Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Kit_Karson » Sat Jul 28, 2018 4:27 pm

Јел има неко искуства са радом у Делфи књижарама? Или да зна неког ко је радио? Упао сам у шири избор кандидата, следи озбиљно тестирање и тако то. Конкретно, искуства с послодавцима, завртело ми се у глави колико је дрангулија на продаји које нису књиге.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby само јако » Mon Jul 30, 2018 8:09 pm

Јел имао неко искуства ,треба да се наплати дуг али не путем пребијања пошто није толика цифра а жандарски човек ...дугује две плате ,није ни здравствено уплаћивао лаже ,маже. Колико може да траје судски процес,ако сутра адвокат преда тужбу ? Ово је за рођака вероватно питање ,али контам да је имао још неко искуства ипак је ово Србија .

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby riper » Mon Jul 30, 2018 8:35 pm

Ja sam imao dobro iskustvo kada sam poslodavca prijavio inspekciji rada. Napisao sam prijavu sam na kompu, potpisao se i predao na pisarnicu. Dugovali su mi u tom trenutku sest plata, prekovremeni rad nisam ni racunao. U prijavi sam detaljno opisao problem. Na pisarnici su mi rekli da inspekor ima dva meseca fore da reaguje, moze sutra, a moze posle dva meseca. Rekli su kontaktirace me.

Taman kada je proslo nekih mesec dana, kada sam uopste zaboravio i da sam predao, krecu da mi stizu uplate zaostalih plata. Platili mi i prekovremeni rad od kojeg sam se oprostio. Nakon toga nasao sam bolju sljaku, napustio tog poslodavca, a ostali mi duzni jos jednu platu. Uputio sam im uljudan mejl da cu u slucaju da mi ne isplate u najskorije vreme podneti novu prijavu. Uplatili mi u roku od par dana.

Inace klasicna lopovska firma, ugasila se neke dve godine nakon sto sam ih napustio, mnogim mojim kolegama ostali duzni i pare i staz.

Dakle, prema mom iskustvu, nije potrebna tuzba, vec prijava inspekciji rada, oni su negde na Novom Beogradu. Ako je firma ugasena, onda ne znam kako dalje ide, ali ako radi, opusteno ih prijavi.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby само јако » Mon Jul 30, 2018 9:36 pm

Одрадићу са адвокатом пошто су тешки олоши он ради на проценат ,нек их ребне максимално ...само не знам колико ће да траје . Ја у суштини хоћу само своје али пошто је смрад онда нек да још неке паре адвокату и држави .

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby pustinjska lisica » Fri Aug 03, 2018 10:13 am

То колико ће да траје зависи од ху фактора, почевши од сложености предмета и колико доказа треба да се изводи, па до који суд је месно надлежан, тј. да ли неки у БГД илли НС или слично који су преоптерећени бројем предмета и једно рочиште заказају на 6 месеци или је месно надлежан неки суд у нпр. Коцељеви где нема много предмета па могу рочишта да се заказују на краћи временски период.

Такаође, рачунај да чак и да добијеш спор у првом степену, тужени може да се жали, ако ништа друго само да би одуговлачио, а то опет пролонгира правоснажност пресуде месецима, а некад чак и годину, две.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Далтон » Fri Oct 19, 2018 6:28 am

Potreban iskusan konobar / barmen sa znanjem Engleskog jezika za rad u Dohi, Katar.
Klub Havana je u pitanju. Juče me je zvao generalni direktor tog restorana/kafića koji je Hrvat mislim i pita da idem da radim jer imam prethodnog iskustva a i pričam engleski tečno.
Odbio sam jer počinjem jedan posao kući u Srbiji pa sam mu rekao da mogu preporučiti ukoliko neko želi.

Viza i put su plaćeni od firme. Mislim i smeštaj. Plata ne znam kolika je a može se pitati tokom razgovora. On obezbeđuje šta je neophodno za odlazak tamo i radi se na ugovor na neodređeno. Ako je dobar radnik, ostaje koliko želi.
(Street Force / Curva Orientale)

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Хајдучија » Thu Dec 06, 2018 2:53 pm

Да ли има неко ко уме да ради на ЦНЦ машини за обраду метала?
Или да ли неко има познаника који уме да ради на тим машинама?
У питању је рад у Немачкој,Берлин,прва три месеца обавезног рада,иначе људи траже раднике за стално.
Одавде су власници,знање језика није неопходно.
За остале детаље може на пп.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Brdja » Thu Dec 06, 2018 5:08 pm

Jel poslodavac zna koliko se čeka na radnu vizu u ambasadi Nemačke u Bg?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Далтон » Wed Dec 26, 2018 12:36 am

Ajde vi koji se malo bolje razumete u zakon.
Treba da uvodim neki industrijski gas (G-25) koji ce ici trasom pod zemljom duž dve parcele, odnosno dva katastarska broja.. Kuca mi je na jednoj katastarskoj parceli a dvorište iza na drugoj. Odnosno, kuća je u okviru građevinskog poseda a iza (drugo dvorište i bašta) nisu. Tamo imam neku halu koja nije legalizovana jer bi onda morao i tu drugu parcelu da prijavim kao parcelu građevinsko podobnu.
Međutim, iza te hale pravim jedan objekat koji je montažno-demontažni, do koje će ići taj industrijski gasovod.
E sad me interesuje jel moram da legalihujem tu halu da bi prošao gasovod iza nje a koja je na toj drugoj katasgarskoj parceli pa potom da moram i tu drugu parcelu da prevodim u građevinsku parcelu? I koji je zakon o tim montažno-demontažnim objektima? Mislim kako to da legalizujem ako ću npr. za godinu dana da prodam? A čuo sam da greba neko ozakonjenje tog kompleksa (šta god to značilo).

Ajde pomagajte palom bratu ili će me ojaditi oko tih silnih papira jer koštaju boga oca. Pa gledam da ih maksimalno zaobiđem
(Street Force / Curva Orientale)

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby riper » Wed Dec 26, 2018 12:10 pm

Tebra ti si primer divlje gradnje za koju kukaju ovi gradski oci :D . Mislim da bi Rodja tu mogao najvise da ti pomogne. Jedini savet je da proveris ove nove zakone koji su doneti (ili treba da se donesu), jer je valjda tim zakonima zabranjena trgovina nelegalizovanim nekretninama. U prevodu notar nece smeti da ti overi taj ugovor ako ti objekat nije legalizovan. Ja znam da je najavljeno, samo ne znam da li je sada to i sprovedeno.

Ako to jeste slucaj, onda ti nema druge nego da legalizujes, a tu ti je prolazak gasa tek poslednji problem na svirali.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Rođaci » Wed Dec 26, 2018 12:48 pm

ah, dobrodošao u pakao najkomplikovanijeg zakona koji postoji kod nas - Zakona o energetici :lol:
pre četiri godine sam se bavio nekim jebenim vetroparkom (one kurčeve vetrenjače), jebo mu ja mater, i dalje ga mrzim
plus će ti trebati Zakon o planiranju i izgradnji

trebaju ti dokaz o vlasništvu objekta i rešenje o građevinskoj dozvoli objekta koji se priključuje
to nećeš moći da pribaviš bez ispunjenja svih zakonskih uslova za gradnju objekta, odnosno za legalizaciju, ako se kači na objekat koji već postoji
ako je reč o poljoprivrednom zemljištu kojem nije promenjena namena u građevinsko, možeš odmah da zaboraviš sve to i čekaš da opština jednog dana donese novi plan kojim će biti promenjena namena zemljišta u građevinsko
ako jeste u građevinskoj zoni, em treba da se utvrdi šta tu može da se gradi, odnosno da li mže da se legalizuje, em treba da se plati naknada za promenu namene zemljišta

posle toga ide postupak priključenja i za to sva detaljna uputstva daju oni koji rade priključenje, da li Srbijagas ili Beogas ili ko već, s tim da u zavisnosti od namene i prirode objekta treba ispuniti manje ili više uslova za priključenje

e sad, ako je reč o području u kojem nije moguće priključenje već postojećoj mreži, treba da se gradi direktni gasovod, za šta je potrebna energetska dozvola i to je velika zabava sa Zakonom o energetici

dakle, pre svega traži informaciju o lokaciji od lokalnog sektora za sprovođenje urbanističkih planova ili kako se već kod tebe zove organ gradske uprave ili opštine koji se time bavi
to košta nešto sitno, do 2000 dinara ako se dobro sećam, a iz tog dokumenta ćeš videti o kakvom je zemljištu reč i šta tu može da se gradi, pa ćeš znati šta dalje

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Далтон » Wed Dec 26, 2018 6:34 pm

Ma izvadio sam to. Ima trasa odnosno dovoljan mrezni kapacitet da napoji taj industrijski gas koji ide i moj objekat. Odnosno, pre mene nema ni jedan prikljucak industrijskog gasa na toj strani ulice te ce mi pritisak biti dobar tj. bez problema cu moci da sprovedem taj G25. Imam ja kucni prikljucak a on je onaj g-4. To je kerov kurac i on mi je na toj parceli gde mi je kuća a ovaj industrijski će ići kroz obe parcele. Prvu i kroz drugu 50tak metara do tog objekta ali prolazi i iza te hale koju nisam legalizovao. Inače gde mogu da vidim taj zakon o energetici? To je neki član 135 ili 145.
Elem kakva je priča o požarcima? Oni treba da izlaze na teren da nešto utvrđuju
(Street Force / Curva Orientale)


User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby fuck_off » Sat Jan 12, 2019 1:47 pm

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда


User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1748 » Sat Jan 12, 2019 7:03 pm

Do jaja šljaka.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Kit_Karson » Wed Feb 27, 2019 6:13 pm

Има ли неког са искуством у продаји неживотног осигурања? Позиција заступника продаје, Триглав осигурање је у питању, али нисам много разумео од оног што ми је шеф испричао.
Ако сам сконтао треба да нахватам физичка и правна лица која би да осигурају стан, машине, пољопривредна добра, али нисам добио никакав проспект куће. Ваљда 750000 треба да се обрне за три месеца, колико траје тај пробни рад, 250000 месечно.

meanmachine
Posts: 14
Joined: Tue Oct 11, 2016 1:12 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby meanmachine » Wed Feb 27, 2019 11:07 pm

Kit_Karson wrote:Има ли неког са искуством у продаји неживотног осигурања? Позиција заступника продаје, Триглав осигурање је у питању, али нисам много разумео од оног што ми је шеф испричао.
Ако сам сконтао треба да нахватам физичка и правна лица која би да осигурају стан, машине, пољопривредна добра, али нисам добио никакав проспект куће. Ваљда 750000 треба да се обрне за три месеца, колико траје тај пробни рад, 250000 месечно.

Triglav konstantno ima otvoren konkurs to ti dovoljno govori. I sama cinjenica da metar dana traje probni rad ti kaze da su robovlasnici. Moja bivsa zena je isla na razgovor pre nedelju dana i kad ona kaze da tu nesto nije uredu znam da je sranje.

User avatar
djovani
Posts: 19
Joined: Mon Nov 21, 2016 12:28 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby djovani » Thu Feb 28, 2019 10:46 am

Drug radi u triglavu, ali radio je zivotna osiguranja, sad je kao nesto napredovao pa je u kancelariji. Pocetna plata oko 35 hiljada, ide na gajbu ljudima koji su se vec telefonskim putem zainteresovali za osiguranje i mlati se sa njima ubedjuje ih, jede govna, ima nekoliko lokacija dnevno, ali ne radi vise od 6 sati. Ne volim to ubedjivanje ljudi i prodavanje na taj nacin, kad udjes u masinu kao u sektu da si usao.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests