Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1748 » Mon Feb 27, 2017 9:24 am

Ja mislim da ne moze, znam da brat čeka unapređenje da bi mogli da krenu da uplaćuju doprinose i sl, i to mora da radi između 2 i 4 godine (ne znam tačno koliko) svaki mesec bez izuzetka i kad to odradi 99% dobija njihove papire i sve
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby santamarija » Mon Feb 27, 2017 4:37 pm

brdjo@ kave su privilegije izaci i platiti struju u radno vreme ? zar kao vozac to ne mogu ako radim u privatnoj pekari. Ne kazem da nema privilegija te vrste,ali to je sitno,ili sam ja navikao na ove privilegije .ahahahah....brate vozim bolesne ljude,ljude koji idu na dijalizu,ne treba ti sef,diorektor,moras da im dodjes u odredjeno vreme ...mozes tim priveligijama da karas sefove da mogu da te povuku za onu stvar,ali ne mozes da jebes bolesne ljude...bar ja se tako ponasam..ima tu i mladjih i starijih i manje bolsenih i teze bolesnih,ali oni moraju da stignu u odredjeno vreme tamo. Isto kao onaj u pekari sto mora lebac da razveze na vreme. On kao vozac ima 40 ja 26...isto sati..isto ustaje rano..isto zavrsimo....istu kategoriju vozimo...pik-apa recimo. Kazem ti,ja sam uvek radio jos nesto pored tog posla....ali je li treba vozac ministra da ima 100 soma a vozac u pekari 40 soma . Je li treba profesor da ima 50 soma platu a u privatnoj skoli 150.
Nevalja sistem i nikada nece valjati dok se ne uspostavi vladavina zakona,dok sudstvo u drzavi ne bude normalno i dok nas budu vodili bolesni ljudi. Zato ljudi ne napsutaju i to sto imaju i cuvaju jer uvek ima gore od goreg. I mozemo pisati ovde danima ali dzaba...resenje je u gasenju svetla i odlaska tamo gde se rad vrednuje i placa u normlanim vrednostima da bi zivot bio normlaniji.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Brdja » Mon Feb 27, 2017 5:38 pm

Sa celim postom se slažem, ne mogu zaista da kažem da za nešto od toga nisi u pravu. Ali. Odmah sam se ogradio da ne znam koji posao radiš pa ne mogu ja sad tu nešto da tvrdim ali znam šta ljudi inače rade u državnim firmama. Vozači u toku radnog vremena odu da nekom prevezu nešto (građ. materijal, nameštaj, itd), električari privatno da poprave struju nekome, iz vodovoda da nameste vodu itd itd. I kad mi takvi kukaju na malu platu dođe mi da ih nalupam.
E sad, ti možeš da radiš u toj pekari npr za 40 000. Što ne pređeš?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby 1748 » Mon Feb 27, 2017 7:21 pm

U drzavnim firmama je uvek bilo da odredjeni % radnika (velika manjina) rmba i za ove sto lelemudaju, kod privatnika toga nema. Ili hoces ili neces da radis.

Moj najbolji drug ide je na poslu od 7:30 do 14h, radno vreme mu je od 7 do 15h. Oko 10-10:30h tek krece da radi posle pauze, kuka kako ima platu 200 eura, obilno koristi sluzbena kola za privatne potrebe i nece da se odrekne privilegija koja nema sanse da ima kod privatnika.

Znam jednog iz kraja, preko sns-a upao u drzavno preduzece, plata 35k, % daje partiji, ostatak ide njemu on uopste ne dolazi na posao, radi kao konobar u lokalu za istu tu kintu i ovo sto mu ide na racun ne dira.

Znam jos sijaset slucajeva gde ljudi bukvalno ne idu na posao ili idu i bleje 5-6 sati (ne mogu da izdrze duze od toga), mogu misliti koliko ih stvarno ima kad ja znam bar 20 takvih ljudi.

@santamarija ti si, po tvojoj prici, ocigledno u onoj manjini koja posteno zaradi svoj dinar :)
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Rođaci » Mon Feb 27, 2017 7:33 pm

moj drugar radi u PIO fondu

kaže da mu je do jaja to što nema nikakvu odgovornost i što sve što napiše neko drugi pečatira
pričao mi da svaka kancelarija ima obavezu da se jednom nedeljno javlja strankama na telefon, tipa od 13h do 15h
telefon zvoni neprekidno, pa oni podignu slušalicu i boli ih kurac

načelnik ih uhvatio da to rade, pa ih kaznio tako što im je oduzeo fiksne telefone, da ne bi mogli da zovu po zgradi kad im nešto treba, nego da idu peške :lol: :lol:

vazda idu na neke radničke igre, pičke materine, kao Georgi Čvarkof i Drago

i kuka zbog toga što ima 45.000 dinara

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby bojan23 » Mon Feb 27, 2017 7:36 pm

Drzavna firma, 300 evra na pp, jebanje keve, gledam kolege oko mene svi ugovore za stano, svi vece plate, drkaju kuratz po vasceli dan.
З В Е З Д А Л Е !

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby niko » Mon Feb 27, 2017 7:43 pm

pricali su ovi iz DP-a da je njihova prica u pocetku bila tesko karikiranje, barem su tako mislili, a onda su ljudi krenuli da im se javljaju i pricaju sto puta ludje istinite price iz drzavnih firmi u kojima rade.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby santamarija » Mon Feb 27, 2017 8:21 pm

Brdja wrote:Sa celim postom se slažem, ne mogu zaista da kažem da za nešto od toga nisi u pravu. Ali. Odmah sam se ogradio da ne znam koji posao radiš pa ne mogu ja sad tu nešto da tvrdim ali znam šta ljudi inače rade u državnim firmama. Vozači u toku radnog vremena odu da nekom prevezu nešto (građ. materijal, nameštaj, itd), električari privatno da poprave struju nekome, iz vodovoda da nameste vodu itd itd. I kad mi takvi kukaju na malu platu dođe mi da ih nalupam.
E sad, ti možeš da radiš u toj pekari npr za 40 000. Što ne pređeš?


Ne boricu se da i ovde zaradim 40 soma !!!!!!! Na s voj nacin,bez partije !!! Da i ja i moja deca sutra bolje zivimo,u slucaju da ne uspeju da zapale odavde. Stoji da ima toga,imalo je i kod mene tih slucajeva,naravno,da elektricar popravi u radno vreme mikser nekome ..imalo je i kada ja odem sa kolima do kuce,do roditelja ....ne kazem da nema toga,ali i dalje tvrdim da je to sve sitno,obzirom kolike su raqzlike u drustvu i da to rade ljudi sa istim zanimanjima i sa 20 i sa 120 soma plate i u drzavnom i u privatnom preduzecu. Naravno u privatnom malo teze...

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby santamarija » Mon Feb 27, 2017 8:22 pm

1748 wrote:
@santamarija ti si, po tvojoj prici, ocigledno u onoj manjini koja posteno zaradi svoj dinar :)


kraduckam i ja ali ne kradem :D

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby džile » Mon Feb 27, 2017 8:32 pm

santamarija wrote:brdjo@ kave su privilegije izaci i platiti struju u radno vreme ? zar kao vozac to ne mogu ako radim u privatnoj pekari. Ne kazem da nema privilegija te vrste,ali to je sitno,ili sam ja navikao na ove privilegije .ahahahah....brate vozim bolesne ljude,ljude koji idu na dijalizu,ne treba ti sef,diorektor,moras da im dodjes u odredjeno vreme ...mozes tim priveligijama da karas sefove da mogu da te povuku za onu stvar,ali ne mozes da jebes bolesne ljude...bar ja se tako ponasam..ima tu i mladjih i starijih i manje bolsenih i teze bolesnih,ali oni moraju da stignu u odredjeno vreme tamo. Isto kao onaj u pekari sto mora lebac da razveze na vreme. On kao vozac ima 40 ja 26...isto sati..isto ustaje rano..isto zavrsimo....istu kategoriju vozimo...pik-apa recimo. Kazem ti,ja sam uvek radio jos nesto pored tog posla....ali je li treba vozac ministra da ima 100 soma a vozac u pekari 40 soma . Je li treba profesor da ima 50 soma platu a u privatnoj skoli 150.
Nevalja sistem i nikada nece valjati dok se ne uspostavi vladavina zakona,dok sudstvo u drzavi ne bude normalno i dok nas budu vodili bolesni ljudi. Zato ljudi ne napsutaju i to sto imaju i cuvaju jer uvek ima gore od goreg. I mozemo pisati ovde danima ali dzaba...resenje je u gasenju svetla i odlaska tamo gde se rad vrednuje i placa u normlanim vrednostima da bi zivot bio normlaniji.


Najgore je to što u prosveti svi imaju istu platu, manje je od 50 soma. Čak i oni koji kurcem nisu mrdnuli a dočekaće penziju, nisu nijednu lekciju ispredavali čestito, ne znaju računar da upale, po zbornicama raspredaju o parovima, a ako ima televizora u zbornici, to se bogami i gleda i imaju istu platu i istu će penziju imati kao i profesori koji zaista rade i cimaju se nešto. Jednostavno treba i tu uvesti neka vrednovanja, nekima je malo što imaju tih oko 300 i koliko evra platu a nekima je bogami i mnogo, ja bih im lično dao svakog meseca samo kosku da glođu i ćao. I nije problem samo taj što vozači ministra, predsednika partija i ostalih govana imaju 100 soma platu, već što vrlo lako avanzuju pa postaju i predsednici opština, ministri, ambasadori, kurci-palci.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Brdja » Mon Feb 27, 2017 8:40 pm

Brate, u tom slučaju ću ti samo reći da se boriš protiv vetrenjača i da je život previše kratak za to.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby santamarija » Mon Feb 27, 2017 8:43 pm

Brdja wrote:Brate, u tom slučaju ću ti samo reći da se boriš protiv vetrenjača i da je život previše kratak za to.


jbg znam

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby santamarija » Mon Feb 27, 2017 8:44 pm

džile wrote: I nije problem samo taj što vozači ministra, predsednika partija i ostalih govana imaju 100 soma platu, već što vrlo lako avanzuju pa postaju i predsednici opština, ministri, ambasadori, kurci-palci.

sve si rekao majstore i sve jasno ko dan !!!!!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby čompika » Mon Feb 27, 2017 8:47 pm

Ma Državni posao je mlak za sve što se radi. Radeći praksu u državnoj firmi par puta sam mislio da sanjam ili da je neko od ekipe DP sigurno radio u istoj firmi. Najpribližnije je objasnio 1748.

Imate ljude koji 8 godina nisu bili na poslu, žive u drugim gradovima. I one koji se ne pojavljuju a plata im služi da otplaćuju kredit za kola.
Imate vodeće demokrate koje kad su ih srušili sa vlasti su ostali na platnim spiskovima kako ne bi dizali glas što se krade.
Imate situaciju da je uglavljeno 30-ak kadrova stranke koja praktično više ne postoji kada su se uglavili na vlast na lokalu, i koji su i dalje tamo.
Imate ljude koji nemaju ni jebeno parče papira ni kompjuter za stolom, dođu posede, popiju čaj i odu. A ima nekih koji znaju da koriste računar ali nikad nisu čuli za zumiranje pa koriste pravu pravcatu lupu. Fora je u tome što jednom kad upadneš u državnu službu, moraš biti ili potpuni kreten da nešto žešće sjebeš, ili da uđeš preko stranke pa ako nisi neko mudo te zameni sledeća stranka koja dođe na vlast.

A onda imate otprilike trećinu ljudi koji pucaju od pritiska koji im se nameće i koliko rade za plate od 35-50 hiljada, vode projekte milionske i svojim potpisom i pečatom odgovaraju za to. Ima takav sprat i odeljenje na kome je za nepunu deceniju umrlo 5-6 ljudi, od srca, stresa, šlogova.

Sve u svemu, državna sisa je za dangube raj, a za onog ko hoće i mora da radi je šljaka kao i svaka druga, samo što ima neku sigurnost da ne mora da strahuje od privatnika da li će propasti firma, da li će ga ovaj cimati za platu i slično, jedino što mora da gleda taj pakao oko sebe.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby prcko » Mon Feb 27, 2017 9:23 pm

Lelemuda u drzavnoj firmi je najlakse prepoznati, samo pogledas koliko je resenja promenio za par godina. Manjina od recimo 10-15% max em fizicki iznosi posao na svojim ledjima, em debelo odgovara za svaki potez.

Ta razlika se najbolje vidi kad se uporedi ekipa sa recimo radnickih sportskih igrara i nekog ozbiljnog seminara. Na igrama tipovi ala Boskic, a na seminaru ispijeni, izmuceni i potpuno oronuli ljudi.

Istok
Posts: 126
Joined: Fri Mar 25, 2016 11:07 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Istok » Sat Mar 18, 2017 9:09 pm

Zna li neko koliko iznosi otpremnina, odnosno pogrebni troskovi kad premine covjek koji je primao njemacku penziju?

User avatar
Пирамида
Posts: 52
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:10 am
Location: Нови Сад

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby Пирамида » Mon Mar 20, 2017 11:36 pm

Да ли је радио неку у кладионици ? Какве су плате, какви су услови ?
Офсајд слепче!

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby ashatoraman » Mon Mar 20, 2017 11:51 pm

Пирамида wrote:Да ли је радио неку у кладионици ? Какве су плате, какви су услови ?


ako si kockar i ako nisi karakter savetujem ti da ne radis tamo, znam dosta ljudi koji su sjebali zivote sa tim poslom. plata ti je oko 30 do 40k sve zavisi od kladze, najbolje je da radis za pultom i da nemas dodira sa aparatima i ruletom.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby riper » Tue Mar 21, 2017 12:22 am

U kladionici u kraju gde smo godinama visili, izmenjalo se jedno desetak radnika najmanje. Bilo je i muskih i zenskih i kul likova i indijanaca, ali svi su doziveli istu sudbinu - svi su zavrsili sa minusima. Neki su zabadali na tiketima, kerovima, vockicama i pokeru (sva sreca nije bilo ruleta). Drugi su davali na ler pa su tako ostajali u dugovima kada ih lokalni dripci zajebu, bila je i mnogo drugih nacina kako su radnici isli ka samounistenju. Kao sto rekose, treba biti karakter na vise nivoa da bi izbegao sve situacije gde mozes najebati.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Послови, искуства са послодавцима, курсеви...

Postby само јако » Tue Mar 21, 2017 4:08 pm

Бунар пре или касније ,има кладионица где добро пролазе радници има бакшиша доста али опет навучеш се на коцку па ти сјебе живот .Имаш ове нормалније кладионице које бране радницима да коцкају па се нешто као штекују али ипак коцкају а имаш и оне које једва чекају да се убунариш па да им радиш џабе и да будеш у камати код њихових . Ми смо се чудили једном лику који је радио годинама а није коцкао ,ништа није играо ни тикете ... узме лудак чита књигу као не занима га шта се дешава по клаџи ( тако су га сви гледали као лудака кад већ није поклекао годинама) и пре једно годину дана дао отказ и као донећу паре ...остао сто сома кратак и као није коцкао :) није ни признао само отишао ,као нешто се зајебао ,погрешно откуцао али није коцкао :) . Ми после коментаришемо цела екипа радника који га знају као ма ставио уживо неку малу квоту и пао јбг , али нико га није извалио раније да ли му је то буквално први пут или је и пролазио раније ко зна углавном мудро је ћутао али БУНАР ПРЕ ИЛИ КАСНИЈЕ ,јеби га ако волиш коцку исто ти се вата не мораш да радиш тамо али ако је до сад ниси заволео немој ни да идеш тамо !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests