Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby svuda.prisutan » Sat Apr 21, 2018 4:44 pm

Izginuce u najavi, svi se zale koje poznajem da rade u Formi. Mozda se tebi posreci.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Kit_Karson » Tue Apr 24, 2018 5:51 pm

Ок, хвала свакако

Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Ориђиђи » Thu May 03, 2018 12:49 am

Evo dve godine sve razmišljam o nekim online poslovima i nikako da se nakanim i da pokušam bilo šta. Uglavnom se to svodi i kad se zainteresujem za nešto, neka zdrava računica kaže da ne vredi ni počinjati. Poslednjih dana sam rešio da ispitam sve to samo detaljnije. Ono što me interesuje i što mi najbolje ide je pisanje. Sa dizajnom veze nemam, engleski znam dosta solidno. I našao sam neki sajt koji deluje dosta zanimljivo, pa rekoh da se raspitam ima li ko kakva iskustva sa tim, isplati li se počinjati, uopšte neke detalje.
Reč je o https://www.iwriter.com/

Uopšte ako ima neko neki drugi predlog, nešto što je zaista isplativo. Ako mogu kojekakve amebe poput raznih jutjubera i sličnih kreatura zarađivati i to poprilično prodavajući maglu verujem da ima mesta i za nas umne ljude u svemu tome :mrgreen:

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby čompika » Thu May 03, 2018 9:40 pm

Pa kako ti ide pisanje na engleskom? Ili uopšte na srpskom da li imaš smisla napisati neki smislen članak? Ako je odgovor da, kreni, usavršavaj se i krenuće na bolje. Za bilo šta od ovih nadničarskih poslova preko interneta, stvar je samo u tome da voliš/podnosiš dovoljno tu struku da žrtvuješ vreme i energiju kako bi se progurao, usavršio i neko bio spreman da plati tvoje vreme. Srećno :)

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby fedayn » Thu May 03, 2018 10:37 pm

Lepo si mu rekao Compika,treba da se potrudi da nadje nekoga ko ce da mu plati honoraran rad.Honorarni saradnici novinski agencija su ocajno placeni,cak i ljudima koji rade u redakcijama se duguju plate,pocetnici volontiraju mesecima.Nekad je bilo bolje.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby fedayn » Thu May 03, 2018 10:47 pm

Oridjidji,ako mislis da se ozbiljno bavis zurnalistikom,racunaj da ces volontirati najmanje 6 meseci,ne pises sta hoces vec sta ti oni kazu i ides gde te posalju.Odes na pijacu i pises o paradajzu ili o nekoj estradnoj umetnici kako joj je sevnula ribica.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby fedayn » Thu May 03, 2018 10:52 pm

Ne racunaj na vise od 35000 din.Mom prijatelju Vecernje Novosti duguju 8 plata..eto to ti je to ukratko.Kazem honorarni rad se nekad solidno placao,narocito pre kurcevih portala,ali sad je "novinara" ko govana i honorarci im ne trebaju.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby čompika » Thu May 03, 2018 11:01 pm

fedayn, ovo nije klasična žurnalistika, više je copywriting. Znači pišeš za neke blogove, sajtove, stranice o temama kojima se oni bave.
Tema više manje nije bitna, ukoliko si dobar pisac. Od svake teme (osim nekih uskostrukovnih) te deli par sati istraživanja po guglu, ono što razlikuje mene koji nešto pročitam i uličarski ovde napišem za našu zajebanciju je upravo stil i pristup temi.
Naprimer riper bi bio odličan copywriter, vidi se na primeru teme Bande. Uzmeš i ispratiš temu koliko možeš, i onda to u pisanoj formi predstaviš ljudima da je milina čitati.
Ovde je žurnalistika propala iz više razloga, pišeš za mali auditorijum pa moraš da pecaš na klikbejt naslove, ljudi nemaju više vremena ni fokusa da pročitaju celu rubriku. Ozbiljne teme čita malo ljudi, žele se lagane teme. Teško je i u normalnim zemljama to raditi, a ne ovde.
Radi mi stric u Književnim novinama, one naprimer opstaju isključivo od para koje im daju iz fonda za kulturu, i to se obično podeli, nešto se i proda sitno, ko će ti kupiti više takve novine.
Portalu treba neko ko će da prati strane blogove i portale, čak i forume, prepriča to na srpski i to je to. Da narod više želi da čita, tj više naroda da želi da čita kvalitetne tekstove, gazda bi tad i morao da unajmi nekog kvalitetnog. Ovako mu radi posao i čovek sa bazičnim znanjem pisanja i prevođenja.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby fedayn » Thu May 03, 2018 11:37 pm

Ja se slazem sa tobom,ali danas u eri neta vecina novinara mogu da se podvedu pod copywritere.Sta radi zaposleni u mts mondu?Umesto sto ode na konferenciju za stampu,cuje sta ima Stefanovic da se iskenja na vestima u 18h i u 00h posalje clanak redakciji.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1958 » Fri May 04, 2018 7:35 am

Image
Често одем до на село

Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Ориђиђи » Sat May 05, 2018 1:41 am

Ma nema veze ovaj iwriter sa novinarstvom. Registrovao sam se i sve se svodi na to da su date neke teme kao što Čompika kaže, gde sa malo guglanja napišeš to skoro isto.
Engleski mi je daleko od idealnog jer ga odavno skoro uopšte i ne koristim ali mislim da bih se brzo uhodao.
Radi li ko odavde na sajtovima sličnog tipa ili bilo šta da je u pitanju rad od kuće? Samo da nije u pitanju dizajn.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Далтон » Sat May 05, 2018 8:11 am

Jesi li razmišljao možda o brokerstvu i igranjem sa berzom? Ako te finansijski deo neta interesuje. Mislim da ima prica da se povezes sa nekom brokerskom kucom i radis za njih. Nesto procentualno. Slabo se razumem u materiju ali sam tako nesto cuo. Da ti direktno ne mozes da ucestvujes u berzi nego da radis za nekog ko se vise razume u to. Jebem li ga koja je prica ali eto primera. Kad već pričamo o internet poslovima.
(Street Force / Curva Orientale)

Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Ориђиђи » Mon May 07, 2018 2:03 am

Mislim da je to trenutno visa matematika za mene jer realno nemam pojma o tome...

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby shark23 » Fri Jun 01, 2018 1:12 pm

Da li zna neko nesto vise o berbi marihuane po SAD? Ja sam nacuo da je to sad dosta popularno i pristojno placeno u Kaliforniji (posto je legalizovana sad vu tamo). Ima po netu da se nadju neke informacije, al ako mozda neko zna nekog pa da podeli iskustva iz prve ruke

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Кум Жоржо » Thu Jun 07, 2018 12:30 am

Ae ako ima neko iz Kragujevca nek se javi ljubi ga brat.

Ovo je trebalo u putovanja da ide. Admine prebaci.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Swallow » Wed Jun 20, 2018 9:02 pm

Braćo jel ima neko iskustva sa radom u kladionici, konkretno je soker u pitanju ? Iskočila mi malopre kombinacija neka pa pre nego što odem na razgovor da vidim šta otrpilike može da me očekuje tu, može i na pp bio bih vam puno zahvalan.

User avatar
dag
Posts: 100
Joined: Tue Feb 23, 2016 10:18 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby dag » Wed Jun 20, 2018 11:40 pm

smene su po 7 sati,6 dana u nedelji, isplate redovne i na vreme, plata 30ak soma, a baksis zavisi od "jacine" lokala.to je to sto se tice kucanja tiketa, za aparate nemam pojma.sve ostalo ti zavisi od lokala u koji upadnes.negde ces se useravati od posla stalno zbog bolida koji igraju brojeve po ceo dan, negde ce ti biti relativno ladovina.takodje, negde ces imati izdrkane likove iz kraja, klince mrstavce i slicno, a negde su lokalci blejaci.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Swallow » Wed Jun 20, 2018 11:50 pm

Hvala puno brate.Kapirao sam da premostim malo sada ali taj jedan dan slobodan u nedelji mi se nikako ne dopada a predpostavio sam da je tako, što znači ako prihvatim još jedno leto ode u nepovrat :D Još jednom hvala!

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby нема лека » Wed Jul 18, 2018 5:38 pm

Да ли неко зна нешто о пословима око спортске статистике? Чуо сам да има онлајн сајтова који то раде, па ме занима да ли неко зна нешто конкретно и да ли неко има искуства

nscrew
Posts: 36
Joined: Tue Mar 22, 2016 3:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby nscrew » Wed Jul 18, 2018 10:25 pm

нема лека wrote:Да ли неко зна нешто о пословима око спортске статистике? Чуо сам да има онлајн сајтова који то раде, па ме занима да ли неко зна нешто конкретно и да ли неко има искуства


Pricao jednom sa likom koji to radi.kaze ima 10$ po tekmi.treba mu oko 3 sata da izanalizira jednu,neko iskusniji to spici za sat pa uradi komotno 5-6 na dan.
Ovako ne znam nista detaljnije,kako upasti u pricu itd


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests