Automobili, motori, kamioni...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ciganstura » Sat Dec 23, 2017 8:51 am

Хвала на одговору. Добио сам препоруку за Игора из Батајнице што се лимарије, не треба ми пуно, смарају ме ситне тачкице на хауби и вратима, а за фолију опет многи кажу да оштећује лак и боју и да боље фарбање ко може. Видећу до пролећа има времена...
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 3a_Cp6ujy » Sun Dec 24, 2017 1:34 am

Ima li neko iskustva sa Citroen C4 Picasso (ili Grand Picasso) sa dizel motorom?

ladovina
Posts: 18
Joined: Sat Feb 06, 2016 8:00 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ladovina » Sun Dec 24, 2017 3:23 pm

Ja sam vozio c4 2.0hdi automatik 2006. godište. Pitaj šta te interesuje.

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 3a_Cp6ujy » Wed Dec 27, 2017 4:53 pm

ladovina wrote:Ja sam vozio c4 2.0hdi automatik 2006. godište. Pitaj šta te interesuje.


Odustao u medjuvremenu, nisam bas cuo dobre stvari oko elektronike. Hvala u svakom slucaju.

Sad je na redu Hyundai Santa Fe pa ukoliko ga ima neko, nek baci na papir koliko je (ne)zadovoljan istim :D

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ashatoraman » Wed Dec 27, 2017 9:46 pm

Meni su pricali ljudi koji su vozili taj santa fe da je krsina teska, e sad to je prica rekla kazala, mislim da ti je sve lutrija ovde kod nas, ili ces da ubodes nesto sasvim ok ili ces da zabodes neki krs koji ces non stop popravljati.

Posto se bavim sa delovima evo neka moja preporuka: bezi od francuza, jesu dobri ali kad se pokvare crna pogibija, dosta su skupi delovi, sto se tice vw grupacije tu su ti delovi stvarno najeftiniji ali se zato i cesto kvare, ja da imam pare kupio bih nekog japanca, jeste malo teze da se nadju delovi ali se retko kada i kvare. Opet ponavljam sve je lutrija kod nas, i sve zavisi sta ti zelis i kakav ukus imas.

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 3a_Cp6ujy » Thu Dec 28, 2017 4:36 pm

Sta znam, kod dva majstora sam naisao na dobre ocene. Takodje, na netu se ne moze naci mnogo losih stvari oko njega, manje vise su svi zadovoljni. Svako kupuje auto prema potrebi a ja imam dvoje male dece i jedno veoma jebeno brdo tako da mi treba 4x4 - i ovo mi deluje kao najbolja opcija, a prevrnuo sam sve auto oglase vise puta. Sto se tice lutrije pri kupovini automobila u Srbiji, apsolutno se slazem. Pogotovo ako se kupuje na auto placu (sto ce izgleda biti i moj slucaj).
A sto se tice francuza, to sam isto cuo na vise strana. To me je na kraju i odvratilo od nesto dubljeg kopanja po oglasima sto se tice istih.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby st.vuki » Fri Jan 12, 2018 6:01 am

Treba mi savet.

Ogrebao me je neko od komsija na parkingu kada se isparkiravao. Uslikao sam svoje ostecenje a isto vece sam nasao ko je i uslikao sam i njegovo i ostavio mu poruku da mi se javi oko naknade stete. Ukoliko se ne bude javio sta mogu da uradim i kakve su mi mogucnosti?

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Zvekete » Fri Jan 12, 2018 7:34 am

Brate ne razumem se u te pravnicke zajebancije. Uglavnom, pre nekih 2 godine se isto desilo drugaru iz kraja. Otkinulo mu retrovizor plus grebanje. Srecom bila je kamera kod njega u dvoristu pa smo posle nekih sat vremena u ulici iznad nasli auto koji ga je udario. Pozvali undare koji su dosli i sve zabelezili snimili itd. Posle par meseci je dobio pare za tu stetu... E sad jbg stvarno ne znam detalje i sve te zajebancije kako je i sta bilo, izmedju ostalog i zato sto nisam bio u Beogradu posle tog dogadjaja, samo htedoh da kazem da je neko obestecenje ipak moguce.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 1958 » Fri Jan 12, 2018 9:37 am

Moguce je isto kao i kod cukanja samo ne znam kakva je procedura ako kazes e ogrebao me pre tri dana itd itd... Al bolja opcija je da se dogovoris sa tim sto te ogrebao, brze je, ne cekas muriju, ne cekas zapisnik, pare, osiguranje...

Ima li neko da preporuci elektricara a da nije na obodu grada :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby st.vuki » Fri Jan 12, 2018 10:15 am

1958 wrote:Moguce je isto kao i kod cukanja samo ne znam kakva je procedura ako kazes e ogrebao me pre tri dana itd itd... Al bolja opcija je da se dogovoris sa tim sto te ogrebao, brze je, ne cekas muriju, ne cekas zapisnik, pare, osiguranje...

Ima li neko da preporuci elektricara a da nije na obodu grada :mrgreen:

Ja hocu da se dogovorim,ne znam gde stanuje i to. Ostavio sam mu broj ali cisto sumnjam da ce me zvati

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby santamarija » Fri Jan 12, 2018 10:53 am

st.vuki wrote:Treba mi savet.

Ogrebao me je neko od komsija na parkingu kada se isparkiravao. Uslikao sam svoje ostecenje a isto vece sam nasao ko je i uslikao sam i njegovo i ostavio mu poruku da mi se javi oko naknade stete. Ukoliko se ne bude javio sta mogu da uradim i kakve su mi mogucnosti?
Imas po registraciji da nadjes broj u supu,tj ime i prezime a onda nadjes u imeniku broj. Ako ne tako,onda probaj u dunavu recimo preko polise da ti kazu ime i prezime,mozda je osigiran u dunavu ili je nekad osiguravao. Muriji reci o cemu se radi,da te ogrebao da imas snimke da oces da se dogovrois,ako ne, onda da ces da prijavis stetu. Bez zapisnika murije ne mozes naplatiti nista.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Очајник » Sat Jan 13, 2018 6:44 pm

Na korak do kupovine Astre. Kolega je prodaje,cekam samo utorak i da banka odobri.
E, sad, kola imaju neke sitne kozmeticke mane,t ako da kazem.
Farovi su prljavi i znam da to nije nista. Zanima me samo da li to moze u nekom servisu da se resi ili da sam uzmem pastu za zube ili sta vec ide? Video sam gomilu tutorijala na netu.
Glavno pitanje i to me brine. :D
Unutar farova sam skontao prasine podosta, da ne kazem sitne zemlje. Kako je to tamo zavrsilo, ne znam. Zanima me sta da radim povodom toga kad kupim, je l mogu sam, ili to da teram u servis,jesu farovi sjebani, nemam pojma. Sitnica je,znam.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Очајник » Sat Jan 13, 2018 7:01 pm

Очајник wrote:Na korak do kupovine Astre. Kolega je prodaje,cekam samo utorak i da banka odobri.
E, sad, kola imaju neke sitne kozmeticke mane,t ako da kazem.
Farovi su prljavi i znam da to nije nista. Zanima me samo da li to moze u nekom servisu da se resi ili da sam uzmem pastu za zube ili sta vec ide? Video sam gomilu tutorijala na netu.
Glavno pitanje i to me brine. :D
Unutar farova sam skontao prasine podosta, da ne kazem sitne zemlje. Kako je to tamo zavrsilo, ne znam. Zanima me sta da radim povodom toga kad kupim, je l mogu sam, ili to da teram u servis,jesu farovi sjebani, nemam pojma. Sitnica je,znam.

P.S Kola imaju zatamljena stakla, mislim na zadnja. Nz da li da skidam,da li posle mogu da ih registrujem?

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bruno Sulak » Sat Jan 13, 2018 7:32 pm

Jesi ti vozio nekad auto? :D
Poliranje farova ti je oko 1500 dinara, nista strasno. Zatamljena zadnja stakla ne predstavljaju problem, moci ces komotno da registrujes.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Очајник » Sat Jan 13, 2018 8:01 pm

Jesam, ali od roditelja, brata, kolege. Znaci, samo sam vozio. A ulje nikad nisam proverio itd itd. :D
Hvala na odgovoru. Nadam se da ova prasina/zemlja/sta je vec, unutar farova, nece biti problem za ocistiti.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby svuda.prisutan » Sun Jan 14, 2018 11:54 am

Ako su ti farovi najveca muka oko kupovine auta, onda stvarno ne znam sta da ti kazem..

User avatar
Jason Fly
Posts: 89
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:43 pm
Location: Трибина

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Jason Fly » Sun Jan 14, 2018 12:32 pm

Jel vozio ko od vas motor Derbi gpr 50, ili grp 50 nude?

Antikvaran
Posts: 107
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:16 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Antikvaran » Sun Jan 14, 2018 3:54 pm

Знам да је тема о аутомобилима и да мултиплу многи љубитељи аутомобилизма више сматрају мутантом него аутом... :lol: Но, ја је узимам, 2006-7-8 годиште, мислио сам бензин-метан, сви препоручују ЏиТиДи моторе, а ја дизела никада нисам возио. Продаје ли неко, или има бар неку препоруку?

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bruno Sulak » Thu Jan 25, 2018 1:20 pm

Imam gume 195/65/R15, da li na njih mogu da nakacim alu felne 7J15H2?

I gledao sam vecina ima oznaku ET42, ET47 itd a ove sto ja hocu da kupim covek mi napisao H2, ne znam jel to isto ili sta vec?

edit: nasao ovo, al ajd reko da pitam

Image

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 1958 » Thu Jan 25, 2018 3:57 pm

Gde sipate gorivo, koje pumpe izbegavate? Vidim da sad sve pumpe imaju neki nadrkani dizel i benzin. Cene variraju od pumpe do pumpe i do 10 dinara.
Често одем до на село


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests