Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Ориђиђи » Sat Oct 15, 2016 7:00 pm

А која је процедура на оваквим сајтовима, региструјеш се и онда аплицираш код ових послодаваца ако сам ја то добро скапирао? Постоји ли још неки овакав сајт?

Што се те странице конкретно тиче мислим да је имао среће што је та страница била прва таквог типа а њен садржај је занимљив буквално свима. Е сад да ли се и финансијски исплатило то немам појма...

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby NorthSide024 » Sat Oct 15, 2016 8:25 pm

Dobro si skapirao. Freelancer.com mozda, samo nisam upoznat sa tim sajtom, pa ako moze neko da napise iskustvo sa tim sajtom.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby NorthSide024 » Sat Dec 03, 2016 11:36 am

Moze li neko ko je upucen u HR da napise kakav odgovor se ocekuje na pitanja: gde sebe vidite za 5 godina? kada ste zadnji put bili precizni, kada zadnji put niste bili precizni itd? Zesca glupost. Ili sam neuk.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby čompika » Sat Dec 03, 2016 11:45 am

ili kad te pitaju da li si lider ili onaj koji sluša naređenja :shock:

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby NorthSide024 » Sat Dec 03, 2016 3:34 pm

A ova na upworku:

Why do you think you are a good fit for this particular project?

:D

Sta bre pisati na tim stvarima... Da mu objasnjavam proces rada kako bih uradio?

Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Ориђиђи » Sat Dec 03, 2016 6:30 pm

Пусти неки предизборни говор и само га преведи. Нема грешке. Само пиши како си креативан, имаш визију и тако те глупости.
Иначе где аплицирати за то предавање енглеског на скајпу?

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby ashatoraman » Mon Dec 05, 2016 11:00 pm

Da li neko ima iskustva sa poslovima u Slovackoj? vidim dosta nasih je otislo tamo, a ja preko ovog sajta largo agencije ne vidim da se nesto mnogo zaradi, mislim satnica je 2,2 e plus je verovatno posao robotski i smor.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1748 » Mon Dec 05, 2016 11:14 pm

Šljakaš 8 ili 12h, po izboru.

Brat je tamo sa ženom, radili su po 12h + su dobijali neke bonove sa kojima možeš da kupiš određenu robu npr dođe šef i pita ko bi radio u nedelju drugu ili 12h dobiće 10 bonova, 1 bon je 3 eura vredan ja mislim. Pa tu još može dodatno da se ubere koji dinar, imaš smeštaj i prevoz do fabrike i nazad. Ne očekuj da ćeš zaraditi ne znam ti ni ja koliko jer si tamo 3 meseca, pa 3 meseca u Srbiji.. kad podeliš zaradu na tih 6 meseci dobiješ malo jaču zaradu nego što bi ovde zaradio na tom poslu.

Brat je tamo već 3-4 put, žena mu je Slovakinja (odavde), izvadila je njihove papire on se šlepa na nju, prešaltali su se za istu platu u Peugeot ali rade 8 umesto 12h, imaju svoj stan (podstanari) i lagano grebu da ostanu tamo.

Imali su problema sa njihovim šalterskim radnicima oko papira po principu - jbg mrzelo nas da ti uradimo to i to što ti treba. Jezivo.

Ako tebe ili još nekog zanima nešto pitajte
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby svuda.prisutan » Mon Dec 05, 2016 11:32 pm

Burzer otisao pre 3 nedelje sa devojkom, nesto se i ne zali, nije mu nesto tesko, ne placa nista osim hrane da jede u hotelu u kome spavaju. Bas je isao preko largo agencije. A sto se tice zarade, bolje da radis tamo, nego ovde za 20-25 soma

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby ashatoraman » Mon Dec 05, 2016 11:41 pm

pazi ja imam ovde 40k platu plus sto maznem nekih od soma do 5 sve zavisi dal sam alav ili ne, radim u magacinu u kome je stalno hladno, zimi je minus, radim 8,5 sati dnevno,svaku drugu subota ne radim, plus mogu da pusim u magacinu jer nemam kamere i mogu da zabusavam nekih sat dva, sve zavisi dal mi je gazda tu ili ne.

mene zanima koliko su oni zaradili u pocetku i koliko od prilike mozes da ustekas (jedes pastetu i leb, ne izlazis, ne cirkas i ostale poroke) i da vratis love za ta 3 meseca?
koliko ja vidim nije neka kinta, i da se isplati samo ljudima koji nemaju ovde bas nista

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1748 » Tue Dec 06, 2016 12:01 am

Uzmi pa izračunaj koliko bi zaradio tamo, a koliko ovde za 6 meseci. Računaj da tamo imaš slobodno vremena 10h (sat tamo i sat nazad u smeštaj), da se istuširaš jedeš i spavaš jbg..

I ja imam taj trip, tamo idu ljudi koji su ovde radili za možda 23k i nemaju apsolutnu predstavu šta bi ovde mogli pa daj Slovačka.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby херц » Tue Dec 06, 2016 11:19 am

1748 wrote:Šljakaš 8 ili 12h, po izboru.

Brat je tamo sa ženom, radili su po 12h + su dobijali neke bonove sa kojima možeš da kupiš određenu robu npr dođe šef i pita ko bi radio u nedelju drugu ili 12h dobiće 10 bonova, 1 bon je 3 eura vredan ja mislim. Pa tu još može dodatno da se ubere koji dinar, imaš smeštaj i prevoz do fabrike i nazad. Ne očekuj da ćeš zaraditi ne znam ti ni ja koliko jer si tamo 3 meseca, pa 3 meseca u Srbiji.. kad podeliš zaradu na tih 6 meseci dobiješ malo jaču zaradu nego što bi ovde zaradio na tom poslu.

Brat je tamo već 3-4 put, žena mu je Slovakinja (odavde), izvadila je njihove papire on se šlepa na nju, prešaltali su se za istu platu u Peugeot ali rade 8 umesto 12h, imaju svoj stan (podstanari) i lagano grebu da ostanu tamo.

Imali su problema sa njihovim šalterskim radnicima oko papira po principu - jbg mrzelo nas da ti uradimo to i to što ti treba. Jezivo.

Ako tebe ili još nekog zanima nešto pitajte

Jel ovaj rad? :lol:
http://youtu.be/442whmPOCkY?t=4m9s

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby само јако » Tue Dec 06, 2016 9:50 pm

Ја сам за ту Словачку чуо да је катастрофа са две стране сам чуо ,један се вратио после 15дана а други после месец ,да могу да зараде нешто 600е а раде у фулу и мислим да је баш тај Пежо био у питању( али нисам сигуран ) ...све у свему робови смо за мале паре ,да ли овде или тамо исти нам курац ,још мало ћемо и у Румунију да бежимо !!!

weekend offender
Posts: 116
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:48 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby weekend offender » Tue Dec 06, 2016 9:54 pm

te prve sljake kao to sad za slovacku su krenule po rumuniji, jer je tamo izbio neki masvoni strajk po fabrikama i onda su krenuli nase ljude da uvoze, dotle smo dogurali da budemo jeftinija zamena za rumune. ta slovacka nije losa stvar ako bas nemas nista drugo ili si se smorio ovde pa da promenis malo sredinu na mesec dva.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby само јако » Tue Dec 06, 2016 10:07 pm

То је зато што ти Румуни,Словаци итд. иду да раде у Скандинавију,Немачку ...имају папире и онда гас ...али и њих силују горе максимално , они дођу преко агенције њихове и раде у фазону за 1000евра а минималац у тој земљи 1700 али за њих не важе ти закони ,значи катастрофа ...раде ко коњи,суботе ,недеље ,празнике све живо и зараде сома а шведо би наплатио 4 за такав рад ,од тога плаћају неки смештај у контејнерима и клопу и опет кад се пресаберу као остане им више него кући ...изгледа је таква варијанта сад са нашим људима који иду у јебену Словачку ,кад се пресаберу нешто остане јбг . Ми да имамо папире да радимо у европској унији неби нико остао ,можда би остали ови што сисају неки буџет преко политике ...њима је океј ( набијем их на курац )

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Далтон » Wed Dec 07, 2016 7:35 am

Био сам ја у Словачкој у првим турама још пре пар година. Срање је и никад више не идем. Губљење времена.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Мићара » Sat Dec 10, 2016 4:45 pm

Има ли ко искуства што се тиче обезбеђења у ЕУ немачка, швица итд. Једно време су наши момци били број 1 што се тиче тога ако се не варам. Колика је плата тј. Дневница исплати ли се шамарати шиптаре италијане и осталу гамад?! С тим да већина њих е прашта. Мислим на обезбеђење по клубовима.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby zizou » Sun Dec 11, 2016 2:11 am

Jel zajebano poc iz Cg ili Srb za skandinaviju da se sljaka? :D

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1958 » Tue Dec 13, 2016 2:07 pm

Ustvari prilicno je lako. Postoje sajtovi koji te bukvalno usmeravaju kako doci i raditi u Svedskoj. Takodje postoje sajtovi za zaposljavanje gde se gledaju oglasi stariji od desetak dana (tako nesto) jer svedjani imaju prednost. Kad se aplicira i ukoliko te zaposle dobijas radnu dozvolu. Problem je sto onda 5 godina ne mozes menjati posao, a isplati se samo baustela. Drugi nacin je zenidba i za to treba oko 20 soma i veza naravno. Tu vec mogu da se biraju sljake jer imas papire i moze da se lakse zaradi. Sa sredjenim papirima ili dozvolom svedjani ti organizuju sve od ucenja jezika do snalazenja u bankama, postama i generalno oko svakodnevnih stvari i sve je besplatno. Ja sam ozbiljno jedno vreme razmisljao da zapalim, ali sam ovde zabo laganu sljaku tako da nema potrebe mrdati.

Za ostale zemlje ne znam, nasi uglavnom pale za svedsku ili norvesku.
Често одем до на село

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby B.Centrale » Sun Jan 15, 2017 12:11 pm

Treba mi hitno zena (godine i iskustvo u ugostiteljstvo nisu bitni) za rad u malom restoranu na Vracaru. Sudovi/higijena kuhinje, ujutru da ispece prethodne veceri pripremljen hleb + eventualno jos jedno pecivo. Lagan posao bez ikakvog stresa. 6 dana nedeljno, 7 sati dnevno, topli obrok/obroci, 32.000 din. mesecno. Nije mnogo, al' jbg toliko mogu da platim.
bologna centrale


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests