Automobili, motori, kamioni...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Wed Mar 08, 2017 5:40 am

Ima li ko iskustva sa automobilima sa 7 sedista?
Konkretno ja sam se fokusirao na Grand Senic 1.5 dci, 74 kilovata. Za nekih 3100-3200 moze da se nadje 2005. godista. Ili dajte neki predlog jos. Gledao sam Zafiru i Reno Espejs mada Espejs ne mozes da nalijes, srce ko lud.
Dakle iskljucivo 7 sedista za nekog ko prelazi godisnje oko 7000km.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Џими Заказака » Wed Mar 08, 2017 7:58 am

Немам личног искуства, али другар има Мазду 5 и презадовољан је. Возио сам се, стварно немаш утисак комбија. Додуше јача је цена, што је и логично за Јапанца, колико видим неко 2006/2007 је у рангу око 5 сома. Све су 2.0 дизели, имаш варијанту од 110 и од 145 коња.

ladovina
Posts: 18
Joined: Sat Feb 06, 2016 8:00 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ladovina » Wed Mar 08, 2017 8:18 am

Pogledaj i citroen C4 Grand Picasso,dizel,1.6HDI. Ja sam vozio jedan i to automatik. Na otvorenom kada se vozi 100-120 malo troši oko 5l. Po gradu je između 6 i 7 litara.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Wed Mar 08, 2017 8:38 am

Sad pogledah Citroen. I njemu je jaca cena. Ispod 4000-4500 € tesko.
Za sada ovaj Senic mi je najprihvatljiviji.
Potrosnja je oko 4l na otvorenom. Cena je korektna. U to racunam registraciju i sve sto ima oko auta.

Gledao sam i Daciju Logan karavan. Isto je motor 1.5 dci ali jako slaba ponuda. Na oglasima polovni automobili svega jedan ima.

Hvala ljudi u svakom slucaju. Svaka pomoc mi je korisna.
(nije mi konstantno potrebno 7 sedista vec ono 5+2, da se ta dva utapaju u gepek)

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Pogrebnik » Wed Mar 08, 2017 8:45 am

Ja sam vozio zafiru 1.9 cdti 2006, automatik,sve preporuke. Za put udoban,samo klizi,na 150 km na sat dodje do 3000 obrtaja. Za grad je automatik zakon,sako sto naravno trosi malo vise.

ladovina
Posts: 18
Joined: Sat Feb 06, 2016 8:00 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ladovina » Wed Mar 08, 2017 9:37 am

Moje neko generalno iskustvo sa autima je,da je bolje da malo više uložim,kupim novije godište,nego da manje platim u početku,a posle da krenu kvarovi i nova ulaganja. Polovni auto je mačka u džaku,nikad se ne zna šta može da bude. Naravno kada se ima para koliko se ima,nije veliki izbor. Auto je rupa bez dna,stalno traži ulaganja.
Od auta sa 7 sedišta(5+2) imaš citroen C8,fiat ulysse, lanchia phedra,opel zafira...
Možda ti odgovara fiat multipla,ima 6 sedišta. Imaju dizelaši JTD motor ili možda na metan(cng).

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Mon Mar 20, 2017 6:02 pm

Da li je normalno da motoru 1.4 16 ventila nedostaje 300g ulja posle 7000km?

Sta znaci motor je produvkao?
Pricam o autu koji je star 17 godina.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Чомбе » Mon Mar 20, 2017 7:20 pm

Нормално је. Многи троше и далеко више.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Mon Mar 20, 2017 10:15 pm

Чомбе wrote:Нормално је. Многи троше и далеко више.


Prodao sam nekom liku kola juce. Nije hteo da ide kod majstora kao nedelja je...ovo ono. Fazon verujemo ti.
Ja im posteno dao auto oni mi posteno platili kad danas hoce da mi vrate, zajebo sam ih. Baca ulje, produvkava motor....isli danas kod tri majstora. Posle ga ja pitam koliko ulja fali, kaze 300g. A ja ulje menjao pre 7000km. I odkacim ih. Posle me zovu nece da krene, ne prima gas. Vrati nam pare,zajebo si nas......standardne fore. Sad ja znam da motor trosi ulje ali bilo mi cudno pa reko daj vas da pitam. Necu zovem mog majstora smejao bi mi se garant.

To je ona fora, hteli da me izvacare. Da im vratim pare.

Pa odes kuci kupio kola i uvek se nadje neko ko kaze gde uze ovo, ovo ti je krs....standardna prica kod nas. Pa mobilni kad uzmes pa se nadje neko da ti kaze sto bas taj. Nego zabole me. Ispravna kola sam im dao, mirno spavam. Nikad kod majstora osim kada je iso na veliki i mali servis a sta su radili zabole me.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Чомбе » Mon Mar 20, 2017 10:21 pm

То је смешно мала потрошња уља, толико да не мораш ни досипати од замене до замене. Прогуглај наћи ћеш фабричке спецификације где је по њима нормално да толико (па и више) троше и на 1.000 км :)

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Mon Mar 20, 2017 10:27 pm

Чомбе wrote:То је смешно мала потрошња уља, толико да не мораш ни досипати од замене до замене. Прогуглај наћи ћеш фабричке спецификације где је по њима нормално да толико (па и више) троше и на 1.000 км :)

Pa nikad nisam dosipao ulje. Samo kad je zamena ostavim kod majstora on istoci-natoci jebem li ga sta radi. Dodjem posle 2 dana i idem. Jos ja budala u decu se kunem. Ne znam sta mi to samo trebalo.
Jos ja im dao 4 letnje sa alu fel, 4 zimske sa 4 cel fel (dve zime koriscene), registrovan do avgusta.....kod mene bio 3 ipo godine. Jos ih sacekao u garazi, da vide da je garaziran, cuvan, nikad nije umrzo. Stvarno ekstra auto nego mali mi sad i smo zbog toga ga prodao.

Ok brate hvala ti veliko....

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Mar 20, 2017 10:31 pm

Jel si ti sa njima potpisao ugovor i preveo ga na tog lika?

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Mon Mar 20, 2017 10:42 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Jel si ti sa njima potpisao ugovor i preveo ga na tog lika?

Ne, sutra da mu dam ovlascenje na 15 dana. Trebali smo danas ali cimase me za ovo ali sam im reko da ujutru idemo da resim to. Da ih otkacim. Jos ja hteo da budem covek posto istice registracija u avgustu da im dam ovlascenje do tad da ne placaju prevod i sta sve ide. Pa kad istekne registracija onda. Gledao da budem sto bolji, ma bre zajebi. Treba covek da bude djubre.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bunt » Mon Mar 20, 2017 10:50 pm

Ne uzimaj auto nazad ni po koju cenu, pa čak i ako traže manje love nego što su dali. Ko zna šta su muljali sa njim u međuvremenu. Sutra treba da ti murija kuca na vrata jer je taj auto bio u nekom delu. A ti ćeš od podataka imati samo mobilni broj koji nije dostupan. Ili zamenjen motor i ko zna šta.

Ti lepo u opštinu i još pitaj da li može ugovor sa datumom od nedelje i insistiraj na tome. Da budeš miran.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Mon Mar 20, 2017 10:53 pm

Bunt wrote:Ne uzimaj auto nazad ni po koju cenu, pa čak i ako traže manje love nego što su dali. Ko zna šta su muljali sa njim u međuvremenu. Sutra treba da ti murija kuca na vrata jer je taj auto bio u nekom delu. A ti ćeš od podataka imati samo mobilni broj koji nije dostupan. Ili zamenjen motor i ko zna šta.

Ti lepo u opštinu i još pitaj da li može ugovor sa datumom od nedelje i insistiraj na tome. Da budeš miran.

Da znas da cu tako uraditi. Hvala ti!
A nisam ni nameravao da uzmem nazad.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby жабац » Mon Mar 20, 2017 10:54 pm

У праву је Чомбе, то је смешна потрошња уља.Другар је узео нову Астру Г са тим моторо, па између 2 мала сервиса он му доспе сигурно литар уља, ако не и више.Ти 1.4 бенз мотори троше уље и то је то.Не знам дал сви, ал за ове Опелове знам.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Чомбе » Mon Mar 20, 2017 11:01 pm

Ма данас кад продајеш ауто одма уговор и пренос. Ништа на реч и на мајке ми. Шта знаш ти како будала вози сутра те нагузе за мали милион прекршаја, камере сликају, а казне све иду на власника. Па још кад им кажеш да си продао ауто и за то најебеш што га ниси превео са себе.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Rođaci » Mon Mar 20, 2017 11:02 pm

Bunt wrote:Ti lepo u opštinu i još pitaj da li može ugovor sa datumom od nedelje i insistiraj na tome. Da budeš miran.



od 1. marta notari overavaju sve

neće antidatirati, posebno zbog toga što i druga strana mora da potpiše, a trenutkom zaključenja ugovora na kojima se overavaju potpisi se smatra momenat overe, šta god pisalo u ugovoru

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ashatoraman » Sat Apr 08, 2017 11:03 am

Da li je neko vozio ili ima vespu lx 50? Interesuje me kakav je za odrzavanje, da li se isplati uzimati polovnog jer mi je skuter bas lep.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Мићара » Sat Apr 08, 2017 11:20 am

ashatoraman wrote:Da li je neko vozio ili ima vespu lx 50?

R1 ил ниједан!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests