Automobili, motori, kamioni...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Automobili, motori, kamioni...

Postby Bruno Sulak » Tue Feb 09, 2016 8:07 pm

Koja je fora da se npr ovaj auto vodi kao "teretno", a samim tim i smanji cena registracije? Ako neko moze da objasni.

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7365141/audi-q7-30-tdi-teretno

p.s. naravno da nemam ovaj auto :mrgreen:

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby tizlabor » Tue Feb 09, 2016 8:15 pm

Tako ga zaveo proizvodjac...isti kurac ko Ml,X5,6,7 i slicni kurci koji glume dzipa,a ako sidju sa asfalta pokretni su ko baba u samoposluzi!
Postoje dva dzipa u svetu:

Image

i

Image

Istih karakteristika(trose priblizno isto),nece te izdati nigde,samo je pitanje za koji enterijer imas para,i oces li da jebes po splavovima ili po vasarima!

User avatar
Stan_Smith
Posts: 75
Joined: Tue Feb 02, 2016 6:57 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Stan_Smith » Tue Feb 09, 2016 9:11 pm

Ranijih godina kod nas si mogao sve i svasta da uradis tako da je verovatno pre par godina i ovaj Q7 atestiran i registrovan na teretno. Ja sam pokusavao za mog Land Rovera ali ne moze posto da bi vozilo preslo tehnicki i dobilo atest uslov je da ima tovarni prostor, jedino na invalida da ga prevedem pa onda da se zezam i da svake godine placam za uslugu. Pa i danas imas masu agencija koje sredjuju da ne moras da vozis na tehnicki, platis malo vise i sve ti srede, izuzev tako nekih stvari. Sto se tice lade nive, vozio sam, za asfalt sta da kazem ubija, na terenu se pokazala dobro, mada Land Rover Discovery je za nju zver.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bruno Sulak » Tue Feb 09, 2016 9:43 pm

Planiram da u skorije vreme kupim neki auto, dzipovi su mi gotivni ali problem je u registraciji, ne pada mi na pamet da svake godine dajem 100-150 hiljada pa sam zato pitao.
Interesantni su ovi novi BMW X4, ima status Dzip/SUV a 2000 kubika samim tim i podnosljivo.Ili recimo ovaj sa slike Jeep Compass 2.0, mada mi deluje nekako... Ako ne bude nista od dzipa onda verovatno bmw 320d, pravi momacki jos svaba.

Image

@Tizla
ma za splavarenje :mrgreen: Nisam ja neki americki farmer da mi treba za obilazak imanja po nekim vukojebinama pa mi neophodan 4x4.

@Stan Smith
kolega ima mitsubishi L200 registruje ga kao teretno.

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ciganstura » Wed Feb 10, 2016 6:48 pm

Da li je bolje uzeti BMW 320D ili Audi a4 1.9 ? Iskustva, saveti, uzeo bih neko 2007.-2009.god.godište dvoumim se ko da biram izmedju plavuše i crnke, a obe vrhunske ženke :mrgreen:
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby tizlabor » Wed Feb 10, 2016 7:09 pm

Audi,zbog odrzavanja!
Kada kupujes kola gledas sta se vise vozi po nasim putevima,jer ono sto se vise vozi samim tim se vise i lupa,a to dalje implicira da polovnih delova ima vise,te da su samim tim jeftinija!
...

U stvari vise ces jebati u bembari,puca ti kurac sto se cuje spona,ili sto je amortizer ko babina penzija!
Uzmi bmw i udri!

User avatar
Stan_Smith
Posts: 75
Joined: Tue Feb 02, 2016 6:57 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Stan_Smith » Wed Feb 10, 2016 7:34 pm

Ja sam vozio dosta dugo A6 quattro, 2001 god, dosta sam zadovoljan sa njim, jedino registracija sto je bila malo veca, 50k, a sto se tice kvarova i toga jedino mi je zglob otkazao jednom u voznji... U odnosu na novac i kvalitet moj ti je savet Audi.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 1958 » Thu Feb 11, 2016 2:08 pm

Bruno Sulak wrote:Planiram da u skorije vreme kupim neki auto, dzipovi su mi gotivni ali problem je u registraciji, ne pada mi na pamet da svake godine dajem 100-150 hiljada pa sam zato pitao.
Interesantni su ovi novi BMW X4, ima status Dzip/SUV a 2000 kubika samim tim i podnosljivo.Ili recimo ovaj sa slike Jeep Compass 2.0, mada mi deluje nekako... Ako ne bude nista od dzipa onda verovatno bmw 320d, pravi momacki jos svaba.

Image


Oces dzip druze a da platis registraciju 20 iljada, pa ne ide to tako jebiga, uzmi si onda daciju 1.1mpi ko taksisti pa teraj. Jos gore od toga ti je zamisao za dzip od 2 iljade kubika. A i razmisli koliko kostaju delovi i odrzavanje za neki auto u toj klasi i koliko para treba da puknes, a u startu vec gledas kako da ustedis...

Inace za teretno vozilo su vadili zadnju klupu onda isli na tehnicki itd... Tako su gospoda od Linkoln Navigatora pravila teretno vozilo i i placali registraciju 13 hiljada.
Често одем до на село

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Bruno Sulak » Thu Feb 11, 2016 2:58 pm

Nije 20 nego 33 hiljade. Jebiga to je cista usteda. Kad dodamo nepredvidjene popravke izadje auto djavo i po, mada ovo je samo predlog daleko je od ozbiljnog.

Objasnio mi je kolega za teretno, izvadis zadnju klupu, stavis neku mrezu i registruju ti kao teretno, dodjes kuci vratis zadnju klupu i to je to. Samo ako te zaustavi pandur i procita u saobracajnoj da je teretno ugasio si ga.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 1958 » Thu Feb 11, 2016 3:21 pm

Usteda jeste naravno, ali onda sto kupovati auto sa namenom koju ima sa kubikazom koja ne prilici njegovoj nameni. Ko sto neko uzme sportski auto sa dizel motorom. Sad zavisi i zasto uzimas, ako ti je samo gotivno da teras auto jer ti se svidja onda uzimaj. Evo X trail Nisanov ti nije los a ima 2.0 motor npr.
Често одем до на село

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ciganstura » Thu Feb 11, 2016 4:32 pm

Hvala na savetima !
Ipak moram da razmislim, jbg nije to mala kinta za mene, a nekako mi se čini da u Nemačkoj može mnogo bolje da se probere nego kod nas i da se doveze...
evo na primer ova dva su mi favoriti , sad pitanje je koliko majstor može da obori cenu :mrgreen:

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/2142925_BMW_320__2006_god/?cena=high

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/2187019_Audi_A4_2007_god/?cena=high
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Мићара » Fri Feb 12, 2016 10:36 am

Видим нико да се сети правог шмекера итекако нашминкан и итекако спреман за чуда... WRANGLER... МА да кошта брдоо :evil:
За нас и јесу само Q7 i x5-6 јер за друго сељаци и не знају...

Image
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Rođaci » Fri Feb 12, 2016 10:51 am

tizlabor wrote:Tako ga zaveo proizvodjac...isti kurac ko Ml,X5,6,7 i slicni kurci koji glume dzipa,a ako sidju sa asfalta pokretni su ko baba u samoposluzi!
Postoje dva dzipa u svetu:


postoji jedan

Image

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby tizlabor » Fri Feb 12, 2016 6:01 pm

E nisam nabrajao one koji su napravljeni ko vojna vozila,pa prepakovani za civila...
...mozda mi je zato mecka promakla jer sam je video na nekoj vojnoj paradi,al mozda gresim mozda je civil iskoriscen u vojne svrhe

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby 1958 » Fri Feb 12, 2016 6:59 pm

E jebiga ako cete tako onda ovog merdzana moze da prejebe uaz hunter kako god okrenes. Odjednom svi krenuli na ofroad i safari.
Често одем до на село

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby st.vuki » Fri Mar 18, 2016 11:03 am

Imam gume 185/50 R16
Jedna kontinentalova letnja je 13000,slicna je cena i daunlopa. Cuo sam da ima ljudi koji iz Kine donose gume koje su npr 50e po gumi. Zna li neko nesto vise o tome?

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Лудак из луднице » Sun Aug 28, 2016 8:35 pm

Ako neko odavde ima iskustva sa naked motorima nek mi se javi na pp. fala

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby ashatoraman » Thu Sep 22, 2016 7:35 pm

ljudi vec dva meseca gledam koji polovni auto da kupim, imam budzet od 3500 evra, da li neko moze da mi preporuci sto manji gradski auto, da malo trosi, da su mu jeftini delovi, zabole me glava vise od gledanja polovanjaka.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby Kibiców » Thu Sep 22, 2016 7:39 pm

ashatoraman wrote:ljudi vec dva meseca gledam koji polovni auto da kupim, imam budzet od 3500 evra, da li neko moze da mi preporuci sto manji gradski auto, da malo trosi, da su mu jeftini delovi, zabole me glava vise od gledanja polovanjaka.


Da ne trosi gume, da je garaziran, da ima plin,..... salim se naravno. :D

Ja vozim Polo, benzinac, 6 trosi onako kombinovano. Otvoren 5, gradski ide do 7L.
Za 3500 imas solidan da uzmes, nije skup za odrzavanje a ako resis da ga prodas neces mnogo kalirati. Ovo je iz mog iskustva.

User avatar
chester_perry
Posts: 90
Joined: Mon Feb 15, 2016 6:02 pm

Re: Automobili, motori, kamioni...

Postby chester_perry » Thu Sep 22, 2016 8:52 pm

Grande punto 1.3 mjet, Yaris 1.3 benz., Polo 1.4 16v ili neki od dva TDI, Fiesta i mozda Corsa D. To je ono sto bi ja uzeo u obzir. Mnogo bitnije od modela koji ces da uzmes je u kakvom je stanju konkretan primerak. Dobro bi bilo da gledas auto koja su kupljena u Srbiji i redovno servisirana, na placevima su generalno auta u losem stanju ali moze da se naleti i na neki dobar. Sto se tice potrosnje mozda je najbolji izbor benzin-gas, jer benzinac koji god da uzmes ce da trosi osetno vise od dizela ali odrzavanje je jeftinije i imas manje potencijalnih skupih kvarova nego na dizelu, cak i iz uvoza benzinci dolaze u boljem stanju nego dizeli jer se generalno manje voze. Kad budes gledao kola povedi nekog iskunijeg sa sobom i onaj koji pikiras da uzmes obavezno prvo na pregled kod mehanicara (proguglaj za konkretnog proizvodjaca koji je dobar servis u tvom gradu), bolje da platis i probne tablice (ako je sa placa) i pregled, nego da kasnije imas mnogo problema sa autom.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests