Bande

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Bande

Postby riper » Fri Jan 10, 2020 2:16 pm

Sve je ovo odlicno. Malo tih andergraund dokumentaraca, gde nije onaj Ros Kemp da ganja neke bande ili slicna sranja. Neverovatno je da su se svuda na zapadu ti projekti za stambeno zblizavanje siromasnih na kraju postajali geta.

Inace kada sam bio pre nekoliko godina na Krfu, dobar deo turista tamo dolazi iz Napulja. Onakve ruzne njuske skoro nisam video (ovde ne govorim o krimosima vec o obicnim ljudima iz Napulja). Svi furali neke vanila ajs frizure gde je sa strane kratko osisano, a gore pustena malo duza kosa na neki razdeljak, ili ostavljene prednje siske, bukvalno kao zvalavi siptari. Neki Grk sa kojim sam se zgotivio kaze da ih je dosta iz Napulja jer im je jeftinije da leto provode u tom delu Grcke.

Ono po cemu ih pamtim, osim da su ruzni ko pacovi, to je da su bucni ali neagresivni i da su ginuli ko muve na magistrali jer su jurcali onim kvadovima, skuterima i slicnim sranjima koje su iznajmljivali. Skoro svako vece je neko povredjen ili poginuo u saobracajci.

A serija Gomora je vrhunska jer je po mom misljenju veoma bliska realnosti. Sam njen tvorac Roberto Savijano je napolitanac koji je istrazivao dosta i Kamoru i koji je citav zivot odrastao u Napulju (dok nije izdao knjigu i napisao scenario za seriju, sada ima policijsku zastitu).

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Bande

Postby ElPadrino » Fri Jan 10, 2020 6:06 pm

@drugi_kolosek

Gledali smo onda profil od istog momka, jer baš te slike što si postavio su na njegovom sajtu a i ova dva dokumentarca što sam ih ja okačio. Gomora je vrhunska serija stvarno, ne znam da l je samo jedna (prva) sezona po knjizi ili više njih, možda i sve, malo mi je to samo nejasno.

Uglavnom je onako brutalno opisan život napolitanaca, mafijaša i to bez onih prenapuhanih scena tipa šmrkanja, žurke po klubovima, teretana i slične gluposti, nego baš ono u srce, mafija kao takva, problemi u životu, nemogućnost normalnog življenja, napadi na porodicu užu i širu, osvete, otmice, ubistva, znači baš sve ono što ti jasno pokazuje da je to put kojim se ne treba ići.
Nakon te serije, 3 puta da se rodim i da znam da ću i 4 put se ponovo roditi ne bih nikada bio mafijaš. Serija je do te mjere bila brutalna, da sam makar ja u par navrata morao 'odmoriti' jer mi se znala ogaditi zbog nekih scena. I što je najgore čini mi se da je serija ublažena verzija realnosti. Mislio sam kao što sam gore napisao da je malo tu ušminkano, ali baš suprotno se pokazalo, makar po dokumentarcima.

Opet kažem, čini se kao vjerovatno najgori grad za život u evropi (mogao bi se uključiti neko ko je bio iz prve ruke da opiše, mada je čini mi se neko već i pisao), ne u smislu da će te neko sad opljačkati na ulici ili one klasične američke priče ne smiješ ući u to i to naselje i slično, već u smislu da je ljudima što su tamo rođeni stvarno teško. Stvarno izgleda kao da su dole u Napulju zapostavljeni i totalno zaboravljeni od strane države, mada naravno tu ima i ta daleka tradicija italijanskog mafijanja i taj njihov donekle mentalitet a i breme familije, sa kojim se rađaju.

Evo dokumentarca kojeg sam spominjao, naletio sam kod kroasana, snimali su čini mi se neki francuzi. Još bolji po meni, sa direktnim upadima kod nekih kumova mafije, starih i mladih, sa praćenjem policije i komentarima od inspektora i još na sve to su snimali i u nekom popravnom domu, gdje klinci stvarno izgledaju kao da imaju totalno poremećene vrijednosti u glavi. Takođe spominju se i neke akcije, mislio sam da je to makar izmišljotina, zaboravih tu talijansku riječ kako nazivaju te akcije, uglavnom radi se o tome (slično scenama iz serije) kada se okupe i na motorima odu da provociraju ili da potvrđuju osvojenu teritoriju, pa upadnu u neki dio grada - naselje i pucaju u zrak da bi dokazali da su jači moćniji i slično.. Ludilo. Vrijedi pogledati.


1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Bande

Postby 1914 » Fri Jan 10, 2020 7:18 pm

Napad Northern Ryders na X-Raided(reper koji sluzio 26 godina zatovra zbog ubistva,inace povezan sa Cripsima iz Sacramenta) i ostalim SNY(Sensitive Needs Yards)/Protectiv custody bandama.Glavnu pricu tamo vode Duece Five,kada je video sniman imali su 1500 clanova,sada imaju vise hiljada i svim tim bandama se broj povecava zato sto clanovi bandi ne mogu da izdrze stroga pravila koja su vodece zatvorske bande uspotavile na Genral Population dvoristima.



Pitao sam se koja banda je bila pod BGF i nasao sam video od jednog northenos-a.Radi se o Kumi Nation koji su se kasnije odvojili od BGF.


User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Bande

Postby Batke » Sun Jan 12, 2020 7:27 pm

Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Bande

Postby 1914 » Thu Jan 16, 2020 7:55 pm

Ubili neku meksikanku koja je bila bitan clan Jalisco New Generation Cartela

https://nationalpost.com/news/world/female-cartel-boss-known-as-dame-of-death-killed-in-shootout-with-mexican-state-forces

Image

Stari video Bokera(clan meksicke mafije) kako saradjuje sa policijom.



Intersantna podatak o bandi Watts Varrio Grape(iz Los Angelesa) koju su cinili meksanci i crnci.Meksicki deo bande su stali pod La Eme(cak jedan clan Watts Varrio Grape bande je usao u La Eme,na prosloj starni lik po imenu Alvaro Pena aka Joker )i preimenovali bandu Southside Watts Varrio Grape 13,dok su crnci izasli iz bande i osnovali Watts Grape Crips(danas banda broji do 2000 clanova).Posto su iz istog kraja nisu postali neprijatelji,vec su nastavili staro prijateljstvo,ali odvojeni u dve bande.

Sekcije meksicke strane:Tiny Wynos (TWS), Gangster Locos (GLS), and the (TRS).

Sekcije crnjacke strane: Anzac Grape Street Watts Crips (different from the ones in Compton)
– 95th Grape Street Watts Crips (one way streets)
– 97th Grape Street Watts Crips-Bandera Blocc (one-way streets)
– 103rd Grape Street Watts Baby Loc Crips (in the Jordan Downs Housing Projects)
– 105th Grape Street Watts Baby Locs (New Homes, Blue Gate Baby Locs)
– 107th Grape Street Watts Baby Locs Crip (off of Santana-the original street)
– 112th Grape Street Watts Crip (near Willowbrook St. near the train tracks)
– Dustown Hawgs
– Real Bo$$ Playaz
– East Side Kids
– Ten-Tray Ballaz (they live in the Blu-Gates)
– Parolees
– Playville
– Tip-Top

Obe bande furaju ljubicastu boju.

Image

Image

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Bande

Postby друг члан » Thu Jan 16, 2020 8:05 pm

Ovi sa poslednje dve slike kao iz GTA San Andreas
Choose Life

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Bande

Postby Rođaci » Thu Jan 16, 2020 8:16 pm

Klipersi ove godine ciljali na Latino publiku kad su radili dresove

Image

ja bih nosio ovo :mrgreen:

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Bande

Postby Batke » Thu Jan 16, 2020 9:45 pm

друг члан wrote:Ovi sa poslednje dve slike kao iz GTA San Andreas

Није то ништа. Погледај списак банди које фурају зелену боју.
There are quite a few street gangs that wear the color green, such as:

Sex Money Murder Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Lincoln Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Athens Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Center Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Glenwood Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Orton Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Greenfield Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Pelham Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Oak Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Woodlawn Park Bloods(wear red & green)-Blood Alliance gang.

Lueders Park Pirus(wear burgundy & green)-Blood Alliance gang.

Jurassic Park Pirus(wear burgundy & green)-Blood Alliance gang.

Tree Top Pirus(wear burgundy & green)-Blood Alliance gang.

Lime Hood Pirus(wear burgundy & lime green)-Blood Alliance gang.

Louis Park Pirus(wear burgundy & green)-Blood Alliance gang.

Campenella Park Pirus(wear burgundy & green)-Blood Alliance gang.

Hit Squad Brims(wear red & lime green)-Blood Alliance gang.

А Крипси и Бладси су смртни непријатељи. ГТА Сан Андреас и због тога изазвала много контраверзи као игрица када се појавила јер је то било први пут да у свету видео игара неко направи игрицу на ту тему.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Bande

Postby 1914 » Sun Feb 02, 2020 2:08 pm

Dobar film of meksickoj mafiji zbog kojega su ljudi gubili zivote.Posto se clanovima nije svidelo kako je predsavljen jedan od udranih clanova(da je bio silovan i da izdao bandu sto nije istina),cak su i pokusali reditelja filma da reketiraju.


https://www.imdb.com/title/tt0103671/

Mundo Mendoza(bivsi clan meksicke mafije) detaljno opisao desavnja oko filma.



Posebno o likovima koje su glumci igrali.



Neki bogati beli klinac je posato clan Rolling 90 Cripsa,skroz luda prica


1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Bande

Postby 1914 » Thu Feb 27, 2020 2:15 pm

Video belog clana meksice bande iz Kalifornije o nastanku zatvorske bande Teksas Sindikat(koja je jedna od jacih u Teksasu)



O liku sto sam postavio sliku na prosloj strani koji je clan Fresno Bulldogsa



O Dzonu Stoktonu liku koji je bio saradnik AB(verovatno je postao punopravan clan posle obavljenih zadataka)


1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Bande

Postby 1914 » Wed May 13, 2020 10:21 am

https://rs.sputniknews.com/analize/202004291122466684-goli-zatvorenici-na-podu-aktiviranje-smrtonosne-sile---zbog-pokolja-usred-karantina-foto-video/


Sjajan video o saradnji Le Eme i MS-13 od bivseg visok pozicioniranog clana Meksicke Mafije(mora da je lik prvi za odstrel na njihovom spisku,posto je hodajuca enciklopedija o svojoj bandi).Zasada izgleda da ce samo jedan vodja MS-13 postati clan Meksicke Mafije,lik ze zove Mula.


1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Bande

Postby 1914 » Tue May 26, 2020 1:03 pm

Napokon video o saradnji La Eme i 18th street.



O nastanku kineskih Trijada i sicilijanske mafije




User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Bande

Postby Batke » Tue Jun 02, 2020 4:00 pm

[youtube]https://youtu.be/TAidxyUqXiM[/youtube]
Латино кингси растерују и пребијају црнце који су дошли у њихов крај да пљачкају.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Bande

Postby Batke » Tue Jun 02, 2020 11:32 pm

Растерали их и пребили као несреће. оно што је чудно у овим клиповима је да је полиција поприлично пасивна што се тиче Латин кингса. Дозвољавају им да најуре или чак пребију неког црнца али га одмах хапсе и трпају у кола да не би којим случајем погинуо. Дели се твит неког лика који ма пријатеља пандура где говори да су им кингси у сарадњи са другим бандама чим је почело ово срање нереди и пљачке јавили полицији да ће да бране своје крајеве и да не морају да шаљу своје снаге да бране њихове продавнице и куће. Изгледа да се испалти давати новац за заштиту латино кингсима. :mrgreen:




Мада мислим да ус обе стране једва дочекале ово срање да сведу неке раније рачуне.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Bande

Postby Batke » Tue Jul 14, 2020 11:44 pm

Писао сам већ овоме пре пола године, а ево га и клип
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Bande

Postby bully » Fri Jul 24, 2020 1:54 pm

Sigde riper!
Da li si mozda pisao o El Salvador- u i njegovim bandama kao sto su LA 18, MS- 13 i MARAS-ima? Da ne listam bzveze, cuo sam da je to trenutno najopasnije mesto za zivot i najveca kolicina ubistva.. Pa ako znas nesto o tome da postavis ili ako vec jesi samo ostavi link ;)
Poz!
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Bande

Postby Bunt » Sat Jul 25, 2020 4:07 pm

Batke wrote:Писао сам већ овоме пре пола године, а ево га и клип




Dotični je napisao uputstvo na pet stranica kako dudlati đoku. U sve se razume.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Bande

Postby Etaoin » Sat Jul 25, 2020 6:36 pm

Мени је он много напоран, још од како је писао текстове док је радио у Мајамију.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Bande

Postby МГП » Mon Aug 10, 2020 8:28 pm


NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Bande

Postby NorthSide024 » Sun Jan 03, 2021 5:15 pm

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uaotkHlHJwo&t=269s&bpctr=1609692159&ab_channel=NationalGeographic[/youtube]

Solidan dokumentarac o slucaju Rodni Kinga.

Takodje je izasao pre 2 godine film City of lies sa Dzoni Depom koji glumi pandura koji je vodio ubistvo Bigija. Meni se bas svideo film i preporuka za isti jer se vidi koliko su zeleli to da zataskaju, plus je Riper pisao o Rampart slucaju koji provlaci kroz film te pandure koji su osudjeni.

https://www.imdb.com/title/tt2677722/?ref_=nv_sr_srsg_0

Aktivirajte se malo :D


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests