Automobili, motori, kamioni...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Brdja » Thu Jan 25, 2018 4:34 pm

Ja na Gazprom pumpama već duže vreme. Sipam uvek onaj G-drive 100 benzin a što se tiče cena, nemam blage veze kako se kreću. Ne pamtim kad sam poslednji put pogledao koliko je litar.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Tilt » Thu Jan 25, 2018 4:38 pm

Ja na Mol nekako po navici. Bila jedno vreme priča da imaju najjače gorivo, ne znam kakvo je sad stanje. Evo dizel (glupog li naziva, uvek moraš dva puta da kažeš).

Sipao sad poslednji put na OMV onaj njihov maks moušn što Pavlović reklamira. Šta znam, nema razlike. Nego pokupim ja tečnost za stakla dok sam ulazio da platim. Vidim stoji onako u onim pakovanjima kao majonez ili tečni sapun dopuna :mrgreen:. Reko daj duzmem mamu mu, jeftinije je sto posto bar zbog pakovanja (ne piše na onoj paleti napolju nigde cena). Kad ona meni na kasi kaže tri i šesto. Čega šesto? Nije valjda ovo tečno sranje 600 din? Da kao, austrijsko moš misliti, ima kao 100% ne znam ti ni ja čega. Reko seko ne idem ja na trke, nego samo malo da sperem dok vozim. Al ajde evo ti, nisam ti ja tu neka cicija. Ono sranje, ostavlja mi fleke po šoferki... Pu, nikad više šiptarija.

milutin
Posts: 29
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:51 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby milutin » Thu Jan 25, 2018 4:43 pm

Lukoil, potrosnja mi je najstabilnija kako sipam kod njih. Malo onaj Eko dizel, malo obican, kako kad.
Mada sam primetio da je kod onih "knezova" i do 10 din jeftinije po litri ali nemam herca da sipam.

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby јахач магле » Thu Jan 25, 2018 4:57 pm

Газпром и НИС већ дуже време, евро дизел и понекад ултра Д, имам ону картицу за поене, добра ствар, скупи се временом фина цифра.
...Сијају звезде као очи конобарице...

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby svuda.prisutan » Thu Jan 25, 2018 7:22 pm

Gorivo kao gorivo, sumnjam da ga ne nabavljaju od istog dobavljaca, sve su to ista govna. Sipam uglavnom na NIS-u i Lukoil-u (evro dizel).

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Чомбе » Thu Jan 25, 2018 8:26 pm

До пре коју годину евродизел су сви набављали од нис-а, сад га ваљда слободно увозе. То ти је све релативно, једни хвале мол, други нис трећи лукоил, једино још никад нисам чуо да неко хвали горе поменути кнез петрол.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 1958 » Fri Jan 26, 2018 9:42 am

Brdja wrote:Ja na Gazprom pumpama već duže vreme. Sipam uvek onaj G-drive 100 benzin a što se tiče cena, nemam blage veze kako se kreću. Ne pamtim kad sam poslednji put pogledao koliko je litar.


Jebiga, mi sirotinja moramo da gledamo na svaki dinar, lako je tebi. :mrgreen:
Primetio sam da je razlika u cenama za dizel npr i do 10 dinara, omv je najskuplji pa ide gasprom/nis dok je lukoil i do 10 dindzi jeftiniji od gasprom/nis-a.
Sto se tice kneza, europetrola, petrola kapiram da tamo sipaju kamiondzije, poljoprivrednici i ciganjole toce u fergusona, ne znam stvarno ko posecuje te pumpe.

Ja sipam na gaspromu, zbog one kartice (mada kapiram da sada sve pumpe imaju to) i zato sto mi je najbliza. Inace imao sam lose iskustvo sa benzinom od 98 na nisu, otisle mi svecice u kurac. Na eku sam primetio da je potrosnja manja, sad da li je do voznje ili je stvarno tako nemam pojma. Lukoil i mol nisam probao pa me najvise zanima misljenje o njima kapiram da su ok?
Често одем до на село

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby džile » Sun Feb 11, 2018 3:17 pm

http://autootpad.net/
Sajt za pretragu auto otpada

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Batke » Sun Feb 25, 2018 5:22 am

Pošto sam u tom poslu izbegavajte Knez petrol ako boga znate. Muljaža čista gazda bio osuđen zbog malverzacija, a njegov ujak ubio čoveka mačetom na sred ulice i dobio pet godina tvorza. Svako mi se žalio na njihovo gorivo.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Swallow » Sun Feb 25, 2018 2:56 pm

Batke wrote:Pošto sam u tom poslu izbegavajte Knez petrol ako boga znate. Muljaža čista gazda bio osuđen zbog malverzacija, a njegov ujak ubio čoveka mačetom na sred ulice i dobio pet godina tvorza. Svako mi se žalio na njihovo gorivo.




Brateeeeeee, pre nekoliko dana sam sipao plin kod njih koliko me je samo cimao auto i koliko je zabad`о...

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Batke » Sun Feb 25, 2018 4:54 pm

Swallow wrote:
Batke wrote:Pošto sam u tom poslu izbegavajte Knez petrol ako boga znate. Muljaža čista gazda bio osuđen zbog malverzacija, a njegov ujak ubio čoveka mačetom na sred ulice i dobio pet godina tvorza. Svako mi se žalio na njihovo gorivo.




Brateeeeeee, pre nekoliko dana sam sipao plin kod njih koliko me je samo cimao auto i koliko je zabad`о...

Nije to ništa isto komšija mi sipao plin kod i umesto 37 litara koliko staje u boci natočili mu 43 :mrgreen: Par puta su mi ljudi dolazili samo malo da im natočim benzin jer je njihov benzin sačuvaj bože. E sada što se tiče aditiviranih goriva moja je neka preporuka (pogotovo za aditivirane dizele) je ta da se natankuje pun rezervoar dva tri puta (ili ko ne tankuje pun neka izračuna po potrošnji koliko je to) i onda čisto radi reda neka se uzme dva ili tri puta običan jer kada se uzima stalno aditivirani dizel posle nekoga vremena gubi svojstvo jer pročisti motor, pa čisto neka se uzme malo običan da se opet zaprlja pa opet nanovo. E sada što se tiče goriva NIS drži rafineriju i manje više sva goriva prolaze kroz nju ali takođe što se tiče dizela bitno je i poreklo sirove nafte. To je jeste recimo nafta iz Angole je drugačija od one iz Zapadnog sibira. Ova iz zapadnog sibira je mnogo obogaćenija (Tresetište, ona koju naša firma Lukoil uvozi iz Bugarske, a samo je NIS prerađuje) ima manju tačku mržnjenja, gušća je i sa manje sumpora pa ja na pumpi najčešće i točim evrodizel (svi ga hvale). Što se tiče aditiva nije nikakva šala jer kada primam cisternu sa aditiviranim dizelom dobijam i otpremnicu za aditive i oni se toče posebno. (Otprilike na svakih 2% za 50 litara goriva, kao i kod aditiva za čišćenje dizni koje se uzimaju u radnjama)
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Brdja » Sun Feb 25, 2018 6:12 pm

A jel to isto važi i za benzin sa aditivima ili?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Batke » Sun Feb 25, 2018 6:32 pm

Brdja wrote:A jel to isto važi i za benzin sa aditivima ili?

Da da važi. Samo što on čisti usisni ventila.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Brdja » Sun Feb 25, 2018 6:35 pm

Isto tako da se meša sa običnim?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby brucelee » Sun Feb 25, 2018 6:36 pm

јел зна неко шта означава EPC лампица упаљена? И да ли се то може повезати са повећаном потрошњом горива...хвала

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Batke » Sun Feb 25, 2018 6:41 pm

Brdja wrote:Isto tako da se meša sa običnim?

Pa sada ne znam baš ali je takođe preporučljivo i to po jedno sipanje na dva tri puna rezervoara. Kada mi dođe cisterna sa gorivom znam za aditive sigurno e sada dešavalo se da neko stalno toči dizel za aditivima za čišćenje pa se izgubi dejstvo i mislim čak da na našim flajerima piše da se ne sipa stalno baš zbog toga. Većina korporativnih firmi tankuje evro dizel kod nas i plin. Benzin retko ali je i dalje recimo bolji od OMV benzina u rangu sa NIS-ovim.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Brdja » Sun Feb 25, 2018 7:00 pm

Hvala Batke
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Swallow » Sun Feb 25, 2018 7:30 pm

Batke daj neki opširniji info u vezi plina za sirotinju koja se vozi na isti :mrgreen:

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Batke » Sun Feb 25, 2018 8:12 pm

Swallow wrote:Batke daj neki opširniji info u vezi plina za sirotinju koja se vozi na isti :mrgreen:

Što se tiče plina uvek ili kod NIS-a ili kod Lukoila. Kada ti ganfer sa poluraspalim Audi 80 kaže da više pređe na plin onda znaš na čemu si :mrgreen: Ajde sada bez sprdnje samo Kod NIS-a i Lukoila je plin dobar jer ga cela cela država uvozi iz Rusije tako da se i uštedi, a i vidim po ljudima koji ga toče stalno da im stvarno štedi. e sada uvek ali skoro uvek ne prepunjujte rezervoar jer uvek mora da ima više od 9% slobodnog mesta za plin jer je ipak gas i po vrućinama zna da se proširi. Jedini problem sa plinom je kada ga točim leti po visokim temperaturama zna da blokira zbog visokog vazdušnog pritiska tako da sto više stavljajte ladovinu preko boce to jest stavljajte kola u ladovinu sto vise možete jer se i ona kuglica u atestu zna da se raširi. PS jebao vas plin. Muka mi je kada ga točim, te se zaglavi kuglica, te ga ljudi bez atesta stavljaju ispod branika pa izigravam automehaničara :mrgreen:
Last edited by Batke on Sun Feb 25, 2018 8:15 pm, edited 1 time in total.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bunt » Sun Feb 25, 2018 8:14 pm

Meni se najbolje pokazao MOL, sa više automobila isprobano.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests