velika i to kod mladih, za svako mesto kandidata koliko hoces
04 X 1945

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1748 » Tue Sep 06, 2016 5:41 pm

1. Kontakt podatke

2. Škola

3. Radno iskustvo

Ostale stvari nikog ne zanimaju, može da prođe kao zanimljivost ako se baviš nekim retkim hobijem, tipa akvaristika. I to nekom bude zanimljivo i ništa više.

Napraviš npr pie chart ili tako nešto gde ćeš prikazati nivo znanja (npr. photoshop 3/5 staviš recimo),

upakuješ u neki pristojan dizajn da bude zanimljivo onom ko gleda i to je to. Nema tu neke nauke, ali ko radi cv u wordu i odštampa, ni ne treba da konkuriše za posao.
Mada ja ni ne šaljem cv više, to je sranje, šibneš Linkedin link i zdra'o.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Etaoin » Tue Sep 06, 2016 10:06 pm

4 карактеристике врхунских спортиста које могу да помогну предузетницима :

http://www.marketarija.rs/sta-preduzetnici-mogu-da-nauce-od-uspesnih-sportista/

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Bruno Sulak » Fri Sep 09, 2016 6:24 pm

Da li ima neko ko je polagao kurs za programera?

Demencija
Posts: 47
Joined: Tue Apr 26, 2016 6:15 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Demencija » Sun Sep 11, 2016 1:57 pm

Da li ima neko iskustva sa Maltom,sta se desava tamo,moze li sta da se zaradi i kakva je prica sljakati tamo ?

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Sep 12, 2016 12:38 pm

Ima gomiletina Srba i u poslednje vreme neće da daju dozvole za rad našim ljudima jer nas ima ko sitnih govana. U početku ti je satnica 4-5 evra i većina naših radi po restoranima. Ako hoćeš išta da zaradiš moraš naći nekog sa kim ćeš deliti stan, jer ako sam budeš plaćao nećeš se baš usrećiti sa kintom, imaćeš dovoljno da živiš tamo, ali ti neće ostati ništa posebno da uštekaš. To ti je ukratko od mene koji nisam bio tamo i po priči drugara koji su se skoro vratili. Sad nemoj ni da računaš da ideš jer trenutno nema posla, ovi moji će verovatno opet da pale na proleće.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby савабјан » Tue Sep 13, 2016 2:13 pm

Јел шљакао неко у Емиратима? Занима ме да ли у Дубаију, са неком платом од 2000е може да се уштеди неки динар уз плаћен смештај? Какве су цене хране по маркетима?

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby džile » Fri Sep 16, 2016 12:41 am

савабјан wrote:Јел шљакао неко у Емиратима? Занима ме да ли у Дубаију, са неком платом од 2000е може да се уштеди неки динар уз плаћен смештај? Какве су цене хране по маркетима?


Ortak je sad došao iz Abu Dabija, hrana po marketima je jeftinija ili ista kao i ovde (grom u leđa neka nas ošine!), hajneken je 150 dinara, ali ne može da se plaća u dinarima. :( Najskuplji je smeštaj, naravno. Jedino čador da se razapne, ali ne znam kakva je procedura za to.

User avatar
MidnighT
Posts: 15
Joined: Wed Sep 14, 2016 7:05 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby MidnighT » Tue Sep 20, 2016 10:36 am

Pozdrav svima,duze vreme partim forum iz prikrajka pa resih da se prikljucim polako.Zanima me da li ima nekoga ko je radio u NCR-u u Beogradu,da mi prenese neka iskustva i slicno.Unapred Hvala svima
2 WeireD 2 LivE 2 raRe to DiE

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Etaoin » Wed Sep 21, 2016 8:02 am

Питај шта те занима :)

User avatar
MidnighT
Posts: 15
Joined: Wed Sep 14, 2016 7:05 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby MidnighT » Wed Sep 21, 2016 11:30 am

Etaoin wrote:Питај шта те занима :)


Generalno neko vidjenje iz prve ruke,sta je dobro a sta ne?Sve sto sam uspeo da cujem to je rekla kazala,pa cisto par informacija iz prve ruke.Takodje ono sto me zanima je mogucnost napredvanja,da li su voljni da pomognu oko recimo placanja nekh kurseva(Cisco,Microsoft) itd...Hvala
2 WeireD 2 LivE 2 raRe to DiE

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Etaoin » Wed Sep 21, 2016 10:05 pm

Добро је што је корпорација, а лоше је што је корпорација. Видиш како један огроман систем функционише, створиш неке нове сјајне навике, пре свега одговорност јер када направиш грешку, не можеш да је сакријеш. Ја сам презадовољан својим послом, остаје ми и времена и за неке друге ствари, а опет све то зависи од особе до особе. Што се тиче напредовања, наравно да се може напредовати, али за то треба да се много потрудиш и да не очекујеш после пар месеци унапређење и већу плату. Колико знам, НЦР не плаћа курсеве, бар за почетне позиције, мислим наравно на Циско и Мајкрософот.

User avatar
MidnighT
Posts: 15
Joined: Wed Sep 14, 2016 7:05 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby MidnighT » Thu Sep 22, 2016 9:31 am

Etaoin wrote:Добро је што је корпорација, а лоше је што је корпорација. Видиш како један огроман систем функционише, створиш неке нове сјајне навике, пре свега одговорност јер када направиш грешку, не можеш да је сакријеш. Ја сам презадовољан својим послом, остаје ми и времена и за неке друге ствари, а опет све то зависи од особе до особе. Што се тиче напредовања, наравно да се може напредовати, али за то треба да се много потрудиш и да не очекујеш после пар месеци унапређење и већу плату. Колико знам, НЦР не плаћа курсеве, бар за почетне позиције, мислим наравно на Циско и Мајкрософот.


Definisi malo bolje sta si mislio pod ovim,treba da se mnogo potrudis?

Naravno nisam ni mislio da posle par meseci trazim veci kes,poziciju i slicno(apsurdno je),ali nakon nekog vremena zasto ne konkurisati interno za neku poziciju tipa mreza i sl recimo ;)

Ovo za kurseve mi je manje bitno,odvajacu od plate pa cu da izadjem na ispit.Pitao sam,jer dolazim iz tog mreznog sveta,a uglavnom svi prethdni poslovi zadnjih 10 godina su mi bili vezani za mreze.Bio sam aplicirao na tu poziciju u NCR,iskreno nisam ni ocekivao da prodjem 50% jer mi fali polozen ispit iz cisca,pa su mi ponudli slabiju poziciju(pretpostavljam da znas na sta mislim) pa sam istu i prhvatio,jer od gledanja nema vajde :)Ali cu se iscimati i potruditi prvi period kao guster,kako i treba da bi nakon nekog perioda mogao da cepam dalje....

VELIKO HVALA na odgovoru
2 WeireD 2 LivE 2 raRe to DiE

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby fedayn82 » Thu Sep 22, 2016 1:24 pm

MidnighT wrote:Pozdrav svima,duze vreme partim forum iz prikrajka pa resih da se prikljucim polako.Zanima me da li ima nekoga ko je radio u NCR-u u Beogradu,da mi prenese neka iskustva i slicno.Unapred Hvala svima


https://www.helloworld.rs/kompanija/NCR-d.o.o.-Beograd/31/utisci/5
Ниси храбар као Јагода!

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Etaoin » Fri Sep 23, 2016 1:07 am

MidnighT wrote:
Etaoin wrote:Добро је што је корпорација, а лоше је што је корпорација. Видиш како један огроман систем функционише, створиш неке нове сјајне навике, пре свега одговорност јер када направиш грешку, не можеш да је сакријеш. Ја сам презадовољан својим послом, остаје ми и времена и за неке друге ствари, а опет све то зависи од особе до особе. Што се тиче напредовања, наравно да се може напредовати, али за то треба да се много потрудиш и да не очекујеш после пар месеци унапређење и већу плату. Колико знам, НЦР не плаћа курсеве, бар за почетне позиције, мислим наравно на Циско и Мајкрософот.


Definisi malo bolje sta si mislio pod ovim,treba da se mnogo potrudis?

Naravno nisam ni mislio da posle par meseci trazim veci kes,poziciju i slicno(apsurdno je),ali nakon nekog vremena zasto ne konkurisati interno za neku poziciju tipa mreza i sl recimo ;)

Ovo za kurseve mi je manje bitno,odvajacu od plate pa cu da izadjem na ispit.Pitao sam,jer dolazim iz tog mreznog sveta,a uglavnom svi prethdni poslovi zadnjih 10 godina su mi bili vezani za mreze.Bio sam aplicirao na tu poziciju u NCR,iskreno nisam ni ocekivao da prodjem 50% jer mi fali polozen ispit iz cisca,pa su mi ponudli slabiju poziciju(pretpostavljam da znas na sta mislim) pa sam istu i prhvatio,jer od gledanja nema vajde :)Ali cu se iscimati i potruditi prvi period kao guster,kako i treba da bi nakon nekog perioda mogao da cepam dalje....

VELIKO HVALA na odgovoru


Јел си у Хелпдеску, ФСЦ или нека друга позиција ? Оно што сам мислио када сам написао да треба много да се трудиш, то значи да сваки дан мораш да дајеш све од себе и врло брзо будеш примећен. Читао сам доста коментара на сајту изнад, већина људи не може да сагледа реалну слику колико доприносе фирми и какви су радници. Буди сигуран да они који раде и који имају бар мало друштвене интелигенције, то су они који напредују. То су примери које ја знам лично, али свако има право на своје мишљење. Ако те још нешто занима, само питај.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1958 » Fri Sep 23, 2016 10:58 am

Video sam ih pre neku noc u 3 ujutru kod hajata, kao sekta neka :)
Често одем до на село

User avatar
MidnighT
Posts: 15
Joined: Wed Sep 14, 2016 7:05 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby MidnighT » Sat Sep 24, 2016 10:47 am

1958 wrote:Video sam ih pre neku noc u 3 ujutru kod hajata, kao sekta neka :)


Haha bukvalno,vidjen sam i ja uskoro tamo ;)
2 WeireD 2 LivE 2 raRe to DiE

Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Ориђиђи » Tue Oct 11, 2016 7:48 pm

Повела се овде била прича око онлине послова. Све то звучи лепо овако на прву али чим се мало дубље зађе у ту тему углавном се дође до тога да треба засукати рукаве и више него на неком регуларном послу и то за неке смешне паре.

Макар ја нешто површно што сам тражио углавном су то послови везани за дизајн (од којег верујем да је 99% нас оперисано), ти часови енглеског и то је то. Па се ја питам може ли се стварно зарадити на интернету. Да ли је рецимо могуће зарадити од неког блога и ако јесте на који начин?

Онда да ли власници оних фб страница зарађују ишта (сем од продаје мајици)? Овде је писао ако се не варам власник оне странице Неверовали или да, па може ли нам он мало ближе рећи ако и даље пише је ли имао какве користи од тога јер страница има баш нешто масу чланова. Или било ко да је упућенији а има воље да мало детаљније објасни око свега тога био бих захвалан.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby NorthSide024 » Fri Oct 14, 2016 8:49 am

Ja ti mogu napisati svoje iskustvo na upwork.com za dizajn:

Sedam meseci niko ni poruku da posalje. Mesecno dobijes 60 connectova za apliciranje. Ja sam ih gotovo uvek trosio do kraja.
Naravno, radio sam testove na sajtu, kacio dizajnove sto sam radio za sebe i neke druge likove.
Upadne i taj prvi posao. 13$ ja nikad srecniji. Posao je trajao glat dva minuta. Realizovao sam tog klijenta koji ni dan danas nije zatvorio posao.
Dve nedelje nakon toga zabodem neki posao na satnicu. 5.04$ na sat. Dva sata i dvadeset minuta posao, s tim da sam tada imao prvi put susret sa upwork aplikacijom za merenje vremena. To da se pazite, ne mozete da idete na fejs, yt, ili ne znam sta, udara ss aplikacija. Nisam znao, niko mi nije pokazao.

Nakon toga je bilo par poslova, ali desilo se da sam jedan mesec zaradio vise nego sto mi je plata kao operateru tu gde radim.
Da bi sada upao u opet tu neku apstinenciju sto se tice poslova, drugi mesec niko da mi da posao. Nemoj odustajati od toga, jer isplati se.

Takodje ako bi neko mogao nesto da napise za fb stranice i blogove. Po kom principu je @miloshija ako se ne varam, skupio onoliku masu na Neverovali ili da?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests